Autor Wątek:  Stenogramy rozmów z radiotelefonu.  (Przeczytany 63892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 420
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 207
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #60 dnia: 11 Lutego 2014, 03:15:44 »
Posiedziałem dwie godziny i zrobiłem na próbę 41 stenogramów (w tym komunikatów stacyjnych) według tego standardu. Dokument na Google wydaje się być usunięty, więc robiłem na ucho, częściowo porównując z niektórymi wrzuconymi tu plikami txt.

EDIT:
Zrobiłem również stenogramy dla większości plików radio*.wav, dzięki matek123 za podesłanie tego co się uchowało z poprzednich stenogramów, przydało się trochę. Ponadto pliki radio30.wav i radiotelefon_10.wav są identyczne.

Nie będę się zajmował stenogramami przez najbliższy czas, gdyż jest to zadanie dość nużące.
« Ostatnia zmiana: 11 Lutego 2014, 21:17:23 wysłana przez joey »

Offline Davidsonxx

  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #61 dnia: 11 Lutego 2014, 14:48:10 »
Ja również wykonałem trochę stenogramów (kolega joey zaczął od początku, a ja od końca alfabetu), przy czym nie spisywałem komunikatów stacyjnych ani dialogów, których nie mogłem zrozumieć.
« Ostatnia zmiana: 11 Lutego 2014, 17:33:23 wysłana przez Davidsonxx »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #62 dnia: 13 Lutego 2014, 08:54:07 »
Dziękuję. Chciałbym poinformować, że wstępna wersja już działa, tzn. pokazuje w momencie uruchomienia dźwięku i ukrywa po jego zakończeniu. Został mi jeszcze do zrobienia podział dialogów na poszczególne linie.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #63 dnia: 19 Lutego 2014, 02:19:37 »
Wrzucam tłumaczenie paczki użytkownika @Davidsonxx na język angielski. W wolnej chwili spróbuję się zająć paczkami od @joey'a.
Nie przetłumaczyłem tylko jednego stenogramu, kompletnie nie wiem od której strony się za niego zabrać.
Cytuj
[0][23]Byśmy chcieli jechać, sprzątniemy teraz wszystko.
Jakieś sugestie, do czego się odnosi sprzątanie?
Zrobiłem kolejne 30, z paczek @Davidsonxxa oraz @joey'a zostało mi 31 szt.

Ok, this is the English translation of the @Davidsonxx's transcriptions made by me. It might not be perfect, if there is someone on the forum who is native English and intimate with the jargon, maybe they could share an insight or some suggestions?
The batch is lacking one transcription translation, I will make sure to update it ASAP.
Another 30 down, that's 70 in total, 31 more to go (plus the one I couldn't do from the first batch).
« Ostatnia zmiana: 19 Lutego 2014, 03:08:22 wysłana przez Tolein »
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #64 dnia: 19 Lutego 2014, 09:24:20 »
To sprzątnięcie, to zebranie wszystkich wagonów z toru.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #65 dnia: 22 Maja 2014, 12:35:17 »
Jest prośba o sprawdzenie, do których dźwięków brakuje polskich napisów i dorobienie ich, bo kolega z Czech chce przetłumaczyć na swój język, a nie ma kompletu. Również byłbym wdzięczny za uzupełnienie tłumaczenia na angielski.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #66 dnia: 30 Maja 2014, 21:05:31 »
Hello,
I did a list of sounds which are still without transcript. How to do a transcript, is described on 2nd page of this topic and it's nothing hard, so if you want to do something for sim, you have chance. I need the transcripts to translate them to Czech.
Thanks.
M.

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 420
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 207
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #67 dnia: 30 Maja 2014, 23:25:19 »
Some time ago I made transcriptions of first eight sounds on your list but I quickly grew tired and had forgotten about that. There are some parts I did not understand. Hope someday somebody will do it better. I ain't going to pick up that work anytime soon again as I am working full-time now. Furthermore transcriptions aren't exactly my kind of thing, I tend to grow tired quickly.

