Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mk1991

Strony: [1] 2 3 ... 9
1
Za chwilę postaram się wrzucić taki spis.

Ostrów_Wielkopolski
Czekanów
Ociąż
Nowe_Skalmierzyce
Kalisz_Szczypiorno
Kalisz
Kalisz_Winiary
Opatówek
Radliczyce
Skalmierz
Blaszki
Sędzice
Sieradz
Sieradz_Warta                   
Męcka_Wola                       
Zduńska_Wola
Borszewice
Łask
Kolumna
Dobroń
Chechło
Pabianice
Lublinek
Łudź_Kaliska

Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem.

2
Tak, pamiętam katą wersję. Takie stukanie rozlegało się na misji, gdzie prowadziło się kibla, wtedy chyba jeszcze nie było całości do ostrowa z tego co pamiętam, ale mogę się mylić.

3
W takim razie przydało by się nagrać zapowiedzi stacyjne i te dla systemu informacji pasażerskiej. Z tymi zapowiedziami audio jest tak, że albo musiała by nagrać ta sama osoba co wszystkie inne, albo musiał bym skorzystać z licencjonowanego na mnie głosu syntetycznego.

4
Jeśli dobrze pamiętam, to ta funkcja jedynie podbijała w górę runningnoise. Mi chodzi o mix nagranych efektów wad torowiska z biblioteką efektów dzięki której można by zmieniać posiadane dźwięki w miarę zapotrzebowania. Dla przykładu na przejeździe kolejowym znika cała atmoswera torowiska, zostaje jedynie bieg samych kół, tak jak w tramwaju. Posłuchajcie tego samego tramwaju w mieście i poza nim na torowiskach z normalną podsypką i tak dalej.

5
Wczoraj jechałem tą linią kiedy wracałem Dartem z Warszawy do Wrocławia i słuchając torowiska od stacji Łask aż po Ostrów WLKP wy słyszałem bardzo specyficzne runningnoise, takie bardzo zabrudzone nie dość że dodatkowym szumem, to takim dzwonieniem jak by wietrznych dzwonków albo sypiących się pieniędzy. Dodatkowo stukot kół jest tam inny. Bardziej ostry, twardy, nawet przy niskich prędkościach. Sama trasa jest bardzo wyczuwalna, wstrząsy są tak duże jak na polnej drodze w niektórych miejscach, a przy niektórych łączeniach szyn Dart aż przysiadał. W związku z tym, przydała by się opcja dedykowania osobnego runningnoise dedykowane dla konkretnego typu torowiska, albo prościej scenerii. Stukot kół może być filtrowany w specyficzny sposób, można by zrobić presety, które exe stosowało by przy użyciu odpowiednich wpisów w pliku odnoszącym się do torowiska. Dźwięk runningnoise i outernoise wagonów można by miksować z dedykowanym szumem dla takiego torowiska czy scenerii. To taka moja propozycja, ale ta sceneria jest dla mnie bardzo klimatyczna właśnie ze względu na takie odczucia i dźwięki.

6
Inne niekolejowe / Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« dnia: 15 Stycznia 2023, 07:01:28 »
Ja nie mogłem sprawdzić tego produktu osobiście, słyszałem tylko filmik na youtube, ale wydaje mi się, że mają skopany system zarządzania dźwiękami. Słyszałem elfa i mam wrażenie, że jako sprężarkę główną wzięli dźwięk tej pompy do napełniania systemu pantografów.  Nie słyszałem runningnoise ani urządzeń kabinowych. Czy ktoś mógł by tym przejechać bez gadania youtubowego i z wyjściem na zewnątrz o ile taka możliwość jest? Ciekawe z jakich dźwięków zrobili pendolino, bo unas takich nie było.

7
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 10 Listopada 2022, 22:38:51 »
Myślę, że potrzebne były by jakieś hash tagi, dot pojazdów, takie jakie można by wsadzić w textures, albo inny wspólny plik dla konkretnego typu pojazdu jak EU07 czy wspomniana wcześniej SM42 z podziałem na 6D i 6dg i tak dalej.

8
Tabor kolejowy / Odp: Wagony Osobowe - Temat Zbiorczy
« dnia: 05 Września 2022, 11:38:25 »
Ja znalazłem tylko to pierwsze. Noc hyba że by to zależało od czasu produkcji, może ta partia dla Warszawy by miała usb, no nie wiem. Ja nie znalazłem.

9
Tabor kolejowy / Odp: Wagony Osobowe - Temat Zbiorczy
« dnia: 05 Września 2022, 10:06:18 »
Dziwna sprawa jest z wagonami 174A. Dostałem info, że posiadają dostęp do gniazdek usb 5v, ale osobiście nie jestem w stanie ich znaleźć.

10
Ja obecnie nagrywam Zoomem H2N, Olympusem LS14 i LSP2 z ewentualnie dołączonymi mikrofonami binauralnymi, albo iphone 11 z dołączonymi mikrofonami binauralnymi pod lightning. Czasem urzywam też mojego samsunga Galaxy S8 na domyślnym nagrywaniu.

