Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Krzysiek626

Strony: [1] 2 3 ... 159
1
Pomoc doraźna / Odp: Symulator nie działa bez dźwiękówki
« dnia: 18 Lutego 2023, 15:52:52 »
Karta dźwiękowa, pierwsza lepsza to koszt 10zl. Włożyć i zapomnieć o problemie.

2
Kilka wersji wczesniej to dzialalo. Teraz ta stonka utyka pod tm.

Aktualne exe znowu nie obsługuje komend "shunt", "timetable" wysyłanych przez semafory, to jest pewnie przyczyna.
To jest to, o czym pisałem, budujesz scenerie ale co kawałek do innego symulatora..
O czym tu dyskutować, kiedy exe przestaje obsługiwać zaczęte dopiero co scenariusze.

3
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 08 Lutego 2023, 15:35:12 »
kaliska była dobrą scenerią 12 lat temu mamy 2023 rok i teraz jrst to po prostu pustynia z zerowym otoczeniem. L61 do kielc w stanie niedokończonym wygląda 213769 razy lepiej.
A  całkowo V2 które też jest scenerią w **** ładniejszą od kaliskiej kiśnie kolejny rok
O tak, jest pustynia bo każdy zaczynał swój projekt, bo miał ambicje i aspiracje. @Stele jest tego najlepszym przykładem, że nie chciał jej udostępnić. Ambicje Was pochłoną.

4
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 08 Lutego 2023, 15:10:05 »
@Jan21. Nie masz racji. @Pozdze zrobil najlepsza scenerie, do tego pozwolił udostępnić co skwapliwie zrobiłem. @Pozdze należą się slowa uznania, że wykonał tyle pracy. O jej jakości masz marne pojęcie i nawet nie podejmę się tłumaczenia tego faktu.
Wspomnę ogólnie, Przejezdność scenerii była psuta przez magiczne zmiany w exe przez @Ra. Wciąż zmieniały się warunki pisania eventów o czym dawno wspominałem. Znam przynajmniej 20 scenerie, które nie dokończono z powodu wciąż zmienianych zasad dzialania exe. Te co są w paczce kosztowały tysiące godzin pracy ludzi na forum. Zarówno tych którzy wspierali moje pomysły jak też tych mniej przychylnych. @Celus i @Jan21, nie zgadzam się z Wami. Do tego ganicie/ Szczekacie na stare a pomysłu na nowe zero.
Szczekociny, idziemy na czołowe.

5
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 08 Lutego 2023, 11:15:18 »
Komercyjny projekt, zatrzymajmy się na chwilę bez nadęcia. Mam kilka pytań, bo nie wiem na jakim etapie jest ta forma działania. Czy istnieje możliwość pobrania przez zwykłego zjadacza chleba, taki płatny symulator? Jakie koszty dla chętnego użytkownika wchodzą w grę? Nie wiem jaki etap ma taki projekt, dlatego moje pytania są naiwne. Chodzi o szacunkowe kwoty i plany.


Jest tyle komercyjnych gier i ludzie się z tym godzą, kupują i grają. Nie widzę powodu, czemu taki projekt symulatora, miałby nie powstać. Pozostanie jednak niesmak i rozgoryczenie. Nie znalazłem w Twójej wypowiedzi jednej rzeczy. Co dalej z forum i zabawą za free, bo to, że możliwości rozwoju są prawie żadne już dociera do wszystkich. Ktoś jeszcze jest za tym, że takie informacje są w dobrym tonie a może nam się należą?
@AtapiCL Głos do Ciebie.

6
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 07 Lutego 2023, 22:44:23 »
To w takim razie pytanie postawione w tytule wątku jest retoryczne. W związku z tym należy z archiwizować forum i stronę eu07 na wypadek lockdownu. Materiały zawarte tutaj są własnością wszystkich twórców, i powinni mieć do tego nadal dostęp. Z powyższego co napisał @Szogun, wynika, że jelenie wymarły z powodu braku siana.

