Autor Wątek:  Exe - konwersja na C++  (Przeczytany 891009 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1890 dnia: 15 Kwietnia 2017, 13:20:12 »
Ale w przypadku rozjazdow i tarcz manewrowych to jak to wyglada w rzeczywistosci? Tez jest zawsze pomocnik dajacy sygnaly, czy jednak maszynista musi polegac na znajomosci dlugosci skladu i opierac sie na slupkach i/lub wyczuciu?

Pytam, bo nie jest to jakis straszny problem zeby sterowanie wlaczyc ponownie, ale chcialbym na ile to mozliwe mniej wiecej odwzorowac jak to sie 'naprawde' odbywa.

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1891 dnia: 15 Kwietnia 2017, 13:20:21 »
A ten przelacznik w Trainz to cos robi, czy tylko tak dla picu jest?

Robi :-) Po pierwsze normalnie przełącza napięcie prądnicy ogrzewczej, i wpływa na sterowanie obrotami zgodnie z rzeczwistością. Ponadto mam zrobioną uproszczoną symulację obwodu grzewczego. Działa to w ten sposób, że każdy wagon w składzie stanowi dla obwodu ogrzewania obciążenie w postaci rezystancji 400Ω.  Tak więc licząc wagony obliczam sobie z wzoru na równoległe połączenie rezystancji rezystancję wypadkową. Mając to oraz napięcie ogrzewania, obliczam prąd i moc grzania, którą dodaję do obciążenia silnika spalinowego. Tak więc załączenie ogrzewania znacząco wpływa na charakterystykę trakcyjną.

Dodatkowo mam w kabinie jako "lampkę" kwitek z rozkazem uruchomienia ogrzewania, gdy zostanie zdefiniowana temperatura otoczenia poniżej 10 stopni.

To sztywne ograniczenie (każdy wagon=400Ω) wynika z tego, że nie mogę w prosty sposób odczytać typu wagonów i ich parametrów (wymagałoby to ujednolicenia skryptu w wagonach, co przy wielu twórcach wagonów i mnogości modeli wagonów będących w obiegu jest mało realne), za to łatwo mogę je policzyć.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwietnia 2017, 13:23:09 wysłana przez adamst »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1892 dnia: 15 Kwietnia 2017, 13:23:08 »
A to to już mamy jako odległość do sygnału podane na diagnostyce.
Prywatnie jestem przeciwnikiem zmian w sterowaniu, aby tylko zmieniać czy na przyszłość. Raz na tydzień symka odpalam do jazdy i ostatnio to długo się drapałem po głowie jak światła ustawić. Duża literka on, mała literka off było najbardziej intuicyjnie dla przełączników bistabilnych i przy tym pozostanę.
We freefly jak najbardziej warto wyciszyć cała kabinę, ale blokada sterowania elementów kluczowych nie bardzo ma sens. W końcu nie opuszczamy pojazdu by pochodzić ludzikiem po mapie. Ciągle jesteśmy jego maszynistą i jeśli nie włączyliśmy AI (co blokuje kontrolę w trybie normalnym i tak), to raczej zrobiliśmy to dla ładnego widoczku kosztem realizmu albo właśnie dla widoczności przy manewrach i nie chcemy żonglować kamerami.
Mój kanał youtube

Offline Robert83

  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1893 dnia: 15 Kwietnia 2017, 13:29:22 »
Też jestem tego zdania. Wcześniej było lepiej manewrować i zapinać wagony.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1894 dnia: 15 Kwietnia 2017, 13:35:38 »
Prywatnie jestem przeciwnikiem zmian w sterowaniu, aby tylko zmieniać czy na przyszłość. [...] Duża literka on, mała literka off było najbardziej intuicyjnie dla przełączników bistabilnych i przy tym pozostanę.
Moim zdaniem też domyślnie mogłoby zostać po staremu, a przyszłościowo to np. wewnętrznie w exe odkleić sterowanie od samej klawiatury, żeby można było sterować też innymi urządzeniami oraz dodać możliwość własnej konfiguracji klawiszologii - wtedy każdy ustawi sobie według własnego uznania i po problemie... Choć podkreślam, że to tylko moje zdanie i nie chcę się sprzeczać.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwietnia 2017, 13:39:54 wysłana przez miko22 »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1895 dnia: 15 Kwietnia 2017, 14:00:45 »
Duża literka on, mała literka off było najbardziej intuicyjnie dla przełączników bistabilnych i przy tym pozostanę.
Z jednej strony tak, ale z drugiej dzieki temu rozwiazaniu wszechobecne sa kombinacje typu shift+ctrl+klawisz co z intuicja ma malo wspolnego, i praktycznie zaczyna brakowac miejsc, pod ktore mozna podpiac ew. nowe funkcje. Przyznam sie, ze jezdzac do tej pory dobrej polowy funkcji nie uzywam w ogole nie dlatego ze nie chce, ale zwyczajnie nie pamietam pod jaka dziwna kombinacja zostalo cos umieszczone, a eksperymentowac w trakcie jazdy jest dosc trudno.

Też jestem tego zdania. Wcześniej było lepiej manewrować i zapinać wagony.
Ja bym tutaj powiedzial raczej, wczesniej bylo latwiej :) I zebysmy sie zle nie zrozumieli, tez uwazam ze to bylo wygodne. Ale wolalbym, by tego typu operacje odzwierciedlaly to, jak sa przeprowadzane w rzeczywistosci. Czyli jesli maszynista cos tam robi bez magicznego pomocnika i zdany/zdana jest na siebie bez magicznego latania po terenie i zdalnej obslugi lokomotywy, to robic to w ten sposob. Jesli jednak bedzie zapotrzebowanie by bylo 'tak jak przedtem' to mozna to zawsze przywrocic.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwietnia 2017, 14:02:21 wysłana przez tmj »

Online ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1896 dnia: 15 Kwietnia 2017, 14:12:13 »
Będzie działać w najbliższym czasie "depaturesignal"?

