Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez szczawik dnia Dzisiaj o 20:46:54 »
O ile się nie mylę brak wymaganych informacji do wyliczeń. Ponadto wirtualny rewident pozmienia nastawy.

Nowa wersja testowa, zmiany:
 • sortowanie bazy taboru (po kliknięciu w nazwę kolumny),
 • uproszczenie panelu pogody,
 • narzędzie losowania taboru.
Narzędzie losowania taboru dokonuje też wymiany brakujących pojazdów na posiadane; narzędzie działa dla wszystkich składów na scenerii. Narzędzie uwzględnia typ pojazdu, rodzaj, właściciela oraz datę rewizji. Proces doboru jest skomplikowany, wymaga jeszcze kalibracji. Algorytm przedstawię w uproszczeniu.
 • Dla danego pojazdu tworzone są filtry startowe: typ, rodzaj, właściciel oraz ewentualnie data rewizji.
 • Filtr daty rewizji działa z zadaną tolerancją (min. 2 lata) względem bieżącej daty rewizji pojazdu lub podanego roku (wybiera użytkownik).
 • W przypadku braku pasujących pojazdów, filtry są zmieniane w kolejnych krokach, a po każdym kroku wyszukiwanie jest ponawiane- do momentu znalezienia pasujących tekstur.
  Kroki:
  • filtr daty rewizji jest rozszerzany o 2 lata. Proces szukania jest powtarzany maksymalnie dwa razy, każdorazowo rozszerzając tolerancję filtru daty rewizji o kolejne 2 lata,
  • filtr daty rewizji jest usuwany,
  • usuwany jest filtr właściciela (np. PKPIC),
  • usuwany jest filtr rodzaju (np. EU07),
  • usuwany jest filtr typu (np. lokomotywy elektryczne).
 • Dla pojazdu wieloczłonowego (lokomotywy, EZT, szynobusy) losowanie tekstur działa pod warunkiem istnienia wpisu sprzężającego w textures.txt . Jeśli wpisu brak, pojazd wieloczłonowy jest pomijany.
 • Jeśli brak jest danej tekstury (lub innych niezbędnych elementów jak np. plik charakterystyk) wyszukiwany jest pojazd wg takich samych filtrów jak wyżej wymienione, przy czym:
  • dla pojazdów obsadzonych (headriver, reardriver) filtr ustawiany jest na: lokomotywy spalinowe, ST44.
  • Dla pozostałych pojazdów sprawdzany jest pojazd poprzedzający i następujący- jeśli któryś jest pojazdem bez braków i bez obsady filtr jest nadawany jak dla tego pojazdu. Jeśli żaden z nich się nie nadaje (np. te pojazdy też mają błędy), filtr ustawiany jest na: wagon A, A_112A.
Link do paczki: https://eu07.pl/userfiles/7492/starter201201.7z

2
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hubertnator23 dnia Dzisiaj o 20:40:56 »
Owszem, jest ;) Tutaj masz wykaz ostatnich 40 rewizji jeśli jesteś ciekaw :)
3
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sieradzak dnia Dzisiaj o 20:31:02 »
Z tego co pamiętam to w listopadzie na Fb była podana informacja odnośnie nowości w Maszynie i było również podane, że Kaliska jest "remontowana".

Oto cytat:
"Kaliska jest uporządkowywana, ozdabiana i dostosowywana do najnowszej wersji symulatora."
4
Screeny / Odp: Galeria screenów. / W tym wątku zabrania się umieszczania komentarzy.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez M79r dnia Dzisiaj o 17:57:30 »
Drezyną na inspekcje do Orzechowa.
5
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stele dnia Dzisiaj o 17:41:45 »
W textures/fx/headlights masz ciasteczka poszczególnych reflektorów światła czołowego. Możesz sobie edytować tą maskę, by trochę zmienić kąt.
6
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hubertnator23 dnia Dzisiaj o 17:01:38 »
Zaników napięć jest tyle samo, może o 1-2 mniej, chociaż sam nie wiem o którą wersję "gdzie były stare modele" chodzi. Włókniarz na AI na repo działa. A sieć trakcyjna jest już dłubana przez @szyszkę, więc pewnie za kilkanaście tygodni sieć powinna być naprawiona, i realna ;)
7
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marmartin3 dnia Dzisiaj o 16:59:53 »
Cześć,

czy była by możliwość zrobienia, aby światła świeciły trochę bardziej na boki? Coś bardziej jak stożek ,a nie tak jak jest teraz - prostokąt o szerokości podsypki.

8
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mareczek dnia Dzisiaj o 16:53:42 »
Było już wielokrotnie pisane - sieć trakcyjna w scenerii jest do przebudowy. Należy pamiętać że Kaliska powstawała z 15 lat temu, przy trochę innych standardach Maszyny.
9
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bumer dnia Dzisiaj o 15:58:01 »
Pobrałem kaliska Włókniarz z poprawionymi składami i aktualnymi modelami z najnowszej paczki. Poza wyżej wymienionymi błędami w scenerii jest przejezdna. Poza tym skład 65113 którym wjechałem w perony stacji Ostrów Wielkopolski miałem takiego psikusa, że podczas manewrów automatycznie odczepił mi sie ostatni wagon. Nie zauważyłem tego i kontynuowałem manewry po czym ten wagon zablokował dalsze manewry pozostałych pojazdów w stacji. Musiałem drugi raz uruchomić scenerie i znów to się stało. W porę podczepiłem ten wagon i dalsza służba przebiegła bez zakłóceń. Jeszcze jedna rzecz, która jest irytująca w tej flagowej scenerii. To częste zaniki napięcia w sieci trakcyjnej przez co wywala wyłącznik szybki. Mam wrażenie, że w poprzedniej części tej scenerii gdzie były stare modele, te zjawisko nie było tak nagminne jak teraz. Po prostu cała przyjemność jazdy po tej scenerii uprzykrza dość częste zaniki napięcia i walke z uruchamianiem pojazdu podczas jazdy. W rzeczywistości zdarzają się takie przypadki ale nie tak często. Najlepiej byłoby wyeliminować te irytujące na dłuższą mete zjawisko. Gdyby ktoś pytał o loga to nie mam. Mój stary laptop żeby udźwignąć najnowszą paczke, symek jest ustawiony na minimalne wymagania żebym nie miał pokazów slajdów. I tak to właśnie jest i to właśnie na ten temat chciałem powiedzieć.
10
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 20.09 - problemy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wysek44 dnia Dzisiaj o 09:17:46 »
Ja jechałem ekspresem do Skwarek, więc czekając na odjazd w Koniewicach, wskoczyłem do towara i pomijając S1 puściłem go dalej do Dejaw. Liczyłem, że może głowica się odblokuje w jakiś sposób. Tymczasem kibelki jak stały, tak zostały do końca misji.
Strony: [1] 2 3 ... 10