Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Eisenmann

Strony: [1] 2
1
Pomoc doraźna / ugpps
« dnia: 23 Października 2018, 20:07:36 »
Panowie, co jest z wagonami tego typu jak w tytule ? Fachowo może tego problemu nie opiszę bo sie na tym nie znam, ale jak na screenie widać hamulec główny pociągu jest ustawiony na dość wysoką pozycję (3,4) natomiast w tych wagonach ciśnienie w cylindrach urosło tylko do 0,33. Efekt ? Wagony działają tak, jakby praktycznie nie miały hamulca :) A jest to bardzo niewygodne i niebezpieczne ! Nie wiem czy tylko u mnie tak jest, z tego co widziałem problemu nikt nie zgłaszał, załączam log może pomoże...

2
Pomoc doraźna / Problem z wagonami Z1B
« dnia: 03 Września 2015, 16:28:31 »
Witam, czy ktoś jeszcze ma problem z wagonami typ Z1B ? Bo u mnie po załadowaniu widać jak widać... Paczka najnowsza z patchem.

3
Bocznica / Maszynowa smycz i WOŚP
« dnia: 03 Stycznia 2014, 12:09:02 »
Nie mam konta na facebooku, ale niekiedy sobie wejdę w tą zakładkę żeby zobaczyć co się tam dzieje, co ludzie piszą na waszym profilu itd. Zauważyłem że wspieracie WOŚP po przez licytację smyczy. Szczytne, ale nie pytajcie Jurka o 10 milionów, a najlepiej w ogóle nie pytać go co robi z pieniędzmi:Ale mniejsza z tym, jak Owsiak nazbiera załóżmy 100 milionów na służbę zdrowia, to od razu budżet na NFZ może się przecież zmniejszyć o 100 milionów, no bo skoro Owsiak nazbierał, to po co dać więcej 100 milionów na służbę zdrowia? Dajmy te 100 milionów np. na wojnę w Iraku, albo na nowe dowództwo wojskowe i tym sposobem wy nie zbieracie na WOŚP tylko tak naprawdę na wojsko lub kto wie na co jeszcze. Już niedługo Owsiak będzie zbierał na wszystko i od wszystkich a minister finansów będzie bardzo zadowolony:)

Żeby było jasne, ja nie mówię że on robi coś złego, to co robi jest dobre ale w kraju normalnym, a w jakim żyjemy to wiadomo.

4
Bocznica / Odp: Dlaczego teksturowcy zajmują się tylko pojazdami?
« dnia: 26 Grudnia 2013, 12:04:38 »
Tak to jest:) Jednemu brakuje lokomotyw w symulatorze, innemu wagonów, jeszcze innemu znaków drogowych albo drzewek i płotów. W sumie mi osobiście brakuje karmnika dla ptaków na jakimś powiedzmy - co dwusetnym drzewie - no ale ja jestem tylko oczekiwaczem, więc ja nie narzekam bo nic nie robię dla symulatora. Być może pewnego dnia ktoś stworzy model karmika dla ptaków, a tym czasem cieszę się że ktoś robi jakieś loki - obojętnie jakie - jakieś wagony (bo btw - ale ich też jest mało) itd.

Reg. zakazy 12.
Benek

5
Bocznica / Odp: EP09 ze składem towarowym
« dnia: 26 Listopada 2013, 16:08:48 »
Heh, tekstury cargowskich dziewiątek nie przypadkowo są w Maszynie:) Pewnie jakieś kontenerowce kiedyś ssały jak odkurzacz ciągnęły. Albo inne lekkie towary po lepszych trasach, nie wiem :P

Reg. zakazy 12.
Unikaj pisania wiadomości, które nie wnoszą nic wartościowego do tematu.
Benek

6
Bocznica / Wydzielone z: Problemy z MaSzyną 08.13
« dnia: 03 Września 2013, 18:15:16 »
Czy w patchu zostanie poprawiony widok z pozycji maszynisty w EN57 tak jak było w poprzedniej paczce? Bo w najnowszej po kliknięciu ppm mechanik ma głowę w ścianie, przez co można podziwiać bebechy kibla a raczej ich brak nad kręcącymi się kołami w czasie jazdy. No chyba że taka wola twórców, to przepraszam. Jeżeli coś trzeba zmienić w jakimś pliku aby było tak jak w 01.13 to proszę o wskazówki jak tego dokonać.

