Autor Wątek:  Wypadek pod Bydgoszczą  (Przeczytany 39461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #60 dnia: 16 Listopada 2007, 13:27:06 »
Mechanik miał pecha to prawda. Czy wie ktoś w którym miejscu loka on się w tym czasie znajdował? I czy 413-stka pójdzie do kasacji?

Po drugie, wciągu dwóch sekund mech, jeśli ma refleks, naciśnie radio-stop i załączy nagły. Ale czy zdąży uciec? Nie wiadomo...

reds0

  • Gość
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #61 dnia: 16 Listopada 2007, 13:38:27 »
Jeśli Mechanik miał na oko do przejazdu nawet 100 m. przy prędkości 120 km/h mijając końcówkę towarowego , to nie miał żadnych szans , na wykonanie nawet nawykowych czynności , mógł dawać sygnał baczność podjeżdżając na przejazd . Kontem oka to sobie na kompie można coś wymyśleć na jakimś symulatorze , to była jedna ! powtarzam jedyna decyzja , którą mógł ..( podjoł ) Mechanik wrzucić  nagłe hamowanie i to tylko tyle co mógł zrobić . Nie wyobrażam sobie , aby ktoś nie świadomy wypadku , mógł w ciągu niecałej sekundy podjąć wszystkie procedury .

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #62 dnia: 16 Listopada 2007, 13:46:04 »
Wczoraj miałem wiadomość że lok będzie pocięty na miejscu wypadku i to już dziś.
Każdy kto ma wypadek, jest pechowcem. Po za tym dziwne pytanie, siedział na pewno za nastawnikiem. Przy prędkości 100km/h i dość późnym dostrzeżeniu przeszkody nie ma czasu na ucieczkę. TIR z belami papieru to tak jak betonowa ściana. W ciągu 2 sekund skład przejechał ponad 50 metrów. W takich warunkach nic nie można zrobić.
« Ostatnia zmiana: 16 Listopada 2007, 13:47:42 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #63 dnia: 16 Listopada 2007, 14:04:33 »
Wskaźniki napewno na takich trasach z taką v-max są ustawione w pewnej odległości od przejazdu, gdyby mech dał dłuuugie RP1 to zapewne tego by nie było ... możemy gdybać ... ale już tego nie cofniemy ... na pewno nie każdy mech daje RP1 przed każdym przejazdem.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #64 dnia: 16 Listopada 2007, 14:45:18 »
Wskaźniki napewno na takich trasach z taką v-max są ustawione w pewnej odległości od przejazdu, gdyby mech dał dłuuugie RP1 to zapewne tego by nie było ... możemy gdybać ... ale już tego nie cofniemy ... na pewno nie każdy mech daje RP1 przed każdym przejazdem.
Ty zapomniałeś że mijały się dwa pociągi co oznacza że brutto skutecznie zagłuszyło RP1 ( ja zakładam że było). Po za tym w samochodzie przy tej pogodzie pozamykane okna i być może radio lub CB radio włączone + odgłosy silnika.
Każdy normalny kierowca nie wjedzie na przjazd kolejowy, nie upewniając się że może to zrobić bezpiecznie. Do wjazdu nie upoważniają nawet otwarte zapory lub lub zgaszone światła ostrzegawcze. Ja za każdym razem rozglądam się czy nic nie jedzie. Przynajmniej raz uniknąłem wypadku pomimo podniesionych zapór.
Latem robiłem zdjęcia na przejeździe kolejowym gdzie mijały się dwa składy. Brutto i z przeciwnej strony kibel. Wiem że kibla nie słyszałem pomimo że RP1 był. Hałas brutta skutecznie uniemożliwił mi prawidłowy odbiór wszystkich nadchodzący dźwięków. Tu już nie ma co gdybać.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #65 dnia: 16 Listopada 2007, 14:58:55 »
Wskaźniki napewno na takich trasach z taką v-max są ustawione w pewnej odległości od przejazdu, gdyby mech dał dłuuugie RP1 to zapewne tego by nie było ... możemy gdybać ... ale już tego nie cofniemy ... na pewno nie każdy mech daje RP1 przed każdym przejazdem.
Ty zapomniałeś że mijały się dwa pociągi co oznacza że brutto skutecznie zagłuszyło RP1 ( ja zakładam że było). Po za tym w samochodzie przy tej pogodzie pozamykane okna i być może radio lub CB radio włączone + odgłosy silnika.
Każdy normalny kierowca nie wjedzie na przjazd kolejowy, nie upewniając się że może to zrobić bezpiecznie. Do wjazdu nie upoważniają nawet otwarte zapory lub lub zgaszone światła ostrzegawcze. Ja za każdym razem rozglądam się czy nic nie jedzie. Przynajmniej raz uniknąłem wypadku pomimo podniesionych zapór.
Latem robiłem zdjęcia na przejeździe kolejowym gdzie mijały się dwa składy. Brutto i z przeciwnej strony kibel. Wiem że kibla nie słyszałem pomimo że RP1 był. Hałas brutta skutecznie uniemożliwił mi prawidłowy odbiór wszystkich nadchodzący dźwięków. Tu już nie ma co gdybać.

