Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - bumer

Strony: [1] 2
1
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 17 Października 2019, 15:49:36 »
Mam głosy od użytkowników, że są problemy z instalacją

Udostępniałem paczkę z Włókniarzem. Kwestia wpisania i zastąpienia nowymi modelami składów w Rainsted. Obecnie działa na tej paczce https://eu07.pl/userfiles/4198/priv-KaliskaWlokniarz.rar

2
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 13 Kwietnia 2019, 12:58:06 »
SU46-023 Stan na dzień 13.04.2019. Zdjęcia pudła z dwóch stron, czoła A i B, masa zdjęć elementów wózków i podwozia. Tyle ile zdołałem zrobić na krótkim postoju w Lubaniu Śląskim.

SU46- 023 --> https://eu07.pl/userfiles/4198/SU46-023.rar  <--

3
Służba na SU46-048 z towarem z Wilisia na Janiszew. I odstawienie maszyny na szope.

4
PS. Na linii trwa ostra przebudowa, więc de facto jest to już trochę historia.

Dokładnie tak. W Sieradzu nie ma już semaforów kształtowych, zmieniły się perony na różnych stacjach itd. Na tej scenerii powinniśmy przyjąć lata 2000-2008 jak to na pośpiechach latały zielone i czerwone wagony, EN57 w starych malowaniach. Piękne czasy mi się przypominają jak sam podróżowałem na drugi koniec Polski przez Łódź Kaliską Jaćwingiem albo pośpiesznym Warszawa Wschodnia - Zgorzelec/Gorlitz.

5
Misja z Włókniarzem to jest to, pełen realizm. Jeszcze EP08_015 wspomniał o misji z Jaćwingiem. Tego mi dzisiaj brakuje. Zmiana czoła na Kaliskiej... Aż stare czasy się przypominają. Oczywiście misje z osobówkami i towarowymi też. Sceneria z wielkim potencjałem na scenariusze. Oczywiście tekstury i składy odpowiadające dla tamtych lat.

6
  Środek prawdziwej zimy. Śnieżnie, mroźno, w kabinie ST43 zimnem wieje po nogach a skład z drzewem z Jarkawek do Wilisia trzeba dowieźć.

7
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 31 Stycznia 2019, 20:04:34 »
Parę postów wyżej podałem link. Jak pobierzesz to w Rainsted szukasz kaliska_cegielski i masz w wyborze składów pociąg 52106.

8
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 07 Stycznia 2019, 12:05:12 »
Wszystko jest przejezdne tylko kwestia ustawienia składów w Rainsted. Już ktoś wspomniał, że są połączone elektrowozy ze spalinówkami sprzęgiem 55. Teraz to nie działa i nic dziwnego, że w Zduńskiej Woli robią się korki. Po prostu chwilkę trzeba się pobawić w Rainsted przed uruchomieniem służby. Jedyny błąd jaki zauważyłem to semafory dwukomorowe w Kolumnie czy Dobroniu. Są ciemne. Jeżeli tarcza ostrzegawcza pokazuje semafor na stój to musiałem wyjść z pojazdu i cofać się kamerą do tarczy i czekać aż zacznie pokazywać inny sygnał. Aż się przejadę zaraz Włókniarzem to wrzucę screena.
Tak naprawdę to do tej flagowej scenerii brakuje scenariuszy. Moim zdaniem powinny być pospieszne od Łodzi Kaliskiej do samego Ostrowa Wlkp oraz w drugą stronę. Osobowe również w dwie strony jak i skrócone do innych miejscowości. No i oczywiście towarowe na całej rozciągłości scenerii.

9
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 02 Stycznia 2019, 15:24:02 »
Potwierdzam to co kolega @jageer. Włókniarz działa bez zakłóceń. Kwestia tylko dopasowania składów w Rainsted gdyż brakuje kilku modeli taboru ale to żaden problem.

