Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mk1991

Strony: [1] 2 3
1
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Nowe syreny
« dnia: 23 Stycznia 2024, 09:08:11 »
W dziale dotyczącym materiałów dla taboru jest wątek, w którym zamieszcza się materiały na dźwięki do maszyny.

https://eu07.pl/forum/index.php/topic,31160.0.html

2
Na warsztacie / Odp: Sceneria Tomaszewo
« dnia: 15 Stycznia 2024, 22:51:54 »
Kiedy będziesz gotowy, nagram zapowiedzi dla SIP. Jak by co, mogę też nagrać siebie dla zapowiedzi albo ewentualnego ruchu radiowego, czy też jakiegoś kierpocia.

3
Na warsztacie / Odp: Wrzosy ET22 Wolica Towarowa - Sandomierz Towarowy.
« dnia: 06 Stycznia 2024, 19:53:41 »
Fajnie by było mieć pasażerskie do prowadzenia z Wolicy do Sandomierza i z powrotem. Jak by co mogę nagrać komunikaty megafonowe dla stacji, obojętne do jakiej.

4
W pliku o rozszerzeniu .mmd należy wpisać w sekcji sounds odpowiednią komendę jaką znajdziesz w pojeździe który ją posiada, wystarczy skopiować i wkleić. Jeśli pojazdy różnych przewoźników mają współdzielony plik mmd, to każdy z nich, będzie wyposażony w taką zapowiedź.

5
Witam wszystkich.
Mam przyjemność poinformować, że we wtorek 28 listopada o godzinie 10 brałem udział w audycji live traktującej o naszym symulatorze. Chciałem pokazać jak osoba niewidoma może cieszyć się symulatorem, na ile jest to możliwe.
Poniżej link do audycji w wersji zarchiwizowanej.

https://tyflopodcast.net/maszyna/

Audycja trwa 3 godziny.

6
Pomoc w tworzeniu / Odp: Zapowiedzi SIPu
« dnia: 31 Października 2023, 13:16:58 »
Co do TTS online, to trzeba zwrócić uwagę na to, czy licencja zezwala na wykorzystanie.

7
Pomoc w tworzeniu / Odp: Zapowiedzi SIPu
« dnia: 31 Października 2023, 11:57:03 »
Jeśli SIP ma dotyczyć stacji, których jeszcze nie ma, trzeba pamiętać o tym, żeby nazwa pliku zgadzała się z zapisaną nazwą stacji w rozkładzie jazdy.

8
Na warsztacie / Odp: Wrzosy ET22 Wolica Towarowa - Sandomierz Towarowy.
« dnia: 22 Października 2023, 18:28:19 »
Skoro trasa jest aktywna na całej długości, to można by przedłużyć IC Matejko aż do Sandomierza. Ja w takim razie jestem gotów nagrać to co będzie potrzebne.

9
Na warsztacie / Odp: Wrzosy ET22 Wolica Towarowa - Sandomierz Towarowy.
« dnia: 20 Października 2023, 20:51:32 »
Tak i ja się zgłaszam na głos męski. Na wersji nocnej L053 zapowiadałem w Turowie i jak by co mogę zrobić to ponownie.


1 głos

10
Bieżące Symulatorowe / Odp: Potencjalne zmiany w zarządzaniu projektem
« dnia: 12 Września 2023, 14:07:28 »
Co do pobierania dodatków przez starter, to przecież jest taka możliwość w programie od @ra, tylko kto w efekcie z tego korzysta? Z tego co pamiętam była tam możliwość wybierania dodatków do pobrania na zasadzie paczek, ale to nie wiem czy ktoś to aktualizował, nigdy z tego nie korzystałem.

11
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 10 Września 2023, 22:44:59 »
Ja jestem za tym, by Kaliska trafiła do paczki. Od dawna nie mieliśmy nic większego w nowościach o ile kiszoną scenerię dziesiątkami lat można nazwać nowością, bo chyba już każdy o niej słyszał. W każdym razie, jedno czego brakuje, to większy ruch na radiu i zapowiedzi stacyjnych jak dla mnie.

