Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - ST44-003

Strony: [1] 2 3 ... 8
1
Bieżące kolejowe / Ostatki wagonowe na RhB
« dnia: 25 Czerwca 2022, 20:45:26 »
Cześć,
Z pozyskanego poprzez zdjęcie na WRP info:
https://wrphoto.eu/details.php?image_id=52207

"RegioExpress z Scuol-Tarasp do Disentis to jedna z ostatnich linii Rhätische Bahn (RhB), na których można napotkać „klasyczne” składy wagonowe, zestawione ze starszego taboru (oczywiście, pozostają jeszcze Push-Pulle na trasie z Chur do St. Moritz, lecz to już nie to samo)."

Pytanie moje jest następujące - czy jest na forum ktoś, kto wie więcej na temat kasacji klasycznych wagonów i ewentualnym możliwym jeszcze czasie eksploatacji? Ewentualnie ma już jakieś doświadczenie z RhB i byłby w stanie dopomóc w odpowiedzi na kilka pytań.
Planuję Szwajcarię na przyszły rok, jednak chciałbym wiedzieć jakie są jeszcze szanse na zobaczenie ich w ruchu podobnie jak serię ABe 4/4.

Dzięki i pozdrawiam :)

2
Bocznica / x
« dnia: 13 Lutego 2022, 13:30:55 »
Bocznica - szkoda mi czasu na wasze humory.

3
Tabor kolejowy / EP02 - rodzaj i budowa nastawnika jazdy
« dnia: 17 Kwietnia 2021, 11:18:29 »
Czołgiem,
Z racji bardzo ubogiej dokumentacji zdjęciowej i/oraz/lub technicznej co do budowy i wyposażenia elektrycznego lokomotywy EP02, zadaję pytanie tutaj. Moje poszukiwania są niestety bez owocne, część stanowi raczej domysły.
Ale do puenty, pytanie dotyczy rodzaju zastosowanego nastawnika jazdy w lokomotywie EP02. Poniżej wrzucam screeny z filmiku "120 km na godzinę" dostępnego tutaj:
http://www.repozytorium.fn.org.pl/?q=en/node/7699

Czy przedstawiony na filmie w prototypowej jeszcze odsłonie EP02 nastawnik może być tym zastosowanym w pierwszych 3E (ET21) którego zdjęcie przedstawia screen 3? Prosiłbym o pomoc w ustaleniu rodzaju sterowania z uwagi na wątpliwości:
a) czy jedną dźwignią sterowało się zarówno szeregiem, bokami oraz jazdą równoległą?
b) czy rodzaj rozruchu był podobny jak w EW51/52/ czyli tramwajowy?
c) czy później zastosowano nastawnik kołowy?
d) ile w rzeczywistości było pozycji szeregowych, równoległych oraz bocznikowych ponieważ źródła różnie przedstawiają?

4
Bieżące Symulatorowe / Dyskusja o datach zmiany pór roku
« dnia: 10 Września 2020, 07:52:20 »
W symku oficjalnie wczesna jesień.

Administrację przepraszam, ale tutaj komentarz jest potrzebny. Nie wiem jak inne rejony Polski, ale w Małopolsce nie uświadczyłem na dzień dzisiejszy "rudego" koloru drzew. Na tą chwilę dominuje wszędzie kolor zielony choć jakaś część liści na chodnikach już leży.
Zatem poddaję pod dyskusję poprawę algorytmu zadrzewiania o co najmniej dwa tygodnie do pierwszego pojawienia się w pełni "rudych" drzew.

Sugeruje także przeprowadzenie osobnej dyskusji.

5
Bocznica / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 02 Lipca 2020, 15:24:21 »
Podrzucę później fociaki krakowskich EN64 i EN77. Tylko niestety i pod typ 32WE oraz 40/1WE trzeba będzie model przerobić.

