Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - miko22

Strony: [1] 2 3 ... 19
1
Bieżące kolejowe / Odp: Imprezy Kolejowe
« dnia: 19 Lutego 2024, 00:17:33 »
Symulator EN57-1829* na bazie MaSzyny będzie udostępniany podczas Wystawy Modułowej Makiety Kolejowej w Hali Sportowej Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyszkowie przy ul. Geodetów 45 w najbliższy weekend 24-25.02 w godzinach:
- sobota: 10:00-14:00 i 15:00-18:00;
- niedziela: 10:00-13:00 i 14:00-17:00.
Więcej informacji na temat wystawy na stronie Gminy Wyszków: https://www.wyszkow.pl/aktualnosci/1292

* Zdjęcie poglądowe ;)

2
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 22.11 - problemy
« dnia: 11 Kwietnia 2023, 19:33:45 »
Pomogło dopisanie komendy do input-keyboard, dzięki :)

3
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 22.11 - problemy
« dnia: 11 Kwietnia 2023, 08:47:21 »
Zauważyłem pewien brak w pliku eu07_input-keyboard. Nie ma wpisu dla przełącznika aktywacji pulpitu w Impulsie (konkretnie 36WEa), przez co nie da się mu przypisać żadnego skrótu klawiaturowego ani zrobić dla niego wpisu do pliku eu07_input-uart, a bez załączenia tego przełącznika nie działa "główny" ekran w Impulsie. Nie da się te popełnić przewodu głównego, czyli nie da się jechać. Przełącznik jest jedynie klikalny myszką, ale po wskazaniu go kursorem nie wyświetla się też żaden jego opis.

4
Bieżące kolejowe / Odp: Imprezy Kolejowe
« dnia: 17 Października 2022, 16:36:58 »
No właśnie kojarzyłem, że coś tam jeszcze mamy nie do końca odwołane, tylko nie wiedziałem, co dokładnie. W zasadność nie wnikam, tylko chodziło mi o to, że uczelnia może nie chcieć narobić sobie ewentualnych kłopotów "gdyby coś".

5
Bieżące kolejowe / Odp: Imprezy Kolejowe
« dnia: 17 Października 2022, 16:10:53 »
Oerlikon do poprawy
Wiem, hamowanie pneumatyczne zrobione na razie dość prowizorycznie (tzn. w tych samych pozycjach, co hamowanie EP, tylko po wyłączeniu napięcia na kranie). Do poprawy też manometry, przyciski syren (trochę za ciężko się naciska jak dla dzieci, choć jest mniej więcej zgodnie z oryginałem), pozycja N1 nastawnika (tu akurat przydałaby się poprawka w exe jak i dla bezpiecznika hamowania EP) i jeszcze pewnie coś by się znalazło ;)

No i fajnie było Was spotkać. Jazdy "dla starszych dzieciaków" trzeba by kiedyś zorganizować i może przyjechałyby też inne osoby ze swoimi pulpitami, ale chyba mamy jeszcze jakiś "stan epiddmi" nie odwołany do końca, więc na uczelni pewnie jeszcze nie będą zbyt chętni, a nie mam pomysłu, gdzie by jeszcze można było zrobić coś takiego, żeby dojazd dla osób z dalszych okolic był dogodny (wliczając pociągi).

6
Bieżące kolejowe / Odp: Imprezy Kolejowe
« dnia: 09 Października 2022, 22:07:58 »
W imieniu Oświęcimskiego Klubu Modelarzy Kolejowych "Piętrusek" zapraszam na prezentację MaSzyny z repliką pulpitu EN57-1829 podczas obchodów 175 lat kolei w Krakowie w dniach 13-16 października (9:30-18:00 z ok. godzinnymi przerwami technicznymi) w Domu Kultury Kolejarza w Krakowie przy ul. Św. Filipa 6 starym budynku dworca głównego. Więcej na temat obchodów na profilu FB Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Krakowie: KLIK.
Filmik pokazujący symulator (zapowiadający jedną z wcześniejszych wystaw):


EDIT: Sprostowanie - symulator będzie dostępny w starym budynku dworca głównego.

