Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Dróżnik Wiór

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Pociąg retro zatrzymany w Pawonkowie celem minięcia się z prywatnym towarowym. W roli głównej lokomotywa El101.

2
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 01 Czerwca 2021, 23:30:01 »
Zestaw dziewięciu węglarek Pol Miedź Trans. Czoła niestety po skosie, więc temat dla znawców. Pociąg nie mieścił się w peronie, bym załapał czoło prawidłowo.

https://eu07.pl/userfiles/24778/PMT.zip

3
Paszkowskie kształty.

4
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Lista miejsc wartych odwiedzenia
« dnia: 24 Lutego 2021, 01:00:20 »
Wspomniane Cmentarzysko w Bydgoszczy
Byłem tam raz na dniach otwartych w związku z prezentacją lokomotyw odmalowanych historycznie. Zwiedzało się halę i można było podejść na tyły tej szopy. Lokomotywy stoją dość ciasno, ale można coś ugrać. Zwiedzanie tego bałaganu podobno można załatwić, trafiając na przychylniejszego z zarządzających tam. Sam nie pomyślałem wtedy o teksturach, jakoś skupiłem się na zdjęciach bardziej artystycznych.

https://www.ok-kolej.pl/details.php?image_id=21160

Trupiarnia w Zajączkowie Tczewskim. Daj znać, czy i kiedy się wybierasz, pracuję tam. Jest tam też punkt kontrolny lokomotyw i warsztat napraw lokomotyw, a także wagonownia naprawiająca w 98% węglarki. Ciągle coś tam przyjeżdża, zazwyczaj ET22. Trafiają się też ET41,42, SM42 klasyczne i po modernizacji. Najnowszym gościem jest tu SM42-350 i świeżo po modernizacji ST48-082.

https://www.ok-kolej.pl/details.php?image_id=23144
https://www.ok-kolej.pl/details.php?image_id=22879

Laskowice Pomorskie
Są tam tory z wrakami wagonów towarowych, postoje zaliczają pojazdy Arrivy, EN57, jest też baza PLK. Stacjonuje tam niezwykle głośna drezyna - ma dwa ogromne puzony z ciężarówki. Zrobią w konia pewnie każdego, kto fotografuje na szlaku i ją wpierw usłyszy a później zobaczy.

Twarda Góra - Miejsce wydaje się nic nie mówiącą nazwą, ale jest tu mała wagonownia Tabor Dębica. Robią wszystko, węglarki, lubanie, szutrówki (te mam obstrzelane), platformy, mają lokomotywę SM30. Najlepiej strzelać do wszystkiego, co stoi za bramą, na terenie zakładu wymagać będą pozwolenia od władz spółki wyższych, niż te w Twardej Górze.

https://www.ok-kolej.pl/details.php?image_id=20795


 

5
Poznaliśmy się na peronie...

6
Na warsztacie / Odp: MD Zajączkowo
« dnia: 14 Lutego 2021, 22:23:44 »
Na warsztat znów wjechały wagony Flls. Tym razem zbiór różnych przewoźników, których wagony łączy jedna cecha - kolor nadwozia. Jest tego wszystkiego tyle do zrobienia, że pewnie z założenia tworzyć je będę partiami w wybranej barwie. W tej chwili tworzone są zielone szutrówki: ZNI Radom, ZNI Stargard, Dolkom i ciekawostka ze Stargardu.
Kolejne będą pewnie niebieskie (PPMT), lub bordowe (Feroco).

7
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 21 Stycznia 2021, 23:21:08 »
Jechałem ostatnio misją z lokomotywą ST43 i zauważyłem pewien brak w kabinie. Akurat na dniach cudem odnalazłem ów brakujący element i spieszę z jego zdjęciami wraz z wymiarami. Jest to oryginalna "rozkładówka" wraz z uchwytem na rozkazy. Nasze ST43 czekają na ten dodatek. Nie mam od tego wspornika, element nie znajdował się w lokomotywie ST43, takim go dostałem. Nie wiem przez to na jakiej wysokości był zamocowany w kabinie. Celem określenia tego w przybliżeniu dodaję historyczne zdjęcie jego umieszczenia. Przedmiot nie jest kompletny, brak mu przesłony zapobiegającej przewracaniu się rozkładu.

https://eu07.pl/userfiles/24778/Rozkladowka_ST43.zip

8
Widok na pomorzu budzący pewien sentyment, Ta wiata nad peronem, fiat z bipą... Pociąg z Gdyni kończy bieg w Kościerzynie. Takie składy były tam niegdyś codziennością.
Dziś jest to jednak kadr z symulatora i stacja nazywa się nieco inaczej, choć budynek nadal wygląda znajomo.

