Autor Wątek:  Powrót EP05  (Przeczytany 121477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline saper_unreal

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
    • http://www.adiwarez.tk
  • Otrzymane polubienia: 0
Powrót EP05
« Odpowiedź #60 dnia: 20 Kwietnia 2004, 06:59:20 »
Cytat: "Jaco"
Cytat: "Radkos07"
spokojnie, EU06 nie wycofają (ciekawe czym je zastąpią),juz od kilku dobrych lat chodzą takie pogłoski,ale jak widać szóstki śmigają dalej.


Też prawda, ale przewozy spadają i jest mniej pociągów... W razie wycofania EU06 zawsze mogą zrobić roszady na sieci i ściągnąć do Krakowa (deficytowe) EU07, albo pocinać na pospiesznych z ET22...


racja, we wroclawiu juz nie arz widzialem pociagi prowadzone przez byki, ale pospiechy to nie byly :)

PS. lubin..milo mi ze ejstes z tamrtego miasta...to tam zajechalem po raz pierwszy, samowolnie, w wieku 5 lat, bez biletu kiblem z Wrocławia...PZDR DLA PRZYDWORCOWEJ KOMENDY! :)

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Powrót EP05
« Odpowiedź #61 dnia: 20 Kwietnia 2004, 07:16:05 »
Panowie, ale EU06 jezdza naprawde ostatni rok. Ich wiek nie pozwala na ich dluzsza eksploatacje, i tu chodzi o papierki a nie stan techniczny...
Pozdrawiam,
Winger

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Powrót EP05
« Odpowiedź #62 dnia: 20 Kwietnia 2004, 10:05:03 »
nie bede polemizowal,ale rozmawialem z kilkoma mechanikami krakowskimi i pisze to co slyszalem.
P.S.EP05 tez postanowili kiedys wycofac z powodu "papierkow". I co sie dzieje? Wszyscy widza...
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline Piotr B.

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Powrót EP05
« Odpowiedź #63 dnia: 20 Kwietnia 2004, 12:41:09 »
Cytuj
racja, we wroclawiu juz nie arz widzialem pociagi prowadzone przez byki, ale pospiechy to nie byly :)


Kilka razy zdarzylo mi sie, ze jechalem pospiechem Gdynia Glowna - Lodz Kaliska (obecnie trasa przedluzona do Katowic i Krakowa - zamiast laczenia skladow w Bydgoszczy) z ET22 na czole...
Pzdr
"Wagony ustawione są w następującej kolejności: 2- wagon pierwszej klasy, 3- wagon pierwszej klasy, 4- wagon restauracyjny..."
The Logo photo by Jeffrey Dobek

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Powrót EP05
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Kwietnia 2004, 15:01:19 »
Z tego co wiem to każdy lok który przekroczy 40 lat, musi dostawać co roku specjalne pozwolenie na dalszą eksploatację na sieci PKP.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline saper_unreal

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
    • http://www.adiwarez.tk
  • Otrzymane polubienia: 0
Powrót EP05
« Odpowiedź #65 dnia: 20 Kwietnia 2004, 15:19:16 »
a tego tpyu loki to ajkies min. 20% PKP ROTFL!

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Powrót EP05
« Odpowiedź #66 dnia: 20 Kwietnia 2004, 16:28:23 »
Do tego pułapu łapią się wszystkie EP05,EU06, za rok pierwsze EU07, część ET21, pierwsze egzemplarze EN57, częściowo SM03, SM30, w przyszłym roku pierwsze SM42, to samo ST43 i ST44.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Powrót EP05
« Odpowiedź #67 dnia: 20 Kwietnia 2004, 18:07:03 »
Cytat: "Piotr B."

Kilka razy zdarzylo mi sie, ze jechalem pospiechem Gdynia Glowna - Lodz Kaliska (obecnie trasa przedluzona do Katowic i Krakowa - zamiast laczenia skladow w Bydgoszczy) z ET22 na czole...


Tak, wielokrotnie jechałem pospiesznym z ET22 na czole - bywało, że na początku lat 90 jako "koń" często latały ET21 (tam gdzie Vmax 100). Poza tym w razie defektu EU07 podstawiano bez problemu "dobrego" (obręcze) Byka - nawet raz jechałem na ET22-324 z Ostrowa Wlkp. do Krakowa Gł. p.Cz. Stradom posp. 83204 i 38203 w druga stronę i miejscami dawaliśmy 120 km/h.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Powrót EP05
« Odpowiedź #68 dnia: 20 Kwietnia 2004, 23:57:02 »
Ale do rzeczy: ścigajmy EP05 na szlakach z aparatem w ręku! Pamiętam czasy, gdy było ich 20 na stanie i śmigały wszędzie, a teraz są tylko 2!. Teraz trudno złapać, bo jak zwykle na Olszynce nie ma planu, a poza tym "kazali oszczędzać" ci "z góry"... Mimo to wiadomo, że maszyna musi pójść co parę dni w "tango" żeby "rozkręcić" silniki. 16 i 23 to historia na kołach, a więc kto ma chęć na "Czechy" to do roboty!
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Powrót EP05
« Odpowiedź #69 dnia: 21 Kwietnia 2004, 01:16:28 »
Wlasnie, jakis numer do dysp. na Olszynce ktos ma?

Bo ja poluje na ktoras z piatek w celu pofocenia na tekstury, i czasem bym zadzwonil spytac czy moze sie ktoras wybiera w moje okolice...
Pozdrawiam,
Winger

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Powrót EP05
« Odpowiedź #70 dnia: 21 Kwietnia 2004, 08:27:19 »
Cytat: "Winger"
Wlasnie, jakis numer do dysp. na Olszynce ktos ma?


Kolejowy: (z Wrocka 955 -> Warszawa) 31 488.
Czechy jeśli już to latają na Śląsk (Bielsko B.), do Krakowa i czasem nawet na BWE.

Jaco
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Powrót EP05
« Odpowiedź #71 dnia: 21 Kwietnia 2004, 13:04:54 »
Najczęściej je można złapać na Ex 1401 "Beskidy"
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Powrót EP05
« Odpowiedź #72 dnia: 21 Kwietnia 2004, 13:48:13 »
Jak często: co 2, 3, 4 dni?
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Powrót EP05
« Odpowiedź #73 dnia: 21 Kwietnia 2004, 14:08:16 »
To zależy od tego jak je rozpiszą. Czasami potrafią po dwa, trzy dni pod rząd jeżdzić. Ale najlepiej to je złapać jak będą na PO. Wtedy można je obfocić do woli. Mam znajomego na Olszynce od którego się mogę dowiedzieć kiedy będą na PO - jakby to kogoś interesowało.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Powrót EP05
« Odpowiedź #74 dnia: 21 Kwietnia 2004, 15:36:56 »
Jasne! Zorientuj się.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Powrót EP05
« Odpowiedź #75 dnia: 21 Kwietnia 2004, 16:09:21 »
Cytat: "Loui"
Najczęściej je można złapać na Ex 1401 "Beskidy"


Chyba Ex 1411 "Beskidy". Fajnie, bo to 15km od mojego domu...
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline Limfa

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • http://www.pracuję-właśnie-nad-nią.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Powrót EP05
« Odpowiedź #76 dnia: 21 Kwietnia 2004, 19:51:28 »
A czy czechy jeżdżą w okolicach Krakowa? Bo mi bardzo zależy by je sfocić, a na dalsze podróże niestety nie mam czasu i okazji... Jeśli wiecie, to proszę podać stacje przez które przejeżdżają(bo wy się znacie na tych numerach pociągów, a ja nie więc podajcie też godziny - jak wiecie)
Pozdrowienia z Krakowa - miasta Dziewiątek, Anglików i Byków:)

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Powrót EP05
« Odpowiedź #77 dnia: 21 Kwietnia 2004, 20:05:27 »
Cytat: "Limfa"
A czy czechy jeżdżą w okolicach Krakowa? Bo mi bardzo zależy by je sfocić, a na dalsze podróże niestety nie mam czasu i okazji... Jeśli wiecie, to proszę podać stacje przez które przejeżdżają(bo wy się znacie na tych numerach pociągów, a ja nie więc podajcie też godziny - jak wiecie)


To nie jest takie proste. Kiedyś nie było problemu... Maszyny na Olszynce nie mają planu i moga pojechać z jakimkolwiek kwalifikowanych ZTCW głównie teraz do Bielska, Krakowa i Poznania. Jesli już jadą do Krakowa to tylko trasą CMK, a dalej w okolicach Krakowa przez stacje m.in. Kozów, Tunel, Słomniki, Kraków Batowice.

