Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Sawi

Strony: [1] 2 3 ... 6
1
Wydział zamówień / Odp: ET21
« dnia: 04 Czerwca 2023, 08:39:09 »
Taka mała ciekawostka tyle lat już jest ten model i nikt nie zauważył iż są pomylone manele na dachu stronami, wczoraj miałem przez to niezłą zagwozdkę sam przez chwilę hehe.
EDIT:
Teraz wreszcie manele są na swoim miejscu i zaczyna to jakoś pomału wyglądać. Jak ktoś was dysponuje dobrymi zdjęciami odłącznika nożycowego to chętnie przygarnę.

2
Na warsztacie / Odp: Radosna twórczość Sebola82
« dnia: 28 Maja 2023, 15:25:37 »
Hej dziękuję za otwarcie i piszę ponowne sprostowanie by nie było później niepotrzebnych kwasów. Jestem po dłuższej rozmowie z Sebą i nieco przybliżył mi on temat i znając niejako drugą stronę powiem tyle, że sprawa podejrzewam niebawem się wyjaśni. Tamte słowa pisałem gdyż nie mogłem się do niego dodzwonić i wszystko wskazywało na to, że milczenie tylko to potwierdza. Dziś się okazało, że miał problemy z kartą i był zmuszony zrobić jej duplikat, ale mniejsza z tym w każdym bądź razie ja poczekam na rozwój wydarzeń i wam to samo radzę. Prosiłbym nie wdawał się w szczegóły i nawet w sumie nic nie wyjaśniał, ale ja jak to ja poczułem się w obowiązku sprostować wcześniejsze słowa. Zatem póki co proszę się wstrzymać z osądem i cierpliwie poczekać na rozwój wydarzeń. Temat póki co do zamknięcia.

3
Na warsztacie / Odp: Radosna twórczość Sebola82
« dnia: 20 Maja 2023, 12:57:19 »
Małe sprostowanie klopem zajmuje się już tylko wyłącznie od jakiegoś tam czasu Paweł i dzięki temu jest on już bliżej niż dalej. Co do tej całej sytuacjii, która wynikła z tym modelem Classa nie miałem o tym pojęcia gdyż byłem przekonany że to jest wersja Seby, którą poprawiał jakiś czas temu. Mało tego uparcie byłem wręcz o tym przekonany, ale cóż kolejny raz byłem w błędzie i się zawiodłem.

4
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Węgierskie wagony
« dnia: 15 Maja 2023, 19:29:06 »
Tak z ciekawości masz jakieś doświadczenie w modelowaniu czy lecisz na żywioł?

5
Wydział zamówień / Odp: ET21
« dnia: 18 Kwietnia 2023, 22:57:28 »
Dzięki. Przejrzeliśmy z Szymkiem paczkę i pomaleńku coś tam dłubię bez pośpiechu. Miłego wieczoru życzę.
EDIT:
Jako, że majówka trochę czasu się znalazło, więc zamieszczam screen'a powiedzmy z obecnego etapu prac, (tak wiem, że wiele elementów jest z poprzedniego modelu, ten screen ma jedynie pokazać znaczącą różnicę chociażby w samym pudle) robię to tylko i wyłącznie po to by się ode mnie mówiąc łagodnie odczepiono. W planach są również żaluzje czyde, okablowanie na dachu itp w swoim czasie.

6
Na warsztacie / Odp: Kabina EU44
« dnia: 28 Kwietnia 2023, 18:23:06 »
Pytam oficjalnie by potem nie było głupiego gadania @Kolej_Tymek co z tego co robiłeś się ostało?

