Ankieta

Czy jesteś zainteresowany reaktywacją projektu Virtual i udziału w nim?

TAK
63 (87.5%)
NIE
9 (12.5%)

Głosów w sumie: 65

Głosowanie skończone: 06 Czerwca 2008, 20:10:08

Autor Wątek:  Virtual  (Przeczytany 156378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

andrev1989

  • Gość
Odp: Virtual
« Odpowiedź #240 dnia: 31 Lipca 2006, 21:08:24 »
Cytat: "Mariusz W."
Cytat: "andrev1989"
To jak z tymi rozkładami? MA ktoś jakieś przykładowe do niektórych scenerii? JA mam do kilku i ewentualnie mogę służyć pomocą.
Jesli autor scenerii nie zrobil, to jedzeimy normalnie. Postoj na przystankach/stacjach przejazdowych (o ile mamy postoj) trwa 30 sekund.


No tak, ale z rozkładami jazdy byłoby o wiele ciekawsze. Virtualnie mechanicy starli by się za wszelką cenę dojechać zgodnie z rozkładem, przy nie złamaniu przepisów.
Jak już mówiłem mogę dostarczyć rozkłady jazdy swojego autorstwa do kilku tras, np. Jelitkowo, Moczniki EU06, Moczniki EP08.
Dodać mogę jeszcze prędkości rozkładowe na poszczególnych odcinkach.

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Virtual
« Odpowiedź #241 dnia: 31 Lipca 2006, 21:52:20 »
Cytat: "Mariusz W."
Nie bede robil planu dla jakistam paczek, gdyz nie widze wiekszych argumentow za tym przemawiajacych.


W porzadku. Tylko nie zdziw sie, jak pojawia sie komplikacje typu: " nie moge przejechac X trasy poniewaz.... "
Jak wiadomo, nowe EXE sprawialo problemy z wyzwalaniem eventów itp. Ogolnie duzo scenerii przestalo poprawnie działać... krótko mówiąc, duzo scenerii nie dalo sie ukonczyc. "Jakaś tam paczka" to brak tego typu błędów, a przynajmniej znaczna ich redukcja.
Mysle, ze ten argument jest wystarczajacy.
Ach, bylbym zapomnial... Nie ma szans, aby wszystkie trasy zawarte w grafiku, dzialaly kazdemu uzytkownikowi, ktory bierze udzial w "Virtual'u".

Cytat: "Mariusz W."
Kto bedzie chcial jakas trase, to wystarczy ze sie do mnie zglosi i jak juz bede w domu to przesle (oczywiscie dlasy dla Betatesterow tylko dla czlonkow tej grupy po owczesniejszym odowodnieniu osobowistosci), a jesli nie


Istny bajzel...

Cytat: "Mariusz W."
to zwyczajnie niech napisze ze na danych trasach nie moze jezdzic i nie bede dawac sluzb na dane trasy (w planie osoby ktore tak postapily sa zaznaczone.


Ja przykladowo na pierwszy rzut oka nie moge wykonac 50% zadania... znajac zycie nie tylko ja.

Porponuje abys wzial to pod uwage. Robiac grafik pod "jakas tam paczke" nie byloby zadnych problemow IMO.

Pozdrawiam !

Offline Czomo

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Virtual
« Odpowiedź #242 dnia: 31 Lipca 2006, 22:12:35 »
Jak dotąd nie mam problemów ze sceneriami jakoś docieram do końca.
Tras mam sporo oprócz tych które wymieniłem kilka postów wcześniej jak już pisałem działają poprawnie nawet się nie wysypuja (Nowe exe).
Rozkłady można napisać jeden już jest dla Całkowa kolega EU07-483 który opisuje że przyjdzie na stacje za wcześniej jak juz pisałem możesz go poprawić :D Dla Jelitkowa moge też napisać rozkład jadąc według ograniczeń tylko zastanawia mnie szlakowa tej trasy ja daje jej 100km/h.
Co do innych moge spróbować choć nie wiem czy mi to wyjdzie.

