Autor Wątek:  Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!  (Przeczytany 871144 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2040 dnia: 13 Października 2021, 20:40:43 »
Znaczy mi się to zdarzyło raz, a tak poza tym to u mnie działa.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2041 dnia: 13 Października 2021, 20:42:46 »
Ale jednak gdzies blad jest skoro tak sie dzieje. Czyli nie bedziesz tego sprawdzal po moim logu?
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2042 dnia: 13 Października 2021, 20:50:40 »
Będę sprawdzał, ale nie traktuje to priorytetowo, w porównaniu do np. poprawek sieci trakcyjnej.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2043 dnia: 14 Października 2021, 10:29:02 »
Przy okazji w ow jak przyjedzie fiat z bipami to drzwi otwieraja sie w nich ze zlej strony tj od strony beczek a nie od peronu.

Jeszcze raz jade wlokniarza. No i tym razem sklad dojechal do celu. Jedyne co to na poczatku nie dostalem odjazdu od kierpocia ale dalej juz bylo ok. Manewry ukonczone. Ale widze ze stonka nie jedzie po nasze zostawione w peronie wagony by zabrac je na postoj. Caly czas czeka pod tm8. Natomiast po naszych manewrach ciagle w peronie na semaforze k3m jest podany ms2 niewygaszony.
Zalaczam loga zeby ktos chetny doszedl czemu sie ms2 na semaforze nie wygasil i czemu stonka po wagony nie jedzie chodz to juz na koncu scenariusza malo wazne.

Teraz pora na scenariusze towarowe. Sprawdzal juz to ktos? No wiec beczki z olechowa do ow dotarly do celu.
Sklad towarowy z OW do Olechowa dotarl do celu.
« Ostatnia zmiana: 15 Października 2021, 20:40:13 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2044 dnia: 21 Października 2021, 15:02:12 »
Wystarczy przeczytać raptem dwie strony wstecz. https://eu07.pl/forum/index.php/topic,27620.msg543143.html#msg543143

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2045 dnia: 21 Października 2021, 17:41:35 »
Cytuj
Czy ktoś może podesłać mi link do najnowszej aktualizacji? Z góry dziękuję.
W pierwszym poście masz, w dodatku w dużej czcionce... :facepalm:

Ktoś wie jak można temu zaradzić?
Niepoprawnie wypakowałeś archiwum.
« Ostatnia zmiana: 21 Października 2021, 17:43:22 wysłana przez Hubertnator23 »

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2046 dnia: 15 Grudnia 2021, 20:09:05 »
Ode mnie prezent świąteczny w postaci nowej wersji Kaliskiej. Zmiany względem poprzedniej:

- Naprawiona sieć. Można już jeździć na symulacji patyków :D.
- Testowo dodane samochody w Opatówku, Radliczycach i Łodzi Kaliskiej.
- Różne poprawki: wygaszanie semafora w Radliczycach, przypisanie powtarzaczy/tablic ostrzegawczych.

Od teraz nie powinno być żadnego "zaniku napięcia" - gubienia ślizgu pantografu ani łamania pantografu. Jeśli podczas przejazdu zdarzyło się zgubić ślizg/złamać pantograf, należy załączyć plik errors.txt, gdzie są współrzędne gdzie to się wydarzyło.

LINK: https://eu07.pl/userfiles/27025/kaliska%20v3.0.7z

Offline Kuba_PL

  • Wiadomości: 305
  • Otoczenie na l53 klepie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 152
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2047 dnia: 16 Grudnia 2021, 17:43:42 »
Tarcze w Kaliszu od ZdW nie łapią semafora wjazdowego, wg tarcz S1 a na semaforze S13a, pociąg 52106.

