Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - bumer

Strony: [1] 2 3
1
Ciepły, jesienny dzień. Dziś na janiszewskiej szopie, służba na osobowym 55415 z Janiszewa do Jarkawek. Na ten pociąg przydzielona została SM42-982 ze względu na dwie odstawione z powodu awarii SU45 oraz SU42. Skład pociągu składa się z dwusekcyjnej Bipy, ciepły dzień więc ogrzewanie na składzie nie będzie potrzebne a i pociąg lekki to i stonka sobie poradzi. Skład z naszą lokomotywą stoi na grupie postojowej więc idziemy rozpocząć naszą służbę. Po drodze wstępuję na Janiszewski dworzec, wita mnie zapach dworcowych tostów, kilka gołębi i garstką podróżnych. Wychodząc z dworca, zmierzam na moją lokomotywę i pociąg. Stoi od rana wygaszona więc uruchamiam, sprężarka bije powietrze, rewident, próba hamulca, za chwile kierownik z dokumentacją pociągową przyjdzie a w peronie pobrać tylko rozkaz i możemy jechać. Tarcza podana, ruszamy powoli, stonka cała wibruje, uchylam okna, do kabiny wpada świeże i rześkie powietrze zmieszane z delikatnym zapachem spalin z naszej lokomotywy. Na peronie 1 czeka na nas już spora grupka pasażerów, na 2 peronie jeszcze więcej ludzi. No tak, zaraz pospieszny do Białegostoku wjedzie. Chwila postoju w peronie i słyszę świst hamowania, pospieszny dzisiaj planowo jak w zegarku. Ciekawe czy my planowo dojedziemy do Jarkawek ? Zawyły opory na sąsiednim peronie, to białostocka siódemka z pospiesznym, ciągnie kitę wagonów, zielonych, nawet wars i na końcu dwie czerwone jedynki. Teraz nasza pora na odjazd, kierownik podaje sygnał odjazd, kręcę nastawnikiem, z komina lecą spaliny, gwiżdże turbina, w kabinie wibracje jeszcze większe. Spora droga przed nami... mijamy Janiszew Zachodni, Janiszew Górny, lecimy rozkładową do Macierzewa, mijając wioski, leśne widoki ze złotymi koronami od liści. Macierzewo wita nas ciepłownią, po dłuższej jeździe od Janiszewa to dopiero kolejna cywilizacja, szybka wymiana pasażerów w peronie i jedziemy dalej, z magistrali dwutorowej zjeżdżamy na linię jednotorową, prędkość szlakowa 60 kmh potem 70 czyli już spokojniejsza jazda. Zaczynają się wiejskie klimaty, witają nas jeziora, lasy, zagajniki, pola uprawne a gdakanie kur, muczenie krów staje się od tej pory naszą muzyką. Na kolejnych przystankach i stacjach kręcą się wędkarze, młodzież wraca do domu ze szkół bo już pora popołudniowa.... I tak sobie spokojnie jedziemy do Jarkawek. Wspaniały klimat z dawnym taborem...

2
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 04 Września 2021, 06:31:49 »
Objechałem scenariusz na pospiesznym z Wolicy do Dębicy bez przeszkód. Sama sceneria jest świetna, co do jakiś błędów, które są to zostały już wyżej przez innych użytkowników napisane. Jedynie co tej scenerii potrzeba to różnorakich scenariuszy. Tutaj można jeździć absolutnie wszystkim. I najlepiej jakby były scenariusze aby przejechać całą scenerię od Wolicy po Sandomierz.

3
Bieżące kolejowe / Odp: Psychotesty
« dnia: 22 Czerwca 2021, 13:00:03 »
Kolego, psychotestów się najmniej obawiaj bo to bardziej zabawa. Tymbardziej, że psycholożki dobrze tłumaczą przed ich rozwiązywaniem. A jak idziesz na badania to bardziej się obawiaj wyników laboratoryjnych, wątrobowych, okulisty. Jak coś znajdą to zaraz będą temat drążyć. Z własnego doświadczenia powiem Ci, że psychotesty to chyba jedyna przyjemna rzecz z tych cholernych, bandyckich, morderczych badań. I to właśnie na ten temat chciałem powiedzieć. Trzymajta się.

