Autor Wątek:  Ratowanie MaSZyny, implementacja ficzerow od Q do głównej gałęzi, lifting exe  (Przeczytany 301418 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Podobno to samo jest w niektórych EZT.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
W symku póki co przy każdych się zamykają w takiej sytuacji (w wagonach).
Mój kanał youtube

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Miałem sporą przerwę i sprawdziłem dzisiaj apdejt EU07-090216-1 (na razie na szybko bez PoKeys niestety, z PoKeys postaram się sprawdzić niebawem). Startuje bez błędów jednak zauważyłęm, że jeśli w config.txt jest podana rozdzielczość to nie przyjmuje aktualnej rozdzielczości z rainsteda. Dopasowanie do rozdzielczości systemowej niczego nie zmienia i odpala się zawsze w proporcji 4:3. Jak wyzeruję rozdzielczość w config.txt to już jest OK i bierze ze startera. To w sumie drobiazg bo przynajmniej nie wróciły wywalenia systemowe.
Sprawdziłem jeszcze przestawiając aspectratio na 169 i teraz odpala się na całym ekranie. Mam wrażenie, że wcześniej ten parametr niczego nie wnosił.
« Ostatnia zmiana: 12 Lutego 2016, 02:28:36 wysłana przez mac310 »
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Heja Hej! Ostatnio troche przycichlo a to wszystko dlatego, ze zaniedbalem Was z troska o Was ;). Coraz wiecej znakow na ziemii i niebie, ze coraz wiecej ludzi sciaga exe i odpala bez czytania co i jak (dolaczonych plikow info czy changelog) a pozniej placz i tryliard pytan czemu to nie dziala, czemu to jest tak a tamto inak. Otoz od okolo tygodnia trwaja nieprzerwalne prace nad nowym starterem dla EU07.exe. Wszystko idzie bardzo dobrze i juz wkrotce bedziecie mogli sie cieszyc prostszym konfigurowaniem opcji oraz wygodniejszym uruchamianiem scenerii.


QLauncher nie bedzie multinarzedziem jak w przypadku Rainsteda. Program bedzie pozwalal na standardowe uruchamianie scenerii
tak jak sa oferowane, czyli bez ich modyfikacji (przynajmniej w pierwszych jego wersjach). QL glownie bedzie sie skupial na prostocie obslugi oferowanej 'uzyszkodnikowi' koncowemu, eleganckim wygladzie i dostepie do bazy najczesciej zadawanych pytan (FAQ). Eksperymentalnie powstaje takze menedzer pakietow ktorych zadaniem bedzie wyreczenie uzytkownika podczas instalacj iscenerii.

Reg. obowiązki 2.
Grafiki zostały usunięte, ponieważ użytkownicy zgłaszali rozjeżdżanie się posta.
Benek
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2016, 08:44:49 wysłana przez Benek »

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Długo trwało, ale w końcu mogę potwierdzić, że EU07-090216-1.exe działa poprawnie z PoKeys. Nie ma jeszcze obsługi buczka, ale to co dotychczas działało to nadal działa... chyba, że coś mi umknęło ;)
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Drodzy Fani! Poniewaz kilka dni temu jednen z moderatorow (ten ktoremu zawsze sie cos nie podoba) wystosowal do mnie pw z nakazem usuniecia grafik ktore od pewnego momentu zaczalem wstawiac inna metoda niz poprzez zalacznik, stwierdzajac ze dostawal zgloszenia od Was ze posty sie rozjezdzaja, informuje, ze zdecydowalem sie na zamieszczanie obrazkow w ten sposob z dwoch glownych powodow - jeden to ograniczenie wielkosci a drugi to niewygoda przy ogladaniu przyjmijmy 20 obrazkow w jednej kolumnie. Hmm.. Rozwazmy moze teraz wady i zalety obydwoch metod. Wstawianie poprzez zalacznik na forum:
- obrazki sa na serwerze na zawsze (plus)(taka linie obrony przyjmuja administratorzy)
- jest limit wielkosciowy (minus)
- obrazki sa w kolumnie (minus)

wstawianie obrazkow z innego serwera:
- obrazki sa na serwrze moim wiec raczej predko nie znikna
- brak obciazania serwera eu07
- mam mozliwosc regulacji wielkosci miniatur
- mam mozliwosc dolaczania watermarkow
- jest mozliwosc wyswietlenia EXIF zawartego w obrazie (informacje o scenerii)
- mam mozliwosc wrzucenia na serwer duzej ilosci obrazkow za jednym razem
- moge wprowadzac tresc posta pod kazdym wierszem z obrazkami
- wiele innych mozliwosc do wprowadzenia

