Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - SKP

Strony: [1] 2 3 ... 32
1
Jest mi bardzo miło powrócić na forum, zresztą od jakiegoś czasu nieśmiało tutaj zaglądałem :) Chyba nie miałem okazji tego nigdzie napisać, ale bardzo mnie cieszy to, że moja sceneria, w dodatku z nowymi scenariuszami, trafiła do wydań MaSzyny. Wiem, że bardzo daleko jej było do ideału. Tym bardziej ucieszyłem się, gdy zobaczyłem ją w paczce. Dzięki!

2
Cześć!
Oddany przeze mnie odcinek scenerii rzeczywiście był inspirowany linią 315, choć tak jak @fuji8 słusznie zauważył, moim (zdecydowanie zbyt ambitnym) celem było skupienie się na odcinku Rogoźnica - Przybyłowice (i w kierunku "Rogoźnicy" położyłem dość dużo terenu - nie wiem, czy ktoś z Was kiedyś się zapuszczał w tamte rejony w MaSzynie).

Na grafice zamieszczonej przez @Ra widać, że im dalej od centralnej stacji scenerii ("Jawora"), tym więcej odbiega od rzeczywistości. Może stację Jawor i wyjazd w kierunku Jasnowidzy (czyli Snowidzy) bylibyście w stanie wykorzystać. Dalej może być ciężko, bo to 100% fikcji. Dodam jeszcze, że "Roztocze" z Roztoką (na linii 331) ma raczej mało wspólnego - inspiracja nazwą.

Na temat samego przebiegu linii w terenie wiem niewiele. Ale jeśli byłbym w stanie jakkolwiek pomóc, dawajcie proszę znać. Może jestem mało obiektywny, ale myślę, że to dobry fragment na (dawnej) kolejowej mapie Polski, aby go odtworzyć. Ten obszar Dolnego Śląska nie ma jakichś niezwykle oryginalnych elementów krajobrazu, które ciężko by było odzwierciedlić. Nie ma spektakularnych gór, jezior ani dużych miast. Ten fragment trasy, który ja kojarzę (właśnie początkowy), to typowe Całkowo - pola, drzewa, drogi polne i asfaltowe, typowa zabudowa wsi.

3
A na przykład ta strona Ci się ładuje poprawnie?
http://eu07.pl/theme/developer.html

Albo ta?
http://eu07.pl/download/

4
Bieżące Symulatorowe / Odp: Trailer v.2017 na stronę główną eu07.pl
« dnia: 25 Listopada 2017, 14:56:56 »
Początek z rozkazem jest super, tylko mam wrażenie, że później staje to nudne. Trailer jest formą na tyle krótką, że każda jego sekunda powinna Cię zachęcać do obejrzenia go do końca. Pozostawienie przez 50 sekund zwykłego "pokazu slajdów wideo" nudzi moim zdaniem. I jeszcze jedna uwaga - unikaj takich "przypałowych" ujęć jak np. zbliżenie na udawane światło latarni - tj. obskurną, źle renderującą się półprzeźroczystą teksturę.

Z biblioteki muzycznej YT możesz korzystać. Jeśli te filmy w niej są umieszczone, nie ma przeciwwskazań. Część utworów jest nawet na licencji niewymagającej podania autorstwa. Część powoduje np. wyświetlanie reklam - tych powinieneś unikać. Ale pamiętaj, że biblioteka audio YT dla twórców to specjalny katalog utworów, który jest dostępny w "Studiu twórców". To nie jest tak, że tworzą ją dowolne utwory dostępne na YT.

5
Bieżące Symulatorowe / Odp: Trailer v.2017 na stronę główną eu07.pl
« dnia: 25 Listopada 2017, 01:31:27 »
Ta nie będzie na pewno.

Z opisu pierwszego filmu:
Cytuj
➝ This video was given a special license directly from the artists. ➝ All music on this channel are copyrighted! ➝ If you wish to use music from this channel, please contact the artist directly NOT ME - Thank You!

