Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Wojtek M

Strony: [1]
1
Bieżące kolejowe / Drezyny własnej konstrukcji, ktoś z Krakowa?
« dnia: 27 Października 2017, 23:00:18 »
Hej
Jak widzicie (czytacie), nadal żyję chcoć od wielu lat niestety nie biorę czynnego udziału w rozbudowie projektu, ale czasami tu zaglądam.
Koledzy, jestem na etapie budowy drezyny z silnikiem spalinowym, przeznaczonej dla 3-4 osób. Szukam kogoś z Krakowa, kto ma drezynę
i chciałby podzielić się swoimi doświadczeniami. Dodam, że koła i osie do zmiennego rozstawu już mam, zawieszenie kompletuję, zębatki i łańcuchy
też kupiłem. Sen z powiek spędza mi właściwie tylko system hamulców. Przewiduję dwie tarcze, jedną na osi kół a drugą na wałku pośrednim
łączącym skrzynię z osią. Dodam iż dwie osie (przednia i tylna) będą połączone łąńcuchem przekazującym napęd. Drezyna będzie miała jak u mnie
w aucie quattro ;) i hamując pewnie trudniej będzie pójść smykiem.
Podsumowującc głównie zależy mi na pomocy przy hamulcach, najlepiej kogoś z krk. (Jak coś to Michała z zespołu "śrubki" znam i bardzo mi pomaga)

Pozdrawiam Was
Wasz dawny dźwiękowiec Wjtek

Ps. Z ciekawości kuknąłem na swój profil, niedługo bo za parę dni stuknie mi 14 lat jak tu jestem, a wcześniej jeszcze na poprzednim forum. A jeszcze wcześniej na IRC :) Z Maćkiem Czapkiewiczem

2
Bocznica / Batowice, pełno maszyn
« dnia: 20 Października 2013, 18:42:13 »
cześć, jeszcze żyję :)

Jestem całkowicie oderwany i nie wiem na jakim etapie wszystko jest. Jeżeli ktoś chętny do fotek na tekstury, to w podkrakowskich Batowicach macie całą plejadę sprzętu remontowego.
Teraz więcej modelarstwem się zajmuję i prawdziwą koleją, ale raz na pół roku odpalam symulator.

POZDRAWIAM WAS, wasz nieśmiertelny Wojtek

Reg. zakazy 10, obowiązki 16.
Musiałeś założyć nowy temat, by napisać o takim "przełomowym" wydarzeniu? Twój post został zgłoszony do moderacji, podpada pod spam.
Benek

3
Bieżące kolejowe / Wystawa makiet kolejowych
« dnia: 08 Grudnia 2008, 23:38:24 »
Witam

W imieniu swoim i kolegów z klubu kkmk, zapraszam forumowiczów na wystawę makiet. Szczegóły na www.kkmk.org.pl
Zabawa wspaniała, jest 9 stacji połaczonych w sieć. Pociągi sterowane w DCC, rozkład jazdy, manerwy itp itd :)

4
Bieżące Symulatorowe / wzniesienia i spadki
« dnia: 29 Stycznia 2005, 11:13:30 »
Witam

O tworzenu tras nie mam zielonego pojęcia, ale mam małą sugestię. O ile stacje zwykle są "płaskie", to na szlaku już jest zupełnie inaczej. Dość trudno jest utrzymać pociąg z jednakową prędkością. Praktycznie cały czas trzeba kontrolować predkość, bo spadki i wzniesienia są tak duże że albo staniemy albo przekroczymy prędkość. Doceniam atrakcyjność tras i trud jaki w nie włożyliście, ale przy pisaniu trzeba brać pod uwagę nierówności terenu. Winger to fajnie zrobił, bez znajomości szlaku można stanąc bruttem. Nie wiem czy to trudne czy łatwe zrobienie takich górek, ale proszę weźcie to pod uwagę. Wzniesienia czasami są tak duże, że trzeba odejmować z nastawnika pozycje bo można wybić nadmiary i w konsekwencji nawet poszarpać skład.

