Autor Wątek:  Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!  (Przeczytany 873595 razy)

kacpero_0026 i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #720 dnia: 07 Lutego 2017, 10:34:49 »
"Dziury" w sieci trakcyjnej, gdzie pantograf nie styka z siecią i powoduje rozłączenie WSa.

Offline MaK_86

  • Wiadomości: 18
  • Dyżurny Ruchu - Szczecin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #721 dnia: 08 Lutego 2017, 10:00:33 »
Pierwszy raz od dłuższego czasu sie wypowiem...

Czy wszystkie powstające obecnie scenariusze, muszą być jedynie w wersji tak wydłużonej?
Ja rozumiem, realizm, bo trzeba się podstawić, przygotować, ale na Boga.
Nie wszyscy chcący się chwile oderwać i pograć, mają czas żeby najpierw czekać pół godziny na wgranie scenerii, następnie stanie bezsensowne w peronie składem.
Czy Szanowni scenariszo-pisarze nie mogą wziąć pod uwagę osób, mających ochote na krótką rozgrywkę?

Idealnym rozwiązaniem jest  "l053-sluzba-4-night_v2"
Załaduje się, i jadę! A nie...
Usiadłem przed momentem z gorącą kawą, by się na owej Kaliskiej pośpiechem przejechać. Toż to kawa mi wystygła, a ta nieszczęsna 424 mijała dopiero równik.

Serio. Weźcie Szanowni pod uwagę możliwość skrócenia początkowych przygotowań.
Pozdrawiam.
Mała własna galeria kolejowa
http://maku.szczecin.pl

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #722 dnia: 08 Lutego 2017, 10:35:56 »
Czy wszystko musi byc dla wszystkich? Polecam scenerie Baltyk, wsiadasz do loka i ciezko zdazyc go uruchomic przed zapaleniem zielonego na semaforze. Powaznie, to jazda z Kaliskiego do Ostrowa Wielkopolskiego Kiblem, lub nawet pospiechem, to cos okolo 120 minut. Nic tego nie zmieni, nawet takie marudzenie, bo po prostu tak jest. Nie rozumiem wiec takiego lamentu, kiedy juz o tym w tym watku pisalismy i bylo to tlumaczone. Mozemy oczekiwac, ze ktos zrobi zapis stanu symulacji lub znajdzie sie osoba chetna do napisania scenariuszy pol godzinnych na 200kilometrowa scenerie. Ja trzymam kciuki za tych, co zrobia zapis stanu symulacji. Owszem jest mozliwosc przekonfigurowania skladow tak, aby godzina odjazdu byla bliska uruchomienia scenerii, ale to wymaga wkladu pracy. @pozdze poswiecil 10 lat na zrobienie scenerii, a Ty kolego? Zrob jesli potrafisz lepiej i przestan byc oczekiwaczem.
Krotko mowiac, nic nie rozumiesz a tak napisales we wstepie swojego zalu.
« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2017, 10:37:47 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline MaK_86

  • Wiadomości: 18
  • Dyżurny Ruchu - Szczecin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #723 dnia: 08 Lutego 2017, 10:51:16 »
O żeś kolego widzę się spiął mocno :D
Nie chce mi się znowu wchodzić w dyskusję, ale niech to...
Skoro nie można nic zaproponować, bo jest się od razu zaszufladkowanym jako oczekiwacz. Nie znasz mnie, nie wiesz przy ilu projektach kolejowych (nie tylko MaSzynie) pomogłem, wiec mnie nie oceniaj. Nie spinaj się tak, tylko na spokojnie przeczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem.

Po co w scenariuszu trzeba 20 minut czekać przed kompem, aż się spełnią twoje pomysły z oczekiwaniem na przyjazd składu z drugiego końca mapy, kiedy można cieszyć się genialnie zrobioną mapą?! Zamiast ciskać się w komentarzach, odpowiedz mi na to pytanie.
Po co taki czas oczekiwania?
Mała własna galeria kolejowa
http://maku.szczecin.pl

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #724 dnia: 08 Lutego 2017, 10:55:18 »
Ponieważ tak to zaprojektował autor. A projektuje tak jak jemu się podoba i jest to oczywiste. Nie ma innych scenariuszy wg. Twojego pomysłu, ponieważ żaden zainteresowany nie podjął się ich zrobienia.