Offline Mauryk

  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #243 dnia: 31 Lipca 2006, 22:13:25 »
ja  nei mogę np. znaleźć trasy fict2 mimo że przeszukałem całe forum...Nikt nei udzielił mi też żadnych odpowiedzi w postach o tej trasie:/
A  jutro mam tam kurs
Pozdrawiam

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Virtual
« Odpowiedź #244 dnia: 31 Lipca 2006, 22:20:07 »
Cytat: "Czomo"
Jak dotąd nie mam problemów ze sceneriami jakoś docieram do końca.
Tras mam sporo oprócz tych które wymieniłem kilka postów wcześniej jak już pisałem działają poprawnie nawet się nie wysypuja (Nowe exe).


Skoro tak, to moze spakujesz i udostepnisz nam, swojego symka ?

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #245 dnia: 01 Sierpnia 2006, 09:46:18 »
witam czy jest taka możliwość że bym ja też mógł być zatrudniony.
...

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #246 dnia: 01 Sierpnia 2006, 12:42:28 »
Cytat: "Mariusz1970"
Argument jest taki, że na 99% gwarantuje bezawaryjność danej trasy i misji, chyba, że naprawiałeś trasy. Błędów z eventami tudzież z torami itp. była masa.
Rozumiem, ze grzebales w tych trasach w tej paczce, by lepiej dzialaly, czy tak? Ja to traktuje te Wasza paczke jako zebranie wszystkiego do kupy i jedynie pogrzebanie w sekcji FirstInit, bez zednych poprawek w eventach, itp.
Cytat: "andrev1989"
Jak już mówiłem mogę dostarczyć rozkłady jazdy swojego autorstwa do kilku tras, np. Jelitkowo, Moczniki EU06, Moczniki EP08.
Dodać mogę jeszcze prędkości rozkładowe na poszczególnych odcinkach.
Okej, w takim razie ktokolwiek ma jakiekolwiek rozklady swojego autorstwa to moze je dac, wowczas beda one obowiazujacymi.
A w Jelitkowie wg poprawionej wersji na wskazniku jest 80 km/h.
Cytat: "defiler"
W porzadku. Tylko nie zdziw sie, jak pojawia sie komplikacje typu: " nie moge przejechac X trasy poniewaz.... "
Nie wiem czy tylko ja mam "cudowna MaSzyne", ale u mnie z tras z grafiku na *.exe 664 kB nie mozna ukonczyc nastepujacych sluzb:
    [*]01 - koncze sluzbe pod wjazdowym do stacji Baltyk Towarowy ktory caly czas wskazuje sygnal S1;[*]20 - dostaje sygnal S2 na szlak gdie za stacja koncza sie szyny,[*]21 / 22 / 23 - czeste zle wskazywania tarcz i semaforow, oraz sporo blednie poustawianych wskaznikow;[*]36 - po pewnym czasie pokazuje sie komunikat "Null Track".[/list]To jest tylko 5 sluzb, na wszystkie 112, ktore nie dzialaja prawidlowo.
    Cytat: "defiler"
    Jak wiadomo, nowe EXE sprawialo problemy z wyzwalaniem eventów itp. Ogolnie duzo scenerii przestalo poprawnie działać...
    664 kB to rego co zauwazylem dziala najlepiej i najlepiej wyzwala eventy, dlatego tez radze normalnie uzywac 664, do misji z SN61 674, do ND wersji z 220604 i wszystko dziala cacy poza w/w misjami.
    Cytat: "defiler"
    Porponuje abys wzial to pod uwage. Robiac grafik pod "jakas tam paczke" nie byloby zadnych problemow IMO.
    W takim razie w przyszlym miesiacu dam Ci sluzby tylko na trasy z tej paczki. Jesli ktos jeszcze jest na to chetny wystarczy ze sie ze mna skontaktuje.
    Cytat: "Czomo"
    Dla Jelitkowa moge też napisać rozkład jadąc według ograniczeń tylko zastanawia mnie szlakowa tej trasy ja daje jej 100km/h.
    Tam jest 80. Jesli napiszesz, to nie ma sprawy, beda one obowiazujacymi.
    Cytat: "Czomo"
    Co do innych moge spróbować choć nie wiem czy mi to wyjdzie.
    Pewnie, probuj.
    Cytat: "Mauryk"
    ja nei mogę np. znaleźć trasy fict2 mimo że przeszukałem całe forum...Nikt nei udzielił mi też żadnych odpowiedzi w postach o tej trasie:/
    A jutro mam tam kurs
    Wstawilem Ci wolne.
    Cytat: "moko_loko"
    witam czy jest taka możliwość że bym ja też mógł być zatrudniony.
    Jest motliwosc, juz Cie wstawilem do planu, ale sluzby dopiero od przyszlego miesiaca.