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 936
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1897 dnia: 15 Kwietnia 2017, 14:24:28 »
Tak z innej beczki, to co jest przyczyną nagłego skoku między dźwiękiem uruchamiania silnika i pracy silnika w spalinówkach?
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1898 dnia: 15 Kwietnia 2017, 14:57:36 »
Będzie działać w najbliższym czasie "depaturesignal"?
Przeciez dziala, jest pod klawiszem / jak bylo (tam przynajmniej, gdzie jest zdefiniowany czyli np EN57)  Zeby bylo smieszniej dziala nawet bez wlaczonej baterii/obwodow co nie wiem czy jest prawidlowe, ale to chyba nie o to w pytaniu chodzi :d

Tak z innej beczki, to co jest przyczyną nagłego skoku między dźwiękiem uruchamiania silnika i pracy silnika w spalinówkach?
Nie ruszalem dzwiekow, wiec nie wiem, ale prawdopodobnie roznica miedzy zdefiniowanym dzwiekiem uruchomienia, i pracy? Nie wiem czy exe robi tutaj przejscie z jednego do drugiego, czy po prostu przelacza na inny dzwiek.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1899 dnia: 15 Kwietnia 2017, 15:00:09 »
Przełącza na inny dźwięk. Rozruch jest jednym samplem, praca drugim i to modulowanym zależnie od obrotów. Stąd skok.
Mój kanał youtube

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1900 dnia: 15 Kwietnia 2017, 15:54:23 »
Możliwe, że dałoby się to to zniwelować gdyby dźwięki były odtwarzane nie jeden po drugim, tylko na zasadzie miksu z narastaniem i opadaniem. Gdy dźwięk rozruchu się prawie kończy, rozpoczyna się dynamicznie narastający dźwięk pracującego silnika...

Offline Carmelovy

  • Wiadomości: 523
  • W MaSzynie od 2009r. Maszynista IC
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1901 dnia: 15 Kwietnia 2017, 16:14:11 »
Tak jak jest w Trainzie. :)

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1902 dnia: 15 Kwietnia 2017, 16:33:24 »
Ale w przypadku rozjazdow i tarcz manewrowych to jak to wyglada w rzeczywistosci? Tez jest zawsze pomocnik dajacy sygnaly, czy jednak maszynista musi polegac na znajomosci dlugosci skladu i opierac sie na slupkach i/lub wyczuciu?

Pytam, bo nie jest to jakis straszny problem zeby sterowanie wlaczyc ponownie, ale chcialbym na ile to mozliwe mniej wiecej odwzorowac jak to sie 'naprawde' odbywa.
W realu to ustawiacz podaje przez radio lukę miedzy wagonami lub do interesującego nas punktu. Miarą tej odległości jest zwykle ilość wagonów.

Nie wiedziałem że w demugmode można jeździć po staremu zobaczymy jak to się spisuje.

EDIT
No i przetestowałem przetok na debugmode. Sterować idzie ale latanie po scenerii jest za szybkie ciężko trafić nad odpowiednia wajchę
« Ostatnia zmiana: 15 Kwietnia 2017, 17:09:49 wysłana przez MichałŁ »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1903 dnia: 16 Kwietnia 2017, 00:23:52 »
W dzisiejszym uaktualnieniu:

- podpiete pod nowy system kontroli: przekaznik samoczynnego rozruchu, aktywacja hamulca elektropneumatycznego, przelacznik ogrzewania, blokada drzwi, sygnal odjazdu

- dodana obsluga przycisku opuszczenia wszystkich pantografow (w kabinach wyposazonych w taki wihajster, czyli wpis pantalloff_sw w pliku .mmd z przypisanym sub-modelem), na ta chwile pod kombinacja Ctrl + P

- poprawiona nieco wizualizacja/obsluga pantografow w kiblach, tzn animacja przyciskow do obslugi pantografu przedniego, i ogolnie przyciski impulsowe dzialajace tylko w jedna strone, co znaczy ze nie da sie opuscic tylnego pantografu przyciskiem do podnoszenia

- na szybko/byle jak "poprawione" uzaleznienie dzialania kontrolek, wiekszosc powinna teraz dzialac gdy zalaczony jest akumulator lub przetwornica i ignorowac stan wylacznika szybkiego. Nie obejmuje to niestety kontrolek zrobionych "na opak" czyli takich, ktore w stanie wylaczonym udaja ze swieca, a po zalaczeniu udaja, ze gasna.

- dodana diagnostyka brakujacych sub-modeli przypisanych do urzadzen w kabinie. Bo niestety niektore pojazdy wygladaja tak:
Failed to locate sub-model "przetwwyl" in 3d model "dynamic\pkp\ed72_v1\kabina_a.e3d"
Failed to locate sub-model "pantopuszcz" in 3d model "dynamic\pkp\ed72_v1\kabina_a.e3d"
Failed to locate sub-model "odblprzeknadm" in 3d model "dynamic\pkp\en57-2000_v1\kabinaa.e3d"
Failed to locate sub-model "przetwwyl" in 3d model "dynamic\pkp\en57-2000_v1\kabinaa.e3d"
Failed to locate sub-model "omygod" in 3d model "dynamic\pkp\en57-2000_v1\kabinaa.e3d"
Failed to locate sub-model "telewizorzgasl" in 3d model "dynamic\pkp\en57-2000_v1\kabinaa.e3d"
Failed to locate sub-model "sygnodjazdu" in 3d model "dynamic\pkp\en57-2000_v1\kabinaa.e3d"
a ja potem siedze i sie zastanawiam czemu cos nie dziala :P

- tymczasowo przywrocona mozliwosc sterowania pojazdami w widoku zewnetrznym, takze w trybie zwyklym. Docelowo bedzie tutaj przelacznik w konfiguracji pozwalajacy sobie wybrac indywidualnie stopien masochizmu/realizmu, i kazdy bedzie mial tak, jak mu/jej wygodniej :d
« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia 2017, 00:35:52 wysłana przez tmj »