6
Bocznica / xxx
« dnia: 10 Maja 2020, 20:41:19 »
DEL

7
Pomoc doraźna / MaSzyna a Blue Screen
« dnia: 01 Lutego 2020, 11:18:08 »
Cześć :)
Jest to święto, że opisuje problem na forum, ale mam wątpliwości.
Przed jakąś chwilą odpaliłem TD i na nim 2xEN76 KM. Przy obróceniu kamery w kierunku przedziału maszynowego wywaliło mi blue screena. Przyznam szczerze, odkąd postawiłem wersję M. 20.01, pojawił mi się problem z częstym wywalaniem Windowsa do zera.
Dane techniczne: Windows 7 64 bit, Intel Core i5 2,2GHz, GeForce 920M 4 GB.
W załączeniu daję loga. Piszę też o problemie nie bez przyczyny, bo boję się, że najnowsza wersja symka może uszkadzać komputery.

W załączeniu screen pokazujący ustawienia graficzne dla M. 19.08 (po lewej) i M. 20.01 (po prawej). Jakieś sugestie?

8
Bocznica / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 21 Kwietnia 2019, 10:59:11 »
Pozwolę sobie na komentarz. Zdjęcia tych 131 bardzo przydatne i dobrze wykonane (rozdzielczość satysfakcjonująca). Postaraj się o podobne ale kabiny i w miarę możliwości przedział maszynowy).

9
Cześć :)
Z racji spędzania urlopu w Trójmieście naszło mnie pewne pytanie, patrząc na zestawienia pociągów sezonowych z/na Hel.
Otóż bardzo ciekawym zestawieniem są SA133+bonanza (120A)+SA133 ew. w innym wariancie SA138+bonanza+SA138. Moje pytanie brzmi, w jaki sposób ukratniane są te pojazdy? Przekonałem się już że:
a) drugi pojazd nie jest obsadzony a jego silnik pracuje
b) podczas rozruchu słychać wchodzenie silnika na wyższe obroty
c) sprzęgane pojazdy są podpięte wężami 5 i 8 atm. oraz widoczny jest cienki kabel który początkowo brałem jako kabel od SIP`a (ale czy tylko?)
Szczególnie ciekawe jest to, że ukrotnienie odbywa się pomiędzy z udziałem wagonu.
Pytanie brzmi: jak? Pomocy kochani, bo okazało się, że tego nie wiem :).


10
Witajcie.
Ostatnio odkrywam uroki działania programów @Mariusza1970 do wyciągania plików z paczek całościowych. Ostatnimi czasy udało mi się przywrócić do żywych (nie bez problemów) kilka starszych scenerii. Okazuje się, że po dodaniu nowego taboru i użyciu obecnie stosowanych rozwiązań jak i dostępnych tekstur, nie jest tak źle z tymi sceneriami. W planach chciałem przywrócić do żywych takie misje jak:
- SDR18 i 19
- Testowo
- Linia 546

... oraz takie których na tą chwilę nie pamiętam. Polegało by to na tym, że użytkownik miałby możliwość, w formie osobnej paczki z dodatkiem, instalacji starszych scenerii ale z wcześniejszym poprawieniem ich przejezdności i ewentualnie sieci trakcyjnej (jeśli będzie taka potrzeba). Po ostatnich testach wyszło, że jest to zadanie żmudne, ale na szczęście nie wymagające tworzenia nie wiadomo jakiej obszernej nakładki, z uwagi na to, że gro scenerii korzysta z tych samych plików. Zostawiam Wam to do rozpatrzenia i w formie wyrażenia swojej opinii. Dla własnego użytku tworzę pierwszą wersję tejże nakładki i w przypadku odmowy, po prostu będę miał to głównie pod swój użytek, ale z możliwością podzielenia się tym co dokonałem. Zapraszam do dyskusji :).