7
Wydział zamówień / Odp: ET21
« dnia: 10 Kwietnia 2023, 22:17:47 »
Troszkę się tutaj zakurzyło a wzywa pani potrzeba że tak to określę. Na wczoraj potrzebuję wszelkie rysunki i zdjęcia dachu wraz z jego manelami. Model przez pewien czas był nieruszany, ale teraz od jakiegoś czasu prace przy nim zostały wznowione. Z mojej strony tym razem screenow nie będzie by mnie później nie zarzucano że jestem atencjuszem i tego typu podobne epitety. Bawiło mnie to przez pewien czas, ale po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku iż nie warto pokazywać czegokolwiek. Mocno skrzydła podcięło mnie wydanie kupnego modelu gagarina, potrzebowałem czasu by się z tym oswoić i pogodzić z porażką i stratą czasu jaką włożyłem w ten projekt. Być może kiedyś go skończę, ale póki co obrzydzono mi go do tego stopnia, że od tamtego momentu go nie tykam. Zapewne mogłem zrobić jak radził mnie Paweł i inaczej by się to potoczyło, ale cóż czasu już nie cofniemy, więc resztę pozostałej weny postanowiłem ulokować chociażby w tego sputnika.

8
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« dnia: 26 Lutego 2023, 15:55:25 »
Hej ja bym aż tak nie przesadzał z tą optymalizacją, bo zbyt przesadna zdecydowanie zepsuje tzw odbiór dla oka. Bardzo mnie cieszy, że ktoś poszedł też w detale i tak trzymaj. Sam jak jeszcze dłubałem to też na to uwagę przykładałem. Niby detal, ale jednak robotę robi, Ogólnie ładnie się to prezentuje i oby tak dalej.

9
Pomoc w tworzeniu / Odp: Zmiana patyków do ES64F4
« dnia: 10 Grudnia 2022, 23:17:52 »

10
Pomoc w tworzeniu / Odp: Zmiana patyków do ES64F4
« dnia: 05 Grudnia 2022, 17:13:03 »
Hmmm no dobra obstawiałem, że 3.0 to nie jest jakaś mega stara wersja, ale ok sprawdzę i dam znać. Dzięki.
EDIT:
Podziękował działa bez zarzutu.
EDIT1:
@x_Zielu sprawdż czy jest ok.
https://eu07.pl/userfiles/6184/es64f4%20%E2%80%94%20kopia%20%E2%80%94%20kopia%20%E2%80%94%20kopia.7z

11
Pomoc w tworzeniu / Odp: Zmiana patyków do ES64F4
« dnia: 02 Grudnia 2022, 21:26:45 »
Dobra @Maciejokiowski proszę zgodnie z obietnicą pliczek t3d z zamienionymi badylami. Usuń z jego nazwy - kopia i nadpisz sobie plik, wtedy będziesz miał ruchome pantografy wewnętrzne. @X_Zielu tobie niebawem też podeślę ten z usuniętymi.
https://eu07.pl/userfiles/6184/es64f4%20%E2%80%94%20kopia.7z

12
Pomoc w tworzeniu / Odp: Zmiana patyków do ES64F4
« dnia: 02 Grudnia 2022, 19:13:16 »
To co pokazałeś to fragment z mmd a tam akurat nic nie zmieniasz. Zmian za to dokonujesz w pliku t3d modelu o czym tobie wspomniałem wyżej. Jak zbytnio nie ogarniasz to postaram się przy wolnej chwili podesłać tobie gotowca powiedzmy na spokojnie do niedzielli lub nawet i wcześniej.

13
Pomoc w tworzeniu / Odp: Zmiana patyków do ES64F4
« dnia: 25 Listopada 2022, 21:25:38 »
Da się to zrobić, ale to wymaga wiedzy mimo wszystko. Tak wymaga to grzebania w pliku t3d modelu, gdyż w mmd masz użyte dwa pantorgrafy tj 1 i 2 i są one obecnie jak zewnętrzne, a pantografy wewnętrze sa jako 3 i 4. Aby tego dokońać w skrócie należy w tymże pliku podmienić numery owych submodeli. Poza tym z tego co mi wiadomo jest zrobione według sztuki i wewnętrzne są praktycznie nieużywane.