Offline sieradzak

  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2048 dnia: 16 Grudnia 2021, 22:47:12 »
Kilka "kwiatków" wyskoczyło podczas misji pośpiesznym 3342 i wszystko na torze szlakowym nr 1 (najnowsza wersja Kaliskiej)

- Otwarta rogatka na wyjeździe ze zduńskiej woli (drugi przejazd)
- Tor do wyprofilowania na wjeździe na stację w Sieradzu i za stacją (za krótkie ​łuki)
- Zanik prądu w sieci, szlak Sieradz - Sędzice (między 67 a 68 km)
- Spadki napięcia w sieci od Błaszek do Radliczyc i na wjeździe do Kalisza do 2,4 kV
- Żółty samochód na środku przejazdu na wyjeździe z Opatówka.
- Zanik prądu w sieci, szlak Opatówek Kalisz Winiary (okolice 100,000 km)
- Tarcza ostrzegawcza w polu po prawej stronie szlak Kalisz - Kal. Szczypiorno (około 103 km)
- Tor do wyprofilowania, szlak Kalisz Szczyp. - Nowe Skal. (brak skrajni ze słupem w 115 km)
- Tor do wyprofilowania, w Stary Staw podg.
- brak dodatkowego słupa trakcyjnego na łuku w Ostrowie Wlkp za tarczą Tm76 (połamany pantograf, drut zupełnie obok lokomotywy, dalej jest ok)
« Ostatnia zmiana: 16 Grudnia 2021, 22:50:22 wysłana przez sieradzak »

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2049 dnia: 16 Grudnia 2021, 22:57:23 »
Masz jeszcze errors.txt? Na przyszłe zgłoszenia gubienia ślizgu/łamańca, prośba by załączyć plik errors,txt, ponieważ tam są współrzędne gdzie to się wydarzyło.

Niewyprofilowane tory to wada pierwotna scenerii, i ciężko ją naprawić nie posiadając maksa :v.
« Ostatnia zmiana: 16 Grudnia 2021, 22:58:32 wysłana przez Hubertnator23 »

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2050 dnia: 17 Grudnia 2021, 00:25:51 »
Tarcze w Kaliszu od ZdW nie łapią semafora wjazdowego, wg tarcz S1 a na semaforze S13a, pociąg 52106.

U mnie ten sam blad na tej samej misji

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2051 dnia: 17 Grudnia 2021, 11:51:48 »
Ode mnie prezent świąteczny w postaci nowej wersji Kaliskiej. Zmiany względem poprzedniej:
Nie pobierałem jeszcze Twojej aktualizacji. Jakiś czas temu udostępniałem tutaj archiwalnego Włókniarza, którego w obecnych misjach nie ma. Ta aktualizacja będzie działać również na Włókniarzu ? Bo nie wiem czy jest sens ściągać a obecne misje z Ostrowa Do Kalisza czy pośpiech ze Zduńskiej Woli do Ostrowa w zasadzie nie ma w ogóle sensu. Bo jak jechać na tej scenerii to od Łodzi do Ostrowa bądź odwrotnie.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2052 dnia: 17 Grudnia 2021, 14:25:37 »
Jeśli w tym scenariuszu jest plik scenery/kaliska/kaliska_events.ctr, to powinna być +-kompatybilna z tą paczką. Jeśli nie, to jest to archaiczny scenariusz nie warty dostosowania, kdyż łatwiej się zrobi nowy na podstawie tego samego algorytmu co w cegielskim.

a obecne misje z Ostrowa Do Kalisza czy pośpiech ze Zduńskiej Woli do Ostrowa w zasadzie nie ma w ogóle sensu. Bo jak jechać na tej scenerii to od Łodzi do Ostrowa bądź odwrotnie.

Misja z pos. Cegielskim zaczyna się w Zduńskiej Woli Karsznice. Misja z pos. Włókniarzem nie kończy się w Kaliszu, a kończy manewrami w Łodzi Kaliskiej. Nie widzę w tym nic bezsensownego.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2053 dnia: 17 Grudnia 2021, 16:02:11 »
Pamietam fajny scenariusz z ostrowa do karsznic. Wtedy wypychala nas stonka z hali. Potem manewry z podpieciem i w dtoge. Warto by to dostosowac. Moglibysmy wtedy jezdzic z i do karsznic. A tak to tylko w jedna strone mozemy. Przy okazji uaktywnijcie tego pospiecha z kaliskiej do ow. Bo tylko jako ai jezdzi a mozna nim spokojnie jechac.
« Ostatnia zmiana: 17 Grudnia 2021, 16:04:04 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2054 dnia: 17 Grudnia 2021, 21:14:36 »
Przy okazji uaktywnijcie tego pospiecha z kaliskiej do ow. Bo tylko jako ai jezdzi a mozna nim spokojnie jechac.
Z czekaniem 45 minut, z czego z 10 minut na pustyni bez terenu? Uznałem że jak ktoś jest desperacki to sobie włączy opcję "Pokazuj pociągi AI" i go odnajdzie...