Wiecej nie chce mi sie wymieniac :)

Okej teraz pytanie do Was... Czy bardzo Wam przeszkadza to ze grtafiki sie rozjezdzaja? Przeciez wystarczy tylko kliknac prawym myszy i wybrac 'pokaz obrazek'. Czy to tak wiele? Wiem ze ktos raz wspomnial w temacie w ktoryms tam poscie ze sie rozjezdzaja, czy komus jescze ten fakt bardzo przeszkadza i zglosil to do moderacji czy moze poprostu Benek sobie wymyslil bo poprostu mu sie to nie podoba? Powiedzie, nie bojcie sie ja nie gryze. Zdaje sobie sprawe z tego ze to co zrobilem nie wspolgra z regulaminem, ale czyz ostatnio nie bylo dyskusji o zwiekszeniu limitu wielkosci obrakow? Odpowiem - byla i co z tego wyniklo - kupa jak zawsze. Na koniec jescze pytanie bo juz sam nie wiem, czy ja jestem przewrazliwiony czy faktycznie dobrze mi sie wydaje ze kolega Moderator @benek jest nazbyt nadgorliwy? Zdeceydowalem sie napisac tego posta poniewaz adnotacja w ostatnim moim poscie odnosnie usuniecia grafik wprawila mnie w totalne oslupienie

No Benek, jezeli twierdzisz ze grafiki zostaly usuniete no to GRATULUJE KOMPETENCJI!
Pocytujmyż...
Cytuj
Umieszczając na Forum materiały graficzne służące za poglądowe, skorzystaj z funkcji Załącz lub naszego Uploadu.
Obowiązuje wówczas limit 250 KiB na plik. W uzasadnionych przypadkach dopuszczalne jest umieszczanie grafik w treści wiadomości
(np. wątki o charakterze poradników). Wówczas grafiki nie mogą mieć wymiarów większych niż 640 × 480 pikseli i wagi większej niż 120 KiB, jednakże mogą stanowić odnośniki do grafik znacznie większych. Jeżeli masz problem z przystosowaniem obrazków do podanych wymogów,  zajrzyj do Poradnika. Nieakceptowalne jest pozostawianie "białych połaci" przy zewnętrznych krawędziach obrazka.
W takim przypadku obraz powinien zostać przycięty. Obrazy takie, mimo spełniania limitu wagowego, będą usuwane.


Cytuj
Grafiki zostały usunięte, ponieważ użytkownicy zgłaszali rozjeżdżanie się posta.
Benek

Az sprawdzilem w IE coby sie upewnic czy w cache nie zostaly i teraz sie utwierdzielm o niekompetencji Pana Moderatora @Benka.

Reasumujac...

Jezeli Wam bardzo przeszkadza ten sposob wstawiania screenshotow to spokojnie powiedzcie mi o tym a zastosuje sie
jezeli zdanie wiekszosci bedzie identyczne, ale nie zastosuje sie do widzimisie moderatora i antycznego regulaminu o ktorym
juz tez zreszta wiele bylo ze jest do zmiany poniewaz jest zbyt rygorystyczny o czym jakis czas temu pisal @AtapiCL.

Tak wiec spoko, przyjme na klate ostrzezenie, moze nawet bana a wtedy utwierdze sie w przekonaniu ze faktycznie Ten moderator
dziala na szkode symulatora i wielkie checi niektorych nowych uzytkownikow

  Dodano: 17 Lutego 2016, 15:11:52

« Ostatnia zmiana: 19 Lutego 2016, 16:22:30 wysłana przez queuedEU »

Offline Carmelovy

  • Wiadomości: 523
  • W MaSzynie od 2009r. Maszynista IC
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Moim zdaniem wstawianie obrazów "Twoim sposobem"  jest wygodniejsze.

