Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Groszek

Strony: [1] 2
1
Inne niekolejowe / Odp: Muzyka z Youtube :)
« dnia: 05 Września 2011, 00:59:56 »
No to jak już wspominamy stare kawałki z tamtego okresu i podobnym klimacie to ja też mam coś:
Tomcraft - Overdose

The Love Committee - You Can`t stop us (Love Parade 2001)

Members of Mayday-10 in 1(Paul van Dyk Remix)

Westbam- Hard Times

Westbam - Agharta

Unconditional - Magic Fett


2
Bravo miało swój klimat, muzyka dla mnie była tam najlepsza, te lustra i stroboskopy w podłodze, zawsze dobrze wspominałem tam imprezy i z wielkim żalem przyjąłem informację o zamknięciu tego klubu. Po Bravo długo nie mogłem znaleźć dla siebie fajnego miejsca na imprezy i każdy inny lokal porównywałem do Bravo. Ostatnio  bywałem w Spiżu w Katowicach ale to już nie to co kiedyś.

Pozdrawiam

3
Bieżące Symulatorowe / Odp: Wymarzony scenariusz
« dnia: 04 Lipca 2011, 12:01:20 »
Mój, może nie wymarzony ale bardziej "pożądany" scenariusz byłby dla Lini 61. Zawsze chciałem przejechać tam misję pociągiem osobowym, lokomotywa z 5-6 wagonami. Początek misji zaczynałby się gdzieś na torze postojowym, później manewry po skład i start z Cz.Stradom do Lublińca. Po dojechaniu do Lublińca, po kilku manewrach powrót do Cz.Stradom tym samym składem, po drodze jakiś sygnał zastępczy, jazda po niewłaściwym i tym podobne urozmaicenia służby.

Pozdrawiam

4
Forum / Odp: Rozdzielczość ekranu
« dnia: 29 Marca 2011, 10:26:19 »
1280x1024

5
Bocznica / Odp: PC2010
« dnia: 23 Marca 2011, 19:09:50 »
No pomyśl. Kolejny raz się ktoś pyta kiedy wyjdzie i jakoś nie pamiętam, żeby kiedykolwiek była podana konkretna data publikacji. Jak będzie paczka to będzie. Dzięki szogun.

6
Bocznica / Odp: PC2010
« dnia: 23 Marca 2011, 19:01:44 »
O 19:45.

7
Inne niekolejowe / Odp: Wybranie profilu w techikum
« dnia: 08 Marca 2011, 23:39:57 »
Pomyśl logicznie, gdyby to faktycznie było takie proste jak piszesz, to po jakiego grzyba są szkolenia co? Logiczne chyba, że skoro jednak szkolą, to widocznie nie jest to takie proste jak Tobie się zdaje.
Dobrze wiem ile trwa i jak wygląda szkolenie m.in na Traxxa, które było przeprowadzone w Toruniu na lokomotywy będące wtedy w leasingu PR. Tak samo ze śląskimi Flirtami do każdego był tel komórkowy i w razie draki telefon do przyjaciela. Szkolenie trwa zaledwie parę dni i to też w określonych godzinach więc wątpię, że się pozna budowę nowoczesnej lokomotywy w tak krótkim czasie. Jak dla mnie to nowoczesne pojazdy są na tyle skomplikowane, że maszyniści powinni się zajmować ich prowadzeniem a serwis jest od tego, żeby naprawiać ewentualne usterki i jak dla mnie kierunek szkoły w przypadku nowszych maszyn jest bez znaczenia, bo jak ktoś będzie bardzo chciał to się nauczy i przepisów i obsługi.  Takie moje zdanie.8
Inne niekolejowe / Odp: Wybranie profilu w techikum
« dnia: 08 Marca 2011, 23:16:01 »
Ja rozumiem, że w przypadku  zabytków jakimi są większość lokomotyw i EZT jeżdżących po polskich torach to się przyda szersza wiedza techniczna, ale w takim Flircie, Traxxie czy Taurusie  co można zrobić?Przeczytać instrukcję obsługi i zresetować komputer.

9
Inne niekolejowe / Odp: Kierownica komputerowa TRACER SIERRA...
« dnia: 01 Lutego 2011, 17:05:48 »
Witam,

Logitech Formula Vibration to była pierwsza kierownica jaką miałem, jak dobrze poszukasz to 99% przypadków  cena używanych mieści się w Twoim pułapie. Byłem z niej zadowolony, działała bez żadnych problemów (a wierz mi dużo na niej jeździłem),  wydaję mi się, że za tą cenę to lepszy wybór niż pseudo kierownice innych firm. Później kupiłem sobie Drive Force Pro (jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia:) no skok w jakości (jak i w cenie) był olbrzymi, ale polecam Ci Formula Vibration.

Pozdrawiam

10
Bieżące kolejowe / Odp: Maszyniści uciekają z PKP InterCity
« dnia: 01 Lutego 2011, 16:36:56 »
No rozumiem, że przy awarii EU07 i innych leciwych lokomotywach/ezt, będących na stanie polskich przewoźników, to wykształcenie mechanik/elektryk jest wymagane, ale co w przypadku takiego Taurusa, Traxxa, Flirta, czy innych nowszych sprzętów? W nowszych maszynach, to już całkiem inna technologia, "młotko odporna". Tam jak komputer się "zezłości", to nic nie pomoże - no czasami restart, ale też nie zawsze ;)

Rozi

11
Bocznica / Odp: MaSzyna i problem z klawiszem "d"
« dnia: 17 Października 2010, 18:16:26 »
Mnie akurat zastanawia czemu mając kartę ATI 5770 i grając w Rfactor gdzie są tekstury dds nie mam najmniejszych problemów. Z kolei nie od dziś wiadomo, że z kartami ATI były mniejsze lub większe problemy ze sterownikami, teraz już widać poprawę (oprócz nielicznych wyjątków). Z drugiej strony wsparcie ze strony producentów oprogramowania faworyzuje lekko Nvidie.

Wypowiedź nie ma nic wspólnego z klawiszem "d" Bocznica.
Krzysiek626

12
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Paczką Całościową 2009 [SP1]
« dnia: 19 Maja 2010, 12:36:32 »
Witam,
a jak to jest z kartami ATI? W opisie paczki pisze co zostało poprawione i pisze też "+ wiele innych mniej istotnych poprawek." W "czystej" PC 2009 bez SP1 symek sie wczytywał i po pewnym czasie wyskakiwał komunikat o nieprawidłowym działaniu programu. Po wgraniu SP1 symek się uruchamia, jestem już w kabinie i po chwili wyskakuje ten komunikat o zamknięciu programu.Teraz nie wiem czy dalej brak obsługi kart ATI w exe czy to już wina po mojej stronie, bo niby jakaś "poprawa" jest??

W załączniku log.

13
Inne niekolejowe / Odp: Wasza praca/szkoła
« dnia: 05 Kwietnia 2010, 19:39:14 »
Z wykształcenia magister socjlogii czyli magister od niczego:) Zawodowo zajmuję się nadzorem procesu w zakładzie produkującym estry metylowe z oleju rzepakowego inaczej mówiąc dodatki do oleju napędowego (biodiesel).

Pozdrawiam

14
Bieżące kolejowe / Odp: Traxxy w PR!
« dnia: 23 Marca 2010, 14:18:13 »
Doszły mnie słuchy że TRAXXY zakończyły swoją karierę w barwach PR. Wszystkie lokomotywy E186 141,  143, 145 zostały przekazane do Lotos kolej przez właściciela spółkę RAILPOL. Czy ktoś może ma jakieś informacje? 

Rozmawiałem z moim znajomym mechanikiem, który powiedział, że na razie Traxxy zostały zastąpione przez Eurosprintery. W zeszłym tygodniu był w Toruniu na szkoleniu na loki Simensa (wcześniej był na szkoleniu na Bombardierach). Jak mnie pamięć nie myli do wakacji jest podpisana umowa na leasing Eurosprinterów a później wspominał coś o leasingu Traxxa w wersji tylko na Naszą sieć trakcyjną a nie jak do tej pory wersji wielosystemowych.

15
Bieżące kolejowe / Odp: Koniec InterRegio?
« dnia: 27 Lutego 2010, 15:37:50 »
Ciekawe jak to będzie wyglądało po wejściu na polski rynek zagranicznych przewoźników? Jakimi sposobami będzie zwalczana konkurencja przez PKP? Jak ma to wyglądać tak jak walka PKP z PR to dziękuję.Kto na tym straci? Oczywiście pasażerowie, bo kto inny? Pojawiła się konkurencja dla IC i zgłupieli, szukają teraz regulacji prawnych, które to tylko utrudnią życie, no właśnie komu? Będzie tak, że ludzie będą korzystać z innych środków transportu i znowu kolej na tym straci. Czy pasażera obchodzi, że IR należą do PR czy do kogoś innego?Podejrzewam, że nie, on chce dojechać do celu, taki jest jego zamiar. Zamiast zwalczać jeden drugiego może wreszcie zaczęli by myśleć o tych ludziach co stoją na dworcach i się zastanawiają czy pociąg przyjedzie, jeśli już przyjedzie to ile będzie spóźniony, czy będzie ciepło czy zaś szyby pozamarzają?

Nie ukrywam,  jestem zwolennikiem IR i to tylko dlatego, że istnieje alternatywa dla IC. Teraz jest wybór jakiś, mizerny ale jest. Nie spodziewam się luksusów kupując bilet na IR, ale co dostaniemy w zamian od IC za przejazd tą samą trasą, tylko cena biletu już nie jest tak atrakcyjna? "Fachowość" pracowników IC? Jak dla mnie za mało. Moim zdaniem cały ten krzyk jest tylko dlatego, że pojawiła się konkurencja dla IC, a co za tym idzie spadek przychodów i walka o podróżnych. Pojawiła się konkurencja teraz, pewnie pojawi się później, a takie jej zwalczanie jest dla mnie tylko dowodem, że Kolej w Polsce nie jest gotowa na wolny rynek przewozów. 

16
Tabor kolejowy / Odp: Różne pytania
« dnia: 25 Lutego 2010, 00:01:12 »
Jeśli chodzi o Traxxa nastawnik  służący do zwiększania siły pociągowej, służy również do sterowania hamulcem elektrodynamicznym. Zwiększając siłę pociągową mamy do dyspozycji 4 pozycję Tmax - zadanie maksymalnej siły początkowej,  T+  zwiększanie siły pociągowej proporcjonalnie do czasu naciskania dźwigni, pozycja Const - zadana siła pociągowa pozostaje stała oraz ostania pozycja T- -zmniejszanie siły początkowej proporcjonalnie do czasu naciskania dźwigni. Pozycja 0 na nastawniku to tzw.Brak trakcji, wtedy nie pobierany jest prąd. Jeśli chodzi o hamulec elektrodynamiczny to sprawa ma się podobnie tylko nazwy pozycji inne EB- zmniejszanie siły działania hamulca elektrodynamicznego, Const - zadana siła hamowania pozostaje stała, EB + zwiękaszanie siły działania hamulca.

Pozdrawiam

17
Bieżące kolejowe / Odp: Szkoły kolejowe
« dnia: 08 Stycznia 2010, 23:32:15 »
Nie wiem co chcecie dalej robić, ale do pracy w jeździe technik logistyk, technik transportu szynowego czy spedytor jest potrzebny jak drzwi do lasu.

To według Ciebie co jest potrzebne do "pracy w jeździe"? No oprócz znajomości oczywiście, bo chyba bez tego ani rusz.

18
Bieżące Symulatorowe / Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« dnia: 18 Września 2009, 19:25:05 »
Witam,
tego czego mi brakuje najbardziej w symku to brak narzędzia (edytora), którym można stworzyć nowe scenerie lub edytować już istniejące (modyfikując służby itd).Chodzi mi o edytor, który byłby mniej skomplikowany od już istniejących. Podejrzewam, że wiele nowych scenerii już dawno by było, gdyby taki program się pojawił. Liczę po cichu na kolegę @Ra, który ma bardzo ciekawy pomysł i dużo chęci do stworzenia takiego narzędzia i pierwsze efekty już widać.

Pozdrawiam


19
Tabor / Mam problem z wyświetlaczem w ET22 2000
« dnia: 30 Sierpnia 2009, 13:19:49 »
Cytuj
() Przed rozpczaciem jazdy prosze włczac wyswietlacz LCD. Służy do tego klawisz  SHIFT + [
Na nim wyswietlja sie poszczególne informajce o przebiegu jazdy.

Jest napisane w pliku Instrukcja Obsługi, który jest dodany do paczki.

20
Inne niekolejowe / Odp: Jaki aparat wybrać?
« dnia: 27 Sierpnia 2009, 20:52:05 »
No właśnie kolega napisał, że na tekstury więc lepszego wyboru jak lustrzanka nie widzę. A jak kolega ma środki na taki aparat, więc czemu nie. Na lustrzance też się nauczy robić zdjęcia. Przewaga lustrznek nad kompaktami to wielkość matrycy a jak wiadomo to w dużej mierze decyduje o jakości zdjęcia (szczególnie widoczne na powiększeniu).Masz pieniądze bierz lustro.

21
Inne niekolejowe / Odp: Jaki aparat wybrać?
« dnia: 27 Sierpnia 2009, 20:36:53 »
Nie znasz się na tym i chcesz zaczynać od lustra?

A co to lustrzanka taka skomplikowana strasznie?W trybie auto też zdjęcie zrobi- co na początek starczy w zupełności a z biegiem czasu i nabieranego doświadczenia kolega sobie popróbuje w trybie P T AV aż dojdzie do pełnego manuala. Ja mam Canona 400D, już body trochę jest na rynku i jestem z niego zadowolony.Decydując się na konkretnego producenta decydujesz się na jego system (obiektywy). Więc radzę się dobrze zastanowić, Canon i Nikon to chyba najpopularniejsze firmy, wybór obiektywów zarówno nowych i używanych ogromny (nawet przez przejściówkę obiektywy z mocowaniem M42 - oczywiście bez autofokusa). Ten Nikon co podałeś to dobry wybór. Powodzenia w wybieraniu.

22
Bieżące kolejowe / Odp: Pechowy Barbakan
« dnia: 17 Sierpnia 2009, 00:57:53 »
Lepiej później niż wcale, jak to miało miejsca 5 maja 1997 roku w katastrofie w Reptowie (parę dni wcześniej też jechałem przez ten pechowy rozjazd). W moim przypadku jazda Barbakanem prawie zawsze oznaczała jakieś ciekawe (nie zawsze miłe) wspomnienia. Raz w Poznaniu zapalił się wagon, kolejnym razem w Choszcznie czekaliśmy na karetkę, później  obrzucenie kamieniami pociągu przed Zabrzem itd.

23
Inne niekolejowe / Odp: Co Was interesuje poza koleją?
« dnia: 29 Czerwca 2009, 07:16:25 »
Witam,
1. Muzyka - elektroniczna, ostatnio strasznie lubię słuchać A State Of Trance
2. Komputery - hardaware i software
3. Z gier - Rfactor - gram w to godzinami:)
4. Ogólnie sporty motorowe ze wskazaniem na rajdy i wyścigi samochodowe
5. Inwestowaniem w papiery wartościowe
6. Ze sportu to jeszcze piłka nożna i tenis

Pozdrawiam 

24
Dziwi mnie, że te urządzenia nie mają mechanizmu, które podnosi szlaban w razie natrafienia na jakąś przeszkodę typu Star czy inny pojazd i za jakiś określony czas opuszcza na nowo.

25
Bocznica / Odp: Najlepsze screeny
« dnia: 19 Czerwca 2009, 22:47:53 »
Krzyżowa 2 i podmieniona ET22 ze składem pełnych EAOS-ów.

Jak ktoś "obcy" wejdzie i zobaczy te screeny w temacie Najlepsze screeny to może sobie źle pmyśleć o Maszynie. Moim zdaniem, ktoś powinien czuwać na tym tematem, żeby takie przypadki się więcej nie powtórzyły albo niech powstanie temat Screeny z Maszyny czy coś podobnego. Autorowi gratuluje odrobiny odwagi, bo patrząc na wcześniejsze screeny to.... sami wiecie:)

Pozdrawiam

26
Witam,
moim zdaniem całość się świetnie prezentuje.Chciałbym podziękować wszystkim twórcom i życzę wytrwałości w pracach nad resztą.

Pozdrawiam

Nie pisz postów wyrażających tylko Twoje poparcie jakiegoś pomysłu lub czyjegokolwiek dzieła. Jeśli nie masz nic więcej konkretnego do powiedzenia - nic nie pisz.
/Bocznica
/ Żuk

 Złamano punkt regulaminu.
/ Żuk

27
Bieżące kolejowe / Odp: Kibelek-instrukcja
« dnia: 28 Maja 2009, 21:43:24 »
Witam,
Taki mały OT, jakby ktoś był zainteresowany to mam instrukję obsługi FLIRTa.
Pozdrawiam

28
Inne niekolejowe / Odp: Po co Facetom Kobiety... ????
« dnia: 26 Maja 2009, 15:30:26 »
Jak to mówią z babą źle a bez baby jeszcze gorzej:)Jest w tym coś prawdziwego.

Pozdrawiam

29
Bieżące kolejowe / Odp: Parada Parowozów 2009 - Wolsztyn
« dnia: 01 Maja 2009, 20:06:24 »
A co ten Res tam tak stoi na obrotnicy?

Moze po to żeby ludzie nie łazili wszędzie.

30
Bocznica / Odp: Wydzielone z "Najlepsze screeny"
« dnia: 29 Kwietnia 2009, 19:18:46 »
Róbta smaka dalej to ludzie ogłupieją!

Ja już ogłupiałem z oglądanie tych screenów:) Za każdym razem jak wchodzę na forum to patrzę z nadzieją, żeby się świeciło zielone na semaforze przy dziale publikacje. No niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać. Życzę powodzenia w tworzeniu i pozdrawiam.

Strony: [1] 2