4
Na warsztacie / Odp: Linia053_Wrzosy
« dnia: 09 Czerwca 2021, 18:54:21 »
I znowu będę musiał screeny obejrzeć. Bo za pierwszym razem się nie wczytało. Magia.

A tak na serio to cieszę się, że porządne samochody powstawiałeś do scenerii.

5
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 15 Maja 2021, 15:12:17 »
No dzień dobry ogółem. Jako, że siódemki jak i byki mają po kilka kabin i mnóstwo tekstur to postanowiłem dzisiaj odwiedzić Wrocław i zrobić zdjęcia kabiny SU45 z zielonymi elementami pulpitu. Mamy już ładną szarą kabinę to może i pora na drugą wersję z zielonymi elementami ? W końcu mamy gdzie śmigać spalinówkami bo scenerie są bardzo klimatyczne. W razie uwag co do zdjęć kabiny to zapraszam na PW. Poluję również na dostęp do SU46 i wykonać kilka zdjęć kabiny.
  W gratisie dorzucam kilka fotek zielonej dwójki. Może coś z nich się przyda.

Kabina SU45:

--> https://eu07.pl/userfiles/4198/SU45%20Kabina.rar <--

Na przyszłość, równie istotne są szerokie ujęcia całej ściany, podłogi, sufitu, każdej dziury na nogi, fotela. Pewnie tam pełno gratów malarskich się walało, ale nadal. Detal można nalepić na teksturę, ale z czegoś trzeba zrobić resztę, o robieniu modelu nie wspominając. @Stele

Zielona dwójka:

--> https://eu07.pl/userfiles/4198/wagon%20zielona%20dw%C3%B3jka.rar <--

6

Przepraszam że zapytam czy nie dało by połączyć dwóch scenerii kaliska cegielski i kaliska cegielski1 żeby był na przykład start z szopy i podczepienie wagonów na bocznicy

Misje na pociągach Włókniarz czy Cegielski są wzorowane tak jak było w rzeczywistości ponad dekadę temu. Może powstaną nowe misje ponieważ sceneria ma ogromny potencjał.

7
Inne niekolejowe / Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« dnia: 28 Stycznia 2021, 18:54:02 »
Kolego, jak zrzutka będzie aktualna jeszcze powyżej 10 lutego to i ja się chętnie dorzucę. Teraz bym coś wrzucił ale jestem przed wypłatą i mnie remonty, opał itd pochłonęlo trochę w tym miesiącu. Roześlę znajomym mikolom te zrzutke więc może uda się coś uzbierać.

Kilka lat temu byłem świadkiem pożaru domu ubogiej rodziny. Pożar im strawił wszystko. Ubezpieczenia nie mieli, nie mieli gdzie pójść nawet. Lokalna parafia udostępniła tym pogorzelcom nieużywaną przy kościele plebanie. Jeden ksiądz ma w tych okolicach trzy kościoły. Legnicka Kuria przekazała tej rodzinie na użytek całą plebanie. Następnie mieszkańcy się spięli i wzięli się za remont. Dozgonnie mogą tam mieszkać. Na pewno w tym przypadku znajdzie się wiele pomocnych ludzi a każda forma pomocy jest sensowna. Pozdrawiam !


8
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 11 Stycznia 2021, 12:02:51 »
KD posiada jeszcze numery 011, 012, 013, 015, 016. W miarę możliwości o ile warunki pozwolą to jestem w stanie wykonać następne. Również o ile mi warunki pozwolą to mogę obfocić elementy kabiny np. fotele maszynisty, napisy w kabinie itp.

9
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 20 Grudnia 2020, 17:51:27 »
Złom pasujący idealnie do Janiszewskiej szopy. SM42-470 Ząbkowice Śląskie.