Z drugiego:
Cytuj
Please support the composers by buying their music:
Buy this mix on Amazon: http://astore.amazon.com/epi0b-20
Follow this mix on Spotify: http://spoti.fi/1pjOet9

6
Bieżące kolejowe / Odp: Koniec aplikacji Mój Pociąg
« dnia: 30 Października 2017, 22:46:15 »
Krzysiek626, zacząłem korzystać z wersji przeglądarkowej, bo tylko w niej byłem w stanie znaleźć np. lokalizację pociągu. Tylko jej problem jest taki, że nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych (bo na tel. jest teoretycznie aplikacja). MójPociąg rozwiązywał wszystkie problemy. Ale bez niego jakoś przeżyję.

Generalnie zgadzam się z Twoim podejściem i sam np. nie mam aplikacji do wczytywania prognozy ICM Meteo, bo mam w przeglądarce zakładki prowadzące do meteogramów dla konkretnych miejscowości, w których często przebywam, i jest po sprawie. Ale gdybym miał za każdym razem wchodzić na ich stronę, wczytywać listę miejscowości według województw, później według pierwszych liter alfabetu, a na koniec musiał trafić w tę "wymarzoną" nazwę miejscowości, to pewnie pomyślałbym o jakiejś aplikacji. Podczas oczekiwania na pociąg, szczególnie zimą, nie zawsze mam ochotę bawić się telefonem - chcę jak najszybszej odpowiedzi, a nie gimnastyki z telefonem. Dlatego jednak trochę będzie szkoda tej aplikacji, chociaż faktycznie - bez niej też można sobie poradzić.

7
Bieżące kolejowe / Odp: Koniec aplikacji Mój Pociąg
« dnia: 30 Października 2017, 20:24:06 »
Może mam jakieś ułomne telefony, ale aplikacja PLK-i jest moim zdaniem bardzo niewygodna w użyciu. Korzystałem z niej kilka lat temu i myślałem, że to jakieś drobne bugi, które szybko zostaną naprawione, ale ostatnio chciałem znaleźć w niej opóźnienia i za cholerę nie mogłem ich znaleźć. Może ktoś powie, że nie potrafię korzystać z telefonu, ale nawet jeśli (chociaż nie podzieliłbym tej opinii), to na pewno większości społeczeństwa to zadanie nie wychodzi o wiele lepiej. Aplikacja jest dla użytkownika, a nie odwrotnie - to nie jest łaska PLK-i, że oni mi dali "jakieś coś", co może i działa jako tako, ale jest i mam się z tego powodu cieszyć. Komercyjne aplikacje, np. Jakdojade nie pozwolą sobie na taki interfejs, bo straciłyby użytkowników. PLK jest bezkarna. Może i prawo stoi po ich stronie, ale to wcale nie oznacza, że ktoś mógłby podjąć decyzję o zmianie niektórych zapisów - dla korzyści pasażerów. Przecież i tak w PL się dopłaca do kolei, tak jak wszędzie zresztą... Suma zapytań z MojegoPociągu i oficjalnych aplikacji PLK-i była miarą rzeczywistego zapotrzebowania pasażerów na te informacje. Jak nie ma MojegoPociągu, to już nie będą się odpytywali serwera, co z ich pociągiem?

8
WWW / Odp: Zgłaszanie błędów na eu07.pl
« dnia: 27 Października 2017, 21:38:23 »
Hmm, chętnie bym ten problem rozwiązał, ale naprawdę tym razem muszę napisać słynne: "Dziwne, u mnie działa". Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że sposób umieszczania dokumentacji na eu07.pl można by było odrobinę poprawić, ale mimo wszystko ten odnośnik w dokumentacji działa bez problemu i w FF, i w Operze (najnowszych wersjach). Ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?

Może już ktoś to po prostu naprawił? W logu SVN niczego nie widzę...

