Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Krzysiek626

Strony: 1 [2] 3 4 ... 159
31
Bieżące kolejowe / Odp: Tempomat w praktyce
« dnia: 08 Lutego 2020, 17:41:47 »
Następny... I co z tego, że zwraca się do @Piteka?
Napisał, że taki tempomat mógł powstać tylko w Polsce, co jest bzdetem. Napisałem więc, powtarzając za @Erap, że w Niemczech też  używają tempomatu, mimo że nie mają polskich składów. Kontekst wypowiedzi odnosi się do wszystkich postów.

32
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna na nowo zainstalowanym windowsie 7
« dnia: 07 Lutego 2020, 11:51:42 »

Na niektórych sceneriach gl3.3 się odpala a na innych nie, ogólnie radeon ma problemy.
 translation: 202 strings loaded
available monitors:
Generic_PnP_Monitor:0,0
MaSzyna OpenGL Renderer
Renderer: AMD Radeon(TM) HD 6620G
Vendor: ATI Technologies Inc.
GL version: 3.3.11478 Core Profile Context
Na koniec wywala takie błędy.
invalid shader: failed to compile vertex.vert: Vertex shader failed to compile with the following errors:
ERROR: 0:60: error(#185) Array size must be a constant integer expression
ERROR: 0:67: error(#185) Array size must be a constant integer expression
ERROR: error(#273) 2 compilation errors.  No code generated
Jakaś rada?

33
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.01 - problemy
« dnia: 07 Lutego 2020, 10:45:14 »
... Dołóżcie cegiełkę. :)
Zapomnij, po odklejeniu siatkówki w prawym oku nie tknę żadnego pliku do edycji. Przypomnę, że Bałtyk jest scenerią, która zaistniała dzięki uprzejmości @Mateu, który przekazał pliki. Uzupełniłem i wymieniłem trakcję w tej scenerii a także pierwsze scenariusze, Usunąłem podwójne torowisko i zbędne śmieci. Wtedy o wskaźnikach nie było mowy, bo exe ich nie obsługiwało a o @Ra jeszcze nikt nie słyszał. Ale do tej pory po wprowadzeniu innych scenariuszy i zimy, aż dziwne, że nadal nie ma wskaźników. Część scenariuszy pisał @Mati An.
Nadal nie wiem czemu nie słychać haslera w czasie jazdy, można jedynie podsłuchać tykanie zegarka po przybliżeniu kamery.

34
Bieżące kolejowe / Odp: Tempomat w praktyce
« dnia: 06 Lutego 2020, 21:24:40 »
Cytuj
Nie doczytałeś. Chodziło mi o tempomat w Niemczech.
Jak nie doczytałem? Pitek pisał o tempomatach w Impulsach i ich udziwnieniach. Impulsy produkuje Newag w Polsce i nie słyszałem, żeby wyeksportowano je do Niemiec.
Nadal nie przeczytałeś dokładnie postów. @Erap2 napisał, że w Niemczech nie używają tempomatu. I nie chodzi o żadne eksportowe pojazdy z Polski na ich rynek.

35
Bieżące kolejowe / Odp: Tempomat w praktyce
« dnia: 06 Lutego 2020, 08:44:37 »
@Pitek
Tak niedorzeczny projekt mógł powstać tylko w Polsce. Newag sam to projektował, czy był tam jeszcze Januszextor podwykonawca? :D
Nie doczytałeś. Chodziło mi o tempomat w Niemczech.
... A w takich Niemczech w ogóle nie używają, bo tempomat nie jest eko...
Problem z tempomatem jest taki, że nie na każdym odcinku się sprawdzi. Przykład z samochodem jest nietrafiony, nie jeżdżę w mieście z tempomatem, bo to niedorzeczność i nie chodzi o ekologię czy ekonomię. Co innego długie odcinki w miarę płaskie. Pytanie się rodzi zasadnicze, każdy maszynista szkoli i się w kierunku ekonomicznej jazdy i ja stosuje? Jeśli wiemy jak jeździ tempomat, to czy wiemy, że maszyniści jeżdżą lepiej?

36
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.01 - problemy
« dnia: 05 Lutego 2020, 22:49:40 »
Dawno nie testowałem, więc dość ostrożnie napiszę, że w SCN Bałtyk, EN57 jadąc z a Plaży nie zatrzymuje się w peronach tylko dociąga do semafora wyjazdowego na stacji Bałtyk. Oczywiście AI, nie respektuje wskaźnika. Jadąc bykiem, a właściwie ruszając ze składem, nie słyszę wentylatorów i haslera. Ktoś coś odpowie?
Jeszcze coś, nie mogę przesiadać się między pojazdami F5.
Natomiast żadnych problemów ze ściąganiem paczki, jej instalacją i odpalaniem scenerii na dedykowanym w paczce exe.
Tak na stacjonarnym jak i na laptopie.

