Autor Wątek:  Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!  (Przeczytany 871282 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1680 dnia: 10 Maja 2020, 21:42:15 »
Mała sensacja , na 4-tej stronie jest link do pierwszej kaliskiej z 2016 roku szukać użytkownika Figurrr.

Z kilkoma bledami w sterowaniu w Pabianicach i Nowych Skalmierzycach. Nie polecam. Zadziwia mnie jak tak gnuśna sceneria cieszy sie duzym zainteresowaniem.
Łukasz Jachimek

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1681 dnia: 10 Maja 2020, 21:49:20 »
Na odcinku Pabianice - Łódź Kaliska nigdy nie pamiętałem żeby pociągi jechały 70km/h (może po modernizacji tyle bedą jeździć), a na dodatek trochę dziwne żeby EZT jechały wolniej od pociągów towarowych.

Jaki rok odwzorowuje ta sceneria?
Masz słabą pamieć przeambitny. W 2006 było tam 80km/h, i 90km/h na ŁK-RT, a w 90-tych pewnie i 100km/h po całosci. EZT wolniejsze od towarowych, niemożliwe? Porównywałeś kiedykowliek rozkłady jazdy pociagów towarowych z EZT np na węglówce z poczatku dwutysięcznych?
Łukasz Jachimek

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1682 dnia: 10 Maja 2020, 22:18:32 »
Z kilkoma bledami w sterowaniu w Pabianicach i Nowych Skalmierzycach. Nie polecam. Zadziwia mnie jak tak gnuśna sceneria cieszy sie duzym zainteresowaniem.
Nawet nie wiesz jaka to przyjemność pojeździć sobie na "realnej" scenerii z nachyleniami :-)

Offline M79r

  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1683 dnia: 11 Maja 2020, 00:09:45 »
Mi się udało śmignąć z Częstochowy do samiuśkiej Kaliskiej. Odcinek Częstochowa - ZWK bez otoczenia. Wyjechałem nocą o brzasku w Łodzi.

Fajnie, że autor dodaje kolejne stacje i szlaki, ale myślę, że na razie lepiej było by się skupić na dokończeniu odcinka linii 14, a odcinek linię 146 na razie odpuścić bo tam i tak nie wiele pociągów jeździ, a pasażerskie to nawet w ogóle, na linii 131 chyba też pasażerskie nie jeżdżą. Z takich dodatkowych bonusów zamiast dokończenia linii 146 i 131 marzy mi się stacja Łódź Widzew. Wiele pociągów (ŁKA, IC) zaczyna i kończy na tej stacji bieg. W Łodzi Kaliskiej IC to w ogóle ciężko zobaczyć, więc realistyczniej było by symulować dojeżdżając (ew. zaczynając) na stacji Łódź Widzew :) Po 131 ( Węglówka ) jeżdżą a bynajmniej w zeszłe lato kursowały.

Offline Matson

  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 64
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1684 dnia: 11 Maja 2020, 09:14:48 »
Z kilkoma bledami w sterowaniu w Pabianicach i Nowych Skalmierzycach. Nie polecam. Zadziwia mnie jak tak gnuśna sceneria cieszy sie duzym zainteresowaniem.

Bo bez Kaliskiej nie ma symulatora :P Problemem obecnej maszyny od długiego czasu jest tak naprawdę brak scenerii. Taboru jest jeśli nie wystarczająco to naprawdę dużo, a jeździć nie ma po czym, szczególnie pod drutem (Całkowo v2 daje niezłe mozliwości na dieslach). Ile razy można tłuc 20-50 kilometrowe odcinki na LO53 i Bałtyku :P Dlatego im prędzej ta sceneria trafi do paczki, tym lepiej dla MaSzyny i jej popularności.

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1651
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1685 dnia: 11 Maja 2020, 12:02:46 »
Poukładałem to trochę i wyszła taka paczka. Powrzucałem poprawki co były w międzyczasie, ktoś tam mocno popłynął ze składami, ale troszkę poprawiłem. Wersja tylko z cegielskim - http://eu07.pl/~mpaw/kaliska-mareczek_v3.zip
Pos. 3324 masz nie wszędzie ustawione sprzęgi w składzie, ET42-012 ma ustawione ogrzewanie zamiast blokady, ET22-1078, ET22-1075, ET22-939, ET22-222, ET22-486, ET22-647, ET22-753,  również ma do wagonów towarowych przypisane ogrzewanie, ET22-1043 to samo, ostatni wagon w składzie EP07-129 ma sprzęgi na 115, M62 również ma 99, EP07-338 nie ma w składzie w ogóle sprzęgów ustawionych dla wagonów osobowych, ET42-021 nie ma ustawionego wysokiego napięcia na drugi człon.
« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2020, 12:06:20 wysłana przez Piotr93 »

