Napisali o nas

Na tej stronie chronologicznie prezentujemy materiały dotyczące Symulatora "MaSzyna", które zostały zaprezentowane w prasie, telewizji czy Internecie i które udało się nam znaleźć. Jest to wstępna wersja strony, która będzie systematycznie uzupełniana. Ostatni raz taki zbiorczy dział prowadzony był w roku 2004 i jest dostępny na archiwalnej wersji naszej strony. Strona będzie uzupełniana.


Grudzień 2020

14. grudnia 2020 r. na portalu o tematyce kolejowej http://serwiskolejowy.pl/ pojawił się wywiad na temat Symulatora "MaSzyna" - tematem rozmowy była historia projektu, aktywność i motywacje twórców oraz możliwość wykorzystania Symulatora w celach szkoleniowych.

Link do wywiadu: http://serwiskolejowy.pl/2020/12/14/maszyna-blisko-20-lat-historii-polskiego-symulatora-pojazdow-szynowych-wywiad/

Zrzut ekranu artykułu: pobierz zrzut ekranu

 


Kwiecień 2018

03. kwietnia 2018 roku w internetowym wydaniu Gazety Wyborczej (Oddział Kraków) pojawił się artykuł dotyczący Symulatora "MaSzyna". Artykuł opisuje m.in. możliwości programu, proces powstawania, krótko wspomina o siedemnastoletniej historii Symulatora.

Link do artykułu: //krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,23220187,ty-tez-mozesz-poprowadzic-pociag-symulator-lokomotywy.html

Zrzut ekranu artykułu: pobierz zrzut ekranu

 


Marzec 2018

19. marca 2018 roku w programie informacyjnym Teleexpress pojawił się materiał dotyczący szkoleniowego symulatora lokomotywy EU07 w Technikum nr 4 w Sosnowcu. Symulator jako oprogramowanie wykorzystuje m.in. Symulator "MaSzyna".

Link do materiału: https://www.tvp.info/36180425/19032018-1715
(od 10:20)


Wrzesień 2017

W dniach 26-29 września 2017 roku Symulator "MaSzyna" wystawiał się na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2017 w Gdańsku. Wystawiony został pulpit lokomotywy ET41 zintegrowany z Symulatorem. Pulpit wystawił Oświęcimski Klub Modelarzy Kolejowych "Piętrusek".

Linki/foto: //www.pkpkolejpolska.bnx.pl/news.php
 


Sierpień 2017

Symulator "MaSzyna" prezentował się podczas imprezy Parowozjada 2017 w Chabówce (19-20 sierpnia 2017 roku), wystawiony został pulpit lokomotywy ET41 zintegrowany z Symulatorem (właściciel pulpitu: Oświęcimski Klub Modelarzy Kolejowych "Piętrusek"). Ten element imprezy był również opisywany w prasie lokalnej oraz ogólnokrajowej.

Fot. M.Baur - //baur.pl/


Kwiecień 2017

Ukazała się wzmianka o Symulatorze w internetowym magazynie Rock, Paper, Shotgun w regularnym dziale dot. gier strategicznych. MaSzyna jest prezentowana w pozytywnym świetle, autor zwraca uwagę na dopracowaną fizykę ruchu pojazdów, rozbudowany sposób uruchamiania pojazdów oraz poprawne odwzorowanie sygnalizacji. W artykule zamieszczonych zostało kilka zrzutów ekranu prezentujących Symulator. - przeczytaj artykuł lub zobacz zrzut strony (uwaga - 5,4 MB). Artykuł w języku angielskim.


Listopad 2016

Krótki materiał w serwisie telewizyjnym Teleexpress (TVP 1) z dnia 21.11.2016 r. poświęcony pulpitowi lokomotywy EU07 podłączonemu pod Symulator "MaSzyna" - przejdź do materiału.


Luty 2016

W magazynie pracowników PKP Intertciy (Puls Intercity - dział Z życia firmy) pojawił się artykuł poświęcony symulatorom lokomotyw. Część artykułu została poświęcona "MaSzynie", jej cechach i możliwościach podłączenia jej pod pulpit lokomotyw (autor wspomina o symulatorze lokomotywy EU07 zbudowanym w Technikum Kolejowym w Sosnowcu). Autorem artykułu jest pracownik spółki PKP Intercity, jednocześnie aktywny twórca Symulatora "MaSzyna"  - przeczytaj artykuł.


Kwiecień 2015

W serwisie Radio Merkury pojawił się materiał oraz audycja poświęcona symulatorowi szkoleniowemu (kabina pojazdu EN57) w Wielkopolskim oddziale Przewozów Regionalnych. Symulator oparty został na "MaSzynie". - przejdź do artykułu - screen artykułu - audycja MP3 do odsłuchania.


Styczeń 2014

11. stycznia 2014 roku w programie telewizyjnym Jak to działa? (TVP 1) prowadzonym przez Radosława Brzózkę odbyła się krótka rozmowa z dwójką współtwórców "MaSzyny". Rozmowa dotyczyła zespołu tworzącego Symulator, jego historii, kilka słów powiedziano na temat strony technicznej Symulatora oraz na temat sposobu wspierania "MaSzyny". Sam program był poświęcony technice transportu kolejowego, głównie dotyczył zbezpieczeń ruchu kolejowego - kadr z materiału.