Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - ST44-003

Strony: 1 2 [3]
61
Bieżące kolejowe / Odp: Z aparatem w krzakach
« dnia: 11 Lipca 2017, 16:58:07 »
To samo co każda inna lokomotywa towarowa. Coś przywiozła i z czymś wróci. A, że lokomotywy te jeżdżą gdzie się da, to inna kwestia ;)

62
Na warsztacie / Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« dnia: 09 Lipca 2017, 12:29:52 »
Ja tutaj widzę naprawdę niezły potencjał użycia myszy. Dzięki temu można już symulować odbloki wszystkich nadmiarów w siódemce, czy nawet przy podłączaniu się na zewnątrz samemu węże podpinać w dowolnej kolejności.
@tmj, trzeba zatem teraz do exe dodać nowe komendy od nowych przełączników, cieszysz się? :D
Pierwsze od czego bym zaczął modyfikację sterowania lokomotywami to dodanie rozrządu do kabin. Dzięki myszy podniesie nam się realizm uruchamiania pojazdów.
Ficzer moim zdaniem działa w porządku. Zostawił bym go w takiej funkcjonalności bo w takiej zdaje egzamin. Jedynie co to przeniósł bym sterowanie zoomem na kółko od myszy, to ułatwi trafianie w konkretny przełącznik :).
Jedyne z czym ma problem "mysza" to przełączniki które uaktywniają się przy użyciu klawisza "shift + coś". Tak jest np. w EP09 i hamulcem postojowym czy zapalaniem podświetlenia ampero i mano.

63
Na warsztacie / Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« dnia: 04 Lipca 2017, 18:07:16 »
Chodzi o najnowszą wersję exe "ng". Wywaliłem z ini wpis "shadowtune", więc teraz efekt jest dużo lepszy.
Ale ok, światła do poprawki. Za to "Całkowo_IR" o poranku wygląda jak poniżej ;).
Załączone VBO i multisampling x8.

64
Na warsztacie / Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« dnia: 03 Lipca 2017, 20:09:45 »
Działa, dziękuję za informacje (rzadko mam okazję zaglądać do tematu, a dziennie stron przyrasta przynajmniej o 3-4). Gdzie zatem szukać wpisów dla cieni, żeby zwiększyć ich widoczność? W ini czy po bibliotekach?

EDIT: Odpaliłem bezproblemowo na exe_64 bit klasyczne całkowo. Myślę, że screen mówi sam za siebie. Ogólnie 4ropiętrowy opad szczeny :D. Dla porównania z klasycznym exe.

65
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 14 Kwietnia 2017, 17:46:46 »
Ja mam jednak pytanie, czy Macierzewo nie mogłoby być to z obecnej wersji wsadzone? Tamto jest śliczne i pełne, tutaj jakoś tak pustawo. Pisałem już o tym kiedyś i dalej będę prosił :)

66
Bieżące kolejowe / Odp: Wybuch w metrze - Petersburg
« dnia: 05 Kwietnia 2017, 18:51:20 »
Najważniejsze stary, że żyjesz. Główny szef tego wszystkiego na górze jak widać nad Tobą czuwał.
Wiesz, nie bez przyczyny mówi się, że Rosja to stan umysłu. U nich nie liczyłbym na jakiekolwiek "zabezpieczenia" i bezpieczeństwo.

67
Witajcie.
Ostatnio odkrywam uroki działania programów @Mariusza1970 do wyciągania plików z paczek całościowych. Ostatnimi czasy udało mi się przywrócić do żywych (nie bez problemów) kilka starszych scenerii. Okazuje się, że po dodaniu nowego taboru i użyciu obecnie stosowanych rozwiązań jak i dostępnych tekstur, nie jest tak źle z tymi sceneriami. W planach chciałem przywrócić do żywych takie misje jak:
- SDR18 i 19
- Testowo
- Linia 546

... oraz takie których na tą chwilę nie pamiętam. Polegało by to na tym, że użytkownik miałby możliwość, w formie osobnej paczki z dodatkiem, instalacji starszych scenerii ale z wcześniejszym poprawieniem ich przejezdności i ewentualnie sieci trakcyjnej (jeśli będzie taka potrzeba). Po ostatnich testach wyszło, że jest to zadanie żmudne, ale na szczęście nie wymagające tworzenia nie wiadomo jakiej obszernej nakładki, z uwagi na to, że gro scenerii korzysta z tych samych plików. Zostawiam Wam to do rozpatrzenia i w formie wyrażenia swojej opinii. Dla własnego użytku tworzę pierwszą wersję tejże nakładki i w przypadku odmowy, po prostu będę miał to głównie pod swój użytek, ale z możliwością podzielenia się tym co dokonałem. Zapraszam do dyskusji :).