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2055 dnia: 17 Grudnia 2021, 21:54:40 »
Oki niech ci bedzie. Co do scenariusza, kilka razy wywalilo ws-a na trasie pozatym na koncu scenariusza w LK stonka nie zabiera naszych wagonow na tory postojowe tak jak to bylo w oryginalnym scenariuszu. Pozatym bez uwag. Patyk sie nie polamal.
« Ostatnia zmiana: 17 Grudnia 2021, 22:07:55 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline CX MANIAK

  • Wiadomości: 241
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 41
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2056 dnia: 17 Grudnia 2021, 22:00:09 »
Witam.
Testowałem wczoraj misję z towarem Ostrów Wlkp.-Olechów. W Kaliszu byk z talbotami nie mógł wyjechać na szlak. Ai nie dawało rady poprawnie nim ruszyć, szarpało składem blokując wyjazd pośpiechowi, co w konsekwencji spowodowało skierowanie mojego składu na bok w Nowych Skalmierzycach. Pomogło dopiero przejecie składu i ruszenie z miejsca ( exe "Dymy"). W Opatówku potwierdzam samochód na przejeździe, z tym że nadjechał on z lewej gdy zbliżałem się doń, następnie zatrzymał przed torem po którym jechałem i tak mu już zostało. Być może jest jakaś "dziura" w drodze w tym miejscu. Napięcie tradycyjnie kilkukrotnie spadało do 2,4kV, ale generalnie dało się  jechać pomimo ciężkiego składu. Niestety ze względu na późną porę, zmuszony byłem wyłączyć symulator na wysokości Sieradza.

Offline MP5

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2057 dnia: 18 Grudnia 2021, 11:15:18 »
Sprawdzałem na Cegielskim z ZWK do Kalisza - nie miałem czasu na pełną trasę. Ze dwa razy wywaliło WS-a ale nie było to jakąś wielką komplikacją. Ale u mnie brutta w większości jechały poprawnie - tylko w Piwonicach wielogrupowy tpge72162 ugrzązł. AI nie skorzystała z wysokiego rozruchu. Załączam errors może się przyda.

Offline gw47

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 15
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2058 dnia: 20 Grudnia 2021, 02:06:27 »
Misja na tgpe72162 OW-LOC zakończona niepowodzeniem, exe z paczki 21.04, praktycznie czysta wersja symulatora zgodnie z 21.04 i wgrana najnowsza wersja scenerii + dociągnięte z repo poprawki na rev 406. ET22-711 z tmwe6697 z Błaszek połamał pantograf za podg Retkinia przed LKT blokując ruch wszystkich towarowych na Olechów.
Błędy które zauważyłem:
1. Wspomniany już  pociąg z Błaszek który połamał pantograf za Retkinią.
2. Pociąg z ET22-153 z OW nie radzi sobie ze składem pod wzniesienie za OW. Podejrzewam że AI wciąż nie radzi sobie z cięższymi składami i tutaj prośba do speców od exe żeby zajęli się tym tematem. Doraźnie składy dekoracyjne można zestawiać jako próżne żeby AI "miało lżej". Z drugiej strony przy stanie zasilania na scenerii AI ma tym trudniej biorąc pod uwagę spore i nagłe wahania napięcia na sieci trakcyjnej.
3. Pociąg tmwe61697 ET22-593 podobna sytuacja, skład rozerwany w Opatówku blokując ruch dla innych składów
4. Niewidoczny semafor wjazdowy do Kalisza z kierunku Piwonic widoczny jedynie wskaźnik drogi hamowania W19
5. Zgłaszany już wcześniej błąd, za Kaliszem w stronę OW, Piwonice chyba, tarcza ostrzegawcza stoi sobie w polu z dala od szlaku.
6. Radliczyce od strony głowicy z kierunku z OW brak słupa sieci trakcyjnej
7. Sieradz podobne błędy brak części słupów sieci trakcyjnej po obu stronach stacji
8. ZWK brak wygaszania semaforów zarówno dla pos. na OW i tow. na LOC
Błędy mniej ważne (moim zdaniem ;) )
9. SM42 na depo w Ostrowie błędny wpis, 6D vs 6Da
10. Niewłaściwie przypisany peron w OW. SU45 z bipą otwiera drzwi nie na tą stronę co trzeba.
11. Nowe Skalmierzyce od strony Ostrowa brak tabliczek na semaforach kształtowych
12. Droga miedzy Łaskiem a Kolumną, problem z teksturą na moście nad rzeką
13. Łask żurawie wodne dla parowozów błędy tekstur, żuraw rdzawy podstawa i detale niebieskie
14. SHP przed Sieradzem i Pabianicami, rezonator jest sygnału brak
Propozycja zmian:
15. Pociąg z OW tmwe72164 z ET22-1043, wyjeżdża z OW i stoi, czeka w Czekanowie puszczając wszystkie składy z OW i N. Skalmierzyc, jako dekoracja może ok ale trochę bez sensu, jak dla mnie można by ten pociąg odwołać
Ogólnie poprawki na plus, dyżurna w Radliczycach już nie zapomina wygasić S10 na ra_i2. Jechałem Skodą 181 z 2800T na haku chyba tylko ze dwa razy WS wywalił, być może z powodu niedokładnej obserwacji amperomierza ;) W najbliższych dniach przejadę scenerię od strony Łodzi może znajdę jeszcze jakieś błędy.