11
Bocznica / Odp: test-EU07-409 HIST.rar
« dnia: 03 Marca 2017, 21:34:14 »
(BOCZNICA!!!!)

12
Bocznica / Odp: test-ep07-330_dds.7z
« dnia: 26 Grudnia 2016, 15:53:38 »
Po dodaniu końcówki _ic nie chce działać poprawnie mini. Jakieś pomysły? Wpis do textures.txt jaki jest użyty:

303E-EP-ZEZ-330_IC.TGA=303E-EP-ZEZ-330_IC,EP07,EP07-330=303E-EP-ZEZ-330,EP07,EP07-330


Nevermind, działa ;)

Zatem bocznica.
jakubg1

13
Wydział zamówień / Żółte czoło czyli 442.
« dnia: 22 Grudnia 2016, 01:19:15 »
Czołgiem Wam!
Ogłaszam wszem i wobec!
Pierwszemu, który dostarczy mi zdjęcia EP07-442 jeszcze przed nowym rokiem, w jakości HD, bez beczki, ostre i kompletne o bok i czoło dostarczę osobiście 24 browary (słowem kratę piwa) w zamian za zdjęcia na teksturę. Czas start!
Pozdrawiam ;)

14
Poszukuję, chcę zrobić / Poszukiwany spec od przezroczystości.
« dnia: 29 Listopada 2016, 10:00:36 »
Czołgiem ;)
Jak w temacie. Rzadko przyznaję się, że czegoś nie wiem i właśnie nadszedł ten moment. Potrzebuję kogoś, kto bawił się przezroczystością do stworzenia podświetleń amperomierzy, manometrów i/lub haslera. Potrzebne mi doradztwo jak najprościej i od czego zacząć, żeby przezroczystość płynnie przechodziła z tego co ma być na wpół przeźroczyste, czyli tak jak na amperomierzach, manometrach i haslerze. Tyle :)

15
Bieżące Symulatorowe / Praca na dwóch ekranach - pytanie.
« dnia: 13 Listopada 2016, 12:07:41 »
Cześć :)
W sumie pytanie jest banalne, a ja gdzieś coś być może przeoczyłem. ;)
Do rzeczy, pracuję często na dwóch monitorach. Jest możliwość, aby symek był uruchamiany na dwóch różnych monitorach? Docelowo wyświetla go na monitorze 1 a potrzebuje często porównać coś na drugim monitorze.
Dotyczy Windowsa 7 (głównie) i późniejszych. Ktoś coś? :)

16
Przypominam, że odcinek Płaszów-Krzemionki-Bonarka zmienia się z dnia na dzień...

Co Ty nie powiesz?

Bocznica. | @macius5991

17
Wydział zamówień / Jesienne zdjęcia drzew
« dnia: 29 Października 2016, 11:13:04 »
Czołgiem.
Chciałem zgłosić zapotrzebowanie na zdjęcia jesiennych drzew. Jest teraz dobra pora, niebo odpowiada kolor drzew także sprzyja. Przyjmę zdjęcia każdego rodzaju drzewa, iglastego jak i liściastego, dąb, topola, jesion, buk, brzoza, wierzba etc. Mogą to być zarówno pojedyncze drzewa jak fronty lasów.
Pozdrawiam.

18
Publikacje / Tekstura lokomotywy EU07-195
« dnia: 04 Października 2016, 22:38:37 »
Witam Was bardzo serdecznie.
Przedstawiam teksturę lokomotywy EU07-195, należącej do PKP Cargo, będącą jednocześnie jedną z bardziej charakterystycznych lokomotyw w jej flocie.
Autorem tekstury jest @Kornel4d i jest to głównie jego dzieło, ja jedynie zadbałem o kosmetykę, co z resztą mu obiecałem wcześniej.

Tekstrę instalujemy poprzez skrypt. Instrukcję korzystania z tego typu instalacji znajdziecie w filmie stworzonym przez szoguna.

