Autor Wątek:  Wymarzony scenariusz  (Przeczytany 122011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #120 dnia: 06 Czerwca 2012, 21:13:03 »
żeby nie ciągnął się tylko przez pola
Sceneria.
Cytuj
żeby miał jakiś element ruchu ulicznego (jazda równoległa ze samochodem)
To poniekąd kwestia scenariusza, ale... muszą być jeszcze drogi.
Cytuj
żeby były symulowane jakieś wypadki na przejazdach (oczywiście ich jak najmniej)
Jak to sobie wyobrażasz? "Panie mechaniku, był wypadek na przejeździe, poczekacie z 5 godzin." I to najlepiej na pierwszej stacji... Chyba, że masz lepszy pomysł, ja sobie tego nie wyobrażam.
Cytuj
żeby można było jechać na realnej trasie
Sceneria. Do scenerii realistycznych jest edytor Rainsted - życzę powodzenia w tworzeniu (to nie sarkazm).
Cytuj
żeby można było jechać porządnym EIC
Te są nieporządne? Jakie są porządne?
Cytuj
oraz żeby zapowiedzi były dłuższe
Co to znaczy, że zapowiedzi mają być dłuższe? "Poooociiiąąąąąągggg oooossoooooboooowwyyyyy..."?
Cytuj
żeby występowały realne opóźnienia.

Jaki jest wyznacznik realności opóźnienia i czemu obecne nie są realne?


Trzeba odróżniać scenariusz od scenerii.  Scenariusze to nie drzewa, to nie drogi, to nie lasy - to kwestia scenerii. W tym wątku mile widziane są propozycje na temat scenariuszy.
Zapewne autor tego wątku stworzył go po to, żeby scenarzyści mogli się zainspirować jakimiś ciekawymi pomysłami. Niestety, albo poruszacie kwestie scenerii albo scenariusze opisujecie tak niedokładnie ("Porządne EIC"), że nijak nie przyda się to scenarzystom.