7
Kaliska jest wydana. W popularności postów w wątku zajmuje 5 miejsce, a w popularności wyświetleń 8. To praktycznie oznacza wydanie tej scenerii, dzięki zabiegom moim i pewnej różnicy zdań, ówczesnej administracji. Bez ogródek napiszę, że nawet konflikty są twórcze. Tak samo było z odejściem @Ra, kiedy mocno protestował stawiając veto w sprawach licencyjnych. Założyłem wtedy wątek podobny do tego tutaj. Oczywiście miałem poparcie odpowiednich ludzi.
Jest wątek zamknięty, gdzie @Sawi napisał o aferze z Krzyskiem626. Myślę, że chodziło o niego samego, także o Kaliską. 
Odsunięcie się od nas Ra, pozostanie jego własną tajemnicą, napiszę jedynie, że nie chciał współpracować na nowych zasadach. Ze swej strony, dziękuję wszystkim życzliwym, którzy ze mną współpracowali w różnym czasie, i dziękuję tym, wszystkim, których uwagi pomogły w rozwoju symulatora.

8
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 07 Lutego 2023, 21:04:14 »
To jest projekt publiczny, w końcu nie ma obowiązku. Natomiast zawsze otwartość takiego działania przyciąga tych co tworzą. Projektów społecznych jest cała masa i zawsze tam są oczekiwacze.

9
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 07 Lutego 2023, 20:45:58 »
nie ma szans zmusić kogoś do porzucenia swojego projektu i zmuszenia do dłubania w czymś innym.

Jedyny sposób to komercjalizacja projektu, wtedy taki scenariusz jest możliwy, ale do takiego przedsięwzięcia jest potrzebny budżet i to niemały i wątpię, że kiedykolwiek znajdzie się osoba która by była w stanie poświęcić na maszynę taką masę środków i czasu.
Komercjalizacja maszyny jest niemożliwa. Chyba, że założona zostanie firma i napiszecie wszystko od początku. Tu zawsze rozbija się o licencję, przynajmniej większość pomysłów.
Cytuj
Dla mnie jakiekolwiek tworzenie czegokolwiek tutaj jest wąskim gardłem - trudność w stworzeniu czegokolwiek własnego, głupiego wsadzenia boxa z teksturami na scenerie może niejednego zniechęcić, a bo modele musza być w .t3d, nie działa exporter z nowym Blenderem, ze starym coś się krzaczy i tak w kółko, a co dopiero testować, postawić na scenerii... Trzeba anielskiej cierpliwości, której wielu w obecnych czasach brakuje.Malujesz coś eleganckiego w Substance, to tu nie ma shaderów, które to potem obsłużą i ostatecznie wychodzi z tego paint.
Mało zawsze było tych, co umieli właśnie opisane rzeczy. Tu kłania się organizacja produkcji dodatków i aspiracji pojedynczych osób. I nadal tak jest. Natomiast z punktu widzenia przepisania exe, jestem innego zdania. Wręcz przeciwnie, zbyt długo monopol @Ra odcisnął się na kierunku rozwoju prac.


10
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 07 Lutego 2023, 10:59:07 »
Cytuj
...Zaczniemy dyskutować o wyborze scenerii/modelu/funkcjonalności do "dokończenia", a dyskutować o tym będą osoby niemające realne wpływu na ich powstawanie, bo nieliczne osoby które coś robią, robią swoje i tyle. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której ktokolwiek mógłby komuś kazać porzucenia prac nad swoim projektem i zacząć pracę przy innym. Żeby taka współpraca istniała, osoby muszą się same ze sobą dogadać, a od dłuższego czasu panuje atmosfera temu niesprzyjająca...
Może doprecyzuję. W Twojej wypowiedzi widzę pewne niezrozumienie mojego zamysłu, być może mało precyzyjnie się wyraziłem.
Propozycja moja polega na takim przykładzie: Wypuścić paczkę z dotychczasowym exe i jedną scenerią, która jest długa, w miarę realna i poświęcić na to teraz wszystkie siły. To wymaga jednorazowego konsensusu, osób chętnych do pracy. Wykluczam dyskusję w sprawie poprawek exe, wykluczam dyskusję nad raz wybraną scenerią, może być inna niż kaliska. Nikomu nie zabronimy prowadzenia prac innych niż to co opisałem, ale nie stawiał bym tu żadnych oczekiwań, bo większość projektów trwa całe lata i wiele kiśnie. Maszyna od zarania dziejów nie miała planu rozwoju. Zamiast skupiać siły na jednej scenerii, to większość powstała w małych grupkach, lub samotnie i wciąż mają niedociągnięcia. Taki bałtyk dostałem do dokończenia, postawienia sieci trakcyjnej, bo mateu był nią już zmęczony a plik był zmaltretowany, większość torów zduplikowana w pliku scm. To samo z Quarkiem, Dokończyłem elektryfikacje, usunąłem kilka drobiazgów i dodałem kilka scenariuszy. Nikt wcześniej nie chciał ruszyć tego kijem. To bardzo stare dzieje, ale od tamtego czasu parę osób zaczęło pisać scenerie i robiła to pod presją wciąż zmienianego exe, co wymuszało na twórcach zmiany w eventach i składach. To wyczerpujące i syzyfowe podejście.
Admin odpowiedzialny za rozwój symulatora powinien mieć wizję stworzenia symulatora po kolei. EXE, jedna sceneria, później następne. To powinna być osoba mająca autorytet na forum.


