Autor Wątek:  Całkowo v2.0 - wersja beta do testów  (Przeczytany 385397 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #330 dnia: 08 Lipca 2019, 23:55:20 »
Zawsze możesz assety powgrywać wcześniej. W sumie by wypadało zobaczyć, czy nie ma tam czegoś co mocno nie przechodzi. Domków bez inców, dziwnej kolejności parametrów itp.
Pewnie pisałeś kilka lat temu, ale zapomniałem. Jak z plikami tga? W paczce same ddsy. Część po nazwach patrząc została już wydana (nastawnie).
Folder na ogrodzenia planuję utworzyć, ale Milek lansuje angielskie nazwy. Zmieniamy na fences?
Wszystkie nazwy plików obowiązkowo do zmiany na lowercase.
Co do nowinek, to jak masz z kanałami radia? Wypadałoby im od razu numerki do eventów dać.
Tablice relacyjne dla 16Xa wywal. Mają generator dynamiczny.
Mój kanał youtube

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #331 dnia: 09 Lipca 2019, 14:57:30 »
Jak nauczę się obsługi repo to może spróbuję coś wgrać ;) TGA generalnie mam, aczkolwiek nie gwarantuję, że wszystkich plików - jest to do sprawdzenia. Z tego co pamiętam ostatnie wytyczne co do nazewnictwa folderów wszystkie były po polsku, dlatego takie stosowałem. Odkręcanie tego będzie problematyczne, bo w plikach źródłowych 3ds Maxa wszystko jest z obecnymi nazwami, a zmiana tego w 3ds Maxie wymaga większego zachodu niż tylko "zamień" w notatniku. Nazwy się pozmienia, co do kanałów radia nie wprowadzałem tego, bo udźwiękowienie generalnie dobrze byłoby kiedyś rozbudować. Ale nie wiem, czy to za mojego życia jeszcze ;)

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #332 dnia: 09 Lipca 2019, 17:20:42 »
Jak to z maxa ciągle eksportujesz, to nie tykaj. Myślałem, że już dawno straciłeś zgodność ze źródłami, jak przy Kaliskiej, i teraz tylko kawałki do osobnych plików ewentualnie lecą.
Powgrywaj assety powoli. Jak coś będzie nie tak to ogarniemy już na serwerze.
Mój kanał youtube

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #333 dnia: 11 Lipca 2019, 18:14:17 »
Dzisiaj przejechałem się kawałkiem misji "calkowo_v2_zdawczB_pom" i pozwolę sobie na konstruktywne uwagi:

- na stacji Wiliś jest szereg torów, które mają "dołki", które niestety w realu albo nie występują albo postawił bym tam D1 (raczej wypadałoby, aby je wyprostować),
- najlepsze jest na odcinku Wiliś - Emilianowo (w drodze do Pomianek): na ograniczeniu do 20 km/h (od fantastycznego mostu kratownicowego) są takie dołki, że tutaj również ten tor nie zasługuje nawet na 20... - problem jest w tym, że nie chodzi tu nawet o przepisy, ale zwyczajnie na tych dołach zderzaki lokomotywy i wagonów niemal schodzą z siebie w pionie przy pokonywaniu takich "utrudnień górskich", a w realu naszły by na siebie...

Myślę, że ta "20-tka" mogłaby zostać, choć optowałbym na 30 przy szlakowej 40, ale te dołki powinny zniknąć, bo jest to nierealne. Zły stan podtorza lub nawierzchni torowej dla ograniczeń prędkości nie objawia się w taki sposób jak na opisanym odcinku, ale jeśli już taki jest to jest to stan katastrofalny i do zamknięcia toru. Ograniczenia prędkości mają inne kryteria.

Ot, takie luźne uwagi :)
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 936
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #334 dnia: 11 Lipca 2019, 21:34:40 »
Te dołki to chyba mają udawać zapadnięte styki, a nie zapadnięty tor. Chociaż jak na to pierwsze, to fakt, są chyba za długie i wydaje mi się że także nieco za głębokie.
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender

Offline karpil

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #335 dnia: 12 Lipca 2019, 22:30:19 »
Chciałbym tylko dodać, że dziś próbowałem przejechać misję: całkowo_v2_zdawczyB_wil2
Wszystko w porządku do dojazdu do Całkowa. Przemanewrowałem na drugą stronę składu, klikam Shift+3 i cisza - zwrotnica się nie przestawia, więc nie ma szansy wjechać do tartaku.

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 936
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #336 dnia: 19 Lipca 2019, 22:33:02 »
Testując swoje skrypty odkryłem kilka błędów składniowych. Mam jakąś starszą wersję scenerii, ale warto sprawdzić w plikach z folderu scenery/calkowo_v2/:
  • v2_dekoracje_zdawczy.scm
  • v2_drogi.scm
  • v2_tory.scm
Z folderu scenery/slimson/calkowo_v2/:
  • v2_drogi.scm
  • v2_tory.scm
W każdym pliku należy wyszukać następujące ciągi i zdecydować, co z nimi zrobić.
undefined
0.l2 (uwaga, to małe L, a nie 1)
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender

Offline M79r

  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #337 dnia: 20 Lipca 2019, 20:10:16 »
Też dziś śmigałem ale pospwilB. Gdzieś na odcinku Wiliś - Paszki Wielkie był otwarty przejazd, pod pociąg wpakowały mi się ze cztery auta. 

