Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Transkei

Strony: 1 ... 4 5 [6]
151
Aby użyć nowych wskaźników należy usunąć wszystkie include w6a.inc, w13.inc, oraz w13p.inc - w ten sposób usuwamy stare. Następnie należy usunąć znaczniki komentarzy blokowych (czyli /* i */) - i mamy aktywne nowe wskaźniki.

152
Problem był sygnalizowany kiedyś na scenariuszu nocnym (uznany został za jakiś wyjątkowy przypadek) ale jak widać powtarza się regularnie. Zauważyłem, że pojawia się również w misji towarowej (ale tylko wtedy, gdy AI manewruje ST43). Na początku myślałem że to wina exe, ale podczas testów na starej wersji problem też wystąpił. W końcu chyba namierzyłem problem: gdy pisany był scenariusz Lotos, wstawiony został niewidzialny W4 przed semaforem I w Macierzewie (aby skasować rozkład jazdy wjeżdżającego pociągu). Ponieważ był niewidzialny, nie zauważyłem, że ustawiłem go bardzo blisko semafora. Zmieniłem jego położenie i ponownie sprawdziłem: TEM2 jeździ bez zarzutu, w misji towarowej ST43 również bez problemu manewruje, misji nocnej nie sprawdziłem ale myślę, że tam też będzie wszystko w porządku.

Poprawka w załączniku, archiwum należy rozpakować w głównym katalogu MaSzyny, nadpisać stare pliki. Bonusowo pojawią się na scenerii wskaźniki W13.

153
Publikacje / Całkowo Tartak 2
« dnia: 23 Września 2016, 21:46:38 »
Przedstawiam kolejną misję na scenerii Całkowo. Znów pełnimy służbę w całkowskim tartaku. Tym razem musimy zawieźć wagony z tarcicą na stację Wiliś Wschód, zwrócić puste wagony do składnicy w Pomiankach, zabrać stamtąd ładowne wagony, oraz przyciągnąć ze stacji Wiliś wagon z agregatem prądotwórczym przeznaczonym dla tartaku. Do scenariusza dołączony został szczegółowy opis przebiegu misji. Czas jazdy: ok. 3 godziny.

Paczka zawiera również kilka dodatkowych dekoracji dla scenerii Całkowo, przede wszystkim nowe zabudowania w miejscowościach Pomianki i Jarkawki.


Sposób instalacji: paczkę należy wypakować w głównym folderze z symulatorem lub skorzystać ze skryptu instalacyjnego. Dodatek jest przystosowany do MaSzyny 15.04 + patch 16.08.

Życzę przyjemnej jazdy.
@Transkei

Dodane do repozytorium, rev. 1604. - @Maciej

154
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z patchem 16.05
« dnia: 24 Sierpnia 2016, 09:21:36 »
Wywalenie dekoracji to prosta sprawa, w załączeniu sceneria, która wczytuje się kilka sekund. Można jeszcze przyspieszyć wywalając include slimson/drogi3_os.scm, ale zysk z tego niewielki, ponadto trudniej będzie się zorientować w własnym położeniu.

Publikacja Patch 16.08. Zamykam, odklejam. | @macius5991

155
Na warsztacie / Odp: Sceneria bez nazwy (na razie)
« dnia: 28 Sierpnia 2016, 09:27:46 »
Przejechałem scenerię dokonując oględzin pod kątem tworzenia scenariuszy. I tak:
 • Duże stacje z wieloma rozjazdami na krańcach scenerii - duża zaleta,
 • Na szlaku kilka zakładów przemysłowych z bocznicami, czyli możliwość robienia manewrów i utrudnień na trasie - również zaleta,
 • Rozgałęzienia szlaku tylko na krańcach scenerii - niestety ogranicza to możliwości scenarzysty takie jak: dla pośpiesznego czekanie na skomunikowanie z osobowym, dla towarowego przepuszczanie pośpiesznego, itp. Warto dodać 3-4 odgałęzienia,
 • Wydaje mi się, że mało mamy przystanków osobowych. Może dorobić kilka? Byłaby odczuwalna różnica między prowadzeniem osobówki i pośpiesznego.
 • A tak w ogóle trasa pomimo swojej długości jest zróżnicowana, i to jest jej największa zaleta.
Mógłbym się podjąć przygotowania scenariuszy ale do tego potrzebny będzie finalny układ torowy, sieć trakcyjna (lub informacja które tory będą miały drut), oraz ogólne założenie dekoracji (gdzie będą duże miasta, czy gdzieś będzie elektrownia, czy kopalnia, czy jakiś inny zakład, i tak dalej).

156
Trasy / Odp: całkowo tartak - zerwanie sprzęgu
« dnia: 25 Sierpnia 2016, 20:16:33 »
W tym scenariuszu podczas próby hamulca jest przewidziana sytuacja (która włącza się losowo), w której rewident dokonując oględzin sprzęgów powietrznych znajduje jakąś usterkę i rozłącza przewód główny. Po chwili sprzęg jest założony na nowo i można ponownie zluzować (w radiu usłyszymy od rewidenta informację, że można już napełniać przewód główny).