5
Forum / Szukajka jest doskonała
« dnia: 30 Lipca 2004, 23:40:47 »
Cześć

Nie wiem kto ją wymyślił, ale prawie zawsze znajduję to czego szukam. Czasami trzeba się dużo naczytać, ale jest super. To mówiłem ja Jarząbek ;)

6
Tabor kolejowy / Wkradł się mały błąd, ale już naprawione
« dnia: 31 Maja 2004, 00:03:16 »
Witam wykolejeńcy

W downloadzie są moje dźwięki i w tym zestawie z pantografami jest również "luzowanie hamulca pomocniczego". Problem polegał na tym, że plik miał złą nazwę i ten dźwięk nie był obsługiwany przez symulatro. Teraz jest już dobrze, plik ma nazwę pneumaticrelay i tak należy go NADPISAĆ na pierwotny.
Przepraszam i obiecuję poprawę :)

7
Tabor kolejowy / nowe dźwięki
« dnia: 14 Marca 2004, 17:11:02 »
Witam

 W dziale download są nowe dźwięki. Proponuję urzuwać dwóch plików na przemian motor-eu07. Ten wcześniejszy do 06,07,08 i 41, a ten który dodałem wczoraj do et22 i 21. Trzeba po prostu ręcznie sobie podmieniać przed jazdą, w obecnej wersji program ma jeden plik motor-eu07 na wszystkie elektrowozy. Jest też opuszczanie patyków i luzowanie hamulca pomocniczego, ale na razie w tej wersji nie działa.
 Polecam również z plików kolegi miksera zassać stukot kół i obijanie o bufory. Są dobrze zrobione i już nic nie trzeba przy nich grzebać.
Jutro postaram się dać nowy dźwięk toczenia się i stukotu kół ET22.

8
Tabor kolejowy / "nowe" trzaskanie drzwiami
« dnia: 01 Grudnia 2003, 07:31:48 »
Witam

Mam też trzaskanie drzwiami, z ładnym skrzypieniem. Nie wiem jak je wsadzić do symulatora, ale wyszły super. Moża da się jakoś po wcisnieciu del i home je uruchamiać.
Prosze sie zgłaszać na priv z dopiskeim drzwi

9
Tabor kolejowy / Nowe silniki trakcyjne
« dnia: 01 Grudnia 2003, 07:28:30 »
Witam

Są już zrobione, ładnie wyją przy 100kmh. Wszystkich chętnych zaprazsam do pobieralni, czyli priv.

10
Tabor kolejowy / Za duży prąd :(
« dnia: 25 Listopada 2003, 18:05:23 »
Witam

Kiedyś już o tym pisałem. W siódemkach i 41 jest zbyt duży prąd podczas jazdy. W rzeczywistości jest tak, ze przy 80kmh można juz wszystkie boki wbić, a tu wywala jeszcze przy 100kmh nadmiarowy. Mam nadzieję, że zostanie to w krótce poprawione. No chyba, ze to dużo roboty i będzie z nowym engine.
Kiedyś jak była tylko trasa testowo, jeszcze bez trawy to siódemka to miała dobrze skonfigurowane. A potem ktoś to skopał ( Sorki :)

11
Tabor kolejowy / Nowe styczniki
« dnia: 05 Listopada 2003, 23:00:57 »
Witam

W kolejnej odsłonie mam przyjemność zaprezentować dźwięki styczników. Na razie w symulatorze jest tylko jeden dźwięk który robi za wszystkie, ale już wysłąłem i będzie jak w prawdziwym loku w nowej aktualizacji. A ci co jechali to wiedzą jak ładnie potrafią dzwonić styczniki szczególnie jak się siedzi na miejscu pomocnika w siódemce.
Każdy kto chce teraz wersję działającą w tym symku proszony jest o zgłoszenie się do pobieralni czyli na priv.

[%sig%]

12
Publikacje / Dźwięk zasilacza radia :)
« dnia: 14 Października 2003, 08:09:17 »
Witam
Z cyklu nowe dźwięki mam przyjemność zaprezentować zasilacz do radia. Niestety w symku nie działa, ale podczas jazdy można go uruchomić "w tle" np,. winampem.
Życzę przyjemnego słuchania tzw. świerszczy. Chętnych zapraszam do pobieralni, czyli na priv.

[%sig%]

13
Tabor kolejowy / Nowa przetwornica
« dnia: 15 Sierpnia 2003, 15:08:09 »
Witam
Wszyscy chętni zapraszam na priv, przetwornica wyszła super. Mam nadzieję, że wentylatory oporów też się Wam podobają ( to te z najnowszej wersji).

Teraz zabieram się za sygnały dżwiękowe wysokie i za styczniki.

Pozdrawiam i życzę przytjemnego słuchania
Wojtek z Krakowa
ps. Plik wystarczy zapisać na juz istniejący w katalogu sounds

[%sig%]

14
Tabor kolejowy / Nowe wentylatory
« dnia: 19 Lipca 2003, 14:15:35 »
Cześc
Wysłałem nowy wentylatory do Koltoma ale jeszcze sie nie pojawiły.
Jak ktos chce to wyslę na oriv, wystarczy nadpisac na stary plik. Są w 100% zgodne z rzeczywistoscia, tak jak sprezarka w ET22 :-)

Pozdrawiam
Wojtek z Krakowa

[%sig%]

Strony: [1]