Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Krzysiek626

Strony: [1] 2 3 ... 8
1
Glowna idea dzialow zamknietych, dawno temu bylo:
Beta-dopracowac jakas oczewkiwana nowosc, aby dla userwo bylo przyslowiowe wow. Unikano wtedy narzekania, ze to, ze tamto i ze ciulowe, bo nie dziala. Takie tam niespodzianki dla uzytkownikow.
Dev-protopy, rozmowy rozwoju itp, rozdzieleanie zadan-poziom wyzej niz beta.

Mysle, ze czasy sie zmienily na tyle, ze juz ta struktura nie jest optymalna i mysle takze, ze jak byscie nie kombinowali, to aktywnych jest wciaz za malo, aby z przytupem ruszyc z miejca. Tak to odbieram, jako juz maszynowy emeryt. Dobrze by bylo, iz jesli ktos zapodaje co jest zle i propozycje zmian, aby wzial cos na siebie np wiki, poradniki spiac czy cos. Samo sie nie zrobi.
Pozdrawiam zaloge.

2
1 Bambuły czyli obciążnika, niektóre go mają inne nie to kwestia typu nie sprawności.

2 Tak pasażerskie skręca sie na maxa.

Reg., obowiązki 12

3
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 12 Lutego 2023, 00:56:45 »
Nie chcę się tutaj za dużo rozpisywać. Moje zdanie, może nie do końca obiektywne, ale MaSzyna ma coś nawet nie wiem jak to zdefiniować, ale nie boję się tego słowa "magii". Niezależnie od tego (no prawie), jak bardzo będzie zacofana pod różnymi względami, nowych trendów, full wypas grafiki itp, to i tak będą zapaleńcy, którzy z Maszyny będą korzystać np. ludzie z pulpitami, czy nawet VR albo ot i tak z klawy i myszki. Do tej pory, są ludzie, którzy lubują się w starych grach. Jest ich stosunkowo niewiele, ale są. Od kiedy pamiętam, MaSzyna raczej była niszowa i chyba taką pozostanie. Społeczność wiele razy przeżywała sinusoidy. Teraz być może jest i dołek, lecimy na autopilocie ;) , ale damy radę, czego głównie Wam życzę (ja już raczej w MaSzynę rzadko, ale tęsknie).
Pozdrawiam.

4
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 11 Lutego 2023, 22:54:23 »
I tym oto pięknym akcentem dochodzimy do próby zakopania uznanego projektu tworzonego od ponad 20 lat na rzecz jakiegoś szamba którego premiera jest co chwilę przesuwana bo to nigdy nie będzie miało jakiegokolwiek poziomu poza niby grafiką :D To trzeba mieć naprawdę dobrze pod kopułą żeby myśleć że da się zrobić coś co przyciągnie rzeszę użytkowników i da zarobić. Od tego już były Trainz i MSTS tworzone przez wielkie firmy. A wierzyć w to że ta "nowa jakość" która by nie istniała bez biednej maszyny podbije rynek to jak branie pożyczki w Providencie twierdząc że to jest uczciwe. Siedzę w MaSzynie już 14 rok, i nadal uważam że jak na darmowy projekt przekracza ona swoje możliwości kilkukrotnie. I widząc jaki poziom jest MaSzyny sądziłem że jak pogram sobie w wytwór giganta jakim jest Microsoft, a dokładnie MFS doświadczę jakichś pozytywnych wrażeń, a tu wielka kupa. Skoro Microsoft nie potrafi zrobić symulatora na poziomie to wiara w to że szimrejl odniesie jakiś sukces jest co najmniej formą naiwności. Bo trzeba jeszcze zbadać rynek i sprawdzić ile jest odklejenców którzy wydadzą swoje pinionżki na coś nowego, co na etapie trailów itp. nie działa. Co z tego że wygląda jak wymagania sprzętowe są niewspółmierne do oczekiwań, po obniżeniu ustawień wygląda jak MSTS 15 lat temu, a oferuje kilka sztuk taboru? ŻART.