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 420
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 207
Przepraszam bardzo, ale ja musze po powiekszeniu przewijac calego posta w poziomie, bo widze tylko pol szerokosci obrazka (moja rozdzielczosc monitora 1280x1024), a klik srodkowym klawiszem myszy nie otwiera obrazka w nowej karcie — zachowanie ktorego oczekiwalbym. PPM > pokaz obraz jest zbyt czasochlonne (klik, przejechanie mysza na opcje w menu rozwinietym menu, drugi klik vs jeden klik srodkowym przyciskiem).
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2016, 15:34:32 wysłana przez joey »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
PPM, za długo trwa? Ja myślałem, że tu przychodzi się poczytać bez stresu i pośpiechu. Ja nie mam zdania jak powinno być, ale na innych forach nie ma aż takich obostrzeń. Mam monitor4*3 1024*768, trzeba było się przestawić na inny sposób otwierania i tyle. Dawniej w treści wiadomości, można było wstawić cały szereg obrazków, a czepiano się złych zachowań i niemerytorycznej treści. Z punktu widzenia byłego moderatora, wiem, że czasami rację się ma, czasami nie.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Tu juz nie chodzi o to czy ma sie racje czy nie, ale o zdrowy rozsadek a w szczegolnosci o przemyslenie problemu zanim sie cos napisze i
zabroni. Jezeli moderatorowi sie nie podoba to niech nie otwiera, jezeli komus sie bedzie podobac to co robie, bedzie zainteresowany trescia ktora mam do przekazania w taki lub inny sposob to ma 2 wyjscia - przyjac taka forme prezentacji  lub jezeli mu sie nie podoba zrezygnowac z odbioru takiej tresci. Ja w tej chwili czekam na glosy potencjalnych interesantow i jezeli przegram ze swoimi argumentami to poprostu przestane zamiesczac jakiekolwiek grafiki, moze tak bezie lepiej...


« Ostatnia zmiana: 19 Lutego 2016, 16:20:02 wysłana przez queuedEU »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Dla mnie największym problemem/niedogodnością przy przeglądaniu powyższych obrazków jest to, że obejrzenie obrazka wymaga ode mnie dużo większej aktywności niż gdyby były wstawione przez załącznik. Po kliknięciu, obrazki są wyższe niż wysokość ekranu, więc nie widzę całości obrazka. Obrazki są też szersze niż szerokość mojego ekranu, więc muszę przewijać na boki, żeby móc się zapoznać z jego treścią. Nie mogę też i otworzyć kilku obrazków jednocześnie, np. żeby je porównać, bez wykonywania dodatkowych czynności. W tym momencie muszę ręcznie otwierać każdy obrazek w nowej karcie z menu kontekstowego. Wymaga to większej precyzji ruchów niż proste kliknięcie środkowym przyciskiem na rządku załączników.
Nie neguję tego, że obrazki są wtedy bliżej odnoszącego się do nich tekstu, przez co odbiór treści jest łatwiejszy. Wydaje mi się jednak, że powiększanie ich w poście jest zbędne. Zamiast tego wolałbym zwykłą miniaturkę z linkiem do dużego obrazka.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline endriuk21

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ratowanie MaSZyny, implementacja ficzerow od Q do głównej gałęzi, li
« Odpowiedź #851 dnia: 17 Lutego 2016, 16:43:01 »
Cześć. Wiem że nie udzielam się tutaj dość często, ale proszę mi uwierzyć że od lat związany jestem z maszyną :-) Co do moderatorów to się nie wypowiem, może właśnie dlatego mało się udzielam. Jeśli chodzi o grafiki mi wielkiej różnicy jako dla zwykłego użytkownika sposób ich wyświetlania nie robi. Może dla osób tworzących czy testujących ma to znaczenie ale myślę że oni mają dostęp do oryginału tych grafik także....