Dzisiaj służba na 52106 zakończona powodzeniem, jedynie w OW jeszcze przed peronami helper daje instrukcję na manewry i podpięcie się do składu, może to nie wygaszona instrukcja dla Włókniarza. 3 razy WSa wywaliło km 25 przed Łaskiem, km 68 przed Sędzicami, km 100 za Opatówkiem. Towarowe puściłem próżne, ET22 z evergreenami połamała pantograf tak samo jak wczoraj natomiast w Pabianicach jeden z towarowych rozpruł rozjazd albo został przełożony pod wagonami. Plik errors w załączniku.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2021, 02:24:53 wysłana przez gw47 »

Offline Bartek3g

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2059 dnia: 20 Grudnia 2021, 22:54:24 »
Scenariusz z pociągiem włókniarz od Ostrowa do Łodzi Kaliskiej, może to nie tyle błąd, co napotkałem na taką sytuację, troche podobną do tego co pisze kolega @CX MANIAK, dotyczy tego samego składu. Jadąc według rozkładu dogoniłem towarowy TMWE61697, zatrzymał mnie semafor wjazdowy do Radliczyc, kilometr 89,75 dokładna pozycja -6464,71  2,05  8675,77. ET22 z Talbotami jechał spóźniony z 15 minut i niestety zamiast na najbliższym możliwym rozjeździe skierować go na boczny tor by przepuścić pospieszny, uparcie jechał cały czas głównym szlakiem. Według rozkładu w Radliczycach powinien być 19;04 a w Błaszkach 19;13 natomiast on Radliczyce mijał dopiero kwadrans po 19. Staliśmy pod tym semaforem z pół godziny aż dogonił nas wielogrupowy TGPE72162 i dopiero wtedy puścili przejazd. Następnie w Sieradzu zamiast na postój w peronach skierowano mnie na boczny tor pomimo że wg rozkłądu powinien być normalny przystanek. W Zduńskiej Woli byliśmy 15 po 20 i znów nałapaliśmy kolejnego opóźnienia, dogoniliśmy towarowy z talbotami, lecz tym razem i on natknął się na czerwone światło i w tym miejscu nastąpił taki sam błąd jak u kolegi powyżej. Po otrzymaniu sygnału ai nie potrafiło nim poprawnie ruszyć, szarpało składem, podjeżdżało kawałek i stawało, trzeba było ręcznie go rozpędzić i dopiero wtedy pojechał dalej. Dowlokłem się jakoś do Łasku, nie wiem która była wtedy godzina w symulatorze, niestety musiałem już przerwać scenariusz bo była późna pora i długo się zeszło.