Hej, wyluzuj trochę. Dopiero sobie to uświadamiam. Konto mam od wczoraj, ciekawe jaki ty miałeś zakres wiedzy po pierwszym dniu na forum? Od razu tworzyłeś scenerię czy najpierw musiałeś dojść do wszystkiego po kolei?
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #121 dnia: 06 Czerwca 2012, 21:16:45 »
Właśnie z tego powodu że jesteś nowy, dostałeś garść informacji. Wypada podziękować, więc sam wyluzuj.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #122 dnia: 06 Czerwca 2012, 21:19:15 »
Właśnie z tego powodu że jesteś nowy, dostałeś garść informacji. Wypada podziękować, więc sam wyluzuj.
Ty tak postrzegasz przekazywanie informacji nowemu? Polecam kurs pedagogiczny zatem. Nie trzeba na każdym kroku pokazywać nowemu userowi, że „Jam jest twórca! A ty jesteś zwykły user!”.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #123 dnia: 06 Czerwca 2012, 21:32:16 »
Ty tak postrzegasz przekazywanie informacji nowemu? Polecam kurs pedagogiczny zatem. Nie trzeba na każdym kroku pokazywać nowemu userowi, że „Jam jest twórca! A ty jesteś zwykły user!”.
Po pierwsze, tu nikomu się nie dogodzi... zawsze ktoś się czepia. Po drugie, tak postrzegam że przekazanie tych informacji i prośba o doprecyzowanie stwierdzeń jest na miejscu. Po trzecie, dziękuję za poradę, potrzeby dodatkowych kursów kończyć nie ma. Po czwarte, zadziwia mnie nadwrażliwość niektórych i także moja własna, ale w tym przypadku nie znalazłem stwierdzenia „Jam jest twórca! A ty jesteś zwykły user!”. za to zauważyłem tendencje "twórca-adwokat".
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca 2012, 21:33:19 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #124 dnia: 06 Czerwca 2012, 21:35:23 »
Właśnie z tego powodu że jesteś nowy, dostałeś garść informacji. Wypada podziękować, więc sam wyluzuj.
Ty tak postrzegasz przekazywanie informacji nowemu? Polecam kurs pedagogiczny zatem. Nie trzeba na każdym kroku pokazywać nowemu userowi, że „Jam jest twórca! A ty jesteś zwykły user!”.
@Patrykos, naprawdę nie miałem tego na myśli. Nigdy, przenigdy nie miałem zamiaru tak pisać. Nie chciałem przekazać przez to "Tyś jest user, jam jest twórca". Ten wątek został stworzony, aby scenarzyści mogli się zainspirować ciekawymi pomysłami. @mikol natomiast pisze coś, co albo nie dotyczy scenariusza, albo jest niesprecyzowane. @Patrykos, co mam w takim wypadku zrobić? Napisać "O wielki userze, świetnie napisałeś, to nic że nie na temat". Nie. Muszę zareagować. Nie chciałem go "ochrzanić" i powiedzieć "spadaj, nie znasz się", odniosłem się po kolei do każdej jego propozycji, przy niektórych napisałem, że nie dotyczą scenerii, a przy niektórych, że są niesprecyzowane. Później to podsumowałem i napisałem o co tu tak naprawdę chodzi. Nie wiem gdzie tutaj na @mikola "naleciałem". Naprawdę nie wiem w jaki sposób mam łagodniej przekazywać tę wiedzę. Co prawda lekko się zdenerwowałem gdy po raz kolejny zobaczyłem taki post, ale nie użyłem w odpowiedzi ostrych zwrotów.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwca 2012, 14:23:34 wysłana przez kamils »
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #125 dnia: 06 Czerwca 2012, 22:42:37 »
Cytuj
żeby miał jakiś element ruchu ulicznego (jazda równoległa ze samochodem)
To poniekąd kwestia scenariusza, ale... muszą być jeszcze drogi.
To jest całkiem fajna opcja która by na pewno wprowadziła dużo realizmu do symka.
Drogi blisko torów są np. w L61, oraz L144.
Jakieś pojedyncze samochody kojarzę że tam były, ale chyba dało by się wprowadzić jakiś gęstszy ruch uliczny?
Ci ze słabszymi komputerami mogli by sobie zakomentować odpowiednie linijki.
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca 2012, 22:50:03 wysłana przez AIR »
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #126 dnia: 06 Czerwca 2012, 22:53:20 »
Ruch uliczny to fajna opcja jasne zgodzę się. Tylko problem w tym, że AI sobie jeszcze z autkami zbytnio nie radzi.

  Dodano: 06 Czerwca 2012, 22:54:11
Dlatego gęstszy ruch na razie odpada.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #127 dnia: 06 Czerwca 2012, 22:57:41 »
AI sobie jeszcze z autkami zbytnio nie radzi.
Jakieś przykłady?
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #128 dnia: 06 Czerwca 2012, 23:00:42 »
Tak, nie raz jeszcze zdarza się im przejeżdżać przez przejazdy z szlabanami. Jeżdżą dużo lepiej, ale czasem tak z nimi bywa.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #129 dnia: 06 Czerwca 2012, 23:16:26 »
AI sobie jeszcze z autkami zbytnio nie radzi.
Jakieś przykłady?
Potrafią się wyprzedzać?

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #130 dnia: 06 Czerwca 2012, 23:18:49 »
AI sobie jeszcze z autkami zbytnio nie radzi.
Jakieś przykłady?
Potrafią się wyprzedzać?
A w jakim celu? Symulator jest kolejowy, nie samochodowy. To chyba nie jest priorytet.

Post z przymrużeniem oka.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #131 dnia: 06 Czerwca 2012, 23:24:22 »
W celu wprowadzenia gęstego ruchu.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #132 dnia: 07 Czerwca 2012, 12:18:05 »
Tak, nie raz jeszcze zdarza się im przejeżdżać przez przejazdy z szlabanami.
A sprawdziłeś, czy te przejazdy są dobrze zrobione? Mają dwa oddzielne sygnalizatory (komórki pamięci) i ich odczyt jest przypisany do drogi?