Offline MaK_86

  • Wiadomości: 18
  • Dyżurny Ruchu - Szczecin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #725 dnia: 08 Lutego 2017, 10:58:51 »
Dlatego też, proponuje autorowi owych scenariuszy by napisał wersję z możliwie skróconym "wstępem przygotowawczym", jak w przypadku "l053-sluzba-4-night_v2".
Skoro tam się dało, to i tu nie powinno być problemu.

Q hfale.

Wiadomość raportowana. Nie cytujemy całości poprzedniego postu. | @Stele
« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2017, 18:38:46 wysłana przez Stele »
Mała własna galeria kolejowa
http://maku.szczecin.pl

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #726 dnia: 08 Lutego 2017, 11:00:43 »
A jeśli jemu na tym nie zależy/nie chce mu się/coś innego to dlaczego ma na to tracić czas? Robi to dla siebie. A szczególnie w przypadku tej scenerii może to być trudne i czasochłonne ze względu na skomplikowaną sieć zdarzeń.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #727 dnia: 08 Lutego 2017, 11:07:49 »
Masz dwa scenariusze rozpoczynajace sie przesiadka, jedna z kibla druga ze smrodka. W zasadzie czas oczekiwania w stosunku do czasu jazdy jest znikomy. Druga sprawa, ze reszka skladow nie jest przeznaczona z automatu do jazdy, bo powinna byc sterowana przez komputer jako dekoracja. To ze chcialbys tym towarem pojechac tego nie zmieni, mozesz albo czekac az kawa wystygnie, albo przekonfigurowac rozklady i czas startu scenerii pod wlasne wymagania. Ale nie oczekuj tego, ze ktos to zrobi po krytyce niezadowolonego. Czy ja Ciebie znam? No na tyle, ze aby odpowiedziec Tobie przeczytalem wszystkie 16 postow, ktore na tym forum napisales. Na tyle dales sie poznac. Napisze jeszcze raz, nie ma mozliwosci zaspokojenia wszystkich oczekiwan. Tak, oczekiwan i nie ma sie czego wstydzic. Odpowiedzi w dyskusji nie sa spinami, aczkolwiek na pewna budza czasem emocje. Nie bierz wiec tego do siebie, ale bede bronil tego co Tworzy @pozdze i jego wizje na Kaliska. Oczywiscie mozna poprosic, czy ktos zechce napisac jakis wygodniejszy scenariusz, ale nie od slow jakimi zaczales...   Szanowni pisarze scenariuszy biora pod uwage co chca! O inne rzeczy trzeba poprosic, lub zrobic samemu. Tak tu jest od zawsze.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #728 dnia: 08 Lutego 2017, 12:40:16 »
Z tego co wiem to jest sceneria, która nie została oficjalnie wydana. Nie jest przeznaczona dla graczy tylko dla testerów. To oznacza, że gracz powinien się bardzo cieszyć, kiedy to w ogóle (u niego) wystartuje i zadziała. A jak trasa da się przejechać to już w ogóle. Napisanie misji na gotowej scenerii, pomimo że trudne i pracochłonne to pikuś w porównaniu ze stworzeniem i dopracowaniem samej scenerii. No I misje się robi na końcu, jak wszystko inne bangla. Jak sceneria zostanie wydana oficjalnie, jestem prawie całkowicie pewien, że będą do wyboru szybkie misje, jak masz tylko godzinkę, i takie dłuższe, jak masz cały dzień wolny. Wydaje mi się, że wszystkie oficjalnie wydane scenerie w MaSzynie mają krótkie misje, chociaż nie wszystkie mają długie i bardzo długie.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #729 dnia: 08 Lutego 2017, 14:46:41 »
Mak latami czekalismy na takie scenerie, wiec jak chcesz szybko pograc to odpal se l053, albo 61. Kaliska ma byc taka jaka jest i tu kolege pozdze popieram. Poza tym troszke zmien ton wypowiedzi. Kolega robi te scenerie praktycznie sam juz 10 lat, wiec prosze cie bez tego roszczeniowego tonu.
« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2017, 20:58:33 wysłana przez Sawi »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #730 dnia: 08 Lutego 2017, 14:48:53 »
  Dziś mam trochę czasu i postanowiłem przejechać się na pociągu towarowym z Łódź Olechów do Ostrów Wielkopolski. Na początku wszystko szło dobrze. W Pabianicach wyprzedził mnie osobowy na dwóch jednostkach, po drodze mijanka z EZT i towarowym. W Borszewicach brak wjazdu i wyjazdu w kierunku Zduńskiej Woli. Przed semaforem wjazdowym do Zduńska Wola stoi sobie 2xEZT, który mnie wyprzedzał, w Zduńskiej Woli osobowy stoi, który też nie ma wyjazdu. Przed Sieradzem od strony Kalisza też korek. U mnie się nie udało przejechać misji w całości. Testowałem na exe_next4.
  A co do wypowiedzi, że misje są długie to akurat wielki plus tej scenerii. Nie po to odpala się Kaliską żeby pojechać 10-15 minut i zakończyć misję. Od tego jest Krzyżowa. Kaliska wyznacza nowy standard MaSzyny i jadąc czy to Włókniarzem na EP07 czy wlekąc się towarowym na ET22 czujemy niesamowity klimat kolei.
« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2017, 14:53:42 wysłana przez bumer »
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #731 dnia: 08 Lutego 2017, 15:02:47 »
Zobacz calkiem z przodu czy cos nie korkuje. Schemat dzialania jest taki ze stacja wpuszcza jak kolejna wypuszcza na szlak. W tym przypadku zobacz czy jakis sklad nie zdechl w okolicacj blaszek i dalej. Sprawdz szlak az do skalmierzyc. Ja raz mialem s1 w blaszkacj bo przedemna z niewyjasnionych powodow jechaly 2 towary przedemna i blokowaly szlak. Byl jakis zbieg okolicznosci to powodujacych. Moj sklad tzn wlokniarz zostal potraktowany jak towar i dano go w lasku na prawo by przepuscic towara z ruskiem na czele. Odpal jeszcze raz a zobaczysz ze bedzie inaczej.

