Autor Wątek:  Linia 414  (Przeczytany 32382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 936
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Lipca 2017, 20:13:53 »
Jest bardzo mało, właściwie to od ostatniego razu nic nie dorobiłem. Mam trochę na głowie i zapominam całkowicie o tym. Trzeba mnie regularnie poganiać, najlepiej codziennie pisać na PW to prędzej czy później będzie gotowe. Przepraszam za zwłokę :(
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender

Offline DjSon231

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 67
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Lipca 2017, 20:20:23 »
Oferuję swoją pomoc w tworzeniu nadodrzanki od Pacholęt do Podjuch. Chodzi o układ torowy, semafory oraz perony. Jak będziesz chciał, możemy połączyć to wraz z moją linią 419 oraz 423.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipca 2017, 20:23:09 wysłana przez DjSon231 »

Offline Kubcio58

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 36
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Lipca 2017, 20:26:55 »
Świetnie, bardzo chętnie przyjmę pomoc, bo zdecydowanie bardziej wolę tworzenie w 3Ds Max niż układnie torów w Rainsted. Jak najbardziej jestem za połączeniem Twojej scenerii z moją.

@Krzysiuup Festina lente - śpiesz się powoli. Proponuję powiesić przypominajkę nad biurkiem czy gdzieś ;-).
« Ostatnia zmiana: 26 Lipca 2017, 20:28:52 wysłana przez Kubcio58 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Lipca 2017, 20:38:44 »
U mnie przypominajki zasłaniają się wzajemnie i są nieczytelne od plam z rozlanej herbaty. :P
FPS najgorszy będzie przy stacjach węzłowych a nie w lesie raczej. Zwłaszcza jak w miarę monokulturowo sadzisz zielsko. Powodzenia!
Mój kanał youtube

Online CX MANIAK

  • Wiadomości: 241
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 41
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Lipca 2017, 22:02:59 »
Witam.
Apropo Nadodrzanki, daaawno temu ktoś tę linię kleił. Mam nawet na komputerze kawałek który był udostępniony szerszemu ogółowi. Może dałoby się to wykorzystać?

Offline erap2

  • Wiadomości: 96
  • JA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Lipca 2017, 23:02:11 »
Powiedz mi, chcesz fotki aktualnego Zieleńca? Bo takowe posiadam, aczkolwiek jak wiemy na Zieleńcu nie ma śladu po linii 414...

Offline Kubcio58

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 36
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Lipca 2017, 23:21:20 »
Chodzi mi głównie o budynek dworca.

Offline erap2

  • Wiadomości: 96
  • JA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Lipca 2017, 11:33:54 »
Podrzucę Ci tyle co mam, może coś z tego wykorzystasz, a jak będę miał trochę czasu to podjadę najwyżej na dworzec i zrobię coś lepszego :P
http://eu07.pl/userfiles/21538/foto-Budynek_dworca_Zieleniec.7z

Offline rysiekchaszcz

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
    • Galeria Miłośników Fotografii Kolejowej
  • Otrzymane polubienia: 20
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Września 2017, 11:11:58 »
Chciałbym wtrącić tutaj swoje trzy grosze :-)
Linia 414 na całym odcinku została wyremontowana przed 1990 rokiem gdzie na odcinku Gorzów Zieleniec - Rudnica na odcinkach prostych był nawet tor bezstykowy. Odcinek Rudnica - Chyrzyno jako tzw Kleinbahn posiadał gorszy profil a więc mniejsze promienie łuków i ostrzejsze zjazdy czy podjazdy. Cała linia po remoncie wyposażona była w podkłady strunobetonowe i szyny S49 na tłuczniu. Jedyną stacją techniczną była st. Krzeszyce która posiadała dwa tory główne plus 2 ładunkowe. Semafory kształtowe tylko wjazdowe, tarcze ostrzegawcze stałe. Były ustawione 3 semafory wyjazdowe (jeden sobie leżał) ale nigdy ich nie uruchomiono.
Pozostałe st. to Rudnica gdzie od toru szlakowego odgałęział się tor do dawnej stacji wraz z żeberkiem ochronnym. Kołczyn jeden tor boczny z rampą zabezpieczony Wk. Lemierzyce Gaj jeden tor boczny do spichlerzy też zabezpieczony Wk Słońsk z trzema torami bocznymi zabezpieczone Wk. Wjazd do st. Gorzów Zieleniec semafor B jednoramienny - wjazd tylko na tor 2. Chyrzyno sem wjazdowy 4 komorowy ustawiony po lewej stronie toru przed samym skrzyżowaniem z drogą DK22. Dwa przejazdy z SSP jeden w Łagodzinie a drugi na drodze DK22 w Debokierzu niedaleko przystanku Krasnołęg. Dla mnie było by ładniejsze odtworzenie w starszej wersji z czynną st. Rudnica i oblotem składu w celu zmiany kierunku. Jak by co to służę planami. Skąd znam tą linię ? Mimo że w profilu mam Cieszyn to jestem rodowitym Gorzowianinem a w Krzeszycach pracowałem parę miesięcy jako dyżurny ruchu do czasu zamknięcia tej stacji. :-)
« Ostatnia zmiana: 02 Września 2017, 11:13:00 wysłana przez rysiekchaszcz »