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Dla mnie najwygodniejsza byłaby możliwość dawania linków wyświetlających miniaturkę w tekście a po kliknięciu albo galeria albo nowa karta. ja za każdym razem muszę przewijać w prawo lewo posta, szczególnie jak otwieram np. 4 obrazek w linijce. Niewygodne to jest.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2016, 17:39:12 wysłana przez queuedEU »

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
To jest dobre rozwiązanie.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Kolega z irca podal jescze jedna mozliwosc ktora powinna ulepszyc ta metode ktorej uzywam, ale to wkrotce ogarne skrypt.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Okej teraz pytanie do Was... Czy bardzo Wam przeszkadza to ze grtafiki sie rozjezdzaja?
A czy mnie one przeszkadzały? Zobacz swoje wszystkie wiadomości, w zasadzie większość z nich łamie Regulamin i już wcześniej się one rozjeżdżały, a ja je ignorowałem. Masz niewiele niebieskich wpisów. Gdy użytkownicy, którzy są dłużej od Ciebie na forum i zrobili po prostu więcej niż Ty (mam na myśli oficjalną twórczość), zaczęli zgłaszać że im się posty nie mieszczą na szerokość monitora, to postanowiłem zareagować - zwłaszcza że u mnie występowało to samo. Co więcej, wysłałem Ci PW, żeby załatwić sprawę po cichu, nie edytując Twojego posta. Miałem nie reagować? No niestety, taka jest rola moderatora i pewnie mało kto wie że zgłaszałem administratorom, by zmienić Regulamin skoro jest tyle skarg. Oczywiście nikt nie widzi drugiej strony, zawsze ludzie łapali się na populizmy.

W tej chwili zrobiłeś sobie śmietnik w temacie. Jeśliby ktoś ogarnięty chciał się w nim odnaleźć, to prędko by się zniechęcił. Nawet sobie nie zadałeś trudu, by stworzyć osobny wątek na tę dyskusję. Ponadto piszesz gorzkie żale publicznie, co też jest niezgodne z Regulaminem (zakazy 23). Tylko czekać aż każdy wygodnicki zacznie wrzucać grafiki na zewnętrzne serwer, idąc Twoim śladem. Dziwne masz zwyczaje, zwłaszcza że dobrzy programiści dbają o pisownię, czytelne przekazy i porządną dokumentację.


Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Wiem ze mam niewiele wpisow, bo malo pisze gdziekolwiek indziej i bardzo staram sie na bierzaco poprawiac literowki, ktore niestety mi sie zdarzaja, czasami nawet po dluzszym czasie od napisania postu. Orty tez mi sie zdarzaja. Byc moze z powodu przebywania z dyslektykami
na codzien. Osobnego watku nawet nie warto bylo tworzyc w tym celu bo wiadomo jakby sie to skonczylo. To co chialem napisac lezy tylko w moim interesie zwiazanym z tym tematem - i ma na celu ciagle ulepszanie narzedzi do komunikacji pomiedzy mna a odbiorca. Byc moze dzis w nocy ogarne to i beda wszyscy zadowoleni. Natomiast jezeli nie, trdno -z opcji wstawiania jako zalacznik wiecej korzystac nie bede bo poprostu jest dla mnie ona malo wygodna i nie pozwala na wstawianie grafik rzedami. @Benek, wytlumacz mi dlaczego zawsze jezeli cos pisza zlego o moderatorach to w wiekszosci wypadkow o Tobie, z @sawim jakos tego problemu nie ma.
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2016, 18:47:46 wysłana przez queuedEU »

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Mi to przeszkadza. Po kliknięciu w obrazek, jak on się powiększa to rozwala posta. Lepszym wyjściem byłoby wrzucanie linków do obrazków na zew. serwerze czy gdzie tam to trzymasz.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie, czy pozwalamy na umieszczanie grafik na zewnetrznym serwerze? Jesli tak, to wszystkim, ktorzy beda mieli na to ochote. Jesli nie, to nikomu.