Dodane do repozytorium, rev. 1611. - @Maciej

19
Witajcie.
Otóż dokładnie jak w temacie, zgłaszam zapotrzebowanie na zdjęcia obiektów stacyjnych (najszczegółowiej jak się da) i przystanków z takich oto linii
- Linia 94 na odcinku Kraków Płaszów - Skawina - Sucha Beskidzka oraz jeśli gdzieś macie zdjęcia archiwalne stacji w Skawinie, również o nie proszę
- Linia 98 na odcinku Sucha Beskidzka - Chabówka szczególnie bardzo dokładnie sfotografować proszę dworzec oraz teren dookoła w kierunku Rabki a także poglądowo teren Skansenu (oczywiście, parowozy nie będą potrzebne, ale ich obecność też nie zaszkodzi :P )
- Linia 99 na odcinku Chabówka - Zakopane szczególnie ze zdjęciami otoczenia

Tutaj przedstawiam listę stacji i przystanków które dotyczą linii do Zakopanego. Wykreślone oznaczają, że interesujący mnie materiał już mam, jednakże wysyłać dodatkowo można, gdyż im więcej tym lepiej. No i jak widzicie, jest tego mniej niż więcej ;)

Kraków Płaszów   
Kraków Krzemionki    
Kraków Bonarka
Kraków Łagiewniki
Kraków Swoszowice
Kraków Sidzina - brak budynku stacyjnego
Skawina
Rzozów   
Radziszów    
Wola Radziszowska    
Podolany    
Leńcze    
Przytkowice   
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona    
Stronie    
Stryszów    
Zembrzyce    
Sucha Beskidzka    
Maków Podhalański    
Juszczyn    
Kojszówka    
Osielec
Bystra Podhalańska    
Jordanów    
Skawa
Skawa Środkowa   
Chabówka    
Rabka-Zdrój    
Chabówka   
Rokiciny Podhalańsk.    
Raba Wyżna   
Sieniawa
Pyzówka   
Lasek   
Nowy Targ   
Szaflary   
Szaflary Wieś    
Biały Dunajec   
Poronin    
Zakopane

Drugą moją prośbą są zdjęcia obiektów i terenu wokół dla odcinka "Starzyny" - "Koniecpol", szczególnie zdjęcia posterunków i charakterystycznych elementów, szczególnie dla stacji Koniecpol.

Nie ukrywam, że materiału zdjęciowego potrzebuję dużo, jednakże, biorąc pod uwagę trudność i mozolność tworzenia pewnych rzeczy, nie chcę też jednocześnie ogłaszać żadnego większego projektu ani tym bardziej nastawiać Was wprost że każdy z obiektów o które proszę powstanie. Ot po prostu, jak na razie, moje drobne zamówienie na te obiekty, bo nie wiadomo jak długo one jeszcze będą istnieć (np. stacja Skawce na "Zakopiance").
Zostawiam Was z realizacją tego i jednocześnie przestrzegam, że jeśli odzewu nie będzie, automatycznie nie będzie prób stworzenia tego co obecnie planuje. A jak na razie, zdradzę tylko, że zaczynam zabawę w trasopisarza, dla odcinka Kraków Bonarka - Skawina. ;)
Pozdrowienia!

P.S. O tym nie wspomniałem, a jest to konieczna informacja. Zdjęcia proszę umieszczać na serwerze forum a linki umieszczać w tym temacie (ostatecznie wysyłać do mnie za pomocą Prywatnej Wiadomości). :)
P.S.2. Przyjmuję również wszelkie materiały "pomocnicze" w postaci map/danych wysokościowych, modele NMT, dane GPS oraz wszelkie inne które pomogą przy tworzeniu profili wysokościowych. :D

20
Infrastruktura kolejowa / Bocznica zakładowa Kraków Solvay - pytanie
« dnia: 26 Sierpnia 2016, 13:14:05 »
Poszukuję krótkiej ale treściwej informacji na temat dwóch miejsc w obszarze Krakowa, z obecnie wymazanymi śladami dawnego istnienia:
- bocznica zakładowa Kraków Solvay - jaka szerokość toru była na terenie kopalni oraz czy przed mostem na Wildze były rozjazdy umożliwiające wjazd na teren bocznicy i jaki rodzaj sygnalizacji był tam zastosowany?
- Skawina - hala która mieściła się niedaleko budynku stacyjnego, za kładką w kierunku Zakopanego. Co w niej się znajdowało i w którym roku została ona zburzona?