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #338 dnia: 09 Sierpnia 2019, 17:22:12 »
Brama w Orzechowie otwiera się nie w tej płaszczyźnie - zamiast w poziomie, otwiera się w pionie. Grane na exe @tmj. Kiedyś było ok.

Offline M79r

  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Wysypane Całkowo ( z Janiszewem)
« Odpowiedź #339 dnia: 25 Sierpnia 2019, 16:22:32 »
Maszyna wysypuje się na scenerii Całkowo pospwil A w Janiszewie - Problem polega na tym, ze po wyjeździe z szopy i próbie jechania dalej wywala a wcześniej było ok ( na starej wersji ) Ktoś coś ? ps. LOG nie da sie wysłać nie wiem czemu, więc jego końcówkę podaje.
Sceneria nie wydana, więc nie ma wsparcia. Scalam z wątkiem warsztatowym. Jak wysypuje, to daj crashdump. I załącznik za ciężki o kilkadziesiąt kB. @Stele
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia 2019, 18:15:10 wysłana przez Stele »

Offline Passat91

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #340 dnia: 25 Września 2019, 21:14:41 »
Czy da się zainstalować na 19. 08 ?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #341 dnia: 25 Września 2019, 21:24:25 »
Tak, da, tylko część taboru musisz sam podmienić.
Mój kanał youtube

Offline Domi2005

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #342 dnia: 08 Października 2019, 20:35:45 »
When will this map be updated to fully work with 19.08?
The current version has a few minor issues when it's used on 19.08.
Otherwise, great map. It's a great extension of Calkowo with lots of freight missions!
« Ostatnia zmiana: 08 Października 2019, 20:37:16 wysłana przez Domi2005 »

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1651
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #343 dnia: 08 Października 2019, 20:48:42 »
Update the machine to version 19.08 and download the latest exe from the link: https://eu07.pl/forum/index.php/topic,29423.msg516340.html#msg516340
and machine: https://eu07.pl/pobierz/
It should work, it could be the cause of problems writen here
« Ostatnia zmiana: 08 Października 2019, 21:42:19 wysłana przez Stele »

Offline Miłosz Dorsz

  • Moderator
  • Wiadomości: 1355
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3472
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #344 dnia: 08 Października 2019, 22:07:56 »
Piotrze nie tu jest problem. Koledze pewnie chodzi o braki w taborze, bo przecież na scenerii użyte są wagony usunięte w wersji 19.08.

EN: It's some problems on 19.08 with the lack of rolling stock. In the 19.08 version, old and ugly models of rail carriages were removed, but they are still used on this map. You have two options:
1. Wait for offcial correction from the author of scenery.
2. Try to use option "correct vehicles" (popraw pojazdy). With this option you can replace missing carriages with others. The cars will be white or pink (they won't have a texture). But you can still drive, only eyes can sometimes be hurt by looking at wagons without texture. :P
« Ostatnia zmiana: 08 Października 2019, 22:12:04 wysłana przez Miłosz Dorsz »
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline Domi2005

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #345 dnia: 09 Października 2019, 18:42:12 »
Piotrze nie tu jest problem. Koledze pewnie chodzi o braki w taborze, bo przecież na scenerii użyte są wagony usunięte w wersji 19.08.

EN: It's some problems on 19.08 with the lack of rolling stock. In the 19.08 version, old and ugly models of rail carriages were removed, but they are still used on this map. You have two options:
1. Wait for offcial correction from the author of scenery.
2. Try to use option "correct vehicles" (popraw pojazdy). With this option you can replace missing carriages with others. The cars will be white or pink (they won't have a texture). But you can still drive, only eyes can sometimes be hurt by looking at wagons without texture. :P

My original question was about the first option. I wanted to know when does the author want to officially correct the map.
I know about the "correct vehicles" option, that's what I'm using for now.

Offline Czarodziej

  • Wiadomości: 350
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 93
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #346 dnia: 09 Października 2019, 22:28:56 »
Cytuj
I wanted to know when does the author want to officially correct the map
I’m afraid the answer is: whenever he has time, will and interest.

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #347 dnia: 10 Października 2019, 20:48:51 »
I'm updating the scenery currently, but there is still some work to be done. Unfortunately time is the biggest constraint in the process. However to ease a bit the waiting time I can tell that I've added some more freight missions ;)

Offline Domi2005

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #348 dnia: 11 Października 2019, 18:29:59 »
I'm updating the scenery currently, but there is still some work to be done. Unfortunately time is the biggest constraint in the process. However to ease a bit the waiting time I can tell that I've added some more freight missions ;)

Nice! Although you can consider adding more passenger train missions if you don't mind.
« Ostatnia zmiana: 12 Października 2019, 17:08:45 wysłana przez Domi2005 »

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #349 dnia: 23 Października 2019, 21:49:24 »
Zacząłem powoli rozważać jakieś udźwiękowienie scenerii i teraz pytanie do praktyków: z kim i w jaki sposób maszynista ustala możliwość jazdy przy wyjeżdżaniu z lokomotywowni? Zakładam, że dyżurnemu z PLKi nic do tego, więc z jakimś dyżurnym na szopie? Jakiś manewrowy go wyprowadza?

