Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Bendrej

Strony: [1] 2
1
Bieżące kolejowe / Odp: Nowy prezes KD.
« dnia: 17 Stycznia 2019, 15:53:51 »
Rozumiem, że się znacie. To, że za nim stoją wyniki to jest niby informacja z pierwszej ręki wg Ciebie? W każdym razie nie mam nic do tego człowieka, niech się realizuje zawodowo dalej. Tylko ja po prostu staram się walczyć o pewne wartości. Dzisiejsze media potrafią dawać niejasny przekaż, są nierzetelne, nie są bezstronne. Pisząc to liczyłem, że chociaż część ludzi się zastanowi "a może to nie jest wcale tak jak wszędzie mówią". Jeśli potrafisz mnie zrozumieć to punkt dla Ciebie, a jeśli uważasz, że szerze nieprawdziwe informacje, wprowadzam w błąd to usuń moje posty.

2
Bieżące kolejowe / Odp: Nowy prezes KD.
« dnia: 17 Stycznia 2019, 13:59:53 »
Kolego, wiem to od zaufanej mi osoby, która z nim pracowała, która na kolei pracuje od ponad 30 lat i nie jedno widziała. Rozmawiam z nią często na te tematy. Po za tym codziennie jeżdżę pociągami tej spółki i też dostrzegam niejedno. Jak są odwoływane, brak taboru rezerwowego. Można by na ten temat rozmawiać godzinami. Nie mam zwyczaju mówić nieprawdziwych, niesprawdzonych czy to na czyjś temat czy ogólnie. Cały ten wywód generalnie polegał na tym, że wiele osób schlebia byłemu prezesowi widząc w nim jakąś ponadprzecietna jednostkę, a ja nie widzę ku temu powodu.

3
Bieżące kolejowe / Odp: Nowy prezes KD.
« dnia: 11 Stycznia 2019, 18:46:28 »
Pożyjemy, zobaczymy. Niedługo Przewozy Regionalne mają zostać włączone spowrotem do grupy PKP. Wiem, że w którymś kraju już było to przerabiane. Rozbicie i ponowne połączenie. Nie wiem czy nie we Francji, ale może się mylę.

4
Wydział zamówień / Odp: Zdjęcia na roślinność zimową
« dnia: 11 Stycznia 2019, 17:57:24 »

5
Bieżące kolejowe / Odp: Nowy prezes KD.
« dnia: 11 Stycznia 2019, 08:20:53 »
Jak dla mnie to nie jest wcale koniec. Rachwalski znał się na prowadzeniu przedsiębiorstwa, ale nie znał się na kolei (wiem to od osoby ze środka). Przychodząc do KD nie miał doświadczenia kolejowego, oczywiście zrobił wzrost, ale równie dobrze mógł być słupem. UE + urząd marszałkowski kupiły nowy tabor, a on po prostu puszczal nowe pociągi, które jak jeździły tak będą jeździć. Do tego odpowiednia polityka, media i jest sukces. Jeśli spółka będzie w przyszłości przedmiotem zagrywek politycznych to wtedy może oznaczać może nawet koniec. Ale i tak wielu kolejarzy, którzy dużo lat przepracowali na wyższych stanowiskach twierdzi, że kolej dąży do połączenia w przeciągu może nawet niedługich lat. Słyszę takie pogłoski od jakiegoś czasu.

6
Bieżące kolejowe / Odp: Pytania o zawód maszynisty
« dnia: 09 Stycznia 2019, 18:41:52 »
Koleje Dolnośląskie ciągle szukają, tak wynika ze strony i też sam wiem, że jest tam niedobór maszynistów, ale nie wiem czy Ci to odpowiada, bo wnioskuję po wiadomościach, że to nie Twój region.

7
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 18.12 - problemy
« dnia: 06 Stycznia 2019, 13:02:08 »
W EU07-239-G i prawdopodobnie w innych z tą samą kabiną. Okno maszynisty jest zbugowane.

