Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Wojtek M

Strony: 1 2 [3] 4 5 6
61
Bieżące Symulatorowe / Wykoleiłem się z prędkości 180 KM/H ;)
« dnia: 14 Stycznia 2005, 07:57:06 »
Cytat: "eumaniak"
Cytat: "Eryś"
A najlepszy jest pogoń za pociągiem ten króry już ruszył. Trzy razy dogoniłem i uderzyłem z prędkości 100 km/h.

Pozdroofka dla maszynistów
O kurcze ale extra... Też tak pojadę.

62
Poszukuję, chcę zrobić / Propozycja odnośnie radia
« dnia: 12 Stycznia 2005, 21:12:19 »
Cytat: "Szymon"
Witam

Ogromnie chciałbym przeprosić ,Naprwade wszystkich przepraszam Przepraszam jeszcze raz .Szymek spokojnie ;) Nikt Cię tu nie będzie bił.

63
Poszukuję, chcę zrobić / Propozycja odnośnie radia
« dnia: 11 Stycznia 2005, 23:56:52 »
Cytat: "Wojtek M"
[
Szymon podeślij mi te Twoje dialogi, kuknę co nagrałeś. djmorda@tenbit.pl tu je prześlij.Szymon nadal nic nie widzę u siebie na poczcie. Podeślij mi te pliki, chętnie posłucham. Mam nasłuch na skale 1:1, przez 24 godzinki i już wiem co i jak mówić.  Niektóre teksty są ciekawe :)

64
Poszukuję, chcę zrobić / Propozycja odnośnie radia
« dnia: 09 Stycznia 2005, 14:36:54 »
Cytat: "Szymon"
No właśnie w tym problem ze nie mam radiostacji ani tez za bardzo dostępu do lokomotyw.Witam

Teraz dopiero przeglądnołem ten wątek. Jak ktoś będzie chciał takie dźwięki jak nagrałem Wingerowi to dajcie znać. Tylko jeden warunek. DOKŁADNIE (!!) rozpiszcie dialogi. Mam możliwość pożyczenia radia od mojego klubowego kolegi Andrzeka Bożka i można z ich pomocą prowadzić dialog. Któś tu pisał o echu, to bez sensu. Specjalnie radio i kamerę chowałem do szafy, żeby echa nie było.
Druga sprawa to dialogi maszynistów z poc. towarowych na trasie Wingera. Winger dasz je też czy może nagrać Ci coś nowego? Tam był fajny motyw z miłośnikami kolei ;)
Trzecia sprawa, stałem się szczęśliwym posiadaczem radia i od tygodnia słucham co i jak mówią. Nie jest problemem rozpisanie dialogu, trzeba go jeszcze "zmodyfikować" tak, żeby był dialogiem kolejowym :)
Szymon podeślij mi te Twoje dialogi, kuknę co nagrałeś. djmorda@tenbit.pl tu je prześlij.

65
Bocznica / Re: Panowie spokojniej, proszę.
« dnia: 04 Stycznia 2005, 19:31:38 »
Cytat: "|andy|"
Ja równierz nie znam się na programowaniu. Potrafię zrobić podstawowe rzeczy. Piszesz, że interesujesz się biologią, w moim przypadku nauki przyrodnicze (do których przecież należy biologia) to moja branża.
Andy, to jak oceniasz moją wiedzę informatyczną??? ROTFL

66
Bocznica / Re: Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« dnia: 04 Stycznia 2005, 19:23:34 »
Cytat: "Sierakowiczanin"
Chcę sie podzielić z innymi moimi uwagami ,a tu od razu problem...
Poza tym dział "Inne" jest według mnie do tematów właśnie luźno lub wcale nie związanych z Maszyną.Jeśi coś mi się podoba i to pochwalę od razu staję się lizusem....Witam

Nie  chce mi się dalej czytać odpowiedzi, już się na ten tamat wypowiadałem. BARDZO DOBRZE, że głupkowate posty rodem z pl.misc.kolej są kasowane. Ten dział jest stworzony dla tematów NIE MIESZCZĄCYCH SIĘ W RAMACH POZOSTAŁYCH DZIAŁÓW. I głupkowate posty o foceniu będą kasowane.