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2060 dnia: 21 Grudnia 2021, 10:57:38 »
@Bartek3g czasem mam to samo na Włókniarzy. Może problemem jest masa tych pociągów towarowych, które wymieniłeś.
 Akurat w moim przypadku jest tak, że przed symulacją Włókniarza ustawiam sobie wszystkie składy w scenerii po swojemu aby urozmaicić jazdę. Jak ustawię lekkie brutta to przejazd do samej Łodzi Kaliskiej odbywa się bez zakłóceń. Może i ja się mylę i przyczyną jest co innego ale bynajmniej u mnie ten problem się rozwiązuje.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline Woland

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2061 dnia: 22 Grudnia 2021, 23:18:21 »
10km/h? Naprawdę tam jest takie ograniczenie?

Offline Bartek3g

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2062 dnia: 23 Grudnia 2021, 15:05:54 »
Bumer, racja, gdy trochę opróżniłem kilka tych pociągów towarowych już nie było tego problemu z szarpaniem przy ruszaniu. Niestety dalej potwierdzam sytuację związaną z utrudnieniami na szlaku, znów w Radliczycach dogoniłem towarowy z talbotami, a że tym razem jechałem trochę wolniej to zatrzymał mnie z kolei semafor wyjazdowy. Zauważyłem kolejną rzecz, ai w Błaszkach jednak skierowało go na boczny tor, ale to była dziwna sytuacja bo zamiast mi zapalić zielone żebym spokojnie przejechał to własnie towarowy niedługo po tym otrzymał zezwolenie i ponownie wyjechał na trasę, tak samo z tymi semaforami które zatrzymują na szlaku, wygląda to tak jakby Ai myślało że ja już dawno przejechałem i dlatego wypuszcza talboty na główno tor a mi się świeci dalej czerwone pomimo że ujechały już znaczny kawałek drogi. Tak jak wspominałem wcześniej, wyjazd zapala się dopiero jak nadjedzie wielogrupowy TGPE i niemal najedzie na zderzaki ostatnich wagonów.
« Ostatnia zmiana: 24 Grudnia 2021, 02:29:30 wysłana przez Bartek3g »

Offline MP5

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2063 dnia: 29 Grudnia 2021, 20:01:15 »
Sprawdzałem dziś jadąc z beczkami z Łodzi, specjalnie aby sprawdzić jak będą jechać towarowe kierowane przez AI. Zarówno wspominany już skład z talbotami, jak i wielogrupowy z OW - jadą poprawnie do Zduńskiej Woli. Także wyjazd z Olechowa odbył się prawie punktualnie - w porównaniu do wcześniejszego masakrycznie długiego oczekiwania, to duży plus (chyba że to losowe a ja miałem szczęście...).
Na marginesie, przydałby się jakiś dostępny do prowadzenia pośpieszny z Kaliskiej, sceneria jest duża i wygodniej jeździć jednak pośpiesznym 

Offline gw47

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 15
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2064 dnia: 30 Grudnia 2021, 02:21:51 »
Misja na 52106, poprawki dociągnięte na rev. 417, misja zakończona powodzeniem. Załapałem trochę opóźnienia nie wiem czy rozkład nie jest zbyt napięty. Gubienia ślizgu/wywalania WSu nie zanotowałem.
1. ET22-222 połamała przedni pantograf ale dojechała do OW. Przed Chojnami ET22 na tmwe6697 również ale zablokowała ruch, tak jak wcześniej zgłaszałem.
2. Wjazd do Kalisza od Piwonic. Tarcze ToA i ToB zamienione miejscami.
3. Zarówno tarcza ToB ustawiona na niewłaściwym torze i powtarzacze dla semafora B sygnałami nie odnoszą się do semafora B (wjazdowy do Kalisza). Tarcza podaje Os4, powtarzacze podobnie Sp4 a semafor do którego się odnoszą S1.
4. Pociąg tgpe72162 rozerwany w Zduńskiej Woli, wg startera 2833T brutto. Podejrzewam jeszcze zbyt ciężki skład dla maszynowego mechanika + skoki napięć w sieci na scenerii.
5. ZWK wygaszanie semaforów dla towarowego na Olechów.
6. EN57 z ŁK w Sieradzu bezsensowne manewry, pociąg mógłby od razu wjeżdżać na peron pod dworcem zamiast na wyspowy, zmiana kabiny i powrót do ŁK.
7. Za Sędzicami w okolicy km 72,9 słupy trakcyjne na torze nr 2 stoją do wewnątrz torowiska a nie na zewnątrz.
8. Dworzec w Łasku i żurawie wodne, oraz braki elementów wsporczych sieci trakcyjnej gdzieniegdzie w Borszewicach, Sieradzu i Radliczycach chyba ale to temat na później jak przestaniemy pantografy łamać ;)