8
Symulator / Odp: Ilośc FPS
« dnia: 02 Stycznia 2019, 23:19:45 »
Cytuj
Czy zawsze miałeś takie fps? Czy Ci ostatnio spadły? Może po prostu już więcej się z tego komputera nie da wycisnąć. Starsze, wolniejsze pamięci od @LosBananos, starsza płyta główna. Może być, że ATI Radeon lepiej sobie radzi od Twojej Nvidii. Na tym wszystkim może się zebrać trochę fps mniej. Jeśli masz możliwość przetestowania na Windowsie 7 to spróbuj, może to coś da
Zawsze to nie wiem bo maSzynę zainstalowałem jakieś miesiąc temu , wcześniej grałem w Train Simulator 2016 itp ( ponad 60fps stałe ) , GTA V ( nie spada poniżej 30 fps , rzadko jest 30 fps. ) CS:GO ( 120-160 fps )
To z CS:GO mnie trochę ździwiło. Grywałem trochę w tą grę i u mnie stosunek ilości fps MaSzynie do ilości fps w CS:GO był zdecydowanie większy niż u Ciebie.

9
Symulator / Odp: Ilośc FPS
« dnia: 02 Stycznia 2019, 20:17:51 »
Czy zawsze miałeś takie fps? Czy Ci ostatnio spadły? Może po prostu już więcej się z tego komputera nie da wycisnąć. Starsze, wolniejsze pamięci od @LosBananos, starsza płyta główna. Może być, że ATI Radeon lepiej sobie radzi od Twojej Nvidii. Na tym wszystkim może się zebrać trochę fps mniej. Jeśli masz możliwość przetestowania na Windowsie 7 to spróbuj, może to coś da.

10
Symulator / Odp: Ilośc FPS
« dnia: 02 Stycznia 2019, 13:06:24 »
Najpierw sprawdź w menedżerze zadań -> wydajność -> pamięć jaką masz ustawioną, potem sprawdź w necie parametry swojego modelu aby wiedzieć na jakiej maksymalnie może działać.

11
Symulator / Odp: Ilośc FPS
« dnia: 02 Stycznia 2019, 12:48:03 »
Zmniejszenie rozdzielczości da Ci trochę fps. Tak się zastanawiam nad pamięcią @LosBananos ma podobną specyfikację, ale ma DDR3, Ty masz DDR2, które może działa na niskim taktowaniu? Ostatnio miałem taki komputer, który zamulał, a jak się okazało nie wiem czemu w biosie miał ustawioną wartość minimalną :D

+ to co Ci wcześniej koledzy powiedzieli, czy coś Ci w tle nie obciąża kompa

12
Pomoc doraźna / Odp: Maszyna 18.07 na laptopie
« dnia: 31 Grudnia 2018, 18:41:30 »
To raczej nic tu nie da. Można zmienić tryb grafiki z switchable na uma. Ale efekt jest taki, że wyłącza się ten dodatkowy układ w tym wypadku Nvidie (tracąc tym samym jakość i wyższe rozdzielczosci), a nie ten podstawowy Intela - zintegrowany z procesorem. Oczywiście nie zaszkodzi sprawdzić w każdym biosie może być inaczej, ale z reguły jest tak jak napisałem wyżej.

13
Pomoc doraźna / Odp: Maszyna 18.07 na laptopie
« dnia: 31 Grudnia 2018, 12:26:21 »
Nie wiem czy dobrze wszystko rozumuję, ale wydaje mi się, że za samo wyświetlanie grafiki przez HDMI na telewizorze odpowiada ta grafika Intela, która Ci spowalnia. Natomiast na komputerze i tak masz dalej te 170 fps tak? Możesz ustawić MaSzynę żeby Ci startowała z Nvidii, ale na telewizorze i tak będzie swoje (chyba, że najpierw odpalisz, potem podepniesz tak jak próbowałeś).

W każdym razie zmierzam do tego, że może być gdzieś jeszcze jakieś ustawienie dot. duplikowania ekranu itp. gdzie musisz wymusić Nvidię. Ja jej nie mam, więc jedynie zgaduję.

14
Pomoc doraźna / Odp: Maszyna 18.07 na laptopie
« dnia: 31 Grudnia 2018, 11:59:48 »
Jak dla mnie to problem leży w ustawieniach przełączania grafiki.

15
Pomoc doraźna / Odp: Maszyna 18.07 na laptopie
« dnia: 30 Grudnia 2018, 19:01:39 »
Co do wydajności, to pogrzeb w opcjach zasilania (Ppm na baterie). Tam możesz ustawić sobie co nieco (przydziały itp.).

