Ankieta

Czy jesteś zainteresowany reaktywacją projektu Virtual i udziału w nim?

TAK
63 (87.5%)
NIE
9 (12.5%)

Głosów w sumie: 65

Głosowanie skończone: 06 Czerwca 2008, 20:10:08

Autor Wątek:  Virtual  (Przeczytany 156498 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #210 dnia: 30 Lipca 2006, 11:45:56 »
Cytat: "darek71wrc"
w oryginalnym grafiku kolejowym jest : 1 zmiana dzienna , 2 zmiana nocna : 3 to zmiana na osiem godzin . a nie jakieś takie wymysły
Ino to zalezy od regionu. Ja widzialem rozne wersje, wiec na to nie ma reguly.

Offline glog

  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
    • http://www.mkwojciech.republika.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #211 dnia: 30 Lipca 2006, 15:14:36 »
dobra to jak mam odczytać z grafiku swoje służby??? to te wszystkie kwadraty?? wogóle mechem niejestem więc prosiłbym o wytłumaczenie jak sie czyta ten Cały grafik

andrev1989

  • Gość
Odp: Virtual
« Odpowiedź #212 dnia: 30 Lipca 2006, 15:42:15 »
A co z wysyłaniem taśm i screenów, czy to też jest potrzebne. TO na jaki adres wysłać? Aha jeszcze jedno przydałby się rozkłady jazdy do wszystkich scenerii.

Offline Czomo

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Virtual
« Odpowiedź #213 dnia: 30 Lipca 2006, 18:22:07 »
Kolega andrev1989 ma racje większość sceneri nie ma rozkładów ja takowy zrobiłem dla Całkowa całkiem niedawno. Kiedyś zrobiłem dla Jelitkowa dla każdej misji i misji Pospiesznej ale te rozkłady mi gdzieś poginęły.

www.icpnet.pl/~piotrmanuszak/MaSzyna oto link do rozkładu i trasy dostosowanej z ustawieniem czasu. Jeśli ktoś ma starszą wersje exe nie musicie ściągać pliku .scn

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Virtual
« Odpowiedź #214 dnia: 30 Lipca 2006, 18:32:04 »
Cytat: "Czomo"
www.icpnet.pl/~piotrmanuszak/MaSzyna oto link do rozkładu i trasy dostosowanej z ustawieniem czasu. Jeśli ktoś ma starszą wersje exe nie musicie ściągać pliku .scn


Strasznie wydłużony czas jazdy - jadac pełna szlakowa na prawie kazdym przystanku przed czasem.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #215 dnia: 30 Lipca 2006, 19:52:19 »
W tej wiadomości będą podstawowe wiadomości dotyczące tego projektu. Wiadomość ta będzie zmieniana w miarę potrzeb.

...
Macie tam ukończony plan pracy.
Podkreślone służby to nocki (oczywiście możecie jechać kiedy chcecie, ale jedziecie na nocnej scenerii).

A teraz przypomnienie paru zasad:
    [*]po każdym objęciu pracy na pojeździe trakcyjnym, lub po dowolnej zmianie składu zrobić kontrolne hamowanie - za stacją rozpędzamy się do 60 km/h (o ile prędkość rozkładowa/szlakowa nie jest niższa) i zmniejszamy prędkość o 50%;[*]jeżeli w MaSzynie nie ma podanego rozkładu jazdy jedziemy z prędkością nie większą niż szlakowa / maksymalna lokomotywy / maksymalna wagonów - dla towarowych jest zazwyczaj niższa o 20-30 km/h od szlakowej - z reszta jeśli dla towarowego nie ma rozkładu to możemy sobie np. z Bochni do Brzeska jechać nawet 50 km/h;[*]oprócz przesłania taśmy (plik o nazwie [nazwa pojazdu].dat, np. eu07-424.dat) przesyłamy również zrzuty ekranu - jeden na stacje początkową wraz z godzina tuz przed odjazdem, drugi na nasz skład pociągu (najlepiej by było jakby było widać całej długości skład) gotowy do odjazdu i trzeci na stacje końcową wraz z godzina po zakończeniu służby, oraz krotki opis służby
    Cytat: Mariusz W. przykład
    MaSzynista: Mariusz W.
    Numer służby: 54
    Seria i numer pojazdu trakcyjnego: EN57-800
    Przebieg służby: prawidłowy
    Cytat: Mariusz W. dla następnego przykładu
    MaSzynista: Mariusz W.
    Nr służby: 01
    Seria i nr poj.tr.: EP07-329
    Przebieg służby: zablokowany wjazd na st. Bałtyk Towarowy przez dyżurnego ruchu po przyprowadzeniu zdefektowanego poc. 7622 do st. Bałtyk Miasto.
    [*]taśmę oraz załączniki do taśmy zdajemy na adres podany na końcu tej wiadomości;[*]o wszelkich podmianach, ew. zmianach w planie pracy koniecznie informujemy dyspozytora (czyli mnie) o tym;[*] maksymalne przekroczenie prędkości wynosi 2-3 km/h na krótkim odc., jednak starajcie się jej nie przekraczać(!);[*]z niektórych służb nie musicie zdawać taśm (np. gdy jedziecie lokomotywami bez prędkościomierza (np. SM03)), wówczas same zrzuty+opis.[/list]