67
Poszukuję, chcę zrobić / Radio MP3
« dnia: 30 Grudnia 2004, 20:30:09 »
Cytat: "|andy|"
Cytat: "slimson"
wav????
Wlasnie mp3 to jest najlepiej skompresowane sciezki dzwiekowe.
Radio nieglupi pomysl, bo moze cos w koncu zagluszyloby glupia przetwornice :P


To dlaczego wszystkie dzwieki sa jako .wav (serio pytam, nie śmiać się)?Witam

Bo wave jest darmowy. Jeżeli się mylę to poprawcie. Co do radia to już ponagrywałem wszystko co mi Winger kazał i będzie w apdejcie. Głos dyżurnej ruchu to moja koleżanka z pracy ;) Ja też się tam odzywam.

68
Bocznica / Maszyna - działanie
« dnia: 30 Grudnia 2004, 18:34:02 »
Cytat: "sq1mhv"
Bo MaSzyna nie ma ENGINE!
Post powinien zostać wywieziony na bocznice :>


Twój też, maszyna ma engine

69
Publikacje / Poprawiony dźwięk silnika EU07
« dnia: 27 Grudnia 2004, 18:18:12 »
Cytat: "sq1mhv"
Ja tego nie nagrywałem, wygrzebałem gdzieś ze starszych wersji naszego symulatora :P

Pozdrawiam.


Witam

heh to dlatego przypominało mi mój dźwięk. To jest nagrane na ET21 przy prędkości około 55kmh na trzecim układzie. Ten dźwięk mi nie wyszedł, słychać w tle cały czas cholerną kratkę zabezpieczającą w korytarzu.

70
Publikacje / Poprawiony dźwięk silnika EU07
« dnia: 26 Grudnia 2004, 15:46:26 »
Cytat: "sq1mhv"
Powiem tylko tak, że w teraźniejszych nieoficjalnych patchach dźwięk przypominał mi rakietę odrzutową :) Teraz czuję się jak na prawdziwym loku... Przydałoby się też poprawić dźwięk przetwornicy, bo jest podczas jazdy za głośny.

Pozdrawiam.
\

Witam

Tak to prawda. Dlatego proponowałem dać go do et22 tak jak został pierwotnie zaprojektowany, a ten poprzedni do pośpiechów. Co do przetwornicy, to jest ok. Głośność zależy od wyciszenia ściany i drzwi, więc odczucie jest całkowicie subiektywne.
Postaraj się powycinać te hałasy i zrobić jeden dźwięk tak około 4 sekundowy. Będzie extra pasował to dużych prędkośći, bo teraz tak do 60kmh przypomina raczej UFO. Pięknie wyje powyżej 90 kmh

Na jakiej maszynie go nagrywałeś i przy jakiej prędkości?

71
Publikacje / Re: Poprawiony dźwięk silnika EU07
« dnia: 25 Grudnia 2004, 22:30:13 »
Cytat: "sq1mhv"
Witam,
Poprawiony dźwięk silnika EU07 do ściągnięcia: www.eu07.kolej.szczecin.pl/maszyna/eu07-motor.zip

Wypakować należy w głównym folderze MaSzyny.
Pozdrawiam.


Witam

Do złudzenia przypomina mój pierwszy nagrany na ET21, tylko podobnie jak ja, masz zbyt dużo innych dźwięków w tle. Ładnie wyje tak powyżej 90 kmh, ale niestety dyskwalifikują go przeszkadzajki.

72
Bieżące kolejowe / Re: Odgłosy radiotelefonu w Maszynie
« dnia: 12 Grudnia 2004, 19:43:48 »
Cytat: "Tomek_SMKS2"
Witam,

Nagrania dźwiękowe takie jak: odjazd, rozkazy szczególne, hamowanie nagłe chciałbym zastosować w trasce Maszyny. Jak to można zrobić?

PozdrawiamCześć

Już to zrobiłem, będą w nowym apdejcie.

73
Inne niekolejowe / www.nicolass.eu07.pl
« dnia: 22 Listopada 2004, 21:28:35 »
Cytat: "Bart"

 i jedyne co chce to to żeby były do ściągnięcia z MLP strony zanim trafią do wspólnej paczki... czy to tak dużo? Zobaczcie że pojawiło sie ostatnio sporo taboru... ale nic w download niema... to już wam nie przeszkodziło...przecież ja chcę dokładnie tego samego...


