Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Sawi

Strony: 1 2 3 [4]
91
Do założenia tego wątku zachęcił mnie ten o muzyce. Co prawda nie ma już klubu "Bravo" w Gliwicach, ale wspomnienia zostały. Nie wiem czy ktoś z Was kojarzy ten klub. Fakt faktem różowo tam nie bywało, ale mimo wszystko tam właśnie odbywały się moje pierwsze imprezowe wycieczki i powroty nad ranem :P. Potem było parę wyjazdów do klubu w Tarnowskich Górach o nazwie "Las Vegas" były tam trzy parkiety. Wujek google podpowiada, że ten klub też już został zamknięty. No nic, ale przynajmniej wspomnienia zostały. A wy w jakich klubach się najczęściej bawicie? Bądź jakie pamiętacie? Wiem, że wątek o wspomnieniach już jest, ale w tym temacie głównie chodzi mi o kluby i miejsca gdzie się najczęściej bawicie. Jednak jeśli administracja uzna, że to to samo, proszę o scalenie wątków. Zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam.

92
Inne niekolejowe / Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!
« dnia: 13 Lipca 2011, 11:16:45 »
Wątek ten zakładam ku przestrodze dla innych. Sam zarejestrowałem się tam 15 czerwca tego roku na rzekomo 10 dniowy darmowy okres próbny. Nie czytając regulaminu zaakceptowałem go. Tak robi większość. Po rzekomym okresie próbnym zacząłem dostawać maile, że mam zapłacić. Na początku rejestracja ładnie pięknie, ale już 2 lipca tego roku wiadomość o następującej treści:
Szanowny Panie Sawi,

Dnia 15.06.2011 z komputera o adresie IP ......... zamówił Pan na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty może spowodować poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Panu stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych, w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

W związku z tym wzywamy Pana do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - pitersawicki@wp.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=mZtrhiu0cN9jI7TDhXnxKCYG

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
Napisałem do nich, że to zdzierstwo i za co ja mam zapłacić skoro to był darmowy okres oczywiście odpowiedzi nie otrzymałem. Za to kilka dni później kolejne wezwanie do zapłaty:
Szanowny Panie,

Rejestrując się w serwisie Pobieraczek.pl musiał Pan zapoznać się z treścią warunków umowy oraz je zaakceptować. W przeciwnym wypadku rejestracja nie doszłaby do skutku. W treści umowy jest wyraźnie napisane, że przysługuje Panu 10-cio dniowy okres próbny, a w razie niezadowolenia może Pan w każdej chwili zawartą umowę wymówić. Pan nie skorzystał z 10-cio dniowego prawa do wypowiedzenia umowy, więc zobowiązał się Pan do nabycia najtańszego dostępnego pakietu.

"Załącznik nr 2 "Cennik":

"Pobieraczek5 - Limit 5 GB transferu miesięcznie, okres świadczenia usługi - 12 miesięcy od dnia jej aktywacji - 7,90 PLN (słownie siedem złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie, opłata pobierana jednorazowo za cały okres świadczenia usługi poza okresem Bezpłatnego Testowania"

Zgodnie z cennikiem znajdującym się w zaakceptowanym przez Pana regulaminie pakiet Pobieraczek5 zapewnia możliwość pobierania 5 GB danych miesięcznie. Opłata za jeden miesiąc wynosi 7,90 PLN (słownie siedem złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie. Należność pobierana jest jednorazowo za okres trwania umowy po jej zawarciu. Całkowita opłata wynosi 94,80 zł (7,90 zł x 12 miesięcy).