9
WWW / Odp: Zgłaszanie błędów na eu07.pl
« dnia: 27 Października 2017, 20:42:23 »
Możesz wskazać, które? Sprawdziłem pobieżnie i nie znalazłem żadnego niedziałającego.

10
I tak ma być. Zawsze będą jakieś szumy na kanale, to jest tożsame z ciszą. Jeśli na którymkolwiek z kanałów skanowanych będzie trwało nadawanie, to wtedy zatrzyma się na nim. Oczywiście nie możesz też przekręcić Squelcha do końca w prawo, bo niczego Ci nie złapie - ustaw go tak, żeby był maksymalnie w lewo, ale żeby jednak nie łapał szumów (czyli pewnie ok. godz. 10-11).

11
Czasami nawet na dużych stacjach są długie momenty, kiedy jest cisza, cierpliwości ;)

12
Ale słyszenie szumów w tym skanerze nie jest naturalne, przynajmniej dla kanałów kolejowych. Jeśli jesteś na kanale kolejowym i nikt nic nie nadaje, to powinna być cisza. Jeśli masz szumy, to na bank Squelch jest ustawiony za nisko. Kiedy masz włączone skanowanie, to ono się nie powinno zatrzymywać na szumach - jeśli się zatrzymuje, zwiększ Squelch. Zaprogramuj sobie w nim najlepiej te kanały, ustaw Squelch tak, żeby skanowanie się nie zatrzymywało na szumach i czekaj.


13
Kanał 1 jest na 150.000, kanał 2 na 150.150.
150.112 w ogóle da się ustawić na tym Unidenie, czy to po prostu literówka w Twoim poście?

Może pokrętło Squelch masz przekręcone za mocno w lewo? Ja je ustawiam zawsze na ok. godz. 10-11. Musisz je przekręcić tak, żeby nie było szumów.

14
Mamy, jest w paczce na stronie zalinkowanej przez Maćka.
http://eu07.pl/data/uploads/logo/logo_maszyna_ii.zip

15
Forum / Odp: Coś nie teges z przeglądem użytkowników
« dnia: 02 Sierpnia 2017, 15:42:13 »
Chodzi o stronę pod tym adresem? Błąd jest powtarzalny, cały czas to masz? Ktoś jeszcze ma podobnie?

Wydaje mi się, że taki błąd występował losowo w momencie dokonywania przez adminów ostatnich zmian na serwerze. Później się uspokoiło.

http://eu07.pl/forum/index.php?action=who;sort=time;show=all;start=30

16
WWW / Odp: Zgłaszanie błędów na eu07.pl
« dnia: 04 Lipca 2017, 18:41:19 »
Tak, na serwerze jest właściwa wersja, a wydaje mi się, że to zbyt błaha rzecz, żeby wymuszać ładowanie nowej grafiki zamiast starej z pamięci podręcznej przeglądarki. Nowy użytkownik po wejściu na eu07.pl zobaczy wersję low poly.

17
Forum / Odp: Nie działający odnośnik do FB
« dnia: 20 Czerwca 2017, 19:53:32 »
Już działa?

18
Forum / Odp: Nie działający odnośnik do FB
« dnia: 20 Czerwca 2017, 19:37:14 »
Nie macie wyłączonej obsługi Javascript?


Macie rację, jest coś nie tak. Poprawię to, jak znajdę czas (czyli na pewno nie przed piątkiem).

19
Forum / Odp: Nie działający szybki przeskok w historii czatu
« dnia: 15 Czerwca 2017, 23:07:53 »
Błąd z tytułu wątku postaram się ogarnąć, jak będę miał trochę czasu.

Pewnie jest jakiś problem z polskimi znakami. Jak wpiszesz "Lapka", to też nie otrzyma wiadomości? Oczywiście tak nie powinno być, ale doraźnie może zadziała.