Niestety nie bardzo wiem gdzie takich informacji szukać, a natknąłem się na mapę z 1965 i 1996 roku gdzie miejscami jeszcze widać ślady funkcjonowania wspomnianych obiektów. W załączniku screeny miejsc o które mi chodzi :)

21
Publikacje / Tekstury lokomotyw PKP Intercity i PKP Cargo
« dnia: 14 Lipca 2016, 21:34:50 »
Dodane do repozytorium @Maciej
Po wielu, wielu bojach oddaję w Wasze ręce długo wyczekiwaną teksturę EP07-174 wraz z innymi lokomotywami spółki PKP Intercity i PKP Cargo. Coby dużo nie pisać, zapraszam do pobierania ;)

W celu poprawnego działania tekstury EP07-174 konieczne jest zainstalowanie >>>TEGO<<< dodatku z widocznym wnętrzem.Wersja Developerska (TGA) zbiorczo:
http://eu07.pl/userfiles/4091/elektryczne_tga.rar

22
Bieżące Symulatorowe / Wiliś vs. Wiliś
« dnia: 12 Czerwca 2016, 20:15:25 »
Dobry!
Jako, że ostatnio z sentymentem wspominałem paczkę całościową, którą definitywnie utraciłem, postanowiłem stworzyć ją od zera z dodatkami, które w niej miałem. Przypomniałem sobie wtedy o pewnej zelektryfikowanej wersji Wilisia. Na tamten czas, a było to blisko 10 lat temu, przedstawiał on otoczenie, które całkiem fajnie mieści się w kanonie dzisiejszych wymagań. Pobrałem więc na nowo owy dodatek i ku mojemu niedowierzaniu, prezentuje się on kilka razy lepiej niż Wiliś użyty do połączenia ze scenerią L053. Poniżej są screeny porównawcze. Uważam, że warto by przenieść tamten Wiliś, zamiast tego obecnego, który, nie ukrywając, jest po prostu pustynią.
Screeny to porównanie między starym a obecnym Wilisiem odpowiednio na paczkach: PC2009 i MaSzyna_16_05.
Chciałem więc obgadać z Wami, czy nie warto by było powrócić do tamtego Wilisia i podmienić go w zamian obecnego?

23
Witojcie :)
Mam takie o to trudne ale typowe pytanie. Mam dysk twardy Seagate Barracuda II, 500 gb, który to nie ma ze mną łatwo. Mianowicie, jest to dysk po formacie i oprócz tego sczyszczeniu danych po położeniu go na zasilacz komputera (brawo Ja!). Pytanie jest do Was takie (poprzedzając to informacjami które pozyskałem). Mianowicie, słyszałem, że do trzech formatów wstecz jest możliwość uratowania danych poprzez program do wyciągania plików. Pytanie pierwsze, jaki program do tego jest najlepszy i najprostszy? Zależy mi, aby wypluwając informacje, pokazał mi wszystkie pliki jakie dotychczas były na wspomnianym dysku. No i drugie pytanie, czy tak potraktowany dysk, po położeniu na zasilacz, jeszcze w sobie ma te dane, czy jest "kompletnie czysty"?
Nadmieniam, że ostatnio jestem raczej zielony z takich tematów, choć jeszcze do nie dawna całkiem sobie radziłem ;)
No i drugie pytanie, czy dysk który nie jest na złączu SATA tylko ATA można podpiąć gdzieś indziej aby podobnie potraktować go programem do szukania danych? Trochę mi na tym zależy, bo przypomniałem sobie o paru danych na starym dysku a może byłaby szansa je uratować :)

