Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Joachimowicz

Strony: [1] 2 3 ... 17
1
Bocznica / Odp: Kabina E189
« dnia: 15 Marca 2024, 21:46:43 »
Ej, a mogę napisać, że kocham Miłosza Dorsza? To napiszę, że kocham Miłosza Dorsza, bo to jest ziomek git i robi fajne dodatki. Pozdrawiam cieplutko. Stele też ziomal. A kermita to ja kocham. Ale Rafała to najbardziej.

2
Wydział zamówień / Odp: ET21
« dnia: 24 Lutego 2024, 15:51:51 »
xd stary wrócił z mlekiem. Jak tam te wszystkie projekty co to miały wyjść do końca 2k23, a wraca jak bumerang tylko temat, że coś robicie, że potrzeba materiałów, że będzie quality content?

3
Gałgany, jak już w ogóle rozmawiacie o takich rzeczach, to weźcie zamieńcie kolejność i najpierw zróbcie kosztorys a potem się zastanawiajcie nad ściepą.

4
Ja jebię, ale pie r dololicie, jedni i drudzy. 

Zakazy 23
+10

5
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 07 Listopada 2023, 08:01:03 »
Może lepiej nie.

6
tymi sposobami, które proponujesz, może niekoniecznie udać się przedstawiony cel
A pamiętasz w ogóle jaki jest cel? Nie chodzi o zabetonowanie maszyny, tylko o pozyskiwanie nowych użytkowników. Cały czas piszesz "nie bo nie". Milek przedstawił bardzo dobre, genialne w swojej prostocie pomysły. Powinny zostać wprowadzone chociażby z jednego powodu. Od lat trzymamy się jednego schematu z drobnymi modyfikacjami i cały czas idzie ku złemu. A jak czytam argumenty:
Cytuj
niepotrzebnych pytań "KIEDY MODEL X WIDZIAŁEM ŻE JEST ROBIONY".
To nie wiem czy śmiać się czy płakać. Zaraz nie będzie komu takich komentarzy pisać, bo fanbase maszyny robi się coraz węższy. Podobnie jak dyskusja o rangach. Jakiś czas temu prowadzono polubienia.

7
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 22.11 - problemy
« dnia: 11 Kwietnia 2023, 17:10:31 »
Bo w ostatnim wydaniu tej komendy nie było w eu07_input-keyboard. Dopisz sobie ręcznie, to zacznie działać.

8
Bocznica / Odp: Pociąg ekspresowy Odra 2
« dnia: 05 Kwietnia 2023, 21:22:52 »
No no no. Uwierzę jak zobaczę w teście.

Mimo że mogę się z tym w jakiś sposób zgodzić, to posty lądują na bocznicy, bo nie wpisują się w temat wątku.

10
Na warsztacie / Odp: Bałtyk - SKM - Multi
« dnia: 22 Marca 2023, 14:49:24 »

11
Na warsztacie / Odp: Odświeżenie otoczenia linii 053.
« dnia: 05 Marca 2023, 14:10:44 »
Co do stawu, to to już ingerencja w teren, co może być dość trudne dla kolegów.

Bagno i tatarak. Nikt o zdrowych zmysłach nie postawiłby tam czegokolwiek. To nie są nawet przedmieścia. To jest międzytorze w lesie.

12
Jedna to jazda do przodu z załączonym układem dostosowania sił do nacisku kół a druga bez.

13
Pomoc doraźna / Odp: Obsługa Matrosova
« dnia: 12 Lutego 2023, 01:46:00 »
Nie.
W następnej paczce.
Pominięta tak jak inne.

14
Pomoc doraźna / Odp: Obsługa Matrosova
« dnia: 11 Lutego 2023, 14:25:48 »
Zakładka sprzęg działa od lewej do prawej. To co jest zaznaczone po lewej oddziałuje wyłącznie na pojazd po prawej. Samo ukrotnienie wystarczy. Żeby odpalić ukrotnione lokomotywy wystarczy mieć załączoną baterię, załączyć pompy paliwa i oleju a następnie przytrzymać m.

15
Pomoc doraźna / Odp: Obsługa Matrosova
« dnia: 10 Lutego 2023, 21:07:57 »
Jeśli sterujesz z gagara to działa dobrze, a jeśli z tamary, to gagar wchodzi tylko na 8 pozycję i dalej już nie.

16
Pomoc doraźna / Odp: Obsługa Matrosova
« dnia: 10 Lutego 2023, 20:33:37 »
Gagar+tamara działa, trzymasz ctrl w starterze i zaznaczasz ukrotnienie.