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1904 dnia: 16 Kwietnia 2017, 01:48:32 »
- na szybko/byle jak "poprawione" uzaleznienie dzialania kontrolek, wiekszosc powinna teraz dzialac gdy zalaczony jest akumulator lub przetwornica i ignorowac stan wylacznika szybkiego. Nie obejmuje to niestety kontrolek zrobionych "na opak" czyli takich, ktore w stanie wylaczonym udaja ze swieca, a po zalaczeniu udaja, ze gasna.
Nie działa, tzn. wyłączenie baterii przy działającej przetwornicy nadal powoduje wyłączenie wszystkiego. Przy okazji zauważyłem jeszcze inny błąd - kiedy przy starym systemie sterowania najpierw załączyło się hebelek przetwornicy, a dopiero później załączało się WSa, to przetwornica startowała dopiero po puszczeniu przycisku załączenia WSa (poprawnie - w rzeczywistości do puki trzyma się wciśnięty przycisk załączenia WSa, kiedy ten był wyłączony przed wciśnięciem przycisku, zamykają się tylko styki pomocnicze (jeden z nich zaświeca kontrolkę), a styk główny (podający zasilanie na obwód główny, w tym na przetwornicę), zamyka się dopiero po puszczeniu przycisku załączenia WSa), a teraz przetwornica startuje od razu po zaświeceniu się kontrolki. W ramach ciekawostek, przez takie "półzamknięcie" WSa w EU07 303E, ET41 od nr 85 i prawdopodobnie w ET22 można zrobić coś w rodzaju sterowania na zimno, tzn. kręcąc nastawnikiem jazdy styczniki liniowe, oporowe i bocznikowania zamykają się normalnie, a po puszczeniu przycisku załączenia WSa (zamknięcie styku głównego i zasilenie obwodu głównego z sieci) lokomotywa startuje od razu z aktualnej pozycji nastawnika (czyli tak, jak są ustawione styczniki).

Reszta rzeczy sprawdzając na szybko działa poprawnie. Natomiast jeszcze co do hebelków w EN57, to w rzeczywistości hebelek impulsowy od WSa służy tylko do jego załączania i nie ma bezpośredniej możliwość wyłączenia WSa jakimś dedykowanym hebelkiem czy przyciskiem, ale za to np. przez opuszczenie pantografów, ew. wyzwolenie któregoś z zabezpieczeń (przekaźniki nadmiarowe lub różnicowy).

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1905 dnia: 16 Kwietnia 2017, 02:04:05 »
Nie działa, tzn. wyłączenie baterii przy działającej przetwornicy nadal powoduje wyłączenie wszystkiego.
Ale w jakiej lokomotywie? Bo mozliwe ze tam jest swego rodzaju reakcja lancuchowa: wylaczenie baterii -> wylacza WS -> wylacza przetwornice i zostaje z niczym. Tak jest np w EU07, chociaz nie wiem na ile to jest prawidlowe.

Cytuj
Przy okazji zauważyłem jeszcze inny błąd - kiedy przy starym systemie sterowania najpierw załączyło się hebelek przetwornicy, a dopiero później załączało się WSa, to przetwornica startowała dopiero po puszczeniu przycisku załączenia WSa (poprawnie - w rzeczywistości do puki trzyma się wciśnięty przycisk załączenia WSa, kiedy ten był wyłączony przed wciśnięciem przycisku, zamykają się tylko styki pomocnicze (jeden z nich zaświeca kontrolkę), a styk główny (podający zasilanie na obwód główny, w tym na przetwornicę), zamyka się dopiero po puszczeniu przycisku załączenia WSa), a teraz przetwornica startuje od razu po zaświeceniu się kontrolki.
Aha, dobrze wiedziec. Zeby bylo smieszniej, to w wersji poczatkowej mniej wiecej tak bylo, ale zalozylem ze zalaczenie nastepuje przy zwarciu stykow a nie "po". Zobacze czy da sie tutaj zrobic to jak trzeba.

Cytuj
Reszta rzeczy sprawdzając na szybko działa poprawnie. Natomiast jeszcze co do hebelków w EN57, to w rzeczywistości hebelek impulsowy od WSa służy tylko do jego załączania i nie ma bezpośredniej możliwość wyłączenia WSa jakimś dedykowanym hebelkiem czy przyciskiem, ale za to np. przez opuszczenie pantografów, ew. wyzwolenie któregoś z zabezpieczeń (przekaźniki nadmiarowe lub różnicowy).
Przyznam ze zastanawialem sie jak przelacznik impulsowy robilby tutaj takze za wylacznik, a wychodzi na to ze odpowiedz brzmi "nie robi" :) OK, tez do poprawki.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1906 dnia: 16 Kwietnia 2017, 02:14:11 »
Ale w jakiej lokomotywie? Bo mozliwe ze tam jest swego rodzaju reakcja lancuchowa: wylaczenie baterii -> wylacza WS -> wylacza przetwornice i zostaje z niczym. Tak jest np w EU07, chociaz nie wiem na ile to jest prawidlowe.
Sprawdzałem właśnie w EU07 i ET41. We wszystkich chyba lokomotywach jest tak, że włącznik baterii i przetwornica podają zasilanie na ten sam przewód. Na początku załączenie baterii potrzebne jest do uruchomienia lokomotywy, ale kiedy pracują już przetwornice, to jak pisałem wcześniej, wyłączenie baterii w rzeczywistości nie spowoduje nic oprócz opadnięcia wskazówki amperomierza NN na 0A (który i tak obecnie nie działa w MaSzynie). Dopiero po wyłączeniu przetwornic przy wyłączonej wcześniej baterii stanie się coś takiego.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia 2017, 02:16:29 wysłana przez miko22 »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1907 dnia: 16 Kwietnia 2017, 02:15:08 »
Co do wypisania braku submodeli, ja swego czasu napisalem tool, ale spolecznosc ignorowala tego typu bledy (jak rowniez wiele innych typow).  Jak czytam na SB, to twoje dzialanie w magiczny sposob (dla mnie nie zrozumialy), wplynie motywujaco na co najmniej 1 osob, aby posprzatac, co mnie bardzo cieszy :) , choc moze mu piorka opadna, jak zobaczy liczbe bledow :) (oby nie). Moj tool porownywal mmd z t3d/e3d.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia 2017, 02:24:41 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1908 dnia: 16 Kwietnia 2017, 02:47:47 »
Sprawdzałem właśnie w EU07 i ET41. We wszystkich chyba lokomotywach jest tak, że włącznik baterii i przetwornica podają zasilanie na ten sam przewód. Na początku załączenie baterii potrzebne jest do uruchomienia lokomotywy, ale kiedy pracują już przetwornice, to jak pisałem wcześniej, wyłączenie baterii w rzeczywistości nie spowoduje nic oprócz opadnięcia wskazówki amperomierza NN na 0A (który i tak obecnie nie działa w MaSzynie). Dopiero po wyłączeniu przetwornic przy wyłączonej wcześniej baterii stanie się coś takiego.
OK, dzieki za wyjasnienie sytuacji. Nie pamietam dokladnie, ale wydaje mi sie, ze jakis czas temu pytalem wlasnie czy wylaczenie baterii powinno powodowac odlaczanie WS tak jak to robi teraz, bo wydawalo mi sie to dosc dziwne, i padla odpowiedz ze tak jest prawidlowo, wiec nie ruszalem tego. Albo byc moze nie zrozumialem wlasciwie tego, co bylo powiedziane :)  W kazdym razie wyglada na to, ze jest to jeszcze jeden element do poprawki.

