Autor Wątek:  realizm ucieka!  (Przeczytany 19815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maly

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
realizm ucieka!
« dnia: 12 Lutego 2007, 21:21:30 »
generalnie hamowaie pociagu rażąco odbiega od (realu)

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
realizm ucieka!
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lutego 2007, 21:26:51 »
W zwiazku z tym wlasnie jestesmy w fazie tworzenia malego projekciku ukazujacego 'realizm' w maszynie...

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Re: realizm ucieka!
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lutego 2007, 22:24:46 »
Cytat: "maly"
generalnie hamowaie pociagu rażąco odbiega od (realu)


Moze zamiast narzekac i wytykac bledy popracujesz nad poprawkami?
Pozdrawiam,
Winger

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
realizm ucieka!
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lutego 2007, 22:46:28 »
Cytat: "Mateu"
W zwiazku z tym wlasnie jestesmy w fazie tworzenia malego projekciku ukazujacego 'realizm' w maszynie...

Ironiczna odpowiedz czy faktycznie chodzi o cos ?

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
realizm ucieka!
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lutego 2007, 22:47:10 »
Cytat: "kruger"
Cytat: "Mateu"
W zwiazku z tym wlasnie jestesmy w fazie tworzenia malego projekciku ukazujacego 'realizm' w maszynie...

Ironiczna odpowiedz czy faktycznie chodzi o cos ?

Faktycznie chodzi o cos :)

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
realizm ucieka!
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lutego 2007, 22:48:56 »
Cytat: "Mateu"
Faktycznie chodzi o cos :)

Czy bedzie nietaktem jesli spytam o co chodzi ?:) bom ostatnio chyba nie w temacie :)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
realizm ucieka!
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lutego 2007, 23:23:54 »
Tu stanę w obronie kolegi malego, on właśnie z tego co wiem dobijał się do kolegi yB, który grzebie w exe.
Ja zresztą przekazałem yB wpierw swoje, poźniej upewniłem się że cos jest nie tak właśnie u malego. Maly wypisał całą litanię nieprawidłowości, które przekazałem yB.
Co się w tym temacie teraz dzieje, to nie wiem

Z grubsza naturalny podział ról:
maly-zna realizm (raczej z praktycznego punktu widzenia odpada,a by maly zostal programista)
yB-programista+ fizyk

Na temat, o czym pisał Mateu, nie mam pojęcia co ma na myśli i może zdradzi parę szczegółów więcej:)

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
realizm ucieka!
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Lutego 2007, 07:04:53 »
Cytat: "Mariusz1970"

Na temat, o czym pisał Mateu, nie mam pojęcia co ma na myśli i może zdradzi parę szczegółów więcej:)

Byc moze nas za to zlinczuja ale po prostu przekonacie sie o co nam chodzi :)

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Re: realizm ucieka!
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Lutego 2007, 17:02:56 »
Cytat: "maly"
generalnie hamowaie pociagu rażąco odbiega od (realu)
generalnie wiadomość rażąco odbiega od (potrzebnych informacji)...

Instrukcja wskazywania błędów:

Odpowiedz na poniższe pytania:
a) Co jest źle?
b) Jak jest źle?
c) Jak powinno być dobrze?
d) Dane przykładowe - bardzo dużo przykładów, ze wszystkimi potrzebnymi danymi.

W ten sposób najlepiej mozna pomóc.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline maly

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
realizm ucieka!
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Lutego 2007, 17:26:32 »
Witam
 Kolego youBy raz już został Tobie przesłany opis jak wygląda hamowanie pociagu z róznymi przykładami. Co z tym zrobiłeś to juz tylko i wyłącznie Twoja osobista sprawa. Co do realizmu hamowania to niebawem bedziesz
miał możliwość porównania (real-symek) i tyle.
Pozdrawiam

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
realizm ucieka!
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Lutego 2007, 17:41:56 »
Jedyne co z tego rozumiem, to to, że jest źle...

Jakiś skład jakiś wagonów z jakąś lokomotywą przy jakimś ustawieniu siły hamulców i jakims ustawieniu opóźnienia.
Ciapong se hamował...

Oprócz tego dane, które uzyskałem od Ciebie nie pasują mi do danych, które uzyskałem od @Radkosia.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
realizm ucieka!
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lutego 2007, 18:23:50 »
Skoro są rozbieżności jakoweś, to propounuje spotkanie virtualne na szczycie.
Nie możecie się jakoś zgrać wszyscy i multikonferować np. na gg, tak ku chwale ojczyzny co?

