Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Stele

Strony: 1 [2] 3 4 ... 13
31
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 02 Sierpnia 2019, 22:00:10 »
Jak najbardziej, tylko tu trzeba od zera solidne algorytmy srk napisać. Te pozdrze były pisane na możliwości sprzed dekady i jak widać działają tak sobie.

32
Pomoc doraźna / Odp: Problem z pasażerem
« dnia: 02 Sierpnia 2019, 17:19:11 »
Znaczy się zmiana kabin jest niezmienna od 18 lat i jest w readme. :P Dziwne, że wylądowałeś w korytarzu, bo po objęciu pojazdu powinno ładować w cab1. Może dla passengera losuje.
Zamiast się przesiadać, możesz zafajkować w starterze "jazda jako pasażer" i od razu załaduje w wagonie. Przesiadki mogą powodować bugi, a jak zaczniesz w wagonie, to możesz latać po składzie do woli.

33
Bieżące kolejowe / Odp: Symulator Rewidenta Taboru Kolejowego - SRTK
« dnia: 02 Sierpnia 2019, 17:13:54 »
Wchodzę sobie na wasze repo a tam pusto. Wchodzę sobie na wasze forum, czy są choćby jakieś założenia projektowe jak to ma wyglądać i jak planujecie to osiągnąć. Nic. Na tym etapie to możecie sobie dyskutować na ławce pod blokiem, bo nie macie NIC do zaprezentowania. Zamykam. Jak będziecie mieli co pokazać, skrobnijcie pw.

34
Trasy / Odp: Problem z plikami wpisanymi w .scm
« dnia: 01 Sierpnia 2019, 22:20:31 »
wers 1223
include mieszkalne/blok_mieszkalny_rozi_01.inc none -318.537 -0.466363 -3256.29 54.5 lights
include mieszkalne/blok_mieszkalny_rozi_03.inc none -186.109 0.0515815 -1500.8 0 lights
include mieszkalne/blok_mieszkalny_rozi_03.inc none -185.095 -0.0473107 -1470.3 0 lights
Brak domknięcia includa. Lights jest tylko w node model i tu na sztywno w treści inca. Polecam Rainsted>struktura>wczytaj wszystkie include bez parametrów. Pokazuje setki nowości, dodanych w ostatnich latach, ale ten błąd też.

35
Tabor / Odp: Złe wyświetlanie tekstury EN57-608.
« dnia: 29 Lipca 2019, 22:32:02 »
Sorry, bardziej ufam logowi i oczom niż Twoim słowom.
LOAD FIZ FROM dynamic/pkp/en57_v1/6baiv.fiz
[...]
Created texture object for "dynamic/pkp/en57_v1/skins/en57-608'12s"
Loading texture data from "dynamic/pkp/en57_v1/skins/en57-608'12s.tga"

36
Bieżące Symulatorowe / Odp: Maszynowy Discord
« dnia: 25 Lipca 2019, 22:24:46 »
Discord musi stać na serwerze discorda i wymaga oddzielnej autoryzacji. MM jest pod naszą pełną kontrolą i jest spięty z forum. Bawcie się, ale oficjalnie nic nie będzie. Człowiek z większą renomą próbował i nic z tego nie wyszło.

37
Poradniki / [SCN] Obsługa edytora w eu07.exe
« dnia: 20 Kwietnia 2019, 21:05:37 »
Poniższy opis dotyczy się gałęzi Milka7. Na gałęzi tmj większość opcji nie jest dostępna. Pobierz aktualne exe spod adresu: https://ci.appveyor.com/project/Milek7/maszyna/build/artifacts
UWAGA! Link zmienny. Upewnij się w nagłówku, że ustawiony jest na gałąź sim. W przeciwnym przypadku wejdź w historię, wybierz ostatni commit z tej gałęzi i przełącz się na nią. Tylko tam jest dostępny pełen edytor.

Edytor na stan 04.2019 pozwala tylko i wyłącznie na dodawanie i edycję obiektów statycznych, zdefiniowanych przed node model. Nie pozwala wstawiać plików grupowanych w include ani innych typów obiektów.