5
Tu masz racje Krzysiu. Dlatego postuluje za tym by poprawic wazne bledy i wydac to do pc. Wtedy bedzie wsparcie do tej scenerii.
Pozdze masz gdzies u siebie wersje gdzie zaczynalo sie w szopie w Ow? Jechalo sie do zwk. Warto by bylo to do paczki dolaczyc.

6
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 08 Lutego 2023, 15:36:01 »
Skoro niezadowoleni z MaSzyny uwazaja, że jest źle, jak problem? Adieu!
Ja tam zostaję. Mi tam sie wszystko podoba. Kto ze mną?

7
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 08 Lutego 2023, 13:29:51 »
@pozdze przeciez to celowe prowokacje zeby narobic fermentu, ignoruj trola

8
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 08 Lutego 2023, 13:21:20 »
A prawię (a w zasadzie prawiłam, bo długo nie zaglądałam do worda) takie głupoty bo dość mam osobiście dość patrzenia jak powstają kolejne wrzoski, kaliskie i inne trupiaszki,
No to dokończ swoją scenerie pokaż że można. Te trupiaszki powstawały w pojedynke. Kaliską zacząłem robić w 2006 roku. Byłas w ogóle wtedy na świecie? W ogole cie nie rozumiem, czego ty chcesz. Po co startowac z jedna z najtrudniejszzych linii w Polsce a potem płakac ze nikt nie chce pomóc? Każdy robi linie ze swojego otoczenie do których ma sentyment. Chciałbym pomóc przy Czestochowa - Kielce ale w domu mam taką sytuacje że, moge tylko 3 godziny tygodniowo posiwecić na robienie trasy,. Linai 131, o zgrozo w 3dsmaxie. Juz od pierwszego swojego posta na forum siejesz ferment własnie nt  trupiaszków którzy inni zrobili. Po co? Z góry wiedziałem że nie skończysz tego projektu.

9
Kilka wersji wczesniej to dzialalo. Teraz ta stonka utyka pod tm.

Aktualne exe znowu nie obsługuje komend "shunt", "timetable" wysyłanych przez semafory, to jest pewnie przyczyna.

10
Potrzebuję listę stacji i przystanków, żeby nagrać zapowiedzi.

11
Tak, pamiętam katą wersję. Takie stukanie rozlegało się na misji, gdzie prowadziło się kibla, wtedy chyba jeszcze nie było całości do ostrowa z tego co pamiętam, ale mogę się mylić.

12
W pierwotnej wersji kaliskiej byly jakies zapowiedzi dla lk. Byl nawet slyszalny rewident co stukal w kola mlotkiem. Trzeba tez naprawic stonke co zabiera w LK nasze wagony na tory postojowe po przyjezdzie. Kilka wersji wczesniej to dzialalo. Teraz ta stonka utyka pod tm.

13
W takim razie przydało by się nagrać zapowiedzi stacyjne i te dla systemu informacji pasażerskiej. Z tymi zapowiedziami audio jest tak, że albo musiała by nagrać ta sama osoba co wszystkie inne, albo musiał bym skorzystać z licencjonowanego na mnie głosu syntetycznego.

14
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 07 Lutego 2023, 21:40:59 »
@iwan temat jest prosty. Mamy pośród siebie człowieka który nosi miano "Administratora Technicznego". Obecnie nie wnosi nic do projektu bo eu07.pl nie istnieje dla niego w przeciwieństwie do komercyjnego SimRail. Jesteśmy jako MaSzyna w głębokim dołku, i nie wiadomo czy Wasze środki są słusznie wykorzystywane jeśli Administrować tym tonącym okrętem ma ktoś tego typu.

