Autor Wątek:  Drawinowo od nowa  (Przeczytany 138001 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline KubaOc

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #480 dnia: 13 Kwietnia 2022, 21:32:43 »
Czy Drawinowo od Rana jest kompatybilne z wersją 22.03? ponieważ po uruchomieniu scenerii po około 5minutach wyrzuca mnie ze scenerii ?

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #481 dnia: 14 Kwietnia 2022, 08:18:24 »
Wrzuć log.txt. errors. To co opisujesz, to typowy objaw zbyt małej pamięci w komputerze.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline maciekt269

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 38
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #482 dnia: 15 Kwietnia 2022, 23:29:30 »
Witam, ostatnio zacząłem grzebać przy Drawinowie wrzucam tutaj postępy moich prac. Przeróbki na ten moment dodają nowe domki, trawy itp.w obszarze Grodziska Zachodniego.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #483 dnia: 17 Kwietnia 2022, 01:41:01 »
Subiektywnie uważam, żeby wstrzymać się póki co z takimi modyfikacjami. Kwestia płynnej przejezdności bez dużych błędów jest wg mnie istotniejsza. Wprowadzi to niepotrzebne zamieszanie. Jeśli temat przejezdności i błędów które są eliminowane od roku zostanie zamknięty to wtedy jak najbardziej warto będzie się skupić na Twoich (godnych pochwały) działaniach. Od razu dodam że nie krytykuje a wręcz zachęcam do podejmowania takich porób jak Twoje ale na chwilę obecną istotniejsze jest to co wyżej powiedziałem.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline MP5

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #484 dnia: 17 Kwietnia 2022, 21:36:00 »
Dziś jechałem na EIC "Lech" 1701 i trafiłem na sytuację jak w załączniku. Wygląda jakby ROJ 77862 zderzył się z ROJ 71802, przy czym ten drugi uległ rozerwaniu. Zablokowało to  między innymi TDE 774227 - wygląda jakby AI dała w nagłe bo lok + 16 wagonów zatrzymały się daleko za wjazdowym - oraz oczywiście EIC nie mógł dalej jechać . Załączam spakowany log.
Jedna rzecz - na scenerii mam przeróbki od maciekt269 - nie wiem czy je dodając, czegoś nie pomieszałem w plikach.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #485 dnia: 18 Kwietnia 2022, 00:04:14 »
AI z ROJ71802 manewruje w perony, zmienia kabinę i czeka do godziny odjazdu (tu jest wszystko w porządku). Po podaniu sygnału S6 na sem., zamiast ruszyć w kierunku Grodz Zach. rusza w kierunku przeciwnym (do Włodowic) pomijając S1 na przeciwległym semaforze i kolejnych semaforach (AI ruszając cały czas widzi sygnał S6 na sem. wyjazdowym). AI z ROJ71802, u Ciebie zderzyła się z ROJ77862, ale niezależnie od tego z jakim składem ostatecznie się zderzy, powyższy błąd za każdym razem powoduje wysypanie scenariusza.

Czy pobierałeś "Patch" do paczki całościowej? Jeżeli tak, to w starterze w ustawieniach ogólnych: Wybór EXE: zaznacz Autom., a następnie ponownie uruchom scenariusz i sprawdź, czy opisany wyżej problem AI z ROJ71802 się powtórzy. Jeżeli tak, to pobierz "Patch" i zainstaluj ponownie (zgodnie z instrukcją @Stele z wiad. z dnia 10 Kwietnia 2022, 19:18:59), a w starterze w ustawieniach ogólnych: Wybór EXE: zaznacz Autom.

Offline MP5

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #486 dnia: 18 Kwietnia 2022, 13:31:52 »
Dzięki. Patcha pobrałem jak tylko wyszedł - ale dziś widzę problem się powtórzył. Pobrałem jeszcze raz, przez instalator. W starterze ustawienia exe są na "autom."  -  tym razem z osobowym KM zderzył się TLK 71100. Jedna dobra wiadomość: za każdym razem Rumun z cysternami jechał już normalnie.
Techniczne pytanie - czy może po prostu zainstalować Maszynę + scenerię jeszcze raz? Nie wykluczam że to problem u mnie a nie ze scenerią jako taką.
 