Po włączeniu symulatora, wciskamy klawisz F11. Przełączy on się w tryb edytora. Zmianie ulegnie interfejs, funkcje klawiszy. Symulacja zostanie zatrzymana. Kamera przeniesie się do punktu 0 mapy, więc warto wcześniej ustawić sobie predefiniowane pozycje kamer w miejscu, które chcemy edytować.

Mamy dwa nowe okna. Po lewej Node Properties z danymi zaznaczonego obiektu. Po prawej nodebank z listą dostępnych do wstawienia obiektów.
Lista ta to plik tekstowy nodebank.txt umieszczony w głównym folderze symulatora. Składa się on z wpisów node model wszystkich obiektów, które chcemy mieć dostępne do wstawienia, oddzielonych znacznikami nowego wiersza crlf. Położenie i rotacja muszą być wyzerowane. Nazwa jest ustawiana losowo przy wstawieniu. Można przypisać obiektowi teksturę. Stan lampek nie jest eksportowany.
U góry okna mamy trzy checkboxy. Opcja modify pozwala zaznaczyć obiekt w scenie i dokonać na nim transformacji. Opcja clone pozwala dodać do nodebanku wpis dla klikniętego obiektu. Opcja add pozwala wybrać z listy obiekt i wstawić go w scenę.

Kamerę kontroluje się klawiszami strzałek, obrót myszą, trzymając ppm. Tak samo jak w trybie jazdy przy aktywnej kontroli myszą.
Złapanie obiektu lpm środkuje pivot modelu na kursorze myszy i pozwala przesuwać go z przyciągnięciem na wysokość do obiektu typu node triangle pod kursorem. (nieprzezroczystego)
Przytrzymanie shift+lpm oraz ruch w osi Y pozwala przesuwać obiekt na wysokość.
Przytrzymanie lewy alt+lpm oraz ruch w osi X pozwala rotować obiekt o 1°.
Przytrzymanie ctrl+alt+lpm lub prawy alt+lpm ustawia kąt obrotu na wielokrotność 5° względem osi współrzędnych sceny.
Wciśnięcie del kasuje ostatnio dodany lub zaznaczony obiekt.

Eksportu dokonuje się kombinacją shift+ctrl+F11. W folderze scenery zostaną wygenerowane dwa pliki:
nazwa_export.ctr - zawierający wszystkie zdarzenia event.
nazwa_eksport.scm - zawierający wszystkie obiekty typu node.
nazwa_eksport_dirty.scm - zawierający edytowane i dodane node.

Zestawienie dwóch pierwszych plików, terenu sbt i wpisów składów powinno dać stan równoważny oryginalnej scenerii. Oczywiście kompletnie wymieszany i pozbawiony komentarzy.
By zachować porządek, należy się posługiwać plikiem dirty i dalej go przetworzyć.

Treść wrzucamy do arkusza kalkulacyjnego i konwertujemy node model na include. Pozwoli nam to zastąpić placeholdery i użyć automatyki zawartej w includach. Wymaga to tylko zamiany kilku kolumn i słów kluczowych.

Ze względu na to, że edytor pozwala dodawać tylko obiekty node model, a drzewa w symulatorze to obiekty node triangles parametryzowane z pliku tree.inc, musimy się posłużyć placeholderem w postaci modelu drzewka. Polecam przygotować kilka dla różnych rozmiarów i krzaków, przypisując im odpowiednie tekstury w nodebanku. Po wrzuceniu takowych do excela, łatwo możemy nadać im losowy obrót i losową z zadanego zakresu wysokość oraz rozpiętość.

Przez toporność edytora w obecnej formie, polecam używać go tylko do dodawania nowych obiektów. Plac zrobić w rainstedzie (odczyt wiersza z danym obiektem) i notatniku (kasowanie). Obiekty dodawać kategoriami i eksportować małymi partiami, od razu konwertując na include i wstawiając do swojego pliku scm.Roboczy plik nodebank.txt autorstwa Szocia, Dymusa i mojej oraz placeholdery roślinności w załącznikach.