20
Forum / Odp: Źle wyświetlane forum na telefonie.
« dnia: 13 Maja 2017, 14:19:55 »
Teoretycznie czat pokazuje, że jesteś do niego zalogowany, choć nie wiem, na jakiej podstawie on wyciąga tak pochopne wnioski. Podaj proszę wersję przeglądarki (bo ze screena wnioskuję, że to Edge).

Czy ktoś ma podobne objawy? Albo czy może ktoś potwierdzić poprawne działanie na Edge? Ja obecnie nie mam dostępu do Windowsa.

21
Forum / Odp: Źle wyświetlane forum na telefonie.
« dnia: 13 Maja 2017, 14:02:36 »
"U mnie działa" ;)

Próbowałeś odświeżać, wciąż się nie może załadować? Rozumiem, że to kółko kręci się tak w nieskończoność? Ile czekałeś? Nie masz problemu z szybkością połączenia z internetem? Jaka jest przeglądarka/system? Możesz spróbować na innych?

22
Tylko krótko odpiszę na ostatnią Twoją wiadomość skierowaną do mnie, bo wcześniej nie miałem na to czasu, ale że zostałem tam określony jako wielki manipulant, człowiek zupełnie nierzetelny, niepoważny i nieposiadający wiedzy w temacie, o którym się wypowiada, więc nie mogę nie udzielić odpowiedzi.

Wyraziłem swoje zdanie na temat kwestii biologicznych, do których odwołuje się autor filmów, i dalej uważam, że miałem podstawy, by wypomnieć mu kilka tez. Ten pan mówi wprost rzeczy (cytowane przeze mnie wcześniej), które nie mają żadnego uzasadnienia; sprawiają wrażenie, jakoby ewolucja była antropocentryczna, a nie jest. Szerszy kontekst (z którego podobno te informacje wyrwałem) nie uczyni ich prawdziwszymi. Oskarżasz mnie o wybiórczość w cytatach - i zgadza się, nie krytykuję tej części, do której nie mam zastrzeżeń. Nie uzasadnia to jednak moim zdaniem mówienia takich rzeczy, jak np., że człowiek jest najpóźniejszym produktem ewolucji.
Cytuj
On chetnie odpisuje, podejmij rekawice i sprobuj. Daj mi znac tylko, czy probujesz, czy nie. […] Ja wiem, teraz bedzie 1000 wymowek z twojej strony, ze nie.
Nie będzie żadnych wymówek. Jak będzie mi się kiedyś chciało tracić na kolejne kłótnie czas (w co wątpię), to to zrobię. Wolałbym, żeby mi się nie chciało.
 
Poza tym, uważam, że ten wątek jest potwornie kłótniogenny i nie powinien był nigdy powstać. To jest forum dyskusyjne i rzeczą normalną jest komentowanie i wyrażanie swojego zdania na jakiś temat. Niestety ten należy do tematów światopoglądowych, o których dyskutowanie zawsze będzie generowało dużo emocji, co na forum kolejowym może się skończyć w tylko jeden sposób. Chciałem odnieść się tylko do wątku ewolucyjnego, a i tak zeszło na światopogląd i przesłanie tych filmów. Albo taki wątek musiałby być tablicą ogłoszeniową, ew. kącikiem uwielbienia danego autora, albo w ogóle nie powinno go tutaj być. Nie powinny też w przyszłości powstawać podobne wątki. Takie jest moje zdanie – oczywiście nikomu nie zabronię zakładania podobnych tematów, ale wydaje mi się, że jest to pozbawione jakiegokolwiek sensu. Zapewne gdyby ktoś inny założył podobno wątek dotyczący innej osoby i inna też osoba była zabrała głos w wątku, rozmowa też wyglądałaby podobnie. Dlatego ja na pewno nie zamierzam dalej uczestniczyć w tej dyskusji. Z mojej strony również definitywnie EOT.

