Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - koszowy

Strony: [1] 2 3 ... 12
1
Pomoc w tworzeniu / Odp: Zapowiedzi Ivony
« dnia: 03 Sierpnia 2023, 21:51:23 »
Znaczy jako "surowy dodatek - ciekawostka" może być. Bo z tego co wiem, w paczce symulatora nie mogą być zapowiedzi z Ivoną bodajże przez licencję czy coś takiego. To tak już jako ciekawostka.

2
Na warsztacie / Odp: "MaSzynowy Zakład Komunikacji" - dodatki Koszowego
« dnia: 02 Sierpnia 2023, 17:05:39 »
Pozwolę sobie napisać kolejnego osobnego posta z informacjami.

Na ten moment pracuję nad:
-poprawki CSD/E
-poprawki dwóch modeli statycznych wrzuconych do testu
-doprowadzenie do ładu MANów NL222/NG312 (każdy model po dwie tex)

Na szlify i ukończenie czekają ponadto:
-DAB 1200B (dwa modele, jeden wariant montowany w Koszalinie, a drugi z innym przodem; drobna zmiana w ułożeniu świateł wymagająca nowego wariantu modelu)
-Scania Citywide (wstępnie z dwoma teksturami MZK Koszalin i ex. Warbus (czy ktoś z was kojarzy tę firmę? :))

W planach na przyszłość mam:
-wrzucenie na test małej paczki obiektów statycznych w tym tych prezentowanych w wątku
-(prawdopodobnie) Scania OmniLink w wersji 15 metrów
-(planowana w razie wydania statycznych manów) paczka dodatkowych teksturek dla Enelki i Engiety
-paczka tekstur dla Scanii Omnicity (Aquapark/goła jaworzanka/zwykłe MZK)
-(może) Irisbus z PKS Słupsk
-i gdzieś tam daleko daleko mi się podsuwa MAN NL223.

Nie uważam tych planów za oficjalne, wolałem tylko zebrać te pomysły i idee do jednego posta. Czy kiedyś z tego skorzystam, zobaczymy. Ja nic nie chcę obiecywać. Tak samo mogę powiedzieć pół żartem pół serio: czy będę chciał zrobić lepszego ikarusa do podmiany aktualnego, to już zależy ode mnie.


3
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 02 Sierpnia 2023, 21:39:09 »
182 086-9 CTL Logistics, jeden bok, dwa czoła. Zdjęcia jakości komórkowej robione w pochmurny dzień. https://eu07.pl/userfiles/25488/182_086-9.zip
Pierwsze moje zdjęcia od trzech lat w w tym wątku.

4
Dorobiłem kolejne obiekty. Rozważam zrobienie jeszcze dwóch słupków przystankowych oraz kilku dodatków do dekoracji miast i stacji kolejowych. A to wszystko na odgrzanych zdjęciach z wątku (pamiętny huawei) + nowych robionych innym telefonem.

W najbliższym czasie pokończę te obiekty + poprawię błędy. :) Co do autobusów, chwilowy brak motywacji; choć to nie jest 2020 (ała, musiałem; odcinam się od tego co było, idę przed siebie). Informuję więc, że nic nie porzuciłem i w wolnej chwili coś będę dłubał.

Jednak się zachęciłem do dłubania przy autobusach. "Mówię wam, mówię wam, co ja z tą 16 mam"... Co zrobić jak każde zdjęcia które mam są zdjęciami autobusów najbardziej kursujących na tej linii? A tym bardziej NG312, która przez ostatnie swoje lata tylko się jej trzymała.
PS. Nie robię z MaSzyny OMSI, wręcz przeciwnie. Dbam o sektor miejski.

5
Elektrociepłownia w Dobrym. Ciemno i duszno. Zerwał się wiatr i pojawił się deszcz, który po kilku minutach od wykonania zdjęć zaczął padać intensywniej.

6
Wygląda ciekawie. Wydaje mi się, że podobny model gdzieś widziałem w okolicy.

Tak swoją drogą. Szukałem, szukałem i się naszukałem tych zdjęć. Przy okazji znalazłem fotki na dekoracje miejskie. Coś tam wyskrobałem, może będzie ich więcej. Przyjmę sugestie porady.

