Autor Wątek:  Drawinowo od nowa  (Przeczytany 137965 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #180 dnia: 27 Maja 2021, 21:05:43 »
MIsja na et42 zakonczona niepowodzeniem z powodu korku przed grodziskiem. Sklad z traxem zdechl na szlaku pomimo podanych semaforow. Exe oczywiście najnowsze. Wszedlem do tego loka żeby nim ruszyc, okazuje się ze nie da się go wyluzować. Pozatym pod f2 miał info o tym ze predkosc dopuszczalna 0. Choroba by wziela to jak nie przed wdz to teraz przed grodziskiem sa korki. Ten trax miał wolne tory az do grodziska lacznie z wjazdem podanym do grodziska. Wie ktos moze czemu ten lok zdechl?
« Ostatnia zmiana: 28 Maja 2021, 19:29:24 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #181 dnia: 28 Maja 2021, 20:24:16 »
Jeżeli nie mogłeś wyluzować składu, to jest możliwe, że AI wykoleiła i rozerwała skład. Przeleciałeś obok wagonów z F12 sprawdzić, czy wagony nie są wykolejone?

Zdarzyło mi się namierzyć wykolejony skład osobowy, który blokował szlak (na czele z EP07, jeżeli dobrze pamiętam), ale miało to miejsce w Grabówku na zwrotnicy + wykolejony elf we Włod. Zach. (także na zwrotnicy - w tym wypadku wrzuciłem "screenshota" na forum).

Edit: Z dołączonego przez Ciebie loga wynika, że AI wykoleiła skład.
Cytuj
Bad driving: a69063 broke a coupler
Bad driving: a69063 and a47625 collided with velocity 31 km/h
Bad driving: a69063 derailed
Bad driving: a47625 derailed
Bad driving: a47625 and a25095 collided with velocity 22 km/h
Bad driving: a25095 derailed
.

Uruchomiłem misję na ostatnim exe z ET42 sprawdzając, czy uda mi się powtórzyć ten błąd, ale wszystko przebiegło bez problemów.

« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2021, 09:40:30 wysłana przez mati222 »

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #182 dnia: 30 Maja 2021, 11:59:22 »
Podjazd pod Stawiska także?
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #183 dnia: 30 Maja 2021, 12:20:48 »
Bez podjazdu pod Stawiska. Czekam na nowe exe od tmj z poprawkami od youBy i sprawdzę, czy AI sobie poradzi z podjazdem.

Edit: Co do AI z ET42 05, sprawdzając w ten weekend inną misję ze składem osobowym, złapałem spore opóźnienie czekając na S1 przy wjeździe do Włod. Zach., bo AI z ET42 05 miała spore problemy z ruszeniem spod sem. wyjazdowego we WdZ.  W końcu jej się to udało. Ostatecznie mi też udało się ukończyć misję na kibelku, ale już nie sprawdzałem, czy ET42 podjechała pod Stawiska Górne (z dotychczasowych doświadczeń podejrzewam, że jej się to nie udało).
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2021, 12:30:37 wysłana przez mati222 »

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #184 dnia: 30 Maja 2021, 14:00:37 »
To w takim razie jak już będzie exe z poprawkami to może skompilujesz paczkę żeby testy były jakieś miarodajne.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #185 dnia: 30 Maja 2021, 16:40:40 »
Mati a jaka może być przyczyna wykolejenia składu? Co można by zrobić by ten problem się nie powtarzal? Widze ze nie tylko tu bywaly wykolejenia, wiec co można by zrobić by temu zaradzić? Wina exe czy czegos innego?
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2021, 16:42:19 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #186 dnia: 30 Maja 2021, 16:47:34 »
Zerwanie sprzęgu i zderzenie wagonów
Bad driving: a69063 broke a coupler
Bad driving: a47625 and a25095 collided with velocity 22 km/h
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #187 dnia: 30 Maja 2021, 17:17:48 »
Dokładnie tak jak napisał MasterYoda. W zasadzie, w tym wypadu  z treści zał. loga mogłem tylko to wyczytać.