    Ci, którzy chcą być przyłączeni do projektu proszeni są o kontakt z dyspozytorem. Zostaną dodani do planu, jednak służbę będą mogli rozpocząć dopiero od początku nowego miesiąca.

    Poprawność taśm będą sprawdzali: Mariusz W., Radkos07, Kolejarz.

    Zdawanie taśm z załącznikami: tasmyvirtual@gmail.com

    UWAGA! Projekt został przeze mnie porzucony ze względu na nikłe zainteresowanie nim ze strony użytkowników!
    « Ostatnia zmiana: 08 Stycznia 2020, 03:23:57 wysłana przez Mariusz W. »

    Offline Czomo

    • Wiadomości: 152
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 3
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #216 dnia: 30 Lipca 2006, 20:58:35 »
    Cytat: "EU07-483"

    Strasznie wydłużony czas jazdy - jadac pełna szlakowa na prawie kazdym przystanku przed czasem.


    Ja go opracowałem jadąc według wszystkich szalkowych oraz ograniczeń chyba że tych ograniczeń nie zauważyłeś ale jest też na stacji końcowej przerwa o ile pamiętam. Jeśli przyjedziesz szybciej to poczekaj na odjazd.
    Jeśli chcesz możesz go poprawić jeżeli jest taki jak to opisujesz.
    A mi chodziło o to aby każdy się wyrobił jadąc normalnie nie za szybko nie za wolno.:D

    Offline EU07-483

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 2307
    • EU07-483
      • Zobacz profil
      • Super spółka :)
    • Otrzymane polubienia: 168
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #217 dnia: 30 Lipca 2006, 21:04:34 »
    Cytat: "Czomo"
    Cytat: "EU07-483"

    Strasznie wydłużony czas jazdy - jadac pełna szlakowa na prawie kazdym przystanku przed czasem.


    Ja go opracowałem jadąc według wszystkich szalkowych oraz ograniczeń chyba że tych ograniczeń nie zauważyłeś ale jest też na stacji końcowej przerwa o ile pamiętam. Jeśli przyjedziesz szybciej to poczekaj na odjazd.
    Jeśli chcesz możesz go poprawić jeżeli jest taki jak to opisujesz.
    A mi chodziło o to aby każdy się wyrobił jadąc normalnie nie za szybko nie za wolno.:D


    Do wilisia raptem jedna 40, na stacji poczatkowej 30 i na przejeździe powolna dla czoła - za duzo tego nie ma...
    Jak będę duży zostanę maszynistą!

    Offline glog

    • Wiadomości: 66
      • Zobacz profil
      • http://www.mkwojciech.republika.pl
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #218 dnia: 30 Lipca 2006, 21:13:27 »
    czy taśmy i screeny można dawać nie w kolejności i w inny dzień niż przewiduje grafik??

    Offline Mariusz W.