Jaco
http://www.kolejhobbyland.republika.pl/Elektryki.html
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

MarcinSi

  • Gość
Powrót EP05
« Odpowiedź #78 dnia: 23 Kwietnia 2004, 01:47:25 »
Fakt faktem że ET22 coraz częściej widać z pociągami osobowymi. Np. Ja dzisiaj widziałem Byka z pośpiesznym z Lublina do Warszawy. Najlepsze jest to że był to strasznie złomiasty Byk (odpadające malowanie ,trochę rdzy i w ogóle dawno nie myty) wygladało to ochydnie. Za 5-10 lat PKP bedzie miało naprawdę wielki problem ,zwłaszcza że dojdą jeszcze normy unijne w kwestii eksploatacji lokomotym itp.

RPK-74

  • Gość
Powrót EP05
« Odpowiedź #79 dnia: 23 Kwietnia 2004, 15:39:35 »
A ja raz widziałem EP07 jadący ze szczecin dąbia w stronę zdrojów z EANOSAMI!!! do było dla mnie niezłe zdziwienie.
Mało tego: pare dni później zobaczyłem ET41 z pociągiem pośpiesznym bodajże do Łodzi na stacji Szczecin dąbie!! Myślałem że padne jak to widziałem.
Heh może kiedyś dojdzie do tego, że zaczną jeździć pociągi towarowe ciągnięte przez kibelki :))

Pozdro dla wszystkich EUowiczów

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Powrót EP05
« Odpowiedź #80 dnia: 23 Kwietnia 2004, 15:58:21 »
Cytat: "RPK-74"
A ja raz widziałem EP07 jadący ze szczecin dąbia w stronę zdrojów z EANOSAMI!!! do było dla mnie niezłe zdziwienie.
Mało tego: pare dni później zobaczyłem ET41 z pociągiem pośpiesznym bodajże do Łodzi na stacji Szczecin dąbie!! Myślałem że padne jak to widziałem.
Heh może kiedyś dojdzie do tego, że zaczną jeździć pociągi towarowe ciągnięte przez kibelki :))

Pozdro dla wszystkich EUowiczów

Raczej nie, bo kibel ma sprzęg automatyczny Szaufenberga, w którym jest wszystko: ogrzewanie (dziw, ze kible je mają :P), powietrze itp. Nie sądzę, żeby Eanosy przebudowali w tym celu :P :P :P
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Powrót EP05
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Kwietnia 2004, 16:05:04 »
ET41 z Czechowic jeżdziły kiedyś planowo z pośpiesznym Zakopane - Szczecin na odcinku Zakopane - Żywiec. A ostatnio widziałem następujący skład : ET21 + ST44 + 25 węglarek. Obydwa loki były na chodzie.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Powrót EP05
« Odpowiedź #82 dnia: 23 Kwietnia 2004, 16:30:01 »
Przykład zatruwania środowiska :P :P :P :P
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Powrót EP05
« Odpowiedź #83 dnia: 23 Kwietnia 2004, 18:05:15 »
Cytat: "RPK-74"
A ja raz widziałem EP07 jadący ze szczecin dąbia w stronę zdrojów z EANOSAMI!!! do było dla mnie niezłe zdziwienie.
Mało tego: pare dni później zobaczyłem ET41 z pociągiem pośpiesznym bodajże do Łodzi na stacji Szczecin dąbie!! Myślałem że padne jak to widziałem.


Gdy loki mają "zjechane" obręcze i Vmax jest obniżana z tego powodu to bardzo często dają je do pracy drugorzędnej (np. na poc. towarowe, z Ex i posp. na osobowe...). Nie raz widzaiałem czechowickie, krakowskie EU07 z towarem (pomijam planowe jazdy z pocztowymi - to już chyba historia...), EP09 na pospiesznych (choć czasem planowo), EP08 na osobowych (!) itd.

Jaco
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Powrót EP05
« Odpowiedź #84 dnia: 23 Kwietnia 2004, 21:02:05 »
Cytuj
A ostatnio widziałem następujący skład : ET21 + ST44 + 25 węglarek. Obydwa loki były na chodzie.

Pewnie prywaciarze to byli.

A wracając do wątku EU06:ostatnio dowiedziałem się takiej rzeczy,że 06 mogą faktycznie zniknąć,tzn. jak dociągną do 500 tyś. km,to nie wrócą już do zakładu. Ale to jest jeszcze wielka niewiadoma. Pocieszeniem jest fakt,że jeśli by tak było,to wszystkie nie znikną 31.12.2004r.
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Powrót EP05
« Odpowiedź #85 dnia: 23 Kwietnia 2004, 21:32:46 »
Cytat: "Radkos07"
A wracając do wątku EU06:ostatnio dowiedziałem się takiej rzeczy,że 06 mogą faktycznie zniknąć,tzn. jak dociągną do 500 tyś. km,to nie wrócą już do zakładu. Ale to jest jeszcze wielka niewiadoma. Pocieszeniem jest fakt,że jeśli by tak było,to wszystkie nie znikną 31.12.2004r.


Tak więc podobnie jak w temacie EP05: aparaty w dłoń...! Na szczęście EU06 jest jeszcze kilkanaście i łatwiej je kliknąć.

Jaco
http://www.kolejhobbyland.republika.pl/Elektryki.html
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Inter City

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Powrót EP05
« Odpowiedź #86 dnia: 23 Kwietnia 2004, 22:09:00 »
Cytat: "Radkos07"
A wracając do wątku EU06:ostatnio dowiedziałem się takiej rzeczy,że 06 mogą faktycznie zniknąć,tzn. jak dociągną do 500 tyś. km,to nie wrócą już do zakładu.


A o trzy zera to Ty sięnie walnąłeś przez przypadek? myślę żę pół miliona kilometrów to one mają już po raz kolejny na licznikach.... tak z 5 milionów to one mogą mieć.

Nasze dziewięcioletnie autobusy mają przebieg ponad 700 tysięcy, a w mieście maksymalnie do 500 km dziennie robią to lokomotywy mające latek 40 i jeżdżące dużo więcej mają kilometrów napewno więcej niż tyle co tu wpisałeś...
Inter City - Polskie Porządne Pociągi

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Powrót EP05
« Odpowiedź #87 dnia: 23 Kwietnia 2004, 22:35:08 »
Ja bym powiedział żę koło 6 mln. maja. A jeśli chodzi o 'czechy" to jeden z nich chyba 16 miał ostatnią NR przed 3NG której jak wiadomo się nie wykonuje - także dużo mu nie zostało zważywszy na to że 'czechy' mają rewizje co 160 tyś. Natomiast jeśli chodzi o drugi egzemplarz to z tego co słyszałem zamiast ostatniej NR powinien mieć 3NG tak się jednak nie stało i dzięki temu jeżdzi dalej.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Powrót EP05
« Odpowiedź #88 dnia: 24 Kwietnia 2004, 00:03:53 »
Cytuj
o trzy zera to Ty sięnie walnąłeś przez przypadek? myślę żę pół miliona kilometrów to one mają już po raz kolejny na licznikach.... tak z 5 milionów to one mogą mieć.

Nie,nie walnąłem się,gdyż po każdej naprawie liczniki są zerowane i o ten przypadek mi chodziło,że gdy po naprawie osiągną 500 tyś. km.
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline Inter City

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Powrót EP05
« Odpowiedź #89 dnia: 24 Kwietnia 2004, 09:50:20 »
Cytat: "Radkos07"
Cytuj
o trzy zera to Ty się nie walnąłeś przez przypadek? myślę że pół miliona kilometrów to one mają już po raz kolejny na licznikach.... tak z 5 milionów to one mogą mieć.

Nie,nie walnąłem się,gdyż po każdej naprawie liczniki są zerowane i o ten przypadek mi chodziło,że gdy po naprawie osiągną 500 tyś. km.


I wszystko jasne :)
Inter City - Polskie Porządne Pociągi