11
Tabor / Odp: Błąd w En57 skm trójmiasto
« dnia: 28 Sierpnia 2022, 09:52:02 »
Czy ten temat nie powinien znajdować się w dziale "pomoc doraźna"?

12
Pomoc doraźna / Odp: Brak dźwięku po zmianie użytkownika
« dnia: 08 Sierpnia 2022, 12:53:32 »
Nie mogę tej opcji sprawdzić, bo nie mam takiej funkcji w oknie. Spróbuję wyjść skrótem ctrl+alt+delete i zobaczymy.
Po przelogowaniu przy pomocy skrótu ctrl+alt+delete potwierdzam, że taki problem jest, sprawdziłem czy dźwięk nie zmienił ścieżki w mikserze dźwięku, sprawdziłem również, czy aby dźwięk się nie wyciszył i nie stwierdziłem czegoś takiego. Zachwilę dostarczę log z takiej symulacji. Errors się nie wygenerował.


13
Pomoc doraźna / Odp: Brak dźwięku po zmianie użytkownika
« dnia: 08 Sierpnia 2022, 10:26:14 »
Tego nie mogę sprawdzić, bo nie mam takiej obcji. Wspomniałem o uśpieniu, bo po wybudzeniu też pojawia się okno logowania gdzie na przykład trzeba wpisać hasło. O obcji zabespiecz nie słyszałem. Mogło jeszcze chodzić o hibernację, ale tego dawno nie miałem w komputerze aktywnego.

14
Pomoc doraźna / Odp: Brak dźwięku po zmianie użytkownika
« dnia: 08 Sierpnia 2022, 01:59:36 »
Coś takiego może się zdażyć, jeśli dysponujesz interface audio i symulator go zgubi, coś takiego na przykład działo się też kiedy wypięły mi się słuchawki z gniazda. ważna jest tu informacja z jakiej wersji windowsa kożystasz, bo win 11 potrafi mieć dziwactwa w kwestji zawłaszczania dźwięku przez aplikacje i to trzeba odznaczyć w panelu sterowania. Czy sprawdzałeś w mikserze dźwięku z jakiego urządzenia audio korzysta aplikacja? Czy symulacja była wtedy zapałzowana, czy w ruchu? To też jest ważne jeśli chciało by się ten błąd wywołać, aby przekonać się o co chodzi. Co to znaczy "manipulacje" jeśli chodzi o dźwięk w panelu sterowania. Nic mi to nie mówi. Za mało informacji podałeś, żeby można było coś powiedzieć.

Właśnie spróbowałem zrobić to co ty, wylogować się z uruchomioną maszyną na systemie win. w moim przypadku wersja 11 i efekt jest taki, że wszystkie procesy zniknęły. Maszyna jak i inne procesy została ubita przez system. Jeśli jest tak na innych wersjach systemu, to podejżewam, że prędzej uśpiłeś komputer, wtedy procesy zostają na miejscu. Przelogowanie się, to znaczy, sign out i sign in powoduje wyłączenie wszelkich procesów i uruchomienie aplikacji jakie uruchamiają się przy starcie systemu, jeśli ma się takowe oznaczone. Sprawdziłem też zasoby komputera po przelogowaniu i system nie ukrył nigdzie maszyny, on ją wyłączył, ilość wolnej pamięci ram i zurzycie procesora to potwierdzają.
Będzie jednak lepiej, jeśli potwierdzi to ktoś, kto ma win 10 albo niżej zależnie od tego jaki system posiadasz.

15
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa (rozmowy RT).
« dnia: 03 Sierpnia 2022, 13:21:22 »
Nagrania zrealizowane i wysłane.

16
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa (rozmowy RT).
« dnia: 03 Sierpnia 2022, 12:59:01 »
Oczywiście. Mogę też dostarczyć nagrania gwizdków, mogę je nagrać na nowo, bo mam sporo nowych. Ok stenogram mam.

17
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa (rozmowy RT).
« dnia: 03 Sierpnia 2022, 12:48:16 »
Czy znalazło by się coś dla mnie?

18
Tabor kolejowy / Odp: Wagony Osobowe - Temat Zbiorczy
« dnia: 27 Czerwca 2022, 21:14:48 »
Co te wagony oferują pasażerowi? Czy mają na przykład dostęp do internetu bezprzewodowego lub gniazdka USB 5V? Czy mają tak jak 111A-30 monitoring wizyjny? Na www.bocznica.eu te opisy właściwości wnętrza wagonów jak na razie są dość skąpe. A i ciekawe czy posiadają podpisy miejsc w alfabecia punktowym dla osób z dysfunkcją wzroku.

19
Tabor kolejowy / Odp: Wagony Osobowe - Temat Zbiorczy
« dnia: 24 Czerwca 2022, 10:58:21 »
Skoro mają dopuszczenie do 200km/h, to muszą mieć 25ANA. Ponoć mają jeździć na trasie Kraków - Berlin, może bym na nie trafił. Problem w tym, że skoro mają one te przejścia Hubnera to nie będzie łatwo go nagrać,a nikt nie pozwoli mi otworzyć okna w bezprzedziałowym. Coś takiego przeszło by w jakiejś jego wersji przedziałowej.