Witam

Jeżeli jest tak jak piszesz to wszystko w porządku. Zdenerwowaliśmy się trochę wczoraj, bo każdy z nas myślał to co wyraziliśmy powyżej. Zobaczymy co będzie dalej, oby było tak jak teraz wyjaśniłeś.

74
Inne niekolejowe / www.nicolass.eu07.pl
« dnia: 21 Listopada 2004, 12:28:57 »
Cytat: "Bart"
Co do słów Wojtka: TAK TO SĄ TROCHĘ ZAMOCNE SŁOWA!!! wkońcu jeśli się coś kocha to czemu miałbym robić stronę o czymś innym?? bo strona MaSzyny już jest? to nie może być drugiej?? Włóżmy wszystkie jajka do jednego koszyka... jak upadnie to wszystkie szlak trafi..!!

...


Cześć

Ostatnio w Krakowie powstał jakiś drugi klub miłośników i się zarejestrowali. Połapali przypadkowe osoby z pl.misc.kolej, ktoś nawet zabrał swoją sympatię żeby osiągnąc minimum 15 osób do rejestracji.
Od początku było to poronionym pomysłem, bo argumantacja, że klub istniejący od 1975 nic nigdy nie zorganizował była wydumana i głupia.
Efekt jest taki, że kilka osób się ze sobą posprzeczało i zrobił się wielki burdel a będzie jeszcze większy.
Co do osobnych stron, następne dźwięki będą na mojej... żartuję oczywiście.
Nie rozumiem dlaczego nie można zrobić w dziale trasy postu TRASA BARTA, tak jak to ma miejsce z poradnikiem dla lam (przepraszam za porównanie). Drugie forum spowoduje dublowanie się pytań. A co umieszczania dodatków na swojej stronie. Wszyscy dzielimy się swoją pracą w dziale download na eu07.pl, po co tworzyc inna pobieralnie? Co się stanie, jak każdy uniesie się ambicją zrobi zwoją stronę i umieści na nie swoje dodatki.
Cieszę się, że dużo robisz Bart ale przemyśl czy w dobrym kierunku.

75
Inne niekolejowe / www.nicolass.eu07.pl
« dnia: 20 Listopada 2004, 22:26:52 »
Cytat: "Winger"

Cytuj
Chcielibyśmy nawiązać współpracę z ludźmi którzy pragną włożyć swój wkład w rozwój Symulatora w dowolnej dziedzinie (budowa modeli, przeróbki, pisanie tras, eventów, poradników. Naszym marzeniem jest stworzyć porządną alternatywną stronę o Symulatorze MaSzyna. :)


...mam troche mieszane uczucia.

Chcialbym zeby inni rowniez sie wypowiedzieli w temacie - oczywiscie obiektywnie.


Cześć

Pomysł poroniony, jedna strona już jest i działa bardzo dobrze. Zalatuje mi to niespełnionymi ambicjami sfrustrowanego nastolatka. Może zbyt mocne słowa, ale taka jest prawda. Raz tam wszedłem i tyle starczy.

76
Bieżące kolejowe / Re: Forum i znajomości
« dnia: 09 Listopada 2004, 23:27:23 »
Cytat: "Mutopompka"
Witam! Piszę tego posta w nietypowej sprawie. Otóz: Czy w związku z pojawieniem się Symulatora poznaliście kogoś, kto ma także "fioła" na punkcie symka i utrzymujecie z tą osobą stały kontakt? .


Witam

Motopompka ty mnie lepiej nie denerwuj! ;) Pisałem do Ciebie kilka razy na priv, że będę w moim ukochanym Głogowie (cudowne wakacje tak w młodości) a Ty ani razu nie odpisałeś. A w Głogowie masz jeszcze jednego maniaka. Występuje czasami na pl.misc.kolej
Byłem u Rafała Herona w skelpie rowerowym obok zielonego rynku. W skłądnicy harcerskiej na Ul. Buczka i w wieeelu miejscach do których czuję sentyment i miałem łzy w oczach widząc ten burdel jaki tam teraz jest... Moja babcia mieszkała w tej kamienicy za placem cukrowni. Ul. Na uroczysku. No ale więcje to na priv... pod warunkiem, że odpiszesz.