Po uregulowaniu należności Pana konto w naszym serwisie będzie aktywne przez okres 12 miesięcy, po czym samoistnie wygaśnie, a umowa nie będzie przedłużana.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w wyznaczonym terminie od dnia otrzymania wezwania do zapłaty. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - <adres mail podany przy rejestracji>

Jeżeli wpłata będzie dokonywana przez Pocztę Polską to prosimy pamiętać o podaniu adresu naszej firmy:

Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72

Prosimy pamiętać, że przy dokonywaniu przelewu bądź wpłaty należy podać w tytule adres e-mail użyty podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl. Jeżeli adres e-mail nie zostanie podany, wówczas nie będziemy mogli prawidłowo przyporządkować dokonanej płatności.

W przypadku pytań prosimy o kontakt drogą e-mail lub telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl
Porozmawiałem ze znajomymi na ten temat i zdania są podzielone w tej sprawie. Jedni zapłacili, drudzy nie. Sam się zastanawiałem nad tym by to uregulować bo pewnie jak większość nie lubię mieć długów. Ale po obejrzeniu tego materiału
&feature=related Wiem, że nie zapłacę bo mam prawo wypowiedzieć taką umowę przez okres trzech miesięcy i na pewno to zrobię. Tak więc moi drodzy przestrzegam Was przed tymi oszustami.

93
Inne niekolejowe / Wasze wspomnienia i marzenia
« dnia: 12 Lipca 2011, 06:59:26 »
Do założenia tego wątku zachęciła mnie chęć, że tak się wyrażę dalszego poznania Was czyli forumowej społeczności nieco bliżej. Tak jak tytuł informuje dzielimy się tutaj wspomnieniami, które pamiętamy po dziś bądź marzeniami, bo przecież każdy z nas jakieś ma prawda :). Wątek ten służy generalnie temu by się bliżej poznać i przybliżyć co nieco swoją osobę innym. Zacznę pierwszy. Na pewno wspomnieniami, które utkwiły mi po dziś dzień były dwa śluby. Jeden to ślub mojej siostry, a drugi mamy oraz zarejestrowanie się tutaj na forum. Pamiętam ile miałem obaw zanim to zrobiłem. Tak na dobrą sprawę forum obserwowałem od 2006 bądź 2007 roku, ale na rejestracje zdecydowałem się dopiero w 2009 roku. Co do marzeń to wiadome, że mam ich wiele, ale takie jedno z tych najbardziej wymarzonych to to by kiedyś jeśli będę miał ku temu sposobności pracować na kolei. Jednak póki co wiem, że daleka droga do niego, ale kto wie może kiedyś się to uda i się ono spełni. A wy co pamiętacie bądź o czym marzycie? Zapraszam do podzielenia się swoimi wspomnieniami i marzeniami. Pozdrawiam Sawi.

94
Jako, że atmosfera na forum troszkę się rozluźniła, postanowiłem założyć niniejszy wątek by było troszkę weselej. Tak na poprawę humoru. Wszak "śmiech to zdrowie" dlatego proszę o umieszczanie w nim linków przedstawiających zabawne filmiki bądź jakieś uliczne sondy itp. Jednak proszę pamiętać również by nie przeginać z ich treścią. Materiały mają być zabawne i poprawiać humor, a nie prowokować do niepotrzebnych dyskusji. Ja znalazłem coś takiego http://www.smog.pl/wideo/38994/co_zrobilbys_gdyby_okazalo_sie_ze_ktos_z_twoi_bliskich_to_homo_sapiens_bomba/ Moje rodzinne miasto. Myślałem, że widziałem już większość, ale to mnie rozbawiło do łez :P. Ubaw po pachy. Zachęcam do podzielenia się Waszymi rozśmieszaczami ;).

95
Bocznica / Wydzielone z: Problem z fullscreenem.
« dnia: 31 Maja 2011, 17:34:26 »
@mmaciek3905 od kiedy u ciebie występuje ten problem i jakiej wcześniej używałeś rozdzielczości?

Napisał że nowy komputer,pytanie bez sensu.
Bocznica.
Krzysiek626

96
Bocznica / Wydzielone z: Sprawa Pendolino
« dnia: 31 Maja 2011, 10:33:54 »
Co za kraj heh. Najpierw podpisują kontrakt na zakup, a potem mają wątpliwości. Myślałem, że najpierw rozwiewa się wątpliwości, a potem kupuje, ale jak widać jednak nie zawsze tak jest.