Bzdury, które uważam za złe pomysły:
Łamanie pantografu. Tu nie rozumiem zamysłu, bo nie przynosi on nic, po za zakończeniem jazdy. Nigdy nie było możliwe stworzenie możliwości dojazdu ekipy składającej złamany patyk i ściągnięcie składu do najbliższej stacji z podmianą loka. Mimo to, ta możliwość exe wymusiła rewizję wszystkich drutów na każdej scenerii i poprawienie sieci. Poczytaj ile osób było zaangażowanych w ten kaprys.
Nie mam zamiaru krytykować, starałem się pokazać, że ta cała lista osób poprawiających sieci na każdej scenerii, mogła napisać trasę Wrocław Poznań aż do Kalisza licząc na połączenie z kaliską.


11
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 07 Lutego 2023, 01:49:44 »
...Niech się wypowie ktoś, kto do tej pory za to odpowiadał. Może były admin, może ktoś kto płaci za...
Placimy z Wingerem za serwer i domene...
Wazna wydaje sie Wasza wola kontynuacji, to w koncu sa jakies koszty.
Na admina sie nie nadaję, moge aspirowac na moderatora. Wielu z nas wypaliło swoje paliwo bo przyjęte w projekcie normy są zbyt wyśrubowane.
Stele stawiał mocno na dopinanie najdrobniejszych szczegółów i chyba poległ na zbyt wysoko zawieszonej poprzeczce.
Czy ktoś w tej chwili w ogóle ogarnia exe w stopniu likwidacji błędów. Błędów a nie życzeń w postaci włączenia wycieraczek.
Druga sprawa, to widział bym zespół, który do ostatniego exe przygotuję scenerie, która ma mimo wszystko wielką popularność, jest w miarę realna i nadal ma status nieoficjalnego dodatku. Zawiesił bym pracę nad innymi projektami, szczególnie tapet, tekstur, podejmowanie nowych tras, lub kolejne poprawki drawinowa. Widzę potencja w Kaliskiej.a przypomnę, że udostępnilem wbrew niektórym wpływowym szefom.
Skierowanie sił, marnych jak widzę na ten moment, pozwoli osiągnąć statystycznie mniejsza ilość bugów, przy poluzowanej śrubie na jakość i rozpropagowanie małego działającego projektu.
Rangi: Zlikwidował bym betatesterow. Mają zadatki na modelarzy lub scenarzystów. Betatest powinny być dobrowolne przez każdego użytkownika forum. Powinno znacząco wzrosnąć ilość wykrywanych błędów, pewnie też bzdur.
 Nie skupiał bym się bardzo na poprawka w AI, gdzie zgłaszano że program nie radzi sobie z ciężkimi bruttami po 35 wagonów i 800 ton na haku. Pytam się, po co komu mijany skład brutto z takim ładunkiem, skoro z punktu widzenia maszynisty w kiblu i tak nie czuć ile na haku ma czapajew?
Mam więcej przemyśleń, ale póki co proszę potraktować to jak próbny balon w dyskusji. Co do administratora. Nie widzę nikogo, kto zastąpi wszystkie braki. Potrzebny jest ktoś od każdej rzeczy osobno. Strony technicznej forum, strony serwera, strony porządku i jeden kumaty w sprawach dzialania symulatora, a najlepiej dwóch. To musi być ktoś, kto wyznaczy priorytety i dopilnuje realizację.
Myślę, że TMJ, Sawi, Stele i Milek z Maciej znajdą takie osoby.
Rozwój exe, tu widzę póki co opcje, mamy to co mamy i należy się z tym pogodzić. Zastanowił bym się jedynie nad przyczynami zastanej sytuacji.
Pozdrawiam grupę zwolenników symulatora.

