Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Hubertnator23

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Na warsztacie / Odp: Początek prac nad scenerią "Bochnia"
« dnia: 03 Grudnia 2021, 17:56:51 »
Dokładnie, zamiast odświeżać starocie może lepiej pomoc w robieniu czegoś nowego... np L61 😁

2
Na warsztacie / Odp: Początek prac nad scenerią "Bochnia"
« dnia: 03 Grudnia 2021, 17:44:53 »
A ja bym optował za skończeniem czczych dywagacji, które nie wnoszą nic i wzięciem się za robotę.

3
Na warsztacie / Odp: Początek prac nad scenerią "Bochnia"
« dnia: 03 Grudnia 2021, 16:29:42 »
#stopratowaniustarychtrupow

4
Pomoc doraźna / Odp: Test radiostopu.
« dnia: 29 Listopada 2021, 18:52:46 »
I tak powinno to działać tak, że próba radiostopu wywoływana przyciskiem na radiu nie powinna zatrzymywać wszystkich pojazdów na scenerii, to jest po prostu błąd w exe, który jest nie naprawiony od dawna.

5
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 29 Listopada 2021, 14:53:18 »
W przypadku problemów proszę załączać plik log.txt z symulacji na której występuje problem, oraz ewentualnie screeny tabelek skanowania problematycznych składów.

6
Pomoc doraźna / Odp: Test radiostopu.
« dnia: 28 Listopada 2021, 19:30:44 »
Nie.

7
Bocznica / br285-122
« dnia: 18 Listopada 2021, 18:28:17 »
X


//Na wyraźną prośbę autora, wywalam cały wątek na bocznicę. RoboBatman.

8
Na warsztacie / Odp: Początek prac nad scenerią "Bochnia"
« dnia: 16 Listopada 2021, 21:30:15 »
Dwa pytania z mojej strony, zamierzacie to robić zgodnie ze sztuką czyli tory kładzione według map satelitarnych, profil pionowy ustalany według danych wysokościowych 1x1m, teren importowany również z tych danych, czy na Bolka oko, jako tako i wszystko płasko? Drugie pytanie, czy macie świadomość jak wielkim wyzwaniem jest Kraków? Wątpię, że macie jakieś większe doświadczenie przy tworzeniu tras więc może warto było by najpierw zrobić jakiś prostrzy odcinek, a nie porywać się od razu na coś czego nawet ja bym nie chciał się prędko tykać. Chyba że robicie to na płasko, na oko i bez dedykowanych modeli to nie było tematu. Nie zniechęcam, ale przemyślicie to sobie dokładniej. Do skończenia jest np. LK64 i LK1.

9
Pomoc doraźna / Odp: Rozmyte tekstury
« dnia: 07 Listopada 2021, 03:05:34 »
Filtrowanie anizotropowe a nie multisampling...

10
Bieżące Symulatorowe / Odp: Propozycje rozwojowe dla symulatora Maszyna
« dnia: 24 Października 2021, 14:23:21 »
Przeczytaj co i w jaki sposób napisał mcgiwer, potem zastanów się czym jego post różni się od twojego. Podał problem i możliwe rozwiązanie tego problemu, ale nie potraktował tego jako koncert życzeń tylko najwyraźniej trzeźwo ocenił sytuację w jakiej znajduje się symulator. Nie oceniam tego jak bardzo jego sugestie były słuszne, tylko w jaki sposób to napisał. Dla "luźnych pomysłów" typu "zróbcie pendolino", "zróbcie scenerie i scenariusz a jak nie to chociaż automat, który robiłby większość rzeczy za twórcę" jest specjalne miejsce w koszu. No i nie mogło się obyć bez pieprz**** o siódemkach. Przez całe życie myślałem, że jest to oczywiste, ale najwyraźniej nie jest. To, że ktoś robi tekstury, czy to siódemek czy innych rzeczy których obiektywnie symulator nie potrzebuje tak bardzo jak scenariuszy, itp. nie znaczy, że jeśli przestanie robić tekstury, to zacznie robić cokolwiek bardziej przydatnego. Nierobienie siódemek nie równa się rozwijaniu innych gałęzi symulatora. Ciągłe powtarzanie, że brakuje scenarzystów, w niczym nie pomoże. Tym bardziej, kiedy obok zdania o brakach kadrowych dodajesz "nie jestem ani programistą ani specem od eventów". Tutaj kolejna tajemnica, która wydawała mi się oczywistością, żaden z nas nie był specem od maszyny w momencie, w którym pierwszy raz odpalił symulator.