Potrafią się wyprzedzać?
Tak, tylko nie wiem jak się zapala kierunkowskazy w samochodach i nie mam tej scenerii ze znakami przy drogach.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #133 dnia: 07 Czerwca 2012, 13:25:31 »
A sprawdziłeś, czy te przejazdy są dobrze zrobione? Mają dwa oddzielne sygnalizatory (komórki pamięci) i ich odczyt jest przypisany do drogi?
Nie, nie sprawdzałem tego.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Sebek

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #134 dnia: 07 Czerwca 2012, 14:44:17 »
Witam wszystkich. Chciałbym opisać jak ja widzę dobry scenariusz do Lini053. Scenariusz rozpoczynałby się na bocznicy w Sandomierzu, gdzie do wykorzystania mielibyśmy cztery wagony w malowaniu TLK, a na czele tego składu stałaby lokomotywa EP07-388. Włączając SHIFT+ .... po nasz skład przyjechałaby SM42, podłączając się z tyłu i wprowadzając nasz skład w perony. Po odjechaniu SM42 i odczekaniu 2 minut ruszylibyśmy w stronę Dębicy, zatrzymując się w Rudawie, na stacji Turów i Psim Polu. Na stacji Turów mielibyśmy 6 minutowy postój, w tym czasie po włączeniu SHIFT+.... do naszego składu SM42 dołączyłaby 3 wagony z pociągu relacji dajmy na to Sandomierz Rzeszów i Dębica. Po odczekaniu i podłączeniu wagonów kontynuujemy jazdę do Dębicy. Misja zawierałaby dużo zdarzeń losowych takich jak zatrzymanie na szlaku, czy jazda po niewłaściwym torze i sporo rozmów przez radio.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwca 2012, 14:50:23 wysłana przez Sebek »

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #135 dnia: 07 Czerwca 2012, 15:17:38 »
@Sebek - przyznam tak, że misja bardzo ciekawa, jestem pod wrażeniem. Tylko jedno mi nie pasuje, a mianowicie to:
po nasz skład przyjechałaby SM42, podłączając się z tyłu i wprowadzając nasz skład w perony.
Trochę czasu jednak minie zanim ta stonka przyjedzie, zanim nas wyciągnie w te perony. Mamy do dyspozycji, jak napisałeś, lokomotywę EP07 którą spokojnie moglibyśmy sobie sami wyciągnąć skład na peron o wiele szybciej.
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #136 dnia: 07 Czerwca 2012, 18:09:29 »
@Sebek - przyznam tak, że misja bardzo ciekawa, jestem pod wrażeniem. Tylko jedno mi nie pasuje, a mianowicie to:
po nasz skład przyjechałaby SM42, podłączając się z tyłu i wprowadzając nasz skład w perony.
Trochę czasu jednak minie zanim ta stonka przyjedzie, zanim nas wyciągnie w te perony. Mamy do dyspozycji, jak napisałeś, lokomotywę EP07 którą spokojnie moglibyśmy sobie sami wyciągnąć skład na peron o wiele szybciej.

Generalnie sami się możemy "podstawić" w peron, a po drodze, możemy się połączyć ze składem. Np. Na KG nie zawsze SM42 dopina drugi skład już do pierwszego, ale normalnie się siódemką z wagonami wyjeżdża na głowicę i cofa na tor obok z resztą, którą zabieramy.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Strzelec12

  • Wiadomości: 36
  • Niech kN będą z wami.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #137 dnia: 07 Czerwca 2012, 18:57:14 »
Cześć,

Otóż mój wymarzony scenariusz wygląda tak: wyjeżdżam wcześnie rano na służbę z moją EP-07. Za wzgórzami zaczyna świecić słońce. Wjeżdam z wiaty na perony stacji Opole. Po S2, jadę do Wrocławia jako pośpieszny i zatrzymuję się na większych stacjach z 3 minutowym postojem. Po naciśnięciu Shift+...  wykonuję manewry, aby podczepić się do 5 wagonowego składu osobowego. Następnie wracam do Opola zatrzymując się na wszystkich stacjach. Kończę służbę odstawiając wagony i lokomotywę na bocznicy.
Nieprzeciętny fan kolejarstwa, strzelectwa, astronomii, elektroniki, sportu.