edit:
OK, w uaktualnieniu

- poprawka, przelacznik impulsowy nie wylacza raz zalaczonego wylacznika szybkiego

- poprawka, przy zalaczaniu wylacznika szybkiego przetwornica itp startuje dopiero po puszczeniu klawisza. czyli jesli ktos sie lubil bawic w zimny rozruch, moze bawic sie znowu

- poprawka, wylaczenie baterii przy wlaczonej przetwornicy w wiekszosci nie powoduje efektow ubocznym. Poza wylaczeniem reflektorow w kiblu, bo tutaj test jest robiony na podstawie stanu indywidualnego pojazdu, i dopoki sie tego nie ogarnie to exe nie zauwaza, ze w sasiednim czlonie chodzi sobie przetwornica

- dolaczona pod nowa kontrole zmiana predkosci dzialania hamulcow. Przy okazji jest nieco uproszczona: shift + B ustawia szybszy stopien pracy, a samo B wolniejszy, przechodzac w kolejnosci G -> O -> P -> P+Mg i odwrotnie, zaleznie od tego, jakie ustawienia obsluguje pojazd (na razie dziala tak tylko w pojezdzie, na zewnatrz jest po staremu)

- dodane wsparcie dla dedykowanego przycisku opuszczania tylnego pantografu, pantrearoff_sw do pary z juz istniejacym wylacznikiem pantografu przedniego. Przyciski takie sa wpisane np. w .mmd dla ET22-1078 (tyle ze zdefiniowane sub-modele nie istnieja, wiec w rezultacie pantografy mozna podniesc, ale juz nie opuscic, dopoki ktos nie naprawi t3d/e3d :P
« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia 2017, 17:43:06 wysłana przez tmj »

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1909 dnia: 16 Kwietnia 2017, 17:47:29 »
Jeżeli już jesteś przy rozszerzaniu sterowania i wyłączniku szybkim, dla ET22 można by wyprowadzić dodatkowo hebelek bistabilny załączający cewkę trzymającą WS, a na klawiszu "m" pozostawić przycisk impulsowy zasilający elektrozawór od zamykania WS-a.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1910 dnia: 16 Kwietnia 2017, 17:53:11 »
Moge o tym pomyslec, jak mi ktos lopatologicznie wytlumaczy efekty takie aranzacji -- jaki jest w praktyce zauwazalny efekt takiego przelacznika trzymajacego WS (w stanie wylaczonym i zalaczonym) i jak to wplywa na funkcjonowanie tego przycisku impuslowego?

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1911 dnia: 16 Kwietnia 2017, 17:56:09 »
Najlepiej, gdyby wypowiedział się jakiś praktyk.

Z teorii działania wyłącznika szybkiego, cewka trzymająca powoduje, że po zamknięciu WS-a przyciskiem impulsowym jego zwora nie odpadnie, tylko pozostanie przyciągnięta - WS będzie trzymał. Bez zasilenia tej cewki WS powinien się rozłączyć po puszczeniu przycisku impulsowego (pod wpływem działania sprężyny).
Edit:
Dodatkowo, samo dociśnięcie zwory przez siłownik pneumatyczny zasilony przez elektrozawór przyciskiem impulsowym nie powoduje zamknięcia styków WS-a, tzw. pozycja przejściowa, dopiero po puszczeniu przycisku i cofnięciu się siłownika, o ile cewka trzymająca jest zasilona, następuje zamknięcie styków WS.

Edit2:
Sprawdziłem, że brakuje też kilku uzależnień. Aby cewka trzymająca mogla zostać zasilona, oprócz włączenia hebelka powinny być spełnione takie warunki jak: nastawniki jazdy w obu kabinach na pozycji "0", nastawnik kierunkowy na pozycji "naprzód".
« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia 2017, 18:13:26 wysłana przez RooteK »

Offline MW

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1912 dnia: 16 Kwietnia 2017, 18:06:39 »

Wyrazy uszanowania dla wszystkich uczestników forum i sympatyków Maszyny.

Jak dotąd nie udzielałem się na forum, ale od prawie dziewięciu lat systematycznie śledzę rozwój symulatora i coś tam sobie dłubię w zaciszu domowym.