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1686 dnia: 11 Maja 2020, 17:25:08 »
Poszedł update na ten sam link

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1687 dnia: 11 Maja 2020, 18:00:52 »
Zadziwia mnie jak tak gnuśna sceneria cieszy sie duzym zainteresowaniem.
Nawet nie wiesz jaka to przyjemność pojeździć sobie na "realnej" scenerii z nachyleniami :-)

Dokładnie, sceneria realna, dwutorowa, długa z profilem pionowym :)  Jak by zrobić ranking ulubionych zelektryfikowanych scenerii to kaliska była by z pewnością na pierwszym miejscu, a potem dłuuugo nic.... mimo iż nie jest dokończona i odzwierciedla dawne czasy.
Na pewno setki, ba nawet tysiące osób z niecierpliwością czekają na aktualną, pasującą do dzisiejszych czasów wersję.
« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2020, 18:02:27 wysłana przez AIR »
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1688 dnia: 11 Maja 2020, 18:55:41 »
No dzień dobry. Kolego pozdze, to flagowa sceneria w MaSzynie. Jadąc Włókniarzem czuję się jak prawdziwy mechanik prując siódemką czy bykiem do Łodzi Kaliskiej. Ehh jak brakuje jeszcze z Kaliskiej do Ostrowa misji z pośpiechem i manewrami przed odjazdem. I ja bym tą scenerie zostawił w tych latach co ją otworzyłeś, niech pozostaną stare malowania składów jak było przed ponad 10ciu latach. I tak jak piszę ten post, zaraz uruchamiam lajtopa i uruchamiam włókniarza. I to właśnie na ten temat chciałem powiedzieć i dziękuje za te wypowiedź.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1689 dnia: 12 Maja 2020, 07:48:41 »
Tam scenariuszy to można co nie miara pisać .... Manewry na Olechowie, jakieś zdawki itp. Jakby tak napisać scenariusz w tą i spowrotem mamy ok 6 godzin zabawy. Ja czasem tak robię, że jak dojadę włókniarzem do Kaliskiej, to przeskakuję do kibelka do Sieradza....
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1690 dnia: 12 Maja 2020, 08:49:00 »
Na tej scenerii można jeździć wszystkim. Jeszcze popracować nad otoczeniem, dodać w Łodzi jeżdżące samochody, głównie Nyse, Zastave czy malucha (do Całkowa v2 również). I mamy niezły klimat.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1691 dnia: 12 Maja 2020, 15:37:23 »
I ja bym tą scenerie zostawił w tych latach co ją otworzyłeś...
Tak abstrahując od tego w jakich latach autor dokończy tę scenerię, to dziwię się że tak dużo tworzonych dodatków jest historycznych (z pełnym szacunkiem dla twórców).
Sam uczę się pisać scenariusze i nie ukrywam mam problem, żeby wszystkie wstawione pociągi AI miały aktualne malowania bo przygniatająca większość jest historycznych i o dziwo nowo-tworzone w większości powstają również historyczne :(
Żeby daleko nie szukać można wejść do działu test dodatków i:
- zamiast nowych malowań EN57 Polregio większość jest starych bordowo-szarych (np Zestaw EN57: 047, 1068)
- zamiast nowych malowań byków powstają stare np ET22-1017, a nawet z żółtym czołem 603,799, ewentualnie już odstawione jak et22-153,  ET22 z CM Łazy.
Rozumiem jak by w dziale "Zdjęcia taboru na tekstury" brakowało aktualnych zdjęć, ale tak nie jest.
Mamy historyczne dobre scenerie jak Całkowo, Stary Jawor lub L61 (2011r.), a tu pojawiają się głosy aby kaliska też była w historycznym klimacie.
Uważam że Maszyna powinna IŚĆ Z DUCHEM CZASU, bo robi się w miażdżącej przewadze symulator historyczny.
Wszystkie dodatki, nawet te aktualne i tak staną się kiedyś historyczne więc ich przewaga była, jest i będzie, dlatego powinno tworzyć się w większości te jak najbardziej aktualne.
Przepraszam za OT, ale to tak przy okazji.
« Ostatnia zmiana: 12 Maja 2020, 15:50:24 wysłana przez AIR »
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1692 dnia: 12 Maja 2020, 16:11:25 »
A całkowo V2, L053 i bałtyk skm1&2? Te scenerię są w okresie teraźniejszym. Nawet śdm i euro są zbliżone to teraźniejszości.  Niech kaliska będzie w latach 2006-2007, a jak ktoś chcę może sobie zrobić remake kaliskiej przed modernizacją, albo po, to niech sobie robi, ale moim zdaniem zakończymy to co się zaczęło.