38
Bieżące Symulatorowe / Odp: Żenująca sytuacja
« dnia: 22 Lipca 2019, 10:46:31 »
Odwaliliśmy bardzo brzydką akcję. Wina leży zarówno po stronie autora za samą ideę, mojej za pomoc jak i reszty administracji za nieprzycięcie naszych poczynań. Przepraszam. Kumoterstwo wzięło górę nad zdrowym rozsądkiem, bo rozwój wypadków był do przewidzenia. Jak się wszystko rozwijało - nie wiem - też mamy prawo do weekendu.
Wątek został przywrócony. Kontenery wiszą na svn, poprawki zgłoszonych błędów ponoć zostały wprowadzone. Jak ktoś odczuwa potrzebę, proszę sprawdzać. Wywalanie czy reuploady do td nie mają sensu przez wagę paczki. Szkoda serwera na formalizmy.

39
Pomoc doraźna / Odp: Problem z includowaniem drzewek
« dnia: 21 Lipca 2019, 17:44:20 »
SBT trzyma geometrię terenu. Część obiektów nieterenowych jest tworzona jako teren przez możliwość parametryzacji współrzędnych rysowanej geometrii w incu. Między innymi właśnie drzewa i bramki sieci trakcyjnej (górna belka). Również część kozłów i podsypek pod rozjazdy, zwłaszcza krzyżowe. Tu już bez uzasadnienia, ot ktoś sobie tak 15 lat temu zrobił i gdzieniegdzie zostało.

40
1. Był gdzieś gotowy moduł kotwienia do mergowania. Poszukaj w starych poradnikach. Albo lepiej zrób sobie sam. Sześć odpowiednich słupków i drut ze zmodyfikowanymi wysokościami. Skonstruuj sobie w osi i zapisz do osobnego pliku by potem tylko obracać grupę.
3. Co przez to rozumiesz? Klon splina toru, po którym wytłaczasz przekrój poprzeczny, ręcznie wszywany w siatkę terenu. Nie brzmi łatwo ani szybko.
4. Zawsze biały. Ciemniejszy tylko w tunelach.

41
scripts/tablica_kierunek.py
scenery\peronowe\tablica_kierunek.inc
node 1000 0 (p1) model 0 0 0 0 peronowe/tablica_kierunek.t3d make:scripts/tablica_kierunek?kierunek_lewy="(p8)"&kierunek_prawy="(p9)" endmodelTak samo jak ekrany w lokomotywach, tylko we wpisie modelu definiujesz używane później parametry, zamiast czerpać gotowce ze słownika.

42
In progress. Obecnie można zamiast repla przypisać skrypt malujący teksturę z zadanymi parametrami. Gdy ktoś zrobi taką tablicę statycznie, będzie można myśleć o dodaniu eventu malującego ją na żądanie czy sprzężenie tego jakoś z rozkładem jazdy dla automatyzacji.

43
Bocznica / Odp: ET22-468
« dnia: 14 Lipca 2019, 21:54:18 »
Chodzi o to, że Fuji miał paczkę tekstur, które zostały porzucone przez krytykę w testach i teraz oczekuje podobnej krytyki wobec wszystkich innych.

44
Tabor / Odp: EN57 AKŁ - problemy w obsłudze /wątek zbiorczy/
« dnia: 13 Lipca 2019, 17:24:50 »
Nie bardzo. O ile wiem to walnięcie grzyba wywala jakieś zabezpieczenie, którego w kiblu nie ma (ale wszystko jest siódemką) więc nie da się go zresetować i bruździ w ikonkach. Albo któreś ma odczyt z nie tego członu.
if state['fuse'] or state['converter_overload']:#awaria
obrazek.paste(self.awaria_on,(369,132),self.awaria_on)
else:
obrazek.paste(self.awaria_off,(369,132),self.awaria_off)

45
Shadery są na repozytorium kodu źródłowego a nie assetów. Najnowsze exe gl33 (czyli miesiąc za tmj) z brancha gfx-work wraz z shaderami do niego masz tutaj https://ci.appveyor.com/project/Milek7/maszyna/builds/24771039/artifacts
Co do ustawień z ini, to możesz sprawdzić jak na trybie renderera simple się sprawdzi. Może to jakieś dodatkowe wodotryski są przyczyną takiej kaszanki. Problem ewidentnie jest w gryzieniu się ze sterownikiem.

46
Bocznica / Odp: Tworzenie scenerii do ATS
« dnia: 03 Lipca 2019, 23:08:12 »
Profil wszedł niedawno, wiele lat po odejściu Ra. Musisz sobie po eksporcie dopisać notatnikiem.
Przecież to o ATSie mowa. Bocznica.