Problem w tym, że jedyne wykolejenie, którego byłem świadkiem i mogłem je dokładnie obserwować dotyczyło misji na ET42. Co więcej ET42 (analogicznie jak po podmianie ET41) powodując "wywalenie" podstacji powodowała wykolejenia innych składów (dołączyłem zrzuty ekranu z takiego przypadku do jednej z moich wiadomości w tym wątku).

Jeżeli problem z ET42 uda się rozwiązać na następnym exe tmj, to już będzie sukces, bo pozostałe wykolejenia zdarzają się jednorazowo i nigdy nie udało mi się ich powtórzyć, żeby stwierdzić co mogło być ich przyczyną (czy "Bad driving", czy problemy ze zwrotnicą w trakcie przejeżdżania składu). Z tego co czytałem w wątku dot. testów tej scenerii,  ilość składów jednocześnie poruszających się po scenerii jest większa niż na L053, także pewne problemy z blokadą szlaku będą się zdarzać częściej.

Z tego względu, jeżeli takie wykolejenia będą zdarzać się tyko sporadycznie, to moim zdaniem nie powinno to zaszkodzić scenerii. Obserwując działanie scenerii, to poszczególne eventy działają bardzo dobrze, a dzięki pewnej losowości - nawet powtarzając daną misję - można się spodziewać pewnych zmian.

Pozostaje zatem życzyć MasterYoda wytrwałości w pracy z obróbką brakujących rozmów na radiotelefonie, i sceneria może zostanie kiedyś dołączona do paczki całościowej.   
 


 

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #188 dnia: 30 Maja 2021, 20:11:22 »
Cytuj
i sceneria może zostanie kiedyś dołączona do paczki całościowej.   
No nie do końca. Jest dużo bledow graficznych w scenerii. Np. kozly oporowe na srodku rozjazdow we wlodowicach albo tory wbijające się w sciane wiaduktu, pozostalosci w postaci kladki dla pieszych, tablic z nazwa miejscowości czy latajacvych pasazerow po modernizacji i skroceniu peronow na przystankach osobowych.

Przy okazji dziś udało się ukonczyc scenariusz na "warcie" poraz kolejny.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #189 dnia: 30 Maja 2021, 21:09:58 »
Spróbowałem jeszcze z ciekawości (na ostatnim exe) podmienić ET42 na ET22 i sprawdzić, czy uda się jej podjechać pod Stawiska Górne.

Zauważyłem, że AI próbując podjechać pod Stawiska ze składem ok. 3000 ton (ostatecznie jej się to nie udało) nie korzystała z wysokiego rozruchu.

Zastanawiam się, czy w ogóle w maszynie jest zaimplementowane korzystanie przez AI z wysokiego rozruchu?

Edit: Pytanie zatem dlaczego AI nie skorzystała? Przejmując skład i uruchamiając wysoki rozruch, na pierwszej pozycji "bezoporowej" i 20 km/h przy wskaźniku, udało mi się bez problemu podjechać pod Stawiska Górne, podczas gdy AI doprowadziła do "zadziałania przekaźnika nadmiarowego, zwolniła do zera i już nie udało się jej ruszyć ponownie. 
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2021, 21:15:21 wysłana przez mati222 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp:  Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #190 dnia: 30 Maja 2021, 21:11:05 »
Tak, jest.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #191 dnia: 30 Maja 2021, 21:39:57 »
Cytat: mati222
Problem w tym, że jedyne wykolejenie, którego byłem świadkiem i mogłem je dokładnie obserwować dotyczyło misji na ET42. Co więcej ET42 (analogicznie jak po podmianie ET41) powodując "wywalenie" podstacji powodowała wykolejenia innych składów (dołączyłem zrzuty ekranu z takiego przypadku do jednej z moich wiadomości w tym wątku).
Może nagły zanik napięcia w sieci powoduje jakieś szarpnięcie składu/lokomotywy?
Cytuj
Z tego co czytałem w wątku dot. testów tej scenerii,  ilość składów jednocześnie poruszających się po scenerii jest większa niż na L053, także pewne problemy z blokadą szlaku będą się zdarzać częściej.
Jeśli kod został napisany prawidłowo i nie jest to wina błędów ukrytych w *.ctr to blokady nie powinny się zdarzać, no chyba, że wina leży w exe.
Cytuj
Z tego względu, jeżeli takie wykolejenia będą zdarzać się tyko sporadycznie, to moim zdaniem nie powinno to zaszkodzić scenerii.
Scenerii nie ale forum będzie co rusz zasypywane wątkami o niedziałający scenariusz przez oczekiwaczy w szczególności.
Cytuj
Pozostaje zatem życzyć MasterYoda wytrwałości w pracy z obróbką brakujących rozmów na radiotelefonie, i sceneria może zostanie kiedyś dołączona do paczki całościowej.   
 