Parę miesięcy temu zrobiłem jeszcze parę stenogramów (pierwszych osiem z tej listy), ale porzuciłem robotę i zapomniałem o tym. Jest parę fragmentów, których nie byłem w stanie zrozumieć; mam nadzieję, że ktoś bardziej obeznany z tematyką kolejową lub obdarzony lepszym uchem zrobi to lepiej. Nie mam obecnie czasu dalej się tym zajmować, gdyż pracuję. Ponadto dłubanie w stenografii szybko mnie męczy.
« Ostatnia zmiana: 31 Maja 2014, 00:11:18 wysłana przez joey »

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #68 dnia: 31 Maja 2014, 12:53:46 »
Hello,
thanks for the transcripts. In attachment is new list, where the conversations, which aren't fully understand, are marked with *. I'm reminding, that everyones help will be welcome.
M.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Czerwca 2014, 00:26:32 »
Poważnie nikt nie jest w stanie przesłuchać choćby kilku z pozostałych 220 plików i zapisać ich treści?
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline marek_n0

  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #70 dnia: 27 Czerwca 2014, 16:34:06 »
Stenogramy: radio4 radio7 radio8 radio9 radio10 radio16 radio21 radio22 radio23 radio24 radio26 radio27 radio29 radio30 radio31 radio32 radio33 radio34 radio38

Offline bprog

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #71 dnia: 27 Czerwca 2014, 17:46:34 »
Dla upewnienia - lista @Lelek to lista z dźwiękami brakującymi czy z gotowymi stenogramami?

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #72 dnia: 27 Czerwca 2014, 19:29:26 »
In my list are conversations which are not transcribed yet and conversations which weren't understand (marked by star). In case of those, I think it would be good to try to understand them or make up the missing parts. Maybe some of them are just some radio noise, so they don't need to be translate. Unfortunately, Marek did the conversations, which was transcribed yet.
M.

Offline bprog

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #73 dnia: 27 Czerwca 2014, 22:11:58 »
Ok, thanks a bunch. I tried to understand some of them but they are really noisy. Apparently, it takes a lot of time to transcribe it, although i'll try to continue doing it during the holidays.

Ok, dzięki. Próbowałem zrozumieć niektóre nagrania, ale są bardzo zaszumione. Spisywanie zajmuje zaskakująco dużo czasu, ale będę to robił dalej, jako że nadeszły wakacje :)

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #74 dnia: 27 Czerwca 2014, 22:36:27 »
Przypomnę tylko, że pliki powinny mieć końcówkę "-pl" w nazwie, a czas podaje się w dziesiątych częściach sekundy. Jeśli jest tylko jedno zdanie, a czas dźwięku jest wystarczająco długi, by przeczytać, to nie ma potrzeby podawania czasu wyświetlania napisu (będzie wyświetlany do zakończenia odtwarzania dźwięku).
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #75 dnia: 09 Lipca 2014, 08:55:33 »
Bardzo proszę wszystkie osoby biorące udział w pisaniu stenogramów o wykreślenie z listy kolegi @Lelek wątków, które już zostały rozpisane. Nie chcę dublować Waszej pracy, dlatego proszę o zaktualizowanie listy.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #76 dnia: 09 Lipca 2014, 08:59:35 »
Mariusz jak masz chęci się za to wziąć to najlepiej przyjerzyj sobie ten wątek od początku i pobierz paczki. Potem wypakuj sobie je w nowym katalogu i porównaj z oryginalnym folderem sounds. To da tobie pewien obraz sytuacji co dokładnie zostało dodane.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #77 dnia: 09 Lipca 2014, 20:07:45 »
Thanks for subscripts, I'm uploading actualized list.
... wątków, które już zostały rozpisane.
In list are conversations, which are NOT transcribed.
M.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #78 dnia: 12 Sierpnia 2014, 23:05:07 »
Przykładowy wpis do TD.scn, pomagający testować stenogramy dialogów:

node -1 0 testowane_nagranie sound 0 0 0 radio37.wav endsound
event keyctrl08 sound 0 testowane_nagranie 1 endevent

Zamiast radio37.wav wstawiamy nazwę dźwięku do przetestowania listy dialogowej, uruchamiamy scenerię i naciskamy [Shift]+[8]. Napisy powinny się zgrywać z odtwarzaniem dźwięku, inaczej trzeba poprawić czasy. Czasy wyświetlania mogą się nakładać. Jeśli treść wypowiedzi nie będzie zrozumiała, można dać opis "(niezrozumiałe)". Stenogramy mają służyć przede wszystkim do przetłumaczenia na inne języki, ewentualnie dla osób używających symulatora z wyłączonym dźwiękiem. A być może kiedyś powstanie jakaś zagraniczna trasa z obcojęzycznymi nagraniami i polskimi napisami...
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Carmelovy

  • Wiadomości: 523
  • W MaSzynie od 2009r. Maszynista IC
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #79 dnia: 13 Sierpnia 2014, 08:30:06 »
Jeżeli ja teraz robię te stenogramy to też muszę takie coś zrobić?