    http://mariusz.1990.fm.interia.pl/PLAN_SIERPIEN.doc

    Offline uetam

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 2641
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 6
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #247 dnia: 01 Sierpnia 2006, 14:10:34 »
    Wstaw sobie
    event KeyCtrl07 multiple 2.0 none Baltyk_U_s4 Baltyk_M_s13 bl_zw18+ bl_zw13ac bl_zw11+ doskladu2 endevent
    a pod wjazdowym Shift+7

    Offline Mariusz1970

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 3926
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 279
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #248 dnia: 01 Sierpnia 2006, 14:46:25 »
    Cytuj
    ...traktuje te Wasza paczke jako zebranie wszystkiego do kupy i jedynie pogrzebanie w sekcji FirstInit, bez zednych poprawek w eventach, itp.....


    Jesteś w błędzie, ale nie che mi się na ten temat pisać.

    Pozdrawiam
    Mariusz

    Offline Mariusz W.

    • Wiadomości: 392
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #249 dnia: 01 Sierpnia 2006, 15:25:01 »
    Cytat: "Mateu"
    Wstaw sobieevent KeyCtrl07 multiple 2.0 none Baltyk_U_s4 Baltyk_M_s13 bl_zw18+ bl_zw13ac bl_zw11+ doskladu2 endeventa pod wjazdowym Shift+7
    Okej, a pozostale zwrotnice i manewry beda dzialac, czy dostane tylko wjazd?
    Cytat: "Mariusz1970"
    Cytuj
    ...traktuje te Wasza paczke jako zebranie wszystkiego do kupy i jedynie pogrzebanie w sekcji FirstInit, bez zednych poprawek w eventach, itp.....
    Jesteś w błędzie, ale nie che mi się na ten temat pisać.
    Mariusz, szacunek dla Ciebie, ale skoro nie chcesz poinformowac ludzi o tym co zostalo zmienione, to nie spodziewaj sie zainteresowania ta paczka (pewnie nie tylko z mojej strony).

    Offline Mariusz1970

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 3926
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 279
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #250 dnia: 01 Sierpnia 2006, 15:49:38 »
    Tego było tak dużo, że już nie pamiętam, ale większość rzeczy opisał defiler w pierwszym poście publikującym jego paczke, zasygnalizuje tylko, abyś zobaczył u siebie takie rzeczy jak:
    -krewetkowo- tam 2 problemy:1)dwa tory się na siebie nakładają co uniemożliwia AI (byk z bruttem) dojechania do poeronu w Krewetkowie jak również nie można z tego samego powodu wykonać mijsji, gdzie jedzie się EU07 po skład osobowy. W powrotnej drodze trafiamy na ten zdublowany tor i dupa 2)AI byk brutto zostawia wagony i jedzie sam blokując nam tory w misji krewetkowo ET22. Wynika to z tego, że tor na którym postawiony jest ten skład jest "dziwny", krótki i rozrywa sprzęgi.
    -quark misja ET-wjazd i wyjazd do DK- zależy od szczęscia czy się powiedzie. Generalnie aby wykonać wjazd to trzeba jechać bardzo powoli tak ok. 30 km/h, żeby być daleko za osobówką, natomiast wyjazd też są komplikacje, tam  manewry trzeba wykonwyać nie pamiętam teraz czy szybko czy wolno, gdyż event wyzwalający wyjazd uzależniony jest od toru WK, czy jest zajęty czy wolny. Nie mam oryginalnej trasy więc nie pamiętam. Na tym torze stoi gagar z bruttem, który podczas manewrów ET22 powien zdaje się odjechać nim wjedziemy na tor prowadzący do węglarek.
    -quark misja EU- często po odczepieniu wagonów SU nie zjeżdżała do szopy
    -jelitowo-tam też poprawiałem, szczególnie widoczne to jest w misji z kiblem z Jelitowa nie skręca, tylko jedzie prosto i wjeżdża się na ślepy tor. W innych misjach też komplikacje np. wjeżdżamy na peron gdzieś na stacji, a tam brak trakcji na pewnym odcinku i jeżeli teraz zahamujemy na peronie to już nie ruszymy
    -karpice- nie ma komunikatów podczas ładowania scenerii lenth>500, a eventy poprawiał Krzysiek626.