68
Bieżące kolejowe / Odp: Szczekociny 2012
« dnia: 03 Marca 2017, 20:58:17 »
Niech im ziemia lekką będzie.

69
Bieżące kolejowe / Odp: Szczekociny 2012
« dnia: 03 Marca 2017, 18:03:17 »
@centarail, napiszę to w sposób dobitniejszy niż zrobił to @EU07-483. Notabene, maszynista. Jeden z lepszych.
A napisać Ci chcę jedno. Stul pysk i przeczytaj ten prawdziwy raport. Nie ten na rynku-kolejowym. Bo nie popisujesz się wiedzą tylko swoją najzwyklejszą głupotą. Widać też, że nie zdajesz sobie sprawy ile było w tym wszystkim zaniedbań. Oprócz tego, widać też, że ten temat lata Ci koło wałka i piszesz co Ci się po prostu podoba.
Powtórzę jeszcze raz. Zrób światu przysługę i... stul pysk!

Przekaz może i słuszny, ale styl już niekoniecznie.  Mięśnie napinaj na siłce, a nie na forum.
Warn.
AtapiCl

70
Bocznica / Odp: test-calkowo niebezpieczny pociag.7z
« dnia: 20 Lutego 2017, 17:55:39 »
Jakby to byl radiostop to by wszystkie pociągi zatrzymywalo. A więc nie może to być radiostop tylko cos innego, np. autostop.

I ten autostop mnie nie złapał, np. dlatego, że liczy sie położenie lokomotywy albo za krótko była szybkość utrzymywana.

Po przeczytaniu tego straciłem do Ciebie resztki i tak już skąpego szacunku. Po prostu ręce opadają od czytania takich głupot i ślepej wierze we własną Twoją wiedzę.
Ogarniasz ogólnie, że nie ma czegoś takiego w rzeczywistości jak AUTOSTOP? Nie wiem, jakie psychotropy stosujesz ale lepiej je zostaw.
Również nie mam bladego pojęcia skąd czerpiesz inspirację i wiedzę do pisania takich głupot ale mam(y) dla Ciebie rady:
a) ogarnij się wreszcie
b) doucz się wreszcie
c) przestań korzystać z Wikipedii do szerzenia swojej i tak już ograniczonej wiedzy.
Błagam Cię, skończ.

71
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 13 Lutego 2017, 08:16:46 »
..a powinno być raczej 18+ bo w kabinie st43 są gołe baby...

Rozumiem, że reklamy firm bieliźniarskich również są gorszące? ;)

Ja nie wiem co zrobiłbym gdybym zobaczył to i mi się nie spodobało.

Wyłączył byś symulator i komputer. I najlepiej usunął MaSzynę z dysku :P.
Była już dyskusja na ten temat dawno temu. Z niej wyszło, że plakaty w kabinie zostają ;).

72
Na warsztacie / Odp: Kaliska
« dnia: 23 Stycznia 2017, 10:53:54 »
Muszę Ci przyznać rację. LoD pełną gębą, aż dziwne, że go do tej pory nie ma użytego.
Heh, @Włodek, chyba nie masz wyjścia. Czeka Cię prawdopodobnie publikowanie paru rzeczy :D.

73
Na warsztacie / Odp: Kaliska
« dnia: 23 Stycznia 2017, 10:39:46 »
No i są tu też ludzie, którzy pomogą w poprawkach. A szkoda marnować tak porządny materiał.
Dziwię się też, że Bipy z wnętrzem kiszą się u Ciebie na chomiku. Ja bym się chętnie na Całkowie przejechał takim :)

74
Tabor kolejowy / Odp: Lokomotywa spalinowa ST44
« dnia: 22 Stycznia 2017, 15:33:45 »
Oba powstały w ZSSR. A raczej, ST44-12xy to dalej jest Rusek, tylko w nowym wdzianku i z nowymi bebechami. Ale to dalej Rusek. Więc rozróżnienie nasze czy nie-nasze, nie do końca jest prawdą.

75
Tabor kolejowy / Odp: ZEZ. TV. Po co to wszystko?
« dnia: 22 Stycznia 2017, 12:55:04 »
TV powstał jako prototyp i zarazem nowe rozwiązanie montażu reflektorów w lokomotywach. Droższe rozwiązanie, bo wymaga wyspawania "wiader" z czoła i zaspawaniu dziury poprzez jednoczesny montaż halogenów. W praktyce się to nie przyjęło więc szybko zrezygnowano z tego patentu. Było to w czasach, kiedy bodaj w Gdańsku naprawę przechodziło kilka siódemek.
ZEZ to po prostu ułożenie halogenów w kloszu reflektora. Jest to poniekąd nazewnictwo od uzyskanego efektu montażu halogenu. Lokomotywa wygląda jakby robiła zeza.