23
Odnośnie do tego "najbardziej rozwiniętego zwierzęcia" i:
Jak rowniez nie odnisoles sie to tego, ze bzdura jest, iz czlowiek jest najdoskonalszym wytworem ewolucji.
Po prostu nie ma żadnych przesłanek, żeby tak twierdzić. Nasze umiejętności społeczne są rzeczywiście bardzo wyjątkowe, ale tylko z naszego punktu widzenia to one czynią nas "najlepszymi". Ewolucja jest procesem bezcelowym i wartościowanie nie ma sensu. Dla niektórych pewnie jakiś gatunek mchu będzie najdoskonalszy, bo przecież rośnie prawie wszędzie. Fakt, mech nie pisze wierszy - ale czy ten fakt jakoś mu wadzi?
Cytuj
Natomiast, rozumiem, ze co do kwestii powstania czlowieka, gatunkow, byles wtedy i masz 100%, ze bylo, jak Ty to i obecna nauka widzi. Podobnie zreszta jak wielki wybuch i tego typu rzeczy.
Widzę to tak, jak nauka podejrzewa, jak było. Nie są to może teorie doskonałe, ale lepszych - moim zdaniem - nie ma. Fakt, kamienie milowe biologii były już podważane niejednokrotnie. Dla świata nauki szokiem były tezy Lynn Margulis, że w prawie każdej komórce organizmów wyższych siedzą bakterie (to też takie uproszczenie) - w postaci chloroplastów i mitochondriów (teoria endosymbiozy). Teraz szokuje bliskie pokrewieństwo grzybów i zwierząt, a względnie małe roślin i grzybów (jeszcze nie tak dawno temu uważano grzyby za rośliny). I nie przeczę, że pojawią się jakieś nowe fakty, które mogą zupełnie namierzać. Ale wydaje mi się, że "prawdziwszej" prawdy na razie nikt nie odkrył.

Posłuchałem jeszcze raz fragmentu, co do którego oskarżasz mnie o wyrwanie go z kontekstu, i wciąż się z Tobą nie zgodzę. Słuchałem wcześniej całego nagrania (tak, początku też słuchałem), teraz wysłuchałem dłuższy fragment. Wciąż nie widzę uzasadnienia dla takiego stwierdzenia. Jakbym chciał dalej "atakować" (choć naprawdę atak nie jest tu moim celem), to można by było wspomnieć jeszcze o tym, że człowiek jest po prostu małpą, czemu słowa tego pana - przynajmniej odbierane dosłownie - przeczą.

Wciąż twierdzę, że moje uwagi nie są niesłuszne i bezcelowe, bo wiele ze stwierdzeń padających w tym filmie wprowadza ludzi nieznających się za bardzo na tym temacie w błąd. Dla Ciebie to jest być może mało istotne, bo z tego co widzę, Ty wiesz, co na ten temat mówi biologia, ale liczy się dla Ciebie bardziej przesłanie i akceptujesz takie "uproszczenia" (i to bardzo delikatnie mówiąc). Ja też wiele takich "uproszczeń" w różnych sytuacjach dopuszczam, szczególnie, jeśli pojawia się np. jakiś temat filozoficzny/teologiczny (nie sposób tych dwóch płaszczyzn - wiary i nauk - połączyć na jednej płaszczyźnie). Natomiast nie każdy ma wiedzę w tym temacie i jeśli ktoś słucha tego bez jakiejś wiedzy, to on dopiero wyrywa to z kontekstu i traktuje jako jakąś niezależną prawdę. A to jest szkodliwe. W społeczeństwie mamy potwornie dużo gorących tematów z pogranicza etyki/biologii i tam prawie każdy ma jakieś swoje zdanie, które opiera na - niby - wiedzy biologicznej. I Ty możesz wiedzieć, że "liczył się kontekst", ja mogę wiedzieć i pan Karoń może to nawet wiedzieć. Ale pewnie większość ludzi uzna to za fakt naukowy. A potem jest wielka obraza majestatu, kiedy się powie, że człowiek jest małpą. I pojawia się odwoływanie do argumentów "to jest niezgodne z naszą naturą", choć ktoś nie ma pojęcia, jaka ta natura jest. I pewnie nie wie też, że wpisane w nią jest np. dzieciobójstwo.