    No i priorytet , nie ma żadnych komunikatów podczas ładowania się dowolnej scenerii.



    Więcej nie pamiętam. Wszytkie w.w. rzeczy zostały naprawione.

    Pozdrawiam
    Mariusz

    Offline Mariusz W.

    • Wiadomości: 392
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #251 dnia: 01 Sierpnia 2006, 16:20:54 »
    Okej, to pobiore te Wasza paczke i zobacze i pomysle, ale to dopiero po urlopie. :)

    Offline Czomo

    • Wiadomości: 152
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 3
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #252 dnia: 01 Sierpnia 2006, 16:26:17 »
    Cytat: "defiler"

    Skoro tak, to moze spakujesz i udostepnisz nam, swojego symka ?


    Może u mnie działa a u ciebie będzie się wysypywał z resztą jest tyle paczek to po co jeszcze jedna??:D

    Offline Mariusz1970

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 3926
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 279
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #253 dnia: 01 Sierpnia 2006, 16:42:50 »
    Czomo świrujesz, przeczytaj mój ostatni post i zwróć uwagę na to. Te błędy wynikały nie z exe, nie z kompa użytkownika tylko z konstrukcji tras no może oprócz nie zjeżdżania SU do szopy w Quarku.

    Pozdrawiam
    Mariusz

    Offline defiler

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 1094
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 81
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #254 dnia: 01 Sierpnia 2006, 18:15:13 »
    Cytat: "Mariusz W."
    Mariusz, szacunek dla Ciebie, ale skoro nie chcesz poinformowac ludzi o tym co zostalo zmienione, to nie spodziewaj sie zainteresowania ta paczka (pewnie nie tylko z mojej strony).


    Wystarczy przeczytac pierwszy post w topicu o tej paczce ( dzial "Na warsztacie".

    Pozdrawiam !

    Dodano po 52 sekundach:

     
    Cytat: "Mariusz W."
    Okej, to pobiore te Wasza paczke i zobacze i pomysle, ale to dopiero po urlopie. :)


    Dzieki.

    andrev1989

    • Gość
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #255 dnia: 01 Sierpnia 2006, 18:27:08 »
    Mam jeszcze kilka pytań związanych z Virtualem.

    1. Jak opisywać pliki? To znaczy nazwy; np. Nowy Sad-Jelitkowo EN57-795 02.08.06?

    2. Jakie kary zamierzacie wystosowywać wobec łamiących przepisy ruchu kolejowego?

    3. Czy przy wysyłaniu mejla trzeba pakować pliki, czy można je wysyłać osobno, ale w jednej wiadomości?

    4. Czy opis służby trzeba załączać w osobnym pliku o rozszerzeniu tekstowym, czy wystarczy wpisać w treści wiadomości?

    To narazie tyle jeśli chodzi o pytania. Dla mnie odpowiedzi są jaknajbardziej ważne, a może innym się także przydadzą.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    Offline Żuk

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 1085
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 3
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #256 dnia: 01 Sierpnia 2006, 19:10:42 »
    Na maila mozna wysylac nie pakowane. To jest taki rodzaj maila ze miejsca nie zabraknie nie kasujac zadnej wiadomosci.