    • Wiadomości: 392
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #219 dnia: 31 Lipca 2006, 15:52:44 »
    Cytat: "glog"
    czy taśmy i screeny można dawać nie w kolejności i w inny dzień niż przewiduje grafik??
    Plan pracy jest po to ustalony, by go przestrzegac :) . Nie wiem czy Ci chodzi o przesylanie, czy o jazde. Jesli ktos z roznych wzgledow nie moze przeslac zaraz po ukonczeniu slyzby materialow, to oczywiscie ze tak, ale robienie slyzby w inny dzien raczej nie wchodzi w rachube - zawsze mozna sie zamienic z kims, albo wziac wolne na zadanie (wz) - pare dni w roku przysluguje, chyba 5.

    Offline uetam

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 2641
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 6
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #220 dnia: 31 Lipca 2006, 16:08:02 »
    Cytat: "Mariusz W."
    maksymalne przekroczenie predkosci wynosi 2-3 km/h na krotkim odc., jednak starajcie sie jej nie przekraczac(!);

    Troche to nienaturalne :) Przeciez niekiedy trzeba gonic ;p

    Offline Nowicjusz26

    • Wiadomości: 41
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #221 dnia: 31 Lipca 2006, 16:16:19 »
    Ludkowie jak tam się do Was wbić na ten grafol??Co muszę mieć? Z chęcia bym się przyłączył,ale cosik ostatnio zlekceważony zostałem:( Pozderek!
    Nowicjusz

    Offline glog

    • Wiadomości: 66
      • Zobacz profil
      • http://www.mkwojciech.republika.pl
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #222 dnia: 31 Lipca 2006, 16:21:59 »
    przyszedł do mnie taki 11 letni kolega. umie jeździć siódemką bykiem itp. elektrowozami. czy przyjeliście by go?? jak coś to go naucze jeździć kaczką lub SN61??

    Offline Mariusz W.

    • Wiadomości: 392
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #223 dnia: 31 Lipca 2006, 16:25:32 »
    Cytat: "Mateu"
    Cytat: "Mariusz W."
    maksymalne przekroczenie predkosci wynosi 2-3 km/h na krotkim odc., jednak starajcie sie jej nie przekraczac(!);
    Troche to nienaturalne :) Przeciez niekiedy trzeba gonic ;p
    W rzeczywistosci 2-3 km/h to jest grubosc kreski na tasmie, a w MaSzynie kreske mamy idealna. :)
    Cytat: "Nowicjusz26"
    Ludkowie jak tam się do Was wbić na ten grafol??Co muszę mieć? Z chęcia bym się przyłączył,ale cosik ostatnio zlekceważony zostałem:( Pozderek!
    Nie dostalem zadnego zgloszenia od Ciebie, zarowno na PW, jak i tu na forum. Teraz to juz chyba za pozno, bo nie zdaze calego planu przemianowac, ale od wrzesnia bedzeisz mogl jezdzic.

    Dodano po 1 minutach:

     
    Cytat: "glog"
    przyszedł do mnie taki 11 letni kolega. umie jeździć siódemką bykiem itp. elektrowozami. czy przyjeliście by go?? jak coś to go naucze jeździć kaczką lub SN61??
    Oj, chyba nie, ma jeszcze za male doswiadczenie.

    Offline glog

    • Wiadomości: 66
      • Zobacz profil
      • http://www.mkwojciech.republika.pl
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #224 dnia: 31 Lipca 2006, 16:28:01 »
    aha i jeszcze jedno! to powiniem być grafik na sierpień. bo dziś jest 31 lipiec to jak ja(i inni) sie mam w służbach wyrobić???
    wszystkie dzisiaj?????????????????????????????

    amator

    • Gość
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #225 dnia: 31 Lipca 2006, 16:35:31 »
    Proponuje wiecej zapytajników, wtedy napewno się dowiesz.

    Offline Mariusz W.

    • Wiadomości: 392
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #226 dnia: 31 Lipca 2006, 16:36:18 »
    Cytat: "glog"
    aha i jeszcze jedno! to powiniem być grafik na sierpień. bo dziś jest 31 lipiec to jak ja(i inni) sie mam w służbach wyrobić???
    wszystkie dzisiaj?????????????????????????????
    Ziomal, to jest grafik na sierpien.