12
Bieżące kolejowe / Odp: Pociagi o specjalnym przeznaczeniu
« dnia: 07 Lutego 2023, 00:45:43 »
4,5Mw poboru prądu z sieci przy rozruchu dla rzeczonej SNCF ma istotne znaczenie. Obejrzałem podłączenie patyków i stwierdzam, że podniesienie dwóch znacznie powinno zredukować spadki napięć na styku ślizgacz/ drut jezdny a także na przewodzie od patyków do silników. Francuska dokumentacja podaje maksymalną prędkość tej serii na 220km/h.
Z prawa oma policzcie sobie jak niewielkie ułamki oma mają wpływ na spadki napięć i spadki mocy, choćby na styku drut/ ślizgacz, nie mówiąc o spadku na szynie zasilającej. Moim skromnym zdaniem, lokomotyw nie zamówiono ze względu na niewydolność polskiej sieci energetyki kolejowej.
Konkretna uwaga, nawet w PRLu była cała masa dobrych inżynierów, tyle że większość decyzji była zależna od polityki i zasobów państwowej kasy.


13
Cytuj
Znajdźcie jeleni do...
No nie, czyli Ci co dotąd grzebali, to jelenie? Proszę mnie w to nie wliczać. Zawsze z wielką przyjemnością coś robiłem za zwykłą satysfakcję. Jest jeden fakt, mimo że mieszkam między Łaskiem a Kolumną a może właśnie z tego powodu, nie widzę potrzeby urozmaicania runingnoise w Kaliskiej.

14
Inne niekolejowe / Odp: Jaki laptop polecacie to Maszyny ?
« dnia: 06 Lutego 2023, 20:32:28 »
Witam. Jadę nadal na Samsungu NP305V5A zakupionym dawno temu w Skandynawii. Ma dołożoną pamięć do 16GB i zmieniony dysk na SSD. Nadal win7. Nie ma szału, ale też nie ma tragedii. Używam tylko do EU07 i trzymania plików fotograficznych. Czemu o tym piszę? Ano dlatego, że pożałowałem kasy na wypasionego laptopa, na gamingowym pececie jestem uwiązany a do innych zadań mam Lenowo, które w zasadzie nadaje się do oglądania netu, filmów, płaceniu rachunków i przeglądania poczty. Frajdę sprawia robienie zakupów.


15
Pomoc doraźna / Odp: Problem z monitorem w ET22-2000
« dnia: 27 Czerwca 2022, 13:04:19 »
A ja chciałbym zobaczyć screen tego problemu.

16
Dawno mnie tu nie było z różnych względów. Jak jestem tu kilkanaście lat, widziałem już różne pytania i początki twórców chcących coś zrobić. Ponieważ w pierwszym poście wątku jest kilka pytań, to twierdzę że:


1) Nie masz statywu do aparata/telefonu;
2) Nie ma odpowiednich funkcji w aparacie/telefonie;
3) Mieszkasz w mieście/wsi bez kolei;
4) Nie masz pieniądze na statyw do aparatu/telefonu;
5) Nie masz 18 lat?
Pozbawia Ciebie wszelkiej możliwości wykonania zdjęć.

17
Na warsztacie / Odp: Odświeżanie Quark-u
« dnia: 28 Lutego 2021, 21:43:04 »
I Quark ma taką różnicę poziomów, co zaznaczyłem poprzednio. Ta sceneria według mnie nie nadaje się kompletnie na ciężkie brutto. Amen.