Dziękuję i pozdrawiam.

W przyklejonych tematach znajduje się rozwiązanie. Dodatkowo nie są to problemy z najnowszą wersją MaSzyny, toteż bocznica.
Benek

7
Bocznica / Wydzielone z: Plaga wykolejeń.
« dnia: 04 Sierpnia 2013, 01:36:13 »
To przez te upały, szyny się wyginają i są potem złe. Podwozie też może się zrobić złe.

Reg. zakazy 12.
Benek

8
Bocznica / Wydzielone z: Kolejowy Rotfl
« dnia: 30 Czerwca 2013, 13:47:45 »
Niemieckie tory - prawie jak na Górnym Śląsku:Było już.
Bocznica.
Rozi

9
Bocznica / Demolka na katowickim dworcu
« dnia: 21 Października 2012, 02:54:22 »
Cytuj
Zadyma w Katowicach! Kibole niszczyli nowiutki dworzec

Cytuj
Policja musiała użyć gazu i broni gładkolufowej. Trudno się dziwć, bo chuligani rzucali w nich dosłownie wszystkim.
http://www.sportfan.pl/artykul/zadyma-w-katowicach-kibole-niszczyli-nowiutki-dworzec-37965

Podobno siedmiu policjantów jest w szpitalu, ale kto ma dzisiaj szacunek do policji?
Ci biedni kibole nie mogą bić się między sobą ponieważ szczelnie stara się ich rozdzielić policja. Zamiast tego agresja wyładowywana jest na mieniu i policjantach, a przecież kibolom chodzi o to żeby bić się z kibolami drużyny przeciwnej. Nie żeby zaczepiać staruszki i demolować peron, ale skoro na przeszkodzie stoi policja to tak to się potem kończy.

Proszę sobie wyobrazić gdyby nagle w jakimś nadmorskim kurorcie policja zaczęła odgradzać zwolenników lodów śmietankowych od zwolenników lodów waniliowych. Wtedy można się obawiać że zwolennicy lodów śmietankowych poczują się nieswojo, wręcz zagrożeni, to samo tyczy się zwolenników lodów waniliowych. Poczucie zagrożenia naturalnie wywoła agresję która może przybrać różnorakie formy...

Ja zawsze popierałem utworzenie tzw. 'stref kibola' gdzie kibole mogli by bez konsekwencji i na własną odpowiedzialność nap***ć się z innymi chcącymi tego kibolami, ale nie mogą!

Żeby to jeszcze była wyłącznie informacja, że coś się zdarzyło. Ale nie - Ty musisz dodać coś od siebie, Twoją "wizję" lepszego świata. Na tym forum w ten sposób bawić się nie będziemy. I na prawdę nie obchodzi mnie, czy klnąc wstawisz gwiazdki. Każdy i tak wie o co chodzi.
Bocznica.
AtapiCl

10
Bocznica / UE uderzy w nowoczesne karty graficzne!
« dnia: 17 Października 2012, 10:47:01 »
Komisja Europejska zna się na wszystkim. Zaniepokojeni urzędnicy z Brukseli stwierdzili, że nowe generacje kart graficznych są niebezpieczne ze względu na wielki pobór prądu, i postanowili temu przeciwdziałać.

W Brukseli postanowiono położyć kres nieograniczonemu zwiększaniu "prądożerności" zintegrowanych i dedykowanych układów graficznych. Granicę, której nie będzie można przekroczyć ma opisywać standard Eco Lot 3.

Według urzędników z KE, jednym z głównych powodów wysokiej "prądożerności" nowych kart graficznych jest wysokie taktowanie pamięci i szerokość szyny, więc ustanowiono granice, których producenci kart graficznych nie mogą przekraczać. Oznacza to, że UE może zablokować rozwój coraz bardziej wydajnych kart graficznych.