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #487 dnia: 18 Kwietnia 2022, 17:07:24 »
U mnie pomogła ponowna instalacja "patcha" i zmiana ustawień w starterze. Problem z ustawieniem nastawnika kierunku przez AI z ROJ71802 nie występował w paczce całościowej i pojawił się u mnie po instalacji "patcha", także nie ma gwarancji, że ponowna instalacja maszyny rozwiąże problem (chyba, że planujesz instalację czystej paczki całościowej bez wspomnianego "patcha"). Prawdopodobnie sytuacja ta nie dotyczy wyłącznie tego scenariusza  (ja obecnie zajmuję się w zasadzie wyłącznie nowym Drawinowem, także nie sprawdzałem na innych sceneriach i scenariuszach),  a jeżeli tak jest w rzeczywistości, to pozostaje cierpliwie poczekać na kolejny "patch", który rozwiąże ten problem.
     

Offline MP5

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #488 dnia: 18 Kwietnia 2022, 17:24:22 »
Na razie zainstaluję od nowa - aczkolwiek właśnie widzę, że i tak instalator wgrywa patcha. Sprawdzę więc jak wygląda sytuacja z innymi scenariuszami a potem zobaczę jak jest z tą scenerią.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #489 dnia: 18 Kwietnia 2022, 19:43:55 »
Chwila, to w czym jest problem? Lokomotywa dostaje sygnał jazdy do przodu, a jedzie na wstecznym, skanując do tyłu? I występuje to tylko na exeku z patcha, a na starszym o tydzień nie? Co konkretnie trzeba pobrać i na jaki pociąg patrzeć, by to osiągnąć?
Mój kanał youtube

Offline sklox

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #490 dnia: 18 Kwietnia 2022, 19:53:07 »
Chwila, to w czym jest problem? Lokomotywa dostaje sygnał jazdy do przodu, a jedzie na wstecznym, skanując do tyłu?

Dokładnie tak. Też mi się to przydarzyło. Stałem w Włodowicach i kibelek w tygrysich barwach EN57AL-2117 czyli ROJ77862 nie chciał ruszyć. Przejąłem go od AI i ustawiając nawrotnik do przodu nie wykrywa semafora a ustawiając do tyłu wykrywa (czyli skanuje do tyłu).

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #491 dnia: 18 Kwietnia 2022, 22:43:54 »
Błąd u mnie występował przy ROJ71802 (z Grabówka do Grodz. Zach. 4 misja). AI manewruje w perony, zmienia kabinę, i czeka do godziny odjazdu. Wszystko jest w porządku, łącznie z załączonym oświetleniem do jazdy pociągowej, tylko nastawnik kierunku jest ustawiony na jazdę wstecz (AI ruszając cały czas widzi sygnał S6 na sem. wyjazdowym w stronę Grodz. Zach., a rusza w stronę Włodowic).

Edit: u mnie, żeby osiągnąć ten efekt, to wybór exe muszę mieć ustawiony, jak w dołączonym zrzucie ekranu. (co ciekawe kierunek jazdy na ekranie jest pokazany do przodu, a nastawnik kierunku jest ustawiony w tył).

Edit:2 (dodatkowe 2 zrzuty ekranu screen 115 i 116 z widoczną sytuacją - na obrazku 116 w oddali widać semafor wyjazdowy w kierunku Grodz. Zach.).
« Ostatnia zmiana: 18 Kwietnia 2022, 23:00:43 wysłana przez mati222 »

Offline MP5

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #492 dnia: 20 Kwietnia 2022, 19:02:26 »
Po reinstalacji - to samo. Kolizja ROJ 71802 (rozerwany) i ROJ 71804. Elf jechał w kierunku Grabówka. Log w załączniku.
Nie zauważyłem aby występował problem na L053 na przykład. Ale w weekend będę jeździł na L053 i Wrzosach, zobaczymy...

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #493 dnia: 24 Kwietnia 2022, 08:00:37 »
W zał. archiwum - nowe otoczenie Grabówka i okolic zawierające 5 plików scm (z tego dwa pliki nadpisujemy: tory.scm - podmieniłem jedną rogatkę w Grabówku oraz include.scm - "zakomentowałem" nieoświetlone bloki w Grabówku Wsi, które zostały podmienione w pliku grabowek.scm na bloki od @Toprusa).

Wpisy include są następujące: include drawinowo_os/grabowek.scm end
include drawinowo_os/grabowek_drzewa.scm end
include drawinowo_os/grabowek_trawy.scm end
.