    Offline glog

    • Wiadomości: 66
      • Zobacz profil
      • http://www.mkwojciech.republika.pl
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #227 dnia: 31 Lipca 2006, 16:43:25 »
    to czemu nazywa sie GRAFIK_LIPIEC :P:P:P:P

    Offline Nowicjusz26

    • Wiadomości: 41
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #228 dnia: 31 Lipca 2006, 16:43:43 »
    Cytat: "Mariusz W."
    Cytat: "Mateu"
    Cytat: "Mariusz W."
    maksymalne przekroczenie predkosci wynosi 2-3 km/h na krotkim odc., jednak starajcie sie jej nie przekraczac(!);
    Troche to nienaturalne :) Przeciez niekiedy trzeba gonic ;p
    W rzeczywistosci 2-3 km/h to jest grubosc kreski na tasmie, a w MaSzynie kreske mamy idealna. :)
    Cytat: "Nowicjusz26"
    Ludkowie jak tam się do Was wbić na ten grafol??Co muszę mieć? Z chęcia bym się przyłączył,ale cosik ostatnio zlekceważony zostałem:( Pozderek!
    Nie dostalem zadnego zgloszenia od Ciebie, zarowno na PW, jak i tu na forum. Teraz to juz chyba za pozno, bo nie zdaze calego planu przemianowac, ale od wrzesnia bedzeisz mogl jezdzic.

    A może jakieś zastępstwo?? W razie czego napisz na moje gg:9847114 lub na PW a pisałem do ciebie na PW.No nic.Trudno.
    Nowicjusz

    Offline glog

    • Wiadomości: 66
      • Zobacz profil
      • http://www.mkwojciech.republika.pl
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #229 dnia: 31 Lipca 2006, 16:47:41 »
    "glog napisał:
    przyszedł do mnie taki 11 letni kolega. umie jeździć siódemką bykiem itp. elektrowozami. czy przyjeliście by go?? jak coś to go naucze jeździć kaczką lub SN61??

    Oj, chyba nie, ma jeszcze za male doswiadczenie."


    przepraszam! ja w tym roku kończe 12 lat a jakoś w symka jestem dobry i mnie przyjeliście :)

    Offline Mariusz W.

    • Wiadomości: 392
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #230 dnia: 31 Lipca 2006, 16:50:51 »
    ...
    Poprawiony plan pracy, zainteresowanych prosi sie o zapoznanie.

    Dodano po 2 minutach:

     
    Cytat: glog
    przepraszam! ja w tym roku kończe 12 lat a jakoś w symka jestem dobry i mnie przyjeliście :)
    No dobra, al Ty sie zglosiles odpowiednio wczesnie, a nie w przeddzien.
    « Ostatnia zmiana: 08 Stycznia 2020, 03:28:32 wysłana przez Mariusz W. »

    Offline glog

    • Wiadomości: 66
      • Zobacz profil
      • http://www.mkwojciech.republika.pl
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #231 dnia: 31 Lipca 2006, 16:52:10 »
    hmmm no to trudno :)

    Offline Mariusz W.

    • Wiadomości: 392
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #232 dnia: 31 Lipca 2006, 16:52:28 »
    Cytat: "Nowicjusz26"
    A może jakieś zastępstwo?? W razie czego napisz na moje gg:9847114 lub na PW a pisałem do ciebie na PW.No nic.Trudno.
    Raczej nic sie nie wykombinuje. Nastepnym razem sprawdzac czy PW doszla, jesli doszla to znajduje sie w folderze "Do wyslania".

    andrev1989

    • Gość
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #233 dnia: 31 Lipca 2006, 18:39:58 »
    To jak z tymi rozkładami? MA ktoś jakieś przykładowe do niektórych scenerii? JA mam do kilku i ewentualnie mogę służyć pomocą.

    Offline Mariusz W.

    • Wiadomości: 392
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #234 dnia: 31 Lipca 2006, 18:51:41 »
    Cytat: "andrev1989"
    To jak z tymi rozkładami? MA ktoś jakieś przykładowe do niektórych scenerii? JA mam do kilku i ewentualnie mogę służyć pomocą.
    Jesli autor scenerii nie zrobil, to jedzeimy normalnie. Postoj na przystankach/stacjach przejazdowych (o ile mamy postoj) trwa 30 sekund.