10
  Wcześniej wam udostępniłem poprzednią wersję z Włókniarzem. Dzisiaj objechałem na Włókniarzu od Ostrowa Wielkopolskiego do samej Łodzi Kaliskiej bez żadnych zakłóceń. Jedyne co to semafory dwukomorowe w Borszewicach i Kolumnie są ciemne. Gdy tarcza jest podana na wolną a semafor ciemny to znaczy, że jest na S2, gorzej gdy tarcza pokazuje, że semafor jest na stój. Wtedy trzeba kamerą cofnąć się do tarczy i zobaczyć co wyświetla. Ale tak to misja przejezdna.
  Co do samej scenerii, owszem znajdzie się trochę błędów. Mimo wszystko Kaliska to flagowa sceneria MaSzyny. Zauważcie sami, że mamy do scenerii linia053 kilka genialnych scenariuszy. Pomijając błędy kaliskiej to do pełni szczęścia brakuje scenariuszy, już nie muszą być tak barwne jak na linii053. Wystarczą pośpiechy, osobowe i towarowe między Ostrowem Wlkp a Łodzią Kaliską. Sam zamierzam teraz wejść w pliki .scn i powpisywać aktualne modele i tekstury składów na włókniarzu. Co rusz jak chcę pojeździć Włókniarzem to zmiana w Rainsted poruszających się składów zajmuje mi około 30 minut.

11
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 05 Października 2018, 21:10:23 »
@marconi to jest spakowane w .rar.  Co do misji z pośpiesznym (bodajże pociąg Wrocławianin ?) z Łodzi Kaliskiej to też jedna z lepszych służb była. Pierwotnie prowadziło się ET22 gdzie dekadę temu to był częsty widok na pośpiechach.

12
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 05 Października 2018, 14:03:08 »
Ale z drugiej strony fajnie jest mieć odzwzorowany w 100% WOS z tej linii, a że kiedyś się tak jeździło, to trudno.

Dokładnie tak było. Często podróżowałem między Legnicą a Białymstokiem i często przez Łódź Kaliską a wtedy jako młody mikol nie mogłem się oderwać od okna albo stać w pierwszym wagonie za elektrowozem. A były to lata 2006 - 2010. Wtedy czuło się ten zapach podkładów kolejowych, żółtki na osobowych, bipy, zielone lokomotywy i zielone i czerwone wagony. Te czasy nie wrócą, nikt całą podróż nie siedział gapiąc się w ekran telefonu tylko rozmawiało się w przedziale ze współpasażerami. Dlatego cieszy mnie fakt, że ta sceneria wzorowana jest na tych latach. Brakuje jeszcze rozmaitych scenariuszy na pociągach pospiesznych, osobowych, towarowych. Sceneria jest długa i aby ją całą przejechać należy poświęcić trochę czasu. Ale żeby poczuć kolejowy klimat z przed dekady to warto. Kilka postów wcześniej wrzuciłem link dp misji z Włókniarzem. Oczywiście na 18.07 działa jak najbardziej. Wczoraj testowane.

13
Jesienna służba na sześć pięć sto trzynastym, nie obyło się bez 10-cio minutowego opóźnienia. Maszyna EU07-336.

1. Mijanka 65113 z pospiesznym do Wrocławia Gł.
2. To on mnie opóźnił, 10 minut oczekiwania na dojście do Opatówka.
3. Mijanka z towarowym nieopodal Radliczyc.
4. Pędzimy w kierunku Zduńskiej Woli.
5. Oczekiwanie na dojście po towarowym w kierunku Łaska i mijanka z osobowym do Sieradza.

14
Brytan13 tam brakuje paru modeli, które zostały wywalone z paczki ale to nic nie szkodzi. Ja jestem taki wariat, że za nim uruchomie kaliską to i tak zmieniam sobie składy pod moje widzimisie. Ale to już dla mnie rytuał aby przejechać całą scenerie od a do z.