Źródło: http://twojepc.pl/news27844.html

11
Bocznica / Każdy dostanie 0,7 gr?
« dnia: 15 Października 2012, 14:58:50 »
Jak wiadomo nie dawno wielce czci godnej Unii Europejskiej wręczono pokojową nagrodę Nobla. Jej wysokość to w przeliczeniu na euro to ok 923 tys. Jesteśmy obywatelami Unii a więc każdemu należy się 0,7gr. Tyle wychodzi gdyby podzielić tą nagrodę przez ilość mieszkańców UE.

Chętnie wyślę mój nr konta Komisji Europejskiej, bo w kryzysie każdy grosz się liczy:)

Wg przecieków nagrodę Nobla z dziedziny ekonomii miała dostać... Gracja:) Ktoś coś wie więcej nt.?

12
Bocznica / Wydzielone z: Projekt "PRL"
« dnia: 11 Października 2012, 20:31:51 »
Spokojnie Drodzy Towarzysze. Klatki schodowe też są w Planie 30-letnim.

Miłośnicy kolei podobnie jak i wy twórcy MaSzyny jesteśmy ulepieni z tej samej gliny. Sądzę że jeżeli ci pomogą to myślę że ten plan uda Ci się zrealizować:)

Reg. Zakazy: 12
Bocznica.
Rozi

13
Bieżące kolejowe / I'll drive... Czyli porwać kibla
« dnia: 29 Września 2012, 02:19:41 »
Cytuj
26-latek wsiadł do pociągu, który odjeżdżał o 12.17 z Opola. Po kilku minutach jazdy zerwał się z siedzenia i powiedział... że "idzie przejąć
maszynę”.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/opole/26-latek-probowal-uprowadzic-jadacy-pociag,1,5263364,region-wiadomosc.html

14
Bieżące kolejowe / Gdzie diabeł nie może... tam pociąg pośle
« dnia: 24 Września 2012, 12:56:48 »
Cytuj
W tej chwili, kopalnia to kilka odrębnych "dołów". W niedalekiej przyszłości wszystkie "doły" na terenie kopalni zostaną połączone w jeden olbrzymi, który będzie miał 11,5 km długości, 2,5 km szerokości, i będzie głęboki na 700 metrów.

Rezerwa azbestu gwarantuje eksploatację na najbliższe 100 lat.

Ładunek jest transportowany przy użyciu ciężkich pojazdów, a także pociągów.

http://englishrussia.digart.pl/galerie/13635/Najwieksza_kopalnia_smierci_na_swiecie/6.html#galeria


15
Bocznica / Prawie jak oświetlenie w kabinie
« dnia: 16 Września 2012, 22:35:10 »
WTF?

16
Bocznica / Wydzielone z: Turów - Macierzewo TLK i kilka innych uwag
« dnia: 14 Września 2012, 13:28:03 »
A mi się ten scenariusz podoba(Turów - Macierzewo). To dobrze że nie ma zbyt wielu rozmów przez radio. Np. w misji na linii 144 osobowy jest ich tyle że głowa boli a kibelek jedzie sobie przez pola i lasy a non-stop coś nap****ala...

W prawdzie autor wątku wymienił wiele niedoróbek które są w symulatorze i ma dużo racji, ale czy to znaczy że powinno się o wiele lat opóźniać wydanie takiej misji jak ta?

Bardzo dobrze się stało że ten scenariusz pojawił się w publikacjach. A jedyne czego mi w nim brakuje to tak naprawdę wykorzystanie klawisza F5. Można by było w Sandomierzu zmienić trakcję na spalinową. Bez konieczności elektryfikowania Całkowa:) Ale to takie moje trzy grosze...
No cóż, może kiedyś:)

Panowie, odchodzicie od tematu.
Bocznica.
Rozi

17
Bocznica / Nocny pociąg z mięsem
« dnia: 05 Września 2012, 18:04:55 »
Cytuj
... Nie każdy wytrzymywał fizycznie takie warunki. Niektórzy mdleli. (...) Z relacji jednego z pasażerów wynika, że w wagonie, w którym jechał, na 54 siedzące osoby 58 stało na korytarzu. Część osób na jednej ze stacji w ogóle nie zostało wpuszczonych do pociągu, ponieważ nie było miejsca w pociągu.