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
realizm ucieka!
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lutego 2007, 19:25:07 »
Cytuj
Co do realizmu hamowania to niebawem bedziesz
miał możliwość porównania (real-symek) i tyle.
Pozdrawiam

Na mnie nie patrz, słuchaj się małego
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline peter_gorlice

  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: realizm ucieka!
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Lutego 2007, 11:57:08 »
Cytat: "maly"
generalnie hamowaie pociagu rażąco odbiega od (realu)


Kolego maly nie czepiaj się wystarczjąco dużo projektów jest w pracy.
Może więcej cierpliwości i uznania dla Twórców. Sam nie zrobiłem za wiele dla symulatora dlatego szanuje wszystkich mających motywację do ulepszania Symka. Więcej cierpliwości.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
realizm ucieka!
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lutego 2007, 12:00:18 »
E, czepianie sie jest generalnie OK, pod warunkiem iz czepiajacy sie poda rowniez dane techniczne, szczegoly, udowodni po prostu co jest zle i wskaze co nalezy zrobic by bylo lepiej.
Co i tak nie zmienia faktu iz oficjalne prace nad obecna wersja MaSzyny zostaly wstrzymane.
Pozdrawiam,
Winger

Offline peter_gorlice

  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
realizm ucieka!
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Lutego 2007, 12:25:01 »
Cytat: "Winger"

prace nad obecna wersja MaSzyny zostaly wstrzymane.

Ale na warsztacie praca wre.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
realizm ucieka!
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Lutego 2007, 15:59:41 »
Winger mnie i malemu przede wszystkim chodzi o exe wypuszczone przez yB (samo niedawne wypuszczenie nowego exe zaprzecza, że prace nad starą maszyną są wstzymane, co prawda już nie ma tego silnego zwartego zespołu co kiedyś-szkoda).
Danych technicznych nie jestem w stanie podać, ale jest b. duża różnica w stosunku do exe 664. Dlatego exe 664 dla mnie rulez.
Tam mi yB tłumaczył, iż w 664 jest pomyłka (zamiast kwadratu jest pieriwastek we wzorze), ale widać, iż na moje kulawe oko ten pierwiastek jest lepszy od tego kwadratu.
Dygresja:
Następiła ewolucja społeczności symkowej i dlatego nie wiem czy jest sens poprawiania tego na exe yB, gdyż z tego co zauważyłem (np. po screenach) społeczność symkowa zachwyca się chmurkami, ciut wyższym fpsem. Takie pierdołki jak hamulce to nieważne. Nawet Ci, kótrzy w jedym z wątków w dziale tras głośno krzyczeli realizm, realizm, realizm.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
realizm ucieka!
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Lutego 2007, 16:50:36 »
Widzisz, ale mowa w tym watku o wersji autorstwa youBy (w ktorej np. nie dzialaja poprawnie AI), a wersja ta nie jest oficjalna. Dlaczego wiec ten watek pojawil sie tutaj, na oficjalnym forum, tak, jakby mial dotyczyc oficjalnej wersji?

W sprawie kontynuowania prac nad obecna wersja - raz jeszcze napisze cos co pisano dziesiatki razy: nie da sie juz tego projektu rozwijac, za duzo bledow, jesli jeden sie poprawi to pojawiaja sie inne (co wersja .exe youBy udowadnia - pomimo genialnych dodatkow padaja podstawowe funkcje). Uwierzcie, ze jesli McZapkie i MarcinEU postanowili iz projekt trzeba stworzyc od nowa, to mieli ku temu powazne powody.
Przedstawie jedna techniczna przeszkode ktorej obejsc sie latwo nie da: eventy na torach sa, jak wiadomo, uruchamiane w zaleznosci od kierunku jazdy taboru po torze. Jesli sklad staje, bardzo czesto zdarza sie iz lok zostaje minimalnie pociagniety w tyl (sprezystosc skladu, buforow w wagonach). Odpalaja sie wtedy zupelnie nie te eventy co trzeba i wszystko sie sypie. I powstaje kilkustronicowy watek gdzie ludzie zastanawiaja sie dlaczego u jednego cos dziala idealnie, a u drugiego nie, czemu jak raz sie symulator uruchomi to sklady zachowuja sie jak powinny, za drugim razem inaczej. I co z tym zrobic?
A to, przypominam, tylko jeden z problemow, ktorej liczby tak na dobra sprawe nikt nie zna.
Dlatego - do wszystkich zatwardzialych milosnikow dalszego rozwoju starej MaSzyny - marnujecie czas, wysilek, nerwy.
Fakt, prace nad nowym projektem, SPT, chwilowo leza i kwicza, ale kawal roboty zostal juz odwalony i na pewno bedzie to wczesniej czy pozniej doprowadzone do stanu uzytecznosci.
Pozdrawiam,
Winger

