Jak instalować dodatki w MaSzynie?

WERSJA NIEAKTUALNA

Poniżej szczegółowo opisujemy w jaki sposób przebiega prawidłowa instalacja dodatków do najnowszego wydania Symulatora "MaSzyna".


 

1) Dodatki publikowane jako plik instalatora *.r_i

Tym sposobem użytkownik pobiera ze strony pobierania jedynie mały plik o rozszerzeniu *.r_i który jest instalatorem dodatków. Po pobraniu pliku (najlepiej na Pulpit) należy kursorem "przeciągnąć" plik instalatora (metodą "przeciągnij i upuść") na ikonę startera Rainsted. Następnie otworzy się okno instalatora, gdzie należy wcisnąć przycisk Instaluj paczkę, w tym momencie dodatek się pobierze i zainstaluje, co potwierdzi dodatkowe okno z odpowiednią informacją.

(kliknij, aby powiększyć obraz)

Uwaga! Jeżeli dodatek instaluje nowy model lub teksturę taboru (wagon, lokomotywa) po instalcji należy uruchomić starter Rainsted, wejść do zakadki Tabor posiadany i kliknąć przycisk Sprawdź posiadany tabor.

(kliknij, aby powiększyć obraz)

Tą metodą obowiązkowo publikowane są wszystkie nowe dodatki.

UWAGA!  - aby dodatek zainstalował się prawidłowo, na komputerze musi być zainstalowany program do obsługi archiwów 7-zip (starter Rainsted sam zaproponuje instalację programu). W przeciwnym razie stan instalacji będzie pozostawał na poziomie 0.00%.

 


 

2) Dodatki publikowane jako archiwa (paczki)

Tym sposobem użytkownik pobiera ze strony pobierania paczkę / archiwum z dodatkiem (zazwyczaj jest to Patch lub inne poprawki). Pobrane archiwum należy wypakować w głównym katalogu Symulatora - główny katalog, to katalog, w którym znajdują się takie katalogi jak /scenery czy /textures oraz plik eu07.exe czy starter Rainsted. Należy prawym przyciskiem myszy kliknąć na archiwum z dodatkiem i wybrać opcję Wypakuj tutaj. W tym momencie dodatek się poprawnie zainstaluje.

(kliknij, aby powiększyć obraz)

W przypadku, gdy instalowany dodatek nadpisuje pliki (bardzo często!), należy potwierdzić ich nadpisywanie poprzez kliknięcie przycisku Tak na wszystkie lub Wszystkie (w zależności od wersji programu, który obsługuje archiwum).

(kliknij, aby powiększyć obraz)