@MP5 Pospiesznego z ŁK da się łatwo zrobić wystarczy zamienić "ret1_OS" na "ret1_POS" do tego skład, rozkład i działa, u mnie za pośpiechem z Łodzi rusza jeszcze Elf z postojówki jako osobówka 52106 na Poznań. Biorąc pod uwagę potencjał kaliskiej od czasu do czasu dłubię przy eventach na własny użytek w taki sposób żeby sceneria była bardziej urozmaicona i "grywalna". Z racji braku czasu i wciąż zbyt małej wiedzy nt. eventów w maszynie odbywa się to często metodą prób i błędów aczkolwiek same eventy sterujące ruchem są dość przejrzyście napisane więc może kiedyś to ogarnę ;). To co na obecną chwilę jest istotne moim zdaniem to poprawki i wydanie kaliskiej w pełni działającej na tym scenariuszu jaki jest, później możemy się spierać czy puszczać pośpiechy z Chojen czy jednak z Kaliskiego.


Offline MP5

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2065 dnia: 01 Stycznia 2022, 11:59:22 »
Dzięki za porady, na razie próbowałem przerobić 52106 na pośpiecha, podmieniając zapis w pliku z eventami i zmieniając rozkład - niestety dwa razy utknąłem na wiecznym S1, raz w Sędzicach, raz w Błaszkach. Dobra wiadomość jest taka że inne pociągi jechały poprawnie. Zastanawiam się nad jedną rzeczą - czy bez zmiany eventów, tylko zmieniając rozkład da się z 52106 zrobić osobowego przyśpieszonego  ? 

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2066 dnia: 01 Stycznia 2022, 13:20:50 »
Da się. Zmiana eventu z OS na POS zmienia tylko to, że przy POS będą podawane przeloty przez stacje na których nie zatrzymują się pośpiechy (np. Lublinek, Łask, Sędzice, Błaszki, Nowe Skalmierzyce), natomiast przy OS na stacjach gdzie się zatrzymują pociągi osobowe będzie S5, później S2.

Dla przykładu, jeśli mamy wolny szlak od Sędzic do Błaszek, gdy pociąg zbliża się do stacji, to przy POS będzie od razu podawany przelot, natomiast przy OS będzie S5, wjazd -> ileś sekund czekania -> S2, wyjazd ze stacji.

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2067 dnia: 01 Stycznia 2022, 20:30:22 »
Zastanawiam się nad jedną rzeczą - czy bez zmiany eventów, tylko zmieniając rozkład da się z 52106 zrobić osobowego przyśpieszonego  ?

W pliku scenery/kaliska/cegielski/events_cegielski.ctr zamien w evencie o nazwie "52106go2" frazę "ret1_OS" na "ret1_POS". To jest wysyłanie przez Łódź Kaliską do Retkini informacji o rodzaju pociągu wyprawianego na szlak. Dalej posterunki juz przesylają sobie tą informację z automatu.
Łukasz Jachimek

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2068 dnia: 03 Stycznia 2022, 10:31:30 »
Log? Screen? Upewnij się że nie przerżnąłeś W4 lub że pociąg się mieści w peronie, bo inaczej się event od wyjazdu się nie uruchomi. Ale wróżką nie jestem, więc trudno zobaczyć co się stało bez log-a...
« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2022, 10:33:14 wysłana przez Hubertnator23 »

Offline sklox

  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #2069 dnia: 03 Stycznia 2022, 15:34:57 »
Poc. 3342, "Cegielski"- misja na byku kończy się w Sieradzu. Przyjeżdżam 30 sekund przed planem, ale już z Sieradza nie wyjeżdżam. Czekałem pół godziny i nadal nic...

Sprawdź w trybie debug czy jakiś pociąg jadący przed tobą nie padł (nie może odhamować spod semafora albo coś podobnego). Ostatnio dość często się to u mnie zdarza, że AI nie jest w stanie stojąc pod semaforem ruszyć pociągu na nowo (najczęściej ET22 lub stonka) i wtedy trzeba ręcznie je przejąć i ruszyć.