15
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 07 Lutego 2023, 14:52:11 »
Czasy się bardzo zmieniły od początków symulatora, teraz każdy bardziej patrzy na koszta i liczy czas niż 10-15 lat temu. Wizja Krzyśka jest prawie idealna, ale wedug mnie absolutnie niewykonalna. Ten kto chce, coś tam robi, ale tak jak pisze @Joachimowicz, nie ma szans zmusić kogoś do porzucenia swojego projektu i zmuszenia do dłubania w czymś innym. Zgodzę się również z funkcjonowaniem exe - ja już od długiego czasu nie odnotowałem żadnego problemu. Nie ukrywam, że martwi mnie przyszłość tego symulatora, chociaż póki co, konkurencji dużej nie ma. Według mnie. Duża część zapewne odstawiła maszynę na rzecz Simraila i jeśli tylko będzie możliwość tworzenia/modyfikacji dodatków, jeśli wyjdą DLC, to zdecydowanie wzrośnie liczba osób, które odstawią Maszynę na zawsze. Kiedyś był pomysł, żeby MaSzyna stała się jednak komercyjnym projektem, było coś o zbiórce pieniędzy dla osób tworzących symulator,  jednak wzbudziło to wiele kontrowersji i pomysł ten padł. Okres pandemii nauczył też ludzi, że pracować można z domu, łatwiej też o pracę dorywczą, co wiąże się z tym, że ludzie wolą poświęcić "wolny" czas pracy i coś z tego mieć, szczególnie, że inflacja doskwiera każdemu coraz bardziej. Kolejnym powodem, że chętnych nie ma dużo jest toporność w tworzeniu map, modeli, tekstur, pojazdów. Częściowo wynika to z przestarzałej technologii, częściowo z wysokich wymagań co do jakości - i tu czepiać się nie można. Myślę, że bez budżetu projekt ten będzie powoli upadał. Samymi teksturami, dźwiękami i dekorowaniem scenerii nie pociągniemy tego dalej. Nie mam niestety żadnego pomysłu do przedstawienia. Zapewne nie byłoby to sprawiedliwe wobec osób, które włożyły już masę świetnej roboty w rozwój symulatora.

Jako osoba z pewnym stażem tutaj (niestety głównie jako obserwatora), mógłbym się zaoferować do poprowadzenia strony na FB, jednak do tego potrzebne jest zaufanie społeczności, a to zapewne jest znikome, z tego względu, iż nie udzielam się dużo na forum. Miałbym nawet parę pomysłów jak rozwinąć stronę. Zgłaszam się, wiedząc, że dużych szans nie mam, ale możecie to mieć gdzieś z tyłu głowy.

16
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 05 Lutego 2023, 08:27:44 »
Żadne wybory nie mają sensu, bo wiadomo jak się skończą. Niech się wypowie ktoś, kto do tej pory za to odpowiadał. Może były admin, może ktoś kto płaci za utrzymanie tego serwisu.

Nie znam sie, wiec chetnie sie wypowiem.

Placimy z Wingerem za serwer i domene, ale od wielu lat nie mamy czasu na sledzenie forum, wiec nie wiemy kto nadaje sie do roli admina. Do tej pory spolecznosc sama to jakos ogarniala i admini wyznaczali swoich nastepcow.

Propozycja - trzeba zwrocic sie do osob, ktore ostatnio byly aktywnymi adminami (i ogarniaja biezaca sytuacje), zeby kogos wskazaly?

17
Jeśli dobrze pamiętam, to ta funkcja jedynie podbijała w górę runningnoise. Mi chodzi o mix nagranych efektów wad torowiska z biblioteką efektów dzięki której można by zmieniać posiadane dźwięki w miarę zapotrzebowania. Dla przykładu na przejeździe kolejowym znika cała atmoswera torowiska, zostaje jedynie bieg samych kół, tak jak w tramwaju. Posłuchajcie tego samego tramwaju w mieście i poza nim na torowiskach z normalną podsypką i tak dalej.

18
Na warsztacie / Odp: Pomysły na rozwój exe
« dnia: 29 Stycznia 2023, 19:40:12 »
Powodzenia w sieciowaniu przez edytor w exe... Do tego są/będą odpowiednie narzędzia dzięki którym zrobi się to zgodnie ze sztuką, a nie na szybko i byle jak.

19
Na warsztacie / Odp: Pomysły na rozwój exe
« dnia: 28 Stycznia 2023, 17:37:30 »
System dynamicznie generowanych ostrzeżeń dla szlaków. Raz jedziemy i tu będzie zwolnienie, innym razem tam, a innym razem opuszczenie pantografów. Brzmi ambitnie ale byłoby zaje...ekhem fajne.
Zupełnie oderwany od rzeczywistości bajer. Jadąc daną linia maszynista ma mieć znajomość szlaku, a ty chcesz zgadywankę co za następnym łukiem nowego nas czeka.