15
Witam
Skąd można pobrać, poprzednią wersję scenerii tam gdzie startuje się ET42 z beczkami z OL?
Z góry dziękuję.

Normalnie link wygasł ale jeszcze, na szczęście posiadam ekstra Pendrive z Tesco za 110 zł i tam mam prawdziwy skarb. Misja ET42 z beczkami i misja z Włókniarzem.
http://eu07.pl/userfiles/4198/priv-KaliskaWlokniarz.rar

16
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 02 Lipca 2018, 17:02:58 »
Bo aby dostać się pod Tm21 wyjeżdżasz tylko za rozjazdy i sobie sam układasz drogę (shift+t).

17
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 22 Czerwca 2018, 15:41:30 »
Dziś oddaję materiały czeskiego motoraczka spółki GWTR 810 053-9. W paczce znajdują się:
- zdjęcia pudła tj boki i czoła,
- zdjęcia detali tj wózki, zderzaki itp,
- zdjęcia wnętrza tj siedzenia, podłoga, obicia,
- zdjęcia kabiny,
- materiały na dźwięki do wycięcia przez dźwiękowca tj odpalanie silnika, jałowe, na obrotach.
Wszelkie uwagi, porady aby coś lepiej wykonać na przyszłość proszę o wiadomość na PW.
Link:
--> http://eu07.pl/userfiles/4198/foto-810_543-9.rar <--

18
Bieżące kolejowe / Odp: Radiotelefon kierownika pociągu
« dnia: 18 Czerwca 2018, 13:08:04 »
Kierownik pociągu jak i maszynista musi tak samo robić zapoznanie szlaku. Musi również za podpisem zapoznać się z regulaminami technicznymi stacji (tzw. RTS-y). Także jak amen w pacierzu musi wiedzieć gdzie w danym miejscu się zmienia kanały radiowe. Drużyny konduktorskie są wyposażane w różnej marki radiotelefony. Są to zazwyczaj Motorole albo Maxon. Zresztą to zależy od spółki kolejowej jakie zakupi na drodze przetargu. Te radiotelefony mają kanały tylko i wyłącznie kolejowe od 1 do 8. Nie można z nich nadać Radiostopu, ewentualnie jak istnieje niebezpieczeństwo to drużyna konduktorska obsługująca taki radiotelefon musi wypowiedzieć pięć razy słowo ALARM.