18
Na warsztacie / Odp: Odświeżanie Quark-u
« dnia: 26 Lutego 2021, 14:19:24 »
A będzie się dało zrobić urozmaicony profil pionowy, aby można się trochę ciężkim bruttem "powspinać"?
To ja też dołożę swoje. Quaek nie jest płaski. To jest założenie osoby, która przynajmniej powinna posiadać jakieś informacje na ten temat. Jako że jesteś zarejestrowany od 2004r to łatwo będzie Ci sprawdzić, że sceneria ma różnicę poziomów rzędu kilkunastu metrów.
To nie jest sceneria rzeczywista, realna. Jednak jako że tam jest Wieli Kac, to myślę, że powinna być nie ruszana jej struktura pionowa. Wszak Wielki Kac(k), nie leży w terenie górzystym. Były scenerie górzyste, to je z paczki wyrzucono.
Pozdrawiam maszynowców, długim RP1.

19
Bieżące kolejowe / Odp: Wrocław.potracenie.
« dnia: 11 Stycznia 2021, 19:14:51 »
Nie mam więcej informacji niż te powszechnie podane. Zrobiłem setki zdjęć i wiem, że łażenie wzdłuż torów jest bardzo niebezpieczne, szczególnie jak składy się mijają. Absolutnie nie słychać tego za plecami. Mam zdjęcie z podobnej sytuacji, szczęściem nic się nie stało.
Jeśli to nikt od nas, to i tak żadna pociecha na to co się wydarzyło.20
Bieżące kolejowe / Wrocław.potracenie.
« dnia: 30 Grudnia 2020, 19:19:29 »
Witam, coś wiadomo o ofiarach wrocławskiego wypadku? Mam na myśli czy to ktoś znany na forum.

21
Forum / Odp: Ostrzeżenie o kasowaniu plików użytkowników
« dnia: 27 Lipca 2020, 10:20:22 »
Proszę podać osteczny termin usunięcia plików. Szkoda, że akurat wyszło na wakacje.

22
Bieżące kolejowe / Odp: Tempomat w praktyce
« dnia: 09 Lutego 2020, 16:50:56 »
Czarodziej, czemu napisałeś o polskim przemyśle, że wyprodukował badziew? Tylko o polskim przemyśle, skoro niemiecki tempomat też jest omijany, a teraz widać, że francuski jest nic nie wart. Prowokujesz , piszesz jakieś hasło i skrzętnie unikasz odpowiedzi. Post Pitka  czy Erapa nie ma nic do rzeczy, mówią o tych samych problemach, co mają za granicą PL.

23
Bieżące kolejowe / Odp: Tempomat w praktyce
« dnia: 08 Lutego 2020, 17:49:04 »
Pytaj Czarodzieja, napisał że tylko w PL są gówniane, jak widać z postu Erapa, także w Niemczech...

24
Bieżące kolejowe / Odp: Tempomat w praktyce
« dnia: 08 Lutego 2020, 17:41:47 »
Następny... I co z tego, że zwraca się do @Piteka?
Napisał, że taki tempomat mógł powstać tylko w Polsce, co jest bzdetem. Napisałem więc, powtarzając za @Erap, że w Niemczech też  używają tempomatu, mimo że nie mają polskich składów. Kontekst wypowiedzi odnosi się do wszystkich postów.

25
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna na nowo zainstalowanym windowsie 7
« dnia: 07 Lutego 2020, 11:51:42 »

Na niektórych sceneriach gl3.3 się odpala a na innych nie, ogólnie radeon ma problemy.
 translation: 202 strings loaded
available monitors:
Generic_PnP_Monitor:0,0
MaSzyna OpenGL Renderer
Renderer: AMD Radeon(TM) HD 6620G
Vendor: ATI Technologies Inc.
GL version: 3.3.11478 Core Profile Context
Na koniec wywala takie błędy.
invalid shader: failed to compile vertex.vert: Vertex shader failed to compile with the following errors:
ERROR: 0:60: error(#185) Array size must be a constant integer expression
ERROR: 0:67: error(#185) Array size must be a constant integer expression
ERROR: error(#273) 2 compilation errors.  No code generated
Jakaś rada?