Mimo rozmów z konduktorem, telefonów do dyspozytorni i wezwaniu Straż Ochrony Kolei, sytuacja nie polepszała się.(...)

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/szczecin/koszmar-powrotu-z-wakacji-dantejskie-sceny-w-pocia,1,5235197,region-wiadomosc.html

18
Bieżące kolejowe / Byk się palił
« dnia: 24 Sierpnia 2012, 05:39:53 »
http://bedzin.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1515813,na-dworcu-w-bedzinie-spalila-sie-lokomotywa-zdjecia,id,t.html

Cytuj
Na peronie przy dworcu kolejowym w Będzinie zapaliła się lokomotywa. Na miejscu są oddziały strażaków, które usiłują ugasić płomienie. Nie ma informacji o ofiarach.

20
Pomoc doraźna / Ciekawa sprawa z wagonami typu 'bonanza'
« dnia: 30 Czerwca 2012, 14:04:48 »
W PC2011 można klawiszami T/t zakładać i ściągać końcówki w wagonach towarowych i w ten sam sposób zapalać i gasić światła czerwone w osobowych. Podobno jednak nie we wszystkich. Z 'bonanzami' jest chyba pół na pół tzn.:

Na załączonym screenie widać koniec składu prowadzonego przez AI i wagon 'bonanza' który ma zapalone światełka. Natomiast ja na żadnym wagonie tego typu nie mogę ich włączyć. Dotychczas we wszystkich innych wagonach jakie dawałem to działa. Także to chyba jakiś błąd bo skoro AI umie a ja nie umiem to jest aż wstyd mi że tak powiem hehe:)

Zaznaczam że nie prowadzę składów pasażerskich o długości powyżej 500m:)

To oczywiście drobnostka, szczegół, ale oko czasami łzawi hehe:D

21
Bocznica / Wydzielone z: Programy, które pamiętacie
« dnia: 28 Czerwca 2012, 16:43:26 »
Jeżeli szanowni państwo nie interesujecie się piłką nożną lub inną dyscypliną sportową to proponuję wyrzucić TV przez okno.

Szczególnie TuskVN jest nic nie wartą telewizją a całkowitą papkę mózgową robi TVP. Flagowym kanałem prowadzącym to kompletnego paraliżu umysłowego i całkowitego zniekształcenia rzeczywistości jest TVP INFO. Nikomu nie życzę aby był w jakikolwiek sposób, kiedykolwiek zmuszony oglądać program "Minęła dwudziesta" bo to grozi wariatkowem.

Należy pamiętać iż reklamy to działające na podświadomość i psychikę oszukańcze próby wciśnięcia nam bubli i różnego szmelcu którego w ogóle nie potrzebujemy - tutaj przoduje Polsat i TVN.

Nie wiem jak jest na innych 150 czy 200 kanałach:D ale kto by miał czas siedzieć całymi dniami przed telewizorem.

Chciałbym polecić swoje źródło wiadomości ale niestety tutaj nie mogę. Każdemu mogę za to wysłać linka na PW.

ZWŁASZCZA drodzy koledzy ZWŁASZCZA! Nie polecam oglądać programów informacyjnych typu "Wiadomości", "Fakty", "Panorama", "tfu-INFO-serwis", "Informacje" gdyż przedstawiane w nich treści są w znacznej mierze nie zgodne z rzeczywistością.

22
Bieżące kolejowe / Kasacja ET40
« dnia: 27 Czerwca 2012, 10:12:00 »
Jak wiemy bieżący rok jest czasem czystek na kolei. Kilka tygodni temu widziałem dwa sznury 'bombowców' stojące na bocznicy tuż przed stacją Miasteczko Śląskie z kierunku TG. Loki te idą do kasacji, pomieszane były jeszcze z 'trumnami' i kilkoma bykami oraz stonkami. Istny pogrzeb...:(

Seria ET40 na polskich szlakach to już historia.

Źródło: http://1435.pl/tag/et40-41/

23
Pomoc doraźna / Dwa scenariusze w jednym!
« dnia: 06 Czerwca 2012, 12:44:15 »
Na wstępie zaznaczam że nie wiem w którym dziale forum umieścić opis zdarzenia bo ni to defekt ni to nic nowego - w sensie takim: Włączyłem sobie scenariusz Zwierzyniec osobowy w pc2011. Tyle że SU45 pozbawiłem wagonów i sobie przejechała a ja zamiast siódemki wstawiłem kibla i nim bez problemów dojechałem do Kociar. Tam były manewry i wjechałem w końcu na tor gdzie stała EU07-009, jednak ku mojemu zaskoczeniu za moim kibelkiem pojawiło się białe światełko, no to jadę na stacje na tor który jest zajęty przez EN57-82. Po 'instynktownej' zmianie kabiny usłyszałem gwizdek, odjazd  i zobaczyłem zielone więc mogłem jechać z powrotem do Pawianowa jako pośpieszny^^ ale już mi się nie chciało.

O ile mi wiadomo ten scenariusz kończy się w Kociarach, dołączam loga - być może ktoś to wyjaśni jakoś racjonalnie hehe

24
Inne niekolejowe / Humor kolejowy i nie tylko
« dnia: 11 Kwietnia 2012, 07:34:25 »
Pewnego dnia króliczek wybrał się na spacer. Gdy przechodził przez tory nagle nadjechał pociąg i odrąbał mu tyłek. Zszokowany króliczek wrócił się z powrotem na tory. Wtedy jednak nadjechał drugi pociąg i odrąbał mu łeb.
A morał z tej historii jest taki: Nie należy tracić głowy dla jakiejś głupiej dupy...

Prawda o PKP:
http://jajco.pl/view/2862

25
Bocznica / Odp: Wykolejenie w Szczekocinach
« dnia: 05 Marca 2012, 19:00:18 »
Ja chce poruszyć kwestie polityczną tej tragedii bo nie da się ukryć, że Komor i Tusk przyjechali tam żeby zbić kapitał na trupach i to jest oczywiste.

Ja chce zaznaczyć, przy całym szacunku i współczuciu dla rodzin i ofiar katastrofy że ci którzy np. tego dnia zginęli w wypadkach drogowych a jest to ok 17 osób(nie mam dokładnych danych ale statystycznie tyle dziennie ginie na drogach) są dyskryminowani i konstytucja ich nie obejmuje i nie ogłasza się codziennie żałoby narodowej. Nie twierdze przez to że codziennie należy ogłaszać żałobę narodową, ale należy postawić pytanie: Jaki jest limit ofiar po przekroczeniu którego ogłasza się żałobę narodową i czy ogłoszono by ją gdyby śmierć zabrała przykładowo 5 pasażerów a nie 16.

kilkanaście ofiar w jednym miejscu, nagle zginęło w tak spektakularny sposób więc trzeba sparaliżować kraj na 2 dni także w reżymowych serwisach inf.  Ta katastrofa to gratka dla takich ludzi jakich mamy w sejmie, niestety tak oni to odbierają.

Co do Tuska i Komorowskiego oraz reszty ich świty(dziwię się że nie pojawił się tam min. rolnictwa i rozwoju wsi Waldemar P. bo to było szczere pole) to należało wziąć kije i ich pogonić. Niestety złodzieje są chronieni przez prawo i policję choć pewnie bez obstawy zostali by pogonieni co do tego nie mam wątpliwości.

Dziękuję.

26
Bieżące kolejowe / Kolej rosyjska, czyli troche 'inne' gabaryty :)
« dnia: 21 Listopada 2011, 11:19:30 »
Brutta:
i coś pasażerskiego:
Zmoderowano.