I tak nie mamy Flirta, Pendolino, Darta, ALki, EN57-FPS, Husarza czy Impulsa. A więc co wstawić na LK14 która będzie odwzorowywać teraźniejszość? Może TLK Pobrzeże z EP09 na czole, może  EN57AKŁ lub EN57 SPOT w malowaniu Polregio i jakieś towarowe pociągi, ale to już koniec. Nie ma pociągów ŁKA, modernizowanych kibelków (AL, FPS), Flirta czy Darta.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1693 dnia: 12 Maja 2020, 17:09:33 »
Uważam że Maszyna powinna IŚĆ Z DUCHEM CZASU, bo robi się w miażdżącej przewadze symulator historyczny.
Wszystkie dodatki, nawet te aktualne i tak staną się kiedyś historyczne więc ich przewaga była, jest i będzie, dlatego powinno tworzyć się w większości te jak najbardziej aktualne.
Przepraszam za OT, ale to tak przy okazji.
Nie zapominajmy, że w maszynie można też odtworzyć to co zostało na zdjęciach i czym się golimy.


Jednak proszę się trzymać tematu i nie sugerować w jakich latach ma być ta sceneria. Jak autor zrobi tak będzie. Proszę nie pisać zbędnych postów.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1694 dnia: 12 Maja 2020, 18:41:55 »
Czy ktoś może rozwiązał problem z różowymi polami i rzekami na ostatniej paczce od kolegi @mareczek?

Offline QGforcing

  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 26
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1695 dnia: 12 Maja 2020, 19:48:08 »
W pliku, który udostępnił Darski są tekstury pól, ja akurat nie korzystam z jego plików .scn scenerii, ale tekstury sobie wyciągnąłem, żeby sceneria wyglądała tak jak wcześniej, bo jednak jazda przez różowy świat nie jest za ciekawa. :P
« Ostatnia zmiana: 12 Maja 2020, 19:49:53 wysłana przez QGforcing »

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1651
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1696 dnia: 12 Maja 2020, 19:48:40 »
Jest to brak tekstur których @mareczek nie dodał do paczki.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1697 dnia: 12 Maja 2020, 22:26:05 »
Może zamiast przywracać starocie byście podmienili te tekstury tak jak w reszcie paczki miało to miejsce? Jeśli ta sceneria kiedykolwiek trafi do testu, to i tak polegnie na przywracaniu starych assetów. Jak bawicie się w utrzymanie, to róbcie to na bieżąco zgodnie z changelogiem.