9
Na warsztacie / Odp: MD Zajączkowo
« dnia: 13 Grudnia 2020, 20:01:08 »
Chłodnie w trakcie produkcji. Materiały uzbierane, wszelakie pomoce naukowe do ich tworzenia gotowe, można zabierać się za wagony. Docelowo powstać ma mały pociąg tych wagonów w liczbie sześciu. Zacząłem od tych ze zdjęć zamieszczonych w książce Normalnotorowe wagony PKP. z 1974. kilka z nich otrzyma tablice kierunkowe z rzeczywistymi relacjami tych wagonów. Pierwszy dostał taką dość na czasie, bo dotyczącą transportu zbiorników pod przewóz żywych ryb. czyli z Gdyni do Milicza. W relacji odwrotnej o tej porze roku pewnie ładowali karpie z milickich stawów. Miejsce słynie z hodowli ryb, a karpie z tej największej hodowli tych ryb w Europie goszczą pewnie na niejednym stole u nas i za granicą. Tworząc tablice relacyjne dla pociągu towarowego można się czasem dowiedzieć, czegoś nowego.
A może powiesić mu bardziej rybną relację odwrotnie? Jako wagon ładowny z rybami. I to da się zrobić w 100% oryginalnie.
No i sam gotowy wagon:

10
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 05 Grudnia 2020, 22:27:05 »
Patrzący się jednym okiem Gags-t, czyli jego służbowa wersja o oznaczeniach Ua 9715199-8. Stan wagonu - wrak. Ogromnym mankamentem wagonu są jego otwarte wrota, których z uwagi na przerdzewienie nie mogłem zamknąć na czas sesji zdjęciowej. Paczka zawiera zdjęcia jednego boku (wagon jest zastawiony), czoła z reflektorem i czoła z drabiną (niestety po skosie). A także pomoce dla modelarzy, chcących przekuć wadę otwartych wrót w zaletę - wnętrze wersji służbowej tego wagonu. Uwaga - wagon posiadał poszycie sufitu, prawdopodobnie ze sklejki laminowanej szarej, coś w rodzaju mebli kuchennych PRL. Są też poglądowe zdjęcia pneumatyki, na ile dało się to zrobić siedząc pod tym wagonem.

https://eu07.pl/userfiles/24778/Ua.zip

11
Na warsztacie / Odp: MD Zajączkowo
« dnia: 02 Grudnia 2020, 23:13:26 »
Podeślij je, przydadzą się. Im więcej się ich uzbiera, tym więcej uda się ich pomalować.

12
Na warsztacie / Odp: MD Zajączkowo
« dnia: 02 Grudnia 2020, 22:00:10 »
Produkty spod znaku ZNTK Ostrów póki co pozostaną nadal w kręgu mojego zainteresowania. Powiało chłodem, zbliżą się zima, więc coś w temacie mrożenia. Chłodnie 202Lc.
Te wagony są i tak białe, więc użycie czarno - białych zdjęć z Katalogu Wagonów jak najbardziej jest możliwe. Zdjęcia są dobre, da się odczytać numer wagonu, więc można coś zmalować. W załączeniu starsza chłodnia z sześcioma ryflami na boku. Jeszcze w trakcie produkcji, więc ma jeszcze wiele widocznych wad.
Mogę stworzyć ich więcej, zatem pomocne będą zdjęcia takich wagonów z czytelnymi numerami, bądź ze znanymi, a resztę bym odtworzył. Jeśli więc ma ktoś zdjęcie takiego wagonu, może wspomóc moją twórczość.

13
Czasy mino że nieodległe, zanikają w pamięci. Taki skład wagonów nie zachował się na wielu zdjęciach. Końcówka lat osiemdziesiątych, początek dziewięćdziesiątych, pociąg z EP05 i wagony w malowaniu tzw. przejściowym - oliwkowe z białym pasem. Wtedy była to nowość.

14
Na warsztacie / Odp: MD Zajączkowo
« dnia: 25 Listopada 2020, 23:19:24 »
Dzięki za odpowiedź. Przynajmniej czegoś się dowiedziałem o tym. Chociaż do naszego modelu węglarki o dwóch osiach się nie da tego dopasować.