REWIZOR27
Bieżące kolejowe / Likwidacja linii kolejowej nr 144.
« dnia: 19 Listopada 2011, 09:32:09 »
Najprawdopodobniej linia ta(Tarnowskie Góry - Opole) zostanie definitywnie zamknięta w styczniu 2012r. Pociągi mają przez jakiś czas dojeżdżać tylko do stacji Fosowskie a połączenie Tarnowskie Góry - Opole przestanie istnieć. Kolejarze co prawda walczyli o utrzymanie linii ale nierentowność wygrała i bardzo słusznie, dziennie na tej linii kursuje obecnie ok 7 składów towarowych i osobowych, więc nie wiele, zwłaszcza jeżeli chodzi o kible  już od wielu lat wożą tylko powietrze. Piszę o tym bo to mój rejon heh(mam jakieś 3 km do tej linii), ja dziwię się że połączenia pasażerskie nie zostały zlikwidowane wcześniej jakieś 10 lat temu. ale sentyment pozostaje i trochę jednak żal:(

W końcu otwarto ją w latach 1857-1858. Została zbudowana przez Opolsko-Tarnogórską Spółkę Kolejową (Oppeln-Tarnowitzer Eisenbahn Gesellschaft) w celu obsługi znajdujących się nad Małą Panwią hut żelaza.

Dotarłem też do tego artykułu:
http://www.rynek-kolejowy.pl/24338/Koniec_pociagow_z_Tarnowskich_Gor_do_Opola.htm

Jeżeli ktoś ma więcej informacji na ten temat to proszę aby się podzielił z użytkownikami.(w maszynie jest fragment tej linii jak by nie było, L61 i +l144 to moim zdaniem najlepsze trasy w maszynie bo realistyczne, no właśnie szkoda ze jedna z nich przestanie istnieć w rzeczywistości....)

28
Pomoc doraźna / Rumun ST-43, pytanie.
« dnia: 16 Listopada 2011, 09:58:50 »
Witam, mam PC2010 i chciałbym mieć w kolekcji ST-43 i pytanie moje brzmi: Czy jeżeli pobiorę te pliki: http://eu07.pl/download/pojazdy/st43.html i zainstaluje to czy będą one że tak powiem 'kompatybilne' z PC2010?

I czy trzeba pobrać wszystkie czy tylko te najnowsze?

Zapomniałem dodać że mam wersje TGA choć nie wiem czy to ma znaczenie....

29
Bocznica / Wydzielone z: Na jaką partię oddałeś głos?
« dnia: 13 Listopada 2011, 02:33:06 »
Krzysiek626 Życzę Ci jak najszybszego powrotu do zdrowia, jestem przekonany, że w wolnym liberalnym kraju bez problemu odłożyłbyś te 3-5 tyś. I dawno byłbyś wyleczony. Nie musiałbyś brać żadnych kredytów. Sam napisałeś, że czekasz trzy lata, to i tak szybko bo gdzieś przeczytałem, że ludzie czekają np. na udrożnienie kanalików łzowych do 2030r. na termin.

Moje poglądy są takie żeby nic nikomu nie dawać  tylko takie ale żeby nie zabierać a to kolosalna różnica. Dziś pod przymusem i groźbą kary więzienia od ludzi wyłudza się pieniądze, to jest jasne. Wcale nie masz gwarancji, że to iż płacisz składki oznacza, że dostaniesz emeryturę za którą będziesz w stanie przeżyć, lub że wyleczą Cie z czegokolwiek.

Świat nigdy nie będzie idealny, ale może być normalny. Mnie po prostu chodzi o to, żebyś miał to co sobie zarobisz ciężką pracą. I każdy.

Ja reprezentuje pewną ideę, nie jestem członkiem partii i nic z tego nie mam. Gangi sejmowe to nie są ideowcy oni mówią, dostają sms-y z tym co mają mówić z góry, trzymają się koryta jak świnie. Jak powiedział JKM: Jak w korycie jest pełno, to świnie będą się pchały
Dlatego dobrze by było zlikwidować toe koryto, ustrój i demokrację. Na pewno jakiś ideowiec, mądry człowiek się znajdzie. Taki któremu co mu zależy na kraju i nie musi być to wcale JKM.