17
Pomoc doraźna / Odp: Obsługa Matrosova
« dnia: 10 Lutego 2023, 15:29:45 »
Hamujesz jak traxem. num2 zwiększenie mocy hamowania, num5 utrzymanie, num6 luzowanie. Siła hamowania zależy od ilości powietrza spuszczonego z pg.

18
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 07 Lutego 2023, 03:02:51 »
Z większością tego co napisałeś się nie zgadzam i mam wrażenie, że dyskusja prowadzona w taki sposób nie prowadzi do niczego odkrywczego, tylko daje pole do kolejnych przepychanek, zamiast skupiać się nad przyszłością. Zaczniemy dyskutować o wyborze scenerii/modelu/funkcjonalności do "dokończenia", a dyskutować o tym będą osoby niemające realne wpływu na ich powstawanie, bo nieliczne osoby które coś robią, robią swoje i tyle. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której ktokolwiek mógłby komuś kazać porzucenia prac nad swoim projektem i zacząć pracę przy innym. Żeby taka współpraca istniała, osoby muszą się same ze sobą dogadać, a od dłuższego czasu panuje atmosfera temu niesprzyjająca.
Betatesty są dobrowolne przez każdego użytkownika, jedynym limitem jest napisanie 30 postów. Pomimo tak niskiego progu wejścia w porównaniu do poprzednich lat, nie ma komu testować nawet tekstur. Największa ilość zarejestrowanych użytkowników na forum w ostatniej dekadzie przypada na 2022 rok ale to nie przekłada się na ich aktywność.
Co do naprawiania błędów w exe, to zdaje się, że tak złożonej a zarazem stabilnej maszyny nie było od dawna. Większość scenariuszy nowej generacji jest w pełni przejezdna.
Mijany skład brutto z ładunkiem 3500t z punktu widzenia maszynisty w kiblu ma taki problem, że ten sam skład może być obsłużony zarówno przez użytkownika jak i przez AI, bo jeden scenariusz może zawierać wiele składów do prowadzenia w tym samym czasie.
Wymienione osoby nikogo z tu obecnych nie znajdą, bo nie sprawiają wrażenia, żeby obserwowały użytkowników forum. Stele poszedł zostawiając Macieja, Maciej odszedł bez oficjalnego stanowiska a tmj nawet kiedy był aktywny to raczej skupiał się na łataniu maszyny niż sprawach organizacyjnych.

W każdym razie fajnie było usłyszeć, że komuś chce się opłacać to forum i przynajmniej z tej strony sytuacja jest normalna. Smutno, że w innych jest jak jest.

Ps. Rafał, wiesz co z tym zrobić.

19
Na warsztacie / Odp: Pomysły na rozwój exe
« dnia: 29 Stycznia 2023, 22:51:58 »
Rozumiem, że po prostu połowa układu by była na ciuchy letnie, a druga na zimowe? Jeżeli tak, to co proponujesz to bardzo mocna proteza i marnotrawstwo miejsca na teksturach.  Ja kiedyś proponowałem możliwość definiowania submodelom sezonowości. Wspominałem o tym pod kątem osłon metalowych/brezentowych na pojazdy w zimę, ale przy ludzikach też by się to sprawdziło.
Dorobić maty i zdefiniować, która tekstura ma się ładować przy jakiej porze roku.

20
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 20 Stycznia 2023, 20:43:15 »
  • obsługa opcji archiwalne pojazdy (opcja w menu listy tekstur).
Wydaje mi się, że zamysł był taki, aby ta opcja była domyślnie włączona. Tak jak jest to teraz zrobione w niczym nie pomaga, bo użytkownik nawet będzie szukał opcji, o której nie będzie miał pojęcia, że jest. A nawet jeśli znajdzie w/w notatkę, to nie będzie potrafił jej znaleźć, gdyż ta opcja jest... stosunkowo mocno ukryta.

21
Forum / Odp: Czy leci z nami pilot?
« dnia: 16 Stycznia 2023, 22:14:13 »
AtapiCl też już nie ma rangi administrator, a z tego co mi się wydaje, to do tego momentu był najaktywniejszym administratorem z tu pozostałych. W tych okolicznościach ten wątek staje się jeszcze bardziej zasadny, bo o ile ostatnie logowanie administratora w grudniu 2022 nie wygląda aż tak źle, to ostatni post jest z 2016 roku.