11
Na warsztacie / Odp:  Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 17 Października 2021, 10:31:41 »
Tu nie ma co dumać, tylko nazwać wszystkie rezonatory i przypisać na nowo do torów. Kiedyś nazwa była bez znaczenia i mogło być jedno zdarzenie shp na całą scenerię.

12
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 12 Października 2021, 22:12:25 »
Jestem w lublinku na bocznym torze. O ole dojade do kaliskiej to wystawie loga. Tak jak myslalem retkinia skierowala nas w prawo na olechow i tu wylaczylem misje.
Scenariusz na wlokniarzu jest bledny gdyz uznawani jestesmy jako pociag towarowy a nie pospieszny. Obiecany log nizej. Dalej niema odjazdow od kierpocia.

Przy okazji osobowy 52106 z LK do OW dojechal bez problemu. Dwa bledy zucily mi sie w oczy otoz pierwszy w Radliczycach byl po prawym torze niewygaszony semafor. Drugi blad to na wjezdzie do Kalisza tarcza i powtarzacze na pomaranczowoj a semafor podany na v60.

13
Symulator / Generator rozkładów jazdy
« dnia: 12 Października 2021, 20:10:54 »
Generator ten powstał w celu ułatwienia procedury tworzenia/edycji rozkładów jazdy. Wypełniamy niezbędne informacje, a sam program zajmuje się resztą i nic nie musimy ręcznie majstrować w plikach .txt dbając jednocześnie o to, aby szablon się nie rozjechał. Generator napisany został stricte pod windowsa, na innych systemach może nie działać lub działać błędnie (na pewno tak jest).

Co robi program?
- Sam dostosowuje wszelkie rozmiary i spacje, pilnując przy tym aby szablon zachował swój rozmiar
- Sam oblicza czas przejazdu między stacjami na podstawie ostatniego czasu odjazdu i aktualnego czasu przyjazdu
- Dba o dobre wprowadzenie danych - Co to znaczy?; Jeśli użytkownik wpisując np. "Wymagany % ciężaru hamującego" zapomni dopisać znaczek procenta "%" to program zrobi to za niego. Tak samo zamienia np. rodzaj i numer pociągu na wielkie litery,
- Sam pobiera relację pociągu na podstawie pierwszej i ostatniej stacji
- Sam rozpoznaje, że VMAX bądź kanał radiowy się nie zmienia i pozostaje taki sam, co za tym idzie nie musimy wpisywać ciągle tej samej prędkości czy kanału radiowego, możemy pozostawić puste.
- Robi sporą robotę za nas.

Sam program nie jest jakiś ładny, nie ma pięknego UI na miarę 2021 roku, aczkolwiek nie ma wyglądać tylko działać. Program ten nie jest w wersji finalnej - W przyszłej aktualizacji dojdzie możliwość wczytywania rozkładów jazdy w formacie .txt i ich edycji, na chwilę obecną możemy jedynie tworzyć nowe rozkłady. Edytować wiersze możemy poprzez dwuklik na interesującym nas wierszu.

Sam program wygląda następująco

Dla przykładu przedstawiam zestawienie 2 rozkładów jazdy, jeden oryginalny a drugi wygenerowany z powyższego screena. Można zauważyć drobne różnice m.in w odstępach, ale to myślę jedynie drobnostki stylistyczne. Sam program był przeze mnie testowany generując raptem 2 proste rozkłady, stąd też liczę na Wasze testy.