Sarzyna (taki żarcik z awatarem) melduje, że za jakiś czas zabierze się za Citywide. Zdjęcia są, enelki na ukończeniu to sobie można pozwolić. Ponadto złapałem taki autokar, także obcykany i zapisany na kiedyś. Nie samą KM żyć musi symek. W bonusie rzut na Omnicity i widoczny obok niej słupek, który wylądował na repozytorium. ;)

7
Zostało mini do lotto i model będzie gotowy.
PS. Czy znalazłby się chętny na wymodelowanie wiaty przystankowej? Mogę dostarczyć zdjęcia.

8
Nawiązując do swojego zrzutu sprzed 5 lat, który wtedy umieściłem w galerii screenów postanowiłem zestawić taki sam skład, choć jednak lekko go modyfikując. I tak o to powstała wakacyjna TLK (wtedy pod nazwą Tarnowianin), podmieniłem 111Arow'y na wagony 111A/Bautzen84. Wybrałem także inną i ciekawszą scenerię. Służba była fajna i przyjemna oraz jak na mnie miała wystarczający czas. Nie umiem prowadzić składów pow. godziny.

9
Aby nie było, że omni olałem i robię co innego. Można by rzec, że modele dla obu wariantów są gotowe. Zostały ewentualne drobne poprawki tekstur i mogę pchnąć na test wreszcie tą paczkę zbiorczą. Statyki myślę pojawią się w dodatku związanym z ogólnie statycznymi modelami pojazdów, wygodniej mi po prostu będzie wrzucić scanie z równolegle tworzonymi manami.

Na dole bonusowo model 15 metrowej OmniLink z myślą o pojazdach firmy "Ramzes Wodnica", które rzeczywiście istnieją, ba jeżdżą liniowo do Ustki, więc nie jest to moja własna wariacja. Nie zamierzam jej kończyć na już "byle była", jedynie uwzględniłem ją w grafice jako ciekawostkę.

Tak więc, pora zakończyć dominację starych jelczy m121m z początków maszyny.

A tak drodzy czytelnicy ewoluował model scani. Zrobienie kilku prostych modeli autobusów z Koszalina jest moim marzeniem i celem, do którego dążę. Po prostu cenię sobie otoczenie.

10
Wolica i okolica. Śliczny ten eurosprinter, nie wybrałem go przypadkiem ;-)

11
Nie wiem, czy dostosuję jelcze do poruszania się. Pytanie było konkretnie o zrobieniu przeze mnie nowych statyków, bo nie wykluczam zrobienia kiedyś kilku modyfikacji (w tym tej PKP, którą mi podesłałeś na priv) :).
A teraz nowości z placu boju:
Jak mogliście zauważyć w poprzednim moim poście, powstaje także przegubowa NG312. Model jest aktualnie na takim samym etapie co NL222, czyli dostosowanie reflectionmap, poprawki tekstur i mapowania oraz w ciągu dalszym nie posiada on lusterek. Z kolei jeśli chodzi o Scanie, to na chwilę obecną w pełni gotowy jest wariant CN280UB. Po pomyślnie wykonanej pracy przy ruchomej wersji CN270UB przystąpię do okrojenia modelu, czyli usunięciu freespotów (światełek) etc., który będzie jako model statyczny.

A co słychać u DABA? Ma się dobrze, model sam w sobie jest dość prosty i jak na standardy symkowe wystarczający, ale z teksturami już tak kolorowo nie jest. Uprzedzam, że jak każdy model, który robię przejdzie jeszcze szereg modyfikacji i poprawek!
Załączam zdjęcie dwóch pojazdów, dojdą jeszcze ze dwie tekstury (nr taborowy 1144 - ten zmontowany w Koszalinie, będzie w dwóch wariantach). Generalnie historia tych autobusów jest ciekawa tym bardziej, że moje miasto jest poniekąd związane z modelem 1200B, który był montowany w zajezdni w 1995 roku. W pełni powstało 11 sztuk.