47
Pomoc w tworzeniu / Odp: Pytania o eventy
« dnia: 03 Lipca 2019, 19:20:48 »
Bo jest na liczniku składów a nie pojazdów. Wypadałoby zmienić, ale nie wiem jak ze stabilnością będzie. Te liczniki lubiły się gubić.

48
Pomoc w tworzeniu / Odp: Pytania o eventy
« dnia: 03 Lipca 2019, 17:15:58 »
Na td jest licznik i izolowany. Zamykajka musi być dużo przed przejazdem. Nie będziesz izolował kilometr wcześniej. Licznik zmniejszający jest na samym przejeździe w obrębie izolowanego. Zajęcie przejazdu wyłącza gonga, zwolnienie izolowanego przy zerowym liczniku otwiera zapory. Algorytm ten powinien działać przy wszystkich układach torowych. Kwestia ilości przypisanych czujek. Zasadniczo każdy inc przejazdu ma w treści opisy co i gdzie należy dopisać do torów by działał.

49
Na warsztacie / Odp: Sceneria "Góry"
« dnia: 03 Lipca 2019, 00:52:26 »
tunele w Drawinowie fikcją gdyż nie ma przynajmniej w Polsce 3 tuneli równoległych jednotorowych w Polsce
Podg. Lachy opierają się na układzie stacji Warszawa Włochy. Żadnego tunelu tam nie ma, górne tory idą dwoma wiaduktami. Czemu autor zdecydował się na tunele? Pojęcia nie mam. Może łatwiej było mu wymodelować. Przy tamtejszym ukształtowaniu terenu takie konstrukcje ziemne nie mają sensu.

50
Tabor kolejowy / Odp: Hamulce Knorr w EU04
« dnia: 28 Czerwca 2019, 12:52:42 »
Wszystkie knorry (stare pneumatyczne) obsługuje sie tak samo. Rozpisz sobie tabelkę pozycji pod maszynowe cyferki i trenuj. Na obecnych exekach powinno to wszystko fajnie działać zarówno w eksploatacji przez człowieka, jak i ai.

51
Forum / Odp: "Znikające" polubienia
« dnia: 27 Czerwca 2019, 22:06:23 »
Również potwierdzam, że wszystko zostało wyjaśnione. Zamykam.

52
Mała litera to gotowość do pracy danego urządzenia. Czyli sprężarka sprawna, której zadziałała wyłącznik ciśnieniowy. Wykrzyknik to zadziałanie zabezpieczenia wyłącznika po lewej.
Skopiuję kod by nie pleść głupot przy analizie:
        ( mover.Battery ? 'B' : '.' ),
        ( mover.Mains ? 'M' : '.' ),
        ( mover.FuseFlag ? '!' : '.' ),
        ( mover.PantRearUp ? ( mover.PantRearVolt > 0.0 ? 'O' : 'o' ) : '.' ),
        ( mover.PantFrontUp ? ( mover.PantFrontVolt > 0.0 ? 'P' : 'p' ) : '.' ),
        ( mover.PantPressLockActive ? '!' : ( mover.PantPressSwitchActive ? '*' : '.' ) ),
        ( mover.WaterPump.is_active ? 'W' : ( false == mover.WaterPump.breaker ? '-' : ( mover.WaterPump.is_enabled ? 'w' : '.' ) ) ),
        ( true == mover.WaterHeater.is_damaged ? '!' : ( mover.WaterHeater.is_active ? 'H' : ( false == mover.WaterHeater.breaker ? '-' : ( mover.WaterHeater.is_enabled ? 'h' : '.' ) ) ) ),
        ( mover.FuelPump.is_active ? 'F' : ( mover.FuelPump.is_enabled ? 'f' : '.' ) ),
        ( mover.OilPump.is_active ? 'O' : ( mover.OilPump.is_enabled ? 'o' : '.' ) ),
        ( false == mover.ConverterAllowLocal ? '-' : ( mover.ConverterAllow ? ( mover.ConverterFlag ? 'X' : 'x' ) : '.' ) ),
        ( mover.ConvOvldFlag ? '!' : '.' ),
        ( mover.CompressorFlag ? 'C' : ( false == mover.CompressorAllowLocal ? '-' : ( ( mover.CompressorAllow || mover.CompressorStart == start_t::automatic ) ? 'c' : '.' ) ) ),
        ( mover.CompressorGovernorLock ? '!' : '.' ),