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #138 dnia: 07 Czerwca 2012, 19:21:05 »
Trzeba odróżniać scenariusz od scenerii.  Scenariusze to nie drzewa, to nie drogi, to nie lasy - to kwestia scenerii. W tym wątku mile widziane są propozycje na temat scenariuszy.
Zapewne autor tego wątku stworzył go po to, żeby scenarzyści mogli się zainspirować jakimiś ciekawymi pomysłami. Niestety, albo poruszacie kwestie scenerii albo scenariusze opisujecie tak niedokładnie ("Porządne EIC"), że nijak nie przyda się to scenarzystom.

Moze lepiej zmienic nazwe tematu na "Wymarzona misja"?
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #139 dnia: 07 Czerwca 2012, 19:31:10 »
Moze lepiej zmienic nazwe tematu na "Wymarzona misja"?
Moim zdaniem to nic nie da. Naprawdę.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #140 dnia: 07 Czerwca 2012, 22:06:39 »
Nie, to po prostu ja jestem taki zły i niedobry.
A wciąż nie dostałem odpowiedzi od @mikol na moje pytania. Zachęcam go do tego, bo w moim poście prosiłem go o sprecyzowanie niektórych pomysłów.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #141 dnia: 07 Czerwca 2012, 22:40:34 »
Wszystkim szpecom od misji(nie tylko benkowi) pragnę przedstawić ogólne założenia moich pomysłów na nowe scenariusze. Szczegóły są mniej istotne - autorzy z pewnością dodadzą coś od siebie, wiadomo że co dwie, trzy, osiem głów to nie jedna...

Założenia te dotyczą oczywiście istniejących scenerii:

1. Wykorzystując scenerię z linii 053 brutto lub cargo, proponuję pociąg inter-regio(ED-72 lub EN-57) z Turowa do Wilisia i z powrotem do Turowa.

2. Misja towarowa na Całkowie(ta orlenowska jest doskonała ale trochę przydługa) wiadomo w grę wchodzą gagary, SU-45 i 46, tamary... Zaczynało by się w Wilisiu skład mieszany lub węglowy(inny niż orlenowski) Z powrotem brało by się puste np. węglarki.

3. Do Częstochowy Stradom są trzy kible, a do Lublińca nie ma ani jednego. O moim pomyśle na kibel ze Stradomia do Lublińca wykorzystując też stację w Herbach Nowych pisałem kilka postów wyżej, ale pozwolę sobie jeszcze raz o tym wspomnieć:)

4. Pociąg zbiorowy z Lublińca na Fosowskie, zbierał by wagony od stacji do stacji(z Lublińca, Pawonkowa, Pludrów) a z powrotem do Lublińca zabrałby zdefektowanego TLK. Mogła by się do tego nadawać stonka SM42-1204.(Zaintrygował mnie autor scenariusza ze stonką na linii 546, tamta misja była bardzo podobna)
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwca 2012, 22:41:56 wysłana przez Eisenmann »
.

Offline inoworclawpkp

  • Wiadomości: 125
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #142 dnia: 11 Czerwca 2012, 17:02:43 »
Ja bym proponował Pociąg osobowy z Częstochowy do Lublińca przez Herby Nowe i na powrót do Częstochowy, gdyż nie ma jeszcze takiej misji tylko wszystkie związane  z pociągami osobowymi  są w stronę Częstochowy.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #143 dnia: 11 Czerwca 2012, 17:07:21 »
Musimy czekać na l61_v2, bo na v1 nie ma co już pracować.