Download: https://eu07.pl/userfiles/22809/rjgen.exe
Skan: https://www.virustotal.com/gui/file/edb26d9cee0d806f27b495e168bdab7471b22eea4fcb5b7b1ee27be112a3b856?nocache=1

Update v 1.07

Changelog:
- Poprawka: Od teraz przy wczytywaniu rozkładu puste pola godzin są zastąpione znakiem "|" (Aby program się nie wysypywał przy próbie zapisu rozkładu przez puste pola).
- Poprawiono kodowanie przy wczytywaniu rozkładów. Od teraz poprawnie powinny wyświetlać się Polskie znaki.
- Istotna myślę zmiana Prędkość maksymalna jest teraz wpisywana na wysokości nazwy stacji, a nie w linii pod nią. (Zgodnie z aktualnymi standardami MaSzyny czyli obecnymi w plikach rozkładami jazdy).
- Poprawiony błąd odczytywania prędkości, że odczytywana była tylko pierwsza prędkość.
- Poprawione zostało odczytywanie rodzaju pociągu. Problem dotyczył nazw, które zaczynały się od cyfr np. 36WEa
HotFix #1 Poprawione zostało odczytywanie godzin odjazdu/przyjazdu oraz kodowanie tekstu.
HotFix #2 Ponowne poprawki kodowania tekstu oraz zmiana fonta w liście.

Rozkład w załączniku został zaktualizowany.

Jeśli zauważyłeś/aś błąd to proszę zgłoś go w tym temacie

14
Bocznica / Odp: Zaczątek shadera wycieraczek - co z tym?
« dnia: 10 Października 2021, 22:07:50 »
Na przykład jakie?

15
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 09 Października 2021, 23:51:09 »
Masz uprawnienia do zwersjonowania sobie repo kaliskiej przecież, to na co kombinujesz? Kilkaset mega waży, a wszystko masz czysto i na czasie. Ten błąd z rozkładem sugeruje wielomiesięczną rozbieżność różnych plików z eventami.

16
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 01 Października 2021, 14:49:01 »
użycie tych z syntezatora to marnowanie ich pracy.

Lepiej mądrze stać niż głupio biegać. Z resztą umówmy się, nagranie zapowiedzi nie jest tytanicznym wysiłkiem, a z tego co się orientuję, u nas syntezatory zagościły na dobre. W symulatorze powiedziałbym, że brzmi to dużo lepiej, realniej i naturalniej niż tego co mają do zaoferowania prawdziwe głosy z dodanymi efektami. A kwestia praw autorskich nie jest rzeczą nie do przeskoczenia.

17
Bieżące kolejowe / Odp: Historia Polskiej Kolei
« dnia: 29 Września 2021, 19:11:45 »
A powinna.

18
Na warsztacie / Odp: EC Dobre - dekoracja elektrociepłowni i okolic
« dnia: 17 Września 2021, 16:12:35 »
jednak ja nie umiem dodawać składów
Umiesz pisać sceanariusze, a nie umiesz dodawać składów? Scenariusz bez żadnego pociągu? :o. https://wiki.eu07.pl/index.php/Dyrektywa_trainset

A umiem, na kartce to umiem czy też w Wordzie, mi chodzi o MaSzynę...

A Maszyne masz w kompie czy na kartce ? Narysować lokomotywe na kartce nie jest problemem. Ale stworzyć ją w Maszynie już tak

19
Na warsztacie / Odp: EC Dobre - dekoracja elektrociepłowni i okolic
« dnia: 17 Września 2021, 14:07:30 »
Ale to w końcu umiesz dodawać składy czy nie umiesz pisać scenariusza? zdecyduj się, bo ciężko zrozumieć co masz na myśli.

20
Na warsztacie / Odp: EC Dobre - dekoracja elektrociepłowni i okolic
« dnia: 16 Września 2021, 16:35:14 »
Skoro takie chęci wykazujesz wszędzie to pokaż na co cię stać i napisz scenariusz :P

21
To nie są dobre tematy do poruszania na forum publicznym. Zamykam.

22
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 03 Września 2021, 21:49:02 »
I nikt nie wymaga, żeby autor dogłębnie kontrolował każdą jedną lokomotywę. Natomiast prowadząc siódemkę w nowej malaturze, mijając elfy w nowych okleinach, można odczuć duży dysonans mijając po drodze składy prowadzone przez zielone siódemki, albo zielone łajki. Tym bardziej, że nie można tu mówić o braku możliwości podmiany, gdyż niewykorzystanych tekstur tych lokomotyw adekwatnych do danego okresu jest naście.