Offline Kubcio58

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 36
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Września 2017, 14:48:42 »
Dzięki za informacje - uwzględnię je przy dalszym tworzeniu trasy :-). Czy masz może jakieś zdjęcia dworców/przystanków kolejowych?

Offline rysiekchaszcz

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
    • Galeria Miłośników Fotografii Kolejowej
  • Otrzymane polubienia: 20
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Września 2017, 08:48:56 »
Lemierzyce - niestety zdjęcia nowe ale nie robione pod tekstury ale może przydadzą się.  Foto-Lemierzyce
Plan st. Krzeszyce w czasie jak była czynna.
Oraz st. Rudnica przed i po zamknięciu.
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2017, 12:15:52 wysłana przez rysiekchaszcz »

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Września 2017, 20:34:10 »
Dzięki za informacje - uwzględnię je przy dalszym tworzeniu trasy :-). Czy masz może jakieś zdjęcia dworców/przystanków kolejowych?
Mam fotkę budynku Czarnów (2005-2006 r.) i Krzeszyce z marca 2017, ale żadne nie były robione pod tekstury. Jak jesteś zainteresowany to zapraszam na priv.

Offline rysiekchaszcz

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
    • Galeria Miłośników Fotografii Kolejowej
  • Otrzymane polubienia: 20
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Września 2017, 13:50:44 »
Jeżeli tak, to trzeba byłoby zmieniać kierunek jazdy na stacji Rudnica.
Układ torowy stacji Rudnica:
Układ torowy stacji Rudnica został przebudowany w sposób ze wybudowano tor lącznicowy umożliwiający jazdę z Kostrzyna do Gorzowa i odwrotnie bez wjazdu na stację Rudnica. Na łącznicy powstał peron wraz z malutkim budynkiem dworcowym który stoi do dziś  (posesja prywatna).

Budynek dworcowy jeszcze tam był z czasów powstania Kleinbahn. Wybudowany był tylko łącznik i peron. Zapodałem koledze plany st. Rudnica przed i po przebudowie.

Offline malacz91

  • Wiadomości: 37
  • Go to Hel!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Listopada 2020, 22:04:59 »
Witam. Jestem mieszkańcem Krzeszyc. Coś tam pamiętam z przejazdów pociągów przez moją wieść. Ponoć za bobasa jechałem pasażerskim, ale z racji wieku nie pamiętam tego. Pamiętam natomiast kursy towarowe, głównie Sm24. Linia jednotorowa, niezelektryzowana. Z tego co pamiętam, podkłady byly i drewniane i betonowe. Sama stacja w Krzeszycach to zwykły dworzec i dużo budynków z przeznaczeniem na skład bodajże buraków. Przynajmniej one były namalowane na ścianach. Tych budynków już nie ma. Po trasie w okolicach Krzeszyc pozostały tylko małe odcineczki szyn na przejazdach, mostki i wiadukt. Chcę się kiedyś wybrać pieszo lub rowerem po tym odcinku, mniej więcej od Lemierzyc do Rudnicy. Powstała w tym miejscu niby ścieżka rowerowa, ale jej jakość pozostawia dużo do życzenia. Chciałbym zobaczyć te linię w Maszynie. Sam chętnie bym ją stworzył, ale musiałbym nauczyć się obsługi edytora, który dla mnie jest trudny w zrozumieniu. Może ktoś pomoże? :) poniżej wrzucam link z przejazdu lokomotywy parowej na odcinku Kostrzyn-Lemierzyce-Słońsk-Krzeszyce-Krasnołęg. Jedyny jaki znalazlem. Może w czymś pomoże. Jakby ktoś był zainteresowany kontaktem, piszcie na PW. Pozdrawiam i miłego oglądania :)
https://youtu.be/buiYJ4tL3lI

Offline malacz91

  • Wiadomości: 37
  • Go to Hel!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Lutego 2021, 17:29:26 »
Witam, czy prace nad linią zostały wstrzymane? :(

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Lutego 2021, 17:50:06 »
Tak. Autor zaginął. Mamy źródła zrobionych fragmentów, ale wymagają masy pracy, której nikt się nie chce podjąć. No i nie jest to nawet odcinek z tytułu wątku.
Mój kanał youtube