Wytrwałości to trzeba życzyć każdemu kto ślęczy nad tą scenerią i jeździ do znudzenia i szuka błędów, które nie wiadomo skąd się biorą.

Cytat: EP08_015
Jest dużo bledow graficznych w scenerii. Np. kozly oporowe na srodku rozjazdow we wlodowicach albo tory wbijające się w sciane wiaduktu, pozostalosci w postaci kladki dla pieszych, tablic z nazwa miejscowości czy latajacvych pasazerow po modernizacji i skroceniu peronow na przystankach osobowych.
Myślę, że z perspektywy kwiatków z którymi obecnie walczymy ww. błędy będzie można naprawić w relatywnie krótkim czasie (bo wiadomo co i jak poprawić).


 
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #192 dnia: 30 Maja 2021, 22:38:55 »
Jak następnym razem wykolejenie się zdarzy, to pomoże log.txt wyjaśnić przyczynę.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #193 dnia: 31 Maja 2021, 19:59:45 »
Misja na exporesie kontenerowym z WDT do GR zakonczona powodzeniem.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #194 dnia: 01 Czerwca 2021, 15:38:12 »
Zastanawiam się, czy w ogóle w maszynie jest zaimplementowane korzystanie przez AI z wysokiego rozruchu?
Jest, ale ograniczone do bardzo stromych wzniesien. Eksperymentalnie poluznie tam uzaleznienia, chociaz po jubajowych poprawkach byc moze bedzie to zbedne.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #195 dnia: 02 Czerwca 2021, 22:19:49 »
Na ostatnim exe od tmj z poprawkami od youBy, AI z ET42 nie ma już problemu z rozruchem składu ponad 3000 ton, ale z podjazd pod Stawiska Górne nadal jest zbyt wymagający dla AI.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #196 dnia: 03 Czerwca 2021, 13:27:06 »
To moze dolozyc popych? Urozmaici to scenariusz jak podjedzie cos i bedzie nas popychac. Najlepiej spalinowka by nie obciazac dodatkowo sieci.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwca 2021, 19:10:54 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #197 dnia: 03 Czerwca 2021, 13:34:17 »
To chyba tylko @Transkei takie cuda mógłby zrobić :D
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #198 dnia: 03 Czerwca 2021, 13:37:17 »
Każdy mógłby zrobić, tylko najpierw musiałby nauczyć bota popychać. ;)
Mój kanał youtube

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #199 dnia: 03 Czerwca 2021, 13:40:40 »
Hmmm... rozpoczęcie i zakończenie używania siły pociągowej uzależnione komórką pamięci powiązaną z odpowiednim W10 postawionym przy torach? Coś jak Shunt, Obey, etc...
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline P.J.

