Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Eisenmann

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9
61
Bocznica / Wydzielone z: Plaga wykolejeń.
« dnia: 04 Sierpnia 2013, 01:36:13 »
To przez te upały, szyny się wyginają i są potem złe. Podwozie też może się zrobić złe.

Reg. zakazy 12.
Benek

62
Podobno ta lokomotywa co skasowała to auto w Grabarce jechała bez wagonów, tak piszą na onecie. No ale wiadomo że lok to nie kibel, ani nie spodek i luzem też w miejscu się nie zatrzyma. Kibel w sumie też się w miejscu nie zatrzyma.

63
Bieżące kolejowe / Odp: Kolejowy Rotfl
« dnia: 20 Lipca 2013, 12:48:32 »
@jageer,

Co tu dużo pisać. Wszystkie związki na Powązki.

64
Bieżące kolejowe / Odp: Kolejowy Rotfl
« dnia: 19 Lipca 2013, 11:08:22 »
Nie wiem czemu Niemcy tak narzekają na połączenia kolejowe z Polską, skoro jeżdżą do Polski samochodami, a do Tallina jest samolot chyba<>(pewnie wychodzi nawet taniej i rzecz jasna szybciej). A jak ktoś się boi latać, to statkiem do Estonii, też chyba szybciej dopłynie niż pociąg.

Pisz staranniej.
Rozi

65
Jadąc nad morze postanowiłem wysiąść stację wcześniej, bo dostałem cynk że na Bałtyku towarowym odstawili kilka starych lokomotyw. W tej sytuacji MK nie może nie zrobić fotek...

Czy Ty umiesz przeczytać pierwsze zdanie jednym tchem?
Wstaw w nim przecinki w odpowiednim miejscu.
Benek

66
Bocznica / Wydzielone z: Kolejowy Rotfl
« dnia: 30 Czerwca 2013, 13:47:45 »
Niemieckie tory - prawie jak na Górnym Śląsku:Było już.
Bocznica.
Rozi

67
Bieżące kolejowe / Odp: Filmy kolejowe w sieci
« dnia: 20 Czerwca 2013, 21:19:26 »
Moja okolica czyli wylot ze stacji rozrządowej Tarnowskie Góry:

Byk i Tamara:


Dwie stonki, jeden skład:


Transport kwasu siarkowego do Huty Miasteczko Śląskie:68
Wieczorem na stacji.

Zdanie kończymy kropką.
Proszę poprawić.
Benek

69
Ja napiszę ogólnie do tematu, bo ludzie na przejazdach kolejowych będą ginąć zawsze i nawet gdyby postawić przed każdym przejazdem wielki bilbord z p. Hołowczycem i wielki napis 'zatrzymaj się przed każdym przejazdem' to nie zmieniło by to statystyk, wystarczy że znak STOP nie zapobiega takim wypadkom. Oczywiście może być jeszcze inna przyczyna np. człowiek jedzie samochodem przez przejazd a akurat przelatuje UFO i wyłączy silnik...
To jest naturalna sprawa że są wypadki i się zdarzają, tak się dzieje w cywilizacji technicznej. Gdyby nie było samochodów i pociągów to problemu też by nie było. Po za tym każdy kierowca to dorosły, odpowiedzialny i świadomy człowiek i odpowiada za siebie i pasażerów.

Dlatego wszelkie akcje uświadamiające ludzi to jest pieniądz wyrzucony w błoto i tyle. Ale wydawać cudze pieniądze(zwłaszcza publiczne) jest łatwo, 10% z tego wezmą a resztę zmarnują na bilbordy i tylko po to to jest.

Dziękuje.

70
182 156-0 + ET21-106 na drawinowie

71
Bieżące kolejowe / Odp: Filmy kolejowe w sieci
« dnia: 15 Kwietnia 2013, 20:40:17 »
Przyjazd i odjazd spaliniarzy z Miasteczka Śląskiego
72
Bieżące kolejowe / Odp: Lepili ogromnego bałwana na torach.
« dnia: 08 Kwietnia 2013, 00:29:15 »
U nas na Górnym Śląsku jest tak samo jak kiedyś na dzikim zachodzie. Co drugi wagon jedzie strzelec wyborowy, maszynista też ma rewolwer a mimo to napady na pociągi są codziennością.