Masz 100% racji...
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #66 dnia: 16 Listopada 2007, 18:14:56 »
Wczoraj miałem wiadomość że lok będzie pocięty na miejscu wypadku i to już dziś.

Lokomotywa nie zostanie pocięta na miejscu wypadku - dziś została przetransportowana na platformie do bydgoskiego CM. Maszynista rozpoczął hamowanie (jak wszyscy wiemy nie miał najmniejszych szans na znaczne obniżenie prędkości) - uderzenie nastąpiło przy prędkości 114 km/h. Po uderzeniu w TIR-a lokomotywa dosłownie jechała po skarpie, obróciła się i uderzyła w wagon pierwszej klasy (z którego zginęła kobieta), czyli tak bardziej obrazowo można powiedzieć, że wagony wyprzedziły lokomotywę.

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #67 dnia: 16 Listopada 2007, 20:46:11 »
http://pl.youtube.com/watch?v=vCR9VgOdAI4
Bez zbędnego komentarza
Pokój ich duszy
  • .


Słowa piosenki naprawde głęboko trafiają.
« Ostatnia zmiana: 16 Listopada 2007, 21:04:44 wysłana przez Grzegorz KK »
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #68 dnia: 16 Listopada 2007, 21:02:34 »
"Życie choć takie piękne kruche jest ... przekonał się ten kto otarł się o śmierć...Życie choć takie piękne kruche jest ... wystarczy jedna chwila by stracić je ... "
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #69 dnia: 16 Listopada 2007, 21:14:06 »
SSP załącza się kiedy pociąg wjeżdża na pierwszy czujnik, który umieszczony jest tak aby włączyła się odpowiednio wcześniej. Oczywiście jeżeli pociąg jedzie wolniej, będzie trzeba dłużej czekać, ale w tym wypadku wolniej akurat chyba nie jechał...

Natomiast dróżnik na szlaku dostaje jedynie informację od poprzedniej stacji o tym że pociąg od niej wyjechał i zamyka przejazd z odpowiednim opóźnieniem, więc często trwa to trochę dłużej.

Pozdr, Paweł
Dróżnik oprócz tego, że zostaje powiadomiony o wyjeździe pociągu, ma tzw. urządzenia zbliżania, które uruchamiają dzwonek w budce dróżnika, gdy pociąg się zbliża. Dodatkowo (nie wiem jak jest w innych ISE, ale w ISE Warszawa Wschodnia jest tak) dyżurny stacji najbliższej do przejazdu powiadamia dróżnika o zbliżającym się pociągu
« Ostatnia zmiana: 16 Listopada 2007, 21:16:28 wysłana przez ZiomalCl »

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #70 dnia: 16 Listopada 2007, 21:27:11 »
Ale urządzenia zbliżania chyba nie są zbyt popularnym rozwiązaniem.

Pozdr, Paweł
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #71 dnia: 16 Listopada 2007, 23:02:23 »
Ale urządzenia zbliżania chyba nie są zbyt popularnym rozwiązaniem.

Pozdr, Paweł

Na jednych przejazdach są zamontowane, na drugich nie. A to, że na większości ich nie ma - cóż...