Polska. Bocznica.
Krzysiek626

97
Inne niekolejowe / Policja kontra pirat drogowy.
« dnia: 28 Maja 2011, 17:08:03 »
Do założenia tego wątku skłoniły mnie sytuacje, których do końca nie rozumiem, dlatego pozwoliłem sobie na założenie tego wątku, gdyż jak wiadomo mawia się, że prawo jest jedno, ale jego interpretacji może być wiele. I tak na przykład ten filmik http://www.dailymotion.pl/video/x8r8h8_uwaga-pirat-20090318-i3_shortfilms#from=embed
Co sądzicie na temat zachowania tego kierowcy? Kto według Was w takim przypadku ma rację? Albo podobny tego typu filmik http://www.dailymotion.pl/video/x8r888_uwaga-pirat-20090318-i1_shortfilms Co sądzicie na temat takiego zachowania?

Za chwilę będziemy forum wielotematycznym, od takich ocen są inne fora. Temat odbiega od przeznaczenia strony EU07. Przywracam temat, proszę unikać jałowej dyskusji.
Krzysiek626

Krzyśku dziękuje za wyrozumiałość i zaznaczam, że wątek nie ma służyć do nabijania postów. Wstrzymajcie się również z uwagami typu, ale to z programu "UWAGA ! PIRAT". Bo o tym to akurat dobrze wiem, ale jako uzasadnienie zaznaczam również, że nie znam się prawie, a tu na forum jest dużo użytkowników, którzy mogą mnie wprowadzić nieco w ten temat. Tak myślę, dlatego pozwoliłem sobie na taki temat. Zapraszam do dyskusji :)

98
Jak większość za Was wie PC 2010 została wydana już jakiś czas temu. Ra założył wątek o największej wadzie Maszyny. Ja postanowiłem założyć można by rzec kontrastowy do tamtego i dowiedzieć się którym składem i po której scenerii najczęściej śmigacie :) Proszę pamiętać, że wątek ten nie ma służyć do nabijania postów. Gdy napiszecie jaki to lok i sceneria, proszę krótko uzasadnić dlaczego akurat taki wybór.
Zacznę jako pierwszy i powiem, że ostatnio mam mało czasu dla naszego symka, ale jak już się ten czas znajdzie, to ostatnio wybieram linia546_eu07. Z tymże zamieniam sobie w składach EU07-150 na EU07-515. Czemu akurat taki wybór? Mówiąc krótko, to jedna z kilku scenerii do której mam sentyment i lubię do niej powracać :)
Jako,że PC2011 ujrzała światło dzienne raptem 3 dni temu zmieniam nazwę wątku od teraz na "Czym najczęściej przemierzasz Maszynowe szlaki na PC2011" by nie zakładać nowego. Zasady bez zmian. Proszę podawać przykładowe pojazdy i scenerię po, której śmigacie nimi oraz krótko uzasadnić swoje wybory.
MaSzyna 01.13 wyszła parę dni, więc nadeszła pora na aktualizacje pytania. Zasady bez zmian.