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1698 dnia: 13 Maja 2020, 09:26:51 »
Kolego @ AIR, tak można iść z duchem czasu, jak najbardziej. Jednym z przykładów jest L053. Ja zaproponowałem tamtą epokę z przyczyn sentymentalnych bo dosyć często przez parę lat jeździłem na wakacje do rodziny z Dolnego Śląska na Podlasie właśnie często przez Łódź Kaliską. Cały dzień w pociągu, podziwianie widoków zza okna. Do tego piękne wspomnienia, lata młodości.. Dlatego tak chętnie mając czas przeznaczam na włókniarza, w rainsted ustawiam składy po swojemu, aby tekstury były z tamtej epoki. Jadąc po tej scenerii brakuje mi tylko jakiejś Nyski na przejeździe, ludków na peronie. Tak naprawdę po tej scenerii przyjemnie jeździ się wszystkim. Czy to EN57 lub ET22 z bipami na osobowym, czy to ciężki towarowy z ET42 i co jakiś czas wyprzedza Cię pospieszny czy osobowy, czy prujesz pospiesznym. Brakuje na chwilę obecną scenariuszy z pociągami na całej długości między Łodzią a Ostrowem. Dawniej pamiętam jak wyszła ta sceneria to świetna misja była z pospiesznym (wrocławianin ?). Zaczynało się manewrami na Kaliskiej i od strony Warszawy wjechał nasz pociąg, podpinało się od strony Lublinka i jazda na Sieradz. Dziś można by ciągnąć do Ostrowa. I dlatego jestem za tym aby pozostać w tamtych czasach na tej scenerii. I szczerze powiem, próbowałem w MaSzynie jeździć elfem, dragonem, traxxem i nie odnajdywałem w tym przyjemności. Tak samo na Całkowo v2, najlepszy tabor np pod pociągi pasażerskie to SM42 lub pochodne, SU45 czy SU46. I pozdrawiam.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1699 dnia: 13 Maja 2020, 10:10:38 »
Kolego @Air: jaki problem podstawić sobie składy takie, jakie się chce? Nie widzę żadnych przeciwwskazań, szczególnie w czasach, gdzie robi się to tak łatwo. Nie rozumiem też narzekania na historyczne malowania, składy. Nie wiem jak ogromny scenariusz tworzysz i ile będziesz go tworzył, skoro nie wystarcza Ci lokomotyw w aktualnych malowaniach. Ja na szybko licząc, znalazłem ponad 60 siódemek w aktualnych malowaniach, z dwie, trzy ósemki, EP05-23, skody, dragon, 6Dg, BR285, kilkanaście traksów, parę ET42, parę ET41, z czego istnieje nieoficjalny dodatek z wersją po modernizacji, ponad 25xET22, TEM2, 1xSU46, SA133, SA134, kilkanaście SM42, w ST43 też się coś znajdzie, ST45, z EZT masz EN57-2xxx, EN57AKL, EN71AKS, parę aktualnych malowań EN57, Elfy, jako AI 754...Musiałbyś chyba połączyć wszystkie scenerie w Maszynie, żeby to zmieścić i narzekać, że nie masz z czego wybierać. Sceneria L053, Bałtyk jest odwzorowana na dzisiejsze czasy. Każdy robi takie dodatki, na jakie ma ochotę. Nikt nikomu za to nie płaci. I kolega @pozdze też nie musi się spowiadać z planu dnia i tłumaczyć dlaczego nie zajmuje się tą scenerią, bo nikogo nie powinno to interesować. Każdy kto chce, może zacząć coś tworzyć, może kombinować, przerabiać. Muszę to też potwierdzić, że Kaliska jest jedną z dwóch moich ulubionych scenerii i nie wyobrażam sobie symulatora bez niej.

Offline yrek150

  • Wiadomości: 65
  • Warsztat Polregio ;)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 15
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1700 dnia: 13 Maja 2020, 10:13:26 »
Wiem, że to dużo pracy, ale może po prostu stworzyć kilka scenariuszy historycznych i kilka nowoczesnych? mogą to być nawet te same scenariusze, tylko ze zmienionymi składami - każdy znajdzie coś dla siebie. Ja osobiście jestem zwolennikiem nowego taboru, którego w maszynie przybywa, choćby EN57AL nad którymi pracuje m.in. @DieselPower. Choć domyślam się, że tworzenie podwójnych scenariuszy, w których jedyną zmianą jest inny tabor może narobić trochę bałaganu.
W najgorszym razie, tak jak@MaciejZ napisał - obecnie podmiana składów w symku jest na tyle prosta, że każdy może bez problemu jeździć czym chce.

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1701 dnia: 13 Maja 2020, 10:18:59 »
Tak, to nie są czasy, gdzie trzeba się bawić we wklejanie wpisów w plikach scn. Poza tym jak ktoś chce już mieć takie zestawienia na stałe, wystarczy wejść w katalog scenery, znaleźć plik tekstowy SCN, usunąć znak dolara i podmienić oryginalny plik scenerii. @yrek150, może stworzyć nawet kilkanaście scenariuszy, tylko kto i kiedy to zrobi? Nie można tego od nikogo wymagać. Ja sam bawię się z dźwiękami i powiem szczerze, że jak mi schodzi na jeden dźwięk 40 minut, to potem nie mam ochoty już nic robić. Co dopiero stworzyć scenariusz, eventy, nagrania.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1702 dnia: 13 Maja 2020, 10:27:38 »
Najpierw dajcie autorowi skończyć to nad czym pracuje. Później trzeba będzie w finalnej wersji Pozmieniać te modele/tekstury które przez parę lat wyleciały z paczki, bo trafiły lepsze zamienniki (tak jak napisał stele).

Proszę zakończyć dyskusję na temat składu. Każdy może sobie dowolnie zmieniać. To jak autor chce opublikować, to już jego sprawa.