A co powiecie na taką scanie? ;-)
Jest to ex. Jaworzanka, aktualnie jedyna bez reklam na bokach.

12
Ciąg dalszy posta, potraktuję go jako informator..

Porównanie skórki z reklamą lotto przed i po przeróbkach. Jest także "prowizoryczne" światełko z tyłu! Ach zapomniałbym, to szare na mordce to szpachla!!
PS. pozwolę sobie zamieścić pytania. Czy ktoś ma w planach dostosowanie jelczo-starów (bodajże to był konwert z Trainza) do poruszania się po drodze? Czy mogę śmiało przerobić wersję statyczną na pogotowie techniczne, jeśli bym miał taką ochotę? Jest to tylko przykład i nie wykluczam możliwości zrobienia tego tworu, gdyby naszła mnie chęć.

Odkryłem przed chwilą model samochodu Opel Sintra, który wykonałem niedawno. Na razie nie planuję go dostosowywać do symulatora, dlatego wysyłam same zdjęcia bryły nadwozia.

Enelka dostała reflection. Zostały lustereczka, drobne poprawki w mapowaniu (widać przechylenia) i jako statyk model już gotowy. Niewykluczone, że dopchnę także przeguba NG312 (także sporo brakuje do finiszu). Mam do tychże manów przyznam się szczerze sentyment i chciałbym aby w przyszłości stały się jedną z części otoczenia miejskiego symkowych scenerii. Nie chciałbym, aby autobusy, które robię były uniwersalne, wolę by posiadały także tekstury z początku wprowadzenia ich do ruchu, by na przykład pokrywały się z czasem danego scenariusza

Idealne MZK nie ist...

Rok 2002, pętla na ówczesnego Oskara Langego. :)

13
Na warsztacie / "MaSzynowy Zakład Komunikacji" - dodatki Koszowego
« dnia: 09 Lipca 2023, 02:28:24 »
WARSZTAT KOSZOWEGO

Wstęp:
Cześć, w tym wątku będę starał się przedstawiać swoje własne projekty nad którymi pracuję w wolnej chwili.
Co prawda nie są to pojazdy szynowe a jedynie drobnostki urozmaicające symkowe szlaki. ;-)
Pragnę z miejsca podziękować pozostałym i aktywnym twórcom, także tym nowym. Wykonujecie kawał świetnej roboty.

Projekty:
Sztandarowym projektem na ten moment jest model dynamiczny i statyczny autobusu miejskiego Scania CN270UB/CN280UB Omnicity (głównie w barwach MZK Koszalin oraz w kilku wariantach z reklamami, bonusowo jedna tekstura Scani z pozostałościami po malaturze PKM Jaworzno). Pojazd ten znajduje się w teście dodatków i czeka na wdrożenie ważnych poprawek.

Na warsztacie ponadto mam dwa inne autobusy: MAN NL222 I DAB 12-1200B, również w barwach z Koszalina.
Najbliżej wydania jest jednak MAN, prawdopodobnie początkowo w formie statycznej. Duńczyk od niedawna jest w trakcie mapowania i zyskuje dopiero blask. Nigdy nie wiadomo, czy tekstura utrzyma swój kształt, czy coś przy okazji zmienię. :-)

Nie wspomniałem także o autobusie Scania CN280UB Citywide. Gdzieś tam leży modelik i czeka na lepsze czasy, co z tego wyjdzie? Czas pokaże...

Na teście dodatków ponadto znajdują się między innymi: słup przystankowy, świeże bilbordy, wagon węglarka CSD/E oraz paczka repaintów do symkowego MANa NL293.

Poniżej zamieszczam zdjęcia kilku modeli, nad którymi pracuję:

14
Bieżące kolejowe / Tajemniczy plakat PKP z lat 00
« dnia: 06 Lipca 2023, 21:45:52 »
Cześć, dziś oglądając rozbiórkę dworca zauważyłem podejrzane plakaty w obrębie kas. Zostały one odkryte podczas właśnie rozbiórki, dotychczas były w tym miejscu tablice z reklamami POLREGIO. Czy ktoś może kojarzy takie plakaty albo potrafi stwierdzić, co na nich mogło się znajdować? Pochodzą one prawdopodobnie z wczesnych lat 00. Zakładam, że chodzi o reklamy biletów (nie wiem czy dobrze widzę ale na jednym plakacie jest "bilety miesięczne").