99
Witam wszystkich. Do założenia tego wątku zachęcił mnie post jakiś czas temu napisany przez @Mutopompkę. Konkretnie chodzi mi o ten:
A może utworzyć "dział" dla chętnych oraz tych, co umieją co nieco i tam chętni "uczyliby się" evenciarstwa?
Bo powiem szczerze. Z chęcią zabrałbym się za "modyfikacje" eventowe tras, ale niestety nie umiem i nie mam pojęcia o nich.  Dodam, iż z pewnością kilku/wielu z nas nauczy się pisać eventy i wtedy wspólnymi siłami dałoby radę wziąć się za "trasopisarstwo".
Pomysł sam w sobie według mnie wydaje się być trafiony, tylko teraz pytanie co Wy ogólnie o nim sądzicie? Jak dobrze wiemy takich osób jest dosłownie garstka o czym pisałem w tamtym wątku, ale ponieważ jest echo w tym temacie, postanowiłem go poruszyć w tym wydziale. Więc pytanie, kto z Was widział by się w roli nauczyciela? Bo sądzę, że uczniów zapewne nie zabraknie. Moim zdaniem taka szkoła byłaby sporym krokiem do przodu w rozwoju naszego symka. Zachęcam do dyskusji. Ja swoje typy na nauczycieli oczywiście mam :) W tej roli widziałbym na pewno Benka :) Z tego co widzę coraz lepiej idzie mu pisanie własnych scenariuszy, dzięki czemu moim skromnym zdaniem byłby świetnym nauczycielem.

100
Witajcie. Do założenia tego wątku zmusiły mnie pewne okoliczności, więc proszę Was o wyjaśnienie mi w jaki sposób to można zrobić. Otóż zgłosiła się do mnie pewna osoba na PW bym pomógł jej ustawić dźwięki stukotu kół, aby były one głośniejsze podczas jazdy. I tak na przykład mamy taki wpis tyczący się tego dźwięku w EN57:
en57_stukot_1.wav -5.57 en57_stukot_2.wav 5.57 en57_stukot_3.wav 8.36 en57_stukot_4.wav end
W związku z tym mam pytanie. W jaki sposób mogę zwiększyć głośność tego dźwięku? Jaki program się do tego najlepiej nadaje? A jeżeli nie program to, którą wartość zmienić i o ile?

101
Do stworzenia tego wątku natchnął mnie ten o Ikarusach :) Jestem ciekaw jaką linią, bądź jakim połączeniem najczęściej podróżujecie. Parę słów od siebie. W wątku tym można podawać rozmaite relacje tramwajowe, autobusowe, pociągami itd. Z powodu tego, iż pracuje w Gliwicach na magazynie, który znajduje się przy ul Pszczyńskiej, często gęsto podróżuje autobusem 32 w kierunku Łabędy Huta. Z powrotem oczywiście jako, że mieszkam w Zabrzu kierunek Zabrze Goethego. A tak na co dzień to tramwajami 5, bo mieszkam w Biskupicach i 1, bo jedzie w kierunku Rudy, gdzie znajduje się basen kryty. A u góry to co tygryski lubią najbardziej :) Studio Kulturystyczno – Sportowe "Conan" :D

@macius5991 błąd poprawiony, to był ciężki dzień heh.

102
Bocznica / Wydzielone z: problem z lokami
« dnia: 18 Marca 2011, 21:47:50 »
Zrób screena, to pomoże nam przybliżyć te pojawiające się błędy. @Szogun był szybszy. Co do WinRAR-a nie polecam, gdyż jego użycie może spowodować błędy.

Zboczenie z tematu. Bocznica
Krzysiek626

103
Inne niekolejowe / Wasze filmy i zdarzenia
« dnia: 11 Marca 2011, 17:53:45 »
Jestem ciekaw co polecacie obejrzeć, bądź jaki film najbardziej pamiętacie sprzed lat, lub zdarzenia, które utkwiły Wam mocno w pamięci aż do teraz.
Jeśli o film się rozchodzi, to napewno jestem zwolenikiem komedi, ale film, który pamiętam do dziś to "Zmiennicy". Do dziś jeszcze mam w uszach, trzynaście trzynaście zgłoś się, i przed oczami zółtego fiata 125p :) Pewnie mlodzi nie bardzo wiedzą o czym piszę, ale starsi zapewne pamiętają ten film.

104
Bocznica / Wydzielone z: Pojazdy w Maszynie
« dnia: 24 Lutego 2011, 22:01:03 »
Niech mnie gęś kopnie, czyli robi się coraz bardziej ciekawie, i to tym bardziej, że jak na razie kolega @maszynista milczy :) @Szymoniak, te ceny to nic innego jak euro.