16
Bocznica / Odp: Brak wyświetlenia ekranu symulatora.
« dnia: 09 Grudnia 2018, 13:33:16 »
Jakiś log.txt Ci się generuje? Bez tego raczej nikt nic nie zaradzi.

17
Infrastruktura kolejowa / Odp: Słuchanie kolei
« dnia: 09 Grudnia 2018, 12:39:26 »
Ja oceniam twoj wpis, jako probe usprawiedliwenia podsluchu w tym wypadku kolejowego, gdyz kiedys tego nie bylo w zwiazku z tym, moralnie jest ok.
Nie uważam żebym coś usprawiedliwiał. Po prostu chciałem pokazać związek pomiędzy "narodzinami" tej moralności, a czasem kiedy się ona "narodziła".
Wystarczy przeciez, ze zmienia system lacznosci na szyfrowana (a kiedys to nastapi) i nadal bedziesz uwazal, ze jest ok, bo lamiac szyfr z twojego punktu widzenia nic sie nie zmienia, nadal jak sluchales tak sluchasz.
Nie będę tak uważał, bo wtedy już będę łamał prawo, ale jeśli nikt jeszcze kolei nie zaszyfrował mimo, że taka możliwość istnieje od lat to coś to oznacza. Porównałbym to do sklepu jeśli jest otwarty to mogę wejść, zrobić zakupy, jeśli byłby zamknięty, a ja bym tam wszedł to dokonałbym włamania. Analogia.
czesciowo poruszasz tematy nie zwiazane z watkiem a czesciowo juz sie do nich odnioslem.
Próbowałem się odnieść do innych tematów, aby pokazać Ci jak rozwój wpływa na zmiany w postrzeganiu co jest dobre, a co złe przez ludzi.

Generalnie dostrzegam, że z tą moralnością często idzie kwestia wiary i religii. Kiedyś Polska była bardzo katolicka i ludzie czerpali mądrości z biblii. Można powiedzieć, że wtedy była jedność. Dzisiaj globalizacja powoduje, że to wszystko staje się różne. Wystarczy inne wyznanie albo jego brak i ktoś uważa, że białe jest czarne albo na odwrót. Myślę, że nie ma sensu ciągnąć dłużej tej rozmowy, ale tak czy siak dzięki za nią. ;)

18
Infrastruktura kolejowa / Odp: Słuchanie kolei
« dnia: 08 Grudnia 2018, 23:50:34 »
Ale jak ten system moralności z literatury, kultury ma się do dzisiaj? Najwięcej tego typu rzeczy się pisało wtedy gdy nie było jeszcze kolei, samochodów, samolotów itd.. Nie było pracy w tego słowa znaczeniu co teraz. Ok są pewne fundamentalne rzeczy, które się nie zmienią np. nie zabijaj, nie wyrządzaj krzywdy, ale generalnie ten system jakoś sobie ewoluuje wraz z postępem cywilizacji i nauki. Kiedyś dziecko się rodziło chore to żyło w cierpieniu chore. Teraz można wykryć jakieś wady i zdecydować co jest bardziej moralne. Oszczędzić cierpień czy dać szansę na życie mimo wszystko. I o to się ludzie kłócą nawet w jednej cywilizacji. Kiedyś ktoś coś podsłuchał (raczej mógł tylko prywatną rozmowę) to się go może karciło, nie wiem nie żyłem wtedy. Ale teraz? Jeśli słucham kolei to na 99% jestem zwykłym mikolem, którego nie interesuje Kowalski, który prowadzi pociąg i Nowak, który jest dyżurnym ruchu, tylko to jak wygląda ich praca, jakiego słownictwa używają, bo może zastanawiam się czy nie pójść tam pracować. Z resztą jeśli już, ilu ludzi teraz samych prosi się o inwigilację? Palnie ci imię i nazwisko przez telefon w autobusie i już można sprawdzić na facebooku czy ma męża/żonę, wykształcenie, gdzie mieszka, gdzie pracuje wiek itd. Teraz było by takie zachowanie złe, ale co będzie w przyszłości? Czy nie będzie w jakiś sposób uzasadnione np. na wypadek jakiegoś konfliktu?