--> https://eu07.pl/userfiles/4198/SM42-470.rar <--

10
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 03 Grudnia 2020, 15:29:06 »
Biorąc pod uwagę tabor jaki posiadamy w MaSzynie, nie licząc prymitywnego SA134 (przepraszam, że tak powiedziałem) to warto dostosować scenerie pod lata 90te. A dodać należy pięknie wykonane bonanzy czy bipy, ładne spalinowozy z kabinami i maszynowniami to nic tylko ciągać takie pociągi po długiej scenerii. A fani towarowych pociągów mają okazję sprawdzić możliwości ile mogą uciągnąć diesle sunąc powoli i delektować sie tymi widokami. A dekoracja z lat 90tych dodaje tylko jeszcze lepszego klimatu do tej udanej scenerii. To tylko moja drobna sugestia bo uważam, że na chwilę obecną to jest jedna z nalepszych opcji aby sceneria wyszła publicznie w takiej odsłonie.
Wyobraźcie sobie ciągnąć skład osobowy o wschodzie słońca ST43 z bipą i dwiema bonanzami na haku i z peronami z lat 90tych, starymi autami na szosie jak Star 200 czy zastava.

11
Na warsztacie / Odp: Krzyżowa2 - zalesianie oraz zabudowanie scenerii
« dnia: 22 Listopada 2020, 10:22:52 »
Zapoznanie szlaku na Krzyżowej mi już przepadło ładne kilka lat wstecz. Po screenach widzę niesamowity postęp i cieszę się, że ta stara sceneria otrzymuje drugie życie. Z tego co pamiętam to dużo misji było zbyt krótkich w stosunku do długości scenerii. Trzymam kciuki !

Żeby tak jeszcze powróciła Linia546, która na czasy świetności była fajną scenerią. Dziś można powiedzieć, że to zapomniana sceneria ale po takiej modernizacji jak Krzyżowa też była by bardzo obiecująca. Miłej niedzieli wszystkim życzę !

12
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 15 Października 2020, 11:04:48 »
@Matson posiadam Włókniarza, oto link https://eu07.pl/userfiles/4198/priv-KaliskaWlokniarz.rar

Przed odpaleniem scenerii weź tylko pozmieniaj składy w Rainsted. Jak tylko będę miał wolne to stworzę plik .scn z aktualnymi modelami. Tylko muszę przetestować Włókniarza na aktualnej paczce.

13
Tabor kolejowy / Odp: Kabina Skody CD163
« dnia: 11 Października 2020, 22:02:19 »
Co do fizyki, przypominam sobie jak miałem styczność z tymi maszynami to był tam taki myk, że najpierw należało załączyć wyłącznik szybki a potem podnieść pantograf. Kran hamulca Dako, ciężko było się przyzwyczaić od Oerlikona. Był jeszcze wymagający cierpliwości tempomat. Musiałbym stare archiwa przeszukać to i bym znalazł jakieś filmy z jazdy. Przez godzinę jazdy, głowa bolała od bzyczenia w kabinie i powyżej setki wiało po nogach. Jeszcze było tam wiele dziwnych rzeczy ale musiałbym z galona destylatu wypić żeby sobie przypomnieć.

14
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 04 Października 2020, 17:49:37 »
No to na dziś zdjęcia ST43-217 z Kamieńca Ząbkowickiego. Miał być jeszcze byk ale ulewa pokrzyżowała plany.

--> https://eu07.pl/userfiles/4198/ST43-217.rar <--

15
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.09 - problemy
« dnia: 23 Września 2020, 13:06:30 »
Kolego @ganc taki stary maszynowicz ze mnie ale tego nie zrobiłem. Dotychczas śmigałem na starej paczce z 2019 roku. Tam uruchamiałem elektrowóz w sposób: bateria, pantografy, szybki, przetwornica i sprężarka. Jakbyś mógł powiedzieć, którym klawiszem włączyć przekaźnik silników trakcyjnych to byłbym wdzięczny. Skoro tak pytasz a tego nie zrobiłem to być może to jest ta przyczyna. Wrócę w nocy z roboty to sprawdzę.

