Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - SKP

Strony: [1]
1
Jest mi bardzo miło powrócić na forum, zresztą od jakiegoś czasu nieśmiało tutaj zaglądałem :) Chyba nie miałem okazji tego nigdzie napisać, ale bardzo mnie cieszy to, że moja sceneria, w dodatku z nowymi scenariuszami, trafiła do wydań MaSzyny. Wiem, że bardzo daleko jej było do ideału. Tym bardziej ucieszyłem się, gdy zobaczyłem ją w paczce. Dzięki!

2
Cześć!
Oddany przeze mnie odcinek scenerii rzeczywiście był inspirowany linią 315, choć tak jak @fuji8 słusznie zauważył, moim (zdecydowanie zbyt ambitnym) celem było skupienie się na odcinku Rogoźnica - Przybyłowice (i w kierunku "Rogoźnicy" położyłem dość dużo terenu - nie wiem, czy ktoś z Was kiedyś się zapuszczał w tamte rejony w MaSzynie).

Na grafice zamieszczonej przez @Ra widać, że im dalej od centralnej stacji scenerii ("Jawora"), tym więcej odbiega od rzeczywistości. Może stację Jawor i wyjazd w kierunku Jasnowidzy (czyli Snowidzy) bylibyście w stanie wykorzystać. Dalej może być ciężko, bo to 100% fikcji. Dodam jeszcze, że "Roztocze" z Roztoką (na linii 331) ma raczej mało wspólnego - inspiracja nazwą.

Na temat samego przebiegu linii w terenie wiem niewiele. Ale jeśli byłbym w stanie jakkolwiek pomóc, dawajcie proszę znać. Może jestem mało obiektywny, ale myślę, że to dobry fragment na (dawnej) kolejowej mapie Polski, aby go odtworzyć. Ten obszar Dolnego Śląska nie ma jakichś niezwykle oryginalnych elementów krajobrazu, które ciężko by było odzwierciedlić. Nie ma spektakularnych gór, jezior ani dużych miast. Ten fragment trasy, który ja kojarzę (właśnie początkowy), to typowe Całkowo - pola, drzewa, drogi polne i asfaltowe, typowa zabudowa wsi.

3
Bieżące kolejowe / Odp: Koniec aplikacji Mój Pociąg
« dnia: 30 Października 2017, 20:24:06 »
Może mam jakieś ułomne telefony, ale aplikacja PLK-i jest moim zdaniem bardzo niewygodna w użyciu. Korzystałem z niej kilka lat temu i myślałem, że to jakieś drobne bugi, które szybko zostaną naprawione, ale ostatnio chciałem znaleźć w niej opóźnienia i za cholerę nie mogłem ich znaleźć. Może ktoś powie, że nie potrafię korzystać z telefonu, ale nawet jeśli (chociaż nie podzieliłbym tej opinii), to na pewno większości społeczeństwa to zadanie nie wychodzi o wiele lepiej. Aplikacja jest dla użytkownika, a nie odwrotnie - to nie jest łaska PLK-i, że oni mi dali "jakieś coś", co może i działa jako tako, ale jest i mam się z tego powodu cieszyć. Komercyjne aplikacje, np. Jakdojade nie pozwolą sobie na taki interfejs, bo straciłyby użytkowników. PLK jest bezkarna. Może i prawo stoi po ich stronie, ale to wcale nie oznacza, że ktoś mógłby podjąć decyzję o zmianie niektórych zapisów - dla korzyści pasażerów. Przecież i tak w PL się dopłaca do kolei, tak jak wszędzie zresztą... Suma zapytań z MojegoPociągu i oficjalnych aplikacji PLK-i była miarą rzeczywistego zapotrzebowania pasażerów na te informacje. Jak nie ma MojegoPociągu, to już nie będą się odpytywali serwera, co z ich pociągiem?

4
WWW / Odp: Zgłaszanie błędów na eu07.pl
« dnia: 27 Października 2017, 21:38:23 »
Hmm, chętnie bym ten problem rozwiązał, ale naprawdę tym razem muszę napisać słynne: "Dziwne, u mnie działa". Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że sposób umieszczania dokumentacji na eu07.pl można by było odrobinę poprawić, ale mimo wszystko ten odnośnik w dokumentacji działa bez problemu i w FF, i w Operze (najnowszych wersjach). Ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?

Może już ktoś to po prostu naprawił? W logu SVN niczego nie widzę...

5
I tak ma być. Zawsze będą jakieś szumy na kanale, to jest tożsame z ciszą. Jeśli na którymkolwiek z kanałów skanowanych będzie trwało nadawanie, to wtedy zatrzyma się na nim. Oczywiście nie możesz też przekręcić Squelcha do końca w prawo, bo niczego Ci nie złapie - ustaw go tak, żeby był maksymalnie w lewo, ale żeby jednak nie łapał szumów (czyli pewnie ok. godz. 10-11).

6
Ale słyszenie szumów w tym skanerze nie jest naturalne, przynajmniej dla kanałów kolejowych. Jeśli jesteś na kanale kolejowym i nikt nic nie nadaje, to powinna być cisza. Jeśli masz szumy, to na bank Squelch jest ustawiony za nisko. Kiedy masz włączone skanowanie, to ono się nie powinno zatrzymywać na szumach - jeśli się zatrzymuje, zwiększ Squelch. Zaprogramuj sobie w nim najlepiej te kanały, ustaw Squelch tak, żeby skanowanie się nie zatrzymywało na szumach i czekaj.


7
Kanał 1 jest na 150.000, kanał 2 na 150.150.
150.112 w ogóle da się ustawić na tym Unidenie, czy to po prostu literówka w Twoim poście?

Może pokrętło Squelch masz przekręcone za mocno w lewo? Ja je ustawiam zawsze na ok. godz. 10-11. Musisz je przekręcić tak, żeby nie było szumów.