Na chwilę obecną najbardziej pewnie przyda się autorowi tabelka:
Tekstura usunięta ---> tekstura którą można zastąpić (chodzi o tekstury otoczenia)
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline krzysztof815

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1703 dnia: 13 Maja 2020, 10:33:53 »
Wszystko fajnie w tej scenerii kaliskiej ale brak opisów scenerii jest drażniący. Stoisz na et42-026 i czekasz ,czekasz ,czekasz...
« Ostatnia zmiana: 13 Maja 2020, 13:42:58 wysłana przez matek123 »

Offline jochand

  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1704 dnia: 13 Maja 2020, 12:40:52 »
Chodzi Ci o 16493? Tam masz wszysto opisane odj.18.24, rozklad, i jedna rzecz pisze ze moze byc opozniony o 24 min.

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1705 dnia: 17 Maja 2020, 14:59:08 »
Cytuj
Na chwilę obecną najbardziej pewnie przyda się autorowi tabelka
Przejrzałem errors i coś takiego sporządziłem:

Tekstura usunięta:   Tekstura alternatywna:
tabl/b12 (dowolna litera, może być np. g12)     tabl/b-12 lub tabl/b1-2 [w zależności o co chodziło autorowi)     
tabl/C12-2m    tabl/c12-2m     
tabl/C14-2m    tabl/c14-2m     
water06    @water06     
water10    @water03 albo @water06     
pszenicaa    wiejskie/pszenica  lub inne warianty   
bud/blok2    bud/blokblue, blokfiolpas, lub inne warianty malowania     
tabl/D112m     tabl/d1-12m 
tabl/tz1     tabl/Tz-1 
sz1, sz2, sz3, sz4, sz5     tabl/Sz-1, Sz-2, Sz-3, Sz-4, Sz-5

Większość braków to tabliczki na semaforach(np. b12, N12-2m), których imiona zostały zmienione.
Inna rzecz: niektóre tekstury trzeba dodać (np. pmppw/d24) bo nie ma zamienników w paczce. Niektóre modele też zostały wywalone z paczki i trzeba je zastąpić.

Pytania:
Do czego służy tekstura "#stad_villa_var_01"?
Czy ktoś posiada tekstury: linia546/546_teren-napis, asphaltplatform1 i asphaltplatform1side, tr/none? Nie wiem do czego służą.
Co to za tekstura: UnikalnaNazwa?

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1706 dnia: 17 Maja 2020, 15:26:00 »
W zalaczniku tekstury oraz konwerter z *.tex na *.bmp. Przeanalizuj, czy w PC juz nie ma podobnych, tylko scieżki inne. Co do unikalnej nazwy, to albo to blad wpisu albo to nazwa obiektu, a tekstura w innym tokenie. Co do tekstury none, przeanalizuj inc tego obiektu oraz *.t3d, czy w ogole jest wymienna tekstura.

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1707 dnia: 17 Maja 2020, 18:25:36 »
Dalszy ciąg tabeli:

Tekstura usunięta:     Tekstura alternatywna:     
asphaltplatform1     asphalt, asphalt1, asphaltdark1 lub inne warianty asfaltu.
asphaltplatformside1     asphalt, asphalt1, asphaltdark1 lub inne warianty asfaltu.
linia546/546_teren-napis     otoczenie/obiekty_stacyjne/przejscie_wzbronione lub terenpkp albo pkp/przejsciesluzbowe1/2/3/4 lub 5

Obie tabelki powinny wyeliminować około 80-95% tekstur których nie ma w paczce, z czego jakieś 75% to tabliczki semaforów.

Czy można wywalić #stad_villa_var_01 całkowicie, i zamiast tego normalne budynki?
« Ostatnia zmiana: 17 Maja 2020, 19:28:20 wysłana przez Hubertnator23 »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1708 dnia: 17 Maja 2020, 19:20:07 »
Hubernatoror, nie powielaj juz tego, co wyslalem, bo musze analizowac, co wyslalem a co nie. Co do tego plane, wszystko mozna, ale po pierwsze czy ma to sens, po drugie z glowa. Jak zrobisz analize z pominieciem tego co juz wyslalem, dam to co mam. No moze tez, nie rozumiem tej twojej ostatniej tabelki.
« Ostatnia zmiana: 17 Maja 2020, 19:22:37 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #1709 dnia: 17 Maja 2020, 20:19:42 »
Te pliki o które prosiłem i które wysłałeś występują w plikach .scm lub .inc w Kaliskiej. Wskazałem alternatywy dla tych plików, jako że zostały wywalone z paczki 20.04, a na najstarszej paczce jaką posiadam (15.04) nie było ich. Chciałem widzieć jak wyglądają by zmniejszyć listę alternatyw (asfaltów to my mamy dużo, a 546-teren-napis kompletnie mi nic nie mówił). Resztę braków tekstur opisałem w pierwszej tabelce.