19
Infrastruktura kolejowa / Odp: Słuchanie kolei
« dnia: 08 Grudnia 2018, 20:48:56 »
Cytat: Mariusz1970
Zaznaczam, ze nie chodzi tutaj pojmowanie moralnosci, jako zbior indywidualnych metod postepowan, bo to dopiero hierarchia a moralnosc rozumiana jako, zbior zasad, wg ktorych ludzie na przestrzeni dziejow oceniali pewnien typ zachowania jako moralny lub niemoralny.
Tylko to zanika i w dzisiejszych czasach jedno rodzi się z drugiego. Cała ta dyskusja jest taka długa właśnie, bo każdy reprezentuje swój własny system wartości. Po to mamy to prawo, które ma być dla wszystkich jednakowe, a czy jest to już inna bajka. Ale i ono też potrafi być pełne bzdur. Ciekawym przypadkiem jest prawo autorskie. Wyobraźmy sobie, że siedzimy w autobusie przed nami siada osoba z gazetą i zaczyna ją czytać, a my również, zerkając na tylną stronę tej gazety. Tym samym łamiemy już prawo autorskie, bo nie uiściliśmy opłaty wydawcy na przeczytanie dzieła. Kolejny przykład to słynny artykuł 13 i wojna o internet.

Co do słuchania kolei to nie widzę żeby coś tutaj było złe. Pracownicy wykonują swoje czynności służbowe na terenach należących do PKP PLK (dworce, stacje gdzie każdy z nas może oglądać pociągi), które z kolei należy do spółki skarbu państwa. Nie ma tu miejsca na prywatę. Możemy słuchać rozmowę o tym co widzimy np. manewry. To jest dla mnie piękne. Jeśli któremuś z pracowników się to nie podoba, że może być podsłuchiwany, to powinien zmienić pracę. Ewentualnie liczyć na ustawodawcę.

20
Uruchamianie Symulatora / Odp: Problem w czasie uruchamiania gry
« dnia: 29 Listopada 2018, 21:44:03 »
Hmm, HD 4000 nie jest aż taka stara żeby były problemy, ja mam w laptopie 3000 + OpenGL 3.1 i idzie odpalić na nim MaSzynę, chociaż na większych sceneriach tnie. Nie masz może jakiegoś drugiego układu graficznego w laptopie? Pytam się, bo z własnego doświadczenia ze sprzętem wiem, że błędne dopasowanie zasobów może prowadzić do takich dziwnych rzeczy. Kolejna sprawa to to co Stele napisał. Trochę mało pamięci, co najwyżej na td możesz pojeździć.
Cytuj
Dodatkowo do minimalnych wymagań sprzętowych porzeba:
Karta graficzna ze sterownikiem obsługującym OpenGL w wersji 1.5 lub nowszej.
Czy to jest jeszcze aktualne?

21
Symulator / Odp: Rwanie i skakanie
« dnia: 18 Listopada 2018, 19:06:05 »
To prawda, aczkolwiek najpierw trzymajmy się tego, że nowsze znaczy lepsze, bo w końcu na tym polega idea wydawania coraz to nowszych wersji. @Lokomotywownia sprawdź jakie masz i napisz coś o samej karcie graficznej. Widzę, że te karty montowane w tej stacji roboczej nie miały zbyt dużo pamięci VRAM. Może to tutaj leży przyczyna.

22
Uruchamianie Symulatora / Odp: Problem z Symulatorem
« dnia: 14 Listopada 2018, 17:52:24 »
Zobacz sobie za pomocą jakiegoś programu np. Driver Easy (darmowy) czy nie ma nowszej wersji sterownika do karty graficznej. Baza sterowników Microsoftu jest trochę uboga i może nie posiadać tych najnowszych.

23
Gagarin się zapalił

Cytuj
Wypadek na torach kolejowych pomiędzy dworcem Wrocław Główny a stacją Wrocław Brochów. Mniej więcej na wysokości hurtowni Selgros Cash&Carry przy Krakowskiej doszło do pożaru lokomotywy. Spalinowóz jechał bez doczepionych wagonów, maszynista zdążył w porę uciec.

https://gazetawroclawska.pl/pozar-lokomotywy-przy-dworcu-glownym-jechala-w-strone-brochowa-zdjecia/ar/13637812?fbclid=IwAR3L5_X7n5eXcyT11fcl-0haDlLM0wzZA6eESse3KX0VNHUY4Ot4YgNn6iA

Źródło: Gazeta Wrocławska

Cytujemy najistotniejszą część artykułu.
Matek123.