Taki bałwan może z łatwością zatrzymać pociąg, co z resztą się stało w tym przypadku. Być może to był napad ale strażnicy w porę zareagowali. Jest jasne że mechanik widząc bałwana na torach na Śląsku to zahamuje. Taki bałwan może mieć głowę z metalu(posypaną śniegiem) która przy zderzeniu z kiblem może się zamienić w głowę nieszczęsnego mechanika.

73
Byko-Bus relacji Fosowskie - Lubliniec(KŚ)

74
Co to jedzie? Luzak? ... ET-22 na testach?... Nie! To nasz godzinę opóźniony Byko-Bus do Katowic:)
(pozdrowienia dla marszałka)

Screeny z TD nie pasują do tego tematu, więc usuwam.
adsim

75
W dzisiejszym świecie żeby ktoś się liczył z Twoim zdaniem/krajem to musisz mieć bombę atomową. Nie masz bomby to Cię dymają bez przerwy. Dlatego do Polski wjechał ten pociąg, kiedyś towarzysz Gierek był bliski wyposażenia Polski w bombę a teraz(być może) planuje to towarzysz Tusk:)

76
Bieżące kolejowe / Odp: Filmy kolejowe w sieci
« dnia: 27 Marca 2013, 21:28:36 »
Coś dla miłośnika byków czyli Kolej Śląska.
77
Tu jedynie zabrakło papieru, 1289 druków ta lokomotywa miała, zabrakło 1290-go. Urząd jest od tego aby urzędnik miał robotę od niczego więcej, dlatego tyle tych papierów potrzeba, a jak wiadomo papiery, świadectwa, certyfikaty itd. stanu naszego taboru nie polepszają hehe:)

78
Późnym popołudniem szychta gdzieś na Górnym Śląsku...

A jako zły kapitalista - pijawa, ale pół żartem dodam że szogun powinien mieć płacone za takie rzeczy:):

79
Utrzymanie związkowców kosztuje grupę PKP ok. 25 milionów zł. rocznie.

Może gdyby ci związkowcy wzięli się do pracy to stan taboru byłby nieco lepszy. W sumie jak mają robić to co robią to najlepiej jakby się zwolnili lub by ich zwolniono, zawsze te 25 milionów kolej będzie do przodu. Może przecież za te pieniądze zatrudnić inżynierów i pracowników. Choć to kropla w morzu kolejowych potrzeb ale od czegoś trzeba zacząć.

Jak ktoś zakłada biznes to nie potrzebuje związkowców, tylko szuka pracowników, fachowców a po co mu te związkowe pasożyty bo rzeczy należy nazywać po imieniu.

80
TLK 42811 'Zapijew' z Macierzewa do Dębicy przez Paszki Wielkie, Całkowo, Wiliś, Sandomierz, Turów.

81
Qń ciągnący pudełko od zapałek czyli pociąg Kolei Śląskich.

82
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 29 Stycznia 2013, 08:39:54 »
Linia 053, stacja Turów, służba brutto-posp, paczka 01.13.

AI skończył bieg.

83
Bocznica / Odp: SPKS i MaSzyna 01.13
« dnia: 26 Stycznia 2013, 18:14:27 »
Chyba najlepszy scenariusz w paczce zawierającą SPKS to l053-sluzba-5-night, tam AI nie ma czego prowadzić he he:)

84
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Maszyną 01.13
« dnia: 26 Stycznia 2013, 16:36:59 »
@Eisenmann to raczej brak jakiegoś dźwięku to będzie niezły zonk ze znalezieniem. Żadnych errorów przy ładowaniu nie wywaliło?

Nie, żadnych błędów przy ładowaniu nie było. W poprzedniej paczce l144_lotos działał bez zarzutu więc czegoś może brakować.

85
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Maszyną 01.13
« dnia: 26 Stycznia 2013, 02:37:47 »
Potwierdzam problem z misją l61+l144_lotos. Tyle że u mnie było następująco:
Po minięciu Pluder gdzieś w tym lesie(nie zapamiętałem kilometra) zwyczajnie wywaliło mnie do windowsa kończąc symulację. Składów ani niczego innego nie zmieniałem, zapis log był u mnie niestety odhaczony więc brak.