    P.S. Glog juz na pierwszy rzut oka masz powazny błąd w swojej tasmie. Otoz nie wykonales kontrolnego a to kwalifikuje sie na tymczasowe zawieszenie i wysłanie Cię na szkolenie.

    P.S. 2 - A czy ktoś wykonując służbe ma włączony program TS2? Radziłbym się zaopatrzyć w mikrofon wowczas osoby majace sluzbe w tym samym dniu moglyby sie umuwic na konkretna godzine rozpoczecia sluzb i bysmy jechali i rozmawiali z soba glosowo. Jak ktos niewtajemniczony zapraszam do lektury w tym temacie jest podany link do programu instrukca i spolszczenie. Jutro odswieze kanal na TS2 i prosilbym osobe ktora zalozyla kanal o zgloszenie sie na PW.

    Offline Mauryk

    • Wiadomości: 43
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #257 dnia: 01 Sierpnia 2006, 19:34:56 »
    Widze ze mój post został pominięty w tej dyskusji, wiec pytam ponownie, czy ktoś mozę mi udostepnic traskę fict2.scn mam ja w grafiku, i nei moge sie o nia doprosić. podawałem maila ale podam jeszcze raz mauryk89@o2.pl

    Offline Mariusz W.

    • Wiadomości: 392
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #258 dnia: 01 Sierpnia 2006, 19:35:55 »
    Cytat: "andrev1989"
    Mam jeszcze kilka pytań związanych z Virtualem.
    Chetnie odpowiem na kazde zapytanie, gdyz chce by bylo to jak najlepiej torganizowane, wiec pytac smialo.
    Cytat: "andrev1989"
    1. Jak opisywać pliki? To znaczy nazwy; np. Nowy Sad-Jelitkowo EN57-795 02.08.06?
    Nie ma wiekszego znaczenia. Najwazniejsze zebym wiedzial, ze to od Ciebie i z ktorego dnia sluzby jaka tobyla sluzba to ja juz sobie sprawdze).
    Cytat: "andrev1989"
    2. Jakie kary zamierzacie wystosowywać wobec łamiących przepisy ruchu kolejowego?
    To zalezy od rodzaju przewinienia. Jesli ktos popruje lokomotywa ET22 ze skladem towarowym 160 km/h to ewidentne natychmiastowe zwolnienie z Virtualu :) . Natomiast jesli bedzie to male przewinienie to skonczy sie na ostrezeniu, jesli nie postkutkuje - pouczenie, jesli nadal beda sie powtarzac - przeniesienie na trasy i lokomotywy niezwiazane bezposrednio z prowadzeniem duzego ruchu (np. manewrowo1.scn). Jesli ktos bedzie tak uparty, ze wciaz bedzie szalal, to zwolnienie.
    Cytat: "andrev1989"
    3. Czy przy wysyłaniu mejla trzeba pakować pliki, czy można je wysyłać osobno, ale w jednej wiadomości?
    Jest mi to obojetne, jesli beda jakies problemy, ze wiadomosc przyjdzie bez zalacznikow, czy cos, to bede dawal znac.
    Cytat: "andrev1989"
    4. Czy opis służby trzeba załączać w osobnym pliku o rozszerzeniu tekstowym, czy wystarczy wpisać w treści wiadomości?
    Prosilbym by w tresci wiadomosci.
    Cytat: "andrev1989"
    To narazie tyle jeśli chodzi o pytania. Dla mnie odpowiedzi są jaknajbardziej ważne, a może innym się także przydadzą.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Prosze uprzejmie.