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
realizm ucieka!
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Lutego 2007, 17:00:20 »
Cytat: "Mariusz1970"

Następiła ewolucja społeczności symkowej i dlatego nie wiem czy jest sens poprawiania tego na exe yB, gdyż z tego co zauważyłem (np. po screenach) społeczność symkowa zachwyca się chmurkami, ciut wyższym fpsem. Takie pierdołki jak hamulce to nieważne. Nawet Ci, kótrzy w jedym z wątków w dziale tras głośno krzyczeli realizm, realizm, realizm.


Ci, którym zależy na hamowaniu itp. siedzą cicho i czekają na SPT.

Ostatnio bawiłem się jakimś .exe - hamowanie? Skład hamuje cudownie (może aż za cudownie), ale luzowanie to chwila, niezależnie od długości składu jaki prowadzę. Wróciłem do mojego .exe (nawet nie 664 a 682 kb, nie wiem kto to stworzył, ale chodzi dobrze), z którym mam do czynienia od dłuższego czasu. I chyba przy nim zostanę.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
realizm ucieka!
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Lutego 2007, 17:17:51 »
Bo jeśli się grzebie w dziesiątkach miejsc na raz, to są tego efekty.
Pomimo tych mankamentów z eventami można sobie z tym poradzić odpowiednio je konstrując. Wymaga co prawda b. dużo czasu, uwagi i przewidywania, ale można.
Co do SPT jakoś nie wierzę w jego powstanie (chyba, że nie wiem jak się sprawy mają w tej chwili). Po prostu MCz + Marcin + jeszcze może paru innych super uzdolnionych muszą znowu chcieć. Dla mnie oni są niedoścignionymi mistrzami i bez nich myślenie o SPT jest mrzonką. Mówi się, że nie ma ludzi nie zastąpionych, ale w tym przypadku moim zdaniem traci to powiedzenie sens.
Jestem na 100 % przekonany, iż jak powstanie nawet SPT, to na początek błędów będzie o wiele więcej niż teraz jest w obecnym symku. Doświadczenie życiowe mi to podpowiada, ilekrość wypszczany jest duży projekt, zawiera on masę błędów.
Identyfikowaniew błędów w starym symku i radzenie sobie z nimi trwa do tej pory i nie widzę powodu, dla których w SPT miało by być inaczej.
 
Co do starego symka, ja swojego doprowadziłem można powiedzieć pod kątem eventów do b. wysokiej sprawności.
Ja być moze późno odkryłem symka i dlatego jeszcze sprawia mi on frajdę. W przeciwnym razie pozostaje nam pakować manatki i nic nie robić.

Dlaczego w tym wątku na forum piszemy o exe yB?
hmmmm dobre pytanie, ale nie znam odpowiedzi.
O exe yB  pisało się już w innch działach.
Nie wiem czy to grzech, czy nie.
Exe yB się już w znaczym stopniu upowszechniło i im więcej ludzi będzie się wymieniało doświadczeniami, tym lepiej - Bugsy są ograniczone dostępem.

Andy, ja niestety nie mam 682, mam tylko 687 i tam właśnie m.in. ten mankament z luzowaniem,a o problemie AI nie wiedziałem. Ciekawe jak to jest w tym 682 a AI?

A jeszcze jedno, czy ktoś władny może napisać mniej więcej w procentach, jakie są szanse na zebranie ekipy i wznowienie prac nad SPT, gdyż już mnie to powoli denerwuje typu. tabor przeznaczony do SPT, starego symka trzeba porzucić, a jednoczenie nic się nie mówi o tym jakie są szanse na wznowienie prac. Wiem tylko, że stoi to w miejscu od dłuższego czasu.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
realizm ucieka!
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Lutego 2007, 17:29:49 »
Cytat: "Mariusz1970"
Co do SPT jakoś nie wierzę w jego powstanie (chyba, że nie wiem jak się sprawy mają w tej chwili).