24
Myślę, że teraz się jakoś, chociaż odrobinę, rozumiemy ;)

Cytuj
Jakos go negatywnie zakwalifikowales
Ja nawet nigdzie go nie kwalifikowałem, bo - co szczerze przyznałem - nie obejrzałem całej serii, a tylko jeden odcinek i skupiłem się tylko na jednej kwestii. Rzeczy, na które on zwraca uwagę, ogólnie głupie mi się nie wydają i nie oceniałbym jakoś negatywnie. Po prostu pewien fragment przeczył dość mocno biologii i to chciałem tylko zaznaczyć. Nie przeczę wcale, że w wielu kwestiach ten pan może mieć rację.
Po tym, co napisałeś:
Cytuj
Powiem wiecej, sam z siebie pod wzgledem biologicznym, czlowiek tez ewolujuje, bo to jest proces ciagly i tu jednoczesnie masz i nie masz racji :)
wnioskuję, że Ty masz świadomość tego, że tezy biologiczne w tamtym filmie nie są tak do końca z tą nauką zgodne. Ale być może niektórzy takiej świadomości nie mają i traktują to jako jakąś prawdę naukową, a to może rodzić później różne dziwne konsekwencje. A jak ktoś ma świadomość tego, że trzeba z przymrużeniem oka na tę część spojrzeć, to później nie będzie żył w jakichś fałszywych przekonaniach. Tyle.

Cytuj
Nie interesuje mnie, ze masz bzika na jakims tam punkcie i od tego zaczales ocene tego pana.
Moją intencją nie było ocenianie tego pana, bardzo wyraźnie zaznaczam, że chodzi tylko o kwestię biologiczną, którą poruszył. A tak prywatnie, to faktycznie możesz stwierdzić, że mam bzika na tym punkcie, bo jestem bardzo krytyczny wobec całej psychologii jako nauki humanistycznej. Osobiście czerpię wiedzę o ludzkim zachowaniu prawie tylko z nauk biologicznych (neurobiologia, psychologia ewolucja, socjobiologia, ekologia behawioralna człowieka). Ale nie chcę Cię przekonywać do tego, że to jest słuszniejsze, to tylko taka moja dygresja. "Uczepiłem się" tylko tej biologii, bo niestety prawie na każdym kroku spotykam się z przekręcaniem faktów w tej dziedzinie, co ma później bardzo złe konsekwencje (np. daje pole do działania różnego rodzaju "cudotwórcom", wpływa na decyzje w kwestiach moralnych, często i politycznych).

A tak już zupełnie luźno mówiąc, to są cechy, pod względem których niektórzy są w stanie za najwyżej rozwinięte zwierzę uznać np. tasiemca ;) Tu się też tak można kłócić bez końca.

PS. Moje "mocne epitety" dotyczyły tylko jednej kwestii i bardzo wyraźnie to zaznaczyłem. Nie użyłbym ich w kontekście autora czy całej serii choćby dlatego, że np. bardzo mnie ucieszyło to, że do kwestii społecznych ktoś próbuje wpleść temat strcte przyrodniczy. Ale nie widzę powodu, żeby milczeć, jeśli słyszę, że ktoś mówi coś zupełnie niezgodnego z jakąś dziedziną nauki.

25
Nie rozumiemy się.
Cytuj
Tu nie chodzi o biolgie. przeskocz iles poziomow wyzej.
Mnie chodzi o biologię i tylko o to. Nie musisz mi trzeci razy tłumaczyć, o co chodzi autorowi, bo ja się w ogóle do tego nie odnoszę. Odnoszę się tylko do tego, co mówił na temat biologii, co napisałem w pierwszym moim poście:

Przede wszystkim nazywanie człowieka "najnowszym tworem ewolucji" nawet nie jest uproszczeniem, tylko jest kompletną bzdurą. Nie powiedziałby tego chyba nigdy nawet najbardziej niekompetentny biolog po pijaku. Człowiek nie jest żadnym szczególnym tworem ewolucji. Nie jest tworem najnowszym. Nie jest najdoskonalszym. Poza tym - człowiek jest zwierzęciem, więc nie można dyskutować o tym, co go od zwierząt odróżnia (co odróżnia EU07 od lokomotyw?). To są zupełne podstawy.
Odniosłem się do twierdzeń tego pana z pierwszego filmu (jego końcowej części) z serii z pierwszego posta.

