Autor Wątek:  Modele od Krzysia - wątek prezentacyjno-edukacyjny  (Przeczytany 1153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Balaclava

• Deweloper
  • vel. krzysiuup
  • Otrzymane polubienia: 283
Modele od Krzysia - wątek prezentacyjno-edukacyjny
« dnia: 19 Czerwca 2019, 21:27:48 »
W tym wątku będę prezentował modele, nad którymi pracuję. Wątek ma też służyć do szkolenia przyszłych pokoleń modelarzy, w związku z czym będę starał się sporadycznie pisać jakieś mini-felietony na temat teksturowania, optymalizacji oraz innych zagadnień z zakresu modelowania. Proszę także śmiało zadawać pytania w tym wątku.

Po dłuższej przerwie okołomaturalnej powoli staram się przyzwyczajać do nowego Blendera 2.80. Na początek dwa modele.

1. Posterunek nr 57 (Kotulin, linia 132). Piętrowy, murowany budynek poniemiecki z piękną, drewnianą klatką schodową.
Autor zdjęć: @krzysiuup

2. Wieża wodna z Jaworzyny Śląskiej. Dość uniwersalny model, zważając na pospolitość tej konstrukcji na polskich stacjach.
Autor zdjęć: @fuji8
Fanpage FB | Skrypty do blendera
Wykonam modele infrastruktury na zamówienie.
Można użyć modeli do innych symulatorów po kontakcie przez PW.

Offline Balaclava

• Deweloper
  • vel. krzysiuup
Odp: Modele od Krzysia - wątek prezentacyjno-edukacyjny
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwca 2019, 20:30:41 »
Naszła mnie ochota na odrestaurowywanie starych modeli. Na pierwszy ogień idzie ponad 16-letni model budynku dworca z Bruchniewa.

Ponieważ nie miałem współczesnych zdjęć obiektu, byłem zmuszony namalować teksturę na własną rękę.

Na początku wyciąłem ze starego układu tekstury każdą ścianę do osobnego pliku i przeskalowałem do wyższej rozdzielczości.
Następnie na taki obraz nakładałem kolejne warstwy. Na początku czystą teksturę betonu, a na nią nanosiłem zabrudzenia, zacieki i dziury po odpadniętym tynku, sugerując się wyglądem pierwotnej tekstury oraz zdjęciami poglądowymi.

W efekcie powstała całkiem fotorealistyczna tekstura w dość dużym stopniu wierna oryginałowi.

Offline Balaclava

• Deweloper
  • vel. krzysiuup
Odp: Modele od Krzysia - wątek prezentacyjno-edukacyjny
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lipca 2019, 14:16:18 »
Odnawianie modeli c.d.
Po raz kolejny wziąłem się za stary model sprzed co najmniej 16 lat. Tym razem jest to dworzec ze Skoczowa.