Zdania zaznaczone na granatowo są niezrozumiałe, proszę poprawić (można zmienić kolor na czarny przy okazji). Poprawiłem też sporo braków interpunkcyjnych, ale jest późno, więc pewnie coś przeoczyłem, więc i na to zwróć proszę przy okazji poprawek uwagę.
Kamils


To forum kolejowe, właściwie symulatora kolejowego ale wielu użytkowników fascynuje się koleją również i ja jestem fanem kolei to nie sposób powiedzieć czegoś też o wizji kolei:

Dzisiejsza kolej jaka jest każdy wie, ja na co-dzień nie korzystam z jej usług na szczęście ale wiem jak jest i nie ma się co tu dużo rozpisywać na ten temat, (wiwat połączenia: Tarnowskie Góry - Katowice 30 km 1h 2 min, TG - Kołobrzeg jechałem ponad 10h i tylko dlatego że lubię podróżować pociągiem wytrzymałem to nerwowo bo fizycznie już tak dobrze nie było, zwłaszcza po wypiciu 0,5l. żołądkowej i 4 piw, ale czasu jest dużo, można się upić i wytrzeźwieć, rano jesteśmy na miejscu i się można cieszyć.)
    kolej aby była w miarę nowoczesna i po prostu miła musi być konkurencyjna i przynosić zyski. Musi wytrzymać naturalną konkurencję, jako iż nie jesteśmy Holandią, barki nie transportują 60% towarów no i Polska to o wiele większy kraj. Przewaga transportu szynowego nad samochodowym jest oczywista to dlaczego kolej jest w takiej sytuacji jaka jest? Na to składa się wiele czynników, ceny energii, związki zawodowe, podatki, za sterami spółek zwłaszcza PKP IC zasiadają ludzie z poprzedniej epoki co dobitnie pokazał grudzień ub. r.
Nie może być tak że do kolei dopłaca budżet państwa, bo skoro dopłaca to po co nowe inwestycje, przecież to nie moje pieniądze i tak dostanę tyle obojętnie czy się zadłużę czy nie a jak coś to państwo mi umorzy te długi, więc chrzanie to. Nie dbam o firmę bo nie jest moja tylko państwowa. Poważnym problemem są związki zawodowe, bronią kible wożące powietrze za które wszyscy muszą płacić. Jak połączenie jest nie rentowne, nie daje zysków to powinno natychmiast upaść. Przecież tylko idiota utrzymuje biznes przynoszący straty, w tym wypadku idiotyczne jest państwo.
Kolej musi być w 100% prywatna jednak nawet takiej ciężko było by funkcjonować w obecnym ustroju rabunkowym. Państwo z koleją powinno mieć tyle wspólnego co nic. Państwo jest od tego aby tworzyć warunki a nie przeszkadzać. Dzisiaj państwo to jest największy problem dla kolejnictwa.
Oczywiście kolej pełni rolę niezwykle ważną ja bym powiedział że strategiczną(transport surowców itp.) i kolei na chwile obecna nie da się zastąpić. Ale co państwu do tego? Uważam że państwo nie jest potrzebne do tego aby spółka dogadała się z elektrownią za ile i ile węgla dostarczy.

Bocznica. Nie ze względu na reprezentowane przez autora idee, bo z dużą częścią tych przedstawionych w poście się zgadzam. Powody usunięcia to:
1. Odmowa poprawy posta na PW, z uzasadnieniem, że "każdy wie o co chodzi". Jakbym wiedział, to bym nie prosił o poprawę.
2. Doklejenie nowego strumienia świadomości z dużą ilością błędów, których poprawiać mi się nie chce.

W związku z powyższym zapraszam do ponownego napisania posta w wątku, tym razem poprawnie.

Kamils

30
W nocy 10 sierpnia 1944 roku miało miejsce zadziwiające wydarzenie. Alianckie bombowce dokonały nalotu na Strasbourg, uznawany przez aliantów za miasto francuskie i z tej racji oszczędzany przez alianckie lotnictwo. Co jeszcze dziwniejsze, bomby spadły daleko od obiektów strategicznych i uszkodziły piękny zabytkowy hotel La Maison Rouge. Nalot powtórzono następnej nocy i znów hotel był głównym celem. Przez lata nikt nie potrafił zrozumieć tego wydarzenia, przypisywanego pomyłce pilotów. Dzisiaj wiemy że nalot został przeprowadzony z rozmysłem, na polecenie premiera Churchilla. Francuski agent znany jedynie z pseudonimu – ‘Mr. Waddington’ poinformował wywiad brytyjski, że w tym hotelu w nocy z 10 na 11 sierpnia odbędzie się tajne spotkanie niemieckich przemysłowców. To jeszcze nie powód do bombardowania zabytkowego budynku.