7
Bieżące Symulatorowe / Aukcja dla WOŚP - 4h jazdy ET41
« dnia: 05 Lutego 2022, 00:26:40 »
https://allegro.pl/oferta/4h-jazdy-symulatorem-et41-11790057510

Na powyższej aukcji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z okazji 30. Finału pod hasłem „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci” do wylicytowania:

4 godziny jazdy symulatorem lokomotywy ET41

Oświęcimskiego Klubu Modelarzy Kolejowych "Piętrusek" na bazie programu MaSzyna - Symulator Pojazdów Szynowych: https://eu07.pl/

Symulator ten był wielokrotnie, bo już aż 28 razy udostępniany zwiedzającym podczas wystaw zarówno o charakterze regionalnym jak i ogólnopolskim oraz międzynarodowym na terenie Polski, w tym na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2017 w Gdańsku czy podczas pikniku rodzinnego organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach kampanii "Kolejowe ABC" w Krakowie i przez 6 lat przebył już prawie 18 tys. km wirtualnych szlaków. Lista wszystkich wystaw wraz z galerią zdjęć i filmów dostępna jest na stronie: https://www.nasze-symulatory.pl/dotychczasowe_wystawy/

Cena wywoławcza: 5,80zł - pulpit pochodzi z lokomotywy ET41 o numerze 058. Zakończenie licytacji: w poniedziałek 14 lutego ok. godz. 23:50.

Zwycięzca licytacji będzie miał wyjątkową okazję przejechania tym symulatorem wybranego przez siebie całego scenariusza symulatora MaSzyna w wydaniu z kwietnia 2021r. (tzw. paczka całościowa 21_04) spośród tych scenariuszy, w których domyślnie do prowadzenia wyznaczona jest lokomotywa elektryczna (zostanie ona zamieniona na lokomotywę serii ET41 - dedykowany model dostosowany do obsługi rzeczywistego pulpitu).

Nasz symulator to w pełni oryginalny pulpit z działającą znaczną większością jego elementów, dodatkowymi zależnościami obwodów nieujętymi w samym programie MaSzyna, dwa ekrany wyświetlające obraz symulacji w rozdzielczości 4K oraz stanowisko instruktorskie z możliwością m.in. zmiany warunków pogodowych i pory roku w trakcie symulacji, odtwarzania niektórych sytuacji nietypowych (np. sygnały wątpliwe wyświetlane przez sygnalizatory świetlne), niektórych usterek pojazdu, wstawiania przeszkód na tory czy nawet zmiany drogi przebiegu pociągu. Działanie symulatora zostało krótko pokazane i omówione na filmie opisującym tą aukcję:


Dlaczego akurat 4 godziny? Taki czas umożliwi przejechanie w całości nawet któregoś z najdłuższych scenariuszy mających rozkładowy czas trwania 3 - 3,5 godziny z uwzględnieniem nieplanowych postojów, np. w przypadku prowadzenia pociągu towarowego, a jeśli scenariusz dobiegnie końca przed upływem wyznaczonego czasu, zwycięzca aukcji będzie mógł rozpocząć jazdę na kolejnym scenariuszu. Można zatem przykładowo w pierwszej kolejności wybrać do jazdy krótki scenariusz z pociągiem osobowym (prędkość maksymalna dla lokomotywy ET41 to 125km/h), a następnie drugi scenariusz z ciężkim pociągiem towarowym. Po skończonej przejażdżce zwycięzca aukcji otrzyma dodatkowo na pamiątkę odcinek taśmy z prędkościomierza "Hasler" (tachografu) z zapisanymi parametrami swojej jazdy (m.in. prędkość i czas).

Kiedy? Po zakończeniu aukcji i potwierdzeniu przez Allegro dokonania płatności skontaktujemy się z jej zwycięzcą w ciągu maksymalnie 5 dni w celu ustalenia terminu przejażdżki symulatorem dogodnego dla obu stron, jednak przejażdżka będzie mogła się odbyć NIE PÓŹNIEJ niż w dniu 22 maja bieżącego roku (ze względu na planowane kolejne wystawy symulatora w późniejszych terminach). Istnieje możliwość umówienia się na jazdę symulatorem zarówno w tzw. porze dziennej, jak i w porze nocnej.