Wiadomości nie na temat. Bocznica.
Krzysiek626

105
Bocznica / Odp: Błyskotliwy start. (ET41)
« dnia: 28 Listopada 2010, 21:51:29 »
@WSK jakbyś poszukał troszkę, to znalazł byś ten wątek http://eu07.pl/forum/index.php/topic,14253.0.html a w nim podobne filmiki do twojego :)

106
Bocznica / Odp: Lista kandydatów
« dnia: 10 Maja 2010, 23:37:02 »
Sawi się zgłasza. Przybył mi Dział Kandydatów i Test dodatków.

107
Tak jak w temacie, jestem ciekaw w co grywaliście na Amidze i na innych sprzętach. Ja miałem o ile dobrze pamiętam ze 3 Amigi 500 i dwie 600. Moim marzeniem było mieć 1200, ale niestety na tamte czasy to był drogi sprzęt. Ja na przykład pamiętam godziny spędzone przy tym
. Fakt grafika może i nienajlepsza, ale kto tam  na to zwracał uwagę :P .

108
Trasy / Problemy na Krzyżowej 2 (PC2009)
« dnia: 03 Marca 2010, 21:43:36 »
Ponieważ wątek został zamknięty będę tu opisywał błędy znalezione przeze mnie.
Tak jak w temacie, zauważyłem u siebie błędy jakie występują na scenerii Krzyżowa 2 stacja w Chełminowie, a mianowicie to takie, że gdy prowadzimy EU07 242 to pod koniec misjii wjeżdżamy do Chełminowa na zajęty tor przez EP09 047. Drugi z kolei to ten, że za EU07 216 stoi skład prowadzony przez ET22 168. Jeśli chodzi o EU07 216 prowadząc ten skład  dojechałem do Chełminowa, zatrzymałem się pod semaforem wskazującym sygnał stój. Za składem, który prowadzila siódemka tak jak widać to na screenie 2 stała ET22 168. Czekałem z jakieś 25 minut a sygnał na semaforku się nie zmienił. W związku z tym mam pytanie. Po jakim czasie ten sygnał powinien się zmienić?

Uważaj też na swoje błędy.
Quark-t

Dzięki @Quark-t postaram się pisać staranniej.

109
Uruchamianie Symulatora / Kłopoty z windowsem 7
« dnia: 06 Września 2009, 16:50:50 »
Witam mam problem z wyzej wymienionym systemem, polegajacy na tym ze kiedy uruchamam symka on strasznie sie przycina i czasem zawiesza.Wczesniej mialem straszy komputer na xp i takiego problemu nie bylo.Pojawil on sie dopiero po zmianie komputera i zainstalowaniu na nim wlasnie windowsa 7, w czym moze tkwic problem?

 Operating System: Windows 7 Ultimate 32-bit
 Processor: Pentium(R) Dual-Core  CPU      E6300  @ 2.80GHz (2 CPUs), ~2.5GHz
 Memory: 4096MB RAM
DirectX Version: DirectX 11
 Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9800 GT 
       Manufacturer: NVIDIA
          Chip type: GeForce 9800 GT
           DAC type: Integrated RAMDAC

Dodam ze dzieje sie tak na wszystkich sceneriach uzywam exe z diselpacka

110
Trasy / Problem z linią 546
« dnia: 09 Czerwca 2009, 20:10:46 »
Problem polega na tym, że czekam w Krosowie na EN 57, ale on nie jedzie. Co może być przyczyną? Używam exe z Diselpacka.

1. Przyłóż się do pisania - forum to nie brudnopis.
2. Czytałeś treść tego, co sam napisałeś?
3. Do edycji wiadomości służy przycisk Modyfikuj .
4. Na przyszłość radzę zapoznać się z Regulaminem.
ZiomalCl

Strony: 1 2 3 [4]