37
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna nie działa w tle.
« dnia: 05 Lutego 2020, 22:01:45 »
Nie, nie wyraziłeś się jasno, skoro nas dwóch miało wątpliwości. Nie rozwiązałeś problemu, bo nadal piszesz w różnych wątkach o kłopotach związanych z symulatorem. Po za tym, jeśli znajdujemy rozwiązanie, to należy opisać jakie. Co zrobiłeś, że teraz symulator działa w tle? Nie bądź egoistą.

38
Bieżące kolejowe / Odp: Tempomat w praktyce
« dnia: 05 Lutego 2020, 21:44:57 »
Napisano tu, że tempomat jest nieekologiczny. Ktoś rozwinie ten temat? Mnie to wydaje się naciąganą bzdurą.

39
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.01 - problemy
« dnia: 30 Stycznia 2020, 21:20:31 »
W lewym dolnym rogu masz ustawienia w jakiej rozdzielczości ma otworzyć się gra. Należy wybrać tą, którą preferujesz. Czyli inną niż podświetlona na screenie 1280x1024.

40
Tabor / Odp: EN76 = Crash
« dnia: 30 Stycznia 2020, 21:17:55 »
Jest na sali Cygan? Powinien wiedzieć jak używa się taki tabor. Sądząc po całym wątku, czeski film.

41
Bieżące kolejowe / Odp: EP09 i jej "bujanie"
« dnia: 30 Stycznia 2020, 21:14:33 »
@EU40. Słabo skręcony znaczy za luźno, wtedy szarpie? Czynników powodujących szarpanie, jest więcej. Sposób jazdy preferowany przez mechanika. Sprzęgi, jakość i ilość sprzęgów, im dalej od lokomotywy tym lepsza amortyzacja. Moc lokomotywy i konstrukcja sterowania mocą.
To ostatnie, można przyrównać do ruszania standardowego kibla, gdzie po zadaniu pierwszej pozycji nastawnika słychać uderzenie przekładni i sprzęgów między sekcjami a, r i b. Sposób sterowania silnikami do obserwacji latem przez otwarte okno wagonu, kiedy słychać zadawanie pozycji nastawnika i  czuć w wagonie za lokiem występujące przeciążenia.  Fajna jazda jest z bykiem i dwoma wagonami, kiedyś standard z Łodzi Fabrycznej do Skarżyska.

42
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.01 - problemy
« dnia: 29 Stycznia 2020, 22:01:36 »
@jarot, ja poproszę od Ciebie screena  z pełnym widocznym oknem reinsteda z otwartą zakładką ustawienia. Przed uruchomieniem symulacji.


43
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna nie działa w tle.
« dnia: 28 Stycznia 2020, 20:49:00 »
Nie napisał, że wywala do windowsa, zresztą to mało prawdopodobne.

44
MSVCP140.dll.zgłasza się jako pierwsza, ale nie jest jedyną brakującą.  Po reinstalacji systemu należy uzupełnić instalację UCRT jak napisał @M.D. lub instalować na nowo maszynę.

45
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna nie działa w tle.
« dnia: 28 Stycznia 2020, 19:45:46 »
Niepotrzebny jest log, crashdumb i specyfikacja! To raz. Dwa, to trzeba odznaczyć w rainsted w ustawieniach na zakładce właściwości pauza gdy w tle. Przełączanie okien dokonujesz klawiszami alt+tab.

46
Bieżące kolejowe / Odp: Bieżące remonty linii kolejowych.
« dnia: 24 Stycznia 2020, 19:53:57 »
Remont trwa? Budowa, modernizacja? Po pytaniu kolegi o modernizację Bolka i Lolka, sam nie wiem jak to nazwać. Przejazd kolejowy przed Łaskiem od strony Pabianic, dawniej i dziś. Na jednym ze zdjęć, jeszcze błyszcząca miedź. Część zdjęć z roku 2010.
Autor zdjęć, Krzysztof 626 Szymczak.

47
Symulator / Odp: Wolne pobieranie
« dnia: 23 Stycznia 2020, 11:31:39 »
Rzucę nieco światła na pobieranie z serwera EU07, proszę obejrzeć załączniki.Mam łącze Wyniki są bardzo dobre i dla mnie satysfakcjonujące. Nie ma Powodu do narzekania.

48
Ja tylko dodam, że RP1 ciągniętej przez byka siódemki, nie było zagłuszane przez wentylatory  i sprężarkę. Nie pracowały jednocześnie z dawanym sygnałem. Natomiast jeśli przyjąć to co napisał Maciej, nie ma możliwości zrobienia prawdziwych dźwięków w maszynie tak, aby je odtworzyć identycznie z rzeczywistością. Jakość używanego przez nas sprzętu ma się nijak do rozpiętości dynamiki i odtworzenia odpowiednich ciśnień akustycznych panujących w kabinie, także symulacji miejsca źródła dźwięku.