    Offline defiler

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 1094
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 81
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #235 dnia: 31 Lipca 2006, 19:40:37 »
    Mariusz... szkoda, ze nie zrobiles tego grafiku pod paczke, ktora wypuscilismy z Mariuszem1970.

    Z tymi trasami ktore widze w w/w grafiku, moze byc problem.

    Poza tym:

    60 - quarkEN57.scn Drezyna ZRz Wielki Kac – Wielki Kac
    37- manewrowo1.scn SM03-180 manewry
    38- manewrowo2.scn SM03-180 manewry


    Wrzucanie tego do grafiku, to IMO nie jest dobry pomysl.

    pozdrawiam !

    Offline Mariusz W.

    • Wiadomości: 392
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #236 dnia: 31 Lipca 2006, 19:46:05 »
    Cytat: "defiler"
    Poza tym:

    60 - quarkEN57.scn Drezyna ZRz Wielki Kac – Wielki Kac

    Drezyna ? WTF ?
    Tak, drezyna reczna. ZR - to oznaczenie rodzaju pociagu tylko bez oznaczenia rodzaju trakjci (dla parowozow ZRP, dla elektrowozow ZRE, dla spalinowozow ZRS, a dla drezyn recznych nie istnieje), a "z" to literowe oznaczenie przewoznika (w tym przypadku oznacza PKP PLK S.A. lub spolki dzialajace na rzecz PKP PLK S.A.).

    Dodano po 1 minutach:

     
    Cytat: "defiler chwile pozniej"

    37- manewrowo1.scn SM03-180 manewry
    38- manewrowo2.scn SM03-180 manewry


    Wrzucanie tego do grafiku, to IMO nie jest dobry pomysl.
    Kazda sluzba musi byc obstawiona, manewry musza byc wykonane.

    Offline defiler

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 1094
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 81
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #237 dnia: 31 Lipca 2006, 19:46:45 »
    Moj powyzszy post zostal zmieniony w czasie jak odpowiadales. RE :)

    Cytat: "defiler"
    Mariusz... szkoda, ze nie zrobiles tego grafiku pod paczke, ktora wypuscilismy z Mariuszem1970.

    Z tymi trasami ktore widze w w/w grafiku, moze byc problem.


    A co z tym ?

    Offline Mariusz W.

    • Wiadomości: 392
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #238 dnia: 31 Lipca 2006, 19:54:04 »
    Cytat: "defiler"
    Cytat: "defiler"
    Mariusz... szkoda, ze nie zrobiles tego grafiku pod paczke, ktora wypuscilismy z Mariuszem1970.

    Z tymi trasami ktore widze w w/w grafiku, moze byc problem.
    A co z tym ?
    Nie bede robil planu dla jakistam paczek, gdyz nie widze wiekszych argumentow za tym przemawiajacych. Kto bedzie chcial jakas trase, to wystarczy ze sie do mnie zglosi i jak juz bede w domu to przesle (oczywiscie dlasy dla Betatesterow tylko dla czlonkow tej grupy po owczesniejszym odowodnieniu osobowistosci), a jesli nie to zwyczajnie niech napisze ze na danych trasach nie moze jezdzic i nie bede dawac sluzb na dane trasy (w planie osoby ktore tak postapily sa zaznaczone pochyla chcionka.

    Offline Mariusz1970

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 3926
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 279
    Odp: Virtual
    « Odpowiedź #239 dnia: 31 Lipca 2006, 20:46:35 »
    Nie jakiś tam paczek, tylko mojej ukachanej z trudem składanej :). Argument jest taki, że na 99% gwarantuje bezawaryjność danej trasy i misji, chyba, że naprawiałeś trasy. Błędów z eventami tudzież z torami itp. była masa. No ale w sumie nie moja sprawa. Nie biorę virtualu udziału.

    Pozdrawiam
    Mariusz

    PS. Mimo protestów defilera uprasza się przede wszystim ze względów technicznych nazywanie tej paczki właśnie paczką defilera.