Natomiast co do tego, że wpływ kultury na człowieka jest bardzo znaczący - to jest prawda. Zresztą tak jest nie tylko w przypadku człowieka. Ale zupełnie nie o tym mówiłem. Unikam raczej dyskusji światopoglądowych. To było tylko zwrócenie uwagi forumowiczom, żeby z dystansem podchodzili do niektórych tez, które dla biologów są jawnie nieprawdziwe, a komuś "nie w temacie" mogą się wydawać prawdą uznawaną przez naukę. Jest niestety w internecie potwornie dużo mitów i należy z nimi walczyć. Takim mitem jest twierdzenie, że człowiek jest jakimś szczególnym tworem ewolucji, "najwyżej rozwiniętym zwierzęciem" (20:45), "najwyższym co do stopnia złożoności i najpóźniejszym produktem ewolucji" (27:30).

26
Nie odniosłem się do idei propagowanej w tych filmach, bo się z nią nie zapoznawałem. Zapoznałem się tylko z tym, co ten pan twierdzi o biologicznym aspekcie człowieczeństwa i to uznaję za bzdurne. Napisałem też, dlaczego. Jeśli mi nie wierzysz, to polecam jakiś podręcznik do ewolucjonizmu, psychologii ewolucyjnej lub ekologii behawioralnej człowieka. O tej wizji społecznej nie mówię ani złego, ani dobrego słowa. Nawet, jeśli ten pan ma rację w kwestii poglądów społecznych (a tego nie wiem), to nie zmienia to faktu, że w kwestiach biologicznych racji nie ma. A przynajmniej bazuje na twierdzeniach, które są przez naukowców uznawane za fałszywe.

Takie tworzenie "swojej" wersji biologii jest dość powszechne i zawsze będę na to zwracał uwagę, bo później niektórzy myślą, że jest to jakieś twierdzenie naukowe. Biorą się później z tego przeróżne hipotezy, ruchy społeczne, ideologie, które bazują na zasłyszanych od kogoś informacjach, które mylnie uznajemy za fakty naukowe.

27
Nie wypowiem się na temat polityki (szkoda się kłócić, i tak nigdy nie dojdziemy do porozumienia), natomiast zauważyłem, że ten pan odnosi się też do biologii, dlatego też obejrzałem tylko pierwszy film z serii podanej w pierwszym poście. Drażni mnie zawsze to, jak ktoś szerzy jakieś zupełnie nieprawdziwe biologicznie fakty, a ludzie w to z reguły wierzą "bo brzmi mądrze". Trzeba na takie rzeczy zwracać uwagę, żeby później różne bzdury się nie szerzyły.

Przede wszystkim nazywanie człowieka "najnowszym tworem ewolucji" nawet nie jest uproszczeniem, tylko jest kompletną bzdurą. Nie powiedziałby tego chyba nigdy nawet najbardziej niekompetentny biolog po pijaku. Człowiek nie jest żadnym szczególnym tworem ewolucji. Nie jest tworem najnowszym. Nie jest najdoskonalszym. Poza tym - człowiek jest zwierzęciem, więc nie można dyskutować o tym, co go od zwierząt odróżnia (co odróżnia EU07 od lokomotyw?). To są zupełne podstawy.