49
Nie siedział w kabinie podczas jazdy, to główna przyczyna mojej wypowiedzi. W 2007 roku siedziałem na kaliskim w byku, wyły wentylatory i sprężarka, w kabinie nie dało się rozmawiać. Trzeba było krzyczeć aby coś powiedzieć. Chcecie takie dźwięki?
Za to Rp1 dawane w siódemce ciągniętej przez byka, było mało co słyszalne. Oczywiście w czasie jazdy manewrowej na łącznicę w stronę Widzewa. Natężenie dźwięku zależy od wilgotności powietrza, otwartych okien i  stanu słuchającego. Czepianie się, że dźwięki są nierealne jest błędne.
Nic nie gaszę, chcą nie się wygłupiają. Jestem nieczuły na taki szantaż.

50
Cytuj
Pozwolę sobie polemizować, choć jak już wcześniej wspomniałem nie jestem specjalistą - ani mechem ani akustykiem.
To nie polemizuj, skoro nie jesteś... Podważasz nagrany film, więc nie ma o czym dyskutować.

51
Sprawdzę, mam świeżo postawiony system, na którym kopia maszyny na innej partycji przestała działać. Maszyna pobrana na koniec roku. Pobieorę jeszcze raz i dam znać, jak to wygląda.


edycja.
Niestety chyba wychodzi na moje.  Po pobraniu Paczki od nowa, symulator włącza się bez problemu. Instalator dwa razy prosił o pozwolenie jak w załączniku i to znalazło się w dodaj/usuń programy.
Zadziałała też poprzednia paczka. Symulator przestał być programem samowystarczalnym.
Podejmuję, w paczce z symulatora powinien być instalator do instalacji maszyny z lokalnego nośnika i instalacje vcredist na nowym systemie.

52
Trasy / Odp: Błąd na scenariuszach bałtyk SKM
« dnia: 11 Stycznia 2020, 16:36:55 »
Grasz z nami w kota i mysz. Załącz log. txt

53
Nie ma opisu instalacji symulatora i nowego win.
Moim zdaniem po formacie i instalacji świeżego windowsa, należy przeprowadzić powtórne pbieranie maszyny, czyli instalować ją jeszcze raz. Kopia zapasowa na innej partycji czy dysku, nie zadziała przy świeżym systemie. Dawne czasy minęły, trzeba ciągnąć jeszcze raz 16GB.
Należało by przygotować wersję instalacyjną możliwą do wrzucenia na lokalny nośnik, aby w takiej sytuacji skorzystać i nie ściągać od początku.

54
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 11 Stycznia 2020, 15:59:29 »
Rzeczony kabel jest jednak połączeniem przed WS. Łączy pantografy w ET42.

55
Parę dni temu byłem na stacji kolejowej w Pabianicach...
Muszę skomentować, dział powinien być moderowany. Uzasadnienie jest takie, że zdjęcia kolegi zrobione są Iphonem 6 i są marnej jakości technicznej. Nie nadają się nawet na zdjęcia poglądowe. Żaden element na zdjęciach nie jest fotografowany zgodnie ze sztuką teksturową. Archiwum bez sensu z hasłem. Szkoda miejsca na serwerze. Pytanie jest takie, czy ktoś kontroluje te pliki? Ja poświęciłem nieco czasu, bo pabianicką stację mam pod nosem. Straciłem niepotrzebnie czas.

56
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 06 Stycznia 2020, 13:48:35 »
Cytuj
W 2003 na pewno ten wskaznik stał miedzy nastawnią a peronem.
Całkiem możliwe, że tam był. Nie będę się sprzeczać.
Wątek ma kilkadziesiąt stron, ze scenerią działy się już różne rzeczy i uznano, że jest ona nierzeczywista, jedynie wzorowana na oryginale. Dzisiaj w tym terenie prowadzona jest rewitalizacja i należy traktować tę trasę do symulatora jako historyczną z przybliżonym przebiegiem torów. W związku z tym czepianie się rozmieszczenia wskaźników, shp, semaforów, lub innych elementów infrastruktury jest sprzeczne z ideą tej scenerii. Nie pamiętam, co jest w opisie w pliku txt w paczce, ale jest tak, jak napisał @Sawi.