Offline knurus1

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #144 dnia: 13 Czerwca 2012, 19:44:39 »
A propos tej scenerii to chciałbym jakąś służbę ze spalinówką np. SU45 prowadząca jakieś małe brutto. Dodam jeszcze, iż w Maszynie brakuje mi krótkich służb dosłownie po pół godziny, jest takich zdecydowanie za mało, a osobiście nie mam możliwości przebycia od początku do końca całej służby trwająacej nawet 2 godziny albo i więcej, a tych akurat nie brakuje:D

Słownik ortograficzny w przeglądarce by to wyłapał...
Kamils
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwca 2012, 21:18:54 wysłana przez kamils »

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #145 dnia: 13 Czerwca 2012, 21:18:02 »
Wymarzony scenariusz... w obecnie dostępnym wachlarzu scenariuszy ewidentnie brakuje tych manewrowych. Manewrowo 3 zostało stworzone pod starą SI. Brakuje scenariusza wykorzystującego nowe możliwości komputerowych mechaników.
Rozrządy, wyciąganie składów pasażerskich w perony itp.

Jak szaleć to szaleć :)
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #146 dnia: 13 Czerwca 2012, 21:25:45 »
Cytuj
...wyciąganie składów pasażerskich w perony itp.
Sceneria w przygotowaniu.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Munkustrap

  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #147 dnia: 13 Czerwca 2012, 22:46:30 »
Widzę, że tu sporo miłośników krótkich scenariuszy. Jeżeli chodzi o to co by mi się marzyło to chyba by to był scenariusz na podstawie misji brutto-posp na L053, aczkolwiek opierający się wyłącznie na składach pasażerskich. Albo jakaś Edyta, albo kibel z przedłużeniem do tej "stacji widmo" przed Rafinerią, albo jakaś TLK'a do Sandomierza (z postojami na większych stacjach) i dalej z częścią wagonów właśnie do owej stacji przed rafinerią (klimat jest trochę jak pod wschodnią granicą w tych rejonach scenerii) i oczywiście powrót do Dębicy z innym składem. :)  W ogóle z takich drobiazgów, moim zdaniem, najciekawsze są scenariusze, które są urozmaicone jakimiś roszadami przy wjazdach na stacje (chodzi mi o to, że nasz skład niekoniecznie zawsze wjeżdża na peron przy torze głównym, ale w jakieś dalsze, bo na przykład główny jest zajęty- że tak to łopatologicznie, niefachowo wyłożę - niby mała rzecz, a cieszy i nie wprowadza dużej monotonii w jeździe). A już scenariusz marzenie przez duże M - widzę oczami wyobraźni jako taki, w którym prowadząc pociąg łapiemy jakieś opóźnienie i mamy gdzieś przez autora (w rozkładzie jazdy, czy na szlaku) ukryte miejsce gdzie jesteśmy w stanie to opóźnienie zmniejszyć...Żeby trzeba było pokombinować trochę, tylko nie wiem czy to jest w ogóle możliwe - na jakiej ewentualnie scenerii itd...takie tam gdybanie mi się włączyło :)
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwca 2012, 22:50:41 wysłana przez Munkustrap »

Offline knurus1

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #148 dnia: 14 Czerwca 2012, 12:26:30 »
Z tym nadrabianiem opóźnienia to bardzo dobry pomysł :D. Byłą by duża motywacja i "dreszczyk emocji". Ale powracając do manewrów to jeszcze myślałem nad krótkim scenariuszem. Mam tu na myśli właśnie wypychanie składu na peron, albo łączenie składu brutto, taka służba dosłownie 20 minut. Myślę, iż taki scenariusz mógłby się odbyć np. na scenerii L053. Nie mam tam żadnej służby na manewrach, na stacji końcowej. Nie pamiętam jak nazywało się to miasto, ale wiem, że miała tam swój koniec służba towarowa.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2012, 14:49:10 wysłana przez knurus1 »

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #149 dnia: 14 Czerwca 2012, 16:28:53 »
Cytuj
...wyciąganie składów pasażerskich w perony itp.
Sceneria w przygotowaniu.

Na l053 służba na 20 minut to by była trasa Dębica --> Dębica Towarowa. @knurus1 rozwiń swoją myśl, jakby wyglądała ta misja z każdym detalem.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2012, 16:32:54 wysłana przez Woku »
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal