Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Bendrej

Strony: [1]
1
Bieżące kolejowe / Odp: Nowy prezes KD.
« dnia: 11 Stycznia 2019, 08:20:53 »
Jak dla mnie to nie jest wcale koniec. Rachwalski znał się na prowadzeniu przedsiębiorstwa, ale nie znał się na kolei (wiem to od osoby ze środka). Przychodząc do KD nie miał doświadczenia kolejowego, oczywiście zrobił wzrost, ale równie dobrze mógł być słupem. UE + urząd marszałkowski kupiły nowy tabor, a on po prostu puszczal nowe pociągi, które jak jeździły tak będą jeździć. Do tego odpowiednia polityka, media i jest sukces. Jeśli spółka będzie w przyszłości przedmiotem zagrywek politycznych to wtedy może oznaczać może nawet koniec. Ale i tak wielu kolejarzy, którzy dużo lat przepracowali na wyższych stanowiskach twierdzi, że kolej dąży do połączenia w przeciągu może nawet niedługich lat. Słyszę takie pogłoski od jakiegoś czasu.

2
Infrastruktura kolejowa / Odp: Słuchanie kolei
« dnia: 09 Grudnia 2018, 12:39:26 »
Ja oceniam twoj wpis, jako probe usprawiedliwenia podsluchu w tym wypadku kolejowego, gdyz kiedys tego nie bylo w zwiazku z tym, moralnie jest ok.
Nie uważam żebym coś usprawiedliwiał. Po prostu chciałem pokazać związek pomiędzy "narodzinami" tej moralności, a czasem kiedy się ona "narodziła".
Wystarczy przeciez, ze zmienia system lacznosci na szyfrowana (a kiedys to nastapi) i nadal bedziesz uwazal, ze jest ok, bo lamiac szyfr z twojego punktu widzenia nic sie nie zmienia, nadal jak sluchales tak sluchasz.
Nie będę tak uważał, bo wtedy już będę łamał prawo, ale jeśli nikt jeszcze kolei nie zaszyfrował mimo, że taka możliwość istnieje od lat to coś to oznacza. Porównałbym to do sklepu jeśli jest otwarty to mogę wejść, zrobić zakupy, jeśli byłby zamknięty, a ja bym tam wszedł to dokonałbym włamania. Analogia.
czesciowo poruszasz tematy nie zwiazane z watkiem a czesciowo juz sie do nich odnioslem.
Próbowałem się odnieść do innych tematów, aby pokazać Ci jak rozwój wpływa na zmiany w postrzeganiu co jest dobre, a co złe przez ludzi.

Generalnie dostrzegam, że z tą moralnością często idzie kwestia wiary i religii. Kiedyś Polska była bardzo katolicka i ludzie czerpali mądrości z biblii. Można powiedzieć, że wtedy była jedność. Dzisiaj globalizacja powoduje, że to wszystko staje się różne. Wystarczy inne wyznanie albo jego brak i ktoś uważa, że białe jest czarne albo na odwrót. Myślę, że nie ma sensu ciągnąć dłużej tej rozmowy, ale tak czy siak dzięki za nią. ;)

3
Infrastruktura kolejowa / Odp: Słuchanie kolei
« dnia: 08 Grudnia 2018, 23:50:34 »
Ale jak ten system moralności z literatury, kultury ma się do dzisiaj? Najwięcej tego typu rzeczy się pisało wtedy gdy nie było jeszcze kolei, samochodów, samolotów itd.. Nie było pracy w tego słowa znaczeniu co teraz. Ok są pewne fundamentalne rzeczy, które się nie zmienią np. nie zabijaj, nie wyrządzaj krzywdy, ale generalnie ten system jakoś sobie ewoluuje wraz z postępem cywilizacji i nauki. Kiedyś dziecko się rodziło chore to żyło w cierpieniu chore. Teraz można wykryć jakieś wady i zdecydować co jest bardziej moralne. Oszczędzić cierpień czy dać szansę na życie mimo wszystko. I o to się ludzie kłócą nawet w jednej cywilizacji. Kiedyś ktoś coś podsłuchał (raczej mógł tylko prywatną rozmowę) to się go może karciło, nie wiem nie żyłem wtedy. Ale teraz? Jeśli słucham kolei to na 99% jestem zwykłym mikolem, którego nie interesuje Kowalski, który prowadzi pociąg i Nowak, który jest dyżurnym ruchu, tylko to jak wygląda ich praca, jakiego słownictwa używają, bo może zastanawiam się czy nie pójść tam pracować. Z resztą jeśli już, ilu ludzi teraz samych prosi się o inwigilację? Palnie ci imię i nazwisko przez telefon w autobusie i już można sprawdzić na facebooku czy ma męża/żonę, wykształcenie, gdzie mieszka, gdzie pracuje wiek itd. Teraz było by takie zachowanie złe, ale co będzie w przyszłości? Czy nie będzie w jakiś sposób uzasadnione np. na wypadek jakiegoś konfliktu?

4
Inne niekolejowe / Odp: Dyskusje o antywirusach i ich zasadności
« dnia: 30 Sierpnia 2018, 14:20:52 »
Specjaliści się odezwali i niby naprawili.
Cytuj
Hello,

Thank you for reporting this false positive.

Our virus specialists have now cleared its reputation in our database.

With URLs this change should be instant, but it might take up to 24 hours with files.

For future reference you might also find the following article to be useful: Avast Clean Guidelines.


Best regards,

Avast Customer Care
Krzysiek626, możesz zaktualizować definicje i sprawdzić czy dalej występuje problem.

5
Bieżące kolejowe / Odp: Porównanie Elfa, Darta i Flirta 3 PKP IC
« dnia: 24 Sierpnia 2018, 11:49:01 »
Te na zdjęciach od centarail różnią się od siebie bardziej, ale te wyglądają na bardziej vipowskie. Te standardowe różnią się już mniej (wystarczy otworzyć linki i zobaczyć). Może parametry mają takie same, ale to nie zmienia faktu, że nie są takie same. Wystarczy spojrzeć na ich tył :D

Strony: [1]