Gdzie? Przejażdżka symulatorem będzie możliwa w pomieszczeniu udostępnionym przez Dapanor Sp. z o.o. przy ul. Przemysłowej 10, 32-620 Brzeszcze, gdzie zwycięzca aukcji w celu przejechania się symulatorem będzie musiał dotrzeć we własnym zakresie. Przy budynku udostępnione zostanie miejsce parkingowe, zatem można przyjechać np. samochodem osobowym. Istnieje też możliwość dojazdu pociągiem na dworzec w Oświęcimiu i dalej komunikacją miejską na przystanek autobusowy "Brzeszcze Bór" oddalony od budynku z symulatorem o ok. 450m. Uwaga - budynek w którym będzie udostępniony symulator niestety nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i istnieje konieczność wejścia klatką schodową na pierwsze piętro. W budynku znajduje się natomiast toaleta.

Kto? Symulatorem może się przejechać każda osoba niezależnie od wieku, jednak osoby niepełnoletnie mogą skorzystać z przejażdżki tylko w towarzystwie swojego rodzica lub innego opiekuna prawnego. Ponadto zwycięzca aukcji może przybyć z innymi, maksymalnie trzema osobami towarzyszącymi (łącznie 4 osoby razem ze zwycięzcą aukcji), które również będą mogły skorzystać z przejażdżki w wyznaczonym czasie 4 godzin. Wszystkie wymienione osoby będą zobowiązane do przestrzegania obowiązujących w ustalonym dniu przejażdżki obostrzeń związanych z COVID-19, a bezpośrednio przed ich przybyciem na miejsce, elementy symulatora zostaną zdezynfekowane.

Inne pytania? Chętnie na nie odpowiemy :) Prosimy kierować je przez formularz Allegro "Pytanie do sprzedającego".

8
Wydział zamówień / Odp: Skrzynka SOD
« dnia: 02 Lutego 2022, 19:51:52 »
Masz na PW taki sam komplecik, jak Sawiemu wysyłałem, czyli wymiary skrzynek w dwóch wersjach (z daszkiem i bez) plus komplet zdjęć na tekstury.

9
Wydział zamówień / Odp: Skrzynka SOD
« dnia: 26 Stycznia 2022, 22:39:15 »
O, dzięki za przypomnienie :D @Sawi - do folderu ze wszystkimi zdjęciami dorzuciłem Ci jeszcze zdjęcie na teksturę SOD2, czyli wersji czteroczłonowej dla EN71 i ED72.

10
Wydział zamówień / Odp: Skrzynka SOD
« dnia: 20 Sierpnia 2021, 14:13:10 »
Ja mam dostęp do takich plus panel dla EN71/ED72 (dwie jednostki po cztery człony). Któryś pomierzyć lub porobić zdjęcia (który)?

EDIT: A mniej więcej tak to powinno działać (oczywiście zależy od prędkości zamykania/otwierania się poszczególnych drzwi w danym egzemplarzu EZT ;) ):

Natomiast jeśli jedzie się z otwartymi choćby jednymi drzwiami (jednym skrzydłem), to piszczy.

11
Bocznica / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 04 Lipca 2021, 10:44:06 »
.

12
Bieżące kolejowe / Odp: Imprezy Kolejowe
« dnia: 04 Lipca 2021, 10:07:45 »
Dlatego napisałem:
na razie to jeszcze raczej epizodyczny wyjazd
...na prośbę jednej osoby, w znacznej mierze dzięki której mam co w ogóle do MaSzyny podłączać. Częstsze wyjazdy jak kiedyś może w przyszłym roku wznowię (jeśli będą jakieś zaproszenia).

13
Powinno być naprawione w r. 379.
Przejechałem jeszcze raz i większość była dobrze, ale w kilometrze około:
- 38,4 rezonator umiejscowiony w szynie (przenika się z nią);
- 77,9 powtarzacze na zielono, a semafor na pomarańczowo - nie było tematu ;)
- 106,7 rezonator nie zadziałał;
- 132,6 bardzo duże (moim zdaniem) wygięcie toru - chyba, że tak ma być.

14
Bieżące kolejowe / Odp: Imprezy Kolejowe
« dnia: 03 Lipca 2021, 22:44:22 »
W imieniu Oświęcimskiego Klubu Modelarzy Kolejowych "Piętrusek" zapraszam na prezentację MaSzyny z repliką pulpitu EN57-1829 podczas XIII Ogólnopolskiej Wystawy Modeli w Miejskiej Hali Widowiskowo Sportowej w Iławie w dniach 10-11 lipca (10:00-19:00 i 10:00-16:00 z ok. godzinnymi przerwami technicznymi). Choć na razie to jeszcze raczej epizodyczny wyjazd. Więcej na temat wystawy tutaj: KLIK.
Uwaga - w celu przejażdżki każdy chętny będzie zobowiązany przez "instruktora" do założenia udostępnianych przez niego nieodpłatnie foliowych rękawiczek jednorazowych. Przy symulatorze maksymalnie jedna osoba z niego korzystająca plus ew. jej opiekun.

15
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 01 Lipca 2021, 13:55:06 »
Starter nie akceptuje zmian w eu07.ini wprowadzanych ręcznie i uparcie usuwa mi linijkę danych dotyczącą komunikacji przez UART, mimo że zmiany wprowadzam i zapisuję plik przy wyłączonym starterze. Mógłbyś zerknąć?

16
Prawie wszystkie rezonatory SHP wyświetlają się po złej stronie toru (tzn. po lewej zamiast po prawej), choć chyba wszystkie działają prawidłowo pod względem tego, do czego się niby odnoszą. Sprawdzane na scenariuszu z EN57-889 przejechanym w całości.

17
Ja to robiłem trochę na wzór tego, co było kiedyś (na PKP, przed podziałem na spółki), czyli takie właśnie "książki" z rozkładami dla wszystkich pociągów na wszystkich liniach danej DOKP lub po prostu dla określonego zbioru linii. Przy czym wtedy był jeszcze podział - te z czerwoną okładką zawierały rozkłady dla pociągów towarowych, a z zieloną dla pociągów pasażerskich. Oczywiście możesz porobić takie małe "paczki" z rozkładami dla poszczególnych scenariuszy z osobna. Takie coś rzeczywiście może być wygodniejsze do otwierania z poziomu startera. Ja po prostu miałem takie założenie, żeby mieć wszystkie w jednej książce ze spisem treści czy nawet jako jeden PDF na telefonie/tablecie i móc łatwo znaleźć rozkład dla danego pociągu, bo nie wszystkie scenariusze mają ten przycisk do pokazywania rozkładu, a w przypadku niektórych (np. z Całkowo SN61 chyba tak jest) w ogóle nie ma nigdzie informacji o kolejnych rozkładach, które dostaje się w trakcie jazdy w okienku pod F2.

Z drugiej strony od czasu wprowadzenia do exe bardzo fajnej możliwości ustawiania czasu startu symulacji trochę zmniejszył się sens robienia takich opracowań (dla mnie przynajmniej), bo jeśli już jechałem, to ustawiałem sobie czas symulacji na rzeczywisty, żeby godzina w symulacji zgadzała mi się z tą na zegarku, a wtedy czasy przyjazdu/odjazdu w rozkładach są też automatycznie zmieniane i przydałby się jakiś program (albo taka funkcja w exe, skoro ono już to robi na potrzeby pojazdów z ekranami wyświetlającymi rozkład?) do automatycznego tworzenia takich ładnych rozkładów jak te w PDFach, ale z już zmienionymi godzinami pod ustawiony czas startu symulacji. Chyba, że chce się iść w jeszcze większy realizm i siadać do komputera (uruchamiać symulację) o takiej godzinie, żeby ta w symulacji zgadzała się z rzeczywistą bez żadnych zmian. Wtedy jest to trochę tak, jakby faktycznie przyjść do pracy na jakiś pociąg, który ma odjazd o konkretnej godzinie, ale takie ładne rozkłady i tak by się przydało porobić dla tych scenariuszy, które mają je tylko w postaci tekstowej.

No i brakuje też WOSów do wielu scenariuszy. Także ogólnie do zrobienia jest jeszcze dużo...

18
Ja kiedyś zrobiłem taki zbiorczy "Wewnętrzny rozkład jazdy" dla wszystkich scenariuszy, do których rozkłady znalazłem. W sumie muszę kiedyś zaktualizować, skoro wyszła nowa paczka :)
https://eu07.pl/forum/index.php/topic,30892.0.html
Ciężko już ocenić zainteresowanie, bo plik jest na tyle duży, że regulaminowo nie mogę wstawić jako załącznik do wiadomości (musi być jako link do uploadu), ale wersję 001-03 pobrano 336 razy.

19
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 06 Listopada 2020, 10:30:16 »
To działa tylko w przypadku manualnych ( z bambułami ).
Nie tylko na manualnych, ale teraz już na wszystkich rozjazdach we wszystkich sceneriach, w tym na rozjazdach krzyżowych. A przynajmniej powinno, więc jeśli na którymś nie będzie działać, to proszę pisać który scenariusz i najlepiej przybliżone współrzędne rozjazdu (współrzędne kamery z okienka spod F12 po ustawieniu się nad tym rozjazdem).

20
Symulator / Odp: MaSzynowy WRJ wielu scenariuszy
« dnia: 27 Września 2020, 19:18:07 »
Pewnie tylko @Transkei ma. Ale Jawor akurat w pliku scn ma błąd.

21
Symulator / Odp: MaSzynowy WRJ wielu scenariuszy
« dnia: 27 Września 2020, 19:08:40 »
Teraz wszedłem na repozytorium - w załączniku przykładowo rozkład z l053_południe. A co do EU07/06 to nie wiem czy istotne - zgłaszam tylko, że zauważyłem różnicę rozkładu względem opisu ;)
Edit - to samo Bałtyk SKM1.
Edit2 - i jeszcze Stary Jawor osobowy 1.

22
Bieżące kolejowe / Odp: Jazda na oporach
« dnia: 26 Września 2020, 20:31:18 »
Nie ma jakiegoś szczególnego źródła, zazwyczaj mówi się po prostu "kilka minut" albo "jak najkrócej".
W "siódemkowatych" przy nastawieniu wysokiego zakresu prądu na pierwszym układzie buczek ostrzegawczy załącza się (a przynajmniej powinien) po 5 minutach trzymania nastawnika na pozycjach oporowych układu szeregowego. Taki czas podają schematy i książka o EU07.
EDIT: Tu są dwa ciekawe filmy (opisy pod nimi również) na temat nagrzewania rezystorów w ET22:


23
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 17 Września 2020, 21:57:13 »
Tzn. ja nie nalegam na dodanie obsługi tego, bo domyślam się, że może to nie być łatwe, ale tak wspomniałem, gdybyś miał to w planach. Skoro można sobie edytować/komentować ręcznie w ini i starter tego nie usuwa, to np. mi to w zupełności wystarcza, tym bardziej, że Twój starter sprawia wrażenie przyjaźniejszego w użytkowaniu od Rainsteda (dopiero zaczynam z niego więcej korzystać).

24
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 17 Września 2020, 21:34:23 »
Ok, faktycznie wystarczy wyłączyć starter przy zapisywaniu w ini dodatkowych wpisów. Teraz widzę, że edycja już wcześniej wpisanych parametrów COM również działa :) Przy czym dla exe nie ma tak naprawdę znaczenia wartość parametru "informacje zwrotne", jeśli chodzi o COM, tzn. jeśli wpisy COMu są w ini, to komunikacja działa i odpowiednie urządzenie musi być podłączone do USB, żeby exe się uruchomiło, a jeśli takiego urządzenia nie ma, to i wpisów dla COMu być nie może lub muszą być zakomentowane i ustawienie "informacji zwrotnych" na 0 nie ma tu żadnego wpływu.

25
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 17 Września 2020, 21:07:37 »
  • okno ustawień COM,
  • zapis ustawień- poprawa stylistyczna zapisywanego pliku,
Testowe okno konfiguracji COM możemy otworzyć przy wybranej opcji COM informacji zwrotnych. Pozwala na podgląd i edycję istniejących parametrów. Nie robiłem jeszcze rozbicia na poszczególne wartości- parser eu07 może wczytać parametry których we wpisach nie widziałem, a opisu nie posiadam.
Super, ini wygląda dużo lepiej, ale czy byłaby jeszcze możliwość, żeby starter nie usuwał różnych dodatkowych wpisów (np. dodatkowo skonfigurowane ekrany na exe Milka, ale też inne wpisy pod to exe), komentarzy, ręcznie wpisanej konfiguracji COMu (czasami też zakomentowanej)? Bo teraz te wpisy po prostu znikają, przez co nie da się ich wykorzystać używając startera (Rainsted już podobno nie działa poprawnie). A konfiguracji COMu starter nie zapamiętuje, tzn. można wkleić wpisy do okienka, ale po jego zamknięciu i ponownym otwarciu konfiguracja jest pusta (albo ja nie widzę jakiegoś przycisku w rodzaju "zapamiętaj"?).

26
Bieżące Symulatorowe / Odp: MaSzyna z portem COM (SerialPort)
« dnia: 13 Września 2020, 16:50:21 »
Tak, to tego pliku można sobie samemu wstawiać wpisy komend z eu07_input-keyboard we własnej kolejności i te, które są potrzebne. A nastawnikami i kranami powinno dać się sterować z klawiatury po zmianie w eu07.ini:
//uartfeature <nastawnik> <bocznik> <hamulec> <hamulec lokomotywy>
uartfeature yes yes yes yes
na:
//uartfeature <nastawnik> <bocznik> <hamulec> <hamulec lokomotywy>
uartfeature no no no no
ale od dłuższego czasu ta funkcja wyłączania obsługi nastawników i kranów nie działa. Pozostałymi urządzeniami zawsze powinno dać się sterować z klawiatury, nawet przy aktywnej komunikacji UART.

27
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 05 Września 2020, 00:56:12 »
Przy czym parametr opisany jako "nie zmieniać" (te 100 000 bps), to częstotliwość komunikacji - można zmieniać ;)
PS.: Ogólnie starter bardzo fajny, tylko szkoda, że robi taki bałagan w ini.

28
Symulator / Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« dnia: 07 Września 2018, 21:50:34 »
Czyli co, dawać tylko rozkłady dla pociągów przeznaczonych do prowadzenia przez autora danego scenariusza? Skończyłem teraz sprawdzanie Całkowa noc i tam rzeczywiście tylko ta jedna SU45-201 dostaje rozkład, a wszystkie inne pociągi jeżdżą bez rozkładów.

EDIT: Kolejna wersja WRJ zawiera rozkłady dla scenariuszy do ostatniego Całkowa włącznie i o ile się gdzieś nie pomyliłem, to tylko dla składów przeznaczonych do prowadzenia. Zmieniłem też spis treści. Tym razem wstawiam już jako link ze względu na rozmiar (2,81MB): http://eu07.pl/userfiles/21606/priv-WRJ_001-04.pdf

EDIT 2: Tym razem do "l053 Cargo part 2". Niestety dla tego i poprzedniego scenariusza chyba w ogóle nie ma rozkładów :/ (3,78MB, 93str.): http://eu07.pl/userfiles/21606/priv-WRJ_001-05.pdf

EDIT 3: Do ostatniej l053 włącznie (7,01MB, 157str.): http://eu07.pl/userfiles/21606/priv-WRJ_001-06.pdf
Teraz dopiero widać, jaka "l053 służba brutto-posp" jest długa... Doliczając czas na manewry na początku i na końcu, przy rozkładowej jeździe wychodzi 4h 40min. ;)

EDIT 4: Skończone. Niestety okazało się, że dla większej liczby scenariuszy nie ma w ogóle rozkładów, a w niektórych brakuje, toteż na okładce zmieniłem napis z "wszystkich scenariuszy" na "wielu scenariuszy". Oznaczyłem też te scenariusze odpowiednio znakiem "(X)" - informacja o tym jest na pierwszej stronie (8,09MB, 199str.): http://eu07.pl/userfiles/21606/priv-WRJ_001-07.pdf
Jak widać rekord biją Moczniki. Gdyby ktoś zrobił rozkład(y) dla któregoś z tych scenariuszy, to bardzo proszę o informację o tym, a zaktualizuję WRJ. Natomiast jeśli nie ma błędów, to może by to dodać do kolejnej paczki?

EDIT 5: Wstawiam aktualizację. Dodałem rozkłady dla następujących scenariuszy:
Cytuj
4. Bałtyk Euro 2012
6. Bałtyk ŚDM
7. Bałtyk SKM 1
8. Bałtyk SKM 2
27. Całkowo wycieczka
37. l053 noc
38. l053 południe
81. Stary Jawor eszelon
82. Stary Jawor noc
83. Stary Jawor osobowy 1
84. Stary Jawor osobowy 2
85. Stary Jawor retro
86. Stary Jawor Zdawka
Zaktualizowałem też rozkłady dla "39. l053 poranek" (uwzględnione poprawki @Trankei'a, o których mi kiedyś pisał). Pozostałych nie sprawdzałem na zgodność z obecną paczką (może innym razem), więc jeśli ktoś zauważy jakiś błąd, to proszę krzyczeć ;)
Zauważone błędy w dodanych rozkładach (obecne również na repozytorium):
Cytuj
Bałtyk SKM 1:
- ROJ 55324 - w rozkładzie numer 55323

l053 południe:
- TME 323664 - w rozkładzie EU07 zamiast EU06
- TKS 202375/6 - w rozkładzie numer 202735/6

Stary Jawor osoboy 1:
- TMS 694532 - w opisie błędny numer 694632
Link do WRJ (11,0MB, 96 scenariuszy, 266str.): https://eu07.pl/userfiles/21606/WRJ_002_01.pdf
Z ciekawości - czy ktoś w ogóle korzystał z poprzedniej wersji? Ja prawie w ogóle nie jeździłem (głównie TD plus wystawy), ale kilka razy użyłem, żeby sobie wydrukować rozkład, wyświetlić na telefonie lub po prostu szybko przejrzeć, czym się przejechać (np. jak długo trwa dany scenariusz).

29
Bieżące Symulatorowe / Odp: MaSzyna z portem COM (SerialPort)
« dnia: 01 Września 2020, 23:09:51 »
Mi to już od dawna działa dobrze, również na najnowszym (200824) exe @tmj, tzn. jeśli na fizycznym pulpicie przełącznik hamulca jest ustawiony np. na pospieszny, to po wczytaniu symulacji w MaSzynie też ten przełącznik od razu przestawia się na tą pozycję. Przy czym w eu07_input-uart nie używam komend powodujących przełączenie o jedną pozycję w którąś ze stron, ale ustawiających przełącznik w konkretnej pozycji:
toggle brakeactingspeedsetrapid // wybor trybu hamulca dla pociagu pospiesznego
toggle brakeactingspeedsetpassenger // wybor trybu hamulca dla pociagu osobowego
toggle brakeactingspeedsetcargo // wybor trybu hamulca dla pociagu towarowego

30
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 01 Września 2020, 01:37:46 »
Dawno nie zaglądałem, ale już nadrobiłem...
- maszyna stawia na jakos, popelnienie przewodu glownego przy aktywnym wylaczniku cisnieniowym mozliwe jest tylko na pozycji neutralnej nastawnika jazdy; aktywacja wylacznika cisnieniowego w pojazdach z napedem spal-ele powoduje zejscie silnika spalinowego na obroty jalowe
W prawdziwych siódemkopodobnych nie ma takiego uzależnienia i popełnić PG można na dowolnej pozycji nastawnika jazdy, a teraz w MaSzynie nie. Mógłbyś to jakoś rozdzielić? Na początek choćby tak prosto - spalinowe/elektryczne?
- w ramach koncertu zyczen, na drugi bis, stan lampki aktywacji obslugi hamulca EP dostepny jest dla modulu uart (bajt 0, bit 0)
Yyy, na pewno? Przecież na bajcie 0. jest prędkość. A w zasadzie od jakiegoś czasu już na 4., bo 0, 1, 2 i 3 to 0xef.

Edit: Znalazłem w kodzie, że ta kontrolka jest na bajcie 2. (+4) i bicie 0. Pozostaje więc kwestia tego popełniania PG. Przypomniało mi się, że nawet była kiedyś na ten temat rozmowa na czacie i @biovital1 nagrywał filmy z ET22, na których było widać, że można popełnić PG przy nastawniku jazdy na pozycji innej niż 0. To samo wychodzi ze schematów.

Strony: [1] 2 3 ... 19