Offline malacz91

  • Wiadomości: 37
  • Go to Hel!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Lutego 2021, 18:00:42 »
Dziwne, bo użytkownik był niedawno aktywny. Przynajmniej tak jest pokazane na jego profilu. Wielka szkoda :( tak liczyłem, że kiedyś zobaczę tę trasę. Trasę bliską mojemu sercu. :/

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Lutego 2021, 19:38:53 »
Kawałek Djsona jest przejezdny i oskryptowany. Trzeba posiedzieć tam kilkadziesiąt godzin w pracach ziemnych. Poprawić nakładające się dekoracje. Położyć sieć trakcyjną na nadodrzance, przynajmniej w okolicach Gryfina. Naucz się i zrób, to zobaczysz. :)
Mój kanał youtube

Offline malacz91

  • Wiadomości: 37
  • Go to Hel!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Lutego 2021, 11:27:02 »
Wiem, że to kawał dobrej roboty. Naprawdę szanuję wszystkich, którzy zajmują się pracą na rzecz symulatora.
Chciałbym nauczyć się obsługi tego edytora, ale nigdzie nie jest krok po kroku wyjaśnione jak się za to zabrać.
Obecnie to wszystko wykracza poza moje rozumowanie. Pewnie nie tylko moje.

Offline Antoni550

  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Lutego 2021, 19:35:45 »
Co do edytora, sprawdź dział "poradniki"

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Lutego 2021, 19:44:07 »
Maciek Kolejarz dostał scmy. Motywujcie go by coś podłubał. ;)
Mój kanał youtube

Offline Maciek Kolejarz

  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 106
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Lutego 2021, 20:21:37 »
Sprawdzę czy dam radę coś z tego wyskrobać, może jak ogarnę temat to uda mi się to wydać do końca roku :)

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Lutego 2021, 22:50:04 »
O jakich odcinakach jest mowa. Co jest do uratowania? Może mógłbym pomóc.
Łukasz Jachimek

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Lutego 2021, 23:05:42 »
W tym starym maksie była nadodrzanka od Szczecina do Kostrzyna jakoś. Na różnych etapach wykończenia, raczej bez ładu i składu. Tu zasadzony lasek a tam tory w próżni. Mogę podesłać, ale wolałbym byś nie brał się za kilka mapek, bo nic z tego nie wyjdzie.
Mój kanał youtube

Online CX MANIAK

  • Wiadomości: 241
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 41
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Lutego 2021, 12:57:07 »
Witam.
 U mnie na dysku też leży i gnije jakaś "Nadodrzanka" zamieszczona na forum dawano temu do testów, przez nieznanego mi już autora. Trakcja z tego co pamiętam jest i kilka stacji, z terenem ogólnie bieda. Być może jest to ta sama sceneria o której wspomina @Stele.

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Lutego 2021, 13:50:37 »
No dobrze. Odłóżmy moją propozycje na jakiś czas. Myslałem że, jakieś bezdrucie jest do dokończenia. "Nadodrzankę" to ja mam swoja na tapecie.
Łukasz Jachimek

Offline malacz91

  • Wiadomości: 37
  • Go to Hel!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Lutego 2021, 14:04:02 »
Sprawdzę czy dam radę coś z tego wyskrobać, może jak ogarnę temat to uda mi się to wydać do końca roku :)

@Maciek Kolejarz. A pomijając Nadodrzankę, którą w sumie nieraz jeździłem do szkoły (Kostrzyn-Zielona Góra), dasz radę coś wyskrobać z samej linii 414? :) Można ewentualnie podejrzeć te scmy? Nie znam się na edycji, ale bym chętnie zobaczył jak to wygląda.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Lutego 2021, 14:09:38 »
Na południe od Kostrzyna nie powstało nic.
Mój kanał youtube

Offline malacz91

  • Wiadomości: 37
  • Go to Hel!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 414
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Lutego 2021, 11:50:51 »
Akurat na południe od Kostrzyna mnie mniej interesuje. Bardziej ta od Kostrzyna na wschód - do Gorzowa Wielkopolskiego. :) Malownicza jednotorówka - kiedyś :)

PS, odezwał się do mnie Kubcio58, z racji braku czasu nie mógł pracować nad linią, ale nie wyklucza że w przeciągu kilku miesięcy do niej wróci. Zadeklarowałem się pomóc, postaram się ogarnąć tajniki pracy nad edytorami. Porobię też jakieś zdjęcia z pozostałości z tej linii tj. dworzec w Krzeszycach, wiadukty, mosty, przejazdy. :)
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2021, 11:57:29 wysłana przez malacz91 »