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #80 dnia: 13 Września 2014, 14:21:04 »
In attachment are translated and original Polish subtitles from maciekkolej with corrected timing. Next, there is actual list of sounds, which need to be transcribed. This time, in list are also partial transcripts of sound, which wasn't understand, what can help people, who will want to do full transcription.

// W załączniku są dołączone napisy (zarówno oryginalne polskie, jak i tłumaczenia) od @maciekkolej z poprawionym chronometrażem. Załączam też listę dźwięków, które wymagają transkrypcji. Dodatkowo, na liście znajdują się również częściowe transkrypcje dźwięku, którego nie można było zrozumieć, co może pomóc osobom, które będą chciały zrobić całkowitą transkrypcję.

Tłumacznie.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 30 Listopada 2014, 19:22:36 wysłana przez Rozi »
M.

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #81 dnia: 17 Maja 2015, 21:48:45 »
In attachment are new transcripts for for Bałtyk Cargo and corrected 65113_odjazd_cz, where was vlavedoucího instead vlakvedoucího. I don't have Polish transcripts for Bałtyk Cargo, so everyone can do them. Same like rest of sounds which are in list sound.txt attached to my previous post.
M.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #82 dnia: 18 Maja 2015, 03:00:44 »
Could upload all sounds which are to translate to the server? I can do that but i can't download complete eu07 pack... mobile Vodafone internet.

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #83 dnia: 18 Maja 2015, 08:52:07 »
Here are the sounds: http://eu07.pl/userfiles/22925/priv-sounds.7z
More than translations I need just transcripts in Polish language, because I can them translate to Czech and English, so we have subtitles in three languages. If I get only English translation, I can't do Polish subtitles. Of course, if you want, you can do Polish and also English translation, but Polish is primary.
Thank you and I'm looking forward to your transcripts.
M.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #84 dnia: 23 Maja 2015, 15:56:49 »
One question. What with all files with the "zapowiedz" in the name? Please listen this mutter? I was listening this mess in a loop and finally I gave up. Rest is not a problem.

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #85 dnia: 23 Maja 2015, 16:25:27 »
If it's impossible to understand, don't transcribe it.
M.

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 420
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 207
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #86 dnia: 23 Maja 2015, 17:09:51 »
Of all these zapowiedz*.wav sounds only two were hard to write down i.e. 'zapowiedz3' and 'zapowiedz_odjazdu'. 'zapowiedz3' suffers from pre-echo and 'zapowiedz_odjazdu' was almost totally incomprehensible due to either excessive noise reducion or lossy compression. I transcribed all of these zapowiedz*.wav files, hopefully everything in windows-1250 encoding with Windows-style line endings.

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #87 dnia: 14 Marca 2016, 18:31:15 »
Here are transcribed sounds from pol102.

Also there are some new subtitles and Polish subtitles. There is a big mess in subtitles, and some of them can be in paczka now, so don't overwrite them by their duplicates, which can be in uploaded archives. I have also updated list of sounds to transcription. Unfortunately, I had to add 36 new sounds from new scenario on l53, because I haven't managed to get their transcripts.
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2016, 11:15:12 wysłana przez Lelek »
M.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #88 dnia: 13 Czerwca 2018, 21:29:39 »
Odkopuję wątek. Nowe scenariusze Transkeia nie mają napisów. Trzeba by stworzyć przynajmniej wersję polską i angielską. Mamy trochę użytkowników zagranicznych, którzy doceniliby możliwość zrozumienia komend.
https://eu07.pl/forum/index.php/topic,26443
Mój kanał youtube

Offline Transkei

  • Deweloper
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 884
Odp: Stenogramy rozmów z radiotelefonu.
« Odpowiedź #89 dnia: 13 Czerwca 2018, 21:45:54 »
Faktycznie, od czasu kiedy zniknął Lelek, sprawa stenogramów siadła. Ale obejrzałem sobie wczoraj na youtubie film z przejazdu po L053, gdzie były wyświetlane angielskie stenogramy, i temat się przypomniał. Stwierdziłem, że wypadałoby zrobić stenogramy przynajmniej dla L053_wieczór, gdzie są dość konkretne rozmowy i informacje, a nie tylko mętne komunikaty wyrwane z kontekstu (choć bardzo ładnie brzmiące).

L053_wieczór:
Wersja po polsku: http://eu07.pl/userfiles/23326/priv-stenogramy.7z
Rozmawiałem już wstępnie z maciekkolej o przetłumaczeniu tego na angielski.

Stenogramów nie miały także L053_poranek i Całkowo Retro. Do obu powinienem jeszcze mieć edytowalne wersje stenogramów na potrzeby wykonania nagrań.