    Offline Mauryk

    • Wiadomości: 43
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #259 dnia: 01 Sierpnia 2006, 19:43:20 »
    Widzę że nikt się nie interesuje moimi postami:/ok Jedyny kolega  PaPiK napisał  mi Priva i zainteresował.Dziekuję mu za to.Pozdrawiam
    p.s. żeby potem nei było że ktosnei wykonał  misji bo nei miał czegos  tam...

    Offline glog

    • Wiadomości: 66
      • Zobacz profil
      • http://www.mkwojciech.republika.pl
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #260 dnia: 01 Sierpnia 2006, 20:20:02 »
    baaardzo przepraszam za brak kontrolnego ale niewiedzioł żem kiedy to czeba wykonać dajta mi jeszcze jedną szanse z 2 punkty karne lub1. wolał bym jeszcze w tym miesiącu chociaż z 2-3 słóżby minimum pojeździć bo od września to niestety ale przypominam że z 2 służby w miesiącu! (bo gymnasium i ograniczenia na kompa nadane przez mame)
     

    a kontrolne powinno sie wykonać nie podczas jazdy ino jeszcze przed szopom czy torem postojowym jak sie 1 raz do loka wsiądzie.Jakbym sie znał na eventach ( a nieznam więc może kto inny) to by przerobił eventy aby sie zaczynało właśnie wszopie lub na postojowym tam robiło prubne a następnie manewry. zapinanie składu i jazda


    P.S. kto by ,mnie szkolił?? bo to nawet byłby fajny pomysł sie podszkolić

    Offline |andy|

    • Wiadomości: 960
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 2
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #261 dnia: 01 Sierpnia 2006, 20:28:52 »
    Cytat: "glog"
    (...)
    a kontrolne powinno sie wykonać nie podczas jazdy ino jeszcze przed szopom czy torem postojowym jak sie 1 raz do loka wsiądzie.Jakbym sie znał na eventach ( a nieznam więc może kto inny) to by przerobił eventy aby sie zaczynało właśnie wszopie lub na postojowym tam robiło prubne a następnie manewry. zapinanie składu i jazda(...)



    Jeśli nie potrafisz pisać poprawnie to przed wysłaniem posta sprawdź go w Wordzie.
    Przed odjazdem ze stacji wykonuje się próbę hamulca, a hamowanie konrtrolne w pewnych sytuacjach po wyjeździe ze stacji. A jakie to sytuacje? Poczytaj w przepisach.

    Offline glog

    • Wiadomości: 66
      • Zobacz profil
      • http://www.mkwojciech.republika.pl
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #262 dnia: 01 Sierpnia 2006, 20:29:59 »
    ech no dobra to ile karnych?? i jak na ile mam przerwe ;(

    Offline Mariusz W.

    • Wiadomości: 392
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #263 dnia: 01 Sierpnia 2006, 20:55:44 »
    Oj, niestety na tym zrytym komputerze nie moge wejsc na poczte na GMail. Plus dla Ciebie ze sie od razu przyznales, dlatego tez daruje Ci, bo moglo to sie zdazyc, ale wiecej nie popelniaj tego bledu.

    Offline Żuk

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 1085
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 3
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #264 dnia: 01 Sierpnia 2006, 22:38:50 »
    Mariusz W. Gloga trzeba oddelegować na szkolenia przynajmniej z 3 dni niech doczyta troche o przepisach i pytanie do Gloga inni nie podpowiadać:
    1) Co oznacza jedno dowolnie jakie światło na semaforze oprócz sygnału "STÓJ"?
    2) Jak i kiedy wykonujemy hamowanie kontrolne?
    3) Co oznacza zielony pas na semaforze?
    4) Jakie są odległości semafora od tarczy ostrzegawczej?
    5) Z jaką prędkością wykonujemy manewry i jakie oznaczenia wówczas stosujemy na taborze?
    To są podstawowe pytania na które powinienes znac odpowiedzi.

    Mariusz W. na następny miesiąc musimy ułożyć zestawy testów szkoleniowych w formie testu i przeprowadzić szkolenie. Wniosek?
    Kto nie rozwiąże testu nie otrzyma prawa kierowania.