Coz, fakt istnienia na moim dysku folderu 'spt' majacego > 300MB przeczy temu iz SPT nie powstanie. SPT juz istnieje.

Cytat: "...i dodal jeszcze:"
Identyfikowaniew błędów w starym symku i radzenie sobie z nimi trwa do tej pory i nie widzę powodu, dla których w SPT miało by być inaczej.


Proste, kazdy program posiada swoje 'jadro' do ktorego dobudowywane sa funkcje i procedury. Tego 'jadra' nie da sie zmienic, bo to oznacza koniecznosc pisania wszystkich tych funkcji i procedur od nowa, gdyz struktura calosci sie zmienia.
Kiedy powstawala MaSzyna, ani MarcinEU, ani McZapkie nie podejrzewali iz program stanie sie tak popularny. Nie przewidzieli az takiego rozwoju, w zwiazku z czym kod nie byl pisany pod katem latwych modyfikacji, jedna zmiana pociaga za soba kilka innych. Nie twierdze iz na 100% bledow nie da sie wogole wyeliminowac, twierdze iz sleczenie nad nimi i poprawianie/optymalizowanie kodu jesli niesamowita strata czasu, bo wymaga go o wiele wiecej niz jakiekolwiek poprawki w o wiele lepiej i dokladniej zaprojektowanym projekcie.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
realizm ucieka!
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Lutego 2007, 17:40:49 »
Cytuj

Coz, fakt istnienia na moim dysku folderu 'spt' majacego > 300MB przeczy temu iz SPT nie powstanie. SPT juz istnieje.


Weź Winger, proszę Cię :)
Trudno coś powiedzieć na podstwawie MB, tylko tyle, że coś tam jest.
Oceniam tylko po tym co widzę i czytam.
I żebyś sie nie przejechał na tych prawidłowych skonstruowanych procedruch w SPT i jądrze.
Popatrz do okoła co z innymi dużymi projektami, nawet koncernami, które takowe tworzą. Jeszcze się nie spotkałem, aby wszystko działało i nie było błędów.
Po wypuszczeniu nowego produktu na szerszą skalę, lawina wychwyconych błędów.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
realizm ucieka!
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Lutego 2007, 17:43:26 »
No faktycznie, jakby tak nie zarzucac produkcji fiata 126p to do dzis po przerobkach i poprawkach normalnie Aston Martin by wymiekl ;)

EDIT: ani ja, ani nikt inny nie moze i nie zabrania prac nad starym projektem, nikomu. Po prostu nie dziwcie sie temu ze niektorzy nie beda nic w tym projekcie robic, pracowac na bledami, poprawkami etc.

Raz jeszcze zaznacze: to Marcin i Maciek podjeli decyzje o pisaniu symka od nowa. To juz dobitnie o czyms swiadczy.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
realizm ucieka!
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Lutego 2007, 17:50:32 »
Argumnet o samochodach nie trafiony, bo nie o tym pisałem.
Skoro tak, to i w nowych produkcjach samochodów zdarzają się poważne i mniej poważne błędy i Ty o tym doskonale wiesz, pomimo postępu technicznego i modelowania komputerowego.
Czasami stare samochody (nie pamiętam modelu Merca- chyba beczka go zwą), samochód nie do zdrarcia i bezawaryjny, w przeciwieństwie do obecnych modeli.
Nie wchodźmy w tego typu retorykę.

Też edit:
Dzięki za info o SPT. No to jednak jest nadzieja i trzymam kciuki.
W podjętym wątku raczej nie spowiedzałem się pomocy McZ czy Marcina, raczej yB, malego i Radkosia.
Logiczny teraz dla mnie wniosek, to że yB i Radkos przeszli do SPT?

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
realizm ucieka!
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Lutego 2007, 18:04:19 »
Cytat: "Mariusz1970"
Argumnet o samochodach nie trafiony, bo nie o tym pisałem.
Skoro tak, to i w nowych produkcjach samochodów zdarzają się poważne i mniej poważne błędy i Ty o tym doskonale wiesz, pomimo postępu technicznego i modelowania komputerowego.
Czasami stare samochody (nie pamiętam modelu Merca- chyba beczka go zwą), samochód nie do zdrarcia i bezawaryjny, w przeciwieństwie do obecnych modeli.
Nie wchodźmy w tego typu retorykę.