16
Ostatnie dni lata i ostatnie tchnienie ciepłych dni. W kabinie unosi się zapach świeżo parzonej kawy, przez uchylone okno SU46 wdziera się letni wiatr. W Jarkawkach ciepły, wrześniowy poranek, już kilku pasażerów wsiada do wagonów. Kilka minut do odjazdu, czytam rozkład jazdy i ostrzeżenia. Za plecami wyraźnie słychać pracę silnika, poprzez swój dźwięk delikatnie daje znać, że ma 2250 koni mechanicznych. Gwizdek od kierownika, ruszamy. Silnik chętnie wchodzi na obroty, drżą szyby i lusterko boczne, rozpędzam pociąg osobowy, hamowanie kontrolne, opuszczam miasto, za mną ostatnie domy. Prócz torów, które rozciągają się przede mną tylko natura. Zapach pobliskiego jeziora czuję w kabinie, wychylam się przez okno, obserwuję ruch pudeł wagonów za mną, wsłuchuję się w stukot kół. Mała prędkość szlakowa pozwala mi zżyć się z otaczającą mnie naturą. Dojeżdżam do magicznej stacji Pomianki, witają mnie wskaźnikiem zmniejszenia prędkości niczym "jedź powoli i ostrożnie, my jesteśmy już zmęczeni". Opuszczone tory ze rdzawym nalotem, stare zwrotnice, opuszczona stacja z odpadającym tynkiem. Garstka pasażerów oczekuje na mój pociąg na jeszcze pamiętającym czasy świetności peronie. I ten ostry zapach podkładów kolejowych, toczę się wolno przez Pomianki. Tu życie kolejowe jest w stanie agonalnym, pobliskie składowisko drewna utrzymuje jeszcze tę stację przy życiu. Opuszczam już Pomianki, za mną pozostaje tylko smuga dymu z mojej lokomotywy. Znów towarzyszy mi natura, w dół po mojej lewej wije się rzeka wśród zieleni i drzew. Zaraz przede mną żelazny most. Ile to już po nim przejechało pociągów ? W dole ta sama rzeka co wcześniej, teraz będzie z mojej prawej. Przy tak małej prędkości mogę wsłuchać się w śpiew świerszczy i ptaków, na dłużej przypatrzeć się z okna płynącej rzece. Teraz tylko w dół i Wiliś. Wita mnie semafor z uniesionymi masztami. Do Wilisia zjechały się jeszcze dwie osobówki, mijam SU42 z bipami, wjeżdża jeszcze od Janiszewa SU45 z osobowym. Teraz ja będę zmierzał do Janiszewa...

17
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 05 Września 2020, 11:24:50 »
Dwie lokomotywy dwuczłonowe. Fotografowane na stacji Wałbrzych Główny. Stan na dzień dzisiejszy.

ET41-174 - dwa boki, jedno czoło.

--> https://eu07.pl/userfiles/4198/ET41-174.rar <--

ET42-036 - dwa boki, jedno czoło.

--> https://eu07.pl/userfiles/4198/ET42-036.rar <--


18
Na tej scenerii można jeździć wszystkim. Jeszcze popracować nad otoczeniem, dodać w Łodzi jeżdżące samochody, głównie Nyse, Zastave czy malucha (do Całkowa v2 również). I mamy niezły klimat.

19
No dzień dobry. Kolego pozdze, to flagowa sceneria w MaSzynie. Jadąc Włókniarzem czuję się jak prawdziwy mechanik prując siódemką czy bykiem do Łodzi Kaliskiej. Ehh jak brakuje jeszcze z Kaliskiej do Ostrowa misji z pośpiechem i manewrami przed odjazdem. I ja bym tą scenerie zostawił w tych latach co ją otworzyłeś, niech pozostaną stare malowania składów jak było przed ponad 10ciu latach. I tak jak piszę ten post, zaraz uruchamiam lajtopa i uruchamiam włókniarza. I to właśnie na ten temat chciałem powiedzieć i dziękuje za te wypowiedź.

20
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 15 Kwietnia 2020, 18:30:24 »
No dzień dobry. O właśnie, chciałem jeszcze powiedzieć, że mamy modele samochodów Nysa oraz Zastava, wowojskowy Star 200. Można je wstawić do scenerii dla dekoracji i dla samego klimatu. I to właśnie na ten temat chciałem powiedzieć.

21
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 06 Kwietnia 2020, 10:37:28 »
Co do składów w tej scenerii sam wstawiam wszystkie po swojemu, eliminuje nowe malowania z różnych spółek. Na pasażerskich pociągach tylko zielone lub czerwone wagony, w pospiechach dodatkowo bagażowy wagon, na osobowych bohuny lub bipy, ewentualnie bezprzedziałowe. Podpinam lokomotywy SU42 lub 45/46, czasem dla urozmaicenia ST43. Żadnych szynobusów ani tekstur obecnych spółek. Towarowe u mnie ciągają SM42, ST43 a jeśli już prywatne spółki to czerwone orlenowskie lub żółte z lotosu. Jeszcze jakby wskaźniki z prędkością szlakową zamienić na te z czarnym tłem. Jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie na ten scenerii i mamy fajny klimat gdzie spalinowozy dominowały na pociągach osobowych. Tak jak było przed 15-10 lat temu.

22
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 17 Października 2019, 15:49:36 »
Mam głosy od użytkowników, że są problemy z instalacją

Udostępniałem paczkę z Włókniarzem. Kwestia wpisania i zastąpienia nowymi modelami składów w Rainsted. Obecnie działa na tej paczce https://eu07.pl/userfiles/4198/priv-KaliskaWlokniarz.rar

23
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 13 Kwietnia 2019, 12:58:06 »
SU46-023 Stan na dzień 13.04.2019. Zdjęcia pudła z dwóch stron, czoła A i B, masa zdjęć elementów wózków i podwozia. Tyle ile zdołałem zrobić na krótkim postoju w Lubaniu Śląskim.

SU46- 023 --> https://eu07.pl/userfiles/4198/SU46-023.rar  <--

24
Służba na SU46-048 z towarem z Wilisia na Janiszew. I odstawienie maszyny na szope.

25
PS. Na linii trwa ostra przebudowa, więc de facto jest to już trochę historia.

Dokładnie tak. W Sieradzu nie ma już semaforów kształtowych, zmieniły się perony na różnych stacjach itd. Na tej scenerii powinniśmy przyjąć lata 2000-2008 jak to na pośpiechach latały zielone i czerwone wagony, EN57 w starych malowaniach. Piękne czasy mi się przypominają jak sam podróżowałem na drugi koniec Polski przez Łódź Kaliską Jaćwingiem albo pośpiesznym Warszawa Wschodnia - Zgorzelec/Gorlitz.

26
Misja z Włókniarzem to jest to, pełen realizm. Jeszcze EP08_015 wspomniał o misji z Jaćwingiem. Tego mi dzisiaj brakuje. Zmiana czoła na Kaliskiej... Aż stare czasy się przypominają. Oczywiście misje z osobówkami i towarowymi też. Sceneria z wielkim potencjałem na scenariusze. Oczywiście tekstury i składy odpowiadające dla tamtych lat.

27
  Środek prawdziwej zimy. Śnieżnie, mroźno, w kabinie ST43 zimnem wieje po nogach a skład z drzewem z Jarkawek do Wilisia trzeba dowieźć.

28
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 31 Stycznia 2019, 20:04:34 »
Parę postów wyżej podałem link. Jak pobierzesz to w Rainsted szukasz kaliska_cegielski i masz w wyborze składów pociąg 52106.

29
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 07 Stycznia 2019, 12:05:12 »
Wszystko jest przejezdne tylko kwestia ustawienia składów w Rainsted. Już ktoś wspomniał, że są połączone elektrowozy ze spalinówkami sprzęgiem 55. Teraz to nie działa i nic dziwnego, że w Zduńskiej Woli robią się korki. Po prostu chwilkę trzeba się pobawić w Rainsted przed uruchomieniem służby. Jedyny błąd jaki zauważyłem to semafory dwukomorowe w Kolumnie czy Dobroniu. Są ciemne. Jeżeli tarcza ostrzegawcza pokazuje semafor na stój to musiałem wyjść z pojazdu i cofać się kamerą do tarczy i czekać aż zacznie pokazywać inny sygnał. Aż się przejadę zaraz Włókniarzem to wrzucę screena.
Tak naprawdę to do tej flagowej scenerii brakuje scenariuszy. Moim zdaniem powinny być pospieszne od Łodzi Kaliskiej do samego Ostrowa Wlkp oraz w drugą stronę. Osobowe również w dwie strony jak i skrócone do innych miejscowości. No i oczywiście towarowe na całej rozciągłości scenerii.

30
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 02 Stycznia 2019, 15:24:02 »
Potwierdzam to co kolega @jageer. Włókniarz działa bez zakłóceń. Kwestia tylko dopasowania składów w Rainsted gdyż brakuje kilku modeli taboru ale to żaden problem.

Strony: [1] 2 3