77
Bocznica / Re: Poszukuje...
« dnia: 06 Listopada 2004, 09:04:53 »
Cytat: "Duras"
Poszukuje kogos kto moglby nagrac dzwieki tramwaju: Przetwornicy, drzwi,
roznego rodzaju dzwonkow itp...

Prosze o kontakt na priv lub mailem


Cześć

Co do dźwięków to już Ci odpisałem na priv, na formu tramwaju.

78
WWW / Re: Proste
« dnia: 04 Listopada 2004, 09:27:38 »
Cytat: "Duras"
Cytat: "Mutopompka"
Nie wydaje mi się, aby wszyscy DEVS-owie ją robili..... :( Ale może? Kto wie?


Po prostu dwoch programuje a 16 robi textury :)Są też tacy co piszą trasy, robią modele, dźwięki nagrywają. Więc cierpliwości.

79
Poszukuję, chcę zrobić / Re: platforma czteroosiowa
« dnia: 09 Października 2004, 11:08:53 »
chciałbym zrobić sobie model

Cześć

Też zajmuję się modelarstwem. Napisz na www.forum.martel.pl to najlepsza droga do uzyskania info na temat ewentualnych rysunków technicznych. (Jak zamierzasz zrobić model matkę i formę? odpisz na priv)

80
Bieżące Symulatorowe / kiedy będą realistyczniejsze dźwięki?
« dnia: 09 Września 2004, 18:10:08 »
>No to wysyłam jeszcze raz

Cześć

Podeślij mi te dźwięki. Prawie wszystkie mam jeszcze zachowane na kasecie, więc nie ma problemu.

81
Tabor / Wszystkie hamulce...
« dnia: 14 Sierpnia 2004, 08:52:09 »
>A jak jest z przejsciem jazda-popelnianie

Cześć

Zapomniałem, też jest malutki przeskok. Tuż pod rękojeścią kranu jest jeszcze taki pierścień z wydrążeniem w które wchodzi kołek ze sprężynką. To wydrążenie jest pod pozycją jazda i każde wyjście w inne pozycję powoduje opur związany z wduszeniem sprężyny kołka. Nie pamiętam ale pod hamowaniem nagłym też jest chyba wydrążenie. CTL popraw jeżeli się pomyliłem.

82
Tabor / Wszystkie hamulce...
« dnia: 12 Sierpnia 2004, 07:50:33 »
>Ale te pozycje to tak wogule to chyba nieistnieja w realu.  Z tego co mi >inni mowili to wajcha idze gladko, bez przeskokow.

Tak to prawda, ale jest malutki przeskok z pozycji " jazda" na hamowanie i odwrotnie. Czasami jest on wyraznie wyczuwalny, a czasami prawie wcale. No i odcięcie, bo tam musisz podnieść też taką małą blokadę do góry i przekrecić kran hamulca.

Pozdrawiam

83
Publikacje / Re: Karty pracy
« dnia: 08 Sierpnia 2004, 11:48:55 »
>Paczka zawiera Karty pracy "T" oraz "P", w formacie doc, mozna sobie >ja wydrukowac i wypelnic przed rozpoczeciem i po skaczeniu jazdy >lokomotywa w symulatorze.

Cześć

DOSKONAŁY POMYSŁ! Tego mi właśnie brakowało, teraz to mam klimacik odpowiedni :)

84
Forum / Szukajka jest doskonała
« dnia: 30 Lipca 2004, 23:40:47 »
Cześć

Nie wiem kto ją wymyślił, ale prawie zawsze znajduję to czego szukam. Czasami trzeba się dużo naczytać, ale jest super. To mówiłem ja Jarząbek ;)

85
Tabor kolejowy / hamulce
« dnia: 17 Lipca 2004, 12:24:08 »
>Przepisy, przepisami ale...
Mógłbym się założyć że w Krakowie maszyniści często podczas manewrów jeżdrzą bez załaczania przetwornicy

Cześć

Tak to prawda, albo na długim postoju jedną się wyłącza i pracuje tylko ta od str. drugiej kabiny

>i wentylatorów oporów.

da się wyłączyć, ale w upalne lato i przy ciężkim pociągu nie radzę. No chyba, że masz ochotę na kiełbaskę grilowaną na oporach ;)

>Wiem że wentylatory oporów można wyłączyć ale czy jest możliwa >jazda bez przetwornicy czy poprostu one tak cicho działają że ich nie >słychać? Mówie o lokach elektrycznych oczywiście.