Zdjęcie: https://eu07.pl/userfiles/25488/IMG_20230706_213120_SR.jpg (zostało wykonane z użyciem zoomu)


15

Wychowywałem się w Macierzewie, tutaj także się urodziłem. Dorastałem w czasach, gdy na całkowskim szlaku dominowały ciężkie towarowe prowadzone "Gagarami", a składy osobowe były przeważnie zestawione z SP45 i wagonów Bipa. [...] Lata 90. Na dyskotekach dominowały przeboje między innymi Blue System oraz wczesnego Eurodance. Nastroje w kraju były zagmatwane. Ludzi ogarniał strach, niepokój, niepewność. [...] Na kolei wówczas pojawiły się "żółte czoła", towarzyszące prawie każdej lokomotywie przemalowywanej w związku z ułatwieniem widoczności.

Z pamiętnika Romka Abramowskiego, 2003

16
Bieżące kolejowe / Nowa organizacja ruchu pasażerów w Koszalinie
« dnia: 15 Czerwca 2023, 22:25:52 »
Mieszkańcy czekali, czekali i się doczekali.

Od jutra na koszalińskim dworcu obsługa pasażerów zostanie przeniesiona do dworca tymczasowego ulokowanego w podziemnym tunelu zaraz przed budynkiem. W najbliższych dniach dojdzie do dwóch zmian organizacji w ruchu podróżnych. Wszystko jest spowodowane pracami budowlanymi, które (począwszy od wyburzenia obecnego dworca) mają zakończyć się na końcu 2024.

Cytuj
W dniach 19-26 czerwca dojście pasażerów na perony będzie odbywać się tymczasową drogą skierowaną za budynek Poczty Polskiej i na wysokości lecznicy chirurgicznej będzie wykonana tymczasowa pochylnia umożliwiająca wejście na perony.

Cytuj
Natomiast od dnia 26 czerwca dojście pasażerów na perony będzie odbywać się specjalnie wykonanym zadaszonym obejściem bezpośrednio do tunelu pod peronami – obejściem za budynkiem dworca.

Źródło: https://gk24.pl/rusza-remont-dworca-pkp-w-koszalinie-pasazerowie-uwaga-na-zmiany/ar/c1-17637267

Jako ciekawostkę dorzucę zdjęcie tablicy informacyjnej:
https://eu07.pl/userfiles/25488/IMG_20230603_133854.jpg


17
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 18 Czerwca 2023, 01:03:55 »
"West End Girls" na tyłach biedronki.

18
Podglądowe dworca PKP w Koszalinie, materiały pochodzą z lat 2022-2023. Udostępniam te zbiory, ponieważ myślę, że komuś się mogą przydać na przyszłość jako wsparcie.

https://eu07.pl/userfiles/25488/dworzec_pkp_podlg.zip

19
Pirat w Bałtyku i goście.

20
Symulator / Odp: Składy realistyczne - zestawienie wpisów
« dnia: 20 Kwietnia 2023, 20:07:42 »
Osobowy 833 z 1995 roku
Trasa: Koszalin - Kołobrzeg
Stan na: rok 1995
Zestawienie wg.: zdjęć ze strony Flickr, przedstawiających ten pociąg (np. https://www.flickr.com/photos/philstephenrichards/33000622012/in/photolist-2gVEFzj-RgVkUV-2nQBec2-Sh9PcA-2nzoess-MTuQHb-MW5tUB-2mk2Zds-2nBVcSm-FzWe87-2gSksVT-2gZXgFL-Jkj42c-287HRe7-27V3ZF1-28RcHGT-2mUoHMu-2goQTow-2ggKoeR-2nBxLwq-2nBuNwZ-2npfJW4-2np5cbw-2noTSow-2nnBHvJ).