19
Bieżące kolejowe / Odp: Kolejowej patologii w Pomorskim ciąg dalszy
« dnia: 07 Czerwca 2018, 21:00:43 »
Trochę odbiegnę od tematu kolejowego Pomorza. W zeszłym roku mój przełożony zadzwonił do mnie, że otrzymam na szkolenie praktykanta na konduktora. Nie pierwszy i nie ostatni przeze mnie wyszkolony, więc się zgodziłem. Okazało się, że to zapalony miłośnik kolei ale tych z pokroju co walczą o kolej na szlakach już dawno zapomnianych, urządzają przejazdy drezynami i piszą do Urzędu Marszałkowskiego i PKP PLK. Nic w tym by nie było złego gdyby nie ów praktykant zamiast się uczyć to co go czeka w drużynach konduktorskich, całe służby potrafił gadać tylko o rewitalizacji dwóch zapomnianych przez świat linii kolejowych i że oni to uruchomią. Nawet będąc praktykantem próbował uzdrawiać kolej w mojej firmie. Jako, że mam charakter taki a nie inny, odechciało mi się go szkolić i powiedziałem swojemu przełożonemu aby go zabrał ode mnie i dał do kogoś innego. Dodam fakt, że bardzo upierał się w swoich racjach i wymyślał swoje przepisy kolejowe i jednym z przykładów to "sygnał zatrzymania pociągu trzy krótkie gwizdawki". Oczywiście nie ma takiego sygnału ale musiał się ze mną kłócić, że taki sygnał jest. Owszem ale sygnał "stój", który skwitował, że jest to samo. Następnie zagroziłem mojemu przełożonemu, że jak go nie zabierze to idę na dwa tygodnie chorobowego a przed nami szykowało się Boże Narodzenie i Sylwestra. Powiem wam, że nigdy tak przekichanego miesiąca w pracy nie miałem jak z tym praktykantem, który zwał się miłośnikiem kolei i chciał swoimi filozofiami uzdrawiać kolej. Miałem go dosyć i jak to w życiu bywa nie powiodło mu się w mojej firmie i nie zdał trzech egzaminów. Dlatego apeluję do młodych miłośników kolei - nie uzdrowicie kolei ani jej niedoskonałości pisząc bzdety na forach, pisząc do UTK, gazet wyborczych czy TVN Turbo. To są odgórne decyzje na szczeblach organizatora przewozów. Nastolatek nie kupi dwudziestu Elfów ani nie wyremontuje stu kilometrów szlaku. Ja też bym chciał żeby benzyna była po 1,50 zł ale co ja mogę zrobić jako szary obywatel ? NIC !
Młodzi miłośnicy kolei ! Nic nie uzdrowicie, żadnej patologii na kolei nie naprawicie. Lepiej brać się do nauki, zdobyć wykształcenie i jak was pasjonuje kolei to od kuchni inaczej będziecie śpiewać. Po latach poczytacie sobie swoje posty o patologii na kolei to będziecie boki zrywać ze śmiechu jakie głupoty wypisywaliście. Znam tu wiele osób z forum osobiście, które pamiętam jako czynnych miłośników kolei ale z tym zdrowym rozsądkiem. Dzisiaj są maszynistami, maszynistami instruktorami, dyspozytorami, naczelnikami - robią karierę na kolei i idźcie ich tropem !

Zamykam na prośbę autora. @Stele

20
Symulator / Odp: SU45 - uszkodzenie lokomotywy
« dnia: 13 Czerwca 2018, 23:04:32 »
Moje aczkolwiek skromne doświadczenie mówi to samo. Miałem okazję raz na SU45 się przejechać na dłuższym odcinku i kilka razy SU46. Co prawda nie byłem na obu lokomotywach już z 10 lat ale pamiętam, że tam temperatura utrzymywała się max 85 stopni. Rozpędzanie pociągu odbywało się tylko do 10 pozycji czyli około 1250 obrotów. Nawet maszynista, który zjadł zęby na tych lokomotywach stwierdził, że nawet 13 pozycja nie poprawi osiągów bo czy na 10 czy 13 pozycji rozpędzi się tak samo. To samo tyczy się ST43 - tam wystarczy 16 pozycja i on sam sobie będzie się rozpędzał charakterystycznie bulgocząc. Co do osiągów SU45 czy SU46 w MaSzynie to rzeczywiście - osiągi trochę odbiegają. Oto przykład na odcinku Pieńsk - Lasów (160 km/h szlakowa) czyli SU46 rozpędza się na tak krótkim odcinku do 100 km/h:


A tu już wariactwo, 13 pozycja na SU46 (nic dziwnego, że w Węglińcu tylko dwie albo trzy sztuki zostały na chodzie):

21
Symulator / Odp: SU45 - uszkodzenie lokomotywy
« dnia: 11 Czerwca 2018, 17:46:56 »
Też mi się tak wydaje. Czasem rozmawiam ze starymi maszynistami, którzy zęby pozjadali na SP45 lub później na SU45 czy SU46. Jak ciągali składy z Jeleniej Góry do Szczecina to nie 5 wagonów tylko z 8 lub 10. Szopa w Jeleniej Górze słynęła z niezawodnych EN57 zimą czy sprawnymi w 100 % spalinówkami. Na SU45 też mieli zasadę, że maksymalnie wystarczyło dać 10 pozycję i miała obroty około 1250 i nie było z nimi problemów czy nawet z przegrzaniem.

22
Na warsztacie / Odp: Pług odśnieżny 411S
« dnia: 09 Maja 2018, 09:03:40 »
A że w Wałbrzychu jest komenda SOK... :P
Defiler, jak masz dojście, to rób. Kilka repli zawsze się przyda, a model był bliski końca jak go ostatnio widziałem.

W dziale na tekstury wrzucałem kiedyś materiały tego wałbrzyskiego pługu. Posterunek SOK w niczym nie przeszkadza i tak siedzą w środku i ich nie widać.

23
Bieżące Symulatorowe / Odp: Tabor w scenariuszach
« dnia: 06 Maja 2018, 22:25:53 »
   Ostatnio tak przeglądałem tekstury różnych wagonów i chyba wypadałoby wywalić większość starych i niepotrzebnych tekstur. Z roku na rok folder z MaSzyną zaczyna ważyć coraz więcej. Sam mam manie przed uruchomieniem MaSzyny powstawiać w Rainsed wszystkie składy po swojemu. Często w scenariuszach są składy z różnych epok np: ET22 z żółtym czołem (mowa o stanie z przed 2006 roku) a obok skład z 6Dg albo EU43 albo jeszcze EU07 z EccoRail i PR-owskimi wagonami. Albo to fantazja scenarzystów albo ja za mało w życiu widziałem.
   Pomysł ze zrobieniem porządku z taborem w scenariuszach wydaje się dobrym pomysłem ale chyba trochę roboty będzie. Gdyby wywalić niepotrzebne tekstury wagonów i na nowo powstawiać składy w sceneriach to folder MaSzyny by schudł parę MB. U mnie MaSZyna waży teraz 15,3 GB.

24
Bieżące kolejowe / Odp: Ubiór maszynistów
« dnia: 05 Maja 2018, 12:22:58 »
@Kolejowy Maks taki mundur to już historia. Obecnie można spotkać tak ubranych kolejarzy podczas jakiś uroczystości. Za czasów jednej kolei   PKP takie mundury były na porządku dziennym i każdy wyznaczony pracownik jak dyżurny ruchu , konduktor czy maszynista musiał tak chodzić ubranym. To nadawało charakteru całej kolei. Obecnie jest wiele spółek kolejowych i jeżeli chodzi o standardy ubioru pracowników to rządzą się swoimi prawami. PKP Inter City ma białe koszule, Koleje Mazowieckie mają zielone koszule a Koleje Dolnośląskie dla odmiany mają czerwone koszule. PKP PLK dyżurnych ruchu nie ubiera w mundury choć jedno z najważniejszych stanowisk w ruchu kolejowym powinien mieć mundur. Widząc cywila na nastawni nigdy nie możemy być pewni czy mamy do czynienia z osobą nieuprawnioną.

25
Bieżące kolejowe / Odp: Ubiór maszynistów
« dnia: 05 Maja 2018, 08:13:23 »
Praca na kolei nie jest dla wszystkich. Poznałem dużo osób co próbowały swoich sił w drużynach konduktorskich. Pomijam fakt wynagradzania bo już o nich wspomniał @mechatronik. Pracujące święta, sylwestra, weekendy i wstawanie do pracy o 1 czy 2 w nocy przerasta wielu młodych ludzi i nie dawali sobie rady. Pozostają tylko ci , którym odpowiada nienudna praca.
Co do umundurowania to maszyniści się ubierają według standardów przewoźnika. Nie ma czegoś takiego jak mundur galowy. Na galowo to można iść do szkoły w dzień nauczyciela.