Przetwornice głośno pracują i dobrze je słychać, a jeżeli chodzi o wycie wentylatorów oporów to w kabinie słychać je słabo. A ja UWIELBIAM jak tak sobie grają wentylatory przy 500A :)

86
Tabor kolejowy / hamulce
« dnia: 17 Lipca 2004, 00:00:03 »
>"Po sformowaniu pociągu zawsze wykonuje się szczegółową próbę >hamulca.

Bzdura. Jakby każdy rewident robił szczegółową to stałbyś po 3 godziny, robi się szybciutko uproszczoną. Potem głoszenie, papiery i w drogę.
A jezeli chodzi o popełnienie to 1 sek na 12 osi. Teraz w symulatorze jest to dobrze zrobione, ja bym tylko trochę rozszczelnił te składy, żeby spręzarki włączały się tak co 4 minutki. Acha i w tym najnowszym paczu zbyt szybko lokomotywy odhamowywują.

87
Tabor kolejowy / Re: hamulce
« dnia: 16 Lipca 2004, 21:34:02 »
> Jakby mogl mi to ktos wytlumaczyc z tym odluznianiem... Dzieki

Cześć

Odluźniaczem luzujesz samą lokomotywę w celu np. dociśnięcia się do składu po hamowaniu, żeby dało się sprzęg rozkręcić. Czasami się też luzuje samą lokomotywę podczas hamowania na mokrych szynach, żeby nie podkuć maszyny jak smyka złapie.

W dziale DOWNLOAD masz mój dźwięk odluźniacza. Nagrany w ET22, moim zdaniem jest super. Życzę przyjemnego odluźniania ;)

88
Tabor kolejowy / Re: Prędkość dojazdu...
« dnia: 13 Lipca 2004, 23:20:36 »
>Jaka jest przepisowa prędkość dojazdu loka do skladu? 5km/h


3km/h i należy się 5 metrów przed składem zatrzymać, przygotować sprzęg,PG i ponownie ruszyć. I oba patyki w górę. (Oczywiście pojazdem dwukabinowym z kabiny czołowej)

89
Tabor kolejowy / Ilość patyków
« dnia: 27 Czerwca 2004, 14:42:21 »
>Jak poleci na wagony, to potem rozwali dach wagonu, spadnie na tory a >potem jedzie drugi pociąg i WYGLEBAŁ się

Cześć

Kolego na własne oczy widziałem jak ET22 przejechała po 3 (!) trelinkach! Takich betonowych sześciokantnych! W kabinie był taki huk jakby dobiło na dużej dziurze do pudła. Zatrzymaliśmy się około 15 metrów za przeszkodą... Ktoś się bawił :/
Nie sądzę żeby pantograf leżący na sąsiednim torze był jaką kolwiek przeszkodą, znajomy maszynista opowiadał mi wtedy jak przejechał ławkę i też nic się nie stało.
A w przypadku urwania pantografu to zatrzymujesz się i czekasz na przyjazd sieciowego po uprzednim zgłoszeniu. No i standardowa procedura, czyli dmuchanie w alkomat.

90
Publikacje / Dźwięk zasilacza radia :)
« dnia: 14 Czerwca 2004, 22:44:19 »
>probowac, probowac :)

>teraz dziala hehe[/quote]


Cześć

Hexy zanim się za to zaczniesz robić to dam parę wskazówek. Dźwięk zasilacza radia PRZYCISZ, tak żeby go przetwornica zagłuszała prawie całkowicie. Natomiast dialogi trzeba podgłośnić o około 20 % tylko żeby nie zrobić przesterowania.  Acha i chyba nie musze pisać, że to ma być zmiksowane. Tzn. zasilacz caly czas ma świergotać a dialogo w odstepach co parę minut coś.
Ja teraz pracuję po 16 godzin na dobę i nawet czytanie i pisanie na forum sprawia mi duży problem. CHolera przed wakacjami wszyscy chcą mieć w gębie hollywood.

Strony: 1 2 [3] 4 5 6