Nowe samochody (dziś produkowane i dziś sprzedawane) są naszpikowane elektroniką. Przenosząc to na grunt kolejowy - taki gagarin. Bezawaryjny, jak już coś padnie to weźmiesz młotek i naprawisz. Szynobus (nie SN81 ale SA133) - skomplikowany, delikatny, z młotkiem nie podchodź. Im coś jest bardziej złożone tym więcej błędów (czy awarii) może w tym czymś być.
Tak mi się, biednemu szaremu laikowi, wydaje - jak coś jest nowe, trudne, skomplikowane, złożone (jak zwał tak zwał) to nie do uniknięcia są jakieś defekty. Wszystko musi się dotrzeć, nawet dziecko zabezpieczasz (szczepieniami), żeby przypadkiem się "nie zepsuło", ale wszystkiego nie przewidzisz i na wszystko nie ma zabezpieczenia.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
realizm ucieka!
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Lutego 2007, 18:11:22 »
No m. in. to chciałem wyrazić.
Ponadto nie tylko sama elektonika (np. ten typ małego Merca, co się przewracał na zakrętach), pomijam tutaj trwałość blach na rdzewienie w stosunku do starych.
Tak więc wszystko się zgadza (brak rozbieżności pomiędzy nami).

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
realizm ucieka!
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Lutego 2007, 18:13:57 »
Cytat: "Mariusz1970"
No m. in. to chciałem wyrazić.
Ponadto nie tylko sama elektonika (np. ten typ małego Merca, co się przewracał na zakrętach).


Klasa A (negatywny test łosia). No ale to poprawili skoro jest w salonach

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
realizm ucieka!
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Lutego 2007, 18:16:42 »
Tego nie wiem, czy naprawili, ale błąd był, nie :)
Sprawa hamucly czy czegoś tam iw innym modelu innego producenta niedawno, chyba chodzi o Fiata jakiegoś lub Skodę. Błędów takich jest cała masa, dalego ta akurat retoryk samochód-symek, mnie osobiście nie odpowiada.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
realizm ucieka!
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Lutego 2007, 18:27:45 »
Witam!
Skoro istnieje jakakolwiek szansa na to, że z SPT może coś sensownego powstać to może warto ten projekt jakoś przybliżyć na forum. Może przydałby się dział SPT, wokół którego możnaby gromadzić osoby chętne do pomocy (w miarę możliwości). Dotychczas promocja SPT, co prawda, odwzorowuje marketing PKP (w końcu to symulator), ale jednak prowadzi do zniechęcania. Obecnie SPT kojarzy się raczej z synonimem stwierdzenia "padł mi dysk"... Czyli zrobiłem model, ale go nie będzie. Istnieje edytor, każdy go może ściągnąć... też tak zrobiłem. Jego obsługa jest jednak, moim zdaniem, bardziej toporna niż korzystanie z 3ds max + skrypty, choć pewnie to kwestia wprawy. Coś udało mi się nawet stworzyć, tylko naszła mnie myśl po co. Nie mam pojęcia czy na obecnym etapie jakiekolwiek scenerie są potrzebne, czy po jakiejś aktualizacji będą wciąż kompatybilne i najważniejsze - nawet jak się zrobi coś to gdzie się z tym zwrócić, komu to pokazać?
Moim zdaniem sporo ludzi jest w stanie pomagać przy SPT (wystarczy spojrzeć na aktywność wielu ludzi wokół starego symka) tylko trzeba im dać tę możliwość. Nikogo przy MaSzynie 1 nie trzyma jakaś wielka miłość tylko fakt, że on istnieje/działa/cieszy itd., natomiast SPT jest dla przeciętnych forumowiczów zagadką, tajnym projektem, o którym tak na prawdę nic nie wiedzą.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
realizm ucieka!
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Lutego 2007, 18:41:06 »
Dostep do zrodel SPT ma kazdy, prosze bardzo:

https://developer.berlios.de/svn/?group_id=2791

EDIT: sa tam rozne wersje testowe, kody zrodlowe, binarki, nie jest latwo cokolwiek uruchomic, garstka osob wie jak to zrobic (ja sam mam z tym przeogromne problemy). Nie ma zadnej dokumentacji. Pytania w stylu 'jak to uruchomic', 'co z tym zrobic' pozostana bez odpowiedzi, gdyz chwilowo nie ma kto tych odpowiedzi udzielic. Jak widac, zostalo wiele zrobione, ale rownie wiele jest jeszcze do zrobienia.
Pozdrawiam,
Winger