26
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.01 - problemy
« dnia: 07 Lutego 2020, 10:45:14 »
... Dołóżcie cegiełkę. :)
Zapomnij, po odklejeniu siatkówki w prawym oku nie tknę żadnego pliku do edycji. Przypomnę, że Bałtyk jest scenerią, która zaistniała dzięki uprzejmości @Mateu, który przekazał pliki. Uzupełniłem i wymieniłem trakcję w tej scenerii a także pierwsze scenariusze, Usunąłem podwójne torowisko i zbędne śmieci. Wtedy o wskaźnikach nie było mowy, bo exe ich nie obsługiwało a o @Ra jeszcze nikt nie słyszał. Ale do tej pory po wprowadzeniu innych scenariuszy i zimy, aż dziwne, że nadal nie ma wskaźników. Część scenariuszy pisał @Mati An.
Nadal nie wiem czemu nie słychać haslera w czasie jazdy, można jedynie podsłuchać tykanie zegarka po przybliżeniu kamery.

27
Bieżące kolejowe / Odp: Tempomat w praktyce
« dnia: 06 Lutego 2020, 21:24:40 »
Cytuj
Nie doczytałeś. Chodziło mi o tempomat w Niemczech.
Jak nie doczytałem? Pitek pisał o tempomatach w Impulsach i ich udziwnieniach. Impulsy produkuje Newag w Polsce i nie słyszałem, żeby wyeksportowano je do Niemiec.
Nadal nie przeczytałeś dokładnie postów. @Erap2 napisał, że w Niemczech nie używają tempomatu. I nie chodzi o żadne eksportowe pojazdy z Polski na ich rynek.

28
Bieżące kolejowe / Odp: Tempomat w praktyce
« dnia: 06 Lutego 2020, 08:44:37 »
@Pitek
Tak niedorzeczny projekt mógł powstać tylko w Polsce. Newag sam to projektował, czy był tam jeszcze Januszextor podwykonawca? :D
Nie doczytałeś. Chodziło mi o tempomat w Niemczech.
... A w takich Niemczech w ogóle nie używają, bo tempomat nie jest eko...
Problem z tempomatem jest taki, że nie na każdym odcinku się sprawdzi. Przykład z samochodem jest nietrafiony, nie jeżdżę w mieście z tempomatem, bo to niedorzeczność i nie chodzi o ekologię czy ekonomię. Co innego długie odcinki w miarę płaskie. Pytanie się rodzi zasadnicze, każdy maszynista szkoli i się w kierunku ekonomicznej jazdy i ja stosuje? Jeśli wiemy jak jeździ tempomat, to czy wiemy, że maszyniści jeżdżą lepiej?

29
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.01 - problemy
« dnia: 05 Lutego 2020, 22:49:40 »
Dawno nie testowałem, więc dość ostrożnie napiszę, że w SCN Bałtyk, EN57 jadąc z a Plaży nie zatrzymuje się w peronach tylko dociąga do semafora wyjazdowego na stacji Bałtyk. Oczywiście AI, nie respektuje wskaźnika. Jadąc bykiem, a właściwie ruszając ze składem, nie słyszę wentylatorów i haslera. Ktoś coś odpowie?
Jeszcze coś, nie mogę przesiadać się między pojazdami F5.
Natomiast żadnych problemów ze ściąganiem paczki, jej instalacją i odpalaniem scenerii na dedykowanym w paczce exe.
Tak na stacjonarnym jak i na laptopie.

30
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna nie działa w tle.
« dnia: 05 Lutego 2020, 22:01:45 »
Nie, nie wyraziłeś się jasno, skoro nas dwóch miało wątpliwości. Nie rozwiązałeś problemu, bo nadal piszesz w różnych wątkach o kłopotach związanych z symulatorem. Po za tym, jeśli znajdujemy rozwiązanie, to należy opisać jakie. Co zrobiłeś, że teraz symulator działa w tle? Nie bądź egoistą.

Strony: [1] 2 3 ... 159