86
Bocznica / Demolka na katowickim dworcu
« dnia: 21 Października 2012, 02:54:22 »
Cytuj
Zadyma w Katowicach! Kibole niszczyli nowiutki dworzec

Cytuj
Policja musiała użyć gazu i broni gładkolufowej. Trudno się dziwć, bo chuligani rzucali w nich dosłownie wszystkim.
http://www.sportfan.pl/artykul/zadyma-w-katowicach-kibole-niszczyli-nowiutki-dworzec-37965

Podobno siedmiu policjantów jest w szpitalu, ale kto ma dzisiaj szacunek do policji?
Ci biedni kibole nie mogą bić się między sobą ponieważ szczelnie stara się ich rozdzielić policja. Zamiast tego agresja wyładowywana jest na mieniu i policjantach, a przecież kibolom chodzi o to żeby bić się z kibolami drużyny przeciwnej. Nie żeby zaczepiać staruszki i demolować peron, ale skoro na przeszkodzie stoi policja to tak to się potem kończy.

Proszę sobie wyobrazić gdyby nagle w jakimś nadmorskim kurorcie policja zaczęła odgradzać zwolenników lodów śmietankowych od zwolenników lodów waniliowych. Wtedy można się obawiać że zwolennicy lodów śmietankowych poczują się nieswojo, wręcz zagrożeni, to samo tyczy się zwolenników lodów waniliowych. Poczucie zagrożenia naturalnie wywoła agresję która może przybrać różnorakie formy...

Ja zawsze popierałem utworzenie tzw. 'stref kibola' gdzie kibole mogli by bez konsekwencji i na własną odpowiedzialność nap***ć się z innymi chcącymi tego kibolami, ale nie mogą!

Żeby to jeszcze była wyłącznie informacja, że coś się zdarzyło. Ale nie - Ty musisz dodać coś od siebie, Twoją "wizję" lepszego świata. Na tym forum w ten sposób bawić się nie będziemy. I na prawdę nie obchodzi mnie, czy klnąc wstawisz gwiazdki. Każdy i tak wie o co chodzi.
Bocznica.
AtapiCl

87
Na warsztacie / Odp: Bałtyk Express
« dnia: 20 Października 2012, 22:10:22 »
To może nie ten wątek, ale ja oznajmiam iż zaczynam tworzenie trasy realistycznej Katowice - Kołobrzeg:) tylko czekam aż skończą nowy dworzec w Katowicach - wkrótce pierwsze screeny:) I nic mi nie możecie zrobić, nie ma to jak dział - NA WARSZTACIE he he:)
- taki żarcik.

Jestem przekonany że nikt nie może się doczekać misji Bałtyk Express, więc z przyjemnością obserwujemy postęp w pracach. Może lepiej by było gdyby najpierw zrobić a potem umieścić - w celu konsultacji i dokonania poprawek rzecz jasna. Inaczej to podchodzi pod populizm.

88
Bieżące kolejowe / Odp: Powrót serii ET42 na polskie szlaki
« dnia: 19 Października 2012, 22:59:12 »
A to być może to tego nie wiedziałem. W każdym razie pierwszy miał podniesiony przedni pantograf, a drugi tylni i tak sobie jechały jakby były ukrotnione he he

89
Bieżące kolejowe / Odp: Powrót serii ET42 na polskie szlaki
« dnia: 19 Października 2012, 22:53:13 »
Ja nie pisałem nic o 1001 i 1002. Nie wiem jakie miały numery, było to nie dalej jak tydzień temu. Jechały dwa ukrotnione byki, jeden zielony drugi niebieski.

90
Bieżące kolejowe / Odp: Powrót serii ET42 na polskie szlaki
« dnia: 19 Października 2012, 22:48:29 »
Jak dotąd widuję dość dużo byków przejeżdżających przez Tarnowskie Góry. Ostatnio widziałem nawet dwa ukrotnione prowadzące mieszańca, ale było ciemno to nie nagrałem.

U mnie jest takie bykowisko, że aż nudno na nie patrzeć he he:)

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9