Mr. Waddington dostarczył listę gości, z której wynikało, że zebranie odbywa się na polecenie Himmlera, przewodniczyć będzie SS-Obergruppenführer Scheid, a dotyczyć ma przelania pieniędzy SS do państw neutralnych.

Spotkanie rozpoczęło się wczesnym wieczorem w Sali restauracyjnej hotelu, specjalnie zarezerwowanej na tą okazję. Następnie uczestnicy przeszli do apartamentu nr 23, gdzie zebrali się w salonie.

Otworzył je SS-Obergruppenführer Scheid.

SCHEID: Panowie, nie tylko bitwa o Francję została przegrana. Przegrana jest wojna. Już teraz nasz rząd będzie przekazywał duże sumy pieniędzy przemysłowcom, tak aby mogli utworzyć bezpieczne fundamenty do powojennej działalności w innych państwach.

Było oczywiste, że Scheid mówi w imieniu Himmlera. Ale jak obejść kategoryczny zakaz wywożenia pieniędzy za granicę?

SCHEID: Zakaz eksportu kapitału został zniesiony i zastąpiony nową polityką, aby przemysłowcy i finansiści mogli wyeksportować z pomocą rządu tak wiele kapitału, jak tylko możliwe. Przekażę panom, oczywiście w największej tajemnicy, listę przedsiębiorstw w Ameryce, z którymi powinniście kontaktować się indywidualnie i bez zwracania uwagi, aby uzyskać z ich strony pomoc w ulokowaniu aktywów.

Na liście Scheida znalazły się takie firmy jak Hamburg-America Line, Chemical Foundation Inc, US Steel Corporation i wiele innych.

Dalszą dyskusję przerwało wycie syren ostrzegających przed nalotem. Przemysłowcy musieli zejść do schronu, gdzie kontynuowali dyskusję nad metodami transferu kapitału.

Ta akcja miała objąć wszystkie największe firmy niemieckie. W zarządzie każdej z nich zasiadali przedstawiciele Himmlera. On konsekwentnie podporządkował sobie świat wielkiego biznesu zanim naziści przejęli władzę. Już w 1929 roku przedstawił Hitlerowi przemysłowca Wilhelma Kepplera. W podzięce założył on później ‘Koło przyjaciół Reichsführera’, złożone z najbogatszych i najbardziej wpływowych przedsiębiorców. Do tej organizacji zapisali się prezesi wielkich firm: Siemensa, IG Farben, Kreditbank, Dresdner Bank, Deutsche Bank, którzy nie szczędzili pieniędzy dla SS. W ten sposób rosły osobiste konta Himmlera. Jedno z nich zostało założone na nazwisko Max Heiliger. W 1945r. w oddziale Reichsbanku w Plauen znaleziono depozyty Himmlera; 35 kaset ze złotem, zachodnią walutę wartości miliona dolarów, 250 tysięcy dolarów w złocie. Było to jedno z wielu kont Reichsführera SS.

Himmelrowi nie zależało jedynie na osobistym bogactwie. Wiedząc, że III Rzesza stworzona przez Hitlera ginie, przystępował do alternatywnego rozwiązania. Pieniądze SS miały umożliwić utworzenie IV Rzeszy Heinricha Himmlera…
(ciekawa historia ze źródeł Bogusława Wołoszańskiego)


Tutaj możecie się dowiedzieć jak powstała UE, jej historia, i wiele wiele innych ciekawych rzeczy....:
http://monitorpolski.wordpress.com/2011/09/08/plan-stanow-zjednocznych-europy-ma-pochodzenie-nazistowskie/
http://www.relay-of-life.org/pl/chapter.html

Strony: [1] 2