20
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 11 Stycznia 2023, 21:06:51 »
Żadne wybory nie mają sensu, bo wiadomo jak się skończą. Niech się wypowie ktoś, kto do tej pory za to odpowiadał. Może były admin, może ktoś kto płaci za utrzymanie tego serwisu.

21
Sytuacja analogiczna jak z Galicją, do końca jeszcze dużo, ludzi do pomocy jak na lekarstwo, a przyszłość niewiadoma..

Do waszej dyspozycji jest względnie gotowy szlak podg. Kucelinka - Małogoszcz. Mocno rozgrzebany natomiast jest cały Częstochowski węzeł, a samymi torami dysponuje odcinek Małogoszcz - Kielce - Sitkówka Nowiny.

Jeżeli ktoś jest chętny do dekorowania to Częstochowa jest wolna. Wszystkie inne rejony należy konsultować z @AIR.
Większość problemów w węźle Częstochowskim, wynika z integracji nowej L61 z tą od @Ra. Jeżeli znajdzie się parę osób zdatnych udekorować tego molocha, to pomyślę nad rozwodem i zrobi się całość na porządnie w jednym klocku.

Odwrotnie jak w przypadku Bieszczad - tutaj mile widziane będą raporty z błędów zauważonych podczas przejażdżek. W plikach składowych planuje dość duży chaos, przez co w momencie rozpakowywania powstaje dużo konfliktów identycznych plików. Będzie to w przyszłości uporządkowane do standardu analogicznego jak w Bieszczadach.

Sceneria posiada cztery przejezdne scenariusze - Dwa towarowe, Regio i IC.

Ostrzeżenie - sceneria BARDZO (trochę mniej niż poprzednia) wymagająca sprzętowo. Czas ładowania, zwłaszcza przy pierwszym uruchomieniu, jest bardzo długi i wymaga zmiany pory roku na wiosnę oraz ustawienia skalowania tekstur na 512. Po pierwszym załadowaniu można wrócić do dowolnej pory roku lub przywrócenia skalowania do poprzedniej wartości. - Dotyczy, w paczce nie został zawarty plik .sbt. Aktualizacje będą pojawiać się na bieżąco na repozytorium, a paczki całościowe będą składane na życzenie, nie częściej niż raz w miesiącu.
[/s]
Autorzy:
-Tory, teren, sygnalizacja - Jan21
-Tory w węźle Kieleckim, wsparcie psychiczne i masa poprawek - Celuś
-Dekoracje - AIR, Kuba_PL, Despero, Toprus
-Drogi, wskaźniki, poprawki - GG
-Słupy, druty i obiekty dedykowane - Kolej w Polsce

Link do pobrania: https://eu07.pl/userfiles/24889/czwk-l61-r2.rar
Link do poprawki: https://eu07.pl/userfiles/21553/l61_poprawka.rar
Link do repozytorium: https://eu07.pl/svn/czwk-l61/

Pozdrówki

Edit: Uwaga! Do działania wymagane są placeholdery drzew i krzaków, do pobrania stąd: https://eu07.pl/forum/index.php/topic,31581.0.html
Oraz ukiszona paczka sieci trakcyjnej, do pobrania stąd: https://eu07.pl/userfiles/23139/el_sieci_tra_mod-r4.7z
W pierwszej kolejności wypakowujemy sieć trakcyjną, a dopiero potem archiwum z trasą!

Prace wznowione. Paczki ciągle brak.

Do osób które mimo wszystko skądś zdobyły paczkę ze scenerią: Instalacja jest niezalecana, gdyż psuje działanie scenariuszy na podstawowej, paczkowej Linii 61.