Offline 105N2K/2000

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #72 dnia: 17 Listopada 2007, 14:32:54 »
Witam.
Miejsce wypadku kolejowego z udzalem Tira mialo miejsce w miejscowosci Poledno kolo Terespola Pomorskiego jest ta wioska oddalona o 30 - 45km od Bydgoszczy. Przejazd tam przez tory jest barzo niebezpieczny bo trzeba zjechac z gorki i pod nia wjechac i widocznosc jest tam barzdo ale to bardzo slaba. jest tam równiez lacznik torow z trasy ktora biegla z miasteczka Bukowiec Pomorski (na dzien dzisiejszy nieprzejezdna i niuczeszczana oraz rozkradziona). Z tego co wiem to w obydwu kierunkach jest 120 na godzine, moi znajomi co mieszkaja w tym miasteczku byli swiadkami wypadku i mowili ze na bydgoszcz jechal towarowy a z bydgoszczy leciacl pospiech kierowca tira (litwin) wjechal na tory myslac ze szlak jest pusty a tu nie. podkaldy byly porozucane po okolicznych polach i caly skald (jak widac na zdjeciach) byl wykolejony. stacja dalej czyli Terespol Pom. w ubieglym wieku w latch 80-tych tez byl straszliwy wypadek ktory nawet byl opisany w gazecie Swiat Kolei.
jesli by ktos chcial wiecej wiedziec to pisac aja odpowiem


P.S. Nazwa tematu powinna byc Wypadek w Polednie kolo Terespola Pom.
P.S2. Sa to moje rodzinne dobrze znane strony

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #73 dnia: 17 Listopada 2007, 15:32:46 »
Z tego co wiem to w obydwu kierunkach jest 120 na godzine

Nie, w kierunku Gdyni jest 80 km/h do Smętowa (z baaaardzo dużą iością ograniczeń do 60 i 40 km/h), natomiast z kierunku Trójmiasta akurat w tym miejscu jest 120 km/h.

Cytuj
moi znajomi co mieszkaja w tym miasteczku byli swiadkami wypadku i mowili ze na bydgoszcz jechal towarowy a z bydgoszczy leciacl pospiech kierowca tira (litwin) wjechal na tory myslac ze szlak jest pusty a tu nie. podkaldy byly porozucane po okolicznych polach i caly skald (jak widac na zdjeciach) byl wykolejony. stacja dalej czyli Terespol Pom. w ubieglym wieku w latch 80-tych tez byl straszliwy wypadek ktory nawet byl opisany w gazecie Swiat Kolei.
jesli by ktos chcial wiecej wiedziec to pisac aja odpowiem

Trochę "kręcisz"....towarowy jechał w kierunku Terespola Pom. (wg mojej wiedzy był to "prywaciarz"), natomiast "Bachus" jechał z Gdyni. Ponadto kierowca nie był Litwinem, a Chorwatem, a na dodatek nieprawdą jest, że cały skład był wykolejony - ostatni wagon stał na szynach.
Wypadek w Terespolu Pom., o którym piszesz miał miejsce 29.09.1987 r., gdzie nastąpiło starcie w ukresie ET42-003 oraz EU07-181, która prowadziła poc. nr 7503.

Offline 105N2K/2000

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #74 dnia: 17 Listopada 2007, 20:25:15 »
ja tak slyszalem a tamci ludzie poprostu sie nieznaja na koleji a mi tak mowili. Obecnie jestem poza granica kraju takze tylko tyle slyszalem a dalsze informacje mi przekazaju droga telefoniczna i mailowa takze tyle mi mowili

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #75 dnia: 17 Listopada 2007, 20:44:06 »
Czegoś tu nie rozumiem. Na linii 133 Dąbrowa Górnicza Ząbkowice-Kraków Główny Osobowy, w kilometrze 48,840 miedzy Krzeszowicami a Rudawą jest przejazd taki sam jak ten z wypadku. Widoczność z drogi asfaltowej jest idealna na kilkaset metrów, na szlaku kolejowym nie ma żadnych łuków a prędkość szlakowa to zdaję się że 60 km/h. Mimo iż przejazd jest w szczerym polu i rzadko jeżdżą tam samochody to i tak jest na nim ograniczenie do 20 km/h z powodu "niewłaściwej kategorii przejazdu". Dlaczego gdzie indziej na gorszym przejeździe i chyba bardziej ruchliwym jest 120 km/h a u nas nie?

