Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - SKP

Strony: [1]
1
Bocznica / #3
« dnia: 27 Grudnia 2016, 19:15:50 »
Ostatnio nastąpiła aktualizacja forum, więc możliwe że niektóre funkcje przestały działać, w tym autokorekta wulgaryzmów.
Dla przykładu daję najpopularniejsze przekleństwo napisane wielkimi literami, które potocznie jest zwane "rukwą":

2
Publikacje / Sceneria spalinowa SKP
« dnia: 27 Grudnia 2014, 01:03:21 »
Cześć,
po kilku latach pracy nad moją scenerią nadszedł czas, by ją opublikować.


DOWNLOAD - instalator Rainsted

Bezpośredni link do paczki: http://eu07.pl/userfiles/8463/sceneria_skp.7z


Dziękuję bardzo wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania trasy. Szczegóły w info.txt.

Niestety projekt nie jest idealny. Oddaję w Wasze ręce scenerię, która znajduje się na pewnym etapie rozwoju. Z powodu braku wolnego czasu nie jestem w stanie kontynuować pracy nad projektem. Dlatego publikuję ją w stanie stabilnym, choć nieidealnym. Jestem tego świadomy, dlatego proszę mieć to na uwadze przy zgłaszaniu błędów – o większości wiem i nie trzeba tego robić. Gdybym chciał poprawić wszystkie zgłoszone usterki, najprawdopodobniej trasa nigdy by się nie ukazała.

DYSKUSJA DOT. SCENERII
- dyskusja / propozycje zmian / propozycje poprawek - zapraszamy do TEGO wątku.

Do scenerii dołączam jeden prosty scenariusz. Mam nadzieję, że z czasem powstanie ich więcej. W misji zostały użyte modele SU45 i ST43, których nie było w MaSzynie 08.13. Brak tych modeli nie przeszkadza w uruchomieniu scenerii, trzeba jedynie skorzystać z zamiany pojazdów.

Pozdrawiam,
SKP

3
Bocznica / Odp: ZNTK RAT-WAG czyli tekstury R4TCH3T'a
« dnia: 18 Lutego 2014, 15:56:53 »
<Do usunięcia>

Ok.
adsim

4
Może mnie zjedziecie, ale uważam, że przydałoby się nam bardziej spotkanie w stylu wewnętrznego szkolenia. Niepotrzebne, wszyscy wszystko wiedzą? Dobre żarty. Będę szczery aż do boola (sic!), jest fatalnie. Nie uważam się za świetnego developera, nie chcę się wymądrzać, ale powiedzcie mi, kto może w pełni powiedzieć "tak, znam się na eventach". Kto? Starzy się znają, z nowych parę osób jest, ale misje wydaje dużo więcej osób.

Czepiam się? Macie prawo tak uważać. Ja zaś uważam, że problemem, z jakim musi się zmierzyć obecna MaSzyna, to niewiedza i twierdzenie, że wiemy wszystko. Daleko tak nie zajedziemy. Jak tak dalej pójdzie, to za parę lat ludzie będą się zastanawiali o co chodzi w tych plikach i nikt nie będzie znał odpowiedzi na pytania. Wystarczy, żeby kosmici porwali Ra, a już wszystko się zacznie sypać.

Kto stworzył scenariusz zgodny w 100% z ideą Ra? Chyba tylko Benek miał takie plany. A kto jeszcze o tym pomyślał? Nikt? Dobrze mówię?

Organizujcie sobie spotkania przy piwku, nikomu nie bronię. Ale moim zdaniem równie ważne są spotkania szkoleniowe. Warto poszerzyć swoją wiedzę, przy okazji się integrując.

Nie wiem jakie wartości merytoryczne wynikają z takich spotkań w knajpach. Towarzyskie tak, zgadzam się - też są potrzebne. Ale nie łudźcie się, że jako MaSzyna gdzieś daleko zajedziemy, bo kto ją dalej będzie ciągnął?

Wydzielam dyskusję na temat przyszłych spotkań.
adsim

5
Nie korzystaj z zewnętrznych serwerów, wrzuć to na upload eu07.pl.

Wysłałem PW.
Bocznica.
Rozi

6
Bocznica / Odp: Program do nagrywania płyt CD/DVD
« dnia: 16 Lutego 2013, 16:44:31 »
Cytuj
Ale Windowsowskie jest takie sobie.
Czyli jakie?

7
Publikacje / MaSzynowy gadżet pulpitu
« dnia: 02 Lutego 2013, 12:32:13 »
Cytat: info.txt
=== Gadżet pulpitu dla systemów Microsoft Windows 7 i Vista ===

Gadżet wyświetla aktualności Symulatora Pojazdów Szynowych MaSzyna (informacje o nowych dodatkach) oraz pokaz slajdów. Umożliwia także szybkie przejście na stronę główną eu07.pl, profil MaSzyny na Facebooku i Twitterze.

Pomysł stworzenia gadżetu zrodził się jako alternatywa i uzupełnienie tapet z logiem Symulatora. Pierwsza testowa wersja gadżetu autorstwa SKP pojawiła się w Wydziale Promocji w połowie grudnia 2012 r. i niczym nie przypominała obecnej. Aktualny wygląd został zaprojektowany i przygotowany w całości przez Benka, dzięki któremu gadżet może służyć także jako ozdoba pulpitu.

Warto wspomnieć, że dzięki wbudowanemu modułowi aktualności, gadżet wyświetla informacje o najnowszych dodatkach. Nie ma więc potrzeby zaglądania na Forum MaSzyny i sprawdzania dostępności nowych dodatków, wystarczy kliknąć ikonkę "Aktualności" w gadżecie.