22
Infrastruktura kolejowa / Odp: Pytania o Łodzi Fabrycznej
« dnia: 16 Października 2022, 16:40:42 »
Ale na schemacie nastawnia ŁF znajduje się poza Widzewem.

https://semaforek.kolej.org.pl/wiki/index.php?title=Lokalne_Centra_Sterowania_w_Polsce

LCS w Widzewiu steruje zarówno stacją w Widzewiu jak i Łodzią Fabryczna. Ulokowany został w nastawni ŁW w rejonie stacji Łódź Widzew. Nastawnia ŁF znajduje się w rejonie stacji Łódź Fabryczna i w normalnych warunkach eksploatacji nie jest obsadzona.
Budynek nastawni ŁF znajduje się na terenie hali dworcowej. Lokomotywownia i tory odstawcze zniknęły, ponieważ przestały być potrzebne. Obecnie lokomotywownie w Polsce rozlokowane są znacznie rzadziej, ponieważ na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat uznano, iż nie jest to istotne aby ich siatka był gęsta, co się nie raz odbija echem, ale to osobny temat. Nie przyszykowano torów odstawczych z prostej przyczyny, na Łodzi Fabrycznej z docelowego założenia pociągi w większości biegu kończyć nie mają, lecz w zależności od tego jaka będzie sytuacja ruchowa po zakończeniu budowy tunelu średnicowego, większość pociągów zapewne bieg będzie kończyć na Łodzi Kaliskiej i tam będzie oporządzana. Obecnie jeśli zachodzi taka potrzeba, to składy zjeżdżają na Widzew.

23
Bieżące kolejowe / Odp: Jazda na przednim pantografie.
« dnia: 10 Lipca 2022, 12:19:53 »
Nie wiem jak jest w teorii, ale z moich obserwacji wynika że tylko jeśli w drugiej lokomotywie siedzi mechanik pierwsza jedzie na przednim patyku. Jeśli druga jest bez obsady (kabelkami łączona) to pierwsza jedzie na tylnym. Może to tylko przypadek ale zawsze tak widuje

24
Bieżące kolejowe / Odp: Jazda na przednim pantografie.
« dnia: 10 Lipca 2022, 11:00:52 »
Pobieżne zdjęcia dla EU07 DLA/Koplrem mówią jak jest. Ostatnie zdjęcie to łączenie 4E+303E.
Wasza kłótnia, argumentacja i wiedza właśnie zostały zaorane ;)

25
Bieżące kolejowe / Odp: Jazda na przednim pantografie.
« dnia: 10 Lipca 2022, 10:45:12 »
no

26
Bieżące Symulatorowe / Odp: Dlaczego w SM42 znajduję się obrazek?
« dnia: 21 Czerwca 2022, 10:47:55 »
Taka była wola autora. Na obrazkach znajdują się panie mniej, lub bardziej ubrane. Tam gdzie nie miały żadnych ubrań, zostały podmienione parę lat temu.

27
Bieżące kolejowe / Odp: Pociagi o specjalnym przeznaczeniu
« dnia: 13 Stycznia 2022, 12:21:20 »
Na jednym z wagonów napisane jest [160]. Czy ten konkretny pociąg jeździł ponad 160 nie wiem.

Natomiast w Polsce zdarzały się wizyty pociągów TGV, ICE i Pendolino. W 1994 fragment pendolino (człon skrajny i 2 środkowe) w okolicy Białej Rawskiej pojechały 250,1 km/h.  Źródło: https://forum.modelarstwo.info/threads/wizyty-szybkich-poci%C4%85g%C3%B3w-w-polsce.12428/

29
Forum / Odp: Ostrzeżenie o kasowaniu plików użytkowników
« dnia: 27 Lipca 2020, 12:15:28 »
Już się zwolniło kilkadziesiąt GB, więc przeglądać ręcznie póki co nie będziemy. Jak nie masz dostępu do komputera, to nic się nie stało.

30
Tak tylko przypominam, ze wątek już ma kilka lat a Hubernator chciał dostosować Kaliska do paczki całościowej. Co w tym złego? To również jest pomoc dla autora. Najlepiej zakrakajcie człowieka, niech rzuci to w p..du. Niech tam sobie włączy TV czy będzie przesiadywał godzinami na MM, bo to bardziej widać opłaca się.
Dekalog +1 - "Nie wychylaj się" - to jest chyba motto, które zdaje się, że ma obowiązywać, aby mieć święty spokój.
EOT

Strony: [1] 2 3 ... 8