14
Na warsztacie / Odp: Moje ostateczne stanowisko
« dnia: 31 Października 2022, 21:35:36 »
Spokojnie te 10 lat o którym wspomniałem to było tak rzucone na mm, więc jedynie to zacytowałem powiedzmy.  W pewnym sensie jak najbardziej masz racje, bo klop, który był robiony na 3dsie po przesiadce na blendera okazał się w sporej części projektem do zrobienia od nowa. Dzięki pewnej osobie, która dołaczyła do tego projektu ruszył on po dłuższym zastoju i wygląda coraz lepiej. Tak samo sprawa wygląda z wózkiem https://eu07.pl/forum/index.php/topic,28669.msg558992.html#msg558992  Człon s w zasadzie jest na repo klopowym z dobre 2 lata tyle że bez wnętrza na koncepcjii @tmj z zastosowanymi manelami i podwoziem od Seby. Początkowo rozrządczy miał być dostosowany pod standard silnikowego, ale teraz na obecną chwilę to r jest po poprawkach i na ich podstawie trzeba będzie zrobić to samo z silnikowym. Oczywiście to tylko jeden z przykładów iż nie raz się człowiek narobi w 3dsie, a po przesiadce na inne środowisko trza zrobić drugie tyle. Do samego blendera robiłem aż trzy podejścia i za tym trzecim szału nie ma, ale se już coś wymodeluję. Także jak tylko się uporam ze swoimi sprawami, które notabene pochłaniają sporo czasu, wrócę do tematu.

15
Na warsztacie / Moje ostateczne stanowisko
« dnia: 31 Października 2022, 06:57:10 »
Hej ze względu na wczorajszą guanoburzę jaka miała miejsce na mm oraz pomówienia i żenujący wręcz poziom dyskusjii użytkownika, który sam jest hipokrytą i ma problemy ze sobą, które rozładowuje na klawiaturze zostałem zmuszony do przedstawienia swojego ostatecznego stanowiska dotyczącego zaczętych przeze mnie projektów. Wygląda ono następująco iż robię to co chcę i kiedy chcę. Nigdzie nie podawałem terminu, a jeśli to zrobiłem, to przepraszam byłem w błędzie. Nie mam z nikim ani umowy spisanej, ani tym bardziej czegoś co mnie wiąże bym zrobił to w danym czasie. By była jasność w takiej sytuacji mogę to nawet i 10 lat robić jak słusznie wczoraj wytknął @SQT a wam nic do tego. Zostało mnie wczoraj wytknięte również że rzekomo chciałem się pochwalić tym co robię i temu robię screeny co jest kompletną bzdurą bo nie zależy mnie na atencjii i jakimś poklasku to już mam dawno za sobą. Wielu z was się wydaje, że mnie znacie i wiecie to czy tamto, ale prawda jest zupełnie innna. Jednak zmęczyło mnie już pisanie jak jest i co się zmienia bo wy i tak wiecie lepiej niż ja sam. Screeny nie mają na celu pokazać patrzcie co mam a wy mieć nie będziecie, tylko patrzcie tak wygląda na daną chwilę ten projekt. Obecnie na głowie mam coś znaczniej ważniejszego niż modele temu czas jaki na to mogę poświecić jest znikomy i potrwa to jeszcze trochę. Miałem czas i chęci to robiłem i pewnie robić nadal będę jak się pojawi ku temu okazja i większa ilość czasu. Zarzucane mnie było nie raz kiszenie dodatków co jest z perspektywy czasu dość zabawne bo po dokładnym objaśneniu sytuacjii wysłałem do skończenia E189, husarzą i kilka innych rzeczy o których nie macie pojęcia a są one w paczce i cieszą oko lub w czasie nieokreślnym się tam niebawem pojawią. Długi czas się upierałem by tego nie dawać, bo nie ma kabiny i to był błąd który po objaśneniu zrozumiałem, bo zawsze to można wydać jako pojazd sterowany przez komputer a kabine zrobić póżniej.