Offline danielek

  • Wiadomości: 271
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #350 dnia: 23 Października 2019, 22:06:19 »
Przeważnie przy szopie jest punkt kontrolny gdzie zatrudniony jest nastawniczy spółki np PKP Cargo, (podbija kartę pracy) woła się „Kontrolny... z 18 na pociąg taki a taki” i on uzgadnia dalszą jazdę z dyżurnym PLKi.
« Ostatnia zmiana: 23 Października 2019, 22:24:52 wysłana przez danielek »
Miłośnik stonek i siódemek :)

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #351 dnia: 23 Października 2019, 23:19:00 »
Można też się głosić do dyżurnego ala:" Dyżurny Janiszew, zgłoś się (do loka na szopie). Chciałbym wyjechać spod tarczy Tm18 lokiem ST43-100 na pociąg 333045" lub też można "... na tor 54 na pociąg 333045", choć z reguły na jakim torze stoi skład mówi dyżurny.

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #352 dnia: 24 Października 2019, 18:14:16 »
Ok, tylko rozumiem, że ten kontrolny też zezwala przez radio na samo dojechanie do niego?

Offline EP07-385

  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #353 dnia: 24 Października 2019, 18:46:47 »
W szopie KW w Zbąszynku "dyżurnym" jest kierownik manewrów, który ustawia zwrotnice i przez radio oraz ręcznie podaje sygnały manewrowe. Przy wjeździe na jej teren podaje ręczny sygnał "Do mnie", a dalej już przez radio informuje kiedy się zatrzymać i co robić. Przy wyjeździe z terenu szopy maszynista i kierownik ustalają między sobą, kto zgłasza wyjazd pociągu - jeśli maszynista, to przełącza się on na kanał PLK, wywołuje ("ZkA do Elfa na punkcie") i pyta, czy może podjechać do tarczy manewrowej do wjazdu na teren PLK (istotne, bo dyżurny w tym czasie może chcieć wypuścić ze stacji w stronę szopy inną jednostkę). Jeśli taka zgoda jest, to pojazd wjeżdża na teren PLK, dojeżdża do tarczy i tam oczekuje na dalsze sygnały manewrowe.
Z MaSzyną od 2004 roku | to już 17 lat! | Koleje Wielkopolskie

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #354 dnia: 26 Października 2019, 13:36:04 »
W Poznaniu na torach pr mamy tak, że najpierw przez radio pytamy ustawiacza czy droga leży do tarczy która jest sterowana przez PoA, a następnie przełączamy się na kanał na którym działa Poznań i podajemy mówimy: „PoA do jednostki na 212”, odpowiadają, potem „na 77705 przez posterunek w perony, można podjeżdżać do tarczy?” Oni odpowiadają ze można podjeżdżać i tyle. W między czasie jeszcze podajemy analizę, wystarczy np Feniks 1612 i nazwisko maszynisty. Ale bez nazwiska też się obędzie.
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline M79r

  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #355 dnia: 26 Października 2019, 16:25:32 »
Poznań się nie śmieje jak na główny wjeżdżamy z 15 wagonowym składem TLK i ;)

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #356 dnia: 26 Października 2019, 21:06:13 »
Czyli rozumiem, że w ruchu pasażerskim niekoniecznie podaje się długość i masę składu, jak przy towarowych? Zastanawia mnie też jeszcze jedno - gdy pociąg na danej stacji przechodzi na inny skład np. po godzinie, to czy nadal konieczne jest podawanie całej analizy składu?

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #357 dnia: 26 Października 2019, 21:13:13 »
To będę dalej podawał przykład jak jest w Poznaniu. A więc analizę z masą i długością podajemy jak mamy skład wagonowy np Kamienczyk, ale jak przechodzi na inny to oni wiedzą jak są przejścia składów zaplanowane i nie podaje się kolejny raz analizy. A jak są zaplanowane przejścia to nasz dyspozytor na płycie kontaktuje się z dyżurnym ruchu czy tez dyspozytorem telefonicznie. I np. przyjeżdżamy składem z Leszna to nam już dyżurny pod wjazdem mówi co będziemy robić ze składem.
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline Kermit

  • Wiadomości: 579
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 984
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #358 dnia: 26 Października 2019, 21:49:08 »
Zespoly trakcyjne maja zalozone w SKRJ/SEPE masy prozny/ladowny (PWJ/ROJ) na sztywno.
« Ostatnia zmiana: 26 Października 2019, 21:51:23 wysłana przez Kermit »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #359 dnia: 26 Października 2019, 22:10:10 »
Wagony silnikowe również.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.