23
Pomoc doraźna / Odp: Jak zmienić refletkory w ST44
« dnia: 02 Września 2021, 20:33:12 »
Czyli na święte nigdy. Nie czekaj na innych, bo osiwiejesz. Licz na siebie. :)

24
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Poszukuję osoby do zrobienia kabiny
« dnia: 01 Września 2021, 11:16:00 »
1200 zł za sztukę, przy zapewnieniu odpowiednich rysunków i zdjęć. Połowa jak zacznę robić model - jako zaliczka, połowa po skończeniu. Gdy kabina będzie gotowa, publikuję ją na tym forum w teście dodatków, po czym trafia ona na repozytorium (i dalej do oficjalnego wydania). Chyba że chcesz, żeby była tylko i wyłącznie dla Ciebie, a nie dla publiki, to wtedy wielokrotnie więcej.

25
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Poszukuję osoby do zrobienia kabiny
« dnia: 01 Września 2021, 10:37:54 »
Jakie wynagrodzenie oferujesz?

26
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 27 Sierpnia 2021, 11:14:40 »
Doceniam starania, ale Wrocław Główny nie nadaje się do robienia zdjęć na tekstury. Wszystko przez wiatę, która produkuje takie odbłyski na pojazdach, że ich wymazanie graniczy z cudem.
Wybierz jakieś niezadaszone miejsce i próbuj dalej ;).

27
Na warsztacie / Odp:  Drawinowo od nowa
« dnia: 22 Sierpnia 2021, 11:19:27 »
Testu RS nie wykonuje się przyciskiem alarmu. Za test RS odpowiada shift + ctrl + r.
Kiedy test radiostopu, przy braku przystawki w okolicy, wykonuje się przyciskiem Alarmu na kanale testu RS, bo innej metody nie ma.

28
Tabor kolejowy / Odp: Co oznacza relokacja lokomotywy?
« dnia: 14 Sierpnia 2021, 08:12:31 »
Jak wiemy, każdy pojazd jest na stanie jakiejś lokomotywowni X. Jest to, że tak to ujmę, jego lokomotywownia macierzysta. Relokacja oznacza przeniesienie pojazdu na stan innej lokomotywowni Y, co często jest równoznaczne ze zmianą przewoźnika który będzie ten pojazd od tej chwili eksploatował. Przyczyn relokacji może być wiele, może nią być np wypożyczenie taboru innemu przewoźnikowi (tak jak niegdyś bardzo często można było zobaczyć lokomotywę PKP Cargo w pociągu Przewozów Regionalnych) czy też po prostu sytuacja, gdzie firma kupiła nowe maszyny, i chce umieścić je w swojej "flagowej" lokomotywowni w mieście, w którym bieg rozpoczyna większość pociągów lub te najbardziej dochodowe.

Co do EP09-020 to została ona przeniesiona z Warszawy do Krakowa, lecz nie zmieniła właściciela; dalej będzie jeździć w PKP IC.
Przeniesienie nastąpiło gdyż "ICki" odebrały nowe Newagowskie Griffiny (EU160) i chcą je mieć w Warszawie, gdyż tam początek ma większość najbardziej dochodowych połączeń.

29
Inne niekolejowe / Odp: Train Life A Railway Simulator
« dnia: 11 Sierpnia 2021, 00:06:42 »
Ja mam chyba jakieś zboczenie na punkcie MaSzyny, ale może po prostu przyzwyczaiłem się do tej naszej grafiki, bo w tym trailerze grafika aż mnie kłuje w oczy i skutecznie mnie utwierdza w przekonaniu, że to nigdy nie zawita na moim dysku. Wygląda jak taniej produkcji gra dla posiadaczy słabszego sprzętu. Inna sprawa z SimRail, gdzie grafika wygląda faktycznie trochę lepiej niż nasza MaSzynowa, a poza tym kuszące, realne trasy. Dla mnie osobiście porażka.

30
Na warsztacie / Odp: Mój mały MaSzynowy ZNTK
« dnia: 05 Sierpnia 2021, 12:04:33 »
Wrzuć, obejrzymy, zobaczymy i powiemy co do poprawy :)

Strony: [1] 2 3 ... 5