Kilka uwag:
1. Plik grabówek. scm został stworzony w oparciu o wpisy node (próba podmiany na wpisy include, kończyła się zniknięciem części obiektów, także dałem sobie z tym spokój). Pozostałe dwa nowe pliki są tworzone w oparciu o wpisy include. 
2. Domy z cegły, które nie są dostosowane do paczki całościowej (screen 101 doł. do wiad. z dn. 03 Kwietnia 2022, 10:08:06) zostały "zakomentowane", żeby nie psuły widoku różowymi dachami.
3. Budynki od @Toprusa (screen 104 doł. do mojej wiad. z dn. 03 Kwietnia 2022) pozostają nieoświetlone,  pomimo zdefiniowania parametru lights (próba przetworzenia wpisów na wpisy include u mnie nie pomogła -  może ktoś znajdzie rozwiązanie tego problemu).
4. Część latarni została tworzona w ten sposób, że wstawiałem model latarni na scenerię i kolejne w równych odległościach (taki sposób tworzenia powoduje wysyp błędów powtórzonych modeli w pliku errors.txt - duplicate 3d model)
5. Nie potrafię tworzyć w edytorze Rainsted chodników, dróg, skrzyżowań dróg, placów, parkingów itp.   - także jest to do poprawy.
6. Terminal kontenerowy w Grabówku jest do poprawy (jest problem z nowymi kontenerami w nodebanku  - screen 105 i 106 doł. do mojej wiad. z dn.  04 Kwietnia 2022, 21:36:56). Jeżeli ta kwestia zostanie poprawiona to podmienię kontenery na nowe. Dodatkowo, jeżeli ktoś stworzy betonowy plac pod kontenery, to mógłbym także dodać brakujące latarnie.         
7. Dwujezdniowa droga w Grabówku została podmieniona na jednojezdniową w pliku drogi.scm, co jest związane z tworzonym ruchem AI samochodów ( u siebie mam już podmienioną drogę w Grabówku, ale kończę tworzenie numeracji dróg, także wrzucę na forum poprawiony plik razem ze zmienonym plikiem auta.scm).
8. Na budowie sieci trakcyjnej nie znam się w ogóle, także nie poprawiałem stojącego w osi toru słupa na wyjeździe z Grabówka - było to zgłaszane już wcześniej w wątku.
9. Pozostałe błędy dot. nowego otoczenia Grabówka, które zostaną zgłoszone na forum postaram się poprawić w miarę posiadanych umiejętności i możliwości. 

Edit: Po pobraniu, wgraniu nowych plików i dodaniu w/w wpisów include w plikach scenery, przed pierwszym uruchomieniem scenariusza należy usunąć z katalogu scenery dwa pliki .sbt: drawinowo_od_rana. sbt i drawinowo_od_rana_lite.sbt (brak usunięcia tych plików może powodować brak roślinności dodanej na scenerii).
« Ostatnia zmiana: 24 Kwietnia 2022, 20:14:57 wysłana przez mati222 »

Offline sklox

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #494 dnia: 24 Kwietnia 2022, 19:05:22 »
Startując w Grabówku np. na ROJ71802 pomocnik nie podaje polecenia zmiany kabiny/kierunku jazdy. Może tu leży problem opisywany parę postów wyżej dot. skanowania i kierunku?

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #495 dnia: 25 Kwietnia 2022, 15:54:37 »
Podczas podmiany wagonów z kontenerami na nowe i ogólnie dostosowywaniu składów do nowej paczki całościowej mam wątpliwości co do z EU7-088 w malowaniu Ecco-Rail (TDE774240).   
Czy EU7-088 w malowaniu Ecco-Rail (TDE774240) powinna może ciągnąć kontenery pkpcargo?

Edit: w zał. do dalszych testów plik scenery dostosowany do nowej paczki całościowej i z podmienionymi wagonami (nowe wagony kontenerowe). Ponadto przywrócona została lokomotywa BR285-127 w barwach Lotosu, która wcześniej sprawiała problemy (sprawdziłem na nowej paczce całościowej:  z podmienionym i lżejszym składem u mnie bez problemu rusza spod sem. wjazdowego do Włod. Zach.). 
Edit2:+ poprawka błędu wykrytego przez @Koguta w zał. poprawiony plik scenery.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwietnia 2022, 21:32:33 wysłana przez mati222 »