Offline Pablo

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Dla mnie nie jest ważne, że muszę się trochę bardziej pofatygować i mam nieznacznie więcej klikania i przesuwania. Ważne jest natomiast co na tych screenach było widoczne. Moim zdaniem to Q. robi świetną i wielce pożądaną robotę dla rozwoju Maszyny. Natomiast działania nadgorliwych moderatorów mogą zirytować i skutecznie zniechęcić nie jednego zdolnego dewelopera do jakiegokolwiek (w końcu dobrowolnego) wkładu w rozwój maszyny.     

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Sila zlego na jednego.
A Benek, to myslisz, ze dostaje kase? Wszyscy tutaj sa dobrowolnie i za darmoche. Benka  wklad rowniez jest pozyteczny. To sie tak latwo ocenia, ale nikomu do lba nie przyjdzie zastanowic sie, co zrobilibyscie na jego miejscu?
Ignorowac, no mozna. Teraz Igora, jutro Iksinskiego, Ygrekowskiego itp. Bedzie dobrze?
Jest konfilkt, to go rozwiazujmy jednym postanowieniem zadanym w poprzednim moim poscie. W jedna lub w druga strone.
ps. Ciekaw jestem, jakby to forum wygladalo, gdyby krytykanci Benka, modami byli.
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2016, 02:26:10 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33

A teraz? ;) Dobra spadam kontynuowac ogarnianie starego 8 letniego zloma, bo nowy dwu letni umarl we snie przedwczorajszej nocy. (*). Mialem stawiac XP, znaczy sie byl juz postawiony ale okazalo sie ze exe skompilowane w nim sie wysypuje na samym starcie bez zalogowania czegokolwiek, prawdopodobnie na etapie wczytywania dll glut32. Kompletnie nie wiem o co kaman, czy przesadzilem z iloscia zmiennych w klasie czy cos innego - nie ogarniam tego.
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2016, 06:47:41 wysłana przez queuedEU »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
, lifting exe
« Odpowiedź #863 dnia: 20 Lutego 2016, 06:57:29 »
A teraz to chyba nie działa...

  Dodano: 20 Lutego 2016, 07:47:05
…za to na komputerze jest świetnie! :)
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2016, 07:47:05 wysłana przez youBy »
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline danniel

  • Wiadomości: 309
  • Degustator w Lokalnym Centrum Lepienia Pierogów
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 94
Na konkurencyjnym sprzęcie jest ok.
Pierogi lepić! A nie, na szołtbuksach siedzić.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Natomiast działania nadgorliwych moderatorów mogą zirytować i skutecznie zniechęcić nie jednego zdolnego dewelopera do jakiegokolwiek (w końcu dobrowolnego) wkładu w rozwój maszyny.   
Mam wątpliwości, czy przeczytałeś moją wiadomość ze zrozumieniem. Jest Regulamin, który albo przestrzega każdy, albo nikt - wtedy Regulamin można w ogóle zlikwidować i się nim nie przejmować. Przeglądałeś kiedyś wiadomości ze starszych lat podczas poszukiwania interesującego Cię zagadnienia? Bo ja tak, zwłaszcza wtedy gdy próbowałem się czegoś nauczyć. I okazywało się często, że wystawiona grafika na zewnętrznym serwerze już dawno zniknęła, a obrazowała istotę problemu. Zauważ, że jeśli zostanie zmieniony Regulamin, to ja nie będę protestował, tylko się dostosuję, zwłaszcza że sam to już proponowałem. Każdy z Was ma prawo założenia tematu, przedyskutowania tego problemu i napisania do administratorów forum co o tym sądzi. Jak zrobicie to grupowo, to na pewno to miało większe znaczenie niż wiadomości PW pojedynczych osób.

Wiem, że ludzie nie lubią być zmuszani, czujecie się bardzo ważni, bo coś tworzycie. Ja też tworzyłem i przestrzegałem Regulaminu. Jak weźmiecie w banku kredyt, to spróbujcie się zbuntować i przestać go spłacać. Jest umowa i macie się dostosować. Tutaj jest dokładnie tak samo, przy czym macie prawo głosu i możecie przekonać drugą stronę, by zmienić warunki umowy. Swego czasu zauważyłem nadużywanie praw przez jednego z moderatorów. Zebrałem argumenty, przedstawiłem na forum i moderator został odwołany. Pomimo tego potrafię się z tą osobą dogadać i ustalić jakieś sprawy dotyczące MaSzyny. Uważam, że to jest właśnie dojrzałość. Możecie mnie odwołać, skarżyć się, jeśli administracja uzna, że jestem nadgorliwy i stwierdzi, że się nie nadaje, to ja odpuszczę. Na nikogo się nie obrażę, bo już jestem za stary na takie dziecinady. A przy okazji zyskam około jedną godzinne dziennie, którą poświęcam na czytanie forum i reagowanie jako moderator.

Nie chciałem więcej pisać w tym temacie, bo i tak jest już to spory bałagan i offtopic. Jednak może ten post dotrze do tych, którzy mają problem z przemyśleniem sytuacji i kierują się tylko emocjami.
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2016, 11:10:56 wysłana przez Benek »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: , lifting exe
« Odpowiedź #866 dnia: 20 Lutego 2016, 11:26:55 »
A teraz to chyba nie działa...

  Dodano: 20 Lutego 2016, 07:47:05

…za to na komputerze jest świetnie! :)
Działa na telefonie (trzech na androidzie) i także tablecie (też android). Na PC jest bardzo dobrze. Morał, bo taki musi być: Zawsze można wypracować coś fajnego dla wszystkich, warunek, to nie obrażanie na siebie tylko rzeczowa dyskusja i zrozumienie argumentów.
Jest konfilkt, to go rozwiazujmy jednym postanowieniem zadanym w poprzednim moim poscie. W jedna lub w druga strone.
ps. Ciekaw jestem, jakby to forum wygladalo, gdyby krytykanci Benka, modami byli.
Odpowiadam, tak samo. Tak samo jak wtedy kiedy Benek mnie krytykował. Robi tą samą robotę jak umie najlepiej, tak jak ja umiałem i jak Ty Mariusz, też byłeś Moderatorem.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Cytuj
Jak weźmiecie w banku kredyt, to spróbujcie się zbuntować i przestać go spłacać. Jest umowa i macie się dostosować. Tutaj jest dokładnie tak samo, przy czym macie prawo głosu i możecie przekonać drugą stronę, by zmienić warunki umowy.
Z bankami to bywa tak ze zwijaja sie w najmniej przewidzianym momencie, a klienci zostaja pozbawieni dostepu do swoich kont.
Bardzo dobry przyklad bo albo forum padnie z powodu rygorystycznych regulaminow inekorzystnych dla uzytkownikow, ktorzy powoli przegladaja na oczy, albo zawinie sie z innych powodow. Tak wiec lepiej sie buntowac na bierzaco zanim bedzie za pozno, bo skoro mogli se wprowadzac bezkarnie takie i inne obostrzenia to bardzo prawdopodobne ze dojdzie do ubezwlasnowolnienia potencjalnego uzytkownika a na to JA ine pozwole ;). Na http://rcnkonstantynow.pl/ trzy lata temu jakos mi nikt nie robil problemu ze linkuje grafike ze swojego serwera mimo ze bylem nowym uzytkownikiem, screeny nadal tam sa, jaki z tego moral? Taki ze w moim przypadku tlumaczenie ze cos zniknie po jakims czasie jest niezasadne - standardowa linia obrony moderacji gdy nie ma innych argumentow. A moze ma to na celu ubic w zalazku jakikolwiek przejaw innowacji wprowadzanych w wyswietlaniu obrazkow pogladowych?