Chciałbym odnieść się do zagadnienia tekstur wymiennych w obiektach dynamic - temat był już poruszony w niniejszym wątku, ale bez wyraźnych konkluzji:
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,28159.msg440046.html#msg440046
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,28159.msg440054.html#msg440054

A. Po raz pierwszy tekstury wymienne pojawiły się od exe460 (tablice kierunkowe)
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,26449.msg394653.html#msg394653

B. Pojawiła się również możliwość ustawienia 2-4 tekstur wymiennych w modelu dynamic
http://rainsted.com/pl/Symulator/MaSzyna/EU07.EXE_464
Nazwy poszczególnych tekstur powinny być tworzone poprzez dodanie przecinka i cyfry 1..4 do podanej we wpisie nazwy tekstury. Wymagane jest wpisanie krzyżyka # po nazwie modelu w MMD. Można użyć tego sposobu np. do modeli taboru w teksturą wymienną, rozdzieloną na kilka plików, w których znajdują się elementy specyficzne dla konkretnego egzemplarza taboru.

C. Autor powyższych rozwiązań rozważał także bardziej uniwersalny sposób przypisywania tekstur wymiennych do modeli, w którym nazwy poszczególnych tekstur nie byłyby wzajemnie uzależnione (jak to jest w sposobie powyższym).
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,17095.msg394395.html#msg394395
Nazwy tekstur we wpisie dynamic miały być rozdzielone pionową kreską |. Chociaż nie znalazłem w dostępnej dokumentacji jawnego potwierdzenia wprowadzenia tego mechanizmu, to okazało się, że działa to od exe464 do exe478 włącznie (chociaż może w nie całkiem dopracowanej formie). Tu również wymagane jest wpisanie krzyżyka # po nazwie modelu w MMD. Zasady wpisów Map w plikach t3d są takie same jak w sposobie pierwszym.

Sposób z separacją tekstur kreską pionową zastosowałem np. do ustawiania wymiennych tekstur na modele kontenerów stanowiących ładunek platform. Chodzi w szczególności o kilka kontenerów (w tym różnych typów) ładowanych w różnych konfiguracjach na wagon. Każda konfiguracja stanowi osobny model ładunku (wpisany w plik .fiz platformy - do 17 wpisów). Zastosowanie tekstur wymiennych daje praktycznie nieograniczoną liczbę możliwych kombinacji załadowania.

W przytoczonym niżej przykładzie zastosowano zmodyfikowany model platformy Sgs. Tekstura wagonu została wpisana na stałe w modelu t3d (jest i tak tylko jedna dostępna). Wpisy tekstur (max. trzy pozycje) odnoszą się do kontenerów.

Przykłady wpisów:
node -1 0 sgs dynamic PKP\Sgs_v1 |k-22g_gatu1s|k-22g_rzdu1n|k-22g_hlxu1rw 412z_w 0 nobody 3 50 3kontenery22w enddynamic
node -1 0 sgs dynamic PKP\Sgs_v1 |k-22g_msku1s|k-22g_xinu1n 412z_w 0 nobody 3 40 2kontenery22-kw enddynamic
node -1 0 sgs dynamic PKP\Sgs_v1 |k-22g_eisu1z|k-42g_hdmu1c 412z_w 0 nobody 3 50 2kontenery42-22w enddynamic
node -1 0 sgs dynamic PKP\Sgs_v1 |k-22g_mscu1bz|k-45g_fciu1br 412z_w -1 nobody 3 50 2kontenery45-22w enddynamic
node -1 0 sgs dynamic PKP\Sgs_v1 |k-22g_dfsu1nz|k-4eg_gesu1n 412z_w 0 nobody 3 50 2kontenery4E-22w enddynamic

W załącznikach znajdują się obrazy dokumentujące działanie wcześniejszych oraz nowszych wersji exe dla powyższego przykładu.

Wydaje się, że wprowadzona została chyba dopiero faza wstępna opisanej funkcjonalności - stąd brak oficjalnego udokumentowania. Wynikają stąd też pewne niedociągnięcia: problemy z obsługą dwóch plików t3d (pojazd i ładunek) przy maksymalnej (4) liczbie tekstur, niespójność kolejności tekstur we wpisach dynamic i numerów we wpisach Map modeli t3d, itd.
Wszystkie tekstury muszą znajdować się w katalogu pojazdu, co powoduje konieczność mnożenia plików graficznych w przypadku stosowania takich samych tekstur w różnych modelach dynamic. Przydatna byłaby możliwość jakiejś obsługi ścieżek do plików z innych katalogów na poziomie wpisu dynamic. Od pewnego czasu symulator odczytuje już np. pliki rozkładów jazdy z podanymi ścieżkami we wpisach trainset.

Omawiany mechanizm tekstur wymiennych został utracony od exe479 i brak go również w exe c++.

O ile się nie mylę, rozważany był też inny sposób ustawiania tekstur wymiennych. Mianowicie w pozycji wpisu tekstury we wpisie  dynamic miałaby być umieszczana nazwa pliku .cfg. W takim pliku mogłaby być umieszczona lista tekstur oraz inne dane, np. lista submodeli wyłączonych w danej konfiguracji modelu z wczytywania itd. Każda nowa funkcjonalność w tym zakresie mogła by poszerzyć możliwości symulatora. Chociaż akurat dla omawianego przykładu z kontenerami trudno orzec czy byłoby to lepsze rozwiązanie (bez znajomości struktury postulowanych plików .cfg) -  być może liczba takich plików musiała by odpowiadać liczbie kombinacji tekstur.

Wspomniane mechanizmy tekstur wymiennych lub im podobne byłyby bardzo pożądane także dla modeli innych niż dynamic.

Z rzeczy marginalnych o charakterze estetycznym - mam prośbę o przywrócenia zamiany znaku podkreślenia na spację w numerze pociągu wyświetlanym z rozkładu (obecnie pod F2). Tak jest w exe borlandowym. Chodzi o numery z oznaczeniem rodzaju pociągu np. TMZEc_31582.