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #496 dnia: 25 Kwietnia 2022, 17:51:12 »
Może, a jak że by inaczej.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #497 dnia: 07 Maja 2022, 22:50:07 »
Na exe paczki całościowej, pomimo definicji parametru lights, w budynku tpanlek4 brakuje oświetlenia.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #498 dnia: 08 Maja 2022, 00:45:47 »
Oświetlenie jest ale nie świeci. Pusznąłem poprawkę t3d na svn. Sprawdziłem kilka innych domków z tej serii i wydawały się być dobre.
Mój kanał youtube

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #499 dnia: 08 Maja 2022, 20:43:00 »
Co do braku oświetlenia bloków od @Toprusa to są jeszcze: tblok1 (screen104) wiadomość z dnia: 03 Kwietnia 2022, 22:28:39 oraz tpanelak3 (screen118).

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #500 dnia: 08 Maja 2022, 21:39:36 »
Jeszcze tpanelak3_segm3 był zły. A na obrazku jest tpanelak3_segm5. Zwykły był dobry. Poprawiłem te, ale to dowód, że domki też trzeba w testach oglądać, także ludu do roboty, bo kilka moich wisi. :P
Mój kanał youtube

Offline 479

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #501 dnia: 09 Maja 2022, 19:43:53 »
Po kilku minutach od uruchomienia scenerii - czy to w wersji 'lite' czy 'zwykłej' - wywala mnie do pulpitu. Uruchamiam na najnowszej wersji Maszyny 2203, exe z paczki całościowej, ram-u mam 16gb, grafika gtx3060... W załączeniu pliki z log i errors. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu i usunięciu tej 'usterki'.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #502 dnia: 09 Maja 2022, 20:05:31 »
Pobierz nowsze exe. Choćby z patcha wydanego tydzień po paczce. Doszło tam kilka poprawek na wysypy.
Mój kanał youtube

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #503 dnia: 20 Maja 2022, 22:08:47 »
Za namową @Koguta podmieniłem nastawnie na nowe od @Balaclavy.

Jeżeli ma to znaczenie dla tworzonych nagrań to:

1. W Grabówku od strony Włodowic nastawnia GRB, a od strony Drawinowa GRA;
2. W Drawinowie od strony Grodz. Zach. nastawnia DWA,   a od strony Grabówka DWB.

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #504 dnia: 21 Maja 2022, 09:45:29 »
Stworzyłeś dwie nastawnie dysponujące w obrębie jednej stacji. Aby było prawilnie podziel na dysponującą (oznaczenie GR/DW) i wykonawczą (GR1/DW1).
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2022, 12:28:23 wysłana przez matek123 »

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 936
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #505 dnia: 21 Maja 2022, 10:02:40 »
Stworzyłeś dwie nastawnie dysponujące w obrębie jednej stacji.

Jak najbardziej może istnieć wiele nastawni dysponujących w obrębie jednej stacji. Chociażby KWK Staszic StA, StB, StC.
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2022, 12:28:39 wysłana przez matek123 »
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #506 dnia: 21 Maja 2022, 11:07:15 »
Podmiana tabliczek to nie problem. Bardziej w tej wiadomości chodziło mi o kwestie tworzonych nagrań. Grabówek to duża stacja węzłowa i dwie nastawnie dysponujące są chyba możliwe. W przypadku Drawinowa przypuszczam, iż trzeba będzie zmienić.
 
Ostatecznie zostanie to dostosowane do tworzonych nagrań, nad którymi pracuje @MasterYoda. 

Offline Maszynista_94

  • Wiadomości: 216
  • Z MZK Skierniewice zawsze po drodze...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #507 dnia: 21 Maja 2022, 12:44:40 »
Na nowej PC i nowym exe w dalszym ciągu występuje problem z dającą na wstecznym jednostką EN57AL KM, co całkowicie uniemożliwia poprawne przejechanie scenariuszy.
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2022, 12:55:57 wysłana przez Maszynista_94 »

Offline skrzynka

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #508 dnia: 21 Maja 2022, 13:38:39 »
Po paru minutach symek sie craschuje, pamiec ram to nie problem bo posiadam 16gb, nie wiem co jest tego przyczyną.

Offline Maszynista_94

  • Wiadomości: 216
  • Z MZK Skierniewice zawsze po drodze...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #509 dnia: 21 Maja 2022, 13:53:32 »
@Skrzynka, miałem ten sam problem. Stele dał na to receptę w poście #502.
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2022, 13:54:48 wysłana przez Maszynista_94 »