22
Inne niekolejowe / Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« dnia: 15 Stycznia 2023, 20:10:26 »
Jak ktoś chce 100% realizmu to niech robi licencję i idzie na maszynistę
Jak tak to przepraszam. Przepraszam, że oczekiwałem w symulatorze realizmu. W takim razie super produkt 10/10, polecam, Piotr Frączewski.

23
Inne niekolejowe / Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« dnia: 15 Stycznia 2023, 11:10:33 »
Gdyby społeczność tworzącą MaSzynę wesprzeć taką kwotą, mielibyśmy tutaj bezkonkurencyjny produkt.

Gdyby tak zrobić, to rozwój przez najbliższe 10 lat stanąłby w miejscu, a zaczęła wielka debata jak podzielić pieniądze.

24
Wydział zamówień / Odp: Materiały na Innofreight (DB)
« dnia: 14 Stycznia 2023, 20:53:07 »
O ile dobrze wiem to takiego wagonu takiego na ten moment nie mamy.

25
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Wagony Nightjet (Pomoge)
« dnia: 13 Stycznia 2023, 03:36:35 »
Wrzuć zdjęcia do wątku a jak ktoś zdecyduje się zrobić to skorzysta. W przeciwnym razie zaoferuj kwotę za zrobienie dodatku, może kogoś to skusi.

26
Forum / Czy leci z nami pilot?
« dnia: 11 Stycznia 2023, 14:21:12 »
Dzień dobry,
Kiedy Antek rezygnował z funkcji administratora to pokrótce opisał sytuację w wątku na forum. Natomiast teraz wchodząc w listę administratorów już nie widzę na niej Maćka, który przejął jego rolę. Wydaje mi się, że jest to sytuacja, która może rodzić pewnego rodzaju problemy. Byłoby korzystnie gdyby ktoś zajął jakieś stanowisko w tej sprawie.

27
Forum / Banowanie na #eu07 Mattermost
« dnia: 04 Stycznia 2023, 19:05:50 »
Dzień dobry, chciałem tylko zasugerować, że byłoby korzystnie, gdyby osoba zbanowana na maszynowym czacie, była informowana o długości nałożonej kary. Szczególnie w każdym innym przypadku niż ban permanentny.
Pozdrawiam cieplutko. Życzę dobrej nocy.

28
Forum / Zablokowanie #eu07 na Mattermost
« dnia: 30 Grudnia 2022, 20:13:30 »
Witam, temat jak w temacie - zapytanie, wniosek, ankieta, jak kto woli. Uważam, że fajnie by było, aby główny kanał został oddzielony grubą kreską od forum, stąd też tutaj piszę i wystosowuję pytanie do administracji - Tak? Nie? Jeśli nie, to chętnie poprosiłbym o uzasadnienie takiej decyzji. I od razu kilka kwestii:
-> Czy były afery i kłótnie?
Tak. I zapewne dalej będą, mam nadzieję że rzadziej, jednak w sytuacji, którą mamy aktualnie, brakuje człowieka który zdążyłby zdusić je w zarodku. Trzeba ze sobą dyskutować, ale trzeba też ponieść odpowiedzialność za treści podpięte bezpośrednio pod forum.

Oprócz tego, w międzyczasie został zaktualizowany regulamin, tak, aby obejmował chat. Tak na prawdę nic to nie zmienia, poza "zalegalizowaniem" kar nakładanych na użytkowników. Przed zmianami w regulaminie, mimo braku adekwatnych zakazów, użytkownikom i tak był ograniczany dostęp do czatu/czatu i forum. Mam nadzieję, że wszyscy pamiętają jak "serdecznie" były traktowane osoby, które nie były ekspertami ds. kolejnictwa, które wykazały się lekkim bądź większym nierozgarnięciem, osoby o poglądach sprzecznych z ogólnie przyjętą doktryną. W skrócie, czat był ostatnim miejscem, w które nowy użytkownik chciałby trafić. Jeśli za pół roku kierownik uzna, że stali bywalcy wyzbyli się pewnych manier, które godzą w wizerunek maszyny, to można byłoby zastanowić się nad ponownym przypięciem odnośnika do czatu.

Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam cieplutko wszystkich odbiorców komunikatu, do siego roku:)

29
Wcale nie jest nerwowo, po prostu my tu mamy taki vibe a'la igrzyska śmierci, squid game.

30
Moderatore, a ja mam takie pytanie. Na jakiej podstawie te punkty za używanie słowa "burdel"? Bo słownik twierdzi że, to nawet wulgaryzm nie jest. W zaistniałej sytuacji jestem wybitnie skonsternowany.

Strony: [1] 2 3 ... 17