Rekonstruowane wykresy ruchu z 2007 (2011)  r. dla OK-4 i przyległości: http://eu07.pl/userfiles/24693/_OK4_wykresy_ruchu_v7.7z

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1913 dnia: 16 Kwietnia 2017, 18:16:25 »
Lat temu ileś parser mmd przyjmował do wiadomości, że musi sięgać do innych katalogów (głównie nadrzędnych) poprzez użycie ścieżki względnej do pliku ze znakiem "..". Może tutaj to też zadziała?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1914 dnia: 16 Kwietnia 2017, 19:36:08 »
Uzycie '..' zadziala, z tym ze tutaj jest haczyk: jesli podamy nazwe tekstury bez rozszerzenia, to exe zglupieje i obetnie wszystko od ostatniej kropki w elemencie .. do samego konca, zostawiajac cos co sie oczywiscie nie zaladuje. Jesli natomiast dodamy 'recznie' rozszerzenie (ktore i tak jest w trakcie ladowania obciete/zignorowane) to mozna robic cos takiego:
node -1 0 ET22-1078 dynamic PKP\ET22_V2 ../../../textures/test/201E-ZEZ-1078.dds 201E-ZEZ  0 headdriver 3 0 enddynamic
co spowoduje zaladowanie tekstury pojazdu nie z jego wlasnego katalogu, ale z podkatalogu 'test' umieszczonego w standardowym folderze 'textures'

Takie 'reczne' chodzenie po katalogach jest troche proszeniem sie o klopoty, niemniej jak na razie owszem, jest to jakies rozwiazanie :)

Na dluzsza mete, w zwiazku ze wprowadzaniem shaderow i byc moze takze dodatkowych tekstur z tym zwiazanych, organizacja moze sie zmienic i wygladac nastepujaco:

- plik t3d/e3d definiuje dla kazdego submodelu nazwe "materialu" np 'pudlo', 'szczegoly' czy co tam ktos sobie wymysli
- plik scenariusz definiuje polaczenie tych materialow z plikami definicji, czyli kontynuujac przyklad 'pudlo=et22-1078-pudlo.mat' 'szczegoly=et22szczegoly.mat' (nazewnictwo jest raczej dowolne, rownie dobrze mogloby byc 'pudlo=mojasuperhiperduperlokomotywazbananamiipomaranczami.mat')
- pliki .mat to pliki tekstowe, ktore definiuja konkretne tekstury wykorzystywane przez model/shader, np 'diffuse=et22-1078-pudlo.dds normal=et22-normal.dds'

i exe sobie takie cos sklada do kupy 'w druga strone', tzn przypisuje okreslona kombinacje tekstur dla poszczegolnych sub-modeli, bazujac na tym jaka kombinacja materialow zostala przypisana do konkretnego modelu. W ten sposob tekstury ktore da sie dzielic mozna dzielic, a jednoczesnie to co jest wymienne mozna wymieniac, i to bez limitow do ilus tam tekstur i wpisywania dziwnych petli w kodzie programu.

edit: co do obslugiwanych obecnie mechanizmow, o ile sie nie myle exe dalej obsluguje wersje z ",1 ,2 ,3" w nazwach tekstur. Wersja z pipe, "|" nie byla sprawdzana, bo nie wygladalo na to ze ktos z tego mechanizmu korzysta, ale skoro wychodzi ze tak, to zapewne da sie ja zaimplementowac ponownie, przyjrze sie.

edit2:
ok, poniewaz termin ewentualnych glebszych zmian jest delikatnie mowiac odlegly, tymczasowo przywrocilem do exe obsluge tekstur wymiennych rozdzielanych przez "|"  Nie bardzo moge sprawdzic czy na pewno zadzialaja jak trzeba, ale teoretycznie powinny. Nawiasem mowiac, przy podawaniu tekstur nie trzeba dawac znaku | na poczatku wpisu, wystarczy ze uzyte sa do rozdzielenia poszczegolnych nazw, czyli zamiast "|a|b|c" wystarczy "a|b|c"  Powinny tez dzialac w polaczeniu ze sztuczka opisana wyzej, nalezy tylko pamietac ze "instrukcje" zmiany katalogow musza byc powtorzone dla kazdej tekstury osobno.

poprawione jest tez wyswietlanie nazwy skladu, tzn bez podkreslen.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia 2017, 22:34:51 wysłana przez tmj »

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1915 dnia: 17 Kwietnia 2017, 09:58:26 »
A u mnie kompletnie nic nie działa. Ani jedno exe :(
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1916 dnia: 17 Kwietnia 2017, 10:04:23 »
Zainstaluj pakiety redystrybuacyjne. Bo wlasnie tego ci brakuje. Vcredist... Odpowiednie dla x32 i x64. W przypadku x64 biblioteki pythona. Wszystko w pierwszym poscie.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwietnia 2017, 10:05:57 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline MW

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1917 dnia: 17 Kwietnia 2017, 10:42:22 »
Serdeczne dzięki za poprawki.

1. Tekstury wyświetlają się poprawnie.
2. Widzę też, że naprawiona została kolejność wyświetlania tekstur z listy – jest teraz zgodność z wpisami Map w t3d.
3. Numer z rozkładu wyświetla się prawidłowo.
Rekonstruowane wykresy ruchu z 2007 (2011)  r. dla OK-4 i przyległości: http://eu07.pl/userfiles/24693/_OK4_wykresy_ruchu_v7.7z