Ja nie kwestionuję tego, że można się czegoś z tych filmów nauczyć. Całe nauki społeczne bazują na jakichś dziwnych założeniach. Ale miejcie świadomość tego, że to nie są fakty biologiczne i nie powtarzajcie tego jako twierdzeń naukowych. Jako jakieś myśli filozoficzne/teologiczne - ok, ale kiedy już włączamy w coś naukę (a czymś takim jest odwoływanie się do ewolucjonizmu - więc części biologii), to niech to będzie prawda. W przeciwnym wypadku lepiej to przemilczeć.

28
Na warsztacie / Odp: Maszyniści w każdej kabinie lowpoly
« dnia: 14 Kwietnia 2017, 16:01:52 »
Krzysiek626, kwestie związane z pantografami/siecią wynikają raczej z tego, że dawniej nie było symulacji łamania pantografów i pobierania prądu i po ich wprowadzeniu nie dało się niekiedy normalnie korzystać z symulatora ze względu na błędy na sceneriach, które wcześniej nie były widoczne. Wydaje mi się, że gdyby nie te trudności, raczej nikt nawet by nie pomyślał o wprowadzeniu takiego przełącznika. Bo niby po co? Z tego co pamiętam, to np. kiedyś (a może wciąż tak jest?) była opcja wyświetlania sieci, ale to raczej też ze względów wydajnościowych, które kiedyś miały olbrzymie znaczenie.

Nie chodzi mi o jakieś wojowanie z pomysłem wprowadzenia tego przełącznika. Jak ktoś go zrobi, to niech sobie będzie. Ale sam taki postulat (przy braku argumentów) wydaje mi się absurdalny i bardzo sprzyjający stagnacji ("bo przecież kiedyś maszynistów w kabinach nie było i dało się grać"). Społeczność powinna raczej popierać twórców, a nie rzucać im ciągle kłody pod nogi i wymyślać, że "no fajnie, fajnie, ale mi się to nie podoba i nie chcę tego mieć".

29
Na warsztacie / Odp: Maszyniści w każdej kabinie lowpoly
« dnia: 14 Kwietnia 2017, 15:24:04 »
Na razie i tak to jest długoterminowa kwestia. Najpierw te modele powinny trafić do Testu dodatków, przejść ten test i zostać opublikowane. Później WPC je włączy lub nie do paczki i moim zdaniem powinna je bezwzględnie włączyć i nie stosować żadnych kompromisów ani demokracji. Powtórzę, jak to widzę: mamy obecnie w MaSzynie niedociągnięcie w postaci kabin-widm czynnych lokomotyw. Oczywiste jest, że powinny posiadać model maszynisty, gdyś w rzeczywistości też maszyniści w kabinach się znajdują (kto by pomyślał!). Pojawił się użytkownik, który chce dostarczyć dobrych jakościowo modeli i tu dyskusja powinna się zakończyć. Niestety, z przyczyn dla mnie kompletnie niezrozumiałych, są ludzie, którzy twierdzą, że mają jakieś "prawo" do nieposiadania ich w symulatorze i należy dać im możliwość wyboru. Argumentów merytorycznych brak. Dla mnie jest to postulat absurdalny, a odniesienie się @tmj do długości rolki papieru uważam za jak najbardziej trafione. Ja nie widzę wciąż żadnego powodu, żeby nie miały się te modele pojawić w kolejnej paczce jako obligatoryjne wyposażenie każdej kabiny z obsadą. WPC/twórca w swojej łaskawości mogą, choć nie muszą, podać jakąś metodę usunięcia ich. Choć ma to moim zdaniem taki sam sens jak np. usunięcie animujących się drzwi z EN57 "bo mi się nie podoba sposób ich animacji i wolę mieć statyczne". W rzeczywistości się te drzwi przesuwają i takie są też w Symulatorze, nie ma żadnego przełącznika.

30
WWW / Odp: Zgłaszanie błędów na eu07.pl
« dnia: 13 Kwietnia 2017, 20:08:56 »
I na stronie też już jest poprawiona wersja.

Strony: [1] 2 3 ... 32