Autor Wątek:  Symulator adrenalina  (Przeczytany 15124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brick

  • Gość
Symulator adrenalina
« dnia: 25 Marca 2007, 01:45:03 »
Witam, dzisiaj pierwszy raz używałem symulatora. Jest bardzo dobrze wykonany, jednak trochę monotonna jest jazda, brak czynników z życia wziętych - takich jakie zdarzają się w rzeczywistości, np. atak na maszynistę i konieczność prowadzenia składu w stresie, pod olbrzymią presją polegającą np. na zagrożeniu życia i prowadzeniu pojazdu nie zgodnie z przepisami. Proponuję wprowadzenie opcji: "atak", polegała by ona na tym aby dojechać do celu jak najszybciej (nie zważając na przepisy). Opcja "atak" uruchomić się może w najmniej spodziewanym momencie, losowo. Zanim rozwinę to w szczegółach proszę o Waszą opinię na ten temat.
P.S. W przgotowaniu opcje: "pijany maszynista"

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marca 2007, 03:00:35 »
Kurcze... Gdybyś poszukał znalazłbyś na forum posta o takiej treści:

Po co symkować, gdy olewa się przepisy? Jechac można na złamanie karku, ale po co? Co to da takie jeżdżenie????

Czyli Twój pomysł nietrafiony. Proponuję zabawić się zmianami tras, składów itp...

Brick

  • Gość
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Marca 2007, 03:15:05 »
Na jakie złamanie karku? Symulator, jak nazwa wskazuje symuluje rzeczywistość. W symulatorach, np. samolotów, tworzy się hipotetyczne sytuacje z którymi kierujący musi sobie poradzić. Trochę megalomańsko brzmi Twoje stwierdzenie "pomysł nietrafiony". Oczekuję od kogoś odwagi do szerszego spojrzenia na ideę symulatora, dlatego wyszedłem z takim pomysłem i uważam go za jak najbardziej uzasadniony. Będę cierpliwie czekał ne opinie forumowiczów i jeżeli będę widział zainteresowanie to na pewno uruchomię ten projekt. Zajmę się rozwijaniem AI pod tym kątem, nie jest to oczywiście proste i wymaga dużo poświęcenia ale na 100% nie poddam się tylko z powodu Twojej jedynej, myslę że nie przeanalizowanej opini. Pozdrawiam, Brick.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Re: Symulator adrenalina
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Marca 2007, 03:26:42 »
Cytat: "Brick"
brak czynników z życia wziętych - takich jakie zdarzają się w rzeczywistości, np.

konieczność prowadzenia składu w stresie, pod olbrzymią presją

Np. jazda ze świadomością że Dyspozytor każe jechac gdy przepisy zabraniają i grozi że jak nie pojedziesz to cie zwolni albo że dyżurny każe ci jechać na czerwonym a ty sie stresujesz czy na to nie podpucha i zaraz jakaś kontrol cie nie zgarnie lub czy nie bedzie wypadku bo wtedy dyżurny jest kryty a maszynista nie...

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Marca 2007, 03:27:18 »
ale po co rozwijac AI? Ja bym byl za stworzeniem pierw jakiegos systemu misji, np jak w msts - sformuj sklad, wypelnij listy przeozowe,wykazy wagonow itp itd, doprowadz sklad do celu...
jezeli jestes np prywaciarzem wtedy mozesz sobie pozwolic na olewke przepisow, itp itd. Jaki zwiazek niby mialo by miec z tym AI - nie wiem ....
czekam na odpowiedz.

Brick

  • Gość
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Marca 2007, 03:39:37 »
AI (artificial inteligence) - ogólne pojęcie. Q - wyjaśnij mi jak wstawić opcję "atak" nie zmieniając AI?

Dodano po 2 minutach:

 Widzę hejnał że czujesz o co mi chodzi. Idziemy w tym kierunku?

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Marca 2007, 03:43:20 »
wiesz jesli chodzi o maszyne to pojecie AI kojarzy mi sie z pojazdem sterowanym przez komputer... a my tu mowimy o sytuacjach generowanych specjalnie dla nas, dla zywego mecha,,,
Wiec tu widze rozwiazanie w skonstruowaniu systemu misji bazujacego na plikach textowych i warunkach zbudowanych na operatorach logicznych :)

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Marca 2007, 03:46:36 »
Ja to widze tak:
Podjeżdrzamy pod semafor, komputer losowo wybiera zdarzenie atak, pociąg zostaje zbombardowany kamieniami a maszynista zastrzelony. Koniec misji. :D

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Marca 2007, 03:49:23 »
;- d

... a w ogole to jestes nieodpowiedzialny :Pp

Brick

  • Gość
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Marca 2007, 03:52:05 »
Cytuj
wiesz jesli chodzi o maszyne to pojecie AI kojarzy mi sie z pojazdem sterowanym przez komputer


