Autor Wątek:  Dyskusja na temat wypadku w Kozerkach  (Przeczytany 13254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Dyskusja na temat wygody wypadku w Kozerkach
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Października 2013, 21:47:36 »
Podobno, bezpieczeństwo nie ma ceny (jest bezcenne) i na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać?
Interesant.

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dyskusja na temat wygody wypadku w Kozerkach
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Października 2013, 22:28:25 »
Gdybym Ci powiedział ile jest warte bezpieczeństwo na kolei to nigdy byś już nie wsiadł w polski pociąg, jadący po polskich torach. Każdy Ci powie, że dopóki nie dojdzie do katastrofy - nic się nie dzieje. Po Szczekocinach była lekka poprawa, teraz znowu NIC się nie dzieje. Jestem praktykiem, od początku mojej pracy próbuję wymóc na mojej "górze" naprawę usterek/błędnych, sprzecznych zapisów itp, z którymi nikt nic nie robi od kilkunastu lat i nic. Nie jest to moja fanaberia, bo usterki blokady liniowej, stacyjnej, semaforów, błędne przebiegi, rozpadające się (dosłownie) podkłady, błędy, sprzeczności w RTS, rozkładach jazdy na ruchliwej linii to chyba nie małe miki? Możliwości są cztery: w końcu nie wytrzymam i się zwolnię, zwolnią mnie pod byle pretekstem bo za dużo marudzę, dojdzie do katastrofy lub ktoś w końcu zadzwoni po TVN i zrobi się smród. Czego bym nie wybrał - ja przegram - nie umiem jednak dłużej na to patrzeć. Nie na taką kolej przychodziłem...

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Dyskusja na temat wygody wypadku w Kozerkach
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Października 2013, 22:48:14 »
Wiesz, ostatnio jak jechałem do Wrocławia nocną TLKą, tak się zastanawiałem czy dojadę (II wagon od czoła), bo co chwila tylko "wyjazd na tor lewy odbędzie się na sygnał zastępczy" i "wyjazd odbędzie się na sygnał zastępczy". A jak po 7 rano mijałem Świętą Katarzynę, to byłem spokojniejszy, bo zaraz "Welcome to Wrocław Główny" się odbędzie.
« Ostatnia zmiana: 04 Października 2013, 00:23:49 wysłana przez Interesant »
Interesant.

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Dyskusja na temat wygody wypadku w Kozerkach
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Października 2013, 15:49:40 »
Cytuj
Podobno za ten wypadek, podziękowano za współpracę Dyrektorowi PLK w Zakładzie PLK w Warszawie.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Ogłaszają nabór na stanowisko: Dyrektora Zakładu Linii Kolejowych (w Warszawie).
http://www.plk-sa.pl/fileadmin/PDF/oferty_pracy/Dyrektor_zakladu_linii_kolejowych_w_warszawie.pdf

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Dyskusja na temat wygody wypadku w Kozerkach
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Października 2013, 21:26:12 »
Reguluje to Ir-7 (R-20) Instrukcja obsługi przejazdów kolejowych.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Dyskusja na temat wygody wypadku w Kozerkach
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Października 2013, 22:23:01 »
Reguluje to Ir-7 (R-20) Instrukcja obsługi przejazdów kolejowych.
Instrukcja reguluje, tylko co? wybór na dyrektora. Nie wiadomo do czego się odnosisz, swoim postem.

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Dyskusja na temat wygody wypadku w Kozerkach
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Października 2013, 10:28:14 »
Prokuratura ma film, na którym widać jak doszło do zeszłotygodniowego wypadku na torach w Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada.
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/mazowieckie/news/wypadek-na-przejezdzie-prokuratura-ma-film,1954523,217?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox