Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Sawi

Strony: [1] 2 3 4
1
Bocznica / Odp: Poszukuję zdjęć Stadlera Flirta ŁKA (2-członowy)
« dnia: 25 Kwietnia 2022, 19:00:58 »
Do boju pożyjemy zobaczymy, powodzenia.

2
Bocznica / Odp: Gorlitz90 Alexa Borzy
« dnia: 24 Grudnia 2020, 15:32:27 »
Kolejne czcze gadanie i minie kolejny rok...

3
Witam zwracam się do was z pewnego rodzaju prośbą, bo zapewne zdania są w tej kwestii podzielone, a wypadałoby wreszcie to roztrzygnąć. Temat dotyczy naszego forumowego kolegi, ktory nagle zniknął i do dziś nie ma z nim żadnego kontaktu. Przed swoim nagłym zniknięciem wspólpracowałem z nim wraz poroma innymi osobami, dzięki czemu powstalo kilka roboczych układów mapowania. Między innymi fruwaj, 19XX i 14we. Problem polega na tym, że nasz kolega udzielił nam zgody na wykorzystanie jego materiałów, tylko zrobił to o ile sobie dobrze przypomniam ze 3 razy ustnie. Niestety nie posiadamy jego zgody pisemnej. Zatem proszę o przybliżenie mnie tej sytuacji w świetle prawa, bo szkoda jego poświeconego czasu jak i zdrowia. Dodam również, że w paru tych projektach to on był inicjatorem pomysłów.

4
Pomoc w tworzeniu / Kabina do skody 181
« dnia: 26 Października 2019, 17:47:05 »
Witam składam zamówienie na wszelakie materiały dotyczące kabiny do skody 181. Temat bezpośrednio co prawda mnie dotyczy, ale powiedzmy jest pewien projekt w toku i jest potrzebne więcej informacji jak i danych szczegółowych by to sensownie skończyć. Mile widziane schematy, rysunki wraz z wymiarami, zdjecia i filmy gdzie widać najlepiej sporą część kabiny.

5
Tabor kolejowy / Lokomotywa spalinowa 6Dg i jej wersje
« dnia: 17 Października 2019, 17:52:28 »
Witam proszę w tym wątku o umieszczenie poglądowych zdjęć wszystkich dotychczas zrobionych wersjii. Wątek ten zakładam również  po to by wszelkie potrzebne informacje były w jednym miejscu. No i by w razie potrzeby móc poszczególne różnice wymodelować. Póki co potrzebne mi jest dobrej jakości zdjęcie napisu i kamerki konkretnie numeru 147. Proszę zarówno o zdjęcia samego pudla jak i kabiny. Mile widziane również ekrany itp materiały.

6
Pomoc doraźna / Maszyna 19.04 - problemy
« dnia: 06 Kwietnia 2019, 12:31:36 »
Wątek założony w celu zgłaszania nieprawidłowości zaobserwowanych w MaSzynie w wydaniu 19.04. -> https://eu07.pl/forum/index.php/topic,31523.0.html

Proszę pamiętać o:
 • dokładnym opisie problemu (jaką lokomotywę uruchamiasz, na jakiej scenerii, co się dzieje);
 • w przypadku crashy i błędów graficznych, informacji o konfiguracji sprzętowej (procesor, pamięć karta graficzna i wersja sterowników do niej – szczególnie ta informacja jest cenna);
 • pliku log.txt, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w katalogu głównym symulatora; UWAGA! Należy sprawdzić, czy w starterze Rainsted zaznaczona jest opcja Zapisywanie przebiegu symulacji w "log.txt"; znajdziesz ją w zakładce "Ustawienia"; log musi być z uruchomienia, w którym wystąpił błąd (nie generuj pliku log na innej, działającej scenerii, i w przypadku korzystania z innego taboru, tylko po to, żeby był); Jeśli błąd dotyczy nie podania jakiegoś sygnału lub utknięcia AI na szlaku, należy ustawić kamerę w/obok takiego pojazdu i wcisnąć F12 po czym rozwinąć zakładkę AI scan table.
 • w przypadku crashy pliku .dmp; jeżeli się nie wygenerował poinformować o tym
 • w przypadku podmiany składów, pliku $sceneria.scn, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w folderze scenery;
 • ewentualnie screenie obrazującym problem (przypominamy o Regulaminowym umieszczaniu screenów); Na screenie powinny być wyświetlone informacje diagnostyczne, czyli stan błędnie zachowującego się pojazdu, lub współrzędne miejsca z błędnie umieszczonymi obiektami.
Wiadomości raportujące błędy, a będące nieprzydatne do ich lokalizacji/usunięcia, będą przenoszone na bocznicę.

Prosimy nie zgłaszać w wątku problemów wynikających z nieprawidłowej instalacji paczki, bądź własnych w niej modyfikacji!

Przed napisaniem wiadomości prosimy przeczytać plik informacyjny readme.html i poszukać w nim rozwiązania swojego problemu.


Ewidentne braki w funkcjonowaniu pojazdów, oskryptowaniu scenerii, o których jesteś przekonany, że nie leżą po twojej stronie klawiatury, proszę zgłaszać bezpośrednio w BUGTRACKERZE PACZKI CAŁOŚCIOWEJ. Tu mają dużą szansę zaginąć.


7
Inne niekolejowe / Problem z dyskiem zewnętrznym
« dnia: 18 Lutego 2019, 13:54:36 »
Krótkie info. Dziś prawdopodobnie padł mi dysk zewnętrzny na którym miałem poprawki oraz projekty. Miałem zrobić rano backup, ale nie zdążyłem niestety. Zazwyczaj pomagał reset kompa lub jego ponowne podłączenie. Próbowałem kilka razy i bez żadnych rezultatów. Jedynie od czasu do czasu pojawia się jego partycja i nic więcej. Gdy na nią kliknę następuje zawias. Dysk sprawia wrażenie jakby działał, bo miga kontrolka i słychać jego prace, ale nic poza tym. Po jego odłączeniu komputer działa normalnie. Być może to też wina tego, że nie raz komp bywał uśpiony. Cóż tak czy siak jest lipa, bo to zbór kilku ładnych lat. @hanys jeśli posiadasz sklejki, to poproszę. Zaniosę dysk serwisu zobaczymy co powiedzą. Obawiam się raczej tego najgorszego niestety. Dysk to Transcend StoreJet 512GB zakupiony kilka lat temu okazjonalnie, więc już jest po gwarancji. Temat założyłem bo być może miał już ktoś podobny problem i go rozwiązał.

8
Cóż niestety dopadło to też i mnie. Pojawiła się stronka na której w sprytny sposób hakerzy zażądali grzywny w wysokości 600 złotych za rzekome zablokowanie i odblokowanie komputera z powodu oglądania tzw niewłaściwych treści. Oczywiście od razu zapaliła mi sie tzw czerwona lamkpa i po sprawdzeniu różnych opcji zrobiłem reset komputera. Dopiero później wyczytałem, że wystarczyło dać po prostu Espace. Kilka razy wykonałem skanowanie za pomocą programu AVG i nic nie znalazło. Niestety problem zacząl się nawarstwiać gdy postanowiłem usunąć to zagrożenie w trybie awarajnym. Od razu z mety został wyłączony dostęp do sieci wraz z dźwiękiem, zatem wnioskuję z tego iż niestety komp został zainfekowany. Wszelkie próby odpalenia defendera spęzły na niczym. Piszę o tym ku przestrodze i mam cichą nadzieję, że ten virus nie narobił większych szkód. Jeśli się jednak okaże iż grubo namieszał, czeka mnie bolesny format w wraz z nim usunięcie tego co się zebrało przez lata. Będzie to jenoznacznie oznaczać koniec. Pliki przekopowiałem na zewnętrzny dysk i oby nie były one zainfekowane. W przeciwnym razie to będzie oznaczało praktycznie koniec. Punkt przywracania systemu niestety wygląda na uszkodzony zatem jest mega słabo.

9
Bocznica / Odp: xxx
« dnia: 10 Stycznia 2018, 13:26:00 »
bocznica

10
Bocznica / Odp: EN57 od Thalysa
« dnia: 20 Maja 2017, 18:13:48 »
Okna na alphie już to widzę. O samym modelu wypowiem się nieco później jak wreszcie poskładam błyskawicę do kupy.
Generalnie jakiś czas temu z Matim zrobiliśmy okienko do kibla i miało być wykorzystane w 19xx.
Będzie w swoim czasie. Nic się w tej kwestii nie zmieniło.

11
Publikacje / MaSzyna 15.04 [wersja użytkowa DDS/E3D]
« dnia: 10 Kwietnia 2015, 09:29:52 »
Dwa miesiące po wydaniu paczki dla twórców (MaSzyna 15.02) zostaje udostępniona wersja użytkowa (DDS/E3D) o oznaczeniu MaSzyna 15.04. Jest to pierwsza pełna paczka użytkowa od sierpnia 2013 (wówczas: MaSzyna 08.13). Nie jest to "nakładka" na poprzednią wersję.

Podobnie jak w paczce dla twórców w tym wydaniu skupiono się przede wszystkim nad poprawianiem ustawienia sieci trakcyjnej na sceneriach, aby móc w pełni wykorzystać możliwości symulacji współpracy odbieraków prądu z siecią trakcyjną oraz uruchomienie prawidłowego sposobu zasilania sieci trakcyjnej + szereg poprawek względem tamtej paczki.

Informacje o paczce:
 • plik do pobrania waży 1,08 GB
 • paczka po rozpakowaniu waży 4,75 GB
 • jest to paczka użytkowa, zawiera głównie tekstury DDS i modele w formacie binarnym E3DJak pobrać MaSzynę 15.04?
 • początkowo pobierany jest plik typu Torrent, który należy otworzyć za pomocą programu BitTorrent lub uTorrent
 • następnie w w/w programie pobrane będzie archiwum zawierające MaSzynę 15.04
 • pobrane archiwum należy rozpakować za pomocą programu 7-zip w wersji 9.20.

09.03.2017 - skrócony opis poprawnego pobierania i rozpakowywania paczki | @macius5991

12
Pomoc w tworzeniu / Gmax kilka pytań
« dnia: 05 Lutego 2017, 20:44:07 »
Jako, że ostatnio nawiązaliśmy współprace z trainzem mam kilka pytań odnośnie tego programu. Mianowicie w jaki sposób taki model gmaxowy przenieść do 3dsa? I kolejne czy da się to zrobić bez jego kompletnej rozsypki? Proszę jedynie o konkretne odpowiedzi. Coś mi świta, że było coś z jakimś Listnerem, ale co dalej tego już nie wiem.

13
Wydział zamówień / EN57-19xx wymiary
« dnia: 31 Grudnia 2016, 18:51:42 »
Witam od pewnego czasu trwają prace nad wyżej wymieniona serią EZT. Aby posunąć je bardziej do przodu zgłaszam zapotrzebowanie na wymiary zaznaczone na zdjęciu. Autorem pierwotnej wersji modelu jest @Kacu, potem trafiła do mnie i Mateusza na warsztat. Tam przeszedł szereg poprawek i najbliżej końca jest człon rozrządczy. Zostało wymodelować klamoty pod spodem tj podwozie i jakies drobne poprawki. Na bazie rozrządczego zrobić silnikowy i chyba wsio.
http://eu07.pl/userfiles/11222/priv-en57-19xx_wym.JPG
Źródło: http://www.hot.jpg.pl/zdjecie,73638,kabina-en57-1900.html?login&al&result=4&ts=1483201691&url=&token=e891c84aa46362d070d32d851bfaa1ec

14
Pomoc doraźna / Problemy z patchem 16.05
« dnia: 28 Maja 2016, 13:32:35 »
Wątek założony w celu zgłaszania nieprawidłowości zaobserwowanych w paczce 15.04 z patchem 16.05

Proszę pamiętać o:
 • dokładnym opisie problemu (jaką lokomotywę uruchamiasz, na jakiej scenerii, co się dzieje);
 • w przypadku crashy i błędów graficznych, informacji o konfiguracji sprzętowej (procesor, pamięć karta graficzna i wersja sterowników do niej – szczególnie ta informacja jest cenna);
 • pliku log.txt, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w katalogu głównym symulatora; UWAGA! Należy sprawdzić, czy w starterze Rainsted zaznaczona jest opcja Zapisywanie przebiegu symulacji w "log.txt"; znajdziesz ją w zakładce "Ustawienia"; log musi być z uruchomienia, w którym wystąpił błąd (nie generuj pliku log na innej, działającej scenerii, i w przypadku korzystania z innego taboru, tylko po to, żeby był); Jeśli błąd dotyczy nie podania jakiegoś sygnału lub utknięcia AI na szlaku, należy ustawić kamerę w/obok takiego pojazdu i wcisnąć F2 by wyświetliły się czerwone informacje diagnostyczne.
 • w przypadku podmiany składów, pliku $.scn, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w folderze scenery;
 • ewentualnie screenie obrazującym problem (przypominamy o Regulaminowym umieszczaniu screenów); Na screenie powinny być wyświetlone informacje diagnostyczne spod F2, czyli stan błędnie zachowującego się pojazdu, lub współrzędne miejsca z błędnie umieszczonymi obiektami.
Wiadomości raportujące błędy, a będące nieprzydatne do ich lokalizacji/usunięcia, będą przenoszone na bocznicę. Zgłaszanie błędów w starszych wydaniach MaSzyny (również w czystej PC15.04) lub takich, których rozwiązanie znajduje się w readme będzie nagradzane przez moderację.

Prosimy nie zgłaszać w wątku problemów wynikających z nieprawidłowego rozpakowania paczki (do wypakowania paczki należy używać programu 7-zip w wersji 9.20, poprzednie wersje nie obsługują zastosowanej metody kompresji LZMA2), bądź własnych w niej modyfikacji!

Przed napisaniem wiadomości prosimy przeczytać plik informacyjny readme.html i poszukać w nim rozwiązania swojego problemu.

Proszę również pamiętać by po wgraniu patcha koniecznie wybrać zakładkę w starterze Rainsted Tabor posiadany/Sprawdź posiadany tabor

15
Skoro tak to elegancko. Z tego co wiem to chłopaki z trainza raczej dbają o w miarę dokładne wymiary.
EDIT:
Chyba jednak nie do końca. Wygląda na to, że ta trainzowa jest za niska. Od Sakoriusa również jeśli przyjmiemy, że jej wysokość wynosi 4, 3 m. Nie wiem też za bardzo dokładnie ile ma wynosić szerokość, bo wiki podaje 3, 0 m do 3, 13 m https://pl.wikipedia.org/wiki/Fablok_1D Jeśli ktoś posiada pewniejsze źródło, to proszę by to sprawdził.
Wydzielam do osobnego wątku oraz zmieniam na tytuł bardziej adekwatny.
EDIT:
Przenoszę całość tutaj z powodu zacytowania w w wątku z pretensjami od Q. Od tego się zaczęło.
Pedrosiasty

16
Bocznica / Odp: "Dźwiękówka" - czyli trochę zmian w EXE
« dnia: 08 Lutego 2016, 16:28:18 »
Odświeżam i podbijam ze względu na pomocną dłoń.

17
Forum / Załączniki i ich waga
« dnia: 06 Stycznia 2016, 14:16:06 »
Wychodząc wam naprzeciw i obserwując jak często jest pod tym względem łamany Regulamin, jestem za zwiększeniem pojemności kB załącznika. Tym bardziej, że jest to wręcz nagminne. Miałem ten temat podjąć już jakiś czas temu, ale wiadomo jak to w życiu bywa są inne ważniejsze sprawy. Jako, że dziś znalazłem trochę luzu, postanowiłem go założyć. Moja propozycja w porozumieniu z kolegą @Siecool'em to 500kB. Według nas to maksymalna górna granica by była zachowana ich dobra jakość. Piszcie jak to na innych forach wygląda, byśmy doszli do jakiś konkretnych wniosków.

18
Bocznica / Odp: pragotron wg.7z
« dnia: 04 Stycznia 2016, 19:16:40 »
Zbędna ścieżka progotron_wg.

19
Bocznica / Odp: Nowe elementy trakcji part1.7z
« dnia: 15 Października 2015, 21:41:16 »
Ciekawe, że jakoś wcześniej było dobrze. Nie pchaj tam swoich łapsk skoro miałeś wywalone na ten temat. To samo odnośnie składania nowej struktury. Za późno na zgrywanie dobrego i pomocnego. Był na to czas.
Wycieczka personalna. Bocznica.
Sawi

20
Bocznica / most bystrzyca klodzka.7z
« dnia: 20 Sierpnia 2015, 22:11:45 »
Skończ z tym swoim dziadowaniem. Niby zbędne, a pewnie za jakiś czas będę niezbędne do np wyświetlania porządnych cieni. Trzeba myśleć przyszłościowo.

21
Bocznica / Odp: Problem z odpaleniem.
« dnia: 15 Maja 2015, 21:36:30 »
Prędzej obstawiam pobranie samego patcha bez paczki całościowej. Patch to jedynie nakładka. Najpierw musisz pobrać MaSzynę 15_04 i dopiero później patcha z wieloma poprawkami. Tym bardziej, że sam napisał iż ją odinstalował, czyli błąd będzie leżał po stronie użytkownika.

22
Jak zapewne większość z was zauważyła głównie po przez maszynowego fb trwają prace nad w/w wygonami. Dzięki uprzejmości Andrzeja z MSTS'a i pozyskaniu przez @hanys'a dysponujemy wnętrzami, które są w skrócie mówiąc dość gruntownie poprawiane. Oczywiście  na miarę w miarę ubogiego wnętrza. Mnie osobiście dalej rażą kanciate fotele, ale jak to mawia Antek "panie to jest lowpoly i takie mają być", więc no cóż trzeba się z tym pogodzić. Autorem poprawek jest @Stele i ja. Jednak niestety nie dysponujemy zdjęciami takowych wnętrz, a chcielibyśmy również poprawić teksturę. Zatem jak ktoś z was ma dostęp niech śmiało foci, bo bez tego to za wiele nie zrobimy. Wspomniałem jedynie tylko o wnętrzu, bo z modelu zewnętrznego autorstwa Andrzeja nie zostało nic, ale fakt faktem pomysł jego zrobienia faktycznie narodził się dzięki niemu, więc dziękujemy. Zaczęło się od tzw klepnięcia @szogun'a ;). Zatem do dzieła.

23
Symulator / Dźwięki i wasze propozycje wytycznych
« dnia: 19 Kwietnia 2015, 19:06:43 »
Słuchajcie wychodząc wam naprzeciw chcę poznać wasze opinie na ten temat. Co według was mogłoby być ulepszone i w jaki sposób. Zapraszam do dyskusji.

24
Pomoc doraźna / Problemy z paczką użytkową MaSzyna_15_04
« dnia: 10 Kwietnia 2015, 09:58:05 »
W niniejszym wątku  zgłaszamy wszelkie nieprawidłowości zaobserwowane w trakcie używania paczki Maszyna_15_04
Proszę pamiętać o:
 • dokładnym opisie problemu (jaką lokomotywę uruchamiasz, na jakiej scenerii, co się dzieje);
 • informacji o konfiguracji sprzętowej (procesor, pamięć karta graficzna i wersja sterowników do niej – szczególnie ta informacja jest cenna);
 • pliku log.txt, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w katalogu głównym symulatora; UWAGA! Należy sprawdzić, czy w starterze Rainsted zaznaczona jest opcja Zapisywanie przebiegu symulacji w "log.txt"; znajdziesz ją w zakładce "Ustawienia"; log musi być z uruchomienia, w którym wystąpił błąd (nie generuj pliku log na innej, działającej scenerii, i w przypadku korzystania z innego taboru, tylko po to, żeby był);
 • pliku $.scn, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w folderze scenery;
 • ewentualnie screenie obrazującym problem (przypominamy o Regulaminowym umieszczaniu screenów).
Wiadomości raportujące błędy, a będące nieprzydatne do ich lokalizacji/usunięcia, będą przenoszone na bocznicę.

Prosimy nie zgłaszać w wątku problemów wynikających z nieprawidłowego rozpakowania paczki (do wypakowania paczki należy używać programu 7-zip w wersji 9.20, poprzednie wersje nie obsługują zastosowanej metody kompresji LZMA2), bądź własnych w niej modyfikacji!

Przed napisaniem wiadomości prosimy przeczytać plik informacyjny readme.html i poszukać w nim rozwiązania swojego problemu.
EDIT:
- readme.html na głównej zaktualizowane więc przywracam
- ważne! Testować proszę na wersji 470. Znajdziecie ją w tym wątku http://eu07.pl/forum/index.php/topic,26789.msg402520.html#msg402520

25
Bocznica / Wydzielone z: Radosna twórczość Sebola82
« dnia: 27 Marca 2015, 13:39:02 »
Proszę o nie zadawanie pytań typu pytań "kiedy wyjdzie, co z tym itp". Jak będzie skończone to się pojawi.
Dopiszę do wiadomości Seby. Zatem Bocznica.
Sawi

26
Pomoc w tworzeniu / Kabina elfa
« dnia: 21 Marca 2015, 16:21:40 »
Jako, że pomału zabrałem się za nią proszę osoby zorientowane o opis poszczególnych urządzeń co jest od czego. Proszę o nie zaśmiecanie wątku. Interesują mnie tylko i wyłącznie konkrety.

27
Po osiemnastu miesiącach ciężkiej zespołowej pracy powstała nowa paczka całościowa. Póki co według planu wersja TGA + T3D (wersja źródłowa dla twórców dodatków).

WERSJA UŻYTKOWA dla zwykłych użytkowników pojawi się wkrótce!

W tym wydaniu skupiono się przede wszystkim nad poprawianiem ustawienia sieci trakcyjnej na sceneriach, aby móc w pełni wykorzystać możliwości symulacji współpracy odbieraków prądu z siecią trakcyjną oraz uruchomienie prawidłowego sposobu zasilania sieci trakcyjnej.

Informacje o paczce:
 • plik do pobrania waży 3,35 GB
 • paczka po rozpakowaniu waży ponad 10 GB
 • jest to paczka źródłowa, zawiera tekstury TGA i modele T3D. Względem poprzedniego wydania 08.13+patch'e scenerie będą się ładować dłużej oraz na słabszych sprzętach można zaobserwować "przycinanie" symulacji
 • paczka użytkowa DDS/E3D jest w przygotowaniuUwaga! Po pobraniu linku należy go rozpakować programem 7-zip. Najlepiej wersją 7-zip 9.20. Po jego rozpakowaniu  wypakowany torrent pobieramy programem np BitTorrent UTorrent itp. Po całkowitym pobraniu proszę nie wyłączać komputera o ile to możliwe i dać innym szansę pobrać. Im więcej pobierze i udostępni wysyłanie, tym szybciej inni pobiorą.

28
Pomoc doraźna / Problemy z MaSzyną_15_02
« dnia: 12 Lutego 2015, 15:42:37 »
W niniejszym wątku  zgłaszamy wszelkie nieprawidłowości zaobserwowane w trakcie używania paczki Maszyna_15_02
Proszę pamiętać o:
 • dokładnym opisie problemu (jaką lokomotywę uruchamiasz, na jakiej scenerii, co się dzieje);
 • informacji o konfiguracji sprzętowej (procesor, pamięć karta graficzna i wersja sterowników do niej – szczególnie ta informacja jest cenna);
 • pliku log.txt, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w katalogu głównym symulatora; UWAGA! Należy sprawdzić, czy w starterze Rainsted zaznaczona jest opcja Zapisywanie przebiegu symulacji w "log.txt"; znajdziesz ją w zakładce "Ustawienia"; log musi być z uruchomienia, w którym wystąpił błąd (nie generuj pliku log na innej, działającej scenerii, i w przypadku korzystania z innego taboru, tylko po to, żeby był);
 • pliku $.scn, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w folderze scenery;
 • ewentualnie screenie obrazującym problem (przypominamy o Regulaminowym umieszczaniu screenów).
Wiadomości raportujące błędy, a będące nieprzydatne do ich lokalizacji/usunięcia, będą przenoszone na bocznicę.

Prosimy nie zgłaszać w wątku problemów wynikających z nieprawidłowego rozpakowania paczki (do wypakowania paczki należy używać programu 7-zip w wersji 9.20, poprzednie wersje nie obsługują zastosowanej metody kompresji LZMA2), bądź własnych w niej modyfikacji!

Przed napisaniem wiadomości prosimy przeczytać plik informacyjny [url=http://eu07.pl/dokumentacja/]readme.html[/url][/b] i poszukać w nim rozwiązania swojego problemu.

29
Poniżej w/w lista tych pojazdów wraz z plikiem errors.txt w formie tekstowej i w postaci załącznika.

-181_v1 (modele 181 , 182 i 182_cd)
- e186_v1 (modele 583,  f140ms)
- el204_v1 (model el204)
- em10_v1 (model 405ea)
- ep03_v1 (model ep03)
- ep05_v2 (model ep05)
- 303e_v1 (modele 303e, 303e-tv, 303e-zez, 303e_b)
- 4e_v1 (modele 4e, 4e-tv, 4e-zez)
- ep07_v1 (model 4e-1xxx)
- ep08_v1 (model 102e)
- et21_v1 ( modele 3e-zez, 3e4_mod, 3e)
- et22_v2 (modele 201e_p, 201e , 201e-rn, 201e-rw, 201e-zez)
- et22-2000_v1 (model 201em)
- et40_v1 (modele et40v1a, et40v1b)
- et41_v2 modele 203e-a, 203e-b)
- et41_v1 (modele 203e-a, 203e-b)
- et42_v2 (model 112e-a)
- eu04_v1 (modele eu04-01, eu04-04, eu04-24)
- eu05_v2 (model eu05)
- eu20_v1 (modele eu20-20, eu20-21, eu20-24)

EU07.EXE 14.11.1127.458
Bad model: dynamic\pkp\181_v1\181.t3d, scale of slizg_pant01 is 106.638550758362%
Bad model: dynamic\pkp\181_v1\181.t3d, scale of slizg_pant02 is 106.638634204865%
Bad model: dynamic\pkp\e186_v1\e583.mmd - missed submodel ramiedolne1_pant01
Bad model: dynamic\pkp\e186_v1\e583.mmd - missed submodel ramiedolne1_pant02
Bad model: dynamic\cd\163_v1\163.mmd - missed submodel ramiedolne1_pant01
Bad model: dynamic\cd\163_v1\163.mmd - missed submodel ramiedolne1_pant02
Bad model: dynamic\pkp\181_v1\182.t3d, scale of slizg_pant01 is 106.638550758362%
Bad model: dynamic\pkp\181_v1\182.t3d, scale of slizg_pant02 is 106.638634204865%
Bad model: dynamic\pkp\181_v1\182_cd.t3d, scale of slizg_pant01 is 106.638550758362%
Bad model: dynamic\pkp\181_v1\182_cd.t3d, scale of slizg_pant02 is 106.638634204865%
Bad model: dynamic\pkp\e186_v1\e583.mmd - missed submodel ramiedolne1_pant01
Bad model: dynamic\pkp\e186_v1\e583.mmd - missed submodel ramiedolne1_pant02
Bad model: dynamic\pkp\el204_v1\el204.t3d, scale of slizg_pant01 is 103.428971767426%
Bad model: dynamic\pkp\el204_v1\el204.t3d, scale of slizg_pant02 is 103.428411483765%
Bad model: dynamic\pkp\em10_v1\405ea.mmd - missed submodel ramiedolne1_pant01
Bad model: dynamic\pkp\em10_v1\405ea.mmd - missed submodel ramiedolne2_pant01
Bad model: dynamic\pkp\ep03_v1\ep03.t3d, scale of slizg_pant01 is 130.90705871582%
Bad model: dynamic\pkp\ep03_v1\ep03.t3d, scale of slizg_pant02 is 130.90705871582%
Bad model: dynamic\pkp\ep05_v2\ep05.t3d, scale of Slizg_pant01 is 105.572271347046%
Bad model: dynamic\pkp\ep05_v2\ep05.t3d, scale of Slizg_pant02 is 106.638562679291%
Bad model: dynamic\pkp\303e_v1\303e.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\303e_v1\303e-tv.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\303e_v1\303e-tv.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\303e_v1\303e-zez.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\303e_v1\303e-zez.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\303e_v1\303e-zez.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\303e_v1\303e-zez.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\303e_v1\303e-zez.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\303e_v1\303e-zez.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\4e_v1\4e.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\4e_v1\4e.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.877953052521%
Bad model: dynamic\pkp\ep07_v1\4e-1xxx.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\ep07_v1\4e-1xxx.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.877953052521%
Bad model: dynamic\pkp\4e_v1\4e-zez.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\4e_v1\4e-zez.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.877953052521%
Bad model: dynamic\pkp\ep08_v1\102e.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\ep08_v1\102e.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.877953052521%
Bad model: dynamic\pkp\ep08_v1\102e.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\ep08_v1\102e.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.877953052521%
Bad model: dynamic\pkp\et21_v2\3e-zez.t3d, scale of slizg_pant01 is 147.765552997589%
Bad model: dynamic\pkp\et21_v2\3e-zez.t3d, scale of slizg_pant02 is 147.765552997589%
Bad model: dynamic\pkp\et21_v2\3e4_mod.t3d, scale of slizg_pant01 is 112.877774238586%
Bad model: dynamic\pkp\et21_v2\3e4_mod.t3d, scale of slizg_pant02 is 112.877774238586%
Bad model: dynamic\pkp\et21_v2\3e.t3d, scale of slizg_pant01 is 147.765552997589%
Bad model: dynamic\pkp\et21_v2\3e.t3d, scale of slizg_pant02 is 147.765552997589%
Bad model: dynamic\pkp\et22_v2\201e_p.mmd - missed submodel ramiedolne1_pant01
Bad model: dynamic\pkp\et22_v2\201e_p.mmd - missed submodel ramiedolne1_pant02
Bad model: dynamic\pkp\et22_v2\201e.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\et22_v2\201e.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\et22_v2\201e-rn.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\et22_v2\201e-rn.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\et22_v2\201e-rw.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\et22_v2\201e-rw.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\et22_v2\201e-w.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\et22_v2\201e-w.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\et22_v2\201e-zez.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\et22_v2\201e-zez.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\et22-2000_v2\201em.mmd - missed submodel ramiedolne1_pant01
Bad model: dynamic\pkp\et22-2000_v2\201em.mmd - missed submodel ramiedolne1_pant02
Bad model: dynamic\pkp\et40_v1\et40v1a.t3d, scale of slizg_pant01 is 98.9324331283569%
Bad model: dynamic\pkp\et40_v1\et40v1a.mmd - missed submodel ramiedolne1_pant02
Bad model: dynamic\pkp\et40_v1\et40v1a.mmd - missed submodel ramiedolne2_pant02
Bad model: dynamic\pkp\et40_v1\et40v1b.mmd - missed submodel ramiedolne2_pant02
Bad model: dynamic\pkp\et40_v1\et40v1b.t3d, scale of slizg_pant01 is 98.7341046333313%
Bad model: dynamic\pkp\et40_v1\et40v1b.mmd - missed submodel ramiedolne1_pant02
Bad model: dynamic\pkp\et40_v1\et40v2a.t3d, scale of slizg_pant01 is 98.9324629306793%
Bad model: dynamic\pkp\et40_v1\et40v2a.t3d, scale of slizg_pant02 is 98.9324629306793%
Bad model: dynamic\pkp\et40_v1\et40v2b.t3d, scale of slizg_pant01 is 98.9324629306793%
Bad model: dynamic\pkp\et40_v1\et40v2b.t3d, scale of slizg_pant02 is 98.9324629306793%
Bad model: dynamic\pkp\et41_v2\203e-a.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\et41_v2\203e-a.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.878000736237%
Bad model: dynamic\pkp\et41_v2\203e-b.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\et41_v2\203e-b.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.878000736237%
Bad model: dynamic\pkp\et41_v1\203e-a.t3d, scale of Slizg_pant01 is 147.765576839447%
Bad model: dynamic\pkp\et41_v1\203e-a.t3d, scale of Slizg_pant02 is 147.765576839447%
Bad model: dynamic\pkp\et41_v1\203e-b.t3d, scale of Slizg_pant01 is 147.765576839447%
Bad model: dynamic\pkp\et41_v1\203e-b.t3d, scale of Slizg_pant02 is 147.765576839447%
Bad model: dynamic\pkp\et42_v2\112e-a.mmd - missed submodel ramiedolne1_pant02
Bad model: dynamic\pkp\et42_v2\112e-a.mmd - missed submodel ramiedolne2_pant02
Bad model: dynamic\pkp\eu04_v1\eu04-01.t3d, scale of slizg_pant01 is 130.907273292542%
Bad model: dynamic\pkp\eu04_v1\eu04-01.t3d, scale of slizg_pant02 is 130.907273292542%
Bad model: dynamic\pkp\eu04_v1\eu04-04.t3d, scale of slizg_pant01 is 130.907273292542%
Bad model: dynamic\pkp\eu04_v1\eu04-04.t3d, scale of slizg_pant02 is 130.907273292542%
Bad model: dynamic\pkp\eu04_v1\eu04-24.t3d, scale of slizg_pant01 is 130.907273292542%
Bad model: dynamic\pkp\eu04_v1\eu04-24.t3d, scale of slizg_pant02 is 130.907273292542%
Bad model: dynamic\pkp\eu05_v2\eu05.t3d, scale of Slizg_Pant01 is 106.638562679291%
Bad model: dynamic\pkp\eu05_v2\eu05.t3d, scale of Slizg_Pant02 is 106.638562679291%
Bad model: dynamic\pkp\4e_v1\4e.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\4e_v1\4e.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.877953052521%
Bad model: dynamic\pkp\303e_v1\303e.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\303e_v1\303e_b]int.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\303e_v1\303e_b]int.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.877953052521%
Bad model: dynamic\pkp\303e_v1\303e-tv.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\303e_v1\303e-tv.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\303e_v1\303e-zez.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\303e_v1\303e-zez.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\4e_v1\4e.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\4e_v1\4e.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.877953052521%
Bad model: dynamic\pkp\4e_v1\4e-tv.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\4e_v1\4e-tv.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.877953052521%
Bad model: dynamic\pkp\4e_v1\4e-zez.t3d, scale of Slizg_pant01 is 112.87796497345%
Bad model: dynamic\pkp\4e_v1\4e-zez.t3d, scale of Slizg_pant02 is 112.877953052521%
Bad model: dynamic\pkp\eu20_v1\eu20-20.t3d, scale of slizg_pant01 is 130.906915664673%
Bad model: dynamic\pkp\eu20_v1\eu20-20.t3d, scale of slizg_pant02 is 130.906915664673%
Bad model: dynamic\pkp\eu20_v1\eu20-21.t3d, scale of slizg_pant01 is 130.906915664673%
Bad model: dynamic\pkp\eu20_v1\eu20-21.t3d, scale of slizg_pant02 is 130.906915664673%
Bad model: dynamic\pkp\eu20_v1\eu20-24.t3d, scale of slizg_pant01 is 130.906915664673%
Bad model: dynamic\pkp\eu20_v1\eu20-24.t3d, scale of slizg_pant02 is 130.906915664673%
Bad model: dynamic\pkp\e186_v1\f140ms.mmd - missed submodel ramiedolne1_pant01
Bad model: dynamic\pkp\e186_v1\f140ms.mmd - missed submodel ramiedolne1_pant02
EDIT:
Zapomniałem jeszcze o jednym ep09_v1 (modele 104e_3, 104e_1, 104e_2) Dzięki @Maciej za czujność (PW).

30
Wydział zamówień / Lifting SM40 i SM41
« dnia: 07 Grudnia 2014, 09:39:24 »
Potrzebuję zdjęć w/w lokomotyw nadających się na tekstury oraz wszelkiego rodzaju informacji o nich. Wiążę się to ze zrobieniem im liftu. Wczoraj podczas wymiany węży zauważyłem, że owe modele zdecydowanie potrzebują więcej niż tylko ta podmiana. Dlatego zwracam się z prośbą o dostarczenie mi materiałów. Słyszałem, że podobno nawet jedna lub dwie sztuki są na chodzie, więc jest jakaś szansa. Zatem do dzieła.
EDIT:
Wstępnie z moich ustaleń wyszło, że symkowy model SM40 nie jest polskim modelem. Wygląda na to, że jest to węgierska wersja DVM2 http://media.trainspo.com/uploads/photos/300_2x/tsvetan.kaludov-1320003395353.jpg Dla porównania tak wygląda wersja polska http://pl.wikipedia.org/wiki/Mavag_DVM_2#mediaviewer/File:Skansen_w_Chab%C3%B3wce_-_lokomotywa_Sm4001.JPG Na pierwszy rzut oka różnią się między sobą lampami. Jeśli czymś jeszcze proszę o info.

Strony: [1] 2 3 4