Poprawione.

24
Tabor kolejowy / Odp: Pantografy przy lokomotywach ukrotnionych
« dnia: 21 Października 2018, 21:19:58 »
A co do tych EU06 to jak to jest z ruszaniem składu? Chodzi mi, że standardowo rusza się na dwóch pantografach aby nie przepalić drutu, a następnie opuszcza się ten przedni. Wiadomo, że maszynista nie pójdzie chwile po ruszeniu do maszynowni, a ruszając na jednym to wiadomo ;)

25
Wydział zamówień / Zdjęcia obiektów
« dnia: 03 Października 2018, 21:04:28 »
Witam wszystkich. Postanowiłem, że wspomogę projekt i w wolnym czasie porobiłem zdjęcia różnych obiektów na modele/tekstury z mojej okolicy. Fotografem nie jestem i sprzętu najlepszego nie mam, ale myślę, że chociaż niektóre zdjęcia się nadadzą. Gdyby była taka potrzeba to mogę, któreś "dorobić", tylko dajcie ewentualnie znać do jakiego obiektu.

Linki do zdjęć:
http://eu07.pl/userfiles/25402/foto-obiekty1.zip //ekrany akustyczne, kładka dla pieszych, mniejsze wiadukty, znaki i inne
http://eu07.pl/userfiles/25402/foto-obiekty2.zip //płyta peronowa, wiaty peronowe
http://eu07.pl/userfiles/25402/foto-obiekty3.zip //duży wiadukt koło Brzegu Dolnego
http://eu07.pl/userfiles/25402/foto-obiekty4.zip //budynek, tablice, kubły, ławki, zegary i inne obiekty peronowe

Dodaję również luźno przykładowe zdjęcia, żebyście wiedzieli co można znaleźć w archiwach.

26
Pomoc doraźna / Odp: Problem z przyciskiem Print Screen.
« dnia: 30 Sierpnia 2018, 14:50:39 »
A spróbujcie Alt+Print Screen czy zadziała.

Edit: Dobra nie działa, sam sprawdziłem.

27
Inne niekolejowe / Odp: Dyskusje o antywirusach i ich zasadności
« dnia: 30 Sierpnia 2018, 14:20:52 »
Specjaliści się odezwali i niby naprawili.
Cytuj
Hello,

Thank you for reporting this false positive.

Our virus specialists have now cleared its reputation in our database.

With URLs this change should be instant, but it might take up to 24 hours with files.

For future reference you might also find the following article to be useful: Avast Clean Guidelines.


Best regards,

Avast Customer Care
Krzysiek626, możesz zaktualizować definicje i sprawdzić czy dalej występuje problem.

28
Inne niekolejowe / Odp: Odp: MaSzyna 18.07 - problemy
« dnia: 29 Sierpnia 2018, 00:06:26 »
Jasne, że AVG to nie Avast w końcu inaczej się to pisze, ale gdybyś nie był na tyle leniwy to byś wygooglował informacje na temat wykupienia AVG przez Avasta. Możemy w ciemno założyć, że oba antywirusy posiadają dostęp do tych samych baz danych. Reszta to pierdoły mądre aczkolwiek dla najzwyklejszego użytkownika jest to czarna magia. Każdy producent oprogramowania użytkowego w dzisiejszych czasach dąży by jego produkt był jak najprostszy w obsłudze i proces jego działania był jak najbardziej zautomatyzowany. Tak więc najlepiej by było, aby gracz czy to posiadający Avasta czy AVG czy jeszcze coś innego, ściągający instalator nie miał żadnych kłopotów z instalacją.

29
Inne niekolejowe / Odp: Odp: MaSzyna 18.07 - problemy
« dnia: 28 Sierpnia 2018, 22:21:37 »
Juź wcześniej był problem z Avastem. A AVG = Avast obecnie. Wysłałem im ten plik instalatora do sprawdzenia (jest taka możliwość na stronie Avast Software - "false positive file") i może to wkrótce naprawią.

30
Bocznica / Odp: Mały błąd
« dnia: 26 Sierpnia 2018, 21:39:57 »
Ok, w takim razie nie było tematu. W inny sposób to rozumiałem.

Strony: [1] 2