Tutaj kilka zdjęć z 1996 roku:
http://forum.modelarstwo.info/attachments/wagon9-jpg.452194/
http://forum.modelarstwo.info/attachments/wagon6-jpg.452191/
http://forum.modelarstwo.info/attachments/wagon7-jpg.452192/
http://forum.modelarstwo.info/attachments/wagon8-jpg.452193/

Prawdopodobnie są jeszcze w oryginalnym malowaniu po przebudowie w ZNTK Ostrów Wlkp.

Zdjęcia są świetne, zainspirowały mnie, by przemalować jakąś 3W/L właśnie według tego. A może nawet wszystkie trzy. Są w gruncie rzeczy od tego samego producenta i mają tę samą stację macierzystą. Różnią się jedynie odcieniem brązu.
No i datą rewizji, która znana jest jedynie w przypadku wagonu 003-5. Pozostałym musiałbym dać coś zbliżonego terminem.
A jak mowa o 003-5, to już jest nawet prawie gotowa - w załączeniu. Brakuje jej jedynie właściwej tabliczki ZNTK Ostrów. Jeśli ma ktoś jej zdjęcie, przydałoby się.  Aktualnie mam na niej zbyt nową (Fabryka Wagon).

15
Na warsztacie / Odp: MD Zajączkowo
« dnia: 23 Listopada 2020, 23:05:20 »
Teksturę zachowam, może się kiedyś przyda. Mogę pomalować zatem jakąś Es ze zdjęć z odnośników. Szczególnie którąś z tym napisem Śląska DOKP.

16
Na warsztacie / Odp: MD Zajączkowo
« dnia: 23 Listopada 2020, 16:46:13 »
Mała odskocznia od SN61 i Flls. Za szutrówki wezmę się i dorobię ich jeszcze, ale postanowiłem odpocząć od nich na jakieś 3 tekstury czegoś innego. Zacząłem od węglarki Es. To jej obraz w trakcie prac, nie ma jeszcze docelowej barwy.
Pytanie do znawców o detal zaznaczony na czerwono. Na wszelkich zdjęciach jest on tak niewielki, że za każdym razem jest nieczytelny. Na zdjęciu jakiegoś modelu tego wagonu widniało to, co zamieściłem. Wolałbym jednak, by potwierdził to jakiś specjalista od wagonów.

17
Dzień węgierskiej myśli technicznej w Jaworze. Manewrują SN61-18 i 69, SN61-50 wyrusza w trasę do Roztocza.

18
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 29 Października 2020, 19:15:20 »
Nie jest to do końca tabor, ale taborowi służyło.  Oryginalna tablica relacyjna wieszana na wagon. To wyjątkowa tablica, bo jest oryginałem z epoki i pochodzi z pociągu ratunkowego. O ile będzie składany tu pociąg ratunkowy, zwłaszcza w stylu retro, tablica się dla niego przyda.

https://eu07.pl/userfiles/24778/TablicaPocRatLokom.zip

19
Na warsztacie / Odp: MD Zajączkowo
« dnia: 28 Października 2020, 23:44:32 »
Ciekawa informacja o modyfikacjach tego pojazdu. Zastanawiam się, czy wyszło to poza te trzy prototypy.  Ten na zdjęciu czarno białym to właściwie nazywał się Bamot202. Miał miał prędkość maksymalną 140 km/h.
Jeśli więc Damot 31 nie jest prototypem dla naszego SN61, a do tego ma zupełnie inną przekładnię, zastanawiam się, czy pozostawić go i wrzucić do paczki SN61 z najstarszym typem reflektorów. Raczej nie pasuje, chyba że jako tekstura - ciekawostka.  Zostawić go?

20
Na warsztacie / Odp: MD Zajączkowo
« dnia: 15 Października 2020, 23:47:59 »
SN61. Te pojazdy jakoś mi się jeszcze nie znudziły. Matek tworzy modyfikację modelu pod fabryczne lampy. Dla mnie to kolejne maszyny, jakie mogę wykonać, te najstarsze.
Sięgając coraz głębiej w historię SN61 trafiłem na zdjęcie prototypu na zdjęciu fabrycznym (jeden bok i czoło). Znalazłem tylko jedno takie. Ów pojazd nazywał się Damot 31. Zdjęcie jest w miarę dobre, ale i tak stawia wyzwania. Nie ma czytelnych oznaczeń u dołu. Jest ich mniej, pewnie z uwagi że to dopiero jazda testowa, ale i tak nie wiem, co tam jest. Pytanie do znawców, co Węgrzy tam mieli napisane. Na zdjęciu oznaczyłem, o jakie napisy chodzi.