AI to szersze pojęcie niż to co napisałeś powyżej.
A o operatorach logicznych i plikach to nie temat na forum :)

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Marca 2007, 03:54:00 »
nie prawda  jak sadze, i bym polemizowal ale czasu nie m,a na glupoty, wiec kiedys tam to sie wdrozy ;)

Brick

  • Gość
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Marca 2007, 03:58:14 »
Hejnał, widzę że może w końcu rozruszamy to skostniałe towarzystwo, ale trochę pojechałeś, może nie aż tak hard core'owo! Jeżeli masz jakąś propozycję to mów konkrety żebym zaczął nad tym pracować. Jeżeli uważasz że to bez sensu to wyłąćz się z dyskusji, bo to temat ważny skoro mam poświęcić temu pracę, a jeżeli wypadasz to niestety nie otrzymasz wersji z opcjami np. "atak" - decyduj.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Marca 2007, 04:01:52 »
ja to ide spac cobyy jutro zmasowany kontratak przeprowadzic, do jutra - czesc!

Brick

  • Gość
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Marca 2007, 04:04:17 »
na razie

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Marca 2007, 08:20:19 »
Najpierw to należało by zrobić coś w kierunku realistyki to dyzurnego AI, ludzi AI, kondiktor AI a nie wprowadzac FPP do symulatoru pociągu.

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Marca 2007, 09:38:30 »
"Opcja atak" ? hmm... Widze, ze wpadacie na coraz to nowe i coraz to bardziej denne pomysly. Wyglada to tak, jak byscie rywalizowali ze soba - kto wymysli cos glupszego.

Dla takich topicow jak ten, przydalby sie dzial: IDIOTYZMY, ROTFL albo cos w ten desen.
Jezeli chodzi o monotonie, to powiem tak: monotonne jest wchodzenie do działu "PROPOZYCJE" i strata cennego czasu na czytanie takich pustych watkow jak ten.

Uwazam, ze uzytkownicy z malym stazem powinni miec zakaz zakladania watkow w dziale PROPOZYCJE. Jeszcze sie nie spotkalem z taka sytuacja, aby mlody MaSzynista zalozyl sensowny watek w tym dziale. Pewnie dlatego, ze nie rozumieja po co on jest.

PZDR

Brick

  • Gość
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Marca 2007, 10:21:57 »
Cześć Żuk, jak można wejść w posiadanie symulatora lotów który opisany jest w linku który wstawiłeś?

Dodano po 13 minutach:

 Defiler, co Ty taki sfrustrowany z rana? Chodziło mi o to żeby wprowadzić coś co jeszcze bardziej urzeczywistni korzystanie z symulatora. Ciekawy jestem jaki był Twój pierwszy pomysł? Nie zgadzam się z Tobą odnośnie tego że nowicjusze nie mogą umieszczać swoich pomysłów, jakaś "denna" ta Twoja propozycja. Każdy może dawać propozycje, a od tego jest formu żeby je przedyskutowywać. Moim zdaniem to niekonstruktywan krytyka z Twojej strony. Pozdrawiam, Brick.

Dodano po 3 minutach:

 Żuk,FPP to First Person Perspective?

andrev1989

  • Gość
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Marca 2007, 10:28:19 »
Moja propozycja jest taka. Ustawić jakieś modele ludzi np. na trasie (SOKistę już mamy), którzy stoją na torach  i na dźwięk hornu z pewnej odległości zchodzą z trasy. Kolejna propozycja to np. ciężarówki stojące na przejazdach. Tylko tutaj jest mały problem, bo nie wiem czy jest możliwość generowania eventów losowych, przecież jeżeli taka ciężarówka stałaby tam zawsze to też by to nie miało sensu.

Co do pomysłu, to nie jesteś pierwszy, już wiele osób wcześniej pisało o czymś podobnym i nic z tego nie wyszło, więc dlatego chyba ta "nieufność" wobec Twojego tematu.

Brick

  • Gość
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Marca 2007, 10:35:35 »
Andrev, oczywiście że wszystkie sytuacje muszą się wydarzać losowo! Tylko dlaczego uważasz że nic z tego nie wyjdzie?

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Marca 2007, 10:51:31 »
Cytat: "Brick"
Andrev, oczywiście że wszystkie sytuacje muszą się wydarzać losowo! Tylko dlaczego uważasz że nic z tego nie wyjdzie?


Ponieważ ważniejsze rzeczy np. hamulce nie doczekały się jeszcze godnego odzwierciedlenia a wymyślają ludzie jakieś pierdołki. Chcesz poziomu adrenaliny? Ustaw sobie model krowy na torach, zatrzymaj się przed nią i czekaj aż zejdzie, zobaczymy, kiedy się zdenerwujesz na, tyle że użyjesz klawisza F10.
www.et22.pl - zapraszam

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Marca 2007, 11:06:50 »
Cytat: "Brick"
Hejnał, widzę że może w końcu rozruszamy to skostniałe towarzystwo, ale trochę pojechałeś, może nie aż tak hard core'owo!