Po instalacji, gadżet powinien pojawić się na pulpicie. W przeciwnym wypadku można go włączyć w Panelu "Gadżety".

Przyjemnego użytkowania gadżetu życzą jego autorzy:
SKP & Benek

Powiększona wersja gadżetu umożliwia wybór pokazu slajdów złożonego z 5 obrazków, które zmieniają się cyklicznie co 60 sekund. Alternatywnie pokaz taki można zatrzymać na dowolnie wybranym slajdzie.

http://eu07.pl/userfiles/20311/gadget.zip

8
Szynobusy Kolei Śląskich
Chyba Kolei Dolnośląskich...

Proszę napisać poprzez PW.
Rozi

9
Publikacje / Całkowo_SN61
« dnia: 15 Lipca 2012, 22:17:36 »
Witajcie. Przedstawiam Wam moją kolejną służbę - tym razem postanowiłem użyć SN61 - zapomnianego przez scenarzystów i użytkowników pojazdu. Scenariusz zawiera dużą ilość zdarzeń prawdopodobieństwa oraz inny sposób zgłaszania się przed wjazdem na stację. W związku z tym proszę obowiązkowo zapoznać się z opisem HTML oraz info.txt. Do tej pory uwzględniony był tylko jeden sposób zgłaszania się - wyzwalany automatycznie przez zbliżający się do stacji pociąg. W Całkowo_SN61 trzeba się zgłaszać ręcznie (poprzez wciśnięcie klawisza W) i jest to na razie jedyny sposób na otrzymanie wjazdu (jeśli się nie zgłosimy, nie dostaniemy wjazdu). Wg ankiety przeprowadzonej przeze mnie w Teście Dodatków nowy pomysł się spodobał, więc w przyszłości zostanie rozwinięty. Kolejne scenariusze będą zawierały eventy losowo podające wjazd bez ingerencji użytkownika.
Konieczność ręcznego zgłaszania się zachodzi także podczas manewrów (by zgłosić dyżurnemu gotowość).

Scenariusz Całkowo_SN61 jest przystosowany do Paczki Całościowej 2011.
http://eu07.pl/userfiles/20311/calkowo_SN61_1.rar

Pozdrawiam, SKP

10
Publikacje / Linia546_SM42
« dnia: 12 Kwietnia 2012, 12:44:25 »
Witam. Prezentuję Wam mój pierwszy scenariusz do MaSzyny - Linia546_SM42.
Scenariusz działa poprawnie na EXE_231 i EXE_291. Scenariusz jest przystosowany do Paczki Całościowej 2010, działa zarówno na wersji TGA jak i DDS. Archiwum należy wypakować do głównego katalogu symulatora i zezwolić na nadpisanie plików oraz scalenie katalogów. Proszę zapoznać się z info.txt oraz opisem w HTML znajdującym się w folderze inne/l546. Służba trwa około 1,5 godziny i zawiera zdarzenia prawdopodobieństwa.
Do poprawnego  działania  potrzebne są:
Link do scenariusza: http://eu07.pl/userfiles/20311/test-l546_sm42_10.rar.
Miłych służb na nowym scenariuszu życzy SKP ;)


Dodano później:
Proszę używać EXE 231 lub 291, gdyż na pliku wykonywalnym z paczki całościowej mogą wystąpić problemy z podpięciem się do wagonów w Nowym Świecie.

11
Bocznica / Wydzielone z: Krążący samolot.
« dnia: 07 Kwietnia 2012, 15:52:00 »
Podchodził do lądowanie i znów się wzbił w powietrze.

Po konsultacji z libertynem postanowiłem przeczyścić wątek. Usunąłem wiadomości dublujące te same informacje, odchodzące od tematu, wnoszące niewiele. Decyzje były dosyć arbitralne, więc jeśli ktoś uważa, że jego wiadomość nie powinna trafić na bocznicę (albo odwrotnie :), to zapraszam na PW.

Kamils

12
Publikacje / Generator Eventów
« dnia: 21 Marca 2012, 20:04:50 »
Witam. Przedstawiam Wam narzędzie umożliwiające tworzenie misji bez znajomości składni MaSzynowych eventów. Po wypełnieniu odpowiednich pól zostaną wygenerowane wpisy, które można wkleić do pliku include scenerii lub zapisać bezpośrednio z poziomu programu. Pełna dokumentacja i pomoc do programu znajduje się w pliku pomoc.pdf, proszę zapoznać się z tym plikiem, z pewnością rozwieje większość Waszych pytań dotyczących korzystania z programu jak i tworzenia scenariusza.
Uwaga! Do poprawnego działania programu potrzebne jest środowisko uruchomieniowe .NET Framework. Proszę nie zgłaszać błędów wynikających z braku lub niepoprawnego zainstalowania tejże platformy.
Link: http://eu07.pl/userfiles/20311/eventGenerator_8.rar.
Pozdrawiam i życzę przyjemnego tworzenia misji ;)

13
Publikacje / Opisy scenerii
« dnia: 09 Października 2011, 12:32:42 »
Przedstawiam paczkę z opisami ośmiu scenerii zawartych w Paczce Całościowej 2010. Paczka zawiera opisy następującyh scenerii:
-Bałtyk
-Całkowo
-Krzyżowa
-Linia 053
-Linia 546
-Linia 61
-Quark
-Tarniowo
Paczkę należy wypakować do głównego katalogu symulatora, opisy będą znajdowały się w folderze "inne".
Dziękuję betatesterom i nie tylko za cenne uwagi dotyczące opisów.
Pozdrawiam, SKP.
Link: http://eu07.pl/userfiles/20311/Opisy_scenerii_3.rar

Strony: [1]