53
Pomoc doraźna / Odp: Problem z misją 6dg-1204 na bałtyku_skm 1
« dnia: 24 Czerwca 2019, 19:55:18 »
Na nowszych exe problem zderzeń z taborem na innych torach (wywalenie gruszek w kosmos) powinien być ponownie załatany.
Co do widoczności wnętrza lowpoly przy wychylaniu się z okna, to nie masz prawa go widzieć. Ten obiekt jest renderowany tylko z kamery zewnętrznej. Puki siedzisz w pojeździe, wyświetla się wnętrze highpoly. Trzeba by zerknąć, czy kabina w lowpoly jest dobrze pokluczowana, czy szyby są w lowpoly a nie w pudle i czy w mmd jest wpis o lokomotywie jednokabinowej. Ogarnąłby ktoś albo mi przypomniał za kilka dni?

54
Poradniki / Odp: [CTR] Poradnik dla chcących pisać scenariusze
« dnia: 17 Czerwca 2019, 12:16:07 »
Od jakiegoś czasu można przypisywać wiele zdarzeń do toru. Warto by zaktualizować.
Do radyjka dopisać info o kanale.

55
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Mapa PKP Polskie linie kolejowe.
« dnia: 12 Czerwca 2019, 12:33:44 »
Mapa jest tak ciężka, że mój służbowy komputer ledwo wyrabia. Dodatkowo przy imporcie pdfa posypały się czcionki. Odpadam.

56
Poszukuję, chcę zrobić / Moc ogrzewania wagonów
« dnia: 09 Czerwca 2019, 20:06:48 »
Potrzebne są dane na temat mocy ogrzewania elektrycznego wszystkich wagonów i zespołów trakcyjnych dostępnych w symulatorze. Zaczynamy to liczyć, a jeśli mają coś wpisane, to 20kW na pałę, podczas gdy ze znalezionych danych, moc ta może być i 2x większa.

Excel do zgrupowania wszystkiego https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-TUbHQGzn2mpx6w2D51ZaGFNWPMtJ4PrMY3VC_W15eI

57
Pomoc doraźna / Odp: Zmiana składu i magazyn RAINSTED.INI
« dnia: 05 Czerwca 2019, 23:15:39 »
Na zakładce wczytywanie, klikasz ppm na jeden z dostępnych składów w scenariuszu i masz opcje zamiany na któryś z magazynu lub ten za schowka. Schowek służy bardziej do wklejenia składu do pliku scn, niż przerzucania go w obrębie startera.

58
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 05 Czerwca 2019, 16:57:21 »
Obejrzeć można w SA134, który dostał również monitory do atrapy kabiny. Nie ma jeszcze zintegrowanego hamulca, ale zadawanie mocy działa jak w elfie.

59
Tabor / Odp: Głośność dźwięku
« dnia: 01 Czerwca 2019, 15:16:58 »
To nie kwestia trąbek czy nie trąbek tylko starej i nowej składni:
https://wiki.eu07.pl/index.php/Plik_multimedi%C3%B3w_(mmd)#Sekcja_sounds:
https://wiki.eu07.pl/index.php/Mmd_stare_sounds
W starej składni miały tylko range, jak wszystkie niemodulowane dźwięki. W nowej nie wiem, czy złapią więcej. Może offset, ale factoru na pewno nie, bo nie są modulowane żadną zmienną.

Przykładowy wpis po staremu:
horn1: zuk_horn.wav zuk_horn.wav silence1.wav 200I to samo po nowemu:
horn1: {
    soundbegin: zuk_horn.wav
    soundmain: zuk_horn.wav
    soundend: silence1.wav
    range: 200
}

60
Tabor / Odp: Głośność dźwięku
« dnia: 01 Czerwca 2019, 14:48:57 »
Dowolną z tych trzech, bo każda ci ściszy, tylko w inny sposób. Offset o stałą wartość na całym zakresie. Factor proporcjonalnie do wartości kontrolnej (mniejsze wzmocnienie przy wysokich obrotach przykładowo). Range skróci zasięg, czyli będzie ciszej, dalej od źródła.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 13