21
Ganz z numerem 50 w jesiennej scenerii w drodze do Roztocza.

22
SP45-096 przemierza łuki przed Emilianowem.

23
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 23 Maja 2020, 21:35:43 »
Kabina ET22-079 z dopuszczeniem do ruchu na kolejach czeskich. Uprzedzając pytania, czemu nie mam całej 079, odpowiadam że stała na kanale przeglądowym i nie było dostępu do widoku z boków i czoła.
Kabina ma ciekawe wykończenie ścian za fotelem maszynisty - laminat udający drewno.

https://eu07.pl/userfiles/24778/ET22_kab_CZ.zip

Poza tym jeszcze dwie końcówki starego typu.

https://eu07.pl/userfiles/24778/SKP_stare.zip

24
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 22 Kwietnia 2020, 17:11:18 »
W sumie nie do końca tabor, ale coś potrzebnego, bądź na lub w taborze spotykanym. Czyli:

 - Zabytkowe sygnały końca pociągu przed i po renowacji. Końcówki są sygnowane literowym skrótem nazwy DOKP Gdańsk i numerem 488. Tablice kwadratowe, wymiary są w paczce.

https://eu07.pl/userfiles/24778/Koncowki_stare.zip

- Zabytkowe proporce związane z ZNTK Bydgoszcz i Lokomotywownią Bydgoszcz Główna. W sam raz do powieszenia w kabinie. Wymiary podane na zdjęciu.

https://eu07.pl/userfiles/24778/Proporce.zip

25
Jadąca luzem SM41.

26
Na warsztacie / Odp: MD Zajączkowo
« dnia: 14 Kwietnia 2020, 18:47:33 »
Ostatnio wyłamałem się z trybu swoich prac, i działam nad czymś nieco odmiennym pod względem ogółu mej twórczości. Zazwyczaj pracuję nad taborem z przed roku 2000, tym razem jednak zabrałem się za dwie szutrówki Flls należące do zakładu Torhamer z Gdyni. Pewnie to było dla mnie wystarczająco przekonujące, no i adres tej firmy, znajdującej się na ul. Mściwoja. Jak już powiało zimnem północnych wiatrów, to dodam, że wagony doczekają się tuningu optycznego. To dość zapomniane starocie, a odświeżenie pozwoli im jeszcze trochę wytrzymać próbę czasu. Dostaną cały nowy dół w większej rozdzielczości, czytelny. Usunąłem z ramy numer wagonu, ze względu na to, że dół jest wspólny wszystkim szutrówkom. Pierwsza z dwóch jest na wykończeniu:

27
Inne niekolejowe / Odp: Muzyka z Youtube :)
« dnia: 03 Kwietnia 2020, 19:55:02 »
Siedzenie w domu trochę nudzi. Gdy wszystko, co znasz wydaje się osłuchane, czas na muzyczne podróże w miejsca inne niż tzw. zachód. Dziś mam dzień węgierskiego rocka.Hmm... A może zrobię jeszcze jakiegoś SN61:)

28
Na warsztacie / Odp: MD Zajączkowo
« dnia: 29 Marca 2020, 14:38:21 »
Na warsztat wjechały 3 platformy Res (739-7, 615-6 i 078-8). Wszystkie w starym bordowym malowaniu, przypominającym starsze dzieje, choć w dniu wykonania im zdjęć w zasadzie należały już do PKP Cargo. Tyle że w czasie przeprowadzania im rewizji spółka nie miała jeszcze ustalonego obecnie obowiązującego schematu barw.

29
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 01 Marca 2020, 16:15:16 »
"Fizyka nie istniała w tym świecie. Czas zamarł, a mój jedyny zegarek na ręce zniknął. Został wchłonięty przez anomalię, w którą wpakował mnie mój dziadek. Nie rozumiałem ciągu wydarzeń następujących, ale poddawałem się ich urokowi. Żeglowałem po linii do lepszego świata..."

Marcin Kowalczyk - "Dziadek"

30
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 21 Lutego 2020, 17:46:55 »
"Miszcz" parkowania z Jaworu.

Strony: [1] 2 3 ... 5