57
Bieżące kolejowe / Odp: Mniej trąbienia na kolei
« dnia: 04 Stycznia 2020, 09:41:24 »
Zaraz, twierdzi Pan, że podanie sygnału Rp 1 "Baczność" zwalnia Pana z obowiązku zatrzymania się przed przejazdem oznakowanym znakiem B-20 STOP lub przed krzyżem/krzyżami św. Andrzeja?
Na forum przyjęto formę zwracania się do siebie bez Pan. Tak będę kontynuował. Nigdzie w mojej wypowiedzi nie napisałem, że jakiekolwiek znaki zwalniają mnie (?), lub kogokolwiek z jakiegokolwiek obowiązku. Raczysz robić ze mnie nadal balona. Jednak ludzie popełniają błędy, mają nawet prawo je popełniać. W takich okolicznościach zakłada się możliwości popełnienia błędu i stąd na lokomotywie jest dźwiękowa instalacja sygnałowa. Mówimy o wykroczeniach nieumyślnych, nie o idiotach co omijają zapory i ignorują przepisy z premedytacją, czego nie chcesz zauważyć. Nie napisałem również w jakich okolicznościach, rp1 ostrzegło mnie przed niebezpieczeństwem, stąd dywagacja, o krzyżu Św, Andrzeja jest bez sensu, bo go tam nie było.
Byc moze postawilo Cie do pionu to dodatkowe, bo maszynista widzial zagrozenie. I to sie nie zmieni. W przypadku zagrozenia sygnal Bacznosc bedzie.
Wszelkie inne podawanie sygnalu kilometr dalej jest bez sensu. Definitywnie.
O to chodzi, podanie rp1 na kilometr przed pustym przejazdem jest bez sensu.
Trafione w punkt. Winą katastrof na przejazdach są kierowcy. Dopóki sposób ich karania się nie zmieni dopóty dalej będzie do nich dochodzić. Podejrzewam, że gdyby kary były wyższe tj. nie chodzi o więzienie bo to deprawuje, ale o dowalenie tak wysokiego mandatu, który będzie spłacać do końca życia. Nie jakieś 500 czy 1000 zł, ale 10 lub setki tysięcy z gwiazdką, że nawet w przypadku śmierci kierującego spłacać za niego będą członkowie rodziny.
Nie dość, że nie masz racji o bezwzględnej winie kierowców (to nie jest ich obrona), to jeszcze fantazjujesz na temat kar.
Tych dwóch, co zginęło w Volkswagenie, mieli by twoje kary wiesz gdzie...
Zaproponuj jeszcze kary dla rodzin samobójców.

58
Bieżące kolejowe / Odp: Mniej trąbienia na kolei
« dnia: 03 Stycznia 2020, 21:40:45 »
Czyli, że ewentualne trąbienie czy immunitet powinien uchronić bohatersko poległego Janusza Dzięcioła przed wypadkiem?
A Ty, z kogo chcesz zrobić balona? Ze mnie? Podałeś dostępne powszechnie wiadomości, mnie chodziło o ustalenia ze śledztwa a tych nie opublikowano. Nie opublikowano też czy maszynista dawał RP1.Tak, mnie RP1 postawiło kiedyś do pionu i uratowało życie. Chcesz to kwestionować? Dla mnie każdy sposób reakcji zdolny do uratowania życia i zdrowia powinien być stosowany. Tu nie ma nawet miejsca do innego myślenia.

59
Bieżące kolejowe / Odp: Mniej trąbienia na kolei
« dnia: 28 Grudnia 2019, 16:26:58 »
Jak coś jest niemerytoryczne, to może jest to sarkazm? W końcu sam go stosujesz.
O wypadku Janusza Dzięcioła było bardzo głośno. Sądzę, że są tu osoby mające większą wiedzę na temat jego wypadku. To osoba publiczna.
Ja niestety wyobrażam sobie, że ostrożność nie jest 100% zabezpieczeniem przed wypadkiem.

60
Bieżące kolejowe / Odp: Mniej trąbienia na kolei
« dnia: 23 Grudnia 2019, 14:27:49 »
Tak wtrącę, bo mam nieco inne zdanie. Jeśli widać z kabiny mechanika, że palant wjeżdża na tory, to trąbimy czy mamy zakaz? Dodatkowo pytanie, czy palant wjeżdżający na przejazd, to autentyczny debil, czy ofiara splotu okoliczności? Pytam, ponieważ ostatnio na jednym, z przejazdów zginął komendant straży miejskiej w jednym z miast. Co prawda były, ale dodatkowo mieszkający w pobliżu przejazdu na którym stracił życie. Ciężko posądzić człowieka o nieostrożność.
Ostatnio pojawiło się wiele informacji na temat udzielenia bezwzględnego pierwszeństwa na pasach pieszym, oni tacy niechronieni są. Może udzielić pierwszeństwa samochodom na przejazdach? Kiedy zamykanie kościołów, lub wydanie zakazu bimbania dla kościelnych dzwonów?

Strony: 1 [2] 3 4 ... 159