    Offline EU07-483

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 2307
    • EU07-483
      • Zobacz profil
      • Super spółka :)
    • Otrzymane polubienia: 168
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #265 dnia: 02 Sierpnia 2006, 01:13:40 »
    Panowie a moze jakies spotkania na TSie w czasie zaliczania tych jakze ciezkich słuzb :) Miło będzie pogadać z kimś w czasie jazdy. Ustalmy jakies wspólne godziny zeby wszyscy jeździli w jednym czasie ;)
    Jak będę duży zostanę maszynistą!

    Offline Żuk

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 1085
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 3
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #266 dnia: 02 Sierpnia 2006, 02:48:46 »
    DObry pomysł tylko w jakich godzinach?

    Offline uetam

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 2641
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 6
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #267 dnia: 02 Sierpnia 2006, 09:09:55 »
    Nikt sie nie kwapil z odpowiedzia to sobie napisalem. Nie mam tutaj E1/R1 wiec moglem sie gdzies walnac.
    Cytat: "Żuk"
    Mariusz W. Gloga trzeba oddelegować na szkolenia przynajmniej z 3 dni niech doczyta troche o przepisach i pytanie do Gloga inni nie podpowiadać:
    1) Co oznacza jedno dowolnie jakie światło na semaforze oprócz sygnału "STÓJ"?.

    Jezeli jest dowolna kombinacja swiatel + biale migajace to Sz, a jezeli nie to sygnal watpliwy = stoj.
    Cytuj

    2) Jak i kiedy wykonujemy hamowanie kontrolne?

    Po zmianie czola, po zmianie mechanika, po wyprawieniu ze stacji poczatkowej, postoju dluzszym niz 2h itp
    Cytuj

    3) Co oznacza zielony pas na semaforze?

    Sam w sobie nic nie oznacza :) W zestawieniu z pom/pom lub ziel/pom ... 100 km/h dla jazdy po zwrotnicach w bok lub po angliku na wprost. S6 - tu 100/potem vmax, S9 tu 100 potem stoj.
    Cytuj

    4) Jakie są odległości semafora od tarczy ostrzegawczej?

    To zalezy od linii, predkosci szlakowej, widocznosci na odcinku. Generalnie droga hamowania + 200m.
    Ztcp to bylo tak
    60 km/h 1600 m
    140 km/h 1300 m
    120 km/h 1000 m
    100 km/h  700 m
    60 km/h 500 m
    40 km/h 250 m
    Cytuj

    5) Z jaką prędkością wykonujemy manewry i jakie oznaczenia wówczas stosujemy na taborze?

    To rowniez zalezy:P. Generalnie to jest 25 km/h, jezeli mamy luzaka lub sklad na torze calkowicie niezajetym to 40 km/h, jezeli przetacza sie wagony z ludzmi to 10 km/h, wjazd na tor zajety przez inny tabor lub konczacy sie kozlem 20 km/h.

    andrev1989

    • Gość
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #268 dnia: 02 Sierpnia 2006, 09:10:23 »
    Cytat: "Żuk"
    DObry pomysł tylko w jakich godzinach?


    Może ustalmy dwie pory: jedna przed południem, a druga po południu, aby każdy mógł wybrać porę taką, jaka mu pasuje. Np. 11:00 i 16:00. Co Wy na to. Ewentualnie napiszcie w jakich godzinach Wy byście chcieli, i czy Wam odpowiadają moje godziny.

    Offline tokarekdawid

    • Wiadomości: 102
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #269 dnia: 02 Sierpnia 2006, 09:18:39 »
    JUa proponuję popołudniowe.

    mam jedno pytanie odnośnie Virtual.
    Czy wpadnięcie np. EU07 w poślizg będzie traktowane jako przewinienie? W przypadku, gdy się rozpędzamy a tutaj nagle się pokarze 140km/h :D
    WWW.DREZYNY.KOLEJ.ONE.PL / WWW.SMKS2.HISTO.PL