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1918 dnia: 17 Kwietnia 2017, 11:06:03 »
Dzięki za pomoc. Problem w tym, że nie mam pojęcia co dalej, po wypakowaniu. :(
Mój system jest 64-bitowy. Mam wypakowane pliki w folderze glew-2.0.0 |(jak na screenie poniżej).
Nie wiem jak je dalej wypakować i domyślam się, że instalować tylko vc_redist.x64?
Z góry dzięki za podpowiedź!
Wyskoczył mi przy nieudanej instalacji, poniższy kod:
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:11]i001: Burn v3.7.3813.0, Windows v6.1 (Build 7601: Service Pack 1), path: C:\Users\Marko\Desktop\vc_redist.x64.exe, cmdline: '"C:\Users\Marko\Desktop\glew-2.0.0\bin\Release\x64\glew32.dll" -burn.unelevated BurnPipe.{29EA3275-3C24-48B7-A7AD-1277ADE0E689} {9B91F4B9-5993-4AC4-BABD-3D13B8C150CD} 3100'
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i000: Setting string variable 'WixBundleLog' to value 'C:\Users\Marko\AppData\Local\Temp\dd_vcredist_amd64_20170417112612.log'
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i000: Setting string variable 'WixBundleOriginalSource' to value 'C:\Users\Marko\Desktop\vc_redist.x64.exe'
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i000: Setting string variable 'WixBundleOriginalSourceFolder' to value 'C:\Users\Marko\Desktop\'
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i100: Detect begin, 10 packages
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i000: File search: windows_uCRT_DetectKey, did not find path: C:\Windows\system32\api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i000: File search: windows_uCRT_DetectKeyExists, did not find path: C:\Windows\system32\api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i000: Setting numeric variable 'windows_uCRT_DetectKeyExists' to value 0
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i052: Condition '(windows_uCRT_DetectKeyExists AND windows_uCRT_DetectKey >= v10.0.10137.0)' evaluates to false.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i052: Condition '(windows_uCRT_DetectKeyExists AND windows_uCRT_DetectKey >= v10.0.10137.0)' evaluates to false.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i052: Condition '(windows_uCRT_DetectKeyExists AND windows_uCRT_DetectKey >= v10.0.10137.0)' evaluates to false.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i052: Condition '(windows_uCRT_DetectKeyExists AND windows_uCRT_DetectKey >= v10.0.10137.0)' evaluates to false.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i052: Condition '(windows_uCRT_DetectKeyExists AND windows_uCRT_DetectKey >= v10.0.10137.0)' evaluates to false.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i052: Condition '(windows_uCRT_DetectKeyExists AND windows_uCRT_DetectKey >= v10.0.10137.0)' evaluates to false.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i052: Condition '(windows_uCRT_DetectKeyExists AND windows_uCRT_DetectKey >= v10.0.10137.0)' evaluates to false.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i052: Condition '(windows_uCRT_DetectKeyExists AND windows_uCRT_DetectKey >= v10.0.10137.0)' evaluates to false.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i101: Detected package: vcRuntimeMinimum_x64, state: Present, cached: Complete
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i101: Detected package: vcRuntimeAdditional_x64, state: Present, cached: Complete
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i101: Detected package: Windows81_x86, state: Absent, cached: None
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i101: Detected package: Windows81_x64, state: Absent, cached: None
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i101: Detected package: Windows8_x86, state: Absent, cached: None
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i101: Detected package: Windows8_x64, state: Absent, cached: None
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i101: Detected package: Windows7_MSU_x86, state: Absent, cached: None
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i101: Detected package: Windows7_MSU_x64, state: Absent, cached: Complete
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i101: Detected package: WindowsVista_MSU_x86, state: Absent, cached: None
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i101: Detected package: WindowsVista_MSU_x64, state: Absent, cached: None
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i052: Condition 'VersionNT64 >= v6.0 OR (VersionNT64 = v5.2 AND ServicePackLevel >= 1)' evaluates to true.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:12]i199: Detect complete, result: 0x0
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i200: Plan begin, 10 packages, action: Install
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i052: Condition '(VersionNT64)' evaluates to true.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i052: Condition '(VersionNT64)' evaluates to true.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i052: Condition 'VersionNT = v6.3 AND NOT VersionNT64' evaluates to false.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]w321: Skipping dependency registration on package with no dependency providers: Windows81_x86
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i052: Condition 'VersionNT = v6.3 AND VersionNT64' evaluates to false.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]w321: Skipping dependency registration on package with no dependency providers: Windows81_x64
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i052: Condition 'VersionNT = v6.2 AND NOT VersionNT64' evaluates to false.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]w321: Skipping dependency registration on package with no dependency providers: Windows8_x86
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i052: Condition 'VersionNT = v6.2 AND VersionNT64' evaluates to false.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]w321: Skipping dependency registration on package with no dependency providers: Windows8_x64
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i052: Condition 'VersionNT = v6.1 AND NOT VersionNT64' evaluates to false.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]w321: Skipping dependency registration on package with no dependency providers: Windows7_MSU_x86
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i052: Condition 'VersionNT = v6.1 AND VersionNT64' evaluates to true.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]w321: Skipping dependency registration on package with no dependency providers: Windows7_MSU_x64
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i052: Condition 'VersionNT = v6.0 AND NOT VersionNT64' evaluates to false.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]w321: Skipping dependency registration on package with no dependency providers: WindowsVista_MSU_x86
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i052: Condition 'VersionNT = v6.0 AND VersionNT64' evaluates to false.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]w321: Skipping dependency registration on package with no dependency providers: WindowsVista_MSU_x64
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i201: Planned package: vcRuntimeMinimum_x64, state: Present, default requested: Present, ba requested: Present, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: Register
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i201: Planned package: vcRuntimeAdditional_x64, state: Present, default requested: Present, ba requested: Present, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: Register
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i201: Planned package: Windows81_x86, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: None
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i201: Planned package: Windows81_x64, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: None