Taka informacja na przyszlosc. Ta sceneria dziala zmiennie sa losowe opoznienia dla skladow ai. Czasami zdarzaja sie sytuacje dziwne i moze sie zdarzyc ze utkniemy i nie ukonczymy misji. Powiedzialbym ze to normalne. Przejechalem kupe razy i widze to ze bywa zmiennie. Obawiam sie ze duzy wplyw na to ma takze ogromny spadek napiecia na praktycznie calej scn az do 2 kv niekiedy. Najczesciej jest okolo 2200v a co za tym idzie ciezko jest zarowno nam jak i ai prowadzic sklady.
« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2017, 15:30:41 wysłana przez Stele »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #732 dnia: 08 Lutego 2017, 15:20:59 »
  Spróbuję jeszcze dziś przejechać całą scenerię Włókniarzem i zobaczę co z tego wyniknie. Co do napięcia w sieci trakcyjnej to u mnie bywają spadki i wzrosty w przedziale 500 V. Do 2100 V nie zdarzył mi się taki spadek. Oscyluje się w okolicach 3200-2700 V.
  W poprzedniej wersji Kaliskiej mogliśmy pojechać pospiesznym z Łodzi Kaliskiej do Sieradza ewentualnie do Ostrowa Wielkopolskiego (pociąg 16105). Czy teraz jak odpalę tą misję to cała infrastruktura do Ostrowa Wlkp. będzie czy sam układ torowy ? Pytam ponieważ nie sprawdzałem tego.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #733 dnia: 08 Lutego 2017, 16:43:02 »
Jak nadpisales pliki to klapa. Tamte scenariusze nie beda dzialac. Ten pospiech jest dalej. Wyjazd z lk ma o 20.21.