ZEZ i TV to jeden i ten sam patent. TV bo reflektor podobny jest do małego telewizorka na czole, ZEZ od efektu który opisałem wyżej.

76
Tabor kolejowy / Odp: Rozruch, nastawnik (joystick) w CD 150/363
« dnia: 01 Grudnia 2016, 00:47:38 »
363/163: Tu wszystko rozumiem, ale co ma na celu chwilowe przytrzymanie na pozycji "rozruch"?

Ma na celu to, żeby komputer pokładowy (w tym wypadku zwykły układ oporników, drutów i takich tam) odpowiednio sobie odczytał informacje z prędkości zadanej.

  Dodano: 01 Grudnia 2016, 00:50:18
363/163: Czyli lewy joystick to kierunek, prawy zadawanie mocy/prędkości, ten mały prawy (?), a jeden z 'pakietowych' na prawo to "postój, wybieg, jazda, rozruch"?

Lewy to kierunek, prawy to zadawanie mocy, mniejszy prawy to hamowanie ED sterowane ręcznie (możliwość zwiększenia/zmniejszenia siły hamowania), pakieciak na prawo tak jak piszesz, z czego 'jazda' to po prostu działanie automatyki w celu podtrzymania prędkości.
Pozycja 'rozruch' ma funkcję samoczynnego powrotu na pozycję 'jazda'.

  Dodano: 01 Grudnia 2016, 00:50:47
Kochani :D (@Lelek, @Antek) jak Was dobrze tu widzieć :D

77
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury.
« dnia: 28 Listopada 2016, 19:00:23 »
Niestety, warunki "glebowe" były trudne bo co chwile ktoś przychodził. Nie obiecuję, coś postaram się zdziałać. Natomiast co do tekstur, szybciej to w okolicach nowego roku. Wcześniej nie ma szans :(
No i niestety ale o ścianach na prawdę zapomniałem :(

78
Na warsztacie / Odp: Radosna twórczość Sebola82
« dnia: 26 Czerwca 2016, 21:18:12 »
Panowie, zachowajcie spokój. Pragnę Wam przypomnieć, że to ogół decyduje a nie jeden człowiek. "Maruda" jest jak każdy widzi, ale to przez testy dodatek przechodzi dalej, a nie przez człowieka. @Stele ma możliwość się wypowiedzieć, bo takie jest jego (ło matko, użyłem tego słowa o.O) Boże prawo, z którym trzeba się liczyć, ale na litość! nie jest ono ostateczne i o niczym nie przeważa.
@Seba, uważam, że nie powinieneś się przejmować, tylko spokojnie kończyć projekt w obecności forum. Pisz też, co potrzebujesz. Jako teksturowiec również mogę pomóc.
@Wojtuś, niestety ale po części sami (jako użytkownicy) jesteśmy sobie temu winni, w drugiej części pozostaje łapczywość ludzi, którzy przeszli do TD2 które, podobnie jak nasz projekt, doczeka się swego rodzaju rewolucji (i tej złej i tej dobrej).

79
Co nie znaczy, że musisz iść w jego ślady. I pisz staranniej.
@Benito, mógłbyś? ;)

80
Bieżące kolejowe / Odp: Kupili naszą 424!
« dnia: 28 Lutego 2016, 21:50:50 »
Już tak nie przeżywaj, nie ma o co. Pomalują ją jak będą chcieli, nawet na różowo.

81
Na warsztacie / Odp: Sceneria bez nazwy (na razie)
« dnia: 07 Lutego 2016, 21:09:51 »
A co byście powiedzieli na scenerię w wersji Czeskiej? W sensie, czeska SBLka, czeskie przejazdy, czeskie... wszystko?

82
Bieżące kolejowe / Odp: EP09 ze składem towarowym
« dnia: 22 Listopada 2013, 22:10:28 »
@Borys, zdaje sobie z tego sprawę, szczególnie że te lokomotywy po naprawie głównej inaczej się zachowują niż dawniej się zachowywały. Stąd z przymróżeniem oka piszę o Szybkim. Poza tym, o obciążeniu vs. szybkim mnie pisać nie musisz, że nie ma to wpływu, bo doskonale to wiem, a dobrze jednak została mi pokazana budowa elektrowozów ;)

Strony: 1 2 [3]