24
Bocznica / Odp: test-ep09-025 tga.rar
« dnia: 24 Marca 2016, 20:16:46 »
(DO WYRZUCENIA)

25
Bocznica / Odp: Kabina EP08 dla wersji historycznych z lat 80-tych.
« dnia: 11 Października 2015, 22:05:09 »
DELETE

26
Wersja polska/ English version below.
Jak Wam w większości dobrze wiadomo, ja i kolega @dymus, pracujemy nad projektem lokomotywy 163 do symulatora. Kabina zbliża się powoli do finału, brakuje tylko paru detali, ale także fizyki pojazdu. Prosimy każdego kto ma dostęp do tych lokomotyw aby udostępnić materiały do stworzenia fizyki tego pojazdu. Ale nie tylko jego. Stwierdziliśmy, że dobrą reklamą dla projektu międzynarodowego będzie także stworzenie lokomotywy 371/2 oraz wersji niemieckiej 180. O tą drugą będzie o tyle ciężko, że seria ta jest w niemczech wycofywana, nie liczne egzemplarze dojeżdżają już kilometry. Prośba jest więc o jak najobszerniejszy materiał foto/video kabiny oraz modelu zewnętrznego. Prosimy także o pomoc inne fora i symulatory, a zapewniam Was że warto się postarać ;)
Z góry dziękujemy za pomoc. W załączniku porównanie naszego projektu z lokomotywą 363 w Train Simulator 2015.

English version.
As You know, I and my colleague @dymus, are working on a project locomotive class 163 to our simulator. Cab slowly approaching the finals, only missing a few details, but also the physics of the vehicle. Please anyone who has access to these locomotives to provide materials to create the physics of the vehicle. But not just him. We found that a good advertisement for the international project will also create a locomotive 371/2 and 180 of the German version.
About the latter will be hard enough that the series is being phased out in Germany. The request is so material as the most extensive photo / video booths and an external model. We also ask for help from other forums and simulators, and I assure you that it's worth a try ;)
Thank you in advance for your help. The Annex to compare our project with 363 locomotive in Train Simulator 2015.

27
Wydział zamówień / Zdjęcia lokomotyw 163.
« dnia: 20 Czerwca 2015, 20:23:34 »
Witajcie.
Składam zapotrzebowanie na zdjęcia każdej z możliwych do sfocenia (w Polsce i na terytorium dawnej Czechosłowacji) lokomotyw 163 i pochodnych (łącznie z lokomotywą 131). Są one niezbędne do skończenia projektu modeli lokomotyw 163 i pochodnych.
Wymagane są niestety oba boki i czoła co niestety bardzo utrudnia wykonanie zadania. Bez tego będzie ciężko stworzyć niektóre malowania.

28
Bocznica / Odp: Poprawa rozkładów jazdy
« dnia: 05 Czerwca 2015, 23:33:38 »
(Do wywalenia)

29
Bocznica / Odp: EN57AKS i itp.
« dnia: 07 Kwietnia 2015, 22:47:18 »
Fajnie by było, jakbyś jednak się stosował do regulaminu, to i raportów by nie było.
@Sawi z @Benkiem słusznie Cię na niebiesko kolorują.

30
Bocznica / Odp: Budowa szafy WN w st44m
« dnia: 25 Lutego 2015, 13:26:16 »
Może @Michałł i @mechatronik by się wypowiedzieli?

Problem w tym, że rzadko ostatnio bywają. Mogli zwyczajowo przeoczyć temat. No i podejrzewam, że w sumie jest już nieaktualny, skoro @Prezes też zniknął. ;)

Reg. zakazy 12 :)
Bocznica.
Benek

Strony: [1] 2 3 ... 8