12
Na warsztacie / Odp: Krzyżowa 3 - scenariusz
« dnia: 03 Września 2023, 18:56:51 »
Żeby pobrać z google trzeba wykonać więcej ruchów nie bardzo intuicyjnych, gdyby wstawiono na serwer maszyny pobieranie uruchomiło by się z miejsca. Ktoś kiedyś pytał o train spotting. Pomyślałem, że właśnie na takim scenariuszu by było to możliwe. Dla tego tu napisałem.

13
Na warsztacie / Odp: Krzyżowa 3 - scenariusz
« dnia: 03 Września 2023, 14:49:30 »
Dla czego autor nie skorzystał z uploadu maszyny? Ten link googleowski do niczego jest. Zanim zacznie się testować, dodatki powinny być zamieszczane po przez serwer symulatora.

14
Jak wsłuchasz się w film, który pszesłałeś, dowiesz się, że w ostrowie jest gong, posłuchaj uważnie. Tam jest coś w stylu starego gongu krakowskiego, albo podobny do tego który jest w gliwicach.

15
Podsyłam zapowiedzi SIP dla stacji jakie udało mi się wyciągnąć z rozkładów jazdy. Jeśli przyplątał się jakiś posterunek odgałęźny, to można usunąć plik.

https://eu07.pl/userfiles/20786/SIP%20L16_project.7z

PS.
Jeśli jakiś twórca scenerii chciał bym abym zrobił takie zapowiedzi dla scenerii, to wystarczy podesłać mi rozkłady jazdy, to będę mógł coś zdziałać.

16
Na warsztacie / Odp: [HIT] Bieszczady/Galicja WIP - do pobrania
« dnia: 01 Czerwca 2023, 10:36:23 »
Witam. Z jakiegoś powodu nie mogę edytować repo dla tej scenerii. Z tego powodu podaję tutaj link do nagrań dla zapowiedzi SIP dla 11 stacji jakie udało mi się wyłuskać z istniejących rozkładów jazdy. Jeśli ktoś posiada ich więcej, to poproszę o spis włącznie z planowanymi nazwami plików. Wtedy wykonam komplet.

https://eu07.pl/userfiles/20786/SIP_Galicja.7z

17
Mam przygotowane zapowiedzi dla całej scenerii pod SIP wykonane darmowym syntezatorem mowy, którego licencja pozwala na wykorzystanie w symku.
Jeśli ten głos by nie pasował, to mogę zawsze dać inny z takich które można urzyć.

https://eu07.pl/userfiles/20786/SIP%20Kaliska.zip


18
Inne niekolejowe / Odp: Jaki laptop polecacie to Maszyny ?
« dnia: 22 Lutego 2023, 15:43:39 »
Ja z mojej strony nie polecał bym nawet jakiegoś konkretnego lapka. Za to mogę powiedzieć, że na obecne czasy powinien mieć przynajmniej 16gb ramu ddr4, dysk ssd tyle ile potrzeba na swoje sprawy plus maszyna, karta graficzna z własną pamięcią przynajmniej 4gb i aktualizowanymi stabilnymi sterownikami. Przydała by się też numeryczna osobna klawiaturka dla manipulacji nastawnikiem bocznikami i kranem hamulca.

19
Ah superowo, nie znając linii założyłem, że istnieje miejscowość Blaszki i tego nie poprawiłem. Tam miało być Błaszki. Muszę poprawkę Youbayowi wysłać.
W czwartek jadę do Warszawy dartem znowu przez ostrów, Kalisz, Łódź, czy coś nagrać?
Wróciłem z wawy Konopnicką. Mam nagraną całą linię od Łodzi do Ostrowa. Jak by ktoś potrzebował mam dźwiękowy zapis aż do WR nadodrza. Nagrałem też trasę gdzieś od zachodniej do Łodzi. Teraz wszystko muszę pociąć na odcinki. Nagrywałem Zoomem H2N. Siedziałem przy warsie, więc słychać przy okazji dartową przekładnię i falowniki bardzo wyraźnie.

20
Tak, pamiętam katą wersję. Takie stukanie rozlegało się na misji, gdzie prowadziło się kibla, wtedy chyba jeszcze nie było całości do ostrowa z tego co pamiętam, ale mogę się mylić.