Sytuacja ta jest zasymulowana poprzez wydanie komendy Emergency brake, tak więc aby zluzować pociąg wystarczy użyć odluźniacza (Num6).

Przyznam szczerze, że nie wiem czy w praktyce taka sytuacja w ogóle może się wydarzyć. Celem wprowadzenia tego bajeru było urozmaicenie standardowej procedury hamuj - luzuj - hamulce w porządku.

157
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z patchem 16.05
« dnia: 23 Sierpnia 2016, 22:12:05 »
Potwierdzam, był przygotowany event ustawiający te zwrotnice, ale nie był wywoływany. W załączniku poprawka, jak trzeba będzie to dorzucę ją do paczki z kolejnym scenariuszem.

158
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z patchem 16.05
« dnia: 23 Sierpnia 2016, 20:44:55 »
Szukałem, kombinowałem, przesuwałem, i chyba udało się znaleźć regułę w tym wszystkim, mianowicie taką:

[Odległość widziana przez AI do semafora]=[Odległość faktyczna] + 2*[Odległość W4 od początku toru do którego ten wskaźnik jest przypisany].

Robiłem eksperymenty z przesuwaniem W4, przypisaniem do innego toru, i ta skomplikowana reguła się sprawdza. Zauważyłem także, że jeżeli w wpisu W4 usuniemy nazwę stacji i wstawimy none, to wówczas odległość jest mierzona prawidłowo. 

159
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z patchem 16.05
« dnia: 22 Sierpnia 2016, 22:17:30 »
Przypomniałem sobie, że kiedy pisałem scenariusz Całkowo Osobowy (Wiliś - Jarkawki - Wiliś), to napotkałem podczas testów na bardzo dziwną sytuację w Pomiankach, mianowicie TEM2 nie dawała rady wyhamować przed semaforem wyjazdowym. Problem został rozwiązany przez przypisanie do pociągu ciągniętego przez TEM2 rozkładu jazdy.

Być może jednak tamten problem był tylko wierzchołkiem góry lodowej, która teraz zaczyna się topić. Zrobiłem mały scenariusz testowy: uruchamiamy załączony plik (po wcześniejszym wgraniu go do katalogu scenery), znajdujemy się w Pomiankach. Z obu stron pędzą pociągi, które zatrzymają się pod semaforem wjazdowym. Używając następujących klawiszy:
 • Shift+1 – ustawiamy wjazd od Wilisia na wprost,
 • Shift+2 – ustawiamy wjazd od Wilisia na bok,
 • Shift+3 – ustawiamy wjazd od Jarkawek na wprost,
 • Shift+4 – ustawiamy wjazd od Jarkawek na bok.
Następnie obserwujemy czy wjeżdżający pociąg wyhamuje przed semaforem wyjazdowym. U mnie w żadnym z czterech przypadków tego nie robi.

Załączam plik do tego testu, każdy może sobie to sprawdzić. Śledząc skanowanie torów przez lokomotywę wjeżdżającą na stację zauważyłem, że źle szacuje odległość od semafora wyjazdowego, jakby z niewiadomego powodu dodawał 100 metrów do rzeczywistej odległości. W momencie minięcia W4 nagle zaczyna widzieć właściwą odległość (czyli kilka metrów) i gwałtownie hamuje, ale już za późno i wjeżdża na zwrotnicę za semaforem.

Wnioskuję z tego, że coś jest nie tak ze skanowaniem AI na łukach, na stacjach prostych nie ma takich problemów.

160
Dziękuję za dotychczasowy odzew, zgłosiło się kilka osób, tak więc poszukiwania na razie zawieszone.

161
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z patchem 16.05
« dnia: 21 Sierpnia 2016, 20:59:27 »
Potwierdzam wystąpienie podobnej sytuacji, aczkolwiek nie w tym scenariuszu. Zdarzyło się to raz podczas testów scenariusza Tartak2 na wjeździe SU45 do Całkowa (Maciusiowi5991 też się zdarzyło), w tym samym scenariuszu SU46 przy wjeździe do Wilisia, pamiętam również coś podobnego gdy testowałem scenariusz Lotos.

Problem z tym wszystkim polega na tym, że takie sytuacje niestety zdarzają się losowo. Nie wiem od czego to zależy ale mam wrażenie, że dotyczy lokomotyw, które widzą w oddali S1 lub Sr1, oraz które jadą w bok na zwrotnicach. Jakby AI nieprawidłowo skanowało, albo źle oceniało odległość od semafora.

162
Poszukuję osoby, która użyczy swojego głosu do scenariusza Całkowo Tartak 2 (znajdującego się w teście dodatków). Potrzebny jest głos dyżurnego (może też być dyżurna) na stacji Całkowo, nagrać należy kwestie wypowiadane przez syntezator. Nagranie może ale nie musi być przepuszczone przez radio, akceptowalne jest nawet nagranie z telefonu komórkowego / smartfona (urządzenia te obcinają podobne częstotliwości jak radiotelefony). Chętnych proszę o kontakt na priv, przekażę wówczas listę kwestii do nagrania.