Ok, zrezygnujmy z zastrzelnia mechanika. W końcu nie słyszałem o takim przypadku a ma być realnie. ;)

Dodano po 4 minutach:

 
Cytat: "andrev1989"
Moja propozycja jest taka. Ustawić jakieś modele ludzi np. na trasie (SOKistę już mamy), którzy stoją na torach  i na dźwięk hornu z pewnej odległości zchodzą z trasy.

Albo ludzie którzy nam machają a w ostatnim momencie żucają sie pod pociąg.

Cytat: "andrev1989"
Kolejna propozycja to np. ciężarówki stojące na przejazdach.

To już jest od dawna. Na trasie quarkmce na przejeździe za Dejawami często na tory wjeźdrzał ford transit i dochodziło do zmasakrowania forda wraz z zawartoscią. scena była tak brutalna że autorzy byli zmuszeni ja ocenzurować i wycieli tryskajaca krew i szcządki ludzkie lezące na ulicy. Został tylko sam samochód przez który pociąg przejżdrzał niczym duch. ;)

Brick

  • Gość
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Marca 2007, 11:08:41 »
ZT Poznań. Dzięki za posta. Myslałem już faktycznie o hamulcach, zacząłem już nawet wgłębiać się w prędkość i objętość przepływu gazów (powietrza)- vide prawo Bernouliego - w układach pneumatycznych. Ale nie przeszkadza to w myśleniu o czymś więcej, tak jak np. Twoja krowa - może być opcja że można ją przejechać.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Marca 2007, 11:13:25 »
Cytat: "Brick"
Myslałem już faktycznie o hamulcach, zacząłem już nawet wgłębiać się w prędkość i objętość przepływu gazów (powietrza)- vide prawo Bernouliego - w układach pneumatycznych.

Jak naukowo zabrzmiało. To może w takim razie pomógł byś zrobić SPT (dawną Nebule) i w końcu to wyjdzie. Bo od kilku lat kazdy ma pomysł że mozna wiele zrobić w starym symku a potem dochodzi do wniosku że sie mylił bo stary symek już dawno osiągnął szczyt możliwości i porzucca projekt ale nikt nie ma odwagi przyznać sie do błedu bo wmiędzy czasie skłucił się z twórcami SPT (Nebuli) a ci obrażeni przestali pracować nad nowym symkiem.

Brick

  • Gość
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Marca 2007, 11:19:09 »
Poczekajmy trochę z SPT, na razie chcę dodać coś do tej wersji, tak jak wspomniałem z adrenaliną. Jeżeli chodzi o SPT to co konkretnie miałbym zrobić, proszę sprecyzuj.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Marca 2007, 11:20:29 »
Brick zamiast pisać dziwne pomysły nie mające zastosowania zrób opcje multiplayer do starego symka.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Marca 2007, 11:21:31 »
spowrotem zebrac ekipę która to kiedyś tworzyla zanim sie obraziła i namówić ich do wznowienia prac. Jak to zrbisz bedzieśz wielki. W starym symku nic jush nie zdziałasch...

Brick

  • Gość
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Marca 2007, 11:28:43 »
Żuk, stworzenie wersji multiplayer jest na pewno ciekawym pomysłem, chciałem jednak zacząć od czegoś prostszego, od wspomnianej wersji "atak". Być może nazwanie tego w taki sposób budzi zdziwienie ale chodzi tu o jakiś nowy czynnik (tak to po prostu nazwałem). Pytałem się Ciebie jak wejść w posiadanie symulatora lotów, jestem, pewien że są tam np. jakieś niespodziewane podmuchy wiatrów czy burze mogące zakłócić np. pracę zegarów. Chodzi mi o coś podobnego w symulatorze EU07.Proszę napisz. Brick.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Marca 2007, 11:30:51 »
Najlepiej udać sie do sklepu i zakupić Flight Simulator 2004

Brick

  • Gość
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Marca 2007, 11:32:04 »
Z tego co wiem dwóch ludzi, pomimo braku czasu, działa aktywnie nad SPT. Ale na razie zostawmy ten temat.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Symulator adrenalina
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Marca 2007, 11:36:25 »
Cytat: "Brick"
burze mogące zakłócić np. pracę zegarów. Chodzi mi o coś podobnego w symulatorze EU07.

Pracę zegara w lokomotywie może zakłucić tylko nie regularne nakręcanie go.

Mozesz zrobić opcje ze nagle na trasie gdzie są szyny ktoś je ukradł i to samo z siecia.