21
W takim razie przydało by się nagrać zapowiedzi stacyjne i te dla systemu informacji pasażerskiej. Z tymi zapowiedziami audio jest tak, że albo musiała by nagrać ta sama osoba co wszystkie inne, albo musiał bym skorzystać z licencjonowanego na mnie głosu syntetycznego.

22
Jeśli dobrze pamiętam, to ta funkcja jedynie podbijała w górę runningnoise. Mi chodzi o mix nagranych efektów wad torowiska z biblioteką efektów dzięki której można by zmieniać posiadane dźwięki w miarę zapotrzebowania. Dla przykładu na przejeździe kolejowym znika cała atmoswera torowiska, zostaje jedynie bieg samych kół, tak jak w tramwaju. Posłuchajcie tego samego tramwaju w mieście i poza nim na torowiskach z normalną podsypką i tak dalej.

23
Wczoraj jechałem tą linią kiedy wracałem Dartem z Warszawy do Wrocławia i słuchając torowiska od stacji Łask aż po Ostrów WLKP wy słyszałem bardzo specyficzne runningnoise, takie bardzo zabrudzone nie dość że dodatkowym szumem, to takim dzwonieniem jak by wietrznych dzwonków albo sypiących się pieniędzy. Dodatkowo stukot kół jest tam inny. Bardziej ostry, twardy, nawet przy niskich prędkościach. Sama trasa jest bardzo wyczuwalna, wstrząsy są tak duże jak na polnej drodze w niektórych miejscach, a przy niektórych łączeniach szyn Dart aż przysiadał. W związku z tym, przydała by się opcja dedykowania osobnego runningnoise dedykowane dla konkretnego typu torowiska, albo prościej scenerii. Stukot kół może być filtrowany w specyficzny sposób, można by zrobić presety, które exe stosowało by przy użyciu odpowiednich wpisów w pliku odnoszącym się do torowiska. Dźwięk runningnoise i outernoise wagonów można by miksować z dedykowanym szumem dla takiego torowiska czy scenerii. To taka moja propozycja, ale ta sceneria jest dla mnie bardzo klimatyczna właśnie ze względu na takie odczucia i dźwięki.

24
Tabor / Odp: Błąd w En57 skm trójmiasto
« dnia: 28 Sierpnia 2022, 09:52:02 »
Czy ten temat nie powinien znajdować się w dziale "pomoc doraźna"?

25
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa (rozmowy RT).
« dnia: 03 Sierpnia 2022, 13:21:22 »
Nagrania zrealizowane i wysłane.

26
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa (rozmowy RT).
« dnia: 03 Sierpnia 2022, 12:59:01 »
Oczywiście. Mogę też dostarczyć nagrania gwizdków, mogę je nagrać na nowo, bo mam sporo nowych. Ok stenogram mam.

27
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa (rozmowy RT).
« dnia: 03 Sierpnia 2022, 12:48:16 »
Czy znalazło by się coś dla mnie?

28
Inne niekolejowe / Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« dnia: 21 Czerwca 2021, 20:25:26 »
Tak od mojej strony, to znaczy strony dźwiękowej. Koncertu rp1 tam się nie zrobi, bo jest to na poziomie td2. Na mnie dźwiękowo to co słyszałem nie zrobiło wrażenia totalnie. Maszyna obecnie przeżywa dźwiękową rewolucję. Od strony dźwiękowej z tego co słyszę SR jest gorszy. Podkreślam na podstawie tego co własnymi uszami słyszałem. TD2 się kłania. Nic lepiej.

29
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa (rozmowy RT).
« dnia: 22 Kwietnia 2021, 11:22:33 »
Zaraz poślę ci na privie, bo nie chce mi się tego pakować specjalnie w archiwum tu na serwer, nagrałem ci fragment na olympusie przez liniowe.

30
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa (rozmowy RT).
« dnia: 21 Kwietnia 2021, 12:35:58 »
Ja korzystam z takich syntezatorów na codzień i powinno się mieć jednak wykupionego. symulator Darmowy nie darmowy, ale syntezator powinien być wykupiony. Muszę sprawdzić, która ewa jest urzywana na stacjach, ale jeśli ta od vocalizera to ja mam licencję na wszystkie głosy od vocalizera.

Strony: [1] 2 3