20
Tabor kolejowy / Odp: Wagony Osobowe - Temat Zbiorczy
« dnia: 24 Czerwca 2022, 10:46:25 »
Jakie udogodnienia oferują one pasażerom? Zakładam że mają wózki 25AN albo 25ANA?

21
Tabor kolejowy / Odp: Wagony Osobowe - Temat Zbiorczy
« dnia: 24 Czerwca 2022, 00:57:40 »
Co do modernizacji i innych nowości, co to za wagony 175a-10, 176A-10? Czym one się charakteryzują?

22
Na warsztacie / Odp: Drawinowo do końca
« dnia: 03 Czerwca 2022, 06:25:29 »
Proponuję oznaczyć dla expresu i ic numerki tak jak kiedyś to robiono. Wars sawsze był piątką, jedynki przed piątką do 1 i dwójki po piątce.

23
Inne niekolejowe / Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« dnia: 21 Czerwca 2021, 20:25:26 »
Tak od mojej strony, to znaczy strony dźwiękowej. Koncertu rp1 tam się nie zrobi, bo jest to na poziomie td2. Na mnie dźwiękowo to co słyszałem nie zrobiło wrażenia totalnie. Maszyna obecnie przeżywa dźwiękową rewolucję. Od strony dźwiękowej z tego co słyszę SR jest gorszy. Podkreślam na podstawie tego co własnymi uszami słyszałem. TD2 się kłania. Nic lepiej.

24
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa (rozmowy RT).
« dnia: 22 Kwietnia 2021, 11:22:33 »
Zaraz poślę ci na privie, bo nie chce mi się tego pakować specjalnie w archiwum tu na serwer, nagrałem ci fragment na olympusie przez liniowe.

25
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa (rozmowy RT).
« dnia: 22 Kwietnia 2021, 10:50:21 »
Mam pomysł. Jestem w kontakcie z dystrybutorami głosów akapela i spróbuję ich zapytać jaka jest syytuacja jeśli ja swoją licencję mam a tworzę dla nas dodatki, jako do darmowego projektu. Czy dało by się coś ugrać. Wtedy głos był by to Ania, to jedyny polski głos od nich.

26
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa (rozmowy RT).
« dnia: 22 Kwietnia 2021, 10:20:20 »
Czegoś tu nie rozumiem. To co ty chcesz kleić skoro można po ludzku nagrać zapowiedzi dla poszczególnych składów. Z czego ty chcesz kleić w takim razie? Jeśli ludzie mają nagrywać to za jedno czy nagrają kawałek czy całość zapowiedzi, a pamiętaj o czymś takim jak intonacja, w poznaniu się to udało, ale tu nie koniecznie, no i aura otoczenie nagrywanego oczywiście jeśli mówimy o człowieku, o cięciu człowieka, a co jak ci wyskoczy w tle coś co przy takim cięciu połamie ci nagranie? Nie jestem za takim cudowaniem. Miało by to sens gdyby można było zbudować modułowe zapowiedzi, tak jak modułowe są  zapowiedzi pokładowe, które mamy zrobione.

27
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa (rozmowy RT).
« dnia: 22 Kwietnia 2021, 04:18:33 »
Najpierw potrzebny był by system, który na podstawie dostępnych mu rozkładów jazdy i sampli budował by zapowiedzi. A co do zapowiedzi nie zgodzę się. Wszystko od akustyki zależy i od rozmieszczenia głośników. Przejedź się do Wrocławia czy Krakowa to poczujesz co to fatalna zapowiedź mechaniczna. źle dobrali głosy, ale to inna sprawa. No chociaż w Poznaniu sobie z tym poradzili. No ale to tam inne nagłośninie jest.

28
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa (rozmowy RT).
« dnia: 21 Kwietnia 2021, 12:43:34 »
Ja muszę sprawdzić jakie licencje mają akapela i vocalizer bo te dwa mam wykupione po całości w wszystkich językach w wersji premium. Jeśli uprzecie się na syntezator to jeszcze Paulina Windowsowa zostaje.

29
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa (rozmowy RT).
« dnia: 21 Kwietnia 2021, 12:35:58 »
Ja korzystam z takich syntezatorów na codzień i powinno się mieć jednak wykupionego. symulator Darmowy nie darmowy, ale syntezator powinien być wykupiony. Muszę sprawdzić, która ewa jest urzywana na stacjach, ale jeśli ta od vocalizera to ja mam licencję na wszystkie głosy od vocalizera.

30
Tabor kolejowy / Odp: Baza dźwięków taboru
« dnia: 21 Kwietnia 2021, 10:41:32 »
Czy mógł byś nagrać to jeszcze raz, ale z wyszczegulnionymi prędkościami? Można samplować dźwięk haslera ze względu na prędkość z jaką się poruszamy, dźwięki so inne. Czy dało by się coś takiego zrobić?

Strony: [1] 2 3 ... 9