Ja mam zachowane tamte scenariusze w osobnych folderach. Ale duzo bylo z tym zabawy. 
Czemu nie dziala automatyczne laczenie postow?

Bo Atapi wyłączył. Edytujemy a nie liczymy na automaty. | @Stele
« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2017, 17:00:31 wysłana przez Stele »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline CX MANIAK

  • Wiadomości: 241
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 41
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #734 dnia: 08 Lutego 2017, 16:51:42 »
Pierwszy raz od dłuższego czasu sie wypowiem...

Czy wszystkie powstające obecnie scenariusze, muszą być jedynie w wersji tak wydłużonej?
Ja rozumiem, realizm, bo trzeba się podstawić, przygotować, ale na Boga.
Nie wszyscy chcący się chwile oderwać i pograć, mają czas żeby najpierw czekać pół godziny na wgranie scenerii, następnie stanie bezsensowne w peronie składem.
Czy Szanowni scenariszo-pisarze nie mogą wziąć pod uwagę osób, mających ochote na krótką rozgrywkę?
Jak nie chcesz czekać a potem długo jechać, to polecam kolego misję towarkiem ET22-293 plus węglarki, albo co tam sobie zaczepisz, z Sieradza do Ostrowa Wlkp. Na wyjazd czekasz parę minut, a sama misja bardzo ciekawa i niedługa ( ok 2 godzin, albo mniej). Jedyny postój po drodze jest na przepuszczenie Cegielskiego ( w Sędzicach, albo Błaszkach), a potem same zielone na tyczkach. Ja gdy mam niewiele czasu, to właśnie tym składem przemierzam Kaliską. Zresztą na tej scenerii można poprowadzić praktycznie każdy skład.
Pozdrawiam.

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #735 dnia: 08 Lutego 2017, 17:49:31 »
Podsumowując dzisiejszą moją jazdę na najnowszej wersji Kaliskiej. O towarowym z Łódź Olechów do Ostrowa Wielkopolskiego już pisałem wcześniej. Nie przejezdna. Utknąłem w Borszewicach. Teraz zakończyłem jazdę Włókniarzem. Brak wyjazdu z Sędzic. Pod semaforem wjazdowym do Sieradza, od strony Kalisza stoi sobie towarowy. W Sieradzu na wyjazd oczekuje Cegielski. Wszystkie semafory wskazują sygnał stój. Jeździłem na exe_next4. Obecna wersja bynajmniej u mnie, nie przejezdna.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #736 dnia: 08 Lutego 2017, 18:37:58 »
Wez wszystko na nowo wypakuj po kolei. Glowna paczka i po kolei pathe z pierwszego watku. Nadpisz wszystkie pliki. U mnie sporadycznie jest klopot. U ciebie jak widze non stop. Cos musi byc nie tak. Wiec po kolei na nowo kaliska wgraj. Stary katalog wywal recznie. Musi ci zadzialac.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #737 dnia: 08 Lutego 2017, 21:17:53 »
Widzę zaczyna się robić niezły młyn bo nie testujecie na tym exe. Ustalcie konkretnie, które i na tym testujcie. Ja proponuję najnowsze testować, bo zapewne dzięki temu przysłużycie się bardziej exemasjtrom.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #738 dnia: 08 Lutego 2017, 21:56:39 »
Jeśli o mnie chodzi, to testuje na każdym exe co wpada mi w łapy. I mam do tego kilka powodów. Po pierwsze jest to wątek o Kaliskiej, więc najbardziej zależy mi na wyłapaniu błędów w tej scenerii. Jeśli taki błąd jest, to testuje na innym exe dla porównania. Przysługę exemajstrom i tak robię, bo także wyłapujemy kiedy błędy się pojawiły, wskazując do i od którego exeka coś nie trybi. Jedno tylko bym chciał, aby każdy kto opisuje cokolwiek, opisywał na jakim exe jechał i dawał spakowany rarem log. Spakowany, bo ten z kaliskiej ma zwykle kilka megabajtów i nie mieści się w załączniku jako log.tex. Ewidente braki w exeku, jak na przykład brak zasilania elektryków bez drutu, raportujemy w odpowiednim wątku poświęconym exe_C++. Można się zastanowić natomiast jak traktować młyn, w postaci postów roszczeniowych i życzeniowych.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #739 dnia: 08 Lutego 2017, 21:59:30 »
Konkretna dyskusje przenieść do dzialu zamkniętego. To jedyne wyjście.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #740 dnia: 08 Lutego 2017, 22:06:12 »
Nie, działu zamkniętego nie zobaczą ci, co teraz tu mogą i mają co testować i to robią nie mając żadne rangi! EXE jest również budowane w dziale na warsztacie!

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #741 dnia: 08 Lutego 2017, 22:16:39 »
W Borszewicach brak wjazdu i wyjazdu w kierunku Zduńskiej Woli. Przed semaforem wjazdowym do Zduńska Wola stoi sobie 2xEZT, który mnie wyprzedzał, w Zduńskiej Woli osobowy stoi, który też nie ma wyjazdu. Przed Sieradzem od strony Kalisza też korek. U mnie się nie udało przejechać misji w całości. Testowałem na exe_next4.

Korek w twoim kierunku zrobił najprawdopodobniej ET22+BHP który u mnie niekiedy zachowywał się dziwnie na exe_next4. Jutro puszczę to u siebie z zapisem loga i zobaczymy.

Dlatego też, proponuje autorowi owych scenariuszy by napisał wersję z możliwie skróconym "wstępem przygotowawczym", jak w przypadku "l053-sluzba-4-night_v2".
Skoro tam się dało, to i tu nie powinno być problemu.

Bedzie słuzba na 30min na osobowym z OW do Kalisza i obratno dla chętnych. Mozna też zrobic słuzbowke Kaliska-Olechów. Ale wszystko czas, czas a jego wiecej bede miał dopiero w marcu.
« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2017, 22:19:15 wysłana przez pozdze »
Łukasz Jachimek

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #742 dnia: 08 Lutego 2017, 22:20:03 »
Pozdze koniecznie trzeba wypuscic tego pospiecha z lk do OW by nie czekac 2 godzin na odjazd. No ale ja czekałem i warto było. Przyjemna sluzba.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #743 dnia: 08 Lutego 2017, 22:23:40 »
No w sumie moge go puscic wczesniej. To jest "Ostrowianin". No to moze zrobie tak ze puszcze tego Ostrowianina o 18:15 a bipe jakos po nim i niech tak bedzie.
Łukasz Jachimek

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #744 dnia: 08 Lutego 2017, 22:28:04 »
OK można tak zrobić, a potem kibla do sieradza i z powrotem. Chyba ze zrobimy jakies skomunikowanie i przesiadke. A ten dodatkowy towarek nawet działa pod shift 6. Teraz mysle jak do tego dodatkowego eventu dac możliwość zaczęcia z szopy i pomanewrować do niego. Ale nie będę już taki wybredny. Cos se sklece.
« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2017, 22:30:27 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline ic_kolobrzeg

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 536
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #745 dnia: 09 Lutego 2017, 11:02:07 »
Ustalmy może JEDNĄ wersję: na którym exe testujemy scenerię Kaliska?
Zasubskrybuj mój kanał YT--> https://www.youtube.com/channel/UCAlVu9PI4F9bbKKffC5Eu3Q
Zestawienia pociągów Spółki PKP IC ->http://bocznica.eu/
PKP Polskie Linie Kolejowe, Zakład Linii Kolejowych  Szczecin, Sekcja Eksploatacji Koszalin

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #746 dnia: 09 Lutego 2017, 11:09:48 »
Możesz sobie ustalić, dla siebie i na nim jeździć. Nawet nie jesteś w stanie wskazać o jakie exe Ci chodzi i uzasadnić ten wybór. Aby nie było, ja już wielokrotnie usiłowałem w jakich warunkach należy testować scenerię i guzik z tego wyszło. Nie ma takiej możliwości podyktowania komuś, co ma robić na swoim komputerze. Jak napisałem wcześniej, ale widzę że nie dociera, jeżdżę na wielu exe. Robię to dla porównania występowania błędów i ustalenia zmian które mają na to wpływ, a także wyłapanie która kompilacja miała na to wpływ. Powiem szczerze, że budowniczym exe, jak widzę to pomaga i nie występują z podobnymi propozycjami. Kaliska wymaga mądrości, oddzielenia błędów występujący po stronie scenerii i po stronie exe.
« Ostatnia zmiana: 09 Lutego 2017, 11:17:35 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline ic_kolobrzeg

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 536
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #747 dnia: 09 Lutego 2017, 12:05:26 »
Przepraszam za mały OT, ale jak zwykle komentarz kolegi @Krzysiek626 oby tylko dopiec i dowalić, że ja to mam wiedzę bardzo dużą na temat symulatora, a reszta nawet mi do pięt nie dorasta. Soryy, ale takim podejściem z Jego strony "Symulatora nie zbudujemy". Nie każdy urodził się z ogromną wiedzą na temat Symka.
« Ostatnia zmiana: 09 Lutego 2017, 12:21:41 wysłana przez Stele »
Zasubskrybuj mój kanał YT--> https://www.youtube.com/channel/UCAlVu9PI4F9bbKKffC5Eu3Q
Zestawienia pociągów Spółki PKP IC ->http://bocznica.eu/
PKP Polskie Linie Kolejowe, Zakład Linii Kolejowych  Szczecin, Sekcja Eksploatacji Koszalin

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #748 dnia: 09 Lutego 2017, 12:21:06 »
Gdyby Twoja propozycja była merytoryczna to ok. Można by podjąć jakąś dyskusję. Ty rzuciłeś pomysł i oczekujesz propozycji, samemu nie proponując nic. I napisałem o tym. Jeśli odbierasz to jako dowalenie i dopieczenie, to szkoda bo moja intencja nie taka była. Weźmy inny przypadek, na swój post nie otrzymujesz żadnej odpowiedzi, zostałeś olany. Tak byłoby Ci lepiej? Dałem hasła do dyskusji:
Zmuszanie do określonych zachowań. Brak konstruktywnej propozycji i oczekiwań z Twojej strony. Brak uzasadnienia pomysłu. Napisałem, że sam wiele razy o to prosiłem co Ty, co można w tym wątku znaleźć. 
A ty się obrażasz bo to ja pozjadałem wszystkie rozumy, otóż nie, nie uważam tak i w wielu wątkach nie ma ani jednego mojego postu. Powiem więcej, na temat symulatora wiem co raz mniej, bo zwyczajnie trudno mi być na bieżąco, a jak czegoś nie wiem to pytam.
Jeśli czujesz się pokrzywdzony to przepraszam, ale nadal uważam, że nie jesteśmy tu w kółku wzajemnej adoracji a spory są częścią tego układu z którymi musimy sobie radzić.

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #749 dnia: 09 Lutego 2017, 16:34:01 »
Wez wszystko na nowo wypakuj po kolei. Glowna paczka i po kolei pathe z pierwszego watku. Nadpisz wszystkie pliki. U mnie sporadycznie jest klopot. U ciebie jak widze non stop. Cos musi byc nie tak. Wiec po kolei na nowo kaliska wgraj. Stary katalog wywal recznie. Musi ci zadzialac.
Tak więc zrobiłem i widocznie pomogło. Odpaliłem misję na osobowym z Łodzi Kaliskiej do Ostrowa Wielkopolskiego. Misja przyjemna i płynnie przebiegła bez problemu. Po tej misji postanowiłem przejechać raz jeszcze więc odpaliłem sobie Włókniarza ale za Kaliszem wywaliło mnie znienacka do windowsa. Spróbowałbym jeszcze raz ale mi czasu dziś brakuje. Ale wywalenie do windowsa  to raczej nie wina scenerii. Oczywiście jeździłem na exe_next4. Także to co wczoraj pisałem to był mój błąd przy instalowaniu scenerii. Przy okazji dorzucam screeny. Mijanka z Włókniarzem jest w Sieradzu. Sceneria przejezdna i jest w porządku.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8