16
Bocznica / Odp: Demokratyczne głosowanie nad składem osobowym moderacji
« dnia: 30 Października 2022, 18:57:14 »
Ten wątek to jest jakaś kpina i nagonka na Matiego. Fakt nie raz sam nie pochwalam jego działań i ich nie rozumiem, (jak chociażby ostatnio otrzymana maskotka) ale dzięki niemu panuje względny porządek, wię ja otwarcie zagłosowałem na tak. Od razu mnie się przypomniała akcja z Krzyskiem626 heh.

17
Wydział zamówień / Odp: EN57-19xx wymiary
« dnia: 10 Sierpnia 2022, 07:07:14 »
Dzięki temu, że odgrzebałem ten wątek https://eu07.pl/forum/index.php/topic,25339.msg440543.html#msg440543 co nieco osprzętu zrobione. Myślę, że może cześć się uda odzyskać tego co zrobił Marcin, ale to się jeszcze okaże. Jak ktoś dysponuje zdjęciami dobrej jakośći kołyski (wanny bujakkowej) chętnie przygarnę, to samo belki bujakowej. Ogólnie nie pogardzę zdjęciami wózka i osprzętu. Pzdr

18
Wydział zamówień / Odp: EN57-19xx wymiary
« dnia: 08 Sierpnia 2022, 00:29:45 »
Dobra myślę rama gotowa. Teraz żmudna dłubanina przy osprzęcie.

19
Wydział zamówień / Odp: EN57-19xx wymiary
« dnia: 07 Sierpnia 2022, 14:37:03 »
Nie wiem, a na ile tam pomiar jest dokładny?
EDIT:
Coś tam się pomału lepi według rysunku, który pjoter dawał na mm. Lepszy rydz, niż nic.

20
Na warsztacie / Odp: ed250 pendolino
« dnia: 08 Lipca 2022, 19:13:23 »
Powiem tak nie wiem jakie masz doświadczenie w modelowaniu, ale jeśli to twój pierwszy model to póki co wygląda jakbyś się z motyką na słońce ruszył, także proponuję zaczać od czegoś łatwiejszego.

21
Wydział zamówień / Odp: ET21
« dnia: 26 Czerwca 2022, 22:35:19 »
Pudło prawie na finiszu. Dorobię jeszcze rynienkę czyde, pospawam to i leci do lakiernii do Szymka.

22
Wydział zamówień / Odp: ET21
« dnia: 22 Czerwca 2022, 20:19:10 »
Są rysunki to i do razu robota szybciej idzie. Serdecznie podziękowania dla Marcela. Zarys jako taki już widać. Dojdą na pewno jeszcze okienka czyde, może drzwi. Się okaże jeszcze.

23
Owszem da się tylko trzeba mieć o tym pojęcie. Kabina była tworzona to prawda, ale na jakim jest obecnie etapie tego nie wiem. Model Smejka wraz z moimi poprawkami  oraz ryby jakiś czas temu przekazałem do odpowiedniego działu.

24
Wydział zamówień / Odp: ET21
« dnia: 18 Czerwca 2022, 07:49:05 »
Pobijam po raz kolejny temat, bo jak najbardziej dalej aktualne. @mechatronik nadal jesteś w posiadaniu tych rysunków? Jeśli tak to bardzo chętnie z nich skorzystamy. Pzdr

25
Na warsztacie / Odp: ST44 Nowy model
« dnia: 04 Czerwca 2022, 12:41:06 »
Nie wiem czy zauważyłeś, ale od paru dobrych miesięcy sporo elementów robię na te tzw oko właśnie dlatego by coś było. Fakt faktem chciałbym robić stricte pod wymiar gdy go posiadam, bo wtedy mogę coś zrobić co przypomina daną rzecz w rzeczywistości (to, że nie raz luźno wspominam o tym modelowaniu na oko i wymiarach to jedynie informacja jak coś w danej chwili jesr zrobione). Fakt EXE poszło do przodu i oby tak dalej. @turbokibel nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem i ostatnio bardzo się panoszy i mam nadzieję iż ktoś to w końcu ukróci, ale to już jest inna para kaloszy i nie będę tutaj wchodził w szczegóły, bo nie o tym jest ten wątek. Co do mojego dziabania jak wspominałem dużą przeszkodą było dla mnie przeskoczenie z 3ds maxa na blendera, ale po czasie jak opanowałem kilka podstaw tego programu wraca chęć modelowania. Staram się właśnie zmienić myslenie co do perfekcjii jak wspomniałeś by nie zabić w sobie tego funnu, który możesz dać innym. Ano to prawda sam bym się nie spodziewał, że coś z nich będzie ;).

26
Na warsztacie / Odp: ST44 Nowy model
« dnia: 03 Czerwca 2022, 23:41:29 »
Nastała długo oczekiwana pora aby gagar dostał podwozie. Od paru dni gdy trafi się wolna chwila se pomału je dłubię. Pierwotnie było tam jakieś z konwertu, ale się okazało, że jest z jakieś innej wersjii i do tego mocno kanciate. Oczywiście te dłubane robione na oko i pewnie raczej tak zostanie do czasu aż ktoś nie pomierzy. Wózek autorstwa @chrzan. Przygotował on również jego mapowanie. Częściowo coś już tam Szymek miał zmapowane, ale w między czasie się okazało, że trzeba będzie nanieść kilka poprawek, więc jest bez materiału. Schodek dolny widoczny na screenie to przerobiona wersja tego, który był wcześniej już przeze mnie zrobiony. Dzięki @skonek93, który jakiś czas temu wysłał mnie wymiary naniosłem poprawki i tak się obecnie prezentuje. Ten górny też mam pomierzony także na pewno też będzie.

27
Na warsztacie / Odp: ST44 Nowy model
« dnia: 28 Maja 2022, 14:07:31 »
Wymiarów nadal nie otrzymałem troszkę czasu minęło, ale coś się tam robi. Pudło pozbawione czyde by było przyjemnie lepić tex, docelowo zostanie ono dodane na samym końcu. Głównym powodem jego usunięcia była znaczna różnica pomiędzy rysunkiem a tex zrobioną na płasko. Mówiąc w skrócie niezbyt się to pokrywało. Zatem wraz z Szymkiem ustaliliśmy, że zrobi się to na podstawie właśnie tex. To dzięki niemu ten projekt nie został totalnie porzucony.

28
Na warsztacie / Odp: Kabina EU44
« dnia: 24 Maja 2022, 01:21:46 »
Ja póki wreszcie prawie skończyłem podwójny bezpiecznik. Jest tam też taki malutki, ale nie natrafiłem na jego rysunki, więc po prostu zrobię połowę pojedyńczego i powinno być ok. Pojedyńczy ma 18mm, podwójny 36mm a więc wychodziłoby, że ten mały pewnie w granicach 9mm będzie.

29
Na warsztacie / Odp: Kabina EU44
« dnia: 21 Maja 2022, 13:50:10 »
Słuchaj nie zrozum mnie źle, staram się ciebie brać na poważnie, więc proponuje byś najpierw skończył ten górny pulpit gdyż to jest bardziej póki co potrzebne, bo zaczyna się robić widzę bałagan. Chyba, że masz zamiar robić sobie co chcesz to napisz o tym otwarcie i tyle.

30
Na warsztacie / Odp: Kabina EU44
« dnia: 19 Maja 2022, 17:48:50 »
Pullpity mam wymodelowane według wymiarów, zatem lepiej się skupić na tym czego nie ma. Dokończ ten górny skoro już zacząłeś, ale tak co by to przypominało rzeczywistość.

Strony: [1] 2 3 ... 6