163
Uruchamianie Symulatora / Odp: Całkowo Lotos, zawieszenie Maszyny
« dnia: 05 Sierpnia 2016, 18:56:35 »
Przed chwilą zrobiłem eksperyment: wyrzuciłem z include plik slimson/calkowo_posers.scm, i stało się dokładnie to co opisujesz, czyli zegar stanął na 18:00:01, kompletny zwis i zamrożenie ekranu, nawet log zatrzymał się w prawie tym samym miejscu.
Tutaj mała uwaga, plik z posersami nie jest w paczce ze scenariuszem Całkowo Lotos. Znajduje się on w patchu 16.05 (wcześniej był w paczce Całkowo Odyseja Spalinowa), toteż wypakowywanie na nowo scenariusza nic nie pomoże.
Ze znakami "/" i "\" jest faktycznie bałagan ale symulator od tego się nie wiesza.

164
Uruchamianie Symulatora / Odp: Całkowo Lotos, zawieszenie Maszyny
« dnia: 05 Sierpnia 2016, 17:32:53 »
Czy coś nie kombinowałeś z pasażerami na peronach? Zgłasza mnóstwo błędów. Wygląda jakby nie mógł odnaleźć pliku slimson/calkowo_posers.scm lub slimson/calkowo_lawki.scm. Być może to jest przyczyną tego problemu, gdyż wysypuje się podczas wykonywania animacji znikania pasażerów.

165
Publikacje / Całkowo Lotos
« dnia: 17 Lipca 2016, 21:52:27 »
Dodane do repozytorium - @Maciej.
Przedstawiam kolejną misję na scenerii Całkowo. Nasze zadanie polega na wykonaniu manewrów na stacji Wiliś oraz prowadzeniu pociągu towarowego do Macierzewa. Do dyspozycji mamy lokomotywę BR285-127. Dokładny opis przebiegu manewrów i jazdy znajduje się w opisie dołączonym do scenariusza. Czas trwania misji: ok. 90 minut.
Sposób instalacji: paczkę należy wypakować w głównym folderze z symulatorem lub skorzystać ze skryptu instalacyjnego. Dodatek jest przystosowany do MaSzyny 15.04 + patch 16.05.

Życzę przyjemnej jazdy.
@Transkei

166
Bieżące Symulatorowe / Odp: Wiliś vs. Wiliś
« dnia: 12 Czerwca 2016, 20:53:10 »
Coś jest nie tak z tymi screenami. Na tych przedstawiających stary Wiliś faktycznie jest Wiliś, ale na tych pokazujących obecny Wiliś jest Macierzewo - widać inny układ torowy, semafory świetlne, kominy elektrowni w oddali.

167
Trasy / Odp: Całkowo_towarowy
« dnia: 11 Kwietnia 2016, 21:50:27 »
Może to wina exe 472? Osobiście nie testowałem, czy nie wystąpią problemy na exe wyższym niż 470.

168
Publikacje / Całkowo Odyseja spalinowa
« dnia: 29 Stycznia 2016, 19:36:29 »
Dodane do repozytorium.
Witam

Przedstawiam paczkę zawierającą zmodyfikowaną scenerię „Całkowo”, oraz 6 nowych scenariuszy:
 • Misja pasażersko-manewrowo-towarowa – prowadzimy pociąg osobowy z Wilisia do Macierzewa, następnie wykonujemy manewry i wracamy do Wilisia z pociągiem towarowym,
 • Misja osobowa – prowadzimy pociąg osobowy relacji Wiliś – Jarkawki – Wiliś,
 • Misja nocna – prowadzimy pociąg osobowy z Macierzewa do Wilisia, następnie wracamy z pociągiem przyspieszonym do Macierzewa,
 • Misja Turkol – prowadzimy pociąg turystyczny z Macierzewa do Całkowa, następnie pociąg towarowy relacji Całkowo – Jarkawki – Całkowo, i wracamy do Macierzewa z pociągiem turystycznym,
 • Misja Tartak – zawozimy do Paszek, Chróścieli i Macierzewa drewno z całkowskiego tartaku,
 • Misja towarowa – prowadzimy pociąg towarowy Macierzewo – Jarkawki.
Jazdę urozmaicą nam manewry, duży ruch na trasie, oraz zdarzenia losowe. Do każdego scenariusza dołączony jest szczegółowy opis przedstawiający przebieg misji.

Instalacja: paczkę należy wypakować w głównym folderze z symulatorem. Scenariusze są przystosowane do wersji symulatora MaSzyna 15.04 + patch 15.04.26.

Podziękowania kieruję dla wszystkich testujących i udzielających porad, bez których projekt ten nie ujrzałby światła dziennego.Życzę przyjemnej jazdy i samych Sr2.
@Transkei
01.2016 r.

Strony: 1 ... 4 5 [6]