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #200 dnia: 03 Czerwca 2021, 13:53:22 »
Skoro Drawinowo ma być od nowa, to wrzucę jeszcze tylko taką drobną uwagę, że przynajmniej od Drawinowa do Grabówka (nie zwróciłem uwagi na odcinek Grabówek - Włodowice) nie ma prawidłowych odległości między semaforami i wskaźnikami dla wymaganej drogi hamowania dla linii o prędkości 160 km/h. 
Prawdziwy Wielkopolanin: Poznań  Główny - Środa Wielkopolska - Jarocin - Ostrów Wielkopolski - Kępno - Kluczbork - Lubliniec - Tarnowskie Góry - Bytom - Katowice - Kraków Główny i 170 kilometrów wielkopolskiego szlaku.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #201 dnia: 03 Czerwca 2021, 15:01:22 »
Testując scenariusz z ET42 na ostatnim exe, AI raz utknęła na SBL-ce w stronę Grodz. Zach.. Powodem była ponownie AI ze składem z lok. 146_226 na czele. Tym razem AI nie wykoleiła składu i pomogło przejęcie loka i popełnienie przewodu głównego.

Obserwując AI z tym składem można zauważyć, że AI stosuje bardzo dynamiczny rozruch (co chwilę "wywalając" wyłącznik szybki) i znacznie obciążając (już i tak mocno obciążone przez ilość składów poruszających się po scenerii) poszczególne podstacje.

Akurat z tym problemem, prawdopodobnie można sobie stosunkowo łatwo poradzić, wyrzucając traxa i podmieniając loka w plikach scenery.

Edit: w zał. log. https://eu07.pl/userfiles/28282/log%20%28%24drawinowo_od_rana%29%2020210602_1817.7z       
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwca 2021, 15:28:16 wysłana przez mati222 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp:  Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #202 dnia: 03 Czerwca 2021, 17:27:09 »
U mnie bot jadąc ET42 wjechał na górę, po czym padł ofiarą poprawionego ficzerka - włączył sobie wysoki rozruch (co odpowiada za przełączenie członów na jazdę szeregową), ale po wjechaniu na szczyt nie był w stanie go wyłączyć.

https://youtu.be/4kpPTH0H434
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #203 dnia: 03 Czerwca 2021, 19:56:52 »
Sprawdzałem trzykrotnie na ostatnim exe od tmj i zestawieniu składów przygotowanych przez DieselPower. AI nie dała rady podjechać pod Stawiska Górne.

Porównałem z załączonym filmikiem i lok ten sam, długość składu identyczna, ale u mnie brutto rzeczywiste 3142t (może  100 ton robi różnicę?).   

Edit: zrzut ekranu jest z poprzedniej wersji exe, ale zrobię nowy zrzut z ostatniej wersji exe, na której sprawdzałem i dołączę do wiadomości.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwca 2021, 20:06:30 wysłana przez mati222 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp:  Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #204 dnia: 03 Czerwca 2021, 20:06:02 »
Może tak być, w krytycznym momencie bot używa pełnego dostępnego prądu, a pociąg ledwo utrzymuje prędkość. Ja używam składów z paczki od Transkeja.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #205 dnia: 03 Czerwca 2021, 20:32:31 »
Korzystając z zestawienia składów z paczki Transkeia (na poprzednich exe od tmj oraz na exe paczki całościowej 21.04), stonka blokowała się w peronie pomiędzy wagonami i blokowała scenerię w stronę Włod. Zach.


Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #206 dnia: 03 Czerwca 2021, 20:44:21 »
Wlasnie w grabowku wywalilo napiecie. Ile czasu trzeba czekac az powroci? Minelo 5 min a napiecia dalej niema. Oczywiscie najnowsze exe.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwca 2021, 20:46:57 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #207 dnia: 03 Czerwca 2021, 20:53:43 »
A wywalenie podstacji nie uśmierca symulacji?
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #208 dnia: 03 Czerwca 2021, 21:06:06 »
Chyba usmiercilo bo po 15 minutach nie powrocilo. Ale to sprawka exe bo kiedyś wracalo szybko.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #209 dnia: 03 Czerwca 2021, 21:07:50 »
Niestety nie zrobię dzisiaj zrzutu ekranu z podjazdu pod Stawiska na ostatniej wersji exe, bo AI z ET42 nie dała rady ruszyć spod sem. wjazdowego do Włod. Zach. i stoczyła się do Włod Tow. 
Także 100 ton, chyba robi różnicę, bo na filmie wrzuconym przez youBy AI dała rady ruszyć.