26
Bieżące kolejowe / Odp: Przejazd w kabinie z maszynistą
« dnia: 24 Kwietnia 2018, 10:16:49 »
Jako dawny MiKol powiem tak: nieoficjalnie taki przejazd jest możliwy. Wystarczy dobra gadka. Sam mam na koncie kilka takich jazd ale to było dekadę temu. Teraz jest na pewno trudniej o taką jazdę ponieważ w większości pojazdów są kamery czołowe a nawet nagrywanie rozmów w kabinie. Pół biedy jak przełożeni maszynisty się dowiedzą o takim przejeździe MiKola w kabinie, gorzej jak trafi na to UTK. Więc młodzi MK, rozumiem doskonale wasz zapał aby przejechać się w kabinie ale wybierajcie taki tabor, który nie jest wyposażony w "wielkiego brata". Teraz są takie czasy na kolei, że UTK chce się bardzo wykazać. Nawet zarządy spółek kolejowych chcą się trzymać od nich z daleka.

27
Bieżące kolejowe / Odp: Nielegalne kasy biletowe w Gdańsku
« dnia: 16 Marca 2018, 19:19:14 »
Kacper, nie widzę ani jednego powodu, aby te informacje podawać na eu.07! To temat polityczno gospodarczy z naciskiem na polityczny.

Zgadzam się. Czasem jak przeglądam różne wątki w tym dziale to się zastanawiam czy jestem na forum MaSzyny czy na infokolej.pl

28
Inne niekolejowe / Odp: Czyż bym o czymś nie wiedział ?:)
« dnia: 22 Lutego 2018, 15:51:39 »
O ile pamiętam to z 10 lat wstecz w Quarku stał parowóz pod szopą jak dekoracja. Młodzi userzy raczej nie pamiętają. A to co Jakub podesłał to stara tekstura nieba.

29
Pomoc doraźna / Odp: Patch 18.01 - problemy
« dnia: 04 Lutego 2018, 21:29:35 »
Dopiero co pobrałem i sprawdziłem sobie kilka pojazdów. Czasu mało ale co znalazłem to brak dźwięku silników trakcyjnych na siódemkach oraz brak dźwięku silnika spalinowego na ST43. Niestety nie mam więcej czasu na sprawdzanie bo trzeba rano do roboty wstać.

30
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 22 Stycznia 2018, 11:20:37 »
Odgrzebałem stare archiwum zdjęciowe z lat 2008-2009. Może komuś coś się uda z tego coś stworzyć. To były moje początkujące zdjęcia na tekstury, o których później zapomniałem a dzisiaj szukając czegoś sobie przypomniałem. Zatem zaczynamy:
1. EP08-010, kolor denaturat. Zdjęcia robione we Wrocławiu Głównym. Stan na marzec 2009.
--> http://eu07.pl/userfiles/4198/foto-EP08-010.rar  <--
2. Absolutna nowość na luty 2009 czyli EU07-316 w nowym malowaniu IC czyli dzisiaj standard. Zdjęcia robione na stacji Legnica.
--> http://eu07.pl/userfiles/4198/foto-EU07-316.rar <--
3. EP07-1035 oraz EP07-1032 czyli budynie pod banderą Przewozów Regionalnych. Miejsce zdjęć: stacja Legnica. Stan na listopad 2008.
--> http://eu07.pl/userfiles/4198/foto-EP07-1035andEP07-1032.rar <--
4. EN57-837. Aktualnie taki pojazd posiadamy na aktualnym modelu ale gdyby powstał nowy model to ponawiam jego zdjęcia.Miejsce zdjęć: stacja Legnica. Stan na październik 2009.
--> http://eu07.pl/userfiles/4198/EN57.rar <--

Próbowałem szukać również zdjęć EN57-1146, który też posiadamy w MaSzynie ale niestety nie wiem co się z tymi zdjęciami stało. Na uploadzie ich nie mam. Może je posiada autor tekstury. Szkoda aby zdjęcia się zmarnowały, żółto niebieskie malowanie. Ehh żeby człowiek te 10 lat temu zrobił więcej materiałów na tekstury...

Strony: [1] 2