Aha bym zapomnial... 'Nowy' komp zmartwychwstal po trzech dniach tak po prostu - wracam do gry ;-)
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2016, 13:39:50 wysłana przez queuedEU »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Taki ze w moim przypadku tlumaczenie ze cos zniknie po jakims czasie jest niezasadne - standardowa linia obrony moderacji gdy nie ma innych argumentow.
Jeśli zapewnisz to, że inni użytkownicy będą uploadować grafiki na inne serwery, z których nigdy grafiki nie zostaną usunięte, to ok. Ale czy Ty się będziesz tym przejmował? Nie. Możesz też poprosić administratorów o zmianę Regulaminu, zamiast robić tutaj offtopic. Zrozum że ja się nie czepiałem, dopóki użytkownicy nie zaczęli zgłaszać, że im to przeszkadza. Nie jesteś tutaj sam, więc uszanuj zdanie innych. Nie moje, innych. W logach moderacyjnych nadal widać te zgłoszenia, także jest dowód tego, że ja sobie tego nie wymyśliłem.
A moze ma to na celu ubic w zalazku jakikolwiek przejaw innowacji wprowadzanych w wyswietlaniu obrazkow pogladowych?
Wstawienie linków w tagi img do grafik na zewnętrznych serwerach, to bardziej przejaw lenistwa niż innowacji. W dodatku wstawienie tych grafik w szablon tabeli, która powoduje przekroczenie domyślnej szerokości wiadomości - przez co pojawia się poziomy suwak dla niektórych rozdzielczości monitorów, to już szczyt bezguścia. Innowacyjne to byłoby napisanie skryptu w PHP czy innym języku, który analizowałby wysyłaną wiadomość i po znalezieniu znacznika img, ściągał ją na serwer eu07.pl (jeśliby byłaby na innym serwerze), odpowiednio zmniejszał jej wagę (przez konwersję) i umieszczał jako załącznik.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Cytuj
Jeśli zapewnisz to, że inni użytkownicy będą uploadować grafiki na inne serwery, z których nigdy grafiki nie zostaną usunięte, to ok. Ale czy Ty się będziesz tym przejmował? Nie. Możesz też poprosić administratorów o zmianę Regulaminu, zamiast robić tutaj offtopic. Zrozum że ja się nie czepiałem, dopóki użytkownicy nie zaczęli zgłaszać, że im to przeszkadza. Nie jesteś tutaj sam, więc uszanuj zdanie innych. Nie moje, innych. W logach moderacyjnych nadal widać te zgłoszenia, także jest dowód tego, że ja sobie tego nie wymyśliłem.

Nadal nie rozumiesz ze moj przypadek jest wyjatkowy i jedyny w swoim rodzaju. Dlaczego wszyscy mieliby podazac ta droga?


Cytuj
Wstawienie linków w tagi img do grafik na zewnętrznych serwerach, to bardziej przejaw lenistwa niż innowacji. W dodatku wstawienie tych grafik w szablon tabeli, która powoduje przekroczenie domyślnej szerokości wiadomości - przez co pojawia się poziomy suwak dla niektórych rozdzielczości monitorów, to już szczyt bezguścia. Innowacyjne to byłoby napisanie skryptu w PHP czy innym języku, który analizowałby wysyłaną wiadomość i po znalezieniu znacznika img, ściągał ją na serwer eu07.pl (jeśliby byłaby na innym serwerze), odpowiednio zmniejszał jej wagę (przez konwersję) i umieszczał jako załącznik.

NIe jest to przejaw lenistwa a ulatwianie sobie zycia poprzez wykorzystanie dostepnej technologii, bo po co mam xnascie razy klikac na 'wybierz grafike' by pozniej miec xnascie obrazkow w jednej kolumnie skoro moge zaznaczone obrazki przeciagnac se na program a po wyslaniu na serwer otrzymac gotowy kod phpbb. Swoja droga sa technologie ktore pozwalaja na stronie web robic formy na ktore przeciaga sie wybrane obrazki po czym uploaduja sie na neta, ale ja tu juz wiele sie nie spodziewam w kwestii ulepszania forum, bo od jakiegos czasu nie ma komu. Z tego co wiem, to od poranka tego pieknego dnia problem juz nie istnieje, wiec po co dalej ciagniesz, pasprzatasz po sobie? :-)
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2016, 15:12:53 wysłana przez queuedEU »