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz


Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #78 dnia: 07 Stycznia 2008, 18:00:27 »
EU07-457 - Coś mi się Twoja strona nie otwiera :( Nie wiem dlaczego ...

MuNiO, pochwal się swoimi wypocinami...
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #79 dnia: 07 Stycznia 2008, 18:34:38 »
Jakim aparatem robiles te fotki ? Mydlo jak diabli

Zrób analogiem, zeskanuj, a potem porozmawiamy...
A tak w ogóle co masz na myśli pisząc "mydło"? Pewnie chodzi Ci o ostrość - moim zdaniem jest OK. Niestety skan psuje jakość.
« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia 2008, 18:37:19 wysłana przez EU07-457 »

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #80 dnia: 08 Stycznia 2008, 18:01:53 »
Moim zdaniem dobrze wyglądają zdjęcia.

Za to zwłoki siódemki już nie tak fajnie :(

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #81 dnia: 08 Stycznia 2008, 18:55:23 »
pewnie cos z niej jeszcze wyskrobia.

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #82 dnia: 08 Stycznia 2008, 19:51:46 »
pewnie cos z niej jeszcze wyskrobia.

A nie została już pocięta?
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #83 dnia: 08 Stycznia 2008, 20:13:25 »
A nie została już pocięta?

Nie została i w Bydgoszczy nie będzie pocięta. W takim stanie jak na zdjęciach trafi do Poznania.

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #84 dnia: 08 Stycznia 2008, 20:15:29 »
A nie została już pocięta?

Nie została i w Bydgoszczy nie będzie pocięta. W takim stanie jak na zdjęciach trafi do Poznania.

I co z nią chcą później zrobić? Bo chyba nie dopuścić do ruchu?
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #85 dnia: 08 Stycznia 2008, 20:44:54 »
A nie została już pocięta?

Nie została i w Bydgoszczy nie będzie pocięta. W takim stanie jak na zdjęciach trafi do Poznania.

I co z nią chcą później zrobić? Bo chyba nie dopuścić do ruchu?
wyciagna to co sie jeszcze nadaje do uzytku a reszta pojdzie na zlom/

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #86 dnia: 08 Stycznia 2008, 21:06:50 »
EU07-457, proszę Cię, prześlij mi zdjęcia albo właduj na imageshack.us bo mi Twoja strona nie otwiera się.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline SiBiK

  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #87 dnia: 09 Stycznia 2008, 13:11:06 »
Zderzenie autobusu z pociagiem.

Cytuj
To był miejski autobus linii 105. Dojechał do przejazdu kolejowego i zatrzymał się. W tym czasie dojeżdżał w to miejsce pociąg towarowy do Walił. Maszynista dał nawet sygnał.

Autobus jednak ruszył i wjechał na tory. Wtdy został uderzony. Kierowca wypadł przed przednią szybę. Jest najbardziej poszkodowany - trafił w szoku do szpitala. Diwe inne pasażerki są lżej ranne. W autobusie podróżowało około 10 osób.
Relacja wideo i zdjęcia za chwilę w poranny.pl

www.poranny.pl


Dodam ze na tej linii (Białystok - Złubki Białostockie) pociag przejezdza 2 razy w tygodniu.


Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #88 dnia: 09 Stycznia 2008, 13:52:33 »
Cytuj
Maszynista dał nawet sygnał.

Wynika z tego, że maszyniści nie dają Rp1 przed przejazdami... Widać jak te "pismaki" się znają...

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Wypadek pod Bydgoszczą
« Odpowiedź #89 dnia: 09 Stycznia 2008, 14:19:36 »
Mam kilka zakupionych na allegro filmów z kabiny lokomotywy.

I raz pociąg trąbił i trąbił a przejazd ze szlabanami i pusty.

A tak, na niestrzeżonym to już nie trąbił. Dobrze że kierowca auta był rozważny i zaczekał :|