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i201: Planned package: Windows8_x86, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: None
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i201: Planned package: Windows8_x64, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: None
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i201: Planned package: Windows7_MSU_x86, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: None
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i201: Planned package: Windows7_MSU_x64, state: Absent, default requested: Present, ba requested: Present, execute: Install, rollback: Uninstall, cache: No, uncache: No, dependency: None
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i201: Planned package: WindowsVista_MSU_x86, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: None
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i201: Planned package: WindowsVista_MSU_x64, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: None
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i299: Plan complete, result: 0x0
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:15]i300: Apply begin
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:26:16]i360: Creating a system restore point.
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:26:51]i361: Created a system restore point.
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:26:51]i370: Session begin, registration key: SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{e46eca4f-393b-40df-9f49-076faf788d83}, options: 0x4, disable resume: No
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:26:51]i320: Registering bundle dependency provider: {e46eca4f-393b-40df-9f49-076faf788d83}, version: 14.0.23026.0
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:26:51]i371: Updating session, registration key: SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{e46eca4f-393b-40df-9f49-076faf788d83}, resume: Active, restart initiated: No, disable resume: No
[0C1C:0B50][2017-04-17T11:26:52]i304: Verified existing payload: Windows7_MSU_x64 at path: C:\ProgramData\Package Cache\42D5BEC7DDFBD49E76467529CBC2868987BF8460\packages\Patch\x64\Windows6.1-KB2999226-x64.msu.
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:26:52]i325: Registering dependency: {e46eca4f-393b-40df-9f49-076faf788d83} on package provider: Microsoft.VS.VC_RuntimeMinimumVSU_amd64,v14, package: vcRuntimeMinimum_x64
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:26:52]i325: Registering dependency: {e46eca4f-393b-40df-9f49-076faf788d83} on package provider: Microsoft.VS.VC_RuntimeAdditionalVSU_amd64,v14, package: vcRuntimeAdditional_x64
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:26:52]i301: Applying execute package: Windows7_MSU_x64, action: Install, path: C:\ProgramData\Package Cache\42D5BEC7DDFBD49E76467529CBC2868987BF8460\packages\Patch\x64\Windows6.1-KB2999226-x64.msu, arguments: '"C:\Windows\SysNative\wusa.exe" "C:\ProgramData\Package Cache\42D5BEC7DDFBD49E76467529CBC2868987BF8460\packages\Patch\x64\Windows6.1-KB2999226-x64.msu" /quiet /norestart'
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:26:53]e000: Error 0x80070652: Failed to execute MSU package.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:53]e000: Error 0x80070652: Failed to configure per-machine MSU package.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:53]w348: Application requested retry of package: Windows7_MSU_x64, encountered error: 0x80070652. Retrying...
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:26:56]i301: Applying execute package: Windows7_MSU_x64, action: Install, path: C:\ProgramData\Package Cache\42D5BEC7DDFBD49E76467529CBC2868987BF8460\packages\Patch\x64\Windows6.1-KB2999226-x64.msu, arguments: '"C:\Windows\SysNative\wusa.exe" "C:\ProgramData\Package Cache\42D5BEC7DDFBD49E76467529CBC2868987BF8460\packages\Patch\x64\Windows6.1-KB2999226-x64.msu" /quiet /norestart'
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:26:56]e000: Error 0x80070652: Failed to execute MSU package.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:56]e000: Error 0x80070652: Failed to configure per-machine MSU package.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:56]w348: Application requested retry of package: Windows7_MSU_x64, encountered error: 0x80070652. Retrying...
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:26:59]i301: Applying execute package: Windows7_MSU_x64, action: Install, path: C:\ProgramData\Package Cache\42D5BEC7DDFBD49E76467529CBC2868987BF8460\packages\Patch\x64\Windows6.1-KB2999226-x64.msu, arguments: '"C:\Windows\SysNative\wusa.exe" "C:\ProgramData\Package Cache\42D5BEC7DDFBD49E76467529CBC2868987BF8460\packages\Patch\x64\Windows6.1-KB2999226-x64.msu" /quiet /norestart'
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:26:59]e000: Error 0x80070425: Failed to stop wusa service.
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:26:59]e000: Error 0x80070652: Failed to execute MSU package.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:59]e000: Error 0x80070652: Failed to configure per-machine MSU package.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:26:59]w348: Application requested retry of package: Windows7_MSU_x64, encountered error: 0x80070652. Retrying...
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:27:02]i301: Applying execute package: Windows7_MSU_x64, action: Install, path: C:\ProgramData\Package Cache\42D5BEC7DDFBD49E76467529CBC2868987BF8460\packages\Patch\x64\Windows6.1-KB2999226-x64.msu, arguments: '"C:\Windows\SysNative\wusa.exe" "C:\ProgramData\Package Cache\42D5BEC7DDFBD49E76467529CBC2868987BF8460\packages\Patch\x64\Windows6.1-KB2999226-x64.msu" /quiet /norestart'
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:27:02]e000: Error 0x80070425: Failed to stop wusa service.
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:27:02]e000: Error 0x80070652: Failed to execute MSU package.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:27:02]e000: Error 0x80070652: Failed to configure per-machine MSU package.
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:27:02]i319: Applied execute package: Windows7_MSU_x64, result: 0x80070652, restart: None
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:27:02]e000: Error 0x80070652: Failed to execute MSU package.
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:27:02]i372: Session end, registration key: SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{e46eca4f-393b-40df-9f49-076faf788d83}, resume: ARP, restart: None, disable resume: No
[0C1C:02C0][2017-04-17T11:27:02]i371: Updating session, registration key: SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{e46eca4f-393b-40df-9f49-076faf788d83}, resume: ARP, restart initiated: No, disable resume: No
[11A8:0CEC][2017-04-17T11:27:02]i399: Apply complete, result: 0x80070652, restart: None, ba requested restart:  No
« Ostatnia zmiana: 17 Kwietnia 2017, 11:31:21 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1919 dnia: 17 Kwietnia 2017, 11:33:30 »
Niektore biblioteki sa juz zaszyte w exe. Najwazniejsze jest  zainstalowanie vcredist. Te mozesz pobrac z watku changelog przyklejonym w dziale na warsztacie. Znajdziesz tam w moim poscie instalki bibliotek. Polecam zainstalowanie wszystkich trzech, to jest 2008, 2013 i 2015. Dodatkowo z postu @tmj pobierz katalog pythona, tak jak radzil @EP08-015 umiesc go w katalogu glownym maszyny.
Poszukaj tego dll w google i wrzuć do głównego folderu.
To nie jest dobra droga uzupelniania brakujacych bibliotek, system zawola nastepne i nastepna...
Ed: na takie dictum jak wkleiles nie wiem co powiedziec. Jaki system konkretnie masz, na pewno 64bity?
« Ostatnia zmiana: 17 Kwietnia 2017, 11:37:04 wysłana przez Krzysiek626 »