Wykorzystałem wagony, jakie pasowały najbardziej, pomijając fakt, że rewizja 142-2 została wykonana w 1996. Nie jestem pewien jedynie co do wagonu oliwkowego, który prawdopodobnie jest w zestawieniu; czy ktoś mógłby powiedzieć mniej więcej do którego roku utrzymywała się ta malatura na bonanzach? :-)

node -1 0 ET22-603 dynamic pkp\et22_v3 201E-603 201E 0 headdriver 0 0 enddynamic
node -1 0 bh_2148477-6 dynamic pkp\120a_v1 bh_2148477-6 120A_KST_140 0 nobody 115 0 enddynamic
node -1 0 bh_2118142-2 dynamic pkp\120a_v1 bh_2118142-2 120A_KZ 0 nobody 115 0 enddynamic
node -1 0 bh_2148477-6 dynamic pkp\120a_v1 bh_2148477-6 120A_KST_140 0 nobody 115 0 enddynamic
node -1 0 bdh_2148603-7 dynamic pkp\120a_v1 bdh_2148603-7 120A_KTU 0 nobody 115 0 enddynamic
node -1 0 bh_2118142-2 dynamic pkp\120a_v1 bh_2118142-2 120A_KZ 0 nobody 0 0 enddynamic

21
"U nas na Ślunsku"...

22
Impulsowo :)

23
"Bryza" i Elf.

24
Na warsztacie / Odp: Krzyżowa2 - zalesianie oraz zabudowanie scenerii
« dnia: 20 Listopada 2020, 15:01:23 »
Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo fajnie. :)

25
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 20 Listopada 2020, 12:46:06 »
Cytuj
u mnie podczas aktualizacji Startera wyskakuje błąd
#umniedziala, włącz Starter.exe a nie StarterNew i zaktualizuj go "z programu". Nie ma co pisać komentarza na pv.

26
W mojej opinii na razie nie ma sensu tworzyć takich zapowiedzi.

27
Na warsztacie / Odp: Krzyżowa2 - zalesianie oraz zabudowanie scenerii
« dnia: 16 Listopada 2020, 18:01:03 »
Wybacz, że czepiam się drobnych szczegółów, których np. zwyczajny mechanik siódemki nie powinien widzieć. Po za tym doceniam za nowe obiekty. Gdybyś na przyszłość potrzebował czegoś z kategorii np. bloki gierkowskie to mogę coś dofocić.

28
Bocznica / Odp: Motorová lokomotiva ČD 754.015
« dnia: 16 Listopada 2020, 12:56:29 »
Dokładnie, testowana jest tekstura.
Poprawiony wpis; został on wzbogacony o dzień miesiąca. Odczytałem go z tekstury.

754_015-6'19.TGA=754_uic,754,754_015-6'19//v2,92542754015 6,ČD,DKV_Olomouc,24.05.2018,DPOV_Přerov,RafaPolska424,kilanziom

29
Symulator / Odp: Podziękowanie za 174A
« dnia: 16 Listopada 2020, 09:30:23 »
To, że wagony 111A-10 (174A) pojawiły się w najnowszej wersji nie wynika z tego, ze ktoś Cię posłuchał. Po za tym nie ma wagonu 147A. To jest 141A-20.

30
Na warsztacie / Odp: Krzyżowa2 - zalesianie oraz zabudowanie scenerii
« dnia: 14 Listopada 2020, 15:40:14 »
Na wstępie: @Rozi - cieszę się z Twojego powrotu, choć, nie jestem "z waszej ery". :D Doceniam wkład i pracę. Ale co ja bym zmienił? Na pewno pozbył się nrd-owców/akademików pamiętających wasyla i zamienił je na inne. Nie podoba mi się trochę ułożenie różnych pomieszczeń po lewej (screen krzyzowa_2). Wiem, że to symek kolejowy, ale ja akurat zwracam uwagę na szczegóły tj. ustawienie i użycie obiektów.

Strony: [1] 2 3 ... 12