8
Na warsztacie / Odp: Maszyniści w każdej kabinie lowpoly
« dnia: 14 Kwietnia 2017, 16:01:52 »
Krzysiek626, kwestie związane z pantografami/siecią wynikają raczej z tego, że dawniej nie było symulacji łamania pantografów i pobierania prądu i po ich wprowadzeniu nie dało się niekiedy normalnie korzystać z symulatora ze względu na błędy na sceneriach, które wcześniej nie były widoczne. Wydaje mi się, że gdyby nie te trudności, raczej nikt nawet by nie pomyślał o wprowadzeniu takiego przełącznika. Bo niby po co? Z tego co pamiętam, to np. kiedyś (a może wciąż tak jest?) była opcja wyświetlania sieci, ale to raczej też ze względów wydajnościowych, które kiedyś miały olbrzymie znaczenie.

Nie chodzi mi o jakieś wojowanie z pomysłem wprowadzenia tego przełącznika. Jak ktoś go zrobi, to niech sobie będzie. Ale sam taki postulat (przy braku argumentów) wydaje mi się absurdalny i bardzo sprzyjający stagnacji ("bo przecież kiedyś maszynistów w kabinach nie było i dało się grać"). Społeczność powinna raczej popierać twórców, a nie rzucać im ciągle kłody pod nogi i wymyślać, że "no fajnie, fajnie, ale mi się to nie podoba i nie chcę tego mieć".

9
Na warsztacie / Odp: Maszyniści w każdej kabinie lowpoly
« dnia: 14 Kwietnia 2017, 15:24:04 »
Na razie i tak to jest długoterminowa kwestia. Najpierw te modele powinny trafić do Testu dodatków, przejść ten test i zostać opublikowane. Później WPC je włączy lub nie do paczki i moim zdaniem powinna je bezwzględnie włączyć i nie stosować żadnych kompromisów ani demokracji. Powtórzę, jak to widzę: mamy obecnie w MaSzynie niedociągnięcie w postaci kabin-widm czynnych lokomotyw. Oczywiste jest, że powinny posiadać model maszynisty, gdyś w rzeczywistości też maszyniści w kabinach się znajdują (kto by pomyślał!). Pojawił się użytkownik, który chce dostarczyć dobrych jakościowo modeli i tu dyskusja powinna się zakończyć. Niestety, z przyczyn dla mnie kompletnie niezrozumiałych, są ludzie, którzy twierdzą, że mają jakieś "prawo" do nieposiadania ich w symulatorze i należy dać im możliwość wyboru. Argumentów merytorycznych brak. Dla mnie jest to postulat absurdalny, a odniesienie się @tmj do długości rolki papieru uważam za jak najbardziej trafione. Ja nie widzę wciąż żadnego powodu, żeby nie miały się te modele pojawić w kolejnej paczce jako obligatoryjne wyposażenie każdej kabiny z obsadą. WPC/twórca w swojej łaskawości mogą, choć nie muszą, podać jakąś metodę usunięcia ich. Choć ma to moim zdaniem taki sam sens jak np. usunięcie animujących się drzwi z EN57 "bo mi się nie podoba sposób ich animacji i wolę mieć statyczne". W rzeczywistości się te drzwi przesuwają i takie są też w Symulatorze, nie ma żadnego przełącznika.

10
Na warsztacie / Odp: Maszyniści w każdej kabinie lowpoly
« dnia: 12 Kwietnia 2017, 23:23:53 »
Podczas symulacji i tak nie wchodzi się do "cudzej" kabiny, chodzi raczej o to, żeby mijany na szlaku lok miał jakąś obsadę. Modele są dość dobrej jakości (a nawet bardzo dobrej, jak na modele, które nie służą do oglądania z bliska). Moim zdaniem taka opcja w Rainstedzie ma taki sam sens, jak przełącznik, czy w kabinach ma leżeć Gazeta Wyborcza, czy Dziennik Gazeta Prawna...

11
Forum / Odp: Źle wyświetlane forum na telefonie.
« dnia: 10 Kwietnia 2017, 11:45:23 »
Przywróciłem stary sposób wyświetlania. Lista rang powinna się zawijać normalnie (choć tak się wyświetlała od bardzo dawna).

12
Forum / Odp: Dziwna nazwa użytkownika
« dnia: 09 Lutego 2017, 23:57:57 »
Powinna się tam wyświetlić grafika Yahoo (link prowadzi do zewnętrznego serwera), ale się nie wyświetla, dlatego jest tekst alternatywny (z pola "alt" w znaczniku). Z tego co pamiętam, przy jakimś innym komunikatorze też chyba tak się działo, postaram się to ogarnąć jutro, o ile mnie ktoś nie uprzedzi ;)

13
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 02 Maja 2016, 15:11:00 »
Jedną z ciekawszych MaSzynowych podziemnych atrakcji była chyba Zegarynka (nie wiem, czy wciąż jest), która z prędkością v=60 km/h jeździła w kółko pod Manewrowem. Wydaje mi się, że służyła jako średniowieczny odpowiednik eventlaunchera, dziś to by chyba nie przeszło.

14
Bieżące kolejowe / Odp: Kolejowy Rotfl
« dnia: 28 Sierpnia 2014, 23:18:42 »
To jest bok (nie czoło) Impulsa.

15
Bieżące kolejowe / Odp: Kolejowy Rotfl
« dnia: 28 Sierpnia 2014, 16:32:43 »
À propos tej spółki... Koleje Dolnośląskie upubliczniają kod oprogramowania ich urządzeń. Zaawansowany kod sprawdza czy 22